רבים מאוהדי הכדורגל עסוקים תמיד בחששות מפני העתיד לבוא. התחושה היא שזה לא יספיק, תמיד זו האמירה, זה לא יספיק לשלב הבא, לבאר שבע, לקחת אליפות, לא יספיק.

אני מעדיף להתעסק בהווה, ועד עכשיו זה הספיק, ולא בקושי, למען האמת בקלות.

אני לא זוכר את כל הקמפיינים האירופיים שלנו, אבל אני לא זוכר קמפיין בו נצחנו שישה משחקים רצוף, ספגנו רק שער אחד, וכל זאת בהרכב לא מלא עדיין, יתכן שיהיו לנו עוד ארבעה שחקני רוטציה חדשים עד ספטמבר.

*

אתם זוכרים שמול טיראנה בסיבוב הראשון עלה שלומי אזולאי בהרכב, יונתן כהן, הם לא יהיו בהרכב שלנו הרבה במהלך העונה, אני די בטוח ששלומי אזולאי לא יהיה בסגל. זה ההימור שג'ורדי לקח, הוא רצה להכנס לעונה בהדרגתיות, לא לשחוק את השחקנים שמגיעים מפגרה קצרצרה, ולתת בסיבובים הראשונים הזדמנות לכאלה שלא ישחקו תפקיד מרכזי בקבוצה בהמשך העונה.

דור מיכה זכה למנוחה ארוכה, דסה זוכה לה עכשיו. הזרים שיגיעו יהיו רעננים לעונה הארוכה שתהיה לפניהם, ושחקנים כמו אצילי ודווידזאדה לא שיחקו כלל בעונה שעברה. בקיצור, ברוטציה הרחבה בה נשתמש, יהיו הרבה שחקנים שלא נשחקו אצלנו בעונה שעברה.

*

עוד לא ראינו משחק אחד בו מכבי הרשימה, אבל הקמפיין עצמו מרשים ביותר. ג'ורדי מראה שהוא קנה את הציניות של יוקאנוביץ', ובונה קבוצה מאוד גמישה בצורת המשחק שלה. אם בסיבוב השני ראינו את דסה ודווידזאדה חורכים את הקווים במערך התקפי מאוד, אתמול דווידזאדה ושפונגין כמעט ולא הגיעו לקו הרוחב של השער היריב. שרן ייני נדמה ולא עבר את עיגול האמצע לכיוון שער היריב, וכמעט שלא הנענו כדור במטרה לייצר התקפות.

התמורה היתה בכך שכל הבעיטות של היוונים אל עבר השער של ראיקוביץ' הגיעו מקצה רחבת ה16, לא היתה התקפה אחת בה נותר שחקן במצב של אחד על אחד מול ראיקוביץ'. כל הבעיטות הגיעו תחת לחץ של שחקן אחד צהוב לפחות.

בעונה שעברה הראינו בשלבים האלה משחק התקפה מרשים יותר, אך ההגנה היתה חדירה בהרבה. גם מול קונוסים קשה לשחק שישה משחקים ולספוג שער אחד בלבד. בשביל להשיג את זה, צריך קבוצה מאוד חזקה באופי שלה, קבוצה ממושמעת מאוד, כזאת שמאמינה במאמן שלה, בקיצור כל מה שלא היה לנו בשנה שעברה, קבוצה בדמותו של שרן ייני.

*

האם זה יספיק לשלב הבתים של ליגת אירופה? אין לי מושג, אבל בינתיים ג'ורדי משיג את כל היעדים שהציב לעצמו, ואין סימנים לדאגה יוצאת דופן מצידו, כך שהגיוני להניח שהקבוצה מתקדמת בדיוק לפי התכניות שלו.

כן אלירן, לא אלירן, בקבוצה שלנו בעונה הקרובה יש הרבה שחקנים שיכולים לתת שער, אבל גם משקיעים במשחק ההגנה. אצילי לדוגמה חילץ כדורים, שוינפלד שיחק אתמול בתפקיד שנראה כמו בלם באגף השמאלי, הרבה יותר מחלוץ. וידאר קלט כדורים עם הגב לשער, וגם הצליח לשמור עליהם, וכן אנחנו אלה שהבקיעו את השער, וגם הפספוס המשמעותי היחיד היה של וידאר ממצב נייח.

זהו עוד הבדל מהעונה שעברה, המצבים הנייחים שלנו מסוכנים, ולא לנו אלא ליריבות. היריבות לא מתרגמות קרנות שלנו להתקפות מתפרצות שמסתיימות במפגשים עם ראיקוביץ'. יורדי הוא אמנם הבן של קרויף האידיאולוג, אך עושה רושם שהוא תלמיד של מוריניו, הוא יפתח לכל משחק תכנית עם מטרה, ללא התחשבות באיך זה יראה, המחשבה היחידה היא מה נכון למשחק עצמו, וכחלק מהעונה.

*

אז מה יש לנו, יש לנו קבוצה עם עמוד שדרה חזק, כזאת שלא נלחצה מהמשחק הפיסי מאוד של היוונים, וגם לא מהקפיצות של שחקני היריבה על השופט. התלהבו מהאופי של באר שבע ביום רביעי, בינתיים אנחנו מראים יכולת עמידות, וגם בפעם היחידה שפגרנו, חזרנו מכך בקלות ובמהירות. זו התחלה מצוינת לעונה, היכולת המרשימה בהחלט יכולה לחכות, האופי נמצא שם מהתחלה.

דמיינו לכם את עסקת ניימאר כעסקת הרשל ווקר
ליגת שוקי ההון - עוד על הדמיון בין טבע ומכבי פוקס