האש שמחממת שורפת

צריך מסגרת כדי שהאש תחמם ולא תשרוף

ראשית לפני שאגש לעניין עצמו, ובהקשר מלא של אפשר להיות חרא בן אדם ואחלה ספורטאי או אפילו סופרת, ארצה להציג את עצמי בפני אלה שטרם הכירו אותי. אני זכיתי במקום השני בעולם בכדורסל, באליפות בתי ספר הממוקמים באזור תל אביב, עד כיתה ח', הפסדנו בגמר חמישים הפרש לבית ספר אליאנס. כמו כן זכיתי פעם אחת בסופרבול עם הג'איינטס, תפקידי היה לרשום את יומן הזכיה באליפות, ב2011.

*

כמובן שעם השלכת סרט הקפטן על ידי אחד שאתם בטח מכירים, איש בשם ערן זהבי, החל דיון שלם במתן ציונים לאיכותו כאדם. כזכור האיכות האנושית מאוד משפיעה על זו הספורטיבית, או ג'יי סימפסון למשל היה ראנינג בק גרוע במיוחד לאור כך שמדובר בחרא בן אדם. אה, יכולות ההנהגה של ריי לואיס בבוליטמור רייבנס הושפעו קשות מכך שכנראה רצח אדם לאחר הזכיה בסופרבול בשנת 2000. קובי בראיינט לא תפקד לאחר האונס בדנבר, וגם בסטילרס סרבו לשתף פעולה עם בן רות'ליסברגר לאחר שהוא כנראה אנס מעריצה בשירותים במועדון. נכון, הם הגיעו לסופרבול באותה עונה שעקבה לבילוי הקיצי שלו, אבל היי, אם לא היה אונס הם בטח היו מנצחים ולא מפסידים באותה עונה בסופרבול.

*

אני מוצא עניין רב הרבה יותר במסגרת שצריך סביב ספורטאי, בעצם זה המשך ישיר להקדמה של ג'ורדי לביוגרפיה של ערן זהבי. אני בניגוד לכל מיני כותבי טורים אחרים, לא ארחתי את ערן על ספת הפסיכולוג בקליניקה בביתי (בין השאר כי אינני פסיכולוג ואין לי קליניקה, אלא מרתף המשמש את ילדי למשחקי אקסבוקס, האבקות בין בן 15 לילד בן ה9, ובעבר שימש למשחקי כדורגל עד שנופצו כל הנורות במרתף). עדיין אסתכן ואומר כי משהו נרקיסיסטי בערן, אגב כמו אצל הרבה מאוד ספורטאים גדולים אחרים, וכל מי שטוען שערן איננו ספורטאי גדול כנראה חי על המאדים בעשר השנים האחרונות.

כפי שג'ורדי כתב, כל דבר זניח שנכתב על ערן איפה שהוא באינטרנט שימש דלק להוכחה. אגב, ואני ממש לא משווה, אבל דךאגב, היה אחד מייקל שמצא עלבונות בכל התבטאות, והפך אותם לדלק לתצוגות על. זכורה לי במיוחד התבטאות של ג'ף ואן גנדי לפני שהניקס ארחו את שיקאגו, בה אמר לשחקניו שיפסיקו ליפול לרשת של מייקל, הוא ממש לא חבר שלהם. מייקל ראה בכך עלבון צורב, דפק לניקס יותר מחמישים נקודות במדיסון סקוור גארדן, והביט ארוכות בואן גנדי אחרי כל סל וסל.

*

ההבדל בין הענקים באמת ברמה של ג'ורדן לגדולים כמו ערן, נעוץ בכך שמייקל היה מסדר את המסגרת בכל מקרה. ערן צריך כח נגדי חזק שידע לרסן כשצריך, לכוון כשצריך וגם לעמוד מנגד, כדי להפוך את האנרגיות המטורפות של ההוכחה לאחרים, לאנרגיות מחממות ולא שורפות.

אפשר לחשוב הרבה דברים על אלישע (ובעקבות הכניעה המבישה שלו לאינטרסים זרים בעת אימונו את הנבחרת, בעיקר דברים לא מחמיאים), אבל נדמה לי שאין אף אחד שיחשוד בו שהוא ידע לעמוד מול ערן ולנסות לכוון אותו. אלישע לוי ככל הנראה היה מין אסקופה נדרסת, שנכנעה לכל גחמה וגחמה של ערן, כך שבטח לא הוא ידע לכוון את האנרגיות האלה. גם בסגל הנבחרת לא נמצאה ולו אישיות אחת שידעה לשתף פעולה עם ערן, אך גם ידעה להגיד לו שהוא טועה כשצריך. כך קיבלנו את התצוגה ביום שבת. משערן לא הצליח להבקיע שערים ולהראות לקהל את דעתו עליהם לאחר מכן, הוא הרגיש את התסכול, נכנע לו, והאנרגיות שלו שרפו אותו מבפנים. אני מקווה שאין פה אחד שרואה במה שכתבתי כאן הצדקה לכניעה של ערן לאינסטינקטים שלו, אלא תיאור של הנעשה.

*

כאשר ג'ורדי ואחרים אמרו שמכבי היא מסגרת המאפשרת לערן להביא לידי ביטוי את יכולותיו, הם לא התכוונו רק לצורת המשחק, לדור מיכה שידע לפטם את ערן, מיטרוביץ', טל בן חיים החלוץ שמשך לאגף השמאלי את המגן והשאיר לערן שטח. ג'ורדי התכוון למערכת כולה. במיוחד בשנתיים וחצי הראשונות של ערן במכבי, היה מדובר לא רק בג'ורדי שידע לעמוד מול ערן כשהיה צריך. היו את קרלוס גרסיה, שרן ייני, ובחלק מהתקופה גם את ראדה פריצה, שידעו לתת כתף ולהוביל יחד איתו את הקבוצה, אך גם ידעו לעמוד מולו כשצריך. כך האנרגיה של ערן חיממה את מכבי עד לשיא המושלם בעליה לשלב הבתים בליגת האלופות. אך גם במכבי ראינו מה קורה כאשר אין את האדם ממול. לאחר שיוהאן קרויף זצ"ל הלך לעולמו, לא היה משקל נגד לערן. שרן היה בהולנד, קרלוס היה בדעיכה, וג'ורדי לא היה שם. כמובן שערן לא שרף את המועדון כמו בנבחרת, אך במיוחד בסכנין, ערן בזבז את האנרגיות שלו על הקהל, ולא מצא דרך לנווט אותם לכדי עוד שערים מכריעים.

*

וזהו הסיפור האמיתי בעניין זהבי. גם ספורטאים גדולים כמוהו, זקוקים ליד מכוונת כדי להפוך את האש לכזאת שמחממת ולא שורפת. בעצם כל דבר טוב בחיים יכול להיות גם רע. ישנם מי שמצליחים בכוחות עצמם להפוך את האנרגיות האדירות ליצירה ולא לדכאון, ובמקרה של ספורט קבוצתי, הרבה פעמים המסגרת יכולה לעזור, אבל לעזאזל צריך מסגרת. בנבחרת ישראל בכדורגל הנתונה למרותה של ההסתדרות לכדורגל בישראל, אין כזאת.

רק תשאלו אחד בשם פרגוסון, תראו מה הוא עשה מאדם שזיין את גיסתו.

אלונסו לאן
יומן האליפות של הפטס (0) / צחי סלייטר

80 Comments

דביר 5 בספטמבר 2017

מצוין

ניינר / ווריור 5 בספטמבר 2017

חבל רק שריי לואיס הכלב לא חלק תא עם או ג'יי

B. Goren 5 בספטמבר 2017

כתבת נפלא. תודה.

אמיתי 5 בספטמבר 2017

אז הוא ספורטאי גדול לא משנה מה? ובעצם הכל באשמת האסקופה הנדרסת? זו הייתה פעם ראשונה?
כמו שמבקריו לוקים בצביעות מסויימת כך גם אלה שלא מסוגלים לתת לו מילת ביקורת אחת.. ומה קרה לקבלת אחריות (ואשמה?)? זה טוב רק למנהלי תאגידים וקבוצות? תתבגרו ותתגברו. חלק מהספורטסמנשיפ זה גם לספוג דברים ולהמשיך הלאה. ביג פיקצ׳ר. ואגב כתבה מעניינת של דסקל על קפטנים מוצלחים

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

תגיד, מה עוד הייתי צריך לכתוב כדי שלא תכתוב אתה את השטות הזאת? כתבתי את הביקורת שלי עליו בתוך הטור כדי לא להשאיר מקום לספק, לא עזר

yaron 5 בספטמבר 2017

שהוא אשם עד שיוכח :-)

אמיתי 5 בספטמבר 2017

לכתוב שהוא לא ג׳ורדן זו התקדמות אבל לא ביקורת..
קראתי שוב. ושוב הבנתי שזה אשמת כל העולם ואשתו חוץ משל זהבי. ושוב כולם קצת צבועים אבל בחיאת מה ציפיתם שנרוץ לחנויות לקנות את הביוגרפיה שלו?

אריק 5 בספטמבר 2017

גיל. אתם לא נורמליים. גם בעיסוק במקרה הזה. וגם בעיסוק בזהבי. והכי לא נורמלים כשאתם קוראים לו ספורטאי גדול.
הוא ספורטאי בינוני וגיבור על חלשים. ראיתי שמכבש יחסי הציבור שלו כבר הגדיר אותו כאחד הכדורגלנים הגדולים בהיסטוריה של ישראל. אם לא הכי גדול.
המקום היחיד לשפוט אותו זה פלרמו ושם בניגוד למשל לטל בנין שלא העסיק יועצי יחסי ציבור הוא היה בדיחה ותו לא. כמו נמני. כמו זוהר. זאת הרמה שלו. הוא לא מתקרב לכדורגלנים מצליחים באמת מגריאני פיזנטי ועד הגדולים במושגים של ישראל כמו אבי כהן שהיה אחד מהזרים שהקבוצה הבכירה באירופה או קרוב לכך הביאה, רוזנטל אוחנה ועד רביבו וברקוביץ ובניון.
סתם שחקן ליגה ישראלית שהיא תת רמה, מצויין.
בתחילת המשחק שאלתי חבר עם פאנדב שעשה קריירה הרבה יותר מרשימה מזהבי זוכה לאותו יחס במקדוניה.

ככל שידברו בו פחות כך ייטב.

עכשיו אחזור לשתוק.לא מאמין שהשתתפתי בדיון הזה… משעמם ברכבת.

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

זה בעיניי דיון הרבה יותר מעניין מאשר על זהבי, אני מתפלא שלקחת את זה לזהבי חזרה

אריק 5 בספטמבר 2017

איזה דיון?
הכל חוסר מודעות אחת גדולה.
זאת אחת הסיבות לכשלון של הנבחרת.
זהבי שחקן בינוני מינוס שנכשל בכל מקום שנתקל באתגר מרמה בינונית.
עכשיו עצם העובדה שכותבי טורים מכניסים אותו ואת ג'ורדן לאותה פסקה היא טירוף.
אני די בטוח שהיחס לפנדב לא דומה.
אף אחד לא מייחס לג'וני אוואנס וכריס ברנט גדולה.
בגלל זה הם משתמשים במודעות עצמית כדי להעפיל לטורניר עם.
הכדורגל פה פח ושוב, זהבי שחקן בינוני מינוס. ההתאמה צריכה להיות כדי לעצור יריבות לא כדי שלגורדן שלנו יהיה נח. אז אולי יגיעו תוצאות.

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

דיון בזה שטוב זה גם רע, וכל שאר הפילוסופיה בגרוש

אריק 5 בספטמבר 2017

אז אני חושב שהדיון האמיתי הוא דיון על חוסר מודעות שרואה גדולה השחקן מבוגר בליגת ילדים.
אם הפוסט היה עוסק בדלה עלי הייתי יכול להבין.
הוא שיחק מעולה כי הוא באמת שחקן מעולה חשוב עשה שטות של חמום המח שהוא.
זהבי? עוד משחק מחורבן ועוד התנהגות חסרת מודעות.
איך זה קשור לטוב/רע/גדולה?

עירן 5 בספטמבר 2017

מסכים עם אריק. רציתי גם להוסיף – ואצלך זו במה טובה לכתוב את זה כי באחרות לא היה לי כח וחשק – שמה שמפספסים, עת מדברים על התנהגות הקהל כמצדיקה את המעשה (לא אצלך כאן ויפה עשית שלא כתבת) – זה שמה שלא כתבו עליו זה שבכלל לא עניין את זהבי השריקות אליו בתפקידו כקפטן הנבחרת. רוב הכותבים כתבו על כך שלא ייתכן לשרוק בוז לנבחרת ולקפטן שלה. אבל את זהבי זה עניין, הוא התפלץ שהעזו לשרוק בוז לזהבי עצמו, לגיבור העל שאריק כתב יפה על העצמתו כאן במכבש יח"צ לכזה גדול, כמעט על אנושי. הוא עצמו אמר שלא האמין בפעם הראשונה ובפעם השניה ואז החזיק כדור בכוונה וראה שאכן שורקים לו זוז. אבוי…. הכיצד זה העזו לא למחוא כף לאליל, גדול השחקנים כאן ??? ואז, בלי קשר בכלל לתפקידו כקפטן, הוא החליט שיראה להם מה הוא חושב על כך… סיפור עצוב על נרקיסיזם מופרע ועל חוסר מודעות מוחלט של הכותבים על כך (אצל טלב"י זה היה ממש הזוי ופתטי). אגב, יש סיפור די חזק שהוא עשה תנועה מאיימת של כאילו בעיטה לכיוון הקהל טרם השריקות. אבל גם זה לא ממש קשור להתפלצות שלו על כך שממרום מושבו, כספורטאי גדול וכמורם מעם מאן דהוא ההין לשרוק לו זוז. "לא נתן לו כבוד"….

Ollie Williams 5 בספטמבר 2017

האמת? דווקא נראה לי הרבה יותר הגיוני להפגע משריקות אישיות נגדך כשאתה במדי הנבחרת (ולכאורה אמור לייצג את כולם כשאתה עם הכובע הזה) מאשר משריקות שקשורות ליכולת. עם כמה שזהבי מגלומן על הדשא וכועס על האחרים שלא הפעילו אותו כראוי – אני בטוח שהוא המבקר המקצועי מס' 1 של עצמו.

ו

עירן 5 בספטמבר 2017

אולי, נראה לי שלא הסברתי טוב. כל אלו שניסו למצוא צידוק למעשה, צידוק כלשהו, דיברו על כך שמאד פסול לשרוק בוז לנבחרת. אבל מה שכתבתי זה שאצל זהבי זה בכלל לא קשור לזה. הזעם שלו היה שמישהו העז לשרוק לו, לאל המקומי כאן, שרבים כבר הכתירו לשחקן הטוב שהיה כאן ואלי מהטובים בעולם (…), שריקות בוז. ככה שהקשר בין היותו קפטן הנבחרת ואתרוגו בעניין הזה לבין המעשה שעשה לא קיים.

יואב 5 בספטמבר 2017

גריאני? אתה בטח לא רציני. לא יכול לעבור באותה מדרכה מושיק…

אריק 5 בספטמבר 2017

אלו אנשים שניסו לשחק מול הרמה הגבוהה והצליחו במידה מסויימת.
יואב, אנחנו צריכים פעם לדון בעניין זהבי.
אני לגמרי מבין למה אוהדי מכבי מוקירים לו תודה אבל צריך פרופורציות. הוא יכול להמדד מול נמני ואלון מזרחי וזוהר. לא מעבר.
אוחנה לקח פה אליפות כשהיה כבר בחצי פנסיה אחרי שלא הצליח בפורטוגל. זהבי לא מדגדג את השחקנים ברמה הזאת.
חוסר המודעות שלו ושל התקשורת ממש משגע אותי.
עשו ממנו שחקן צמרת.

יואב 5 בספטמבר 2017

אריק,
הוא לא היה שוס גדול בברייטון. וגם ערן ניסה. ונפצע.
הוא יכול לשחק רק מול מי שמולו. אני לא רואה את האחרים שמנצלים את חולשת הליגה ו- מביאים אליפויות, כובשים בצרורות ומגיעים פעמיים לליגת האלופות- כמעט ורק בזכותם.
ואכן שיחה, בהזדמנות הראשונה.
רק אציין- יש לי המון שעות זהבי. שראיתי בעיני במגרש.
מוסר העבודה שלו, ההשתפרות התמידית בכל פרמטר במשחק- מאד חד פעמי בעיני. וראיתי את כולם.

אריק 5 בספטמבר 2017

הוא היה השחקן הטוב בליגה עד שוואקמה החליף אותו במשך שנתיים או שלוש. בפלרמו לא הצליח.
גם אלון מזרחי היה שחקן ליגה נפלא זאת ההשוואה. שום דבר מעבר. וזאת ליגה של המדינה ה40 ברמתה באירופה.
לפני שמשתחווים להוד מעלתו ומסדרים את ההרכב בשבילו. צריך מודעות עצמית.
לצפייה. אירלנד ולאיסלנד יש אז לפעמים הן מצליחות.
וגריאני היה בסדר בברייטון לא שוס אבל ניסה. אפילו פיזנטי כזה עשה קריירה טובה משל זהבי.
לשמוע את ג'וני אוואנס מתראיין אחרי המשחק אתמול של צ. אירלנד לעומת הביצה הסרוחה שמסביבנו. זה מדכא. זה מקפיץ לי את הפיוז.

יואב 5 בספטמבר 2017

אריק,
חולק עליך. לפיזנטי ובטח לא לשאר שציינת, יש קאריירה משמעותית פחות טובה. חול זה לא מראית הכל בעיני.
וגם ערן ניסה-בליגה ובקבוצה לא פחות טובה(באנדרסטייטמנט)
מגרייאני או פיזנטי.
נשב על הבירה על זה.

אריק 5 בספטמבר 2017

חו"ל זה לא מראית הכל אבל אתה יודע גם אני הייתי מלך השערים (וההרחקות) של ליגת החובבים של בארדון, בריסביין.
זה לא מצדיק להשוות אותי לג'ורדן.
הרמה פה ובסין כל כך נמוכה שזה לא רפרנס לכלום ועונהאו שתיים משמעותיות בקלן או סאות'המפטון שוות הרבה הרבה יותר מהצטיינות פה
בירה בקרוב בע"פרגי

ק. 5 בספטמבר 2017

יואב
רק ההגעה של מכבי לבתים של ליגת האלופות היא כמעט ורק בזכותו.
בהפועל זה על הקבוצה, גם אם הוא חתום על שער האליפות שהביא אותם לשם, ועל קמפיין טוב.

יואב 5 בספטמבר 2017

אם אני לא טועה, היה המשמעותי ביותר במוקדמות עם הפועל כולל השער שהעלה אותם. וגם הקמפיין עצמו היה מעולה מבחינתו.

אריק 5 בספטמבר 2017

טאברס לקח את מאריבור על הגב לאלופות כמה פעמים. הנה לך עוד שחקן שאתה יכול להשוות לזהבי.

יואב 5 בספטמבר 2017

מעולה אריק.
אני לא טוען שהוא פאר הבריאה.
אבל הוא כן החזיק על גבו את המועדון המפואר בישראל למשך כמה שנים, הקניה שלו היא הכי וליו פור מאני אבר מבחינת מכבי, הוא הכניס למכבי המון כסף וגיבה את זה בעונות סנסציוניות בקנה מידה ישראלי. אגב, גם קמפיין הליגה האירופית עם סוזה היה מופתי מבחינתו. הוא כבש מול יריבות אירופאיות והוא כבש במאני טיים. מה שיש לו- יש לו. מה שאין- אין.

ק. 5 בספטמבר 2017

זה לא היה השער שהעלה את הפועל אלא שער שוויון דקה 90 שחתם את העלייה (זלצבורג ישבו עליהם ב-1:0 והיו צריכים את השני כדי לעלות). היה לו קמפיין טוב עם צמד מול בנפיקה בבית והמספרת, אבל הוא לא היה לא במוקדמות ולא בקמפיין עצמו "רמה מעל כולם" כמו במוקדמות במכבי.

יואב 5 בספטמבר 2017

ק,
אוקיי.
אני חושב שהייתי שמח אם מכבי היתה קונה היום חלוץ שכבש 3 בליגת האלופות לפני שנתיים. זה היה רכש משמח מאד(תאורטית, אני מרוצה מהחלוצים שיש לה).

ק. 5 בספטמבר 2017

+1 אריק.
בעיקר על הפרופורציות בהערכת הגדולה המקצועית (גם רומן הזכיר את זה בפוסטים קודמים )

MOBY 5 בספטמבר 2017

זהבי ספורטאי גדול.
להגיע לאן שהגיע מנקודת פתיחה כל כך בעייתית הופכת אותו לספורטאי גדול.
הראש בעייתי, את זה ניתן לראות בבחירות המקצועיות שלו. במקום להתמודד בקבוצה הגדולה בארץ על ההרכב ולהוציא אותה מקללת יניב קטן (שפה אני מתחיל את התאוריה לגבי הקללה ששם עלינו על שהבאנו לו את היוסי והראנו לו את הדרך החוצה). הוא בחר באדומים, באיטלקים, בצהובים ובצהובים האמיתיים. בחירות גרועות למדי (בייחוד הצבעים).
הוא כנראה, לא יכול להפוך קבוצה לגדולה מסך חלקיה (קטן למשל כן) אפילו האליפות האדומה שלקח מאיתנו עשה את זה כחלק מקבוצת על.
לא מבין מה ההשתוללות ברשת, כאילו אף אחד מאיתנו לא קילל אף אחד מסמלי המדינה שלנו. כאילו ששר פנים, שר אוצר, נשיא וראש ממשלה בכלא לא פגעו בסמלי המדינה הרבנ יותר מהשלכת סרט ופרישה מהנבחרת.

אסף The Kop 5 בספטמבר 2017

גיל..
האמת כבר נמאס לשמוע על זהבי.
בשורה התחתונה – כדורגלן בינוני ומטה בקנה מידה עולמי, שזה מספיק גדול עבור כדורגלן ישראלי.

DS 5 בספטמבר 2017

ערן זהבי הוא כדורגלן ישראלי, ולכן אינו יכול להיקרא ספורטאי. ועל אחת כמה וכמה אינו ספורטאי גדול. הוא גם לא מהשורה הראשונה של הכדורגלנים הישראלים לדורותיהם. וגם לא מהשנייה כנראה, אבל זה עוד אולי יכול להשתנות.
אני לא מבין מה אתה, או אוהדי ערן זהבי רוצים. אתם מתנהגים בדיוק כמו מושא הביקורת שלך (״האסקופה הנדרסת״) כלפי התנהגותו של זהבי. הבן אדם לא מכבד את חבריו לנבחרת, מתנהג אליהם בצורה מחפירה תוך כדי המשחק לעיני כל וחושב שהם עובדים שלו, זורק את סרט הקפטן בהפגנתיות אחרי שקיבלו גול ועוד לא מצליח להבין למה שרקו לו בוז. מדהים איך אתם מצליחים למצוא אמפטיה לבן אדם הזה שאפילו לא התנצל באמת או התחרט.
ואגב, ספורטאי גדול שמתנהג כחרא בתוך תחום הספורט שלו הוא לדעתי לא ספורטאי גדול, בשונה מהדוגמאות שהבאת, שהדברים שעשו היו במסגרת חיים הפרטיים שלהם.

ישרון 5 בספטמבר 2017

זאת בדיוק הנקודה נבחרת ישראל היא לא מסגרת, כל פגרה מחליפים 3/4 סגל והכי גרוע שזה קורה גם בעמדות קריטיות כמו השוער 7 משחקים 6 שוערים שונים. איך מצפים שיהיה תיאום בין שחקנים אם המאמן מזמן שחקן לפי מי היה טוב בחודש שלפני הפגרה ולא לפי התאמה לתוכנית המשחק של המאמן ויותר חשוב התאמה בסגנון משחק לשאר השחקנים בהרכב. הדבר שמרגיש לי שהכי חסר בנבחרת זה רצון: אין לחימה השחקנים נראים כאילו הם עושים לך טובה שהם בכלל באו, המאמן מעדיף לרצות בעלי אינטרס במקום להוכיח שהוא יכול לשבור את המנחוס, האוהדים משחקים אותה כאילו לא אכפת לנו רק כדי להיכנס לדאון אחרי כל הפסד/תיקו/ניצחון לא מרשים על נבחרת חלשה, התקשורת זה פופוליזם מעורב בלרקוד על הדם ואת הביג בוס רואים רק שיש אופציה לתמונה (עדיף עם זוכה במדלית ארד היסטורית!!! של מקום רביעי) או כותרת.

שחר ש 5 בספטמבר 2017

עומרי כספי ספורטאי גדול. שם את עצמו שוב ושוב במקום שנראה גדול עליו בשתי מידות, ומוכיח בהשקעה של המון כאב וזיעה שהוא שייך לשם. ואז שוב מכוון גבוה יותר, והיום הוא אחת ההחתמות שעשתה אלופת האן.בי.איי בקיץ. ויתר על כסף וביטחון כלכלי (משך החוזה) בשביל לשים את עצמו במקום שכולם (שוב) אומרים לו שגדול עליו, כי הוא תמיד מכוון גבוה. הכי גבוה שאפשר.

לינוי אשרם ספורטאית גדולה. ארבעה חודשים אחרי ניתוח מיניסקוס לוקחת מדליה באליפות עולם בענף אולימפי מרכזי. זה יכול לקרות רק כי היא מכוונת הכי גבוה שאפשר, ומשקיעה את כל כולה להפוך את המטרה הבלתי אפשרית לאפשרית.

זהבי בחר בכסף של קבוצת מרכז טבלה בליגה הסינית על פני האתגר הספורטיבי שאולי היה מחכה לו באירופה. לגיטימי לחלוטין אבל ספורטאי גדול הוא לא. אולי אפילו קצת להיפך.

אלעד כ 5 בספטמבר 2017

אני חושב שהביקורת עליו מוגזמת, אבל אני כל כך נהנה מזה, שאני פשוט עומד מהצד וצופה.
דבר אחד בטוח – בראייה היסטורית קצת רחבה יותר, הרקורד שלו בנבחרת זה וואחד כתם על הקריירה. לא היה כדורגלן מוביל כמוהו עם כל כך מעט הישגים (אישיים וקבוצתיים) במדים הלאומיים.

היסטוריה לעניים 5 בספטמבר 2017

זה באמת הזוי ההתעסקות בזהבי בפרט (אוהביו ושונאיו) והכדורגל ישראלי 2017. קצת מודעות מאוהדי הנבחרת אן הקבוצות שכבשו בליגת האלופות 0/1/ לא עלו אף פעם לכך שמדובר בספורט עם מאפיינים חובבנים לא תזיק.

משיח 5 בספטמבר 2017

מסכים מאוד עם רוח הדברים

עידן. 5 בספטמבר 2017

אחרי כל הדיבורים על הגדולה של זהבי כן או לא (ואני ברשותך אתעלם מההשוואות לג'ורדן), בסופו של דבר עומד בחור בן 30 שצריך לדעת להתנהג כמו בן אדם מבוגר ולא כמו ילד קטן. לא היית מקבל התנהגות כזאת מהבנים המתבגרים שלך, אז אני לא מבין למה צריך לתת לזהבי הנחות.

הסיפור עם סרט הקפטן הוא באמת שטויות, אבל זה לא מקרה חד פעמי כי זהבי בשנים האחרונות (ובאופן שעושה רושם שמסלים כל הזמן), מתנהג באופן לא מכובד וילדותי.

בנסיבות כאלו להאשים את המערכת שלא תומכת בו מספיק זה בריחה מאחריות. בגלל טענות כאלו זהבי הרשה לעצמו להתנהג כפי שהתנהג ואפילו עכשיו להאמין שעשו לו עוול.

לא מבין את הצורך של אוהדי הכדורגל של מכבי להכתיר מלכים ולתמוך בהם בכל מצב. אחרי כל הבכי על נמני והצבא שלו עכשיו אתם עושים אותו דבר עם זהבי.

Ollie Williams 5 בספטמבר 2017

קראת את הטור?

עידן. 5 בספטמבר 2017

מלבד השאלה המטופשת רצית להגיד עוד משהו?

Ollie Williams 5 בספטמבר 2017

לפי התגובה שלך עושה רושם שלא קראת את הטור אלא רצת להגיב אחרי פסקה וחצי גג.
השאלה שלי (לדעתי דווקא התחביר והקונטקסט שלה בסדר) נועדה להצביע על קשר רופף מאוד בואכה לא קיים בין תוכן הטור לתוכן התגובה

עידן. 5 בספטמבר 2017

אז באותו מטבע אני אציע לך לקרוא שוב את הטור ולאחר מכן את התגובה שלי, אני סמוך ובטוח שתוכל למצוא את הקשר.

Ollie Williams 5 בספטמבר 2017

ברגע שאתה מדבר על לעשות לזהבי הנחות ולסלוח לו, למרות שגיל כתב כמה וכמה פעמים שזה בכלל לא הרעיון ולא הכוון של הטור שלו, אז גם אם קראת את הטור אני מעריך שפספסת לגמרי את הכוונה שלו.

אפשר גם לנתח ולהבין מה גרם לאדם שלא קיבל משכורת לשדוד בנק. זה לא אומר שמסכימים שהוא פעל נכון או שמנסים להגן עליו.

עידן. 5 בספטמבר 2017

שמע, עם כל הביקורת הקשה של גיל על זהבי ש"נכנע לאינסטינקטים שלו", השורה האחרונה של הטור זו ביקורת על ראשי הכדורגל בארץ שכשלו בלבנות לזהבי מסגרת מתאימה ותומכת שתכיל את האופי שלו ותאפשר לו להראות את יכולתו.

אני טענתי וממשיך לטעון שבמקום לדבר על ההתאחדות, המאמן או כל דבר אחר, כדאי קודם כל שגם אוהדי זהבי פשוט יאמרו לבחור שהגיע הזמן להתבגר ולהתחיל להתנהג כמו בנאדם.

אח"כ אפשר גם לדבר על הכישלונות של כל המדינה, על הקהל המגעיל ועל מה שלא תרצה. אבל ברגע שמאחדים הכל ביחד זה מסיט את הדיון מהעיקר.

מצחיק, אבל הדרך בה אוהדי מכבי דברו על פרשת זהבי בימים האחרונים ("הוא שגה אבל תחשבו על הסיטואציה", הוא טעה אבל היחס כלפיו מוגזם"), הזכיר לי באופן מסוים את הדרך בה חלק מהאנשים הגנו על אחד אלאור אזריה .

Ollie Williams 5 בספטמבר 2017

אצטט (בערך) ציוץ שאהבתי בנושא.

אם לקבוצות בלי אוהדים אין זכות קיום, אז לנבחרת ישראל אין זכות קיום.
לנבחרת אין אוהדים שלה כיום, יש אוהדי קבוצות שבאים למשחק נבחרת. ולרוב בשביל לקלל את את השחקנים שבד"כ משחקים אצל היריבות.

הייתם שמחים אם אוהדי מכבי ישרקו בוז למליקסון בנבחרת? מצדיקים את זה?
אם אוהדי בית"ר ישרקו בוז לשחקן סכנין בטדי?
אוהדי הפועל ישרקו בוז לייני?

זאת הבעיה העיקרית וזה צריך להיות הסיפור הגדול. האקט של זהבי היה ילדותי ומטומטם, אבל מה 'קדוש' בסרט הקפטן של נבחרת אם ענידה שלו מבטיחה לך רק קללות, האשמות ושחיטה תקשורתית?
ד"א גם באנגליה מדברים על תופעות דומות של חוסר עניין של הקהל בנבחרת וזה לא רק המחסור בהישגים.

אבל כרגיל יותר קל להפוך את זה לימין נגד שמאל, סליחה אוהדי חיפה נגד זהבי, מרוב דיכוטומיות כבר הלכתי לאיבוד.

יניר 5 בספטמבר 2017

בלי להיכנס לדיון עד כמה זהבי גדול, בקבוצות ספורט לא פעם הכוכב הוא נרקיסיסט, אנוכי ובלתי נסבל. האתגר הכמעט בלתי אפשרי הוא לשלב את האגו בתוך קבוצה של קולגות שלכל אחד מהם יש מטרה קבוצתית אבל גם אישית. דווקא בכדורסל זה יותר בולט כאשר יש כוכבים ונגרים והם צריכים לשחק עם כדור אחד למען מטרה אחת.
לדעתי המאמן הוא זה שיקבע אם הקבוצה תהיה אוסף של יחידים בעלי אגו או קבוצה מגובשת.
למאמן עם אישיות ( נגיד פרגוסון, נגיד קשטן, נגיד ג'ורדי) זה לא היה קורה. לאלישע לוי יש היסטוריה של כניעה לכוכבים- ראה יניב קטן.

ניר 5 בספטמבר 2017

אתם רואים זריקת סרט הקפטן ופרישה מהנבחרת – אני רואה תרגיל יח"צ לקידום הביוגרפיה.

יואב 5 בספטמבר 2017

יוסיפוביץ כבר הבהיר שלערן אין שום רווח מהספר. רק לו.

ניר 5 בספטמבר 2017

אההה אוקיי, אז כנראה זה לא תרגיל יח"צ של ע ר ן.

Handsome Dick Manitoba 6 בספטמבר 2017

אין ספק, פוטנציאל רווחים של מליונים מהספר הזה.

איציק 5 בספטמבר 2017

גיל, אני חושב שאתה מסיט את הדיון למחוזות לא נכונים. הדעה שלי על גדולתו של זהבי ידוע, אבל אני מוכן לקחת את הצד שלך ולומר שגדולתו היא לפחות כמו של מראדונה ואולי קצת יותר, מה זה משנה? אני מוכן להכיר בגדולתו של ספורטאי, סופר, מוזיקאי, מדען הגם שיהיה חרה גדול, איך זה קשור לסיפור. השאלה היא האם זה עדיין מספיק כדי לתת לו לענוד את סרט הקפטן של נבחרת. כאן התשובה היא לא. הקבוצה יכולה להכיל שחקן ענק שהוא חרה של בן-אדם, אפילו הנבחרת יכולה להכיל שחקן כזה עד גבול מסוים, אך אין לתת לו להיות קפטן נבחרת. קפטן נבחרת זה לא השחקן הכי טוב אלה מישהו שהוא גם צריך לעמוד בערכים כלשהם כאדם ייצוגי. שרן ייני בקלות יכול להיות אחד כזה. זהבי הוכיח גם לפני מקרה זה שהוא לא ראוי לכך אך המערכת נמרחה לפניו כמו חרה על הכביש והסריחה את עצמה במינוי זה. גם אחרי שהוא הסריח את התפקיד כולם נתנו לו גיבוי והשאירו אותו קפטן אז קיבלנו את ההתנהגות המבזה הזו. הבן-האדם הזה (לא השחקן, כי לרמת משחקו אין קשר לדיון) אין את האיכויות להיות דמות ייצוגית כקפטן של נבחרת. ולכן שיהיה זבל של בן-אדם ושחקן אדיר, אבל שלא יהיה קפטן. סתם שחקן מין המניין. יש המון דוגמאות בהן לא השחקן הכי טוב הוא הקפטן, זה לא רשום בטאבו על הכוכב, ולא חשוב מה המסגרת. זה סבבה אם המסגרת יודעת להתמודד איתו ולנתב לטובת הקבוצה, שינתבו. קפטן יכול להיות מישהו אחר. אם גם בתור שחקן הוא ימשיך להיות בעייתי באופן קיצוני, אז גם משם צריך יהיה להרחיקו, אבל השוליים שם רחבים בהרבה.

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

מכולם אני הכי מאוכזב מהתגובה שלך. כשכתבתי את הפוסט ממש לא חשבתי שזה פוסט על זהבי, אלא פוסט שמשתמש בזהבי כדי לדון במשהו אחר לגמרי. כנראה נכשלתי, כי אם אפילו אתה רואה בפוסט הזה דיון בגדולתו או אפסותו של זהבי, כנראה כתבתי אותו בצורה חרא

איציק 5 בספטמבר 2017

לא, אני לא חושב שאתה כתבת פוסט על זהבי בלבד, אבל לקחת את זהבי כטסט קייס רציני ביותר ואני המשכתי איתו. אתה יכול להחליף את זהבי בכל ספורטאי גדול אחר שהוא טיפוס לא משהו (במיוחד בהתנהגות סביב המשחק) ולשאול האם הוא מתאים להיות קפטן. התשובה שלי תהייה לא!!! שיהיה השחקן המוביל, ושמישהו אחר יהיה קפטן (כמו שרן בדוגמה שנתתי). אז כיוון שאני לא מכיר מספיק נבחרות אחרות ולא יודע מי הקפטן אז זהבי הוא המקרה הקל. אם נחזור אחורה בזמן, גם ברקוביץ' לא היה מתאים להיות קפטן הנבחרת (נדמה לי אלון חזן היה, אבל לא בטוח), אבל הוא בהחלט היה השחקן המוביל. מקווה שהנקודה ברורה.

אבי 2 6 בספטמבר 2017

קלינגר היה קפטן
ולאחריו טל בנין

איציק 6 בספטמבר 2017

תודה על התיקון, בכול מקרה טוב שלא ברקוביץ' כי אז היית הורס לי.

סחבק 5 בספטמבר 2017

צר לי גיל, אבל מסתבר שיותר ממגיב אחד קורא את הטקסט ומניח שהשתמשת בדוגמאות האחרות כדי להכשיר הסלחנות כלפי זהבי ולשים אותו על המדרגה שלהם, מאשר להשתמש בזהבי כפתיח לדיון בסוגיה של אופי של כוכבים.
בחייאת, הפכת את היעדר התארים בעונת בוס לכלי לשבח את זהבי שזהר כל כך רק מפני שלא היה מי שיגרום לקבוצה לא להתעוור מהזוהר.
מסתבר שגם ריאליסט אופטימי שכמותך הופך פסול לעדות כשצריך להתמודד עם ביקורת לגבי זהבי/הקבוצה שלכם

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

אז כפי שכתבתי כבר באחת התגובות האחרות, נכשלתי. אני חושב שערן פישל ביום שבת, אפילו נשבר. ערן שאני מכיר היה הופך את הדלק הזה למוטיבציה להשחיל שלישיה נגד מקדוניה, ואז היה מראה לקהל. ערן כנראה היה מתוסכל מכך שהוא לא הצליח לשחק כמו שצריך, ואז פנה להראות לקהל בדרך של לוזרים, דרך שממש לא אופינית לו. כתבתי את הפוסט הזה בתגובה לטור של עירד צפריר שכתב שהאופי של ערן גורם לנבחרת להראות חרא.

איציק 5 בספטמבר 2017

האם אתה לא חושב שהאופי של זהבי יחד עם האופי של אלישע ביחד הכשילו את הנבחרת? ההתקפלות של אלישע לדרישה של זהבי לשחק חלוץ וככה לאבד את חמד זו דרישה חצופה מצד שני ורכיכה מצד שני. לא מנצל את היכולות האופטימליות של השחקן וחוסמות שחקן אחר. בנוסף, היו לו גם התפרצויות קודמות בנבחרת, אומנם לא בזמן משחק אלה כלפי עיתונאים אבל עדיין, התפרצות שגרמה לרעש מיותר במערכת. היו גם מספיק משחקים אחרים בנבחרת שהוא לא היה טוב ורק הראה חוסר שביעות רצון כלפי חבריו. אז אני לא יודע על מה אתה מדבר כשאתה מדבר על זהבי של הנבחרת כשאתה אומר "ערן שאני מכיר היה הופך את הדלק הזה למוטיבציה להשחיל שלישיה נגד מקדוניה." זה אולי הרבה יותר נכון לתקופתו במכבי (עם המסגרת של מכבי אותה תיארת) מאשר את זה של הנבחרת.

אריק 5 בספטמבר 2017

"שלישיה נגד מקדוניה"
חחח.
גדול ממסי. אין מה לומר.
שיתחיל מלצחצח לפנדב שהצליח בליגה האיטלקית את הנעליים.
חוסר מודעות #223333337477

ק. 5 בספטמבר 2017

אריק הוא שם אחד מול לוקסמבורג אם אני לא טועה אז אל תזלזל ביכולת שלו לזרוח בנבחרת שהוא רוצה

עירן 5 בספטמבר 2017

גיל, כפי שהבנתי הוא כנראה "רצה להראות לקהל" גם בלי השלישיה ואפילו בלי אף אחד מהשלישיה…. לכן, לפי טענה זו, גם החלו השריקות. שוב, מה שפוצץ אותו אלט השריקות נגד הדמות שלו כגיבור על, לא נגד תפקידו כקפטן. חבל שאתה תורם לדימוי העל הזה.

גיא זהר 5 בספטמבר 2017

תיאוריה מעניינת אם כי לא תמיד הסופרסטאר הוא "בן זונה" (אלג'וואן, דנקן, קארי ובטוח יש עוד). חוץ מזה זהבי נתן עונה וחצי מצוינות בהפועל ואף אחד לא יכול לטעון שהיתה לו שם חממה.
ובלי קשר לפוסט, ההגנה האוטומטית של הצבא על זהבי מבאסת (כשהוא מתנהג חרא אפשר להגיד את זה בלי אבל ובלי חבל, בלי קשר לזה שזה בכלל לא מעניין).

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

מסכים, ממש לא ניסיתי לטעון שלכולם יש אופי חרא, יודע מה אפילו לא טענתי שלזהבי יש אופי חרא, אני גם לא חושב כך. מתפלא שכולם פספסו את זה, אבל כתבתי בפוסט שאני מקווה שאף אחד לא יפרש את הניתוח שלי כתמיכה במעשיו, אם צריך שוב, אני אומר שוב, הוא טעה, והוא גם הודה בכך שטעה.

גיא זהר 5 בספטמבר 2017

גיל, אתה היוצא מן הכלל שמעיד על רבים מאוהדי מכבי. בעיניי זה מאכזב. ניר קלינגר ודרק שארפ לא פחות מכביסטים מזהבי ופניני. ושוב, במעשה שלו שולי יחסית לבושה של אלישע.

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

לגבי הפועל, הוא רק היה בתחילת הדרך לסטארדום שלו, הוא לא היה צריך מסגרת כל כך חזקה מסביבו

ק. 5 בספטמבר 2017

זה דווקא גרם לו לעבוד יותר בשביל הקבוצה (לא אומר שהוא לא עובד קשה), ההבנה שהוא לא ה-כוכב שלה + העמדה (מספר עמדות בקישור). ולמרות זאת בדרבי מחזור לפני הסוף עונה אחרי הדאבל של הפועל, ברח לו הזהבי והוא התחמם על גוטמן שהחליף אותו לפני הסוף (במשחק שפחות הלך לו) עוד הרבה לפני שהמשחק הוכרע

יואב 5 בספטמבר 2017

לא ראיתי אף אחד שעבד יותר ממנו בשנותיו במכבי.
ולא מצפייה בטלוויזיה. זה היה כל כך בולט. בטוח שגיל חושב כמוני כי אין אופציה אחרת(:

גיל שלי 5 בספטמבר 2017

ברור

ק. 5 בספטמבר 2017

לא טענתי אחרת. הכוונה הייתה לעבודה יותר אפורה, עבודה בשביל ליצור לאחרים.
אני עקבתי אחריו מקרוב בעיקר בתקופה שהיה בהפועל ובמיוחד במסגרות אירופאיות. מאז אני גם לא רואה את מעט המשחקים שראיתי בליגת העל ומעט מאוד של ישראליות באירופה.

ברלה 5 בספטמבר 2017

האמת שאני קראתי את הפוסט ואז את התגובות והתבאסתי בשבילך גיל שכולם באופן אוטומטי מאשימים אותך שאתה מנסה להגן על זהבי. לדעתי זה די ברור שלא זאת כוונת המשורר וגם לא לפתח דיון על גדולתו, אם בכלל, אלא לפתח דיון על מה שגוף ספורטיבי צריך לעשות כדי להפיק את המירב מהכישרון שנתון בידו. גם אם זהבי גד רקק, מן הסתם אלישע מחשיב אותו כדג הכי שמן באקווריום והיה רוצה להינות ממנו, אבל האסטרטגיה שלו, של להתכופף בפניו, בבירור לא נכונה.

השמן 6 בספטמבר 2017

פלוס 1. גם אני חושב שגיל היה ברור כשמש.

גיל שלי 6 בספטמבר 2017

תודה, קראתי את הפוסט כמה פעמים, דבר שאני ממש לא נוהג לעשות, וממש לא ברור לי למה התגובות בסוף היו על זהבי גדול או לא

איציק 6 בספטמבר 2017

גיל, בגלל תגובה זו קראתי את הפוסט שנית (דבר שאני משתדל לא לעשות). אנסה להסביר למה הפוסט התקבל בחלקו כפי שהתקבל.
רוב הפוסט שלך נסוב סביב ה-Test case של זהבי וממנו צריך להשליך על המקרה הכללי. במקרה מבחן זה אתה העמדת את זהבי באופן ברור מדרגה אחת מתחת לג'ורדן, שזו עמדה ברורה בקשר לכשרונו ויכולותיו של זהבי. מפה והלאה אתה לא יכול לצפות שלא תהיה התייחסות ליכולת של השחקן הנבדק. אני חושב שגם לך מובן שבין שני הספורטאים שבדוגמה יש יותר ממדרגה אחת, והרבה ספורטאים מפרידים בינם. אחר-כך אתה מדבר על המעטפת שצריכה להיות סביב שחקן מסוגו של זהבי כדי לנצל את יכולותיו. יש בזה איזה טעם לפגם כי הוא מסיר אחריות מהספורטאי עצמו (וכיוון שבמבחן עומד זהבי וכולם יודעים את חיבתך אליו, אז אין זה מפתיע שחשים שאתה די מנקה אותו), למרות האמירה "אני מקווה שאין פה אחד שרואה במה שכתבתי כאן הצדקה לכניעה של ערן לאינסטינקטים שלו, אלא תיאור של הנעשה." בכול הפוסט הזה אין שום מקום בו יש דרישה משחקן מהסוג של זהבי להשתנות, אלה רק דרישה מהמערכות השונות לדעת להתאים את עצמן, לשים לשחקן גבולות, ועוד. אין שום דרישה מהשחקן עצמו, הוא כזה וככזה צריך לקבל אותו, להכיל אותו, לתמוך בו, ולכוון אותו לערוצים הנכונים (לפחות כך זה מצטייר).
לא יודע, אולי תחושתי שגויה, אבל זה ממש הרגיש כמו ניסיון לומר, זהבי נהג לא כראוי אך הוא לא אשם כי הוא כזה, כמו העקרב, כל השאר אשמים שהביאו אותו למצב שהוא עשה זאת. על הדרך, זה נכון לכל הכוכבים הגדולים שעומדים מדרגה מתחת לג'ורדן וצריכים מעטפת שג'ורדן לא נזקק לה.
אז לא, גם הניסיון לנקות את זהבי מאחריות (ללא הצדקת התנהגותו) שנראה בפוסט ולא הניסיון לנקות אחרים אינו נכון. אני חושב שפרגסון היה זורק את כל האחריות בפניו של השחקן והיה אומר לו שיתיישר או שתימצא את עצמך בחוץ. ירצה להתיישר, המערכת תעזור לו, אבל חובת השינוי היא קודם כל עליו. אם יש משהו שג'ורדי עשה לא נכון, זה שהוא לא דרש את השינוי מזהבי. נכון שזה הביא לו אליפויות, אבל לא נראה לי שבדרך השנייה הוא היה מביא פחות.

גיל שלי 6 בספטמבר 2017

מקבל, יתכן והייתי צריך להמנע מלקרוא לזהבי ספורטאי גדול, ואז הכל היה נראה אחרת בתגובות. עדיין, ממש לא ניסיתי להסיר אחריות מזהבי, ואני מתפלא שזה נתפס כך

איציק 6 בספטמבר 2017

הלוווו, הכל בסדר :-)
נראה שאתה לוקח את זה יותר מידי קשה… כולה ספורט וקצת שטויות אחרות…

shadow 5 בספטמבר 2017

אני לא מבין מה אתם רוצים מזהבי. הוא ידע שהנברחת הולכת להישחט אחרי ההפסד והוא פשוט עשה את המעשה האצילי היחידי שהיה יכול לעשות – למשוך את האש.
ואיציק עוד אומר שהוא לא יכול לשמש קפטן. אם זה לא קפטן ודוגמא אז אני לא יודע מה זה.

אני הייתי מוסיף אחרי הזריקה גם פיו פיו לעבר הקהל בשביל לעדן קצת אבל זה כבר עניין של טעם אישי.

איציק 5 בספטמבר 2017

:-)

יואב דובינסקי 6 בספטמבר 2017

זה בדיוק מה שאני טוען כבר שני קמפיינים בנבחרת. שימו את זהבי בעמדה שהוא יכול להצליח. כשנטל/אחריות הקפטן על שרן ייני וכשלצידו דור מיכה שיפטם אותו. את יתר הפאזל (שחקנים, מאמן) תרכיבו ממה שיש.

צור שפי 6 בספטמבר 2017

ולהלן תגובת הטרול: פואד צדק.

צחי 7 בספטמבר 2017

נהדר ומדויק.

נבחרות הסל והרגל שלנו צריכות קצת מסגרת. לאו דווקא שיטה. בטח לא כזו שמשתנה כל חצי שנה. מסגרת. קבועה. לא אד הוק. כזאת שלא תשאיר ספק בנוגע לזוטות כמו ביטוחים ותאריכי התייצבות. בתור התחלה. משם כבר אפשר לבנות הלאה.

במקום זה יש לנו פוליטיקה קטנה, תירוצים והתחשבנויות.

Comments closed