יומן האליפות של מכבי (10) – סיכום חלון אירופי

ג'ורדי לא קיבל את מה שרצה, אבל יש לו מספיק כדי לרוץ לאליפות

טוב, אז הסתבר שאני לא ממש טוב בהימורים, זה בטח חדש לכם. במכביבול האחרון, הימרתי שעד ליום שישי נחתים קשר אחורי זר במחיר היקר ביותר שרכשנו עד היום. עבר יום שישי, קשר זר לא הגיע, והשנה כל הזרים שכן הגיעו באו בחינם, או בהשאלה עם אופציה לרכישה.

התלבטתי אם לכתוב פוסט זה, שכן הטענה הרשמית של מכבי היא שקשר אחורי זר הוא החתמה אסטרטגית, כזאת שאין סיבה להכפיף לצרכים של שישה משחקים בלבד באירופה, אך העובדה שלא החתמנו כזה עד היום דורשת התיחסות, ובאותה הזדמנות ניתן לסכם את מה שכן עשינו עד עכשיו. אם נחתים קשר אחורי זר עד מחר בסוף החלון, זה ישנה קצת את ההנחות בפוסט זה, אז אתיחס לכך בפוסט נפרד.

*

בסוף חלון הקיץ הקודם השקענו ברכישת וידאר קיארטנסון. בקודם השקענו ברכישת ראיקו. בשני המקרים השקענו סכומים ניכרים במושגים של הכדורגל הישראלי, למעלה משלושה מליון יורו. בשני המקרים מדובר בהשקעה בנכסים, ולא בהוצאה. הוצאה למשל זה המקרה של אוסקר סקריונה, שם הוצאנו כנראה מיליון וחצי יורו בשכר עונתי, אך לא השקענו בנכס שעשוי להמכר ביותר מכפי שהשקענו, ועשוי גם להפוך לבאסט, כפי שקרה למשל לחיפה עם אוילפסון.

השאלה המעניינת היא, מדוע בסוף החלון הזה, לא השקענו בשחקן זר? האם מיטש לא סומך מספיק על המערכת כדי לבסס השקעה רצינית נוספת? האם לא הצלחנו למצוא שחקן בסכומים שמיטש הקצה לצורך זה? האם מדובר בשילוב של סיבות אלה?

יתכן ומיטש גולדהאר רוצה הוכחה לכך שהמדיניות הייחודית של מכבי תל אביב בכדורגל הישראלי, מדיניות של השקעת סכומים ניכרים בשחקנים זרים, היא מדיניות שאכן תניב פירות גם במישור הכלכלי. באר שבע עד היום לא משקיעה בשחקנים זרים, בניגוד לשחקנים ישראלים, אלא מוציאה כספים לכיסוי שכרם. מכבי חיפה אצל קרלסן אכן השקיעה בשחקנים זרים, אך בסכומים פחותים בהרבה, ועושה רושם שנסיון זה היה האחרון מסוגו אצלם.

גם אצלנו מדובר במדיניות חדשה. בתחילת הקדנציה של קרויף, מכבי החתימה זרים ותיקים שאמורים היה לא רק לתרום בשדה המשחק, אלא לבסס תרבות כדורגל אחרת במועדון. במקרים של קרלוס גרסיה, ראדה פריצה, וגם חואן פאבלו, החתמות אלה הצדיקו עצמן במישור של ביסוס תרבות כדורגל, ואצל שני הראשונים גם מבחינה מקצועית נטו.

*

ההשקעה בשחקן זר אמורה להתבסס לא רק על סוכנים, אלא על עבודת מערכת, מערכת שתזהה כשרונות אירופיים ששווים את ההימור, ומערכת שניתן לבדוק את השיקולים שהובילו להשקעה, וכך גם לבחון את הדרך, בנוסף לשורה התחתונה. כרגע לפחות עושה רושם שעדיין אין אצלנו מערכת מסודרת שכזאת. אולי זאת הסיבה שמיטש לא מוכן לשבור את הקופה בהימור על שחקן זר נוסף.

*

למרות הצורך בקשר אחורי, וגם במידה שלא נחתים כזה עד סוף החלון הישראלי, עדיין יש לנו סגל חזק מספיק כדי להיות המועמדים העיקריים לזכות באליפות בישראל, גם אם מדובר בסגל הזה עד לינואר השנה.

החתמת אלירן עטר בשביל שלומי אזולאי וכסף מזומן, השלימה למכבי קו קדמי מאוד מגוון, ומאוד עמוק. ההנחה שלי היא שאלירן עטר יורכב יותר במשחקים בישראל, שכן הוא שחקן כנף שמאל הטבעי היחיד אצלנו, ופחות באירופה שם שחקני הכנף ידרשו לעבודה מרובה של עזרה להגנה. כאשר בוחנים את הקו הקדמי שלנו, מוצאים שלל רחב של אפשרויות. וידאר, אצילי, שוינפלד, בלאקמן, אלירן עטר, דור מיכה הם כולם שחקנים שלישייה קדמית מוכשרים. יש לג'ורדי אפשרות לתת מנוחה לכל שחקני הקו הקדמי שישחקו בהרכב באירופה ביום חמישי, במחזור העוקב, בלי לפגוע כמעט כלל באיכות ההתקפה. אם אני בוחן את האיכות היחסית של מכבי בהשוואה לקו הקדמי של באר שבע, אני בהחלט חושב שיש למכבי יתרון בעיקר בעומק, מאחר ובאיכות אנחנו מאוד קרובים.

ווקאמה ווידאר פחות או יותר שווים ברמתם היחסית לליגה. מליקסון אולי עולה במעט על אצילי, קוואנקה עדיין לא ראיתי בפעולה מספיק כדי לחוות דעה, אך כאשר אני בוחן את כל האפשרויות שיש לג'ורדי, אני חושב שהיתרון אצלנו, למרות שמיכאל אוחנה הוא מחליף טוב.

לטעמי אין קו קדמי נוסף השווה באיכותו, בית"ר וחיפה אולי קרובות, אך לא באותה רמה.

בהגנה אני מעדיף את הקו האחורי שלנו על פני זה של באר שבע, בעיקר מאחר ואני כרגע מתיחס לקו ההגנה של באר שבע כקו נטול מיגל ויטור. קוהורט ודווידזאדה שווים ברמתם פחות או יותר, דסה ובן ביטון קרובים, באבין, טל בן חיים, טיבי, בהחלט אמורים להיות עדיפים על לואיי טהא, שיר צדק, ועבדאלחמיד. ההגנה של חיפה אולי חזקה מעט יותר בבלמים הפותחים, אך עמדת המגן השמאלי שם היא בור ללא תחתית. ביתר מצוידת בקונט, וזהו בקו האחורי, כך שאני חושב שלנו יש את סגל ההגנה הטוב והעמוק בליגה עד לחזרת ויטור.

*

הבעיה נשארת בקישור. אני מסכים ששרן ייני, גולסה, דור פרץ ובאטקויו כקשרים 50:50 עשויים להיות נקודת התורפה שלנו בהשוואה לג'ון אוגו, ראדי ואיינבינדר, אך אני לא מסכים שמדובר בפער איכות בלתי ניתן לגישור, או כזה שמחפה על היתרון שלנו בחוליות האחרות. ג'ורדי יצטרך בפעמים הרבות בהן גולסה לא יעמוד לרשותו, לחפות על כך באמצעות מערכים של שלושה בלמים למשל, אך אין פה בעיה אקוטית ברמה שמבטלת את סיכויינו לאליפות, כפי שרבים מאוהדי מכבי גורסים. אני מעדיף את המצב שלנו על פני זה של חיפה, ואולי לביתר עם קלטינס וקלאודיו פאריירה, יש יתרון קטן, אך בהחלט לא משמעותי, ושם אין עומק כלל.

בקודקוד של המשולש נמצא את מיכה פעמים רבות, או את סושיץ', כך שבצד הטכני של הקישור אין לנו חסרון מול באר שבע שבה ישחקו בעמדה זו מליקסון/ אוחנה/ ראדי. גם בעמדה זו ביתר וחיפה לא ממש קרובות.

*

לסיכום, ההחלטה לא להחתים קשר זר איכותי בקישור האחורי כנראה מעידה שעדיין אין לנו מערכת יציבה מספיק בנושא של הבאת זרים. האכזבה באי מיצוי האפשרות להחתים שישה זרים קיימת, אך אני עדיין איתן בדעתי שאנחנו המועמדים העיקריים לאליפות. העומק של באר שבע לריצה שלישית ברציפות הוא סימן השאלה הגדול שעומד מעליהם.

הפתיח של ג'ורדי לביוגרפיה של זהבי
יומן האליפות של הג'איינטס (1) - תיכף מתחילים

תגובות

 • אביטל

  גיל אופטימי-רציונלי כהרגלך(למרות הסתירה המובנית בין השניים). מקווה שזו רציונליות ולא רציונליזציה. בשני המיקרים זה מאד מנומק.

  אגב, איך אתה מסביר את עניין רפאלוב? לא נראה תמוה קצת לאור: 1.בלקמן 2.שוינפלד 3.וידאר 4.מיכה 5.אצילי 6.עטר ואולי גם 7.סושיץ' שיכול לשחק בכנפיים הקידמיות(ולא הזכרתי את ברק יצחקי שלא נספר ממילא)

  הגב
 • גיל ז.

  מה שקרה בחלון הנוכחי צריך להדליק נורה אדומה. נכון שכל שנה אנחנו מחכים לדקה האחרונה ומחכים להודעה על החתמה כזו או אחרת, אבל השנה פמפמו לנו שהציעו סכומים חסרי תקדים ושחקנים סרבו, ובסוף חותמים עם בלם שטביב רצה והציעו לו יותר !! נראה יותר כברירת מחדל והחלטה היסטרית, ולא משהו שחשבו עליו. (אגב, יכול להיות שטביב עם החוש שלו רצה אותו, בסוף יתברר שהחתמה בול)
  אני לא מבין את מערך שעובד על הבאת הזרים, זה הריח בעבר לא טוב אבל הפעם באמת שהגזימו.
  כנראה שנראה את ריקן הרבה בליגה האירופאית.

  הגב
  • אורי

   מה רע בשחקנים שטביב רצה והיו יקרים לו מדי?
   אם יש משהו אחד (ויחיד) שטביב טוב בו זה בחירת הזרים

   הגב
   • yaron

    הוא רצה את באבין :-)

    הגב
 • יואב

  מקווה שיוחתם קשר. אין לנו שם רוטציה מינימלית וגם מה שיש- לא מספיק. אין שם כח אדם.
  בסיטואציה כזאת- לא הייתי משאיל את גלזר. אבל הם כנראה כיוונו למשהו שלא צלח.
  אם היינו רוצים לרכוש את וידאר היום, הוא היה עולה יותר מכפול. כל העסקאות מאז ניימאר קפצו למעלה. זה משפיע גם על המעמד שלנו.
  יש כאן סימטריה מדוייקת של שרשרת המזון- אנחנו משאילים לליגה שחקני הרכב(לקבוצות המשאילות) ומשאילים מאירופה שחקני הרכב. אולי בשוק סוער במיוחד, זאת הדרך הנכונה, לא יודע. בכל מקרה, בעינינים האלה לעולם לא היו לי טענות למיטשענק.

  הגב
 • דביר

  השאלת מרסלו בלי להביא זר שישי לא הגיונית בעליל.
  מה שגרם לי לחפש את התקנון של הרישום לאירופית, מותר לרשום שחקן אחד בלבד לאחר סגירת ההרשמה. מה שעדין ממלא אותי בתקווה שיגיע הקשר האחורי.

  לצערי אני חושש מהחתחמת בבין שהוא ממש לא הבלם המהיר עם רגל שמאל שחיפשנו.

  בטוקיו מזכיר לי את אלדו אדורנו בגרסת הקישור וסוסיץ נראה לי כמדו בתחפושת...

  לפיכך ובהנחה שכן יגיע הקשר האחורי חזרנו לנקודת ההתחלה, האיכות של מכבי תקבע על פי איכות הזרים שלה העונה.

  הגב
  • יואב

   זה נכון למוקדמות. לא חושב שאתה יכול לרשום עוד לבתים.
   ובקשר לקשר- שיגיע אפילו כפשרה. אין לנו כח אדם מינימלי שם.

   הגב
 • Ollie Williams

  כמו עם סאגת המגן השמאלי שנה שעברה, גם הפעם הבור שזעק לשמיים כבר עונה וחצי לא נסתם.
  אני יכול להבין שכנראה רדפו אחרי שחקנים שלא רצו לבוא בסוף (ככל הנראה לדלי וכריסטיאנסן, לדוגמה). אני לא יכול לקבל את זה שלא היו מספיק אלטרנטיבות בזמן והבור בסוף נשאר. בטח ובטח כשהגיעו שני קשרים קדמיים וטכניים יחסית, למרות שהבעיה ההגנתית בקישור ברורה הרבה יותר.

  בכלל, קשה לי להבין איך מיטש שמדבר כ"כ הרבה ועושה כ"כ הרבה למען בניה של מועדון יציב לאורך זמן, ומשקיע תקציבים לא קטנים בצוותים מקצועיים, עוד לא בנה מערך סקאוטינג כמו שצריך גם אם מדובר בהוצאה רצינית.

  מקווה שנוכל להתגבר על הבור הזה עד ינואר (כי ראינו שלא רק ב"ש מסוגלת להעניש אותנו על זה) ושנציג יכולת ראויה בבתים כדי לא לאבד את כל הניקוד של עונת סוזה בהמשך.

  הגב
  • גיל שלי

   אני חושב שמיטש לא אמור לבנות מערך סקאוטינג, זה תפקידו של המנכ"ל, ולא היה לנו כזה שנה שעברה

   הגב
   • אחד העם

    כשמיטש החליט שזה חשוב, הוא הביא ראש מערכת לנוער ושחרר תקציבים לצוות תומך. מדוע זה לא קורה במערך הסקאוטינג ? זאת הזרוע השניה המהווה מנוף לרווחיות, והיחידה שאינה מטופלת בארגון. (הזרוע הקמעונאית מטופלת וסוגיית המתקן לא תלויה בו , אבל הוא מוכן להשקיע בה אם תיווצר ההזדמנות). ההתנהלות השנה היתה פרטאצ'ניקית, אי אפשר לטייח את זה. אולי עדיף כישלון צורב, מפוקס מקרי של הרגע האחרון שהיה מייצר אשליה שהכל בסדר.

    הגב
  • יואב

   קיים מערך כזה. שמתמקד בעיקר בארץ אני חושב.
   מכבי לא בעמדה של להעסיק אנשים מסביב לעולם. אנחנו לא פורטו(תחושה שלי).

   הגב
  • Lord Anthony

   אני לא חושב שיש בעיית סקאוטינג, נראה לי שפשוט מכוונים גבוה מדי. מנסים להביא שחקנים שיש סיכוי נמוך מאוד שיסכימו להגיע לארץ ואז כל פעם מתפלאים שאף אחד לא מוכן להגיע.
   הרי אין בעיה להביא מקביל אוגו לקישור האחורי (מסתובבים עשרות כאלו ואף טובים יותר בליגות המשנה באנגליה וגרמניה) אבל במכבי כל הזמן מנסים להביא שחקנים שהם ברמה או שתיים לפחות מעל הליגה ורוב הזמן בהצלחה מוגבלת מאוד.
   הרי למה לא הגיע מגן שמאלי נורמאלי? לא כי אי אפשר היה למצוא אלא כי ג'ורדי חשב שאם כבר מביאים זר אז הוא צריך להיות רמה מעל הליגה, וכאלו זה כבר בעיה למצוא.
   איך שזה נראה ככל שהבעיה בעמדה מסויימת היא יותר חמורה ככה ג'ורדי פחות מוכן להתפשר על רמת השחקנים כדי לפתור אותה.

   הגב
   • Ollie Williams

    אני חושב שללכת על מטרות לא ריאליות בלי שיש לפחות איזה פלאן בי (אפילו שחקן מהליגה, ישראלי או זר) זה סוג של בעיית סקאוטינג.
    אני גם לא חושב שמכבי במצבה הנוכחי (קרי צריכה גם תוצאות סבירות באירופה וגם שיפור משמעותי כדי להחזיר את האליפות) יכולה להרשות לעצמה גישה של "יותר טוב כלום מכמעט" בעמדה הזו.
    באופן כללי, יש יותר מדי זרים שנראים טוב על הנייר אבל לא מספיק מצליחים סוף (ע"ע סקאריונה). גם זו בעיית סקאוטינג לדעתי.

    בנוגע למי אחראי על מחלקת סקאוטינג - השורה התחתונה היא שחלק ממבנה ראוי של מועדון כדורגל בסדר הגודל של מכבי צריך לכלול מחלקת סקאוטינג טובה יותר, גם אם זו השקעה כספית גדולה זה משתלם לטווח ארוך. אז לא יודע אם האשמה היא על מיטש, ג'ורדי, אנגלידיס, ביין או מנספורד - מישהו צריך להתעורר.

    הגב
    • Lord Anthony

     איך שאני רואה ומבין את ההתנהלות של מכבי בשנים האחרונות התוכנית גיבוי היא שחקנים ישראלים, רצוי מהנוער. במכבי משקיעים המון בנוער, ושואבים לשם הרבה כישרונות צעירים אין שום סיבה שהמקום הראשון לחפש שחקנים לא יהיה שם.
     איך שאני מבין את ההתנהלות של מכבי, ולדעתי זה מגיע ממיץ', אם מוציאים כסף על זרים אז זה רק על כאלו שהם מעל הליגה. אם אין משהו ממש יוצא דופן אז צריך להסתפק בהעברות חופשיות והשאלות.
     מיץ' מהמר רק בכסף קטן, לא בכסף גדול.

     הגב
     • אחד העם

      מערך סקאוטינג מתאים יכול למצוא שחקנים בגיל נוער ולשלב אותם במחלקה, תמורת חוזה התקשרות ערוך טווח. קונאטה ואיגביני הניבו כסף לא רע ממכירתם.

      הגב
     • Ollie Williams

      סקאוטינג זה גם וגם. טווח ארוך מול טווח קצר. לא רואה סתירה בין השניים.
      השקעה בנוער לא סותרת השקעה בחיפוש זרים ראויים, שיהיו מעל הליגה וגם יתאימו למרקם הקבוצתי, ללחצים של מועדון צמרת מקומי ולחיים בארץ (כך שיפחת הסיכוי לפלופים סטייל רדוניץ', סקאריונה והזיית הברזילאים).
      בטח ובטח כשברור שעבור הצלחות בטווח הקצר אתה חייב זרים טובים ואפילו מצויינים, ומכבי מחפשים לשפר את יחס העלות-תועלת בהשקעות הללו.

      הגב
 • ניר

  לדעתי הסיכוי שמכבי תל אביב תקח אליפות השנה גבוה לא בגלל הסגל שלה, אלא שמהמשחקים של באר שבע עד עכשיו זה מרגיש שהיא שבעה ואחרי השיא, ולא עשו שם מספיק חילופי משמרות. בנוסף, הקבוצה משחקת כרגע ללא חלוץ אמיתי.

  הגב
  • גיא זהר

   פקהארט לא חלוץ? הוא פשוט לא מחובר עדיין. זה החיסרון כשמגיע לא בזמן.

   הגב
  • yaron

   עושה רושם שהקיץ של ב"ש הרבה יותר מוזר מהקיץ של מכבי.

   הגב
   • גיא זהר

    לא חושב שהקיץ של בש היה מוזר. גם ויטור הגיע בשנה שעברה מאוחר. הויתור על הובאן הגיוני. יכול להיות שנפלו עם קואנקה. חי עם רוב ההחלטות בשלום.

    הגב
    • yaron

     לא נראה לי שאתם מספיק עמוקים, מקווה שאני צודק ;-)

     הגב
     • גיא זהר

      הבעיה שלנו, מעבר לפציעות, עניינים מנטאליים וכו, בעיקר בהבדלי הרמות בין ההרכב הראשון לשני (בשלב זה לא רואה מחליפים הולמים לויטור, וואקמה, הוגו, מליקסון, קורהוט, בן ביטון). במכבי לכולם יש מחליפים סבירים.

      הגב
     • yaron

      לזה התכוונתי במוזר.
      לא נראה שבניתם סגל שמתאים להתמודדות על האלופות , בתים אירופאי כלשהם, ליגה ונבחרת.
      בוזגלו עזב, הובאן עזב, שהר פצוע לא מאתמול, פציעות נוספות התרחשו כשהיה עדיין מספיק זמן לעבות ולפחות חלק מהפציעות עושות רושם שקשורות לעומס.
      בנוסף, הקבוצה מזדקנת.
      הרושם הוא שאם זה לא שחקן במחיר מופקע מאשדוד, אתם לא בעניין.
      מבחינת הרכב (כשכולם בריאים) אתם הקבוצה הכי חזקה בליגה. מבחינת עומק הסגל, בייחוד עם ריבוי המפעלים (בניגוד לחיפה ובית"ר) אתם רחוקים מלהיות במצב אידיאלי.

      הגב
     • yaron

      גיא, הסגל באתר מעודכן?

      הגב
      • גיא זהר

       http://football.org.il/Clubs/Pages/TeamDetails.aspx?TEAM_ID=2171&SEASON_ID=19 זה הסגל המעודכן להיות מינוס דן ביטון (ויתור מוצדק לעניות דעתי) ששייך לאשדוד. בחוכמה בדיעבד אולי היה צריך להשאיר את הובאן ולהחזיר את דודזאדה ולא להביא את קואנקה (שהיה בסדר גמור מבחינה בריאותית אבל סבל מקשיי התאקלמות בפעמיים שיצא מחוץ לספרד), אבל צריך לזכור שבאמצע יולי היו לב"ש שבעה זרים (לוסיו וסוארס היו עדיין בקבוצה) ושלולא הפוקס של גאדיר יש סיכוי סביר שב"ש לא מעפילה גם לבתים באירופאית (לא מדורגים בשלב הפלייאוף) ואז יש וואחד בור תקציבי. אם אני על הברז מביא עוד לפני שבוע את קלנטיס (בשני מליון יורו + וובה טביב מוכר בכיף 50 אחוז מהכרטיס), אבל מגינים מחליפים טובים אין טובים בשוק מאלו וא. ביטון. היו טעויות לאורך השנה האחרונה (למשל שלא נלחמנו על שוינפלד), אבל בכללי אין מושלם ובראאיה כוללת היא אפשר לבוא בתלונות רבות מדי על הרכש.

      • yaron

       התכוונתי באתר הרשמי. מוזר.

 • ניינר/ווריור

  ממתין בקוצר רוח ליומן האליפות של הניו יורק פוטבול ג'איינטס

  הגב
  • גיל שלי

   מחר, עכשיו שסגרו את ה53 בסגל, אני בטוח שנזכה באליפות, נכון שזה כמו כל שנה, אבל הפעם ניקח

   הגב
   • ניינר/ווריור

    מאמין שתעשו פלייאוף אבל לא תגיעו אפילו לגמר הNFC

    הגב
   • yaron

    איך זה שלך מותר לכתוב יומן אליפות של הג'איינטס ולי אסור להמר שבאטוקיו יהיה הפתעת העונה? :-)

    הגב
 • השמן

  המערכת איבדה כיוון לגמרי.
  נניח שלאחר גמר הגביע לא אלברמן היה עוזב אלא ראיקוביץ'. אחרי שלושה חודשים לא היינו מביאים מחליף, והיינו פותחים את העונה עם ליפשיץ בשער. או אפילו מביאים מחליף מאוחר מידי אבל עולים עם ליפשיץ באירופה, הייתם מדברים אז על מערך סקאוטינג? פיצוי מקצועי באמצעות שיטות משחק? הייתם מקבלים תירוץ של עליית מחירים?
  שדרה מרכזית חזקה היא סיבה קבועה ולא משתנה להצלחה מקצועית בליגת העל. תעברו אלופה אלופה בעשרים השנים האחרונות לכולם היה שוער בלם וקשר אחורי בשלישיה המובילה בארץ, לרוב בטופ. אם גמישהו חושב שג'ורדי הולך להפוך את הכדורגל בארץ כמו קלופ בדורטמונד או משהו כזה שיהיה לו בהצלחה. זה היה צריך להיות היעד הראשון, לפני בלם, לפני עטר, לפני זרים פוטנציאליים בתפקידים אחרים בוודאי לפני פאקינג ליאור רפאלוב שאלוהים יודע למה מישהו שמערכת שלנו בכלל הקדיש לו דקת מחשבה בזמן שאלו הקשרים האחוריים שלנו. אם יגיע שחקן (וכמו שיואב אומר, אפילו לא כוכב, סתם מישהו כדי שיהיה פשוט כוח אדם בעמדה הפאקינג הכי חשובה בכדורגל של לליגת העל) בזמן לליגה זה יהיה פאשלה לא פשוטה, אבל ניחא, אם גם זה לא יקרה, אני באמת לא יודע מה להגיד כבר

  הגב
  • יואב

   השמן,
   מסכים. פשוט לא מבין את זה. אז המטרות הגדולות אמרו לא?
   תביא מטרה קטנה.
   הלוואי ויבוא קשר רק לליגה והלוואי והוא יהיה ראוי.
   זה עדיף על ההתאבדות המקצועית הקיימת.

   הגב
   • מאיר (חדש בשכונה)

    אם נשפוט לפי שני משחקי הליגה הראשונים, החוסר בקשר אחורי רציני הביא לכך שאחזקת הכדור ירדה באיכות באופן דרמטי ומכבי הפכה מקבוצה יוזמת ולוחצת למגיבה. בהנחה שלא ישיגו אחד כזה יתכן שבונים על סוסיץ כבונה משחק מאחור. גולסה, בתקווה שישחק יותר משני שליש מהמשחקים מוסיף הרבה אנרגיה ולחץ ואני הייתי נותן סיכוי לפרץ, אבל דווקא אליאל ולא דור. הוא בנוי חזק, הוא מטפל טוב הכדור.

    הגב
  • סטיב

   כמה שמן ככה צודק

   הגב
 • גיא זהר

  אחלה פוסט. אם יגיע קשר אחורי אז אתם פייבורטים. במצב העניינים הנוכחי זה של בש לאבד, בהנחה שכל ההצהרות של בכר הן כלפי פנים והוא מבין שאנחנו נראים מאוד רכים. אם בכר יעשה פאקו יהיה מאוד קשה לתת לנו גול (גם בשנה שעברה ללא ויטור ספגנו מעט, הבעיה היתה בהתקפה אז). ומה הקטע עם רפאלוב? חסר מספר שש אז מביאים עוד כנף?

  הגב
  • גיל שלי

   הקטע עם רפאלוב נשגב מבינתי הדלה. לא מסוגל למצוא סיבה אחת להביא אותו, אלא אם מתכוונים למכור את וידאר בינואר

   הגב
   • גיא זהר

    וששוינפלד יהיה בשפיץ? להביא שחקן בן 31 פלוס, פציע עם אגו שיכול לשחק בעיקר בכנפיים בקבוצה שיש בה את אצילי עטר ומיכה (איך שגיב יחזקאל לא הושאל עד עכשיו?) גם בהנחה שקיארטרסון הולך מוזר מאוד.

    הגב
    • גיל שלי

     שוינפלד ובלאקמן, וכן אני ממש לא מבין גם אם זה נכון

     הגב
   • ארנסט

    כנראה שרפאלוב עושה קולות שהוא רוצה לחזור לארץ, ויורדי מעדיף שיגיע למכבי ולא למתחרות

    הגב
   • yaron

    לא יודע אם "מתכוונים" למכור אותו אבל בטוח נערכים לאפשרות שהוא יימכר.
    גם עסקת עטר מקבלת משמעות אחרת אם הוא הולך.

    הגב
 • דנידין

  לא מכביסט, אוהב את הכתיבה שלך אבל מרגישים כאן כתיבה
  של אוהד ולא ניתוח אמיתי.... לכתוב את זה "ווקאמה ווידאר פחות או יותר שווים ברמתם היחסית לליגה" זה לא רציני. מה שכן
  הסיפא שלך נכון.

  הגב
  • גיל שלי

   אתה באמת חושב שווקאמה הרבה יותר טוב מוידאר? אם כן, אז למה אף קבוצה באירופה לא קופצת עליו?

   הגב
   • דנידין

    היתרונות שלו ביחס לליגה המקומית גדולים ממה שיש לוידאר
    והאמת, לא ברור לי עד הסוף איך הוא לא משחק בליגה אחרת.

    הגב
   • yaron

    לדעתי גם לא קצת יותר טוב, הגדרת נכון וזה רק ברמה יחסית לליגה, כפוטנציאל מכירה אני מאמין שוידאר עולה עליו.

    הגב
 • השמן

  אני חושב שעצם זה שגם הבלם הוא מעין פשרה, אומר שצריך לחשוב על האפשרות שמיטש לא ממש התכוון להוציא כסף גדול על זרים בקיץ הזה.
  מה זה אומר לגבי הדיבורים הפומביים של ג'ורדי על רכש בכסף גדול? או שמיטש וג'ורדי עובדים עלינו, או שמיטש עובד על ג'ורדי

  הגב
  • יואב

   לא חושב. כייונו גבוה ולא הצליחו.
   תראה, השוק היה מטורף מאז מכירת ניימאר. זה משפיע גם על הדרג שלנו. היום, וידאר היה עולה לך יותר מכפול 2 ועברה רק שנה.
   השאלת מלא שחקני הרכב לליגה(למשאילות) ושאלת מלא שחקנים אליך. זאת המשמעות האמיתית של שרשרת המזון.

   הגב
   • השמן

    לא יודע....
    אם גם קשר היה מגיע באופן דומה לבלם הייתי מקבל יותר בקלות את הסיבה של "לא רוצו לבוא."
    אבל בלי קשר בכלל? ואם כל האפיזודה הזו של רפאלוב, עסקה שמלכתחילה היה ברור שהיא חסרת סיכוי?
    משהו נורא מוזר בהתנהלות

    הגב
  • yaron

   הבלם הוא פשרה שמדבר עם ג'ורדי כבר שנתיים. סביר להניח שהיה קצת מזל (הסתכסך עם הקבוצה) בהבאה שלו. יכול להיות שהוא לא היה האופציה הראשונה אבל אני חי בשלום עם פשרות כאלה.
   אם לא הביאו קשר כנראה שלא היתה אפשרות,
   ההתעלמות כאן מבאטוקיו הרבה יותר מוזרה מההתנהלות של מכבי.

   הגב
   • השמן

    ראית את באטוקיו כבר כמה משחקים, אתה באמת חושב שמסתתר פה איזה קילר ברמה של אלברמן בימיו הטובים?
    אולי הוא שחקן נפלא, אבל הוא בפירוש לא גרזן.
    אין לך גרזן בסגל. אפילו לא אחד. גם אם ג'ורדי בונה איזו תוכנית משחק שמייתרת כזה שחקן, הייתה חובה להביא מישהו לסגל לפחות כדי שהאספקט הכל כך קריטי הזה לא יחסר. בסגל הנוכחי אין לך שום יכולת להרוג את הקישור אפילו של קבוצות תחתית ליותר מעשרים דקות
    לא הייתה אפשרות? גלזר זו אופציה, מצידי גם להחזיר את לוגסי. זה פאשלה בלתי נסלחת בעיני.

    הגב
    • yaron

     כזה אני, אופטימיסט חסר תקנה ומאמין בג'ורדי.
     מהמר עליו כאחד הזרים המצטיינים השנה.
     אירופה פחות מטריד אותי. אם נעבור שלב, סבבה, אם לא, לא נורא.
     המטרות תמיד אותן מטרות:
     1. אליפות
     2. בתים
     3. כל השאר בונוס

     הגב
     • השמן

      לא מבין אותך. מה קשור להאמין בג'ורדי?
      אתה רואה כדורגל, אתה מכיר בחשיבות של קשר אחורי, זה דיון מקצועי, לא תיאולוגי

      הגב
     • yaron

      נכון, והשאלה היא לא אם צריך קשר נוסף (צריך) אלא כמה טוב הסגל בלי וכמה טוב היה הרכש בקיץ.
      לדעתי הרכש היה מצויין ומתעלמים מההבאה של באטוקיו כי ראינו אותו שלוש פעמים באוגוסט.
      חוזר ומהמר - באטוקיו יפתיע את כולנו.

      הגב
      • השמן

       אני דנתי בשאלה של הקשר, לא אמרתי יותר מידי על שאר הרכש. בעיני יש מחסור אמיתי בסגל, שזו שגיאה איומה של המערכת.
       אתה רוצה לחשוב שבאטוקיו הוא איזה סופרמן שיפצה על הכול, זו זכותך . תשאל את עצמך אם אתה מעריך את העניינים בצורה עניינית ונטולת פניות.

      • yaron

       אמרת שהמערכת איבדה כיוון לגמרי ושמיטש עובד עלינו או על קרויף. כל זה בגלל שלא הביאו קשר?
       תסתכל על שבעת השחקנים שהביאו.
       גם על המנכ"ל.

      • השמן

       אני בטוח שהמנכל יתרום רבות למרכז השדה שלנו ממקומו ביציע הכבוד.
       המערכת איבדה כיוון במובן שיש צורך מקצועי ענק וברור שנופל רק במעט מהבעיה ההיפוטתית שהעליתי בנושא השוער, ובמקום לפתור אותה, אפילו בפלסתר, פשוט נשארים איתה עד ינואר. מה היית אומר אם מכבי פוקס לא היו מחתימים סנטר עד תום החלון? יש טעם להגיד שנוריס קול הולך להיות זר מצוין?
       ואם כמו שהודיתם צריך קשר אחורי, מה פשר ההתעסקות הזו ברפאלוב, זה נשמע לך סדר עדיפויות נכון?
       אני הצהרתי על כספים גדולים או ג'ורדי? את היעדים המערכת הציבה לא אני, והיא לא עמדה בהם. אולי נסחפתי בנושא מיטש וג'ורדי, אבל קשה לי למצוא הסבר לפשלה הזו

      • yaron

       מכבי פוקס מעניינים לי את קצה ה___...
       מנספורד (ועוד שבעה) הובאו בתגובה למיטש "עובד" עלינו.
       מצטער, לא רואה כאן משהו שאפילו מתקרב לפאשלה, להיפך.

      • השמן

       יש חור בעמדת הקשר האחורי, וכל הבלמים/קשרים 50-50/שחקני כנף/מגינים/חלוצים שיש לא יסגרו אותו, בדיוק כמו שבקהאם לא הצליח לחפות על עזיבת מקאללה, אפילו שהוא היה שחקן הכנף אולי הטוב בעולם אז.
       מספרים אבל, שהמנכל של ריאל מדריד בתקופת הגלאקטיקוס היה המנכל הכי טוב באירופה, בפער עצום. עד היום מוכרים חולצות שלו בחנות המזכרות בברנבאו

   • גיא זהר

    ג'ורדי אמר שגם אחרי וידיגאל רדפו כמה שנים

    הגב
 • השמן

  ועוד נקודה, כי אני פשוט מתחרפן מזה,
  אולי עם גולסה בריא במאת האחוזים אפשר לדבר על צוות של ייני וגולסה כמשהו בצמרת הליגה, נניח...
  אבל בהינתן שגולסה עולה בחמישים אחוז מהמשחקים אולי, אז כל צירוף שתיצור מייני, באטוקיו, פרץת פרץ וריקן לא רק נופל משמעותית מכל צירוף של באר שבע, כולל אם בראון יפתח, אלא גם נופל משמעותית מאלברמן ולביא/קוסטדינוב, ובדרגה לפחות מכל צירוף של קלאודמיר, קלטינס וסאבו.

  הגב
  • יואב

   נוטה להסכים. תידרש כאן עבודת אימון יוצאת דופן ממש.
   ואני לא בטוח שיורדי(אימן 20 משחקים רשמיים) יממש את זה.
   אבל אני עדיין מייחל לקשר. זה פשוט לא הגיוני.

   הגב
   • השמן

    זה הדבר היחידי שמעודד אותי, פשוט לא הגיוני שלא יביאו עוד קשר

    הגב
    • אורי

     מה עם נוסא? פנוי?

     הגב
 • yaron

  הנעלם הגדול במרכז הוא באטוקיו. לא אתפלא אם הוא יתגלה כבינגו של הקיץ ואם הוא אכן יתגלה ככזה יהיה לנו מרכז חזק מאוד.
  לגבי שאר הרכש, קרויף לא קיבל את מה שרצה? אצילי, דוידזאדה באטוקיו, סושיץ,עטר ובאבין זה הרבה מעל לציפיות שלי לפחות.
  מעדיף את הסגל הנוכחי על זה של ב"ש בלי למצמץ. לגבי חיפה ובית"ר צריך לזכור שהן לא משחקות באירופה ושולחותמפחות שחקנים לנבחרת.
  האמת היא שהטריק הזה של להתלונן על הרכש עבד לא רע השנה, אין טענות רציניות שאנחנו "הורסים" את הליגה :-)
  אם לא הביאו קשר, סביר להניח שלא מצאו או שההצעות שהציעו לא התקבלו. בשביל זה יש עוד טיפה זמן ובמקרה הכי "גרוע" את ינואר.

  הגב
  • yaron

   שכחתי את בלקמן :-)

   הגב
 • גיל שלי

  פניה לכל צייצני הטוויטר שמגיבים פה, תנסו לתת לי מושג מי אתם בטוויטר, כדי שיהיה לי יותר קל לחבר בין שם המגיב שלכם פה, והציוצים שלכם בטוויטר, נדמה לי ששמן, לורד, אולי ואחרים זה תופס לגביהם, חושב שיש עוד

  הגב
 • קורא בין השורות

  אפשר לסכם את סיום חלון ההעברות ככישלון. בלם שהובא בשנייה האחרונה כברירת מחדל (גם אם יתגלה כשיחוק) ובלי קשר אחורי לליגה האירופית (ובאמת לא משנה למי הציעו ומה) שחיוני לצבירת נקודות מהקמפיין שתעזור לשמור על הדירוג ועם עטר שנחיצותו עדיין מוטלת בספק.
  בקיצור, עבודה לא טובה.

  בלקמן כבר אוזרח?

  הגב
  • yaron

   אצילי, דוידזאדה, באטוקיו, סושיץ, בלקמן, באבין ועטר.
   אכן כשלון מהדהד...

   הגב
   • קורא בין השורות

    התייחסתי לסיום החלון...
    עטר, נחמד מאד אבל אפשר היה לחיות בלי (בטח בלי כל המאמץ שהושקע בהבאתו)
    באבין, עוד נראה... אבל התחושה בהבאתו היא של איזשהי שליפת חירום (שלא התרחשה עם קשר אחורי למשל, מצד שני דור פרץ כנראה מפחיד את קרוייף פחות מטיבי ופיליפנקה)
    כל השאר שהובאו בתחילת החלון באמת סבבה
    אבל- אחרי כל הדגש שהושם על סיום חלון ההעברות (גם מהדברים שיצאו מהמערכת עצמה וגם כשיטה של שליפת שחקנים יותר טובים ברגע האחרון) אז הסיומת של החלון פשוט כשלה. אחרי כל הדיבורים על שחקנים שקיבלו הצעות בסדרי גודל גבוהים ביחס לכל השקעה של מכבי בעבר (רכש ושכר)
    נשארנו בסוף בלי קשר אחורי בלם בשלוף (אני בטוח שיותר טוב מכלום ומהמצב הנוכחי ומקווה לאכול את הכובע אבל לא חושב שזה שחקן שהיה צריך לחכות בשבילו לשנייה האחרונה בהחלט של החלון בהשוואה לשחקן שהיה פותח איתנו את העונה ועושה הכנה עם כל הקבוצה וכו') ועם דיבורים על רפאלוב (בזבוז משאבי מערכת?)

    הגב
   • yaron

    סביר להניח שחיכו עם באבין כי ניסו עוד אופציות, זה לא שישבו וסתם חיכו לרגע האחרון. הוא לא נראה כמו "בלם בשלוף"
    רצו קשר, לא מצאו, לא הביאו.
    כולם בלחץ מיותר.
    וכן, באטוקיו :-)

    הגב
 • גיל ז.

  עכשיו יגידו שזהבי קשור לתגובה הזו... :-)

  הגב
 • דן

  החתמה של חוזה רודריגז תסגור את הפינה הזאת?

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *