בארצות הברית מכנים את יום שני שמגיע לאחר המחזור הראשון בליגת הNFL כיום התגובות המוגזמות והמופרכות. אצלנו בישראל אין טעם להגדיר יום כזה, כל יום הוא בדיוק היום הזה בארצנו.

*

לאחר הנצחון השלישי ברציפות של בית"ר ירושלים, שוב אני קורא רבים המתפעלים ממשנתו ויכולותו המקצועית של מר אלי טביב. זה מעניין שכן בעוד ג'ורדי קרויף השיג פה כמה אליפויות והדיון העיקרי היה עד כמה הן הושגו למרות יכולותיו ולא בזכותן, הרי שבית"ר ירושלים לא צריכה לזכות בדבר, יכולה להכשל במטרה היחידה שהיתה לה עד כה העונה, העפלה לשלב הבתים באירופה, ועדיין הדיון יהיה עד כמה טביב גאון.

*

מדוע טביב גאון, אה זה ברור בכלום כסף הוא מוצא שחקנים ברמה של מסי. קונט זה גניבה, שכטר הוא שילוב של גרד מילר, רוד ון ניסטלרוי והיגואין (בעיקר בבטן היגואין), בקיצור כל שחקן שטביב נוגע בו הופך מקש לזהב. הוא מעולם לא נכשל בבחירת שחקנים, יש לו את העין הטובה ביותר בעולם.

*

אני רק שאלה. אם הוא כל כך מוצלח בבחירת שחקנים, איך זה שהוא לא הצליח להציב פה קבוצה שממש איימה על האליפות בכל שנותיו בבית"ר? הרי קראתי שגם מאמנים הוא בוחר בגאונות, ראה את בחירתו בסלובודאן דראפיץ' בזמנו. אפילו על בחירתו במימר בעונה שעברה הוא זכה בשבחים רבים.

בית"ר עד כה בתקופת טביב לא השיגה יותר ממה שהתקציב שלה משיג עבורה (אם לא נתחשב במכבי חיפה שמקפידה לירות לעצמה ברגל עם תותח בכל עונה בתקופה זו). אני גם לא זוכר סיבוב שלישי אחד בו בית"ר היתה רלבנטית לתמונת האליפות, זאת למרות ניצחונותיה על מכבי תל אביב. כלומר אם נשים את באר שבע בצד, בית"ר הרי אמורה היתה לנצח את שאר היריבות שלהן או תקציב נמוך יותר, או בעלים בשם יעקב שחר, ולאיים על האליפות, לא?

*

כנראה שבישראל הגדרת הגאונות שונה מבמקומות אחרים בעולם. גאון הוא מי שיודע לדפוק אחרים. החשוב הוא לשלם קצת, לא לצאת פראייר, אם זה המצב, אתה גאון.

נורא לתפארת
ספרדיות בסין