יומן האליפות של מכבי (9) – נפלו מהרגליים והמשיכו לעמוד

אמנם בזחילה, אבל הגענו ליעד שהוצב לקראת פגרת הנבחרת.

המשחק אתמול בעכו מול קריית שמונה היה המשחק האחרון בשלב הראשון של העונה. הספרינט בסוף היה מטורף, חמישי באוסטריה, ראשון בנתניה, חמישי בנתניה במשחק על גורל העונה, וראשון בעכו. במצב אידיאלי היינו פותחים בעכו בהרכב שכולל ארבעה שחקנים ששיחקו במשחק ביום חמישי בנתניה, שמהם שיחקו רק שניים ביום ראשון בנתניה, אך המצב עדיין לא אידיאלי. ראיקוביץ', טיבי, דווידזאדה, שרן, קיארטנסון, מיכה, כולם שיחקו בכל שלושת המשחקים האחרונים, הראשונים שיחקו בכל ארבעת המשחקים. טל בן חיים ואצילי שיחקו בשלושה מארבעת המשחקים בהרכב, ואצילי שיחק גם דקות משמעותיות במשחק של יום חמישי. אין זה פלא שבמחצית השניה בעכו השחקנים נפלו מהרגליים, ולא סיפקו כדורגל בכלל, המזל ושלומי אזולאי בתוספת עזרה יפה של שובל גוזלן דאגו לכך שלא נשלם מחיר על העייפות הזאת.

*

מה כן ראינו אתמול בקריית שמונה? ראינו את הגיוון הטקטי עליו עובד ג'ורדי מתחילת העונה. בין הדקות ה20 וה45, מכבי שיחקה כדורגל מודרני, כזה שאינו כולל החזקת כדור, אלא מעבר מהיר מהגנה להתקפה, ויצירת מצבים מהירה. בגול השני של אצילי, עברו 12 שניות מהרגע שהכדור הגיע לראיקוביץ' אחרי קרן של קריית שמונה, עבר דרך מסירה מצוינת (ראשונה מוצלחת שהפכה את המשחק של דור פרץ על ראשו, מפתיחה הססנית, חלשה והרבה איבודי כדור, לשחקן המצטיין של מכבי אתמול, מראה כמה הבטחון חשוב אצל השחקן הזה) של דור פרץ למיכה, מיכה לאצילי, ואצילי גלגל לרשת. התקפות מעבר מהירות ומסוכנות כאלה לא היו מנת חלקנו, כולנו זוכרים את ההתקפה הנהדרת שהסתיימה בשער של בן חיים ב5:0 בדרבי, וזהו פחות או יותר.

הגול הראשון נתן לנו את הבישול הרביעי העונה של דווידזאדה, שזה כנראה שני בישולים יותר ממה שעמרי בן הרוש השלים אצלנו במהלך ארבע שנים בעמדה, והראה את היכולות המעולות של אצילי מול השער. השנה אמור להיות לנו מגוון גדול יותר של שחקנים שמסוגלים להבקיע, לפני כולם וידאר, אצילי, שוינפלד, אתמול ראינו גם את היכולות של בלקמן, בתוספת בעיטות מקו שני של באטוקיו וסושיץ', אנחנו אמורים להיות מסוגלים להבקיע הרבה שערים.

ראינו גם קור רוח של שלושת הבלמים שלנו כאשר שחקני קריית שמונה הגיעו לתוך הרחבה שלנו, אך לא הגיעו למצבים. בצורה מעניינת שרן היה הבלם הימני וטיבי השמאלי, למרות שברור שלטיבי קל יותר בימין. כנראה ג'ורדי חשב שמאחר ובקו השמאלי שיחק ריקן, הוא צריך מישהו יציב יותר שישלים את מיכה שהולך יותר לאמצע מהקו הימני, אך כמו בדקות שבהם שיחקנו שלושה בלמים מול האוסטרים, מיכה הראה שהוא שחקן כנף ימין מעולה בשיטה הזאת, שתורם רבות גם הגנתית.

אתמול ראינו לראשונה את בלקמן, שחקן מאוד פיסי עם טכניקה מאוד טובה, שלא מתעצל ויורד להגנה, כלומר ההיפך הגמור של ברק יצחקי למשל. שיחקנו לפרקים 3:4:3 ולפרקים שיחקנו 3:5:2 כאשר אצילי חובר לקישור ובלקמן עם וידאר נמצאים כשני חלוצים. למרות שיטת המשחק ההתקפית מאוד, קריית שמונה לא הגיעה למצבים משמעותיים במחצית הראשונה.

*

בחצי השני גם מיכה וגם ריקן נפלו מהרגליים. זה מאוד טבעי שכן התפקיד שלהם דרש מאמצים פיסיים כבירים במשחק הזה. בלקמן הצליח לסחוב עד הדקה השישים ולחזור להגנה בתוספת ליצירת מצבים בצד ימין. במשחקים הקודמים ג'ורדי תמיד החליף אגפים בתחילת המחצית השניה, למשל שוינפלד ומיכה החליפו צדדים במשחק מול האוסטרים בחמישי, יצחקי ואצילי החליפו צדדים במשחק מול ביתר, לא ראינו את זה אתמול, כנראה באמת לבלקמן נח יותר באגף ימין.

הבעיה היתה שכאשר מיכה וריקן נפלו מהרגליים, חדר המנועים שלנו לא תפקד, גם העזרה להגנה לא הגיעה, וקריית שמונה הגיעה למצבים בקלות יחסית, כך הגיע הגול. כאשר באטוקיו נכנס במקום מיכה עדיין לא הצלחנו לאזן את המשחק, ולכן ג'ורדי הכניס גם את שוינפלד וחזר לקו אחורי של ארבעה שחקנים, שרן ודור פרץ מאחור, ובאטוקיו מעט לפניהם, לאחר כמה דקות המשחק התייצב. דור פרץ במחצית השניה נתן לנו קשר אחורי אמיתי, כזה שמחלץ כדורים מרגלי היריבה, בעיקר כאשר שרן שיחק איתו באותו קו, הרסנו את רוב ההתקפות של קריית שמונה כבר באזור מחצית המגרש.

*

בסופו של יום, ראינו שאכן מכבי זקוקה לשני שחקנים משמעותיים נוספים לפחות, כדי לעמוד בעומס של ליגת אירופה. כנראה סושיץ' נמצא תחת מכסת דקות הדוקה עד שיגיע לכושר משחק מספק, שיעורים שלמדנו בדם דרך הפציעה של אורלנדו סה כבר במשחק הראשון אצלנו, וגם במקרה של סקאריונה, פציעות כנראה השמידו את העונה שלו אצלנו. עוד קשר משמעותי במרכז המגרש יתרום לנו המון, וכנראה נביא עוד בלם שיעזור לבניית רוטציה רחבה.

אפשר להכנס לדיפרסיה מהיכולת הלא מספיק טובה, אך אפשר גם לראות את הכל אחרת. ברור שכאשר מתרגלים הרבה וריאציות של מערכים, הביצוע הטוב יגיע מאוחר יותר בהשוואה לביצוע של מערך אחד כמעט לא משתנה, כמו אצל שוטא ופאקו. אצל שוטא ראינו גם את החסרון, כאשר הקבוצה נדרשה לשנות כדי ללחוץ, היא התפרקה.

ברור גם שהיה נפלא אילו אפשר היה להביא שחקנים איכותיים כבר ביולי, אבל בבאר שבע ראינו את ההימורים הנדרשים לכך, ההימור שלהם על קוואנקה התפוצץ להם בפנים, ומנע מהם לעלות לשלב הבתים של ליגת האלופות בצירוף הפציעה של מיגל ויטור.

*

אני כמובן אופטימי. אני משוכנע שבסגל שלנו בשבוע הבא, ובהרכב שלנו מול סכנין בעוד שבועיים, יהיו לנו לפחות עוד שני שחקנים משמעותיים ברוטציה, אם לא שלושה. אולי אפילו גולסה ודסה יחזרו, כלומר שליש רוטציה.

בסופו של יום עמדנו ביעדים של ג'ורדי עד למיני פגרת נבחרת. הגענו לשלב הבתים, לקחנו נצחון חוץ מול קריית שמונה, עכשיו צריך לתדלק את הגוף במנוחה, ואת הסגל בשחקנים רעננים. המצב שלנו לעומת באר שבע טוב בהרבה, שכן באר שבע נדרשו להגיע לרמה גבוהה יותר של כשירות בגלל מוקדמות ליגת האלופות, באר שבע נאלצה לקחת הימורים בשחקנים הזרים, הימורים שכרגע נראה כי עלו פחות יפה בהשוואה להימורים הקודמים שלהם בזרים, ובנוסף לכל, באר שבע לא עמדה ביעדים, הפסידה חמש נקודות בפתיחה, וחמור בהרבה, לא העפילה לשלב הבתים בליגת האלופות. מדובר לא רק במשבר מוראלי.

למרות הפתיחה של הליגה, אני לא חושב שיש עוד מתמודדות רלבנטיות לסיפור האליפות.

המקרה המוזר של אוניון בשעת צהריים
כך היינו (בשנות השמונים והתשעים)

92 Comments

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

לצערי אני נוטה להסכים איתך בסייפא. אם תביאו את החיזוק ואצלנו לא יחשבו מסלול מחדש (קלנטיס לדוגמא כאופציה), אליפות קלה שלכם למרות שגם בשתי העונות הקודמות במחזור השני (במקרים ההם גם אח"כ) הייתם כבר מעלינו ולמרות שאף אחד לא יכול להגדיר באמצע יולי ליגת אלופות כמטרה ריאלית ולכן החיזוק שלנו לא הגיע בזמן (הכוונה לפקאהרט).

רזיניו 28 באוגוסט 2017

גיא האם יש בבאר שבע פונקציה נפרדת שאחראית על "חישוב מסלול מחדש" או שכל ההחלטות על הסגל הן של המאמן?

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

למיטב ידיעתי ואם נשים כרגע את הבדיחות על הסופר אייג'נט בצד (ויש לו השפעה מסוימת בל נכחישה), המילה המקצועית הבלבדית (תוך התייעצות עם אסי רחמים, בכלל זאת יש לו נסיון מסוים) היא של בכר. ברור שלעניין הכספי משמעות מכריעה (ב"ש לא משלמת על זרים דמי שחרור גבוהים ומחפשת כמעט כמדיניות שחקנים חופשיים. האם כל העיסקאות עם אשדוד הם על טהרת המקצועיות (עזוב את הסכומים שמתפרסמים למיטב מקורותיי אפשר לחתוך אותם בחצי) או שמעורבים בהם גם שיקולים עיסקיים רחבים יותר (שדווקא לא קשורים לסופר איג'נט)? אני רוצה להאמין שהכל מקצועי (אוחנה שדרך אגב צריך איפוס קל וגם זריהן בעיניי כשרונות עצומים, אלחאמיד לא מכיר מספיק).

לירן 28 באוגוסט 2017

גיא, אני מעריך את הדעה המקצועית שלך אבל אני לא מצליח להבין את הסיפור של זריהן, מה הופך אותו לכישרון עצום? לא הראה שום דבר באשדוד ולא מראה שום דבר בבאר שבע, מאיפה זה בא?

אורי 28 באוגוסט 2017

מישהו שיעזור לקוואנקה להעביר את הזמן ביציע וחדר הטיפולים?

tazza 28 באוגוסט 2017

לירן מה לא ברור?
הוא שחקן צעיר בליגה, זהו. אוטומטית הוא הופך לכישרון, מנהג ידוע ומגוחך של פרשנים ושל חסרי מושג.

בלייק 28 באוגוסט 2017

אני לא חושב שהוא כזה חלש, ואולי בכר חשב שיש שם פוטנציאל.
אבל, זה נראה יותר כמו הפיתיון בקצה החכה של אוחנה, או אחד הפיתיונות.

אחד העם 28 באוגוסט 2017

נראה לי שיש שם טריאומווירט: בכר, רחמים, ברקת. בתוספת דאהן "סוכן הבית" במעמד יועץ וברקת הבעל, במעמד בורר.

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

בעניין המקצועי המילה האחרונה של בכר. במכלול השיקולים המילה האחרונה של אלי ברקת.

רזיניו 28 באוגוסט 2017

תודה

השמן 28 באוגוסט 2017

גיא, ברור לי שאלי ברקת מעורב, אבל באמת הוא בעל המילה האחרונה, ולא אלונה? זה משהו שאתה יודע, או סתם הנחה?

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

השמן, אני מדבר על החוזים הכבדים באמת. שים לב שממה שיוצא החוצה (למשל מאדון בוזגלו), הוא נוכח בכל הפגישות המכריעות. הוא לא מעורב בניהול היום יומי אבל למיטב ידיעתי המילה האחרונה שלו בעניינים הכספיים (באופן טבעי הנסיון שלו בעניינים האלו הרבה יותר גדול משל אלונה). בלי כל קשר שים לב שבחיים לא ראית מילה שלו לציטוט, לא רק בספורט בהכל. שונא להיות בפרונט.

אדום מהדרום 28 באוגוסט 2017

חשוב להזכיר גם את דודו עזריה, הסקאוט של הקבוצה.
מעביר כמובן המלצות לבכר לפי דרישות מוקדמות כאשר ההחלטה על שחקן נסגרת בפורום בכר-אלונה-אסי.
אלי נכנס לתמונה רק בשלב המו"מ.

Yavor 28 באוגוסט 2017

האם עוד מישהו שם לב להגנה הרעועה של באר שבע השנה? ועוד יותר בפירוט, לשיר צדק המאותרג, שבלי לשים לב גם עלה לדרומיים בכרטיס לליגת האלופות (איפשר את שער החוץ, לא סגר נכון בשער ההפסד בסלובניה); וגם אתמול איבד את רוקאביצה בשער הראשון והקפיד לזעוק ולסמן נבדל במקום לסגור נכון בשער השני.
בקיצור – מישהו מאוהב שם בתדמיות במקום להבין שבלי מיגל ויטור אין שם הגנה.
ועוד – יכול להיות שבחלק ההתקפי, השאירו בקיץ האחרון את המאור הלא נכון? לא ראיתי עד כה כלום ושום דבר ממליקסון השנה.

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

יבור, אל תתן למסיבת עיתונאים הזחוחה משהו של בכר אתמול להטעות. הוא בעיקר פעל מנטאלית מול השחקנים. משחק הההגנה של ב"ש בכלל וההגנה בפרט כולל גם קורהוט וב. ביטון קטסטרופה. אין אף אוהד ב"ש שיגיד אחרת (ודרך אגב גם כשויטור היה כשיר המצב לא היה מדהים). מליקסון בסדר גמור, לאורך זמן קשה לו לשחק על כנף ימין. ומה הקשר בוזגלו למליקסון חוץ מהשם הפרטי? לאחד יש חוזה לעוד שנתיים ולשני נגמר חוזה והוא העדיף את חיפה כימכלים המקורית על החיקוי הדרומי.

שלו 28 באוגוסט 2017

העייפות לא גרמה ליורדי לשבור את הכלים, במובן של לשלוח את סושיץ' לשחק כשהוא לא מוכן עדיין.
הוא דיבר על זה שמיכה שיחק יותר ממה שתכנן לו בשלב הזה של העונה (מה שמסכן אותו בפציעה),
ושפונגין בהחלט קונה לנו זמן החלמה לדסה.

לגבי אתמול, שוב מסתבר כמה חשוב שיש לך בהרכב מספר שחקנים ורסטיליים.
השינוי תפקוד של ייני תוך כדי משחק (בלם ימני, מגן ימני וקשר אחורי).
דור פרץ אשר לעתים ירד ממש לקו הבלמים כבלם נוסף.
ואפילו שוינפלד שנכנס במקום וידר ובעצם שיחק באגף הימני.

לגבי היכולת ראינו הרחבה מ 30 דקות טובות בפתיחה נגד האוסטרים, למחצית מול ק"ש,
אני לא יודע האם זה מגמת שיפור אובייקטיבית או היריב.

החיזוק לדעתי שצריך הוא כמובן בלם (טיבי מתחיל לא טוב את העונה) וקשר אחורי,
וכאשר בכל משחק יפתחו חמישה מתוך שישה זרים גם נדע שכולם כשירים.
נראה לי שזאת הולכת להיות עונת רודי דאמיקו, השם ישמור, אגמור אותה עם ראש מלא שיבה.

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

אתה בונה על הבן יבשתי? מקווה שפעם יצאו כל הסיבות להעפה של דאמיקו וחלקו של מ.י.ק.י בעניין.

שלו 28 באוגוסט 2017

אני זוכר איך מכבי לא הצליחה לנצח שמשחק אחד בצורה נורמלית….

אורי 28 באוגוסט 2017

טיבי, וגם שיר צדק לדעתי, תלויים בעיקר בבלם שלצידם
ליד קרלוס, טיבי פרח. לייד בן חיים הוא סביר. ליד פיליפנקה הוא חלש
כנ"ל צדק – ליד ויטור הוא פורח, לייד טהא נובל

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

צדק חלש מתחילת השנה, גם כשויטור היה לידו. הבן אדם נראה גמור מנטאלית מכמות המשחקים ב12 חודשים האחרונים.

משה 28 באוגוסט 2017

שני הבלמים בגול עוקבים אחרי הכדור במקום החלוץ של היריב. בסוף מאשימים את המגן שבא לחפות על שניהם

yaron 28 באוגוסט 2017

בניגוד לקרויף, בכר כן שבר את הכלים במשחק מול נתניה.
אנחנו הפסדנו לבית"ר אבל השלמנו את המשימה, ב"ש לא.
לא מזלזל בב"ש חס וחלילה, ההצלחה שלנו והפספוס שלהם מפגשים בדיוק באותה נקודה (אירופאית).
בכל זאת פספסו הזדמנות.
לגבי מיכה – קרויף אמר כבר לפני שבועיים שהוא לא רוצה לשחוק אותו כי הפציעות שלו ושל דסה הן פציעות ממאמץ יתר.
בכל מקרה, אני דבק בעמדתי שלמכבי השנה לא יהיה "הרכב". תהיה רוטציה בין אירופה, ליגה וגביע ויהיו שינויים גם בהתאם ליריבות.
מודל סוזה :-)

yaron 28 באוגוסט 2017

בלי קשר – אם לאלונה ביצים (וכסף), תוך יומיים גוטליב ועטר בב"ש.

גיא זהר 29 באוגוסט 2017

ירון, בשביל מה אנחנו צריכים את גוטליב? כבלם רביעי וחמישי כשויטור יחזור? ואת עטר, בטח שוואקמה עוד באזור? מילא שחקנים שברמה מעל מה שיש לנו אוכ אלו שיכולים לשדרג את הקישור סטייל אלמוג או קלנטיס אבל עוד אלחמיד כזה? ועוד אחד שלא בכושר בכלל? חבל על הכסף.

yaron 29 באוגוסט 2017

גוטליב, במחירים שהפועל ייתנו אותו (הם חייבים להשתחרר מהמשכורת) הוא לדעתי חיזוק טוב להרבה קבוצות אבל נניח שאתם לא צריכים.
לגבי עטר, מודה שהייתי בחרדה שתגנבו אותו…
סיכוי סביר שווקאמה עוזב עד ינואר, שהר פצוע, ברדה מעבר לשיא ובוזגלו בחיפה.
דרך אגב – אני לא רואה עדיין עדכון באתר הרשמי ושום תגובה רשמית של עטר, שלנו או של מכבי חיפה בכל הכתבות שזועקות "רשמית"

Ollie Williams 30 באוגוסט 2017

יש תמונות של עטר באימון בקרית שלום, והדיבור הוא שמחכים לחתימה הרשמית.
זו מתעכבת כיוון שמסתבר שחודשיים לא היו מספיק זמן כדי לסכם על תנאיו של שלומי אזולאי במכבי חיפה וזה תנאי לסיום הרשמי של העסקה. ככה זה כשאין אופציה לדווח על זה ש"מכבי חיפה חסכה המון כסף"

אחד העם 28 באוגוסט 2017

מתחילת העונה זה נראה כמו ברווז וצולע כמו ברווז. עד לפני שבוע, הברווז הזה בקושי חטף גול.
אמנם נלך ונשתפר עם התקדמות העונה, ברם, הרבה תלוי באיכות הזרים שיגיעו , אי"ה , בהמשך השבוע.
מקווה שמעדכנים את גולדהאר על החדשות מסמיעופר, והוא מוריד את ההצעה ל"סחורה בחנות" בהתאם. (לעניות טעמי , המחיר הראלי הוא טרייד על אזולאי).

yaron 28 באוגוסט 2017

ג'ורדי אמר ואומר שהוא מוכן לספוג אבל לא מוכן שנפסיק ללחוץ. לשחקנים קשה להפנים את זה, הלחץ מלטעות גדול. גם לעייפות הטבעית והמובנת יש חלק בזה.
ב"ש במשבר ואני מעריך שהם ייצאו ממנו, חיפה מסוכנת ויכולה להצטרף למאבק.

Lord Anthony 28 באוגוסט 2017

מכבי חיפה והפועל ב"ש זה כמו בית"ר ירושלים ומכבי תל אביב.
כמו שהניצחון של בית"ר על מכבי במחזור הראשון לא הפך אותה למועמדת לאליפות ככה כם הניצחון של חיפה על ב"ש אתמול לא הופך אותה למועמדת לאליפות.
למכבי חיפה יש עוד הרבה מה להוכיח כדי שנוכל להתחיל להתייחס אליהם כגורם לגיטימי בצמרת.

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

+1. מאמן בעייתי למרות שזה ששיחק עם סולליך היה שיחוק, אין מגן שמאלי, קישור בעייתי וסגל ארוך מדי בעמדות מסוימות.

yaron 28 באוגוסט 2017

אמרתי, חיפה "מסוכנת ויכולה"

השמן 28 באוגוסט 2017

מחצית ראשונה מעודדת. קבוצה שידעה מה היא רוצה מעצמה והוציאה את זה לפועל מצוין. הגמישות הטקטית של ג'ורדי מבורכת. ראינו גם עוד קצת דקות של לחץ איכותי שמנע מקריית שמונה לפתח התקפות.
מחצית שנייה זוועתית. מקבל את תירוץ העייפות, אבל יש פה דפוס חוזר שקרה גם מול בית"ר, אין לנו יכולת כרגע להחזיק מעמד בדקות המומנטום של היריב, כלומר להכיל את ההתלהבות שלו במינימום מצבים מסוכנים. זה דבר שדווקא די עשינו לדעתי במשחקים באירופה. בארץ זה לא קורה. זה מתחבר מאוד לחוסר שלנו בעוגנים במרכז, גם קישור וגם בהגנה.
לגבי יצחקי, אני באמת לא מבין מה יש לך ממנו אחרי שנה שעברה. ברור שאין לו מקום באירופה או כשחקן בכיר, אבל הוא נשק מצוין לליגה שלנו, בטח כאשר מכבי תתחזק עוד בעמדות המדוברות ותבלה יותר משחקים כשהיא לוחצת את היריב לשערה. במשחק קוסט טו קוסט כמו שהיה רוב המשחק אתמול ברור שאין לו מקום.
אני גם עוד לא קונה את חיפה, וב"ש עדיין האלפא דוג בליגה הזו בעיני, נראה איך יסתיים החלון

משה 28 באוגוסט 2017

שני הבלמים עוקבים בגול אחרי הכדור, במקום לעקוב אחרי החלוץ. בסוף מאשימים את המגן הימני שלא מנע הרמה (כאילו אפשר למנוע הרמות לחלוטין) והמגן השמאלי שבא לחפות על הבור באמצע הרחבה

יואב 28 באוגוסט 2017

הפגרה באה בדיוק בזמן. סוף החלון הוא קריטי כי אם לא נצא ממנו טוב- אנחנו לא נרוץ השנה. יותר מידי חוסרים קריטים.
לכן העפלה לבתים כל כך חשובה, משאירה את הכיריים חמות גם כשקצת קר.

yaron 28 באוגוסט 2017

לא חושב שאני צריך להוסיף גילוי נאות, מי שמכיר אותי יודע כמה אמינות אני מייחס לתקשורת הישראלית ובכלל.
http://m.one.co.il/Mobile/Article/17-18/1,1,0,0/297257.html?ref=hp
בהנחה וזה נכון אני בטוח שמכבי תמכור.
מה זה אומר על קרויף?
מה זה אומר על מודל באזל?
מה זה אומר על עסקת עטר?

לדעתי גם ראיקו יקבל הצעה כזאת במוקדם או במאוחר

יואב 28 באוגוסט 2017

ירון,
הם נקנו על מנת לתרום מקצועית ולהימכר.
אם לא תמכור בסכומים כאלה(עם כל הצער שבאובדן המקצועי), לא תצליח להביא את הוידאר הבא.
אין אנד אאוט. כסף נכנס וכסף יוצא. אין מודל אחר. זה כמעט כמו להיות בליגת האלופות מבחינת סכומים.

יואב 28 באוגוסט 2017

המקור לידיעה(בכל האתרים הישראלים) הוא צהובון בריטי.

yaron 28 באוגוסט 2017

אם הובן מדבריי שאני נגד מכירה כזאת אז לא הובנתי נכון.
השאלות היו בהנחה והדיווחים נכונים.
בסכומים האלה ולקבוצה מהפרמייר חייבים למכור!
ואם תגיע במקביל הצעה על ראיקו (אני מנחש ומקווה שעד ינואר תגיע), למכור את שניהם!

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

המטרה של אוהד, להבנתי, היא מקסימום הישגים. זה שפיני מתגאה שניצח חמישה שחקני אנ.בי.איי בטאו לא היה ממש מעניין אותי כאוהד טאו בנו אודריך עשה קריירה הרבה יותר מכובדת משארס אבל לא סתם שארס נערץ ממנו. הבעלים לא יכולים (ורוצים) לסרב להצעה כזו. האוהדים צריכים בעיניי להתבאס ולא לשמוח

בלייק 28 באוגוסט 2017

(חלק מ)האוהדים רוצים שמכבי תצליח להגיע למצב שהיא: 1. תלויה בהכנסות שהיא מייצרת .2. מגדילה את התקציב כדי להשתפר .3. מחזיקה בעל בית עשיר שלא מפסיד יותר מידי כסף על הקבוצה (לאור מקרי עבר של בעלי בית "שנמאס" להם להוציא כל כך הרבה כסף.

אם קיארטנסון וראיקוביץ' יעזבו בסיום חוזה וללא תמורה למכבי,לא יודע אם מיץ' כל כך ירצה להשקיע בעוד שחקני רכש סכומים כאלה. אם הם יימכרו ברווח נאה (אחרי שגם תרמו מקצועית למועדון) – זה מראה שאפשר להשקיע וכדאי להשקיע באיכות כי זה משתלם בטווח הקצר (מקצועית), הבינוני (מכירתם תמורת רווח) והארוך (בניית שם למכבי של קבוצה "משדרגת" שחקנים לקבוצות איכותיות בליגות אירופאיות).

יואב 28 באוגוסט 2017

בלייק,
זה בדיוק זה מה שכתבת.
הכנסות טבעיות גדולות= סגולה לאריכות ימים.
אנחנו במרתון, לא בריצה ל100 מטר.

אורי 28 באוגוסט 2017

הבעייה פה זה התזמון. לא תמצא תחליף הולם ב3 ימים והלכה עונה שלמה

yaron 28 באוגוסט 2017

ראשית, סביר להניח שלא תמצא מחליף הולם ותספיק לרשום באירופה אבל יש סיכוי שכן תמצא מחליף שישחק השנה רק בליגה.
אם תצליח תשלם באירופאית אבל לא הלכה עונה.
שנית, אני חושב שגם בלי מחליף מוגזם להגיד שהלכה עונה. ברור שזה לא משפר אותנו אבל בלקמן, שוינפלד ואולי עטר זה לא סוף העולם ברמה של הלכה עונה.
אם תהיה הצעה רצינית מקבוצה רצינית על השולחן אני מעריך שמכבי תשחרר.

גיל שלי 28 באוגוסט 2017

מה זה אומר על מה שכתבתי, שמקלארן פה גם בשביל הצעות כאלה

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

גיל, אני ממש לא בטוח שמקלארן קשור להצעה כזו, אם בכלל קיימת.

גיל שלי 28 באוגוסט 2017

אם היא קיימת, נראה לך שסתם במקרה מקלארן בדיוק מחוץ לישראל?

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

ממה שאני מבין במקלארן אף אחד בממלכה לא רוצה לגעת, בטח לא להתחשב בדעתו. אבל למה ללכת רחוק, יש לכם מנכל אנגלי שיותר מוערך ממנו. אם כבר תבדוק איפה הוא.

השמן 28 באוגוסט 2017

I got it!!
מקלארן מפיץ שמועות על התעניינות בוידאר כדי שכריטיאנסן ומועמדים אחרים יחשבו שמכבי היא קרש קפיצה לפרמיירליג.

yaron 28 באוגוסט 2017

גיל,
לא כתבתי את זה כהתרסה, לא לפוסט הזה וגם לא לקודמים.
אני לא חושב שמקלארן הובא כדי לשווק אבל בטוח שההבאה שלו עוזרת ותעזור עוד הרבה בשיווק.
כשיש לך בקבוצה אחת את קרויף, מנספורד ומקלארן, כל הסקאוטים באירופה סקרנים.

גיל שלי 28 באוגוסט 2017

לא קבלתי זאת כהתרסה, אנחנו מסכימים לגמרי הפעם

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

למיטב ידיעתי יחסית לדיילי סטאר וואן הוא הניו יורק טיימס

אורי 28 באוגוסט 2017

המחיר מצוין
התזמון מחסל עוד עונה

שלו 28 באוגוסט 2017

אני חושב ומנחש שוידאר וראייקו אם ימכרו זה יהיה בינואר,
למרות שעבור הסכום הנכון …
מצד שני אחרי הופעה בליגה האירופית המחיר שלהם יכול גם לעלות, אז אולי תהיה עסקה והמעבר יתקיים בינואר.
זה יתן בטחון לקונה ויאפשר למכבי להתארגן.
מבחינת קריסטיאנסן למרות ההפסד שלו כחלוץ מכבי יכולה לשרוד, בליגה ואולי גם באירופה.
ראיקו זה קצת בעייתי, אני לא בטוח שטננבאום כבר מוכן להרכב, ואין זמן מספיק לשוער חדש.

מצד שני הכנסה כזאת עכשיו יכולה להנחית כאן שחקנים בסדר גודל, וחשוב יותר כמו שכתב יואב,
להמשיך את המהלך של יצוא שחקנים.
וביסוס מכבי כקבוצה שמקדמת שחקנים.
השוק הסקנדינאבי לא רע בתחום הזה.

yaron 28 באוגוסט 2017

שוער היא אחת העמדות שהכי קל להחליף אלא אם מדובר בילד.

שלו 28 באוגוסט 2017

לא כשנותרו שלושה ימים למועד העברות…

yaron 28 באוגוסט 2017

יש הצעה על ראיקו ולא שמעתי?
הערכתי שגם עליו נקבל הצעה "במוקדם או במאוחר".
אבל יותר מכך, בעמדה הזאת גם שלושה ימים יכולים להספיק. יש שוערים מעולים על הספסלים באנגליה, עם הצוות שלנו זה יכול להספיק.

Lord Anthony 28 באוגוסט 2017

אניימה עדיין פנוי

השמן 28 באוגוסט 2017

1.5 מליון יורו פלוס ליפשיץ פלוס השאלות חינם של מרסלו ואליאל פרץ תמורת זובאס.

אחד העם 28 באוגוסט 2017

מי שיש לו כסף להשקיע , מועדון שיכול לטפח ובעלי מקצוע שיודעים לבחור. (ובמקביל מערכת בריאה לטיפוח נוער, זה העוגן השני לעשיית רווחים)
מי שיודע את מקומו בשרשרת המזון ויודע לשחק נכון עם הקלפים שבידו, יפרח וישגשג.

ניר 28 באוגוסט 2017

בינתיים נראה שכל קבוצות הצמרת בכושר לא טוב. באר שבע נראית שבעה ועייפה, וקשה לראות אותה משחזרת אליפות בשלב זה. מכבי חיפה לא מאומנת, גם אם ניצחה, וגם אם יש לה סגל מוכשר. מכבי תל אביב קבוצה חלשה מאוד הגנתית.

ובכל זאת, אם אני צריך לבחור, מעריך שמכבי תל אביב תקח אליפות השנה.

חיים הצהוב 28 באוגוסט 2017

אני לא יודע אם אנחנו חלשים הגנתית, מאוד חסר לנו בלם במקום טיבי אבל חוץ מזה אנחנו בסדר גמור, בטח יחסית לשאר הליגה.
ב"ש ובית"ר בטח שלא משחקות הגנה יותר טוב ממכבי מתחילת העונה

yaron 28 באוגוסט 2017

טיבי לליגה בלם יותר מלגיטימי, לאירופה פחות.
לשני מפעלים? כשעייפים עושים שטויות :-)

טרנטה 28 באוגוסט 2017

לא טיבי הוא הבעיה. מרכז השדה פרוץ וכל התקפה קצת מהירה עוברת את הקישור בקלות.

חיים הצהוב 28 באוגוסט 2017

מכבי אתמול נפלו מהרגליים, זאת פעם ראשונה בחיים שלי שאני שמח מפגרת הנבחרת הזאת.
למרות המשחק החלש אני מאוד אופטימי ממכבי העונה, ברור לכולם שחסרים 3 שחקנים (קיצוני, קשר אחורי ובלם) תוסיפו לזה את דסה וגולסה ויש לך חצי הרכב שהיה חסר אתמול אז אני לא נותן יותר מדי משקל ליכולת כרגע.
כמה דברים שמאוד ברורים בפתיחת העונה שלנו:
– טיבי לא כבר לא מתאים להיות בלם פותח, חייבים להביא שחקן זר בעמדה הזאת.
– דור פרץ לא שחקן רוטציה, אם משאירים אותו זה רק בהרכב, הוא זקוק לניסיון ובעיקר להרבה ביטחון כדי להראות את מה שהוא יודע, דור פרץ עם ביטחון הוא שחקן אירופאי לכל דבר ולדעתי גם הקשר האחורי הטוב בארץ אחרי אוגו ועלי מוחמד
– קיארטנסון רק משתפר, שחקן ענק.

אגב לגבי המשחק אתמול של ב"ש וחיפה, למרות הניצחון של חיפה אני חושב שהיא קבוצה חלשה מאוד, זה היה נראה אתמול כמו בלאגן אחד גדול ששחקנים שרצים ללא מטרה, בלי שיטה אמיתית.
לא יודע כמה משחקים העונה לוזון יוכל לגרום לשחקנים שלו לשחק עם כל כך הרבה התלהבות אבל ברור שזאת לא שיטת משחק שתעבוד לאורך זמן, למעשה היא גם לא תעבוד למשך 90 דקות, מדקה 70 חיפה מול 10 שחקנים לא עמדו על הרגליים השחקנים נראו גמורים ולא היה חסר הרבה שב"ש תשווה.

לירן 28 באוגוסט 2017

רק כדי לעשות לי סדר בראש, דירוג הקשרים האחוריים הטובים בארץ לפי דעתך:
1. אוגו
2. עלי מוחמד
3. דור פרץ

צור שפי 28 באוגוסט 2017

גיל, אפרופו מכירה אפשרית של קיארטנסון, האם יש לך תובנות כלשהן לגבי האופן שבו טירוף העברות הצמרת (ניימאר וכו') משפיע על השלבים הנמוכים יותר בשרשרת המזון? האם נשמרת יחסיות מסויימת או שזה לא קשור? האם למשל בלי ניימאר ההצעה שבה מדובר היתה להערכתך נמוכה יותר? בכמה? ולמה אף אחד (עד כמה שאני יודע) לא שם הצעה על זהבי?

גיל שלי 28 באוגוסט 2017

עוד מוקדם לקבוע, אבל כנראה תהיה לזה השפעה, כבר בעסקת דמבלה רואים את זה, מאוד הגיוני שהכל יימשך כלפי מעלה, כל עוד ההכנסות ממשיכות לקפוץ מעלה

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

צור, למה שקבוצה מליגה רצינית תשים הצעה על מלך השערים של הליגה הסינית שבן 30 ומשתכר בסכומיפ שאולי 20 קבוצות באירופה מסוגלות לשלם חצי מהם? בגלל שבבארסה הזויים?

צור שפי 28 באוגוסט 2017

פאוליניו בן 29, צעיר מזהבי בשנה בלבד, ובארסה הביאה אותו בארבעים מיליון אירו. קיבל חוזה לארבע שנים. לא יודע כמה הוא מרוויח אבל מניח שלא פחות מזהבי בסין. כמובן שהוא בתפקיד אחר מאשר הע"ז אבל בכל זאת.

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

צור, אף אחד לא מבין את הצעד של בארסה. פאוליניו הוא היוצא מן הכלל. למיטב זכרוני סעיף השחרור של זהבי 20 מליון. אתה מדמיין איזושהי קבוצה שתשלם עליו את הסכום הזה? והוא נגיד שתהיה איזו אפילו אוורטון שתעשה זאת? זה מספיק סקסי בשבילו?

צור שפי 28 באוגוסט 2017

קשה לי לענות בשמו אבל בהנחה שתנאי שכרו וכל המסביב לא נפגעים נראה לי שהוא אמור להעדיף את אברטון על איפה שהוא עכשיו.

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

על ליוורפול הוא אמר שמוכן לשחק בחצי מחיר, באוורטון לא בטוח שיקבל את השכר שבסין.

D! כאן ועכשיו 28 באוגוסט 2017

שלא שהוא שווה את זה, ואני דווקא כן מעריך אותו – אבל בסכומים שהולכים כרגע 20 זה לא כלכך הרבה

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

הכל נכון עע סיגורסון. ועדיין. הסכומים המנופחים משולמים על שחקנים מוכחים ברמות הגבוהות או על פוטנציאלים מבטיחים. זהבי לא זה ולא זה. יש מצב שהיום ניוקאסל היתה משלמת למכבי 8.5 מליון יורו על זהבי. המשכורות אומנם עלו אבל לא כמו דמי העברה ולכן זהבי אולי היה מקבל בקבוצה כזו חצי. לא חושב שהיה מסכים בתנאים האלו לעבור.

יניר 28 באוגוסט 2017

בוודאי שהאינפלציה מחלחלת כלפי מטה- ניימאר ב220 מיליון גורר את דמבלה ב150 מיליון גורר את ירמולנקו ב25 מיליון וכן הלאה. כל אחד מאלה שווה השנה 50-100% יותר ממה שהיה שווה רק בשנה שעברה.
האינפלציה הזו יותר מהותית אצל חלוצים ובמיוחד צעירים

שלו 28 באוגוסט 2017

מה קורה עם גבי לסרי?

יואב 28 באוגוסט 2017

נזכרו ששיחק עונה במכבי.

צור שפי 28 באוגוסט 2017

בושה.

שלו 28 באוגוסט 2017

אני לא מבין מה הייתה המטרה,
כמו גם הניסיון לברוח מהתשלום לקורצקי או אופ"א.
זה יוצא את הבעלים רע ולא יקדם כלום.
הרי בסוף איך שזה לא יגמר, זה יגמר רע.

בראיון שלו בערוץ הספורט,
עלה דבר אחד מרכזי, שבסוף כל הסיפור מכבי – הפועל זה בשביל למכור.
ויש היום יותר מדי אנשים שלוקחים את זה יותר מדי ברצינות (יריבות ספורטיבית שנגררת למשל לפלילים).
הרי השחקנים מחוץ לפריים של הטלוויזיה הם חברים,
אפילו אנחנו האוהדים (נגיד, היותר ותיקים) חברים ואוהבים את ההקנטות ההדדיות, אבל גם מסוגלים לשבת ביחד.
רק שבערוגות שלנו צומחים יותר מדי עשבי פרא.

לדעתי זה על רקע שהוא ארגן את המשחק לזכרו של אבי כהן.
שהיה חבר של לא מעט מאגדות הפועל, כולל סיני וטורק.

גיא זהר 28 באוגוסט 2017

בושה וחרפה. יותר מכל מעציב.

צור שפי 28 באוגוסט 2017

תעזוב שלו, זה משהו שלא צריך בכלל לנסות להבין. חוסר אנושיות ברמה הכי בסיסית.

יואב 28 באוגוסט 2017

אבילה זל היה ממש קרוב של חלק משחקני הפועל.
מתה התמימות

ארז 28 באוגוסט 2017

במה מדובר?

יואב 28 באוגוסט 2017

ארז,
שללו ללסרי את המנוי ליציע הכבוד של הפועל לאחר שנים שהוא שם.

tazza 28 באוגוסט 2017

לא מסכים לגבי דור פרץ, המשחק אתמול וגם בזמן האחרון אני רואה יותר חושך מאור. עד שלא יגיע קשר ראוי יותר הוא לא ישוחרר.
כמובן שיש בו פוטנציאל ועם זה אני מנוי על דעת הרוב.
המון איבודי כדור ומסירות לא מדויקות וזה רק במחצית השנייה שאותה הספקתי לראות. נכון שהיא הייתה המחצית הפחות טובה (ממה שנכתב כאן) אבל עדיין.

מאיר (חדש בשכונה) 28 באוגוסט 2017

לצערי, ובאמת לצערי כי אני מת שיהיו כמה שחקני בית שיצמחו בקבוצה, מה שראיתי מדור פרץ מתחילת השנה מטריד מאוד, בעיקר באיבוד הכדורים, אבל גם באגרסיביות, יותר נכון בחוסר שלה. יותר מזה, הייתי מצפה שינסה להיכנס לנעליים של אלברמן כמעין תחנה אחרונה באמצע. אתמול, המצב שנבנה עבור אזולאי שבנס לא נגמר בשיוויון התחיל מהסיבוב של הייסלבנק עליו מכדור חוץ כמעט על קו השש עשרה. אסור שזה יקרה. לא ברור לי על מה המחמאות שהוא קיבל אתמול.

גיל שלי 28 באוגוסט 2017

אחרי שביררתי, מקלארן לא משווק שחקנים של מכבי, בא כיועץ לאימון בלבד

yaron 28 באוגוסט 2017

משווק פאסיבי :-)
כמו שכתבתי בתגובה למעלה, קרויף, מנספורד, מקלארן בקבוצה אחת שמופיעה באירופה דיי בקביעות, שאימנו אותה סוזה ובוס ואפילו שהבעלים שלה הוא מיליארדר קנדי זוכה להמון התעניינות ויחס רציני בכל היבשת ונכון להשנה בעיקר באנגליה.

ערן (המקורי) 28 באוגוסט 2017

במשחק הזה התקשיתי לקחת הרבה יותר מזה שהוצאנו 3 קבוצות במגרש בו התקשינו בשנים האחרונות. סילבס מאמן מצוין, אבל החומר שלו לא איכותי מספיק בעיניי. פליי אוף תחתון, גם אם לא מועמדים לירידה.
קשה לי לשפוט את מכבי עד השלמת הסגל ועד חזרת דסה.
מה שכן, לדעתי יהיה הרבה יותר קשה השנה לבאר שבע, ואני מסכים עם גיל בנוגע להימורים עשו השנה בנוגע לרכש. היעדר ויטור, כמו גם עזיבת בוזגלו, יצרו חורים גדולים.
חיפה עשויה להיות אלטרנטיבה חזקה מאד – יש להם סגל עמוק ואיכותי (לפני רמי גרשון, בוזגלו) כמעט בכל עמדה – השאלה היא האם גיא לוזון הוא האדם המתאים להחזיר מועדון רעב, לחוץ ומתוסכל עם בעלים לא פשוט – אל המאבקי אליפות אחרי 6 שנים רעות. לא יודע איך לוזון יהיה בריצה ארוכץ טווח – מול ברק בכר וקרויף.

רק משהו בקטנה 30 באוגוסט 2017

איזו אכזבה החזנרו את השודד לשעבר . (או שמא יש לומר שותף בשוד או נהג רכב המילוט לא הכי בקיא בתפקידו בעניין)
חוץ מהעובדה שהוא שחקן מאוד לא ורסטילי בסגנון משחק שלו ולא בדיוק הכי קבוצתי , שעל זה עוד אפשר להתווכח . בטח ששאר השחקנים בליגה לא באמת הרבה יותר טובים ממנו, אך אישיותו המפוקפקת והאופי הבעייתי הם ממש סיבה מדהימה לא להחתים אותו. בטח שבכל מה שקשור ליכולת וכנראה גם להתנהלות ייתכן והוא נמצא ברגרסיה ולו דווקא התקדמות.

מקווה שאוכל את הכובע בסוף העונה אחרי כל ההשמצות שזרקתי עליו פה , אבל יש לי הרגשה שלא אני אתנסה באכילת כובעים בעקבות המהלך הזה

אחד העם 30 באוגוסט 2017

בחודש הרחמים והסליחות, ראוי לא להפגין ערלות לבב.
היהדות מקדשת תיקון עצמי. זאת מהותה. "כל עוד הנר דולק, אפשר לתקן", קל וחומר כשמדובר בילד במתבגר שנגאל מהידרדרות לפשע.
אחת התועלות שבספורט הוא מעצם היותו קרש קפיצה לכאלו שבלעדיו היו נידונים לגורל מר.
"קשוט עצמך, ואחר כך קשוט אחרים".

רק משהו קטן 30 באוגוסט 2017

אין ספק , גם בלי קשר ליהדות . דרך אגב חוסר החיבה שלי כלפיו כאישיות נובעת לא מהמקרה הזה שהיה לפני זמן רב מדי בשביל לשפוט על אופיו היום. אלא יותר האופי הספורטיבי שלו . אני משמיט בכוונה את אי אלו השמועות שמופצות עליו, נכונות או לא .

הערה על מקרה העבר נכתבה בהומור עוקצני וייתכן מאוד שעדיף ולא הייתי כותב אותה .

Comments closed