תארו לעצמכם שבמקום 222 מליון יורו, פאריס סן ז'רמן היתה מעבירה לברצלונה את וראטי, דראקסלר ודי מריה עבור ניימאר. זה היה הופך את העסקה הזאת למעניינת הרבה יותר.

האם עסקה כזאת היתה חד צדדית כמו עסקת הרשל ווקר למינסוטה עבור בחירות הדראפט שבנו את השושלת של הקאובויס?

*

הרשל ווקר שונה מניימאר בדרגת הכוכבות שלו, כלומר בתפקיד שלו. מינסוטה כמו מייק דיטקה אחריהם בניו אורלינס, לא הבינו את התפתחות המשחק, ועדיין חשבו שראנינג בק ענק יכול לשנות קבוצה. זה היה נכון עד לסוויטנס בשיקאגו ברס, אחר כך קבוצות היו שייכות לקווטרבקס שלהן.

האם ניימאר הוא שחקן שמשנה בעצמו את הקבוצה בסגנון מסי? או האם ניימאר הוא שחקן כנף שמאל מעולה, אבל משהו כמו ראנינג בק בפוטבול, מישהו שלא משנה את המשחק, אלא רק רושם יארדים, סליחה גולים.

הכאב הגדול של ברצלונה בעסקה כזאת היה הפרידה ממישהו שעשוי היה להתפתח לשחקן הטוב ביותר בעולם אחרי פרישת מסי וכריסטיאנו רונאלדו, אבל אפילו רונאלדו לא משפיע על התוצאות של ריאל מדריד ברמה של מסי. כלומר, נניח ובמקום רונאלדו היינו שמים שחקן אגף טוב מאוד, אך טוב פחות ממנו, משהו דמוי בייל, האם ריאל מדריד היתה לוקחת הרבה פחות אליפויות מכפי שלקחה? אני בספק, אולי את האליפות של שנה שעברה הם היו מפספסים, וגם זה לא בטוח. ואין פה שום כוונה להפחית מהגדולה של כריסטיאנו רונאלדו, בטח כאשר העונה הקודמת שלו היתה מהטובות שנראו בעשורים האחרונים.

*

אני לא בטוח שניימאר יתפתח לדרגה של השחקן הטוב ביותר בעולם, ועוד פחות בטוח בכך שהוא לבדו יקפיץ את פאריז סן ז'רמן מדרגה אל עבר ארבע הקבוצות הטובות ביותר באירופה בשנה הבאה. אילו היינו מקבלים את הטרייד הזה שאני כותב עליו, מאוד יתכן שבעוד שפאריז כן היו מתחזקים, גם ברצלונה היתה יוצאת מחוזקת, ואף יותר מפאריז סן ז'רמן.

אחד היתרונות הגדולים של ניימאר בברצלונה היה לשחק בכנף כאשר כל קבוצת היריב עסוקה באיך לסגור את מסי. יתרון זה יהיה גם לשחקני הכנף שיחליפו את ניימאר, נניח דראקסלר לצורך העניין.

די מאריה היה יכול לחלוק במעמסה עם אינייסטה שמזדקן. וראטי היה משדרג את העמדה של ראקטיץ' לכל הפחות.

*

יתכן שבכסף שברצלונה יקבלו, הם יצליחו להביא שחקנים מקבילים למה שמוצע כאן. אבל, נדמה לי שהכדורגל כענף היה מעניין הרבה יותר אם קבוצות היו מחויבות להחליף שחקנים בשחקנים ולא שחקנים בכסף.

בגלל שמכבי לא הביאה רכש, לא זכינו בליגת האלופות ב2015
יומן האליפות של מכבי (4) - זכרונות מיוקאנוביץ'