יומן האליפות של הג'איינטס (1) – תיכף מתחילים

הסגל הטוב ביותר שהיה לנו מאז 2010 לפחות, כך שמדובר ביומן הכי פחות מופרך מאז שהתחלתי לכתוב אותו.

אני יודע שאתם במתח לגבי זהותה של אלופת הNFL לעונה הקרובה, תנו לי להסיר לכם את הספקות, איליי יניף את הלומברדי בשבוע הראשון של פברואר 2018.

בפוסט הזה אני אפרט את הסיבות לכך שהג'איינטס יחגגו לומברדי חמישי בסוף העונה.

אתחיל בהגנה, בשנה השלישית תחת ספאגס, ובעונה השניה שבה לספאגס יש ממש שחקנים שראויים לתואר שחקני הגנה, ובעונה הראשונה שיש לו גם ליינבקר מרכזי, יש סיכוי לא רע שאנחנו מצוידים בהגנה הטובה ביותר בליגה. הקו הקדמי כולל את ג'יי פי פי שנראה בכושר הטוב ביותר בקריירה שלו לפי הטרום עונה. אם נקבל את ג'יי פי פי מודל 2011, יש לנו את צמד האנדים הטוב בליגה, איתו ועם ורנון בריא. שניהם יודעים לעבוד היטב מול הריצה ובנוסף להגיע לקוורטרבק.

בכלל בנוגע להגנה נגד הריצה, אנחנו מצוידים בסנקס האריסון, הדיפנסיב תאקל הטוב ביותר בליגה בעצירת הריצה. נכון לידו יהיה לנו תאקל חדש, אבל גם ברומלי וגם טומלינסון נראים כתאקלים שלא יורידו את רמת הקו.

בי ג'יי גודסון הוא הליינבקר המרכזי שלנו. לאחר עונה שלמה של הכשרה כרוקי, הוא הפגין יכולת לשחק את כל שלושת הדאונים, לכסות טייט אנדס, לתקל רצים, ולהגיע לקוורטרבק בטרום עונה. מדובר בתוספת מאוד חשוב שנעדרה בשנה שעברה.

לגבי הסקונדרי, שוב אני נאלץ לקבוע בצער שיש סיכוי לא רע שאנחנו מצוידים בסקונדרי הטוב בליגה. לנדון קולינס היה מועמד רציני לתואר שחקן ההגנה של השנה בעונה שעברה, דאריאן תומפסון בריא, ג'נקינס הוא קורנר מעולה, אפל משתפר, ודי אר סי הוא כנראה הסלוט קורנר הטוב בליגה.

בקיצור, לעשות נקודות נגדנו יהיה מאוד מאוד קשה, קשה מאוד לרוץ נגדנו, קשה מאוד למסור לעומק נגדנו, והשנה סוף סוף יהיה קשה גם למסור לטווחים הבינוניים עם ליינבקר מרכזי טוב.

*

רק העונה אפשר לראות עד כמה היינו חסרים פליימייקרים בהתקפה בעונה שעברה. ויקטור קרוז שהיה רסיבר פותח אצלנו, נחתך בטרום עונה מהשיקאגו ברס, כלומר מה שראינו בעונה שעברה, לא הטעה אותנו, ויקטור קרוז לא הצליח לחזור מהפציעה.

הטייט אנד הפותח שלנו ברוב העונה, וויל טיי, לא נכלל בתוך ארבעת הטייט אנד שאנחנו נתחיל איתם את העונה.

בעצם היה לנו את אודל, אחר כך שסתום לחץ בשם שפארד וזהו. גם הרץ הפותח שלנו בעונה שעברה לא קיבל חוזה חדש בליגה העונה, רשארד ג'נינגס. כלומר בעמדות היכולת הוספנו שחקנים גם בעמדת הריצה בקידומו של פול פרקינס, ובשובו מהפציעה של אדון ורין, הוספנו את אינגראם בטייט אנד, והבאנו פול בק וגם טייט אנד חוסם בשם אליסון. לא רק שהוספנו שחקני יכולת, אלא הוספנו אפשרויות לגיוון ההתקפה. בעונה שעברה היינו ההתקפה הצפויה ביותר בליגה, שיקחנו 95% מהזמן במערך של שלושה רסיברים, טייט אנד אחד. השנה יהיה מגוון גדול בהרבה של מערכים, וגם של מטרות למסירות.

*

למה לא ניקח השנה? הסיבה הטובה ביותר היא התאקלים שלנו. שאלת השאלות היא האם פלאוורס יהיה מספיק טוב כדי לתת לאיליי עוד שניה למסור, ולא לחשוש לחייו בכל פעם שהכדור יהיה בידיו. אנחנו לא צריכים שפלאוורס והארט יהיו ברמת פרובול, אנחנו צריכים שהם לא יהיו בתחתית דרוג התאקלים ההתקפיים בסוף השנה. יעזור גם שריצבורג יחזור להיות סנטר טוב כמו שהיה עד לפציעה עונה שעברה, ואז גם נוכל לרוץ מעט יותר בקלות.

בעונה שעברה נהננו מעונה נטולת פציעות באופן יחסי, אם כי הפציעה של ג'יי פי פי למעשה השמידה לנו את ההגנה כמו שראינו בפלייאוף מול גרין ביי. השמידה במובן שהפכנו להגנה סבירה מהגנת עילית.

זה לא מקרי, מקאדו הכניס משטר אימונים מודרני בניגוד למשטר שאמנם קופלין ניסה לשנות, אך עדיין היה משטר אימונים שהוביל לכך שהיינו הקבוצה שבה הכי הרבה שחקני הרכב מבלים ברשימת הפצועים מדי שנה. אם גם העונה נהנה ממזל יחסי בפציעות, אז אין סיבה טובה שאנחנו לא נהיה בפלייאוף השנה.

*

אחרון חביב, איליי. רמת הזלזול ביכולות של איליי מאוד מזכירה לי את דיון העלית קוורטרבק בתחילת עונת 2011, העונה הטובה ביותר של איליי, עונה בה היה צריך לזכות בMVP שכן הוא הכניס את הג'איינטס על כתפיו לפלייאוף והצליח להתגבר על כך שהיינו נטולי משחק ריצה, והיה לנו את ההגנה ה28 בליגה במענקי יארדים ליריבה. בתחילת 2011 אדון סטיב יאנג צעק מעל כל במה שאיליי סתם קוורטרבק בינוני, הגיע הזמן שנכיר בכך. העונה, אם איליי יקבל קו סביר, הוא גם יראה את היכולת שלו להתעלות כשצריך. איליי היה היחיד שתפקד אצלנו במשחק הפלייאוף מול גרין ביי בעונה שעברה, כך שהוא לא איבד את מה שצריך, אנחנו נראה את זה גם השנה.

הפוטבול מתחיל, והשנה יומן האליפות הוא בעל הסיכויים הטובים ביותר מאז שהתחלתי לכתוב אותו, מאז שהתחלתי לכתוב את היומן ב2010, זהו הסגל הטוב ביותר שהיה לנו.

יומן האליפות של מכבי (10) - סיכום חלון אירופי
האש שמחממת שורפת

תגובות

 • עומרי

  פרקינס ואינגראם מחליפים ראשונים אצלי. כרגיל, זה עליך

  הגב
  • גיל שלי

   מה עשית עם ברנדון מרשל? יש מצב שהוא צריך להיות אצלך בפנטזי, נראה לי שהוא יהיה הטארגט הראשון בגרין זון

   הגב
   • עומרי

    מעניין!

    הגב
 • אסף מונד

  מרגש מאוד.
  אני חושב שיש גם לא מעט על הכתפיים של פרקינס. כמו שכתבת לגבי פלאוורס והארט, אנחנו לא צריכים משחק ריצה ברמה של טופ-10, אבל משחק ריצה בינוני - בניגוד למשחק ריצה לא קיים בשנה שעברה - ישדרג אותנו מאוד.
  הופתעת שלא הביאו ראנינג-בק בדראפט או מהפרי-אייג'נטס?

  הגב
  • גיל שלי

   לא הופתעתי, פרקינס נראה מצויין כששיחק בעונה שעברה, מקאדו אמר עליו פחות או יותר ממרץ שנה שעברה שהשנה הוא יפתח. צריך לזכור שיש לנו גם את ורין, ועושה רושם שבונים גם על דארקווה שסוף סוף לא פצוע השנה. בעידן תקרת השכר, אין סיבה לשלם על רץ יותר מדי, נראה איך יהיה הרץ שבחרנו בסיבוב החמישי

   הגב
 • NoOne

  חשוב מאד לציין שקליטוס שינה את התספורת, רק זה לבד שווה 2 נקודות למשחק.
  ברנדון מארשל כבר פרש באמצע שנה שעברה , הוא עסוק בדברים אחרים שהם לא פוטבול.
  הצד החזק של הג'יאנטס זה הדיפנסיב ליין והם יעשו עבודה טובה אבל זה שהליינבקרס יותר צעירים לא אומר שהם יותר טובים.
  אני אוהב את איליי אבל הוא כבר בירידה , כנראה שאין לו את הסמים בריידי לוקח .
  אני צופה לג'יאנטס הרבה משחקים צמודים השנה אז טוב שהעיפו אחרי שלוש שנים את הקיקר שבעט לאשתו בראש במקום לבעוט בפוטבול.
  אני חושב שכל אוהד פוטבול אמיתי מקווה איכשהוא שנראה את ג'ינו סמית על המגרש באיזה שהוא שלב.
  ואחרי הצחוקים בוא נענה על השאלה החשובה ששאלת למה לא תיקחו השנה?
  כי הג"יאנטס לא ברמה של סיאטל או אטלנטה

  הגב
  • אלעד כץ

   מה אתה רוצה ממרשל? הוא המשיך לנסות כל עוד חשב שיקבל כדורים. ברגע שהבין שלא משנה מה יעשה שום כדור לא מגיע הוא הפסוק לנסות. לדעתי הוא עדיין רסיבר מעל הממוצע.

   הגב
 • עידן.

  אני יודע שאתה אוהד שרוף ולכן לא אובייקטיבי, אבל לטעון שאיליי היה צריך לקבל MVP ב- 2011 מצריך סוג חדש של עיוורון.

  רק להזכיר באותה עונה רוג'רס לקח את התואר עם 45 ט"ד מול 6 אינט' וריטינג של 122.5.

  איליי, שלא היה אפילו בין חמשת הק"ב המצטינים של אותה עונה, עמד על 29-16 ורינטינג של 93.

  הגב
  • גיל שלי

   סטטיסטיקות לא מעניינות אותי, אם הקוורטרבק שלך לוקח אותך על הגב ללומברדי, זה MVP בספר שלי

   הגב
   • גיא זהר

    האם.וי.פי לא נבחר לפני הפלייאוף?

    הגב
   • פרקש

    מצטער אבל זה גובל בטיפשות... אתה לא יכול להשוות בין היכולת של רוג'רס ליכולת של איילי ב2011 בטח ובטח שלא עכשיו וגם בעוד מאה שנה. אישית אני לא אוהב את איילי אבל מעריך אותו אבל לחשוב שהוא mvp לפני רוג'רס זה לחיות בעולם של אנשים שחשבו שלרונאלדו הגיע את כדור הזהב ב2009

    הגב
    • גיל שלי

     אז מזל שאתה פה כדי לעשות אותי חכם יותר. אגב, זה משפט שלקחתי מג'אסטין טאק, עוד טמבל שלא מבין כלום בפוטבול

     הגב
     • פרקש

      אה ג'אסטין טאק הגאון אמר את זה אתה בטוח צודק...
      אם כמה אנשים אומרים לך שאתה לא אובייקטיבי ואתה ממשיך לחשוב שכן זה אומר דבר או שניים.. אני באמת מצטער אם יצא לי תגובה לא יפה אני אוהב את הכתיבה שלך בכללי רק לשמוע השוואות בין איילי לרוגרס צורם לי באוזן

      הגב
      • גיל שלי

       רק תזכיר לי למי יש יותר סופרבול mvp בין שניהם?

      • פרקש

       לאנדרה איגודלה יש יותר פינלס mvp מסוף קרי.
       זאת ההשוואה שלך אחת לאחת

 • שי אורן

  מול קו ההתקפה של דלאס מוכרחים קו הגנה מצוין. פילי בעלייה והרדסקינס תמיד מסוכנים. יהיה שמח ב AFCE.
  נראה לי שהג'יאנטס יותר מדי תלויים בקריזות של הדיוה מס' 13.
  שתהיה לנו עונת פוטבול מוצלחת

  הגב
 • נתי

  ההגנה של סיאטל, בהנחה שתומאס יחזור בכושר של לפני הפציעה, התחזקה מאוד עם ריצרדסון (ותודה לג'טס), ההגנה של אטלנטה תשתפר מאוד בהמשך למגמה של המחצית השניה, הפטס שהיו ההגנה הטובה מבחינת נקודות התחזקו מאוד. לא צריך ישר לרוץ להגדרות של "best in the leage".
  אבל אין ספק שהייתה התחזקות, וכמובן שההרחקה של יחזקאל תיטיב אתכם מאוד. גאולה של בריידי מול הג'איינטס בסופרבול מתאים לי באופן אישי...

  הגב
  • חדש

   אם כל הכבוד, הסקנדרי של דנבר אוכל את שלכם בלי מלח, בכל פוזיציה וגם כיחידה שלמה
   אם רק הייתה התקפה נורמלית המצב של דנבר היה טוב יותר.

   הגב
   • נתי

    1. נראה איך יהיו בלי וורד ובלי וור.
    2. לא דיברתי רק על הסקונדרי, אלא על הגנה בכללותה.
    3. אין ספק שלדנבר הגנה מעולה (אם כי וויד פיליפס כבר לא שם וצריך לראות איך ימשיכו שם). רק הבאתי דוגמאות להגנות מעולות, (ואכן דנבר שייכת לשם) ולא כדאי לרוץ להגדרות החלטיות מדי כמו שגיל עשה בפוסט

    הגב
 • ניינר / ווריור

  אכן הגנה מפחידה שתעשה הרבה צרות ובכלל נראה לי שהכחולים הם הקבוצה הטובה בבית שלהם ולא אופתע אם יסיימו במקום הראשון. פלייאוף הוא די ודאי אבל כמו שאמרתי, לא מאמין שיגיעו לגמר החטיבה. איליי כבר מיצה את מאגר הפוקסים שלו.
  יאללה שיתחיל כבר!

  הגב
  • רון

   זה לא פוקס אם התכוונת לזה

   הגב
 • דורי

  ג'רי ג'ונס כבר יודע?
  הבית של הקאובוייס כבר בסוף נובמבר תחילת דצמבר.
  אבל רואה אופצייה ל WILD CARD וזה מה שחשוב (לפחות לגייאנטס).

  הגב
 • אלון

  הורוד באתר מבלבל אותך. עונה של 8:8.

  הגב
 • AdamB

  אני חושב שהאיגלס זוכים בבית הזה. תחושת בטן יותר מהכל.
  הסופרבול יהיה ניואינגלנד סיאטל.

  הגב
  • ניינר/ווריור

   לקאובוייז מתפלקת אחת לכמה שנים עונה טובה, הם יחזרו להסריח.פילי עדיין לא בשלה, הסקינס הם בדיחה. הבית של הכחולים

   הגב
   • דורי

    התכוונת לקאובויס של רומו ודמרקוס .
    אבל זה כבר אחר עכשיו של הנביא יחזקאל.

    הגב
 • מעיין אוהד מכבי

  הבית שלנו (אני אוהד איגלס) הוא לגמרי שלכם להפסיד אותו העונה לטעמי. דאלאס נחלשו מבחינת סקנדרי ועומק בקו ההתקפה וההשעייה של זיק, בתוספת זה שמתאמי הגנה למדו את פרסקוט ולו"ז קשוח, תפגע בהם.

  כמו שכתבת, אתם תקומו ותיפלו על האופנסיב ליין שלכם, לא רק מבחינת איליי אלא גם מבחינת משחק הריצה.
  אני עדיין חושב שהפאקרס והסיהוקס עדיפים עליכם, ושההגנה של הפלקונס לא נופלת מכם בהרבה, בזמן שההתקפה שלהם עדיפה, אבל לך תסמוך על קבוצות מ-NFC SOUTH אחרי טראומת סופרבול.

  במובן מסוים, הבית שלנו יוכרע על איכות האופנסיב ליין (שלנו, שלכם ושל הקאוגירלז) והדפנסיב ליין (שלנו, שלכם ושל הרדסקינס, ובמידה מועטה גם של דאלאס).

  הגב
 • צחי

  הבעיה שלך היא שאיליי כבר מזמן לא ק"ב בינוני. הוא פשוט גרוע. וכל תירוצי האוליין בעולם לא ישנו את זה. צפי לעונת דמו דנבר 2015. הגנה דומיננטית שגוררת מאנינג חלש וגמור לפלייאוף.

  סופרבול אתה אומר?

  ה-NFC זה המערב הפרוע. הכל יכול לקרות.

  הגב
 • 7even

  זה מתחיל !

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *