נורא לתפארת

יומן האליפות של הג'איינטס (2) - השמיכה תמיד תהיה קצרה מדי, אבל רבאק, תתפרו את החורים

הכי קל לאמר שנקודת התורפה המאיימת של הג'איינטס, היא זו שהביאה לקריסה האיומה שבה חזינו הלילה. אבל זה לא נכון, כלומר זה כן, אבל לא רק. בסופו של יום בעידן תקרת השכר, אתה כן צריך לקחת הימור ולהשאיר עמדות המאוישות על ידי שחקנים שהם לא הטופ בליגה. בג'איינטס העמדות האלה מסורתית נמצאות בליינבקר ובטייט אנד. את העמדות הלאה חזקנו בעיקר באמצעות הדראפט (הליינבקר האמצעי גודסון הוא בחירת סיבוב שלישי בדראפט בעונה שעברה, אינגראם בחירת סיבוב ראשון השנה), ובאמצעות החתמת שחקני פרי אייג'נטס לא יקרים אך כאלה שבאו למלא ייעוד מסויים, במקרה שלנו אליסון בטייט אנד, וקסיאס בליינבקר בצד החלש.

הבעיה הענקית של ג'רי ריס היא הנפילה עם ג'רי פלאוורס בסיבוב הראשון בדראפט לפני שלוש שנים. אי אפשר לתת את החוזים שנתנו בהגנה, ולהצטייד בתאקל שמאלי מעולה בפרי אייג'נסי. אין לנו כסף לזה. בדראפט לא היה אף תאקל שנחשב לשחקן שמסוגל לעלות הרכב בעמדה השניה הכי חשובה בפוטבול, כבר במשחק הראשון שלו כרוקי. אז ריס נאלץ להמר שעבודה קשה, והדורביליות של פלאוורס יביאו אותו למצב שהוא יהיה תאקל שמאלי סביר ולא שטיח המזמין סאקס או הולדינגס. אגב, בחצי הראשון זה עבד, למרות שהיה שם דגל להולידנג נגד פלאוורס שהקאובויס פשוט ויתרו עליו כי נזרק בדאון שלישי שלא הושלם. בחצי השני פלאוורס פעמיים דפק את הדרייב הראשון שנראה כמו שצריך אצלנו. במהלך הראשון באמצע המגרש, היה אמור לחסום את המידל ליינבקר לאנד אראונד שרץ שפארד. אילו היה עושה את זה, שפארד לא היה משלים שבעה יארד במהלך, אלא משהו קרוב יותר לשלושים. והכי נורא, הגענו חמישה יארד מהאנדזון, ריצה לשני יארד, ואז גם פלאוורס וגם הארט פשוט קורסים מול האנדס הלא מרשימים כלל של הקאובויס, סאק, דאון שלישי ו12 יארד, שלוש נקודות במקום שבע, כל המומנטום הלך לאבדון.

*

הבעיה שפלאוורס לא לבד. בקיץ ריס היה צריך לבחור בין הצעה למרשל נויהאוס והצעה לג'ון ג'רי. ריס בחר להמר על הארט כתאקל ימני, ולתת חוזה לג'רי בגארד הימני. ג'רי הצליח להיות שחקן קו ההתקפה הגרוע ביותר בפרי סיזן. במשחק מול הג'טס הוא והארט לא הסתדרו עם קרוסינג פאטרן פשוט (האנד של היריבה רץ פנימה, התאקל בא מאחוריו התאקל ההתקפי והגארד אמורים להחליף בינהם משימות), והג'טס קבלו סאק. ג'ונס לא חזר למגרש אחרי הדרייב הזה, ברט ג'ונס החליף אותו ועשה עבודה טובה, גם פלוקר היה יותר טוב בגארד הימני. אבל, ג'רי קיבל חוזה, אז מקאדו פתח עם ג'רי, הדרייב הראשון של המשחק, קרוסינג פאטרן בדאון השלישי, ג'ונס והארט שוב לא מעבירים אחריות, סאק, שלוש והחוצה. ג'ונס גם ככה נחשב לגארד שיודע לשמור טוב יותר על הקוורטרבק ופחות טוב בחסימה לריצה, וכמה שהוא היה גרוע בשמירה על הקוורטרבק, הוא היה נורא בחסימה לריצה. אני ממש מקווה שמקאדו שנראה נרעש מהעצמה של הסרחון במשחק ההתקפה, יחליף את ג'ון ג'רי כצעד התנעה ראשון.

*

איליי בחצי הראשון נראה אובד עצות. הוא מסר למרחקים קצרים, הוא מסר לשפארד בדרייב השני בדאון השלישי בצורה שלא הותירה לשפארד סיכוי להשלים את הדאון ולהמיר לדאון רביעי, למרות שדווקא היה לאיליי הרבה זמן בפוקט. לאחר מכן הוא פספס את מרשל בקילומטר, והגנת הקאובויס הצליחה לבלבל אותו. כרגיל משחק הריצה שלנו לא הגיע לשום מקום, ואף אחד לא יבלבל את ההרכב ההגנתי של הקאובויס עם זה של הברס ב85.

בחצי השני איליי פתח מצויין, עד הסאק המתואר למעלה. בדרייב השני בחצי, הגענו לדאון שלישי באמצע המגרש, איליי מצא את מרשל חופשי, אך זה היה לאחר לחץ בפוקט, איליי מסר למרשל קדימה כדי שמרשל יתפוס את הכדור תוך כדי ריצה, מרשל עמד, הושיט יד אחת בלבד, ולא תפס כדור. אילו היה תופס, היה לו שלושים יארד פנויים לגמרי לפניו. בדרייב השלישי איליי למרות לחץ אדיר בפוקט מצד ימין שלו, הצליח לעמוד בפוקט, להמשיך לזוז עם הרגליים ולמצוא את אינגראם לשלושים יארד. במהלך הבא הוא שוב לא קרא נכון את ההגנה של הקאובויס, ומסר אינטרספשן שגמר את המשחק.

*

ההגנה התחילה טוב יחסית, אבל היתה על המגרש כל החצי הראשון, וכך בדרייב השלישי של הקאובויס כבר לא היה לה אוויר.

*

נקודות אור – בי ג'יי גודסון בעמדת המידל ליינבקר, משדרג את ההגנה שהיתה מצוינת בעונה שעברה. ג'נקינס היה חזק מאוד, ג'יי פי פי וורנון התחילו מאוד חזק עד שאבדו אוויר, סנקס היה סנקס.

בהתקפה אליסון נראה כמו תוספת כח דווקא כתופס, לא יצא לי להתרשם ממנו כחוסם. אינגראם שיחק משחק ראשון כרוקי, ואחרי פרפרים בבטן בהתחלה, כן הוסיף מימד של אתלטיות.

הקריאות ההתקפיות של מקאדו בחצי השני כבר היו הרבה יותר טובות.

*

משחק ראשון נורא, אבל הג'איינטס שיחקו הרבה מאוד משחקים ראשונים איומים גם בעונות שנגמרו טוב. אולי בהחלפה של ג'ון ג'רי בברט ג'ונס בגארד הימני, נרוויח גם את בובי הארט כתאקל סביר מעט יותר (הוא הכריז על עצמו כתאקל הימני הטוב בליגה, אולי התכוון לליגה הישראלית בפוטבול). אולי גם פלאוורס יצליח להשתדרג משטיח שעושה עבירות הולדינג, לתאקל שכשנותנים לו עזרה, מסוגל לא להחריב את המשחק. יש מצב שגם דארקווה יקבל יותר הזדמנויות בהשוואה לפרקינס שלא הצליח למצוא חורים. למרות שזה היה נורא, החזרה של אודל, למידה מהטעויות, כל אלה אמורים לצייר תמונה אחרת במשחק הביתי מול דטרויט שבוע הבא. אם כך יהיה, הפסד אחד בדאלאס לא יגמור לנו את העונה.

נו האדל מחזור ראשון
בלוגרנה (3) - אופיר ממן

12 Comments

ניינר/ווריור 11 בספטמבר 2017

ככלל היה משחק די מחריד ונורא לצפייה כמו רוב משחקי המחזור. מקווה שהעסק ישתפר בשבוע הבא. איליי נראה בן תשעים

אסף מונד 11 בספטמבר 2017

מהבוקר אני מחכה לפוסט שלך, כדי שתסביר לי למה דווקא יש מקום לאופטימיות אחרי המשחק הזה… מרגיש לי שהפעם גם אתה פחות אופטימי

גיל שלי 11 בספטמבר 2017

נשארתי אופטימי, אני חושב שזו היתה פתיחה איומה, אבל היו לנו עונות נהדרות שהתחילו אפילו יותר גרוע

אסף מונד 11 בספטמבר 2017

כל פעם שאני מנסה להטמיע את האופטימיות שלך אני נזכר שהיכולת הזו שמורה בעיקר לאוהדי מכבי :)

גיל שלי 11 בספטמבר 2017

רואים שאתה לא בטוויטר, אוהדי מכבי נהיו גרסה גרועה יותר של אוהדי הפועל, רק בוכים שאין לנו סיכוי

אסף מונד 11 בספטמבר 2017

וואלה… זה הטיעון הכי משכנע ששמעתי עד כה למה כדאי לי להיות בטוויטר

7even 11 בספטמבר 2017

גיל, ההגנה שלכם החזיקה יפה מאד.בשלב מסויים אני לא יודע מה פגע יותר….
העובדה שההתקפה לא הצליחה לייצר כלום והתייאשה, או שההגנה הבינה שההתקפה לא תייצר כלום, והתייאשה.

הרי למה לרדוף ולהתעייף אם ממילא ההתפה נראית אללה יוסטור?

אתם צריכים לחזור לבסיס – קריאות למהלכים קצרים, ולו כדי להשלים פירסט דאונס.
אפילו אם לא יבואו נקודות. אלא כדי להניע את הגלגלים ולעייף קצת את הצד השני.
זה הלחם והחמאה של כל קבוצה שנתקעת בהתקפה. במחצית השנייה היו ניצוצות, לא יותר מזה.

אריאל גרייזס 11 בספטמבר 2017

אני חושב שאתה לא מעריך מספיק עד כמה החסרון של אודל פגע בכם. שנה שעברה הוא היה בערך כל ההתקפה שלכם ולפני שהוא הגיע איליי התחיל בירידה די גדולה בכושר שלו.

NoOne 12 בספטמבר 2017

אילי כבר מבוגר ולא לוקח את הסמים של בריידי , הוא סוס מת , זאת העונה האחרונה שלו או הלפני אחרונה תלוי כמה כסף מובטח חייבים לו.
ברנדון מארשל פרש באמצע שנה שעברה,חבל שהג'יאנטס לא שמו לב לזה.
הג'יאנטס צריכים להבין שאם OL כזה איום הם צריכים ק"ב יותר אתלטי שיכול לרוץ קצת ולמשוך זמן עד שמישהו מתפנה.
ויש להם את המועמד הכי טוב על הספסל.
תנו לג'ינו לשחק!!!

Maldini 12 בספטמבר 2017

הבעיה הכי גדולה של הג'איינטס היא שהמאמן שלהם הוא בן טיפוחיו של מייק מיידוף מקארתי, רק שלו בניגוד אליו אין את אארון רודג'רס כדי שיציל אותו מדי שבוע וינפח מאזן ניצחונות שקרי אלא QB שכבר נמצא עם רגל וחצי בקבר ומפחד מהצל של עצמו (לא מאשים אותו האמת). מה שכן יש לו זה את הדבר שהכי קרוב לרודג'רס בעמדה שהיא לא QB והוא אכן מסדר לו כמעט כל שבוע שני מהלכים הזויים ולא אנושיים שמשאירים אותו בחיים אבל בגדול זה בדיוק אותו חרא. ההתקפה שלהם כל כך חד גונית ולא יצירתית (הריצו בעונה שעברה 11 פרסונל 96% מהזמן, אבל לפחות היה הפליי שיט היה 300+ מהלכים) עם קומבינציית ראוטים עתיקה ומיושנת; כל מה שהם מריצים זה סלאנטס, CURLS וסקרינ'ס, בדיוק כמו במאדן.

לא מבין למה אנשים ציפו אתמול. זאת לא הפעם הראשונה שאודל לא משחק והם לא מצליחים לחבר 1st down. לפני שנתיים אחרי שהוא הורחק הם יצאו למינסוטה ואכלו בלואאוט מטורף, והאמת היא שגם איתו הם לא בדיוק קרקס מעופף, רחוק מזה.

הם היו ה-UNDER ניצחונות הכי חם בוגאס ובצדק כי הם הולכים לעונה קשה של 7-9/8-8 במקרה הטוב, מקווה שניצלת את זה ו/או את האנדר 8.5 על יוסטון

NoOne 12 בספטמבר 2017

שמתי אנדר על הג'טס ביולי כשהם היו 4.5

7even 12 בספטמבר 2017

ליוסטון יש את אינדי פעמיים…ואת הבראונס והניינרס בבית.
טוב נו…8.5 זה אנדר קל שבקלים

Comments closed