המשחק התחיל נהדר. קיארטנסון הראה שהוא יודע יותר מאשר להבקיע גולים, השאיר כדור נהדר לבאטוקיו, וזה בעט ליד הקורה במקום להבקיע. אחר כך קיארטנסון שכח שהוא וידאר, החמיץ נגיחה קלה, החמיץ מצב של אחד על אחד מול השוער, מזל שבסוף החליט להכנס עם הכדור לתוך השער. בתווך, אופיר דווידזאדה החליט שאיתן טיבי הוא בעל טכניקה של אשף כדורגל והחליט לבחון אותו במסירה קשה לאחור, טיבי במקום לבעוט בכדור לעזאזל נתן לו לעבור מתחת לרגל שלו, ו1:0 לאוסטרים כאשר עד למצב המטומטם הזה, הם לא הגיעו פעם אחת לאזור הרחבה שלנו עם הכדור.

המשחק הזה היה מתפתח אחרת לגמרי אם היינו מבקיעים ראשונים, אבל זו היתה הזדמנות נוספת לבחון את האופי שלנו, ועמדנו במבחן בכבוד רב. לחזור פעמיים מפיגור, במשחק שהוא כבר בשלב כה מוקדם, משחק על העונה, זה תעודת כבוד לעמוד השדרה של המועדון. למרות משחק חלש נוסף של שרן, ראוי היה שעמוד השדרה של המועדון יבקיע גם הוא. אני נאלץ להסכים עם כל האוהדים הצהובים, אנחנו חייבים קשר אחורי חזק בהרבה משרן, ובזכות העליה לשלב הבתים, אני בטוח שיגיע אחד כזה. ג'ורדי אמר במסיבת העיתונאים לאחר המשחק שמכבי מוכנים לשלם הכי הרבה כסף בהשוואה לכל הרכישות הקודמות, אני יודע על הצעות מאוד רציניות שהונחו בפני קשרים כמו גונארסון ולדלי, יגיע הקשר שאנחנו צריכים, המחליף שלו בעמדה 6 יהיה כנראה גולסה, ושרן ישחק שם רק כששניהם לא יהיו זמינים.

אבל, כמו שאני מבין את ג'ורדי, שרן יהיה שחקן הרכב, השחקן שאמור להיות הדבק של הקבוצה שלנו, אין לנו דבק אחר, ואין דבר כזה מנהיג מהספסל. הוא ישחק בלם שמאלי הרבה פעמים, ישחק מגן ימני כשדסה פצוע, ישחק ב50:50 במשחקים באירופה לפני ה6, מצידו של ג'ורדי וגם מצידי, הוא יחליף את ראיקוביץ' אם צריך, אבל שרן יהיה על המגרש. נכון, הרבה פעמים הוא נראה לא מספיק טוב, אבל הוא השחקן שעושה את האחרים הרבה יותר טובים מסביבו, לכן הוא יהיה שם ברוב המשחקים

*

תהרגו אותי אם אני מבין למה צריך את אלירן עטר. ראינו היום את שוינפלד, אין לו את הטכניקה של אלירן, אין לו את המהירות, אבל הוא נותן לג'ורדי את כל מה שג'ורדי מבקש ממנו, איזה שחקן נפלא, תודה לך הפועל. הוא הכין היום לוידאר מצבים לשלושער, וידאר מרוכז מעט יותר עושה מהם רביעייה. שוינפלד רץ לאחור ומגן בכל הלב. שחקן שכל מאמן רוצה וצריך.

ראינו היום את הפוטנציאל של באטוקיו. הוא רץ כל הזמן, הוא משחק מהר, הוא מחזיק מצוין בכדור. רק ראבק, תן את הגול בהתחלה והיינו מקבלים חמש שנות חיים נוספת לפחות.

סושיץ' נראה כמו רכש טוב. הוא מחזיק את הכדור טוב ממדוניאנין, הוא חזק יותר ממדונאנין, איטי כמו מדוניאנין. אבל, הוא רץ כדי לתת גוף בהגנה, ראינו שבעיטה חדה יש לו, נראה שהוא שחקן טוב. אם פרימו, זה שטוען שהוא מבין בכדורגל לפחות כמו ג'ורדי, שכן גם לג'ורדי אין תעודה מאוקספורד בכדורגל, טוען שסושיץ' יהיה פלופ השנה, אני רגוע.

וידאר גם ביום איום ונורא נתן לנו את הגול שכל כך היינו צריכים ממנו.

ריקן הוא שחקן רוטציה מצוין, כשיגיע הזר הנוסף, כשסושיץ' יכנס לכושר משחק, זה בדיוק מה שריקן יהיה.

מאז שטיבי קיבל את החוזה שכל כך רצה, הוא ירד ברמת הריכוז שלו על המגרש. הוא אמור להיות הבלם הטוב ביותר שלנו, אבל הוא שווה בכל משחק לפחות טעות אחת של גול, מניח שצד שמאל עושה לו לקום על צד שמאל, כנראה שבגלל זה שרן ישחק שם הרבה.

טל בן חיים נתן לנו מה שאנחנו צריכים ממנו.

ראיקוביץ' השנה שיפר את נושא קליטת כדורי הגובה, סטויקוביץ' לא תפס כדור מעולם, לך תבין איך הוא פותח לפניו בנבחרת.

אופיר דווידזאדה הראה היום את הדבש ואת העוקץ, הוא הלביש לוידאר כדור לגול על הראש, והוא בישל גול לאוסטרים. הוא כשל מדי פעם בסגירה ההגנתית, אבל השדרוג מעמבה לאופיר זה להחליף קבוצה.

כאשר דסה יחזור, זר אחד לפחות יתווסף אם לא שניים, וכנראה בכסף גדול, בלקמן יכנס לכושר, גולסה ישחק עשרים וחמישה משחקים העונה, תהיה לנו קבוצה חזקה מספיק כדי לתת כדורגל הרבה יותר טוב מזה שראינו ממנה עד עכשיו.

בינתיים צריך להגיד תודה לג'ורדי, כן ברור שיש גם ליקויים, אך בסופו של יום, הקבוצה שלו הגיעה לשלב בתים בכל עונה פרט לעונה שבה התחוללה מלחמה בישראל, אוסקר גרסיה נמס מפחד, והבית שלנו היה בקפריסין. זה לא קרה לנו לפני שג'ורדי הגיע, אני מקווה שהוא בונה כאן בסיס מספיק טוב כדי שנהפוך לקבועים בעניין הזה גם אחרי שילך. הרבה אוהדים שלנו התרגלו לטוב, וכבר עסוקים בעניין הזה שזה לא יספיק. אלו אותם אוהדים שכאשר ניצחנו את האיסלנדים, אמרו שזה לא יספיק מול פאניוניוס. תוך כדי הנצחון ביוון, הם אמרו שזה לא יספיק בשלב הפלייאוף. כאשר הגרלנו את הקבוצה שהדיחה את גנט, הם טענו שאין לנו מה לחפש ביכולת הזאת. עכשיו כבר מתבאסים מהיכולות שכן אין לנו מה לחפש בליגה ברמה כזאת, במקום להנות מהישג יוצא דופן. קבוצה ישראלית שמגיעה לשלב בתים באירופה, עם כל הכבוד, וגם בהתחשב בכך שהיינו אמורים להגיע לשם בגלל הדירוג, זה בהחלט הישג יוצא דופן. אני שוב יצאתי מחוזק בדעתי שמסגרת של קבוצה יש לנו, עמוד שדרה יש לנו, עוד קצת תוכן לתוך המסגרת, ותהיה לנו קבוצה מאוד חזקה, בטח ברמה הישראלית.

פודקאסט מכביבול מארח את ציון 3
ליגת שוקי ההון - העולם המשתנה משפיע גם על ענף הפרסום