ליגת העל – הערכות אוביקטיוויות ככל האפשר

פוסט ארוך במיוחד, ללא משמעות מיוחדת

אני כבר מזמן הכרתי בכך שהניחושים שלי חסרי כל ערך תועלתני. יתרה מכך, עובדת היותי אוהדי מכבי מטה את שיקול דעתי, ולכן גם לקראת מפגש ביתי עם צ'לסי לדוגמה, אניח שקיים סיכוי לא רע שעדן בן בסט יבקיע שלישיה, טוב אולי לא צריך להגזים.

בסקירה הבאה אנסה לנטרל את הטיותי ולהיות הכי רציונאלי שאפשר, כמובן לא אדון בכל קבוצות ליגת העל, בין השאר מאחר ומאוד קשה להביע דעה שוות ערך על הפועל עכו, אשדוד ואחרות.

כמו כן, לא אנסה לנבא את המיקום הסופי בליגה, כלומר, חוץ מזה שמכבי תהיה אלופה (סתם, אפילו את זה אשאיר ליומן האליפות).

*

מכבי תל אביב – לפי מקורות זרים, ג'ורדי קרויף אמור להשתכר השנה קרוב למליון יורו נקי. נדמה לי שמדובר בשכר הגבוה ביותר מבין השחקנים והפעילים במועדון. גם שוטא ארבלדזה לפניו היה מבין המשתכרים הגבוהים במועדון. למה זה חשוב? מהשכר שמיטש מקצה למאמן, ניתן להבין את החשיבות שבעלי מקצוע מיחסים לעמדת המאמן. אם יש לך ערן זהבי בקבוצה, אז המאמן מעט פחות חשוב ממנו, וזה אמור היה להתבטא בשכר. אך כאשר אין כוכב בסדר גודל כזה, חשיבות המאמן היא בצמרת המדרג, גם מעל השחקנם הבכירים ביותר, הכוונה כמובן לכל שחקן בפני עצמו. ראינו את זה מצוין בשנה שעברה, בזמן שוטא מכבי היתה קבוצה נטולת עמוד שדרה, קבוצה שלא הצליחה להתמודד עם המשברים הקלים ביותר שעמדו בדרכה. בזמן ליטו וידיגאל, לא היתה קבוצה בכלל. בזמן ג'ורדי כמאמן, הקבוצה ניצחה 12 מ13 משחקים, המשחק היחיד אותו סיימה בתיקו היה מול מכבי חיפה, משחק בו מכבי חזרה פעמיים מפיגור, הפעם השניה היתה בדקות האחרונות במשחק. שחקנים כמו וידאר, דסה, ברק יצחקי ואחרים, נראו אצל ג'ורדי טובים בהרבה מכפי שנראו אצל שוטא וגם אצל ליטו. זו חשיבות העמדה, המאמן לא רק בונה עמוד שדרה לקבוצה, תפקידו גם למצות את מקסימום הכשרון מכל שחקן ושחקן.

לכן אני בניגוד לאחרים, מתרשם פחות ממשחקי הפנטזי שמנהלים אוהדים רבים. ברור שחשוב שיהיו שחקנים טובים בקבוצה, אך חשוב עוד יותר להצליח להוציא מהם את המקסימום, וזה תפקיד משולב של המאמן והמועדון. אם יש משהו שמבדיל השנה בין מכבי הנוכחית וזו של שנה שעברה, הרי זה נמצא בראש ובראשונה בכך שיש לנו מאמן שמסוגל להתחבר לשחקנים, לבנות טקטיקות שמוציאות מהם את המיטב, וכזה שבונה לקבוצה עמוד שדרה גמיש שיודע לעמוד בזעזועים. סקאריונה לדוגמה היה שחקן מעולה, אבל שחקן שהקבוצה שלנו לא זכתה להנות מעשירית מהיכולת שלו, בין השאר בגלל מאמנים כמו שוטא וליטו וידיגאל.

בעקבות השינוי הזה, ובהנחה שנביא כנראה עוד שני זרים חשובים, אני מניח שמכבי השנה תהיה קבוצה הרבה יותר דומה לזאת שראינו בזמן שג'ורדי אימן בשנה שעברה, ולא בשאר העונה. זה אמור להספיק כדי להתמודד ברצינות על האליפות, וגם לתת קמפיין טוב באירופה.

*

את חשיבות עמדת המאמן ראינו גם בבאר שבע. ההבדל בין באר שבע של אלישע לוי ובאר שבע של ברק בכר מתבטא בתפקוד של הקבוצה במשחקים החשובים שלה במהלך העונה. אני זוכר את עצמי יושב בשער שבע בזמן פאקו, ושומע מהאוהדים מסביבי כמה השחקנים של באר שבע טובים יותר ממה שיש לנו. הם לא הגזימו וטענו שטובים יותר גם מערן, אך כל שאר השחקנים שלנו נחשבו על ידם לנחותים בהשוואה לשחקנים בבאר שבע. במשחקים החשובים בעונה, באר שבע לא ממש איימו עלינו. אצל ברק בכר, באר שבע יודעת להוציא את התוצאות כשזה חשוב. הבעיה היא שגם ברק בכר אינו קוסם. בסופו של יום, ההצלחה של באר שבע בבחירת השחקנים היא פועל יוצא של האימון של ברק בכר, אך גם של סטייה סטטיסטית. האם הבחירות בקוואנקה, פקהארט, איינבינדר, דור אלו ואחרים יצדיקו עצמן כמו שהצדיקו עצמן הבחיורת במיגל ויטור, נווקאמה, ג'ון אוגו, הובאן וראדי? סטטסיטית סביר להניח שלא. איינבינדר הוא שחקן חרוץ, אך משמעותי בהתקפה הרבה פחות מהובאן. דור אלו לא הרשים ביכולותיו ההגנתיות בפתח תקווה. קוואנקה עדיין לא מצליח להופיע למשחקים. באר שבע יזקקו לעומק שלהם בעונה שלישית רצופה של מאבקים על אליפות, ועונה שניה ברציפות של מאבקים בשתי מסגרות דורשניות, אירופה וליגת העל. הפציעה של ויטור היא משמעותית ביותר, ומעמידה את באר שבע בדילמה, האם להחליף אותו בזר שישחק השנה, או לקוות לטוב ולהניח שהוא יוכל לחזור לשחק העונה בשלב כלשהוא. בכל מקרה, אין סבירות גבוהה שבאר שבע ימצאו בלם איכותי כמו מיגל ויטור, ואז גם נראה שהשוערים שלה מאוד בינוניים, מאוד.

*

יעקב שחר שחרר את הרצועה, והסכים להביא לגיא לוזון את השחקנים שביקש באמצעות סוכנו דודו דהאן, שחקנים מאוד יקרים באופן יחסי. שחר גם נושא בעלויות של שחקנים אותם גיא לוזון ביקש לשחרר, כמו אוילפסון. השאלה היא האם שחר צודק בכך שהוא מניח שגיא לוזון הוא המאמן שיצליח לבנות מצוות שחקנים חדש לגמרי קבוצה, ושיצליח גם למצות את מלוא הפוטנציאל מהסגל ששחר העמיד לרשותו. חיפה מאוד תלויה בגל אלברמן. גל היה שחקן נהדר במכבי, אך כבר שנתיים שהוא נמצא בתהליך דעיכה. גל גם מעולם לא הצליח להחזיק את האמצע של מכבי לבדו, כאשר נוסא איגבור היה לידו, גל נראה טוב בהרבה. ההנחה שמעיין הנעורים של משחקים במסגרת אחת, ישיבו את גל ליכולתו לפני שנתיים היא הנחה לא מאוד חזקה בעיניי. ההנחה שלוזון יזכה לאמון של שחקניו, וכך יצליח להוציא אותם ממשברים שיפקדו את הקבוצה במהלך העונה, גם היא הנחה שמצריכה הוכחה. אם שני הדברים האלו באופן פלאי יקרו, חיפה אכן תתמודד בצמרת לאורך כל העונה. מספיק שאחד משתי הנחות אלה יוכחו כשגויות, וחיפה תהיה אותה קבוצה שראינו בחמש השנים האחרונות.

*

הפועל חיפה תראה השנה טוב יותר מהציפיות, בין השאר בגלל החלשות של סכנין, מכבי פתח תקווה, ואי התחזקות של קריית שמונה. בעצם רק בני יהודה מהקבוצות בדרג של הפועל חיפה עשתה קפיצת מדרגה בהשוואה לשנה שעברה, בעיקר בגלל מינוי מאמן שממש יודע לאמן, קונספט חדשני. מינוי מאמן מוצלח בקריית שמונה זה נחמד, אך כאשר שירצקי מחשיב עצמו גם למאמן, זה פחות חשוב.

ביתר ירושלים נחשבת למלאכת מחשבת של אלי טביב. כולם מתפעלים מהמנהל הגדול, זה שיודע לבחור שחקנים. אני רואה קבוצה שמשיגה לא פחות ולא יותר מקבוצה בעלת תקציב ואוהדים כמו של ביתר. נכון, חיפה בשנים האחרונות לא הצליחה להשיג את המקום שהתקציב שלה אמור להקנות לה, ולכן ביתר מדורגת במקום השלישי מבין הקבוצות המובילות בישראל, אך עדיין לצאת מהכלים ולהלל את היכולות של טביב זה קצת מנותק מההקשר. גם השנה ביתר תשיג כנראה פחות או יותר את המקום שהתקציב שלה והאוהדים שלה מאפשרים לה, אך אם אני צריך להמר בין תשיג מעט יותר, או תשיג מעט פחות, הייתי הולך על מעט פחות. בסופו של יום, הרעש של טביב, הידיעה של השחקנים שאצל טביב הם לא יתוגמלו על השקעה, ציות להוראות המאמן והפגנת יכולת קבוצתית במגרש, תביא לכך שכל שחקן ישחק בשביל עצמו, וביתר ביום מן הימים תתפרק תחת עומס הבעיות.

בני יהודה תראה טוב בגלל שיש לה מאמן מהטובים בקרב הישראלים. מאוד קשה לי להודות בכך, אבל העבודה של יוסי אבוקסיס בסכנין מדברת בשם עצמה. נכון שבבני יהודה ובהפועל הוא נכשל בעבר, אך עדיין מדובר במאמן שיודע לבנות קבוצה, ויתרה מכך, יודע להוציא משחקנים את מה שיש בהם.

הפועל רעננה ומכבי נתניה יהיו קרובות אחת לשניה, אבל מכבי נתניה תהיה זאת שסיכוייה להשתלב בפלייאוף העליון גבוהים יותר, בעיקר בגלל שלה יש קהל, מה שלהפועל רעננה אין. אגב, גם מאמן לא רע יש לנתניה.

הנפש של האוהד (לפני ב"ש)
יומן האליפות של מכבי (7) - הוצאת אוויר

67 Comments

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

בגדול מסכים כולל לגבי האלופה ואירופה (תקבלו כנראה בית לא פחות קל מבשנה שעברה). לגבי ב"ש, הוכח גם אתמול שיש הבדל גדול בין הרכב ראשון לשני. אייבנדר דווקא לא פחות התקפי מהובאן שלא עשה יותר מדי באספקט הזה בשנתיים שעברו אלא פחות מגוון ממנו. תלות גדוה מדי בוואקמה (ולא נאווקמה כמו שלא פג'וט). מאמין שאם נעלה לצ'מפיונס (עמה, עמה) לא סוף פסוק מבחינת חיזוקיםהפועל חיפה חרטא, ק"ש תהיה קבוצה שקשה להבקיע מולה. חיפה למרות הרכב ומאמן לא מאוזנים יכולה לדבר חזק בצמרת. אליפות לא תהיה. נתניה קבוצה נחצדה נראה אותם נגד הק"ש של הליגה. השאר לא מעניין

שלו 20 באוגוסט 2017

רק תביאו את רומא ונסלח לכם על הכל.

אבי 2 20 באוגוסט 2017

לגבי הפועל חיפה – שחררו לנו כבר את דור פרץ. העונה שלנו תקום ותיפול על הקשר אמצע.
אם ימשיכו לתת ללירן סרדל (אנמי, משחק לרוחב, חלש פיזית, לא תורם בשום אספקט למשחק) להוביל את הקישור, הקבוצה תישאר בבינוניותה.
הפוטנציאל ההתקפי קיים – אלון תורג'מן נראה שחקן מאוד רעב, גם לעדן יש המון להוכיח.

אחד העם 20 באוגוסט 2017

קודם נחתים את לדלי ואז

משה 20 באוגוסט 2017

איזה חיזוקים באר שבע יביאו? ישראלים אין (אולי מלמד בשלושה-ארבעה מליון יורו?) יצטרכו לחתוך שחקנים זרים כדי להביא אחרים? את מי יחתכו? את ויטור? את קוואנקה?

אורי 20 באוגוסט 2017

את השוער של אשדוד – 5 מיליון יורו תמורת רבע כרטיס

אחד העם 20 באוגוסט 2017

השוער של אשדוד לא יושיעם בשלב הבתים.
ג'קי בן זקן ידרוש בתמורה את חיימוב או דודו גורש, שלא ישושו לטרייד.
אני מהמר שקוואנקה או קורהוט יחתכו, תמורת שוער זר. (בסבירות נמוכה יותר – בלם)
אחרת צפויים להם ערבים מביכים בליגת האלופות.
מהאליפות ייפרדו מעשית בשני הקרוב, בסמי וסוסו.

יניב פרנקו 20 באוגוסט 2017

אני גם חושב שגרפי מאשדוד הוא הבחירה הטבעית לעסקאות האלה מול באר שבע – וזה מה שרשמתי אתמול בפוסט – שוער זר זה לא האסטרטגיה של באר שבע שאוהבת פיסיות במגרש – אבל יש שוער אחד בליגה שאפשר להביא והוא שווה הרבה – זובאס מבני יהודה.

yaron 20 באוגוסט 2017

1. קודם כל שיגיעו לליגת האלופות.
2. אם יגיעו אני בטוח שיחזקו את הסגל בצורה משמעותית.

Lord Anthony 20 באוגוסט 2017

מדברים פה על השוער של אשדוד ברצינות, כאילו הוא לא עם יד שבורה.

אורי 20 באוגוסט 2017

לא מאוד שונה מלכוש את קוואנקה או גרשון או בוזגלו :-)
זו האופנה השנה

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

רק דוגמא: אלמוג כהן בהשאלה.

יניב פרנקו 20 באוגוסט 2017

גיא – אתה חושב שיש מצב שאם ב״ש מעפילה היא עושה מהלך על בוזגלו חזרה ?
חוץ מזה כשיש כסף גדול ויש רצון להתחזק – אז תמיד אפשר להפתיע – אפשר להשאיל בלם לחצי שנה לפחות (סתם זורק בלי כיוון את הבלם של קרית שמונה – קוויאר) עד שויטור יחזור.

גיל שלי 20 באוגוסט 2017

ואיזה זר אתה מעיף?

יניב פרנקו 20 באוגוסט 2017

אני ? מקפיא את ויטור עד להחלמה ומביא במקומו בלם לחצי שנה עד שנה .

אחד העם 20 באוגוסט 2017

שחקן מוקפא , מוקפא לכל העונה. לא ניתן להחזירו

יניב פרנקו 20 באוגוסט 2017

אז פה כבר ידברו הרופאים – אבל לפי מה שהבנתי זו פציעה שלוקח כמה חודשים לחזור ממנה – לא חושב שהשנה הוא ישחק תפקיד

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

יניב, לגבי בוזגלו אין מצב. יותר מדי דם רע ולדעתי גם חלק מהשחקנים כבר לא יכולים לראות אותו. לגבי זרים יש בדיוק עשרה ימים ולא נראה לי שיעשו מהלכים דרסטיים בנדון לגבי קואנקה וויטור. אם ב"ש חו"ח לא תעלה יש מצב שהשנה פחות יושם דגש על הליגה האירופאית.

תני 20 באוגוסט 2017

איזו סיבה בעולם יש לאלמוג כהן להגיע ?

ארז 20 באוגוסט 2017

ליגת אלופות. זכייה בתארים. כסף.

גיל שלי 20 באוגוסט 2017

ולעזוב הרכב של קבוצת בונדסליגה? נראה

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

קבוצת בונדסליגה ב' שמדשדשת בפתיחת העונה. ליגת אלופות (עמה, עמה) זה משהו שכנראה לא יחווה בקרוב. בגלל זה גם השאלה בלבד. באר-שבעי. מספיק סיבות.

ארז 20 באוגוסט 2017

גם אם היה בבונדסליגה אלו היו סיבות טובות, כמובן שהתייחסתי רק ללמה כן להגיע ולא ללמה לא.
אני מאוד אוהב את הדבקות שלו בקריירה האירופית. גם הליגה השנייה שם טובה מהראשונה אצלנו, די בפער.

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

ברור שלחזור לארץ במצב רגיל בכלל לא אופציה מבחינתו. ליגת אלופות (דרך אגב גם חמד לא שיחק בה אף פעם) + השאלה בלבד (כמו שהיה בזמנו עם הפועל -חוויה רעה מבחינתו שמורידה את האחוזים) והיותו באר-שבעי + שכר לא רע יכול לפתות אותו. לא שזה מבוסס על משהו, שפקולציה כמאמר שמיר.

Ollie Williams 20 באוגוסט 2017

מספיק לשמוע אותו מדבר בראיון שעשו איתו בקיץ על הסוויץ' שעשה אחרי האפיזודה האומללה בהפועל ת"א, כדי לדעת שאין שום סיכוי שהוא יגיע.
לא מכבי, לא חיפה ולא ב"ש ישכנעו אותו לחזור עכשיו לארץ, וזה לא משנה כמה כסף יציעו.

אחד העם 20 באוגוסט 2017

האומנם קשר אחורי הם חסרים?
הם חסרים את הובאן, שהבנת המשחק שלו איפשרה לו לנוע בין שלוש עמדות הקשר. הוא היה נדבך חשוב בשינויי המערך. מין ייני שכזה (בהבנת המשחק).
אלמוג יודע לשחק תפקיד אחד. זה בדיוק התפקיד של הוגו. (זה עשוי לסייע בשוליים נגד קבוצות חזקות, בהנחה שהוגו זז לעמדת בלם שלישי)
מאחל הצלחה ביום ג' , מגיע לחבר'ה מהדרום. מעריך שבסמי עופר הם מאבדים שתי נקודות לפחות ונפתח פער ארבע נקודות ממכבי, עוד לפני שהאוזן שמעה את רעש היריה של המזניק.

ארז 20 באוגוסט 2017

6 מ-6 לפני שריקת הפתיחה של המשחק הראשון זה הישג עצום, אפילו למועדון מפואר כמו מכבי.

אחד העם 20 באוגוסט 2017

זה הכיף בדמיון.
הכל מושלם שם

אחד העם 20 באוגוסט 2017

התהללתי כמפתח
יצאתי חוגר שק

ארז 20 באוגוסט 2017

:)
חו"ח

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

צירוף של אלמוג (אם וכאשר) ישדרג את הקבוצה בעיניי במקום שאף פעם לא היה יותר מדי עומק אצלנו. גם בעונה שעברה ובטח לפני שתי עונות מכבי הובילה על באר שבע במחזור החמישי (בפער אפקטיבי של למעלה ממשחק). גם אם מכבי ינצחו (והם ינצחו) זה לא ממש מעניין כרגע.

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

ארבע נקודות מכבי כבר לא יהיה, אלא אם הכוונה לחיפה. כרגע מכבי במקום האחרון

holden 20 באוגוסט 2017

דווקא יש סיכוי לארבע נקודות פור, אבל לבאר שבע,
אין על חטא היוהרה והזחיחות

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

לא רואה אותנו מנצחים בחיפה.

חן הצהוב 20 באוגוסט 2017

מה לגבי ניתוח של הפועל ת"א?

אה ,סליחה, כתבת ליגת העל, והפועל ת"א לא בליגת העל.

ידעתי את זה, אבל זה תמיד כיף לכתוב את זה :)

holden 20 באוגוסט 2017

מה שבטוח שלדעתי העונה אף קבוצה לא תרוץ בצמרת לבדה ,
לבאר שבע בכל מקרה צפוי סתיו באירופה, ככל הנראה גם למכבי תל אביב,
מה שאומר שיש סיכוי קטן אמנם אבל עדיין סיכוי שחיפה אולי אולי יעקצו, חיפה חייבת חוץ מטרה והחלוץ היווני לא ממש אידיאלי בתור חלוץ 9, מסכים שהחולשה של חיפה היא עמדת המאמן,
גיא לוזון עומד על הקווים, רץ הנה והנה מנופף ידיים ולי כצופה הוא מזכיר מעודדת ולא מאמן רציני שיודע להעמיד שחקנים ולנהל ולשנות טקטיקה תוך כדי משחק,
הפועל חיפה תהיה טובה העונה, יש להם חלוץ מולדבני בכלל לא רע על הקו הימני , בלמים חסונים ושוער לא רע,
גם נתניה וגם הפועל חיפה בהחלט מסוגלות לסיים במקום הרביעי לפני הקבוצה של אלי טביב,

שים את אבוקסיס במכבי חיפה וקיבלת סוף סוף אליפות ,
למכבי חיפה חסר גרוש ללירה,
עשתה כמעט הכל נכון חסר רק הליטוש הסופי,
לקחת אליפות עם לוזון זה לא הגיוני,
זה כמו שישימו את אייל גולן לנווט את הגששית קיוריוסיטי

קורא בין השורות 20 באוגוסט 2017

דווקא למכבי פתח תקווה יש יתרון בעמדת המאמן. הם אומנם איבדו שחקני מפתח אבל לא הייתי מספיד אותם כל כך מהר ואני מניח שהם יהיו על סף הפלייאוף העליון כשמיקומם הסופי יוכרע רק בשלבים האחרונים של העונה

אלון 20 באוגוסט 2017

יוסי לא נכשל בבני יהודה

ארז 20 באוגוסט 2017

גיל, למה לדעתך מפ"ת נחלשה?

גיל שלי 20 באוגוסט 2017

עזבו אותם שחקנים מרכזיים שלהם, דוס סנטוס, קניוק, גיא מלמד ודור אלו, התחליפים פחות טובים, ופתח תקווה כבר שנים לא נתנו שתי עונות טובות ברציפות.

yaron 20 באוגוסט 2017

מסכים. צריך להוסיף שהמטרה בפ"ת היא פלייאוף עליון, לא יותר, לא פחות, זה עדיין אפשרי.

יניב פרנקו 20 באוגוסט 2017

גיא מלמד פצוע אבל. שאר להבנתי – הם הביאו זרים מאוד מעניינים ויש להם מאמן טוב מאוד.
הם לא יעשו שנה כמו הקודמת אבל הם יהיו קבוצה קשה מאוד לכולם

ארז 20 באוגוסט 2017

תודה.
מסכים כמובן לגבי העזיבות, אבל עם אחוזי פגיעה טובים ברכש הם יכולים להיות טובים.

yaron 20 באוגוסט 2017

מכבי של קרויף מועמדת לאליפות. לא פייבוריטית, לא אנדר דוג, מועמדת.
כמובן שגם ב"ש.
נכון להיום אני לא רואה פער משמעותי בין הקבוצות, מסכים לגמרי שלמאמנים יהיה שוב משקל מכריע.
אני חושב שאם לא יעלו לאלופות גם לאלונה תהיה שנת מבחן. אין לי ספק שאם יעלו יעשו חיזוק משמעותי עכשיו ובינואר, השאלה היא מה היא תעשה (כמה כסף תוציא) אם לא יעלו.
חיפה – אם יהיה חדר הלבשה מגובש שהולך אחרי המאמן יכולה לרוץ חזק בצמרת. הבעיה העיקרית שם היא שמסתמן עודף שחקני התקפה וחוסר בקישור ההגנתי 50/50. גם אם אלברמן יהיה טוב+ זה לא מספיק והרבה תלוי בכמה טוב יכול להיות נטע לביא.
בית"ר – לטביב אף פעם לא היתה בעיה בלמצא/להביא שחקנים הבעיה תמיד בלשמור עליהם. הוא לא רוצה אליפות וגם לא באמת רוצה אירופה. הוויתור על איינבינדר ורואדה הוכיחו את זה סופית.
נתניה – יש קהל וחשוב מכך, יש מאמן מעולה. אחד האהובים עלי בארץ.
מאחל להם פלייאוף עליון.

גיא זהר 20 באוגוסט 2017

הערה לגבי נתניה. היה מרשים הכמות והעידוד אתמול. בוא נראה שיביאו קבוע (אני לא יודע מהי כמות המינויים) 5000-6000. גרעין קשה של אוהדים שהולך אחרי הקבוצה, במיוחד במשחק ראשון במקום אטרקטיבי, זה נחמד אבל מי שהוא הקהל השישי בגודלו אפקטיבית צריך להוכיח את זה.

yaron 20 באוגוסט 2017

נתניה עם 5000-6000 אוהדים למשחק זה תוספת משמעותית ומרעננת לליגה.
אם הם ישכילו להפוך לקבוצה אטרקטיבית שמגיעה לפלייאוף העליון (לא חייבים כבר השנה) לדעתי גם 7000-8000 אפשרי.

נולי 20 באוגוסט 2017

מוקדם עוד לדבר על אליפות.
בשלב זה, אסתפק בעליה של מכבי לשלב הבתים ואם אפשר – שיבוץ בבית של ארסנל או אברטון. שלפחות יהיה מעניין :)

יואב 20 באוגוסט 2017

למכבי וקצת פחות לבש (כי מובטחת לה אירופה), יש השבוע משחק על עונה. או לפחות על מחציתה.
מכבי, כדי להחזיק את הסגל הגדול שלה(ולפני שיחרורים ועוד זרים), פשוט חייבת עוד מסגרת. וכמובן ניקוד, כסף וכל מה שזה מביא איתו.
לא יודע איך הקבוצות יגיבו להדחה. זה המפתח לחודשים הראשונים.

שלו 20 באוגוסט 2017

יואב בדקתי אתמול,
עם שוינפלד, פיליפנקה ובלקמן כישראלים ושישה זרים, נשאר מעט מאוד מקום בסגל לישראלים.
נראה לי שלאורך העונה יהיו למכבי הרכב ראשון ושני שווים פליאוף עליון בכל וריאציה.
וזה לפני עטר.

יואב 20 באוגוסט 2017

וטטנבאום. ממש ארבעה מתאזרחים.
עדיין מצפה לזר אחד לפחות- לקישור.
ויהיו מלא שיחרורים…

yaron 20 באוגוסט 2017

טטנבאום שוער, הוא לא רלוונטי.
אני מעריך שאם יביאו בלם פיפנקה ישוחרר.
אם יביאו קשר פרץ יושאל ו/או אזולאי ישוחרר.
עושה רושם שבלקמן הוריד את אופציית עטר מהפרק לפחות עד ינואר.
בסך הכל סגל עמוק וטוב אם יש עונה אירופאית.

יואב 20 באוגוסט 2017

יש לך בור בקישור. זה חייב להיפתר גם אם אין אירופה.
בקשר לבלם זר, העדיפות שלי היא קודם כל לקשר אחורי.
קבוצה שיש לה את שרן כבלם רביעי, זה לוקסוס שאין לאחרות.
אבל עם מחשבה קדימה- מכבי תיהיה חייבת בלם משמעותי. אולי בינואר.

שלו 20 באוגוסט 2017

מה שקרה לב"ש אתמול זה שהיא שיחקה עם הרכב שלא מתואם.
מדהים כמה הרכב כזה אחרי שניים שלושה משחקים ביחד יכול להראות טוב.
מבחינת פוטנציאל יש ארבע קבוצות שרצות לאליפות, ב"ש, מת"א, חיפה ובית"ר.

לב"ש אם וכאשר תהיה ליגת האלופות יש עומס גדול עד סוף שלב הבתים,
ואף קבוצה לא יכולה לזלזל בשלב זה ולחגוג רק את ההגעה כי יכול להיות נזק ותבוסות.
אנחנו זוכרים את עונות ה 0 נקודות של מכבי וחיפה, וזה כשהן שיחקו בשיא הרצינות לנמנע מתבוסות.
גם ב"ש לא יכולה להרשות לעצמה לא לתת 100% ויהיה לזה מחיר (שאני מאמין שכל אחד מוכן לשלם).

חיפה חסרה מאמן, אמתי כזה, שמבין שגול של קאיו בגביע הטוטו זה נחמד, אבל זה מפעל של ניסויים.
ולכן אין לו כזאת חשיבות (כמו גם הפסד יתרון של 0 – 2 לעכו).

בית"ר הפכה להיות למפעל ליצוא שחקנים ולכן הבלטה שלהם על חשבון הקבוצה הפך למטרה.
המשמעות של זה שאין קבוצה,
מול רוב הליגה זה מספיק (אפילו לפלייאוף עליון) אבל לא מספיק על מנת להיות מתמודד על התואר.

מכבי תהיה שם כל הזמן גם בסגל הקיים, אבל לא תלויה רק ביכולותיה.
כדי לקחת אליפות ללא חולשת היריבות היא צריכה חיזוק (קטן במספר השחקנים, אבל ברמה גבוהה)
אני מניח שעם קשר אחורי רציני ושחקן אגף טוב היא יכולה לקחת אליפות מול ב"ש חזקה.
היום כדי לקחת אליפות היא תזדקק לחולשה של אותה ב"ש.
לגבי הליגה האירופית מכבי במקרה הרע פשוט תוותר ותעלה למשחקים למינימום נזק.
(וזה לא נראה לי המקרה).

————————————-
מסתמן שבני יהודה הופכת לחממה של מכבי ולכן יחזקו אותה שניים שלושה שחקנים נוספים מהסגל הרחב.
לדעתי נתניה תקבל גם מספר שחקנים בהשאלה.
מאין קבוצות בת (אולי גם הפועל חיפה)
———————————–
והיורדות הראויות לדעתי הן מ.ס.ע אשדוד שכמו יפצ'וק לקחו לה כבר את כל הסולואים.
ועכו שפשוט חלשה מדי (עם אשקלון במאבק עיקש על התואר הזה)

יואב 20 באוגוסט 2017

היה מאד ברור אתמול שהראש של בש לא בטרנר. זה פחות ההרכב כמו הלך הרוח. מאד קשה לשנות מצב צבירה תוך כדי משחק. זה טבעי ונורמלי.
זה לא מוריד מההופעה היפה והאמיצה של נתניה.
שיחקה ללא פחד, לא העיפה כדורים, לא פחדה להניע את הכדור גם כשהיתה קרובה לשערה וליפשה את השני בעשרה שחקנים. זה מאד מכובד.

yaron 20 באוגוסט 2017

אשקלון ועכו באמת נראות כלא שייכות לליגת העל. אשדור קצת יותר מורכב כי היא מגדלת ומוכרת שחקנים מצויינים (במחירים עוד יותר מצויינים) כך שהפוטנציאל בהחלט קיים.
אם זה היה תלוי בי הייתי מצמצם את הליגה ל-12 קבוצות ואת ארבעת המחזורים החסרים משקיע בפגראות נבחרת אמיתיות.
אבל זה לא תלוי בי… אף אחד לא רוצה לוותר על ארבעה מחזורים (כסף) והרבה יותר פשוט להחליף מאמן נבחרת לפני כל קמפיין מאשר לתת להם לעבוד כמו שצריך.

אחד העם 20 באוגוסט 2017

ניתן היה לשקול הפחתה ל 10 קבוצות ב 4 סיבובים, תוך הגדלת תקציב המינימום.
בליגת המשנה, הגבלה ל 2 זרים, והגדלה של נתח כספי התמיכה ,על מנת להפכה לחממה לשילוב והרצה של שחקנים צעירים.
מועדון שיעלה ליגה, יוכל לשדרג עצמו מהותית בע ידי תוספת 4 זרים, סיכויי השילוב שלו בליגת העל יגברו, אולי תפחת במשהו תופעת הקבוצות המתנדנדות בין שתי הליגות.
החיסרון בשיטה זו – יפגע בחלק ממועדוני הפריפריות.

tazza 20 באוגוסט 2017

ומה יקרה אם מועדון בעל 6 זרים יירד ליגה?

אחד העם 20 באוגוסט 2017

שאלה טובה שלא נתתי עליה את דעתי.
אולי בהסכמים עם הזרים תהיה התניה.
גם היום אין הלימות בין מספר הזרים בליגת העל לזו בלאומית.

שלו 20 באוגוסט 2017

מאין…. מעין

יאיר הירוק 20 באוגוסט 2017

לעניות דעתי (ולצערי) מכבי תל אביב תזכה באליפות.
גם הפועל באר שבע וגם מכבי תל אביב שיחקו מספיק משחקים בשביל לקבל אינדיקציה לא מבוטלת על סגנונן.
בעוד שמכבי תל אביב מציגה לראווה קבוצה טקטית שמתמחה באי ספיגת שערים, באר שבע במצב הפוך בדיוק – גם לפני פציעת מיגל ויטור ההגנה היתה נראית חדירה משהו כשבלט בהעידרו הובאן, שאיינבינדר לא נראה כמי שיכול להיכנס לנעליו ושיר צדק, שנמצא בנסיגה לא מעטה ביכולת.
לבאר שבע יש שני עמודי תווך שאם תוציא אותם רמת הקבוצה תרד פלאים – וואקמה ומליקסון שמוסיף ברק וכשרון לסגל יעיל אך לא מבריק בכללותו. מליקסון הוא שחקן שבאמתחתו היסטוריה של שבירות פיזית ולכן לא יהיה מופרך להמר שלפחות במסגרת הליגה בכר ייאלץ לוותר על שירותיו לעיתים לא רחוקות.
בניגוד להלך הרוח הבכייני של רבים מאוהדי מכבי ת"א (ממה שאני שומע כמובן) שטוענים שהקבוצה שלהם חלשה ולא התחזקה ביחס לעונה שעברה, אז ככה – גם בעונה שעברה היתה למכבי תל אביב קבוצה שאמורה להיות מסוגלת לקחת אליפות בליגה, והשנה הקבוצה אף טובה יותר. דוידזאדה ודסה כשיהיה כשיר מייצרים מגנים עם כשרון התקפי רב יחסית ליבול המקומי, מה שלא היה שם שנים, תמיד היה צד אחד חלש התקפית באופן מובהק.
לדעתי החיסרון של טל בן חיים יהיה פחות משמעותי מהצפוי, כלומר אולי את סכנין תנצחו 3:0 ולא 4:0 אבל במשחקים גדולים יותר גם ככה בן חיים מיעט להופיע.
ובהתחשב בכך שלג'ורדי יש מקום לשני זרים נוספים, בסבירות גבוהה מאוד מכבי ת"א תתחזק (השאלה היא רק כמה) לעומת באר שבע שבגל השחקנים שלה כנראה סגור.
לגבי מכבי שלי, (גם שלי יש רק בחיפה…) – אני מפחד, כן מפחד. זו עונה של צל"ש או טר"ש, אני לא יכול לדמיין מה עונה כושלת תשעה למועדון הזה אחרי ששחר יצא מגדרו והתנהל בצורה לגמרי לא אופיינית להתנהלות שלו בשנים האחרונות ולמילים שפיזר תחת כל עץ רענן. לדבר על אליפות זה כמובן לא רציני, לנחש בצורה מושכלת גם בלתי אפשרי מבחינתי כי נכוויתי כל כך הרבה פעמים – הקבוצה הזו שיחקה לנו במוח. אני רק יכול לקוות לעונה שתהיה בסימן התקדמות, שנראה כדורגל חיובי וקבוצה שמשתפרת מבשוע לשבוע, עם כמה שפחות סקנדלים – אם אפשר להימנע מהם בכלל מה טוב.
ביתר – לא עשו שום צעד שמהווה סימן לכך שהם מסוגליםפ לפרוץ את תקרת הזכוכית של המקום השלישי ושל מועדון אנרגטי שמצליח לדגדג את הקבוצות הגדולות כשבעצם הם לא משחקים על כלום.

איציק 20 באוגוסט 2017

עם כל הצער השנה באר-שבע לא מועמדת. כנראה תהייה בתמונה אך רק כאשלייה אופטית. ההגנה בעיתית, ובהתקפה מעניין מה יביאו החדשים. אתמול ראינו גול יפה, גם התלטות יפה על הכדור וגם בעיטה נקייה אבל אולי זה רק פוקס.
חוץ מזה, לא צריך להיות גרידים. קודם כל צריך אירופה, ולתחזק מועדון לטווח ארוך. כל שנה בצמרת עם אופציה לאליפות. אליפות זה כבר הבונוס.
התקופה של פתח-תקווה לא תחזור שקבוצה אחת לוקחת אליפות שנים.

איציק 20 באוגוסט 2017

איזה תותח טביב.
איזה חילוף מנצח, החליף את מימר ושידרג את הקבוצה בין רגע.

holden 21 באוגוסט 2017

מה בדיוק מתרחש בממלכה הצהובה?
בהתחלה הורידו את קרוייף לאמן על הקווים, קרויף לא התנגד לעיסקה וזרם איתה , כמובן במחשבה עתידית על המשך קריירה כמאמן באירופה אם יצליח פה.

כעת מנחיתים לו על הראש איש מקצוע( אמנם אימן נבחרת) אבל לא מצליחן גדול,
מה עוד יעשו לקרויף?
אולי יעשו אותו מביא כדורים?
זה סוג של הכרת תודה קנדית?
משהו רקוב בממלכה הצהובה.

איציק 21 באוגוסט 2017

אם קרויף חושב שמנהל מקצועי זה תפקיד הכרחי במועדון כדורגל, ואם תפקיד זה לא מאויש כרגע, נראה לי הגיוני שקרויף יהיה מודע ויברך על הבאת אדם ראוי (אם הוא ראוי) לתפקיד זה. דווקא מבחינה זו, אם הוא שלם עם היותו מאמן, לא צריכה להיות לו בעיה עם הבאת מנהל מקצועי. שאלה אחרת היא האם הוא מעוניין לתפקיד מאמן או שרצה להריץ כמה חודשים את הקבוצה ולחזור לתפקידו הקודם.

holden 21 באוגוסט 2017

קרויץ יברך?
מה אתה כזה תמים איציק?
לא נולד הבנאדם שמנחיתים לו אחראי מעליו והוא יברך,
גם המלכה אליזבט מחרב..
גם לג'ורדי המלאך המושיע יש אגו כמו לכולנו,
אם ידקרו את גורדי הוא לא ידמם?

איציק 21 באוגוסט 2017

זה לא קשור לאגו, זה קשור לתרבות תפיסת הניהול. במושגים שלו יש צורך גם במאמן וגם במנהל מקצועי ולכן הבאת מאמן מקצועי כשלעצמה לא פוגעת לו באגו. מה שכן פגע באגו זו הירידה מתפקיד מנהל מקצועי למאמן. מרגע שבלע את הצפרדע, הבאת מנהל היה דבר טבעי מבחינתו להערכתי אלה אם ציפה בהמשך לחזור לתפקיד.

יאיר הירוק 21 באוגוסט 2017

עושה רושם שלגולדהאר יש משהו עם פיטוריםת הוא נותן צ'אנס לבנאדם בתפקיד אחר לפני שהוא מפטר אותו.
כמו עם נמני שירד לעמדת המאמן, נכשל ורק אז פוטר.
נראה שהוא מפקפק ביכולותיו של ג'ורדי והירידה לאימון היא המבחן האחרון עבורו.
מה שלא סגור לי בתאוריה הזו היא – הסיבה של ג'ורדי קרויף להסכים למהלך הזה, את הפרסומים על תפקיד בברצלונה אני לא באמת קונה אבל על פניו ג'ורדי אמור להיות מסוגל למצוא תפקיד מקביל בקבוצה כלשהי באירופה לכל הפחות בסדר גודל דומה לזה של מכבי. אז למה לו?

Comments closed