אני יודע שאתם במתח לגבי זהותה של אלופת הNFL לעונה הקרובה, תנו לי להסיר לכם את הספקות, איליי יניף את הלומברדי בשבוע הראשון של פברואר 2018.

בפוסט הזה אני אפרט את הסיבות לכך שהג'איינטס יחגגו לומברדי חמישי בסוף העונה.

אתחיל בהגנה, בשנה השלישית תחת ספאגס, ובעונה השניה שבה לספאגס יש ממש שחקנים שראויים לתואר שחקני הגנה, ובעונה הראשונה שיש לו גם ליינבקר מרכזי, יש סיכוי לא רע שאנחנו מצוידים בהגנה הטובה ביותר בליגה. הקו הקדמי כולל את ג'יי פי פי שנראה בכושר הטוב ביותר בקריירה שלו לפי הטרום עונה. אם נקבל את ג'יי פי פי מודל 2011, יש לנו את צמד האנדים הטוב בליגה, איתו ועם ורנון בריא. שניהם יודעים לעבוד היטב מול הריצה ובנוסף להגיע לקוורטרבק.

בכלל בנוגע להגנה נגד הריצה, אנחנו מצוידים בסנקס האריסון, הדיפנסיב תאקל הטוב ביותר בליגה בעצירת הריצה. נכון לידו יהיה לנו תאקל חדש, אבל גם ברומלי וגם טומלינסון נראים כתאקלים שלא יורידו את רמת הקו.

בי ג'יי גודסון הוא הליינבקר המרכזי שלנו. לאחר עונה שלמה של הכשרה כרוקי, הוא הפגין יכולת לשחק את כל שלושת הדאונים, לכסות טייט אנדס, לתקל רצים, ולהגיע לקוורטרבק בטרום עונה. מדובר בתוספת מאוד חשוב שנעדרה בשנה שעברה.

לגבי הסקונדרי, שוב אני נאלץ לקבוע בצער שיש סיכוי לא רע שאנחנו מצוידים בסקונדרי הטוב בליגה. לנדון קולינס היה מועמד רציני לתואר שחקן ההגנה של השנה בעונה שעברה, דאריאן תומפסון בריא, ג'נקינס הוא קורנר מעולה, אפל משתפר, ודי אר סי הוא כנראה הסלוט קורנר הטוב בליגה.

בקיצור, לעשות נקודות נגדנו יהיה מאוד מאוד קשה, קשה מאוד לרוץ נגדנו, קשה מאוד למסור לעומק נגדנו, והשנה סוף סוף יהיה קשה גם למסור לטווחים הבינוניים עם ליינבקר מרכזי טוב.

*

רק העונה אפשר לראות עד כמה היינו חסרים פליימייקרים בהתקפה בעונה שעברה. ויקטור קרוז שהיה רסיבר פותח אצלנו, נחתך בטרום עונה מהשיקאגו ברס, כלומר מה שראינו בעונה שעברה, לא הטעה אותנו, ויקטור קרוז לא הצליח לחזור מהפציעה.

הטייט אנד הפותח שלנו ברוב העונה, וויל טיי, לא נכלל בתוך ארבעת הטייט אנד שאנחנו נתחיל איתם את העונה.

בעצם היה לנו את אודל, אחר כך שסתום לחץ בשם שפארד וזהו. גם הרץ הפותח שלנו בעונה שעברה לא קיבל חוזה חדש בליגה העונה, רשארד ג'נינגס. כלומר בעמדות היכולת הוספנו שחקנים גם בעמדת הריצה בקידומו של פול פרקינס, ובשובו מהפציעה של אדון ורין, הוספנו את אינגראם בטייט אנד, והבאנו פול בק וגם טייט אנד חוסם בשם אליסון. לא רק שהוספנו שחקני יכולת, אלא הוספנו אפשרויות לגיוון ההתקפה. בעונה שעברה היינו ההתקפה הצפויה ביותר בליגה, שיקחנו 95% מהזמן במערך של שלושה רסיברים, טייט אנד אחד. השנה יהיה מגוון גדול בהרבה של מערכים, וגם של מטרות למסירות.

*

למה לא ניקח השנה? הסיבה הטובה ביותר היא התאקלים שלנו. שאלת השאלות היא האם פלאוורס יהיה מספיק טוב כדי לתת לאיליי עוד שניה למסור, ולא לחשוש לחייו בכל פעם שהכדור יהיה בידיו. אנחנו לא צריכים שפלאוורס והארט יהיו ברמת פרובול, אנחנו צריכים שהם לא יהיו בתחתית דרוג התאקלים ההתקפיים בסוף השנה. יעזור גם שריצבורג יחזור להיות סנטר טוב כמו שהיה עד לפציעה עונה שעברה, ואז גם נוכל לרוץ מעט יותר בקלות.

בעונה שעברה נהננו מעונה נטולת פציעות באופן יחסי, אם כי הפציעה של ג'יי פי פי למעשה השמידה לנו את ההגנה כמו שראינו בפלייאוף מול גרין ביי. השמידה במובן שהפכנו להגנה סבירה מהגנת עילית.

זה לא מקרי, מקאדו הכניס משטר אימונים מודרני בניגוד למשטר שאמנם קופלין ניסה לשנות, אך עדיין היה משטר אימונים שהוביל לכך שהיינו הקבוצה שבה הכי הרבה שחקני הרכב מבלים ברשימת הפצועים מדי שנה. אם גם העונה נהנה ממזל יחסי בפציעות, אז אין סיבה טובה שאנחנו לא נהיה בפלייאוף השנה.

*

אחרון חביב, איליי. רמת הזלזול ביכולות של איליי מאוד מזכירה לי את דיון העלית קוורטרבק בתחילת עונת 2011, העונה הטובה ביותר של איליי, עונה בה היה צריך לזכות בMVP שכן הוא הכניס את הג'איינטס על כתפיו לפלייאוף והצליח להתגבר על כך שהיינו נטולי משחק ריצה, והיה לנו את ההגנה ה28 בליגה במענקי יארדים ליריבה. בתחילת 2011 אדון סטיב יאנג צעק מעל כל במה שאיליי סתם קוורטרבק בינוני, הגיע הזמן שנכיר בכך. העונה, אם איליי יקבל קו סביר, הוא גם יראה את היכולת שלו להתעלות כשצריך. איליי היה היחיד שתפקד אצלנו במשחק הפלייאוף מול גרין ביי בעונה שעברה, כך שהוא לא איבד את מה שצריך, אנחנו נראה את זה גם השנה.

הפוטבול מתחיל, והשנה יומן האליפות הוא בעל הסיכויים הטובים ביותר מאז שהתחלתי לכתוב אותו, מאז שהתחלתי לכתוב את היומן ב2010, זהו הסגל הטוב ביותר שהיה לנו.

יומן האליפות של מכבי (10) - סיכום חלון אירופי
האש שמחממת שורפת