אתם בוודאי זוכרים את מה שכולנו רוצים לשכוח, את הקמפיין הצהוב בשלב הבתים בעידן זהבי/ג'ורדי. אני זוכר שאחרי המשחק השלישי היה ראיון קצר עם ג'ורדי. הוא אמר אז את המשפט הבא, כולם שואלים מתי נבקיע, אני שואל מתי נשמור על רשת נקיה, אם הבקעת עדיין לא הבטחת נקודות, רשת נקייה אומרת שיש לך לפחות נקודה אחת.

*

זאת התורה שג'ורדי מיישם בקמפיין האירופי שלנו השנה. הקבוצה שלנו עדיין לא מפגינה כדורגל מרהיב, רחוק מכך. בכלים הנוכחיים שלנו, ספק אם אפשר להציג כדורגל מרהיב, סושיץ' אפילו לא היה בסגל, שוינפלד באגף שמאל שיחק בלם בכנף בחצי הראשון, ריקן שיחק בצד ימין כדי לחפות על אצילי ולא כדי לבנות התקפות. אבל, בשבעה משחקים ספגנו בדיוק שער אחד, וזה בדיוק מה שג'ורדי מנסה להשיג. זה לא מקרה שבחצי הראשון כבשנו רק פעם אחת, ואת שאר השערים כבשנו בחצי השני, ג'ורדי בחצי הראשון במשחקי החוץ במיוחד, לא מחפש ליזום, הוא מחפש לסגור חזק, ולא לקחת סיכונים. בהפסקה הוא עושה התאמות, אחרי ההתאמות אנחנו נראים יותר טוב בתחילת החצי, אבל גם חשופים יותר, ובינתיים הוא משיג את התוצאות.

*

במשחק הזה בחצי הראשון ריקן שיחק באגף ימין כדי לחפות על אצילי, שוינפלד שיחק בלם חמישי באגף שמאל, ומכבי סגרה הרמטית את השער, ולמעשה כבשה את השער היחיד, רק שהשער נפסל בטענת נבדל. בחצי השני ריקן עבר שמאלה, בטוקיו עבר ימינה, בדקות הראשונות היו שלוש התקפות יותר מכל החצי הראשון, רק שאז נחשפה ההגנה שלנו, והשער עמד בסכנה. ריקן הציל מקו השער בזינוק מרהיב, ושתי דקות אחר כך, ריקן חילץ, דווידזאדה דהר, בטוקיו חתך ומשך, ווידאר עשה את מה שווידאר יודע לעשות. לא היה צריך יותר.

*

אני בטוח שיגיעו לפחות עוד שני שחקנים משמעותיים, אני מקווה שסושיץ' יכנס לכושר משחק, אני יודע שהאופי של הקבוצה הזאת נובע מהאופי של שרן, קבוצה ממושמעת, מחויבת, ולא נשברת. ההיפך הגמור מהקבוצה ההיא שהובילה 3:0 על זניט. זה מה שג'ורדי הצליח לבנות בחודשיים האלה, וזה המון, זה הבסיס עליו ניתן לבנות קבוצת כדורגל חזקה. אם תזכרו באליפות הראשונה של באר שבע, גם היא התחילה במשחקים חיוורים אותם ניצחה כתוצאה מהגנה חזקה. משחק ההגנה שלנו הוא סופר חזק, המשמעת נמצאת, כשדסה יחזור יחד עם השחקנים החדשים, תהיה לנו גם התקפה, עמוד השדרה כבר קיים.

יומן האליפות של מכבי (5) - חלוקת גבולות גזרה
ליגת העל - הערכות אוביקטיוויות ככל האפשר