הודעת דובר צבא הצייצנים

יתכן וג'ורדי מכוון גבוה מדי, אך מוקדם לקבוע זאת.

למרות שמכבי משיגה סך הכל את התוצאות הרצויות, ישנה תחושה קלה, יודעים מה, כבדה, של פסימיות בקרב רבים מאוהדי מכבי תל אביב בכדורגל. נכון, מכבי הגיעה לשלב הבתים כאשר השיגה שבעה נצחונות ותיקו אחד, אך לא הציגה יכולת מרשימה. יתרה מכך, תחושת האוהדים היא שמכבי הגיעה לשלב הבתים בזכות הגרלה נוחה, ובעקבות העובדה שלא נתקלנו ביריבות קשות. עובדה, כאשר נתקלנו ביריבה קשה כמו ביתר ירושלים, וביריבה לא קשה במיוחד כמו סלביה פראג בהרכב של מחליפים, מכבי הפסידה. בנוסף מכבי לא מצליחה לחבר יותר מעשרים דקות רצופות של כדורגל מרשים מאז פתיחת העונה, וגם הנצחונות שאספנו, נובעים יותר ממזל מאשר מיכולת.

*

התחושות הקשות בנוגע לסגל הקבוצה מתבססות על שני טיעונים מרכזיים. הראשון – אחרנו בהחתמת הזרים, רודריגז הוחתם לאחר חלון ההעברות האירופי, ובאבין הוחתם ברגע האחרון ממש. גם סושיץ' הוחתם ממש לפני המפגש הכפול עם אלטך, וכך קשה לבנות קבוצה מחוברת ובזמן.
הטיעון השני הוא שלא החתמנו קשר שיודע להרוויח את הכדורים באמצע, על גולסה אי אפשר לבנות, שרן לא קשר, ובאופן כללי במבט ראשון הסגל כולל שחקנים בינוניים מדי בקישור דוגמת באטוקיו וסושיץ', כאשר רודריגז הינו קשר בונה משחק לא רע, אך לא אחד שיחלץ את הכדורים ויספק לנו אמצע חזק.

*

חשש נוסף הפושה ורווח בקרב אוהדי מכבי נובע מכך שזו השנה הראשונה שג'ורדי מאמן במשרה מלאה, ואין לנו הוכחות שמדובר במאמן שיודע את מלאכתו, ובחודשים הראשונים לפעולתו השנה, אנחנו רואים שמדובר במאמן בינוני אשר לא יודע לבוא עם תכנית משחק מסודרת, והקבוצה נראית מפוזרת מדי, חסרת תנועות מסודרות בהתקפה, ולוקה בהגנה רכה מדי.

*

נדמה לי שבכך סיכמתי את רוב טיעוני האופוזיציה בקרב אוהדי מכבי תל אביב, אלה שהיו רוצים לראות את ג'ורדי מחוץ לקבוצה.

*

יש הרבה בטענות המובאות לעיל, אך נדמה לי שהתמונה המצטיירת בעיני רבים שחורה מדי. תמיד החשש בקרב אוהדים בתקופות של תוצאות טובות, הוא שכך זה לא יכול להמשך. בסופו של יום, אילו נחת אדם מהמאדים וקיבל לידיו רק את תוצאות הקבוצה מאז תחילת העונה, הוא היה מתקשה למצוא סיבות רבות מדי לפסימיות השורה בקרב אוהדי הקבוצה. להשיג שבעה נצחונות ותיקו אחד תוך כדי העפלה שלישית ברציפות לשלב הבתים בליגת אירופה זה להשיג את היעד בדרך חזקה. נכון, אנחנו משלמים מחיר כבד בפצועים על התחלת עונה מוקדמת כל כך, ומחסור חריף בימי מנוחה בין העונות, אבל לשם כך סגל המונה עשרים וחמישה שחקנים, כזה שאולי פרט לראיקוביץ', יש בו מחליף אשר לא ישנה בצורה מהותית את רמת הקבוצה, לכל שחקן. וכן, לא שכחתי את וידאר, ברור שהוא השני אחרי ראיקוביץ' אשר פציעה שלו תגרום לנזק מהותי, אך גם לוידאר יש תחליפים בדמות שוינפלד, עטר ובלאקמן, ובאמצעות שינוי סגנון המשחק הנזק שיגרם יהיה פחות מכפי שניתן להניח.

*

לגבי סגנון המשחק. ברור שמכבי עדיין לא מציגה את הלחץ בחלק המגרש של היריבה שהיינו כולנו רוצים לראות, גם לא לשלבים ארוכים מספיק אם לא לאורך משחק שלם. ברור שהתנועה ההתקפית שלנו עדיין איננה מציגה שילוב קבוצתי מרהיב, אך כפי שכבר חזרתי פעמים רבות במהלך העונה הנוכחית, זו בחירה של ג'ורדי. הוא מעדיף לעבוד על סגנונות רבים של התקפה, במקום לעבוד על סגנון ומערך אחד, להביא אותו לידי מקסום, ולהגיע כבר עתה לרמה הדרושה. המלאכה של תפירת סגנון יחודי לכל הרכב בנפרד היא מלאכה קשה, וג'ורדי עדיין לא מצא את החליפה הנכונה לכל הרכב שחקנים בנפרד, אך הנסיון איננו ראוי לגינוי בעיני. כל עוד מכבי משיגה את התוצאות, וכן ההפסדים שהיו עד עכשיו בהחלט נלקחו בחשבון על ידי ג'ורדי שהצהיר שאירופה איננה בראש מעיניו מרגע שהעפלנו לשלב הבתים, והמשחק מול ביתר היה בין שני המשחקים החשובים ביותר בעונה, שני המשחקים מול אלטך. יש גם יתרונות להגעה המאוחרת של השחקנים הזרים, השנה שלהם התחילה מאוחר בהרבה, וכך אולי יהיו לנו מספיק שחקנים שיגיעו רעננים ולא שחוקים לשלבים המכריעים של העונה.

*

הדבר אולי המטריד ביותר עד כה הינו הפתיחה החלשה של הקבוצה כמעט בכל משחק. ההרכבים ממש לא מובנים, לא ההצבה של ברק יצחקי באגף שמאל מול ביתר, לא הצבתו כקודקוד הקדמי של משולש הקישור מול נתניה, לא ההצבה של שרן כשחקן כנף ימין מול אלטך בשלושה בלמים. גם כשההרכב נראה נכון, מכבי פעמים רבות נראתה כקבוצה שחבריה ראו אחד את השני לראשונה בשלושים הדקות הראשונות, גם מול סכנין, גם במשחק החוץ באוסטריה, וגם במשחקים מול היוונים.

נדמה לי שג'ורדי עדיין בוחן בשלבים אלה בעונה מה הוא יכול להוציא מהשחקנים, וגם מאיזה שחקנים. הוא מוכן לשלם את המחיר של הטעויות שלו. הייתי רוצה לקוות שהוא כבר הבין את מה שלמעשה אין לו השנה בברק יצחקי. הייתי רוצה לחשוב שג'ורדי הבין ששלושה בלמים זאת שיטה טובה להתקפה אימתנית יותר ולא לסגירה חזקה יותר במכבי (עושה רושם שברק בכר משום מה לא מבין את אותו דבר לגבי באר שבע). גם הייתי רוצה לחשוב שג'ורדי מבין עכשיו טוב יותר איך להשתמש בסושיץ', בטח לא כקשר אחורי.

יודעים מה, אני עדיין לא יודע אם ג'ורדי אכן יהיה מאמן מעולה או אפילו טוב. נדמה לי שנדע טוב הרבה יותר לקראת ינואר פברואר. נדמה לי שכולנו נסכים שיש לו את היכולת להבין את נפש השחקנים, ולהוביל אותם. הוא כנראה כן יודע לבנות תלכיד שלא נשבר, הנה הקבוצה עם כל האפשרות לזלזל בכך, חזרה פעמיים מפיגור במשחק החשוב ביותר בעונה מול אלטך, הפכה פיגור כפול לנצחון מול נתניה, וחזרה מפיגור לנצחון קל מול האיסלנדים. אנחנו עדיין לא יודעים אם ג'ורדי יודע לבנות מכונה מורכבת כל כך כמו שהוא מנסה להרכיב, אבל כאשר כל הרכיבים הם חדשים לגמרי, אני כן חושב שמגיע לו להנות מהספק שאולי המחשבה שלו שניתן להרכיב מכונה שכזאת, היא לא משובת נעורים של מאמן לא מנוסה, אלא מחשבה ששווה בדיקה, מחשבה של איש שמבין בכדורגל.

זה למעשה הסיכום שלי. עד השנה רבים בקרב אוהדי מכבי פקפקו במחויבות של ג'ורדי לעבודה קשה, אך איש לא הטיל ספק בהבנת הכדורגל שלו. משום מה השנה רבים חושבים שג'ורדי סובל משגיונות, מחוסר הבנה. חלקי אינו עימם, אני עדיין מניח שג'ורדי יודע טוב יותר מכולנו, ולו משם שאין עוד איש אחד שנמצא כבר חמש שנים וקצת מדי יום עם הקבוצה, מכיר את הבסיס של הקבוצה לפני ולפנים, וידע בדיוק איזה חלקים נוספים הוא רוצה כדי להגיע למכונה שהוא חושב שניתן להרכיב על הבסיס המוכר. אולי הזמן יוכיח שגו'רדי יש שיאמרו כרגיל, כיוון גבוה מדי. אך נדמה לי שאנחנו צריכים סבלנות כדי לקבוע זאת.

אחרון חביב. כל השוואה בין המעמד של ג'ורדי למעמדו של הורס הקבוצה, איש בשם אבי נמני, אינה השוואה רצינית בשום פאזה שלה.

הנפילה
בעיות בכדורסל הישראלי

76 Comments

יואב 21 בספטמבר 2017

יש בכלל השוואה כזאת(השורה התחתונה שלך)? אם כן זה עצום ממש ברמת הסאטירה אבל אני לא יכול להגיד שאני מופתע. רוב רובו של קהל האוהדים בישראל לוקה בכפיות טובה אובססיבית, חוסר הבנה מינימלי, קידוש התוצאה האחרונה בלבד, טרחנות ואני ואפסי עוד.
גיל,
הכל טוב ויפה ואני איתך בעניין הזה של סבלנות, בטח ליורדי שהוביל למהפיכה שלמה במחלקת הכדורגל. ימצא את האיזון, יחפש, זה בסדר. הוא גם יפסיד וזה גם בסדר.זה חלק מחייה של קבוצת כדורגל.

דבר אחד אני לא מבין והוא עקרוני(ובעצם משליך על קבלת החלטות ומדיניות רכש)-מתחת לאף שלך היה את מוחמד. ביתר תל אביב רמלה. לא אני המתיימר להבין האם הוא יכול להיות שחקן מרכזי בליגת העל. אתה יורדי הוא איש המקצוע כאן. לך אמורה להיות העין. הבאת במקום, שחקנים עם משכורת משולשת שהחיזוי לגביהם אמור להיות לך הרבה יותר בעייתי וטריקי.
ואני פשוט לא מבין את התפיסה הזאת. כאן אני מצפה להבדל ולערך מוסף.
וכן, אף אחד לא יודע עדיין איך יורדי יהיה כמאמן. הוא סימן שאלה כמו לא מעט מהזרים של השנה.
כנראה שיהיה מעניין.
שנה טובה גיל, איש יקר.

גיל שלי 21 בספטמבר 2017

לגבי עלי מוחמד, לגמרי, הספיקו לי עשר דקות ראשונות בגביע הטוטו כדי לשאול את אותה שאלה. בעיני בעיה של המערכת, חוסר חיבור בין ג'ורדי למערכת.
לגבי ההשוואה, ממש לא המצאתי, יש כבר לא מעטים

יואב 21 בספטמבר 2017

יורדי ראה אותו לא מעט. פשוט מאכזב ברמת העין שלו. ומעלה תהיות על החלטות בעבר או בעתיד. האם למשל ינתן צ'אנס אמיתי לשחקן בית שיהיה טוב בקבוצה אחרת(גלזר/רוסלן למשל). מבחינתי, גלזר כבר היום ברוטציה מהסיבה ש… הוא יהיה הקשר האחורי המובהק היחיד בסגל.

גיל שלי 21 בספטמבר 2017

לגמרי נכון, זה בעיני הבעיה העיקרית של ג'ורדי, חוסר הנכונות להעניק צ'אנס אמיתי לצעירים שצמחו במועדון

יואב 21 בספטמבר 2017

זה משגע אותי. אנחנו לא צריכים לקנות בראונים וזריהנים. אנחנו מגדלים כאלה כל החיים ואף מוכשרים יותר בחלק מהמקרים. אין לאף אחד מהם מקום בסגל? יש לך כרגע 26 שחקנים בכירים. אף פרוספקט. למה זה טוב? מאיפה תבוא הצמיחה? ההתפתחות?

בקשר להשוואה, רוב אוהדי הקבוצות פה לא ממש אוהבים את הקבוצה שלהם. הם חושבים שהיא חייבת להם משהו ולכן הם תמיד במוד נרגן וזועף. כשמחברים כמה נצחונות הם מצטרפים לעדר. כמו ברוב תחומיי חיינו כאן.

גיל שלי 21 בספטמבר 2017

התיאור הכי מדויק של האוהד הממוצע כאן שקראתי

אורי 21 בספטמבר 2017

הצמיחה בשאיפה תבוא מבני יהודה

אחד העם 22 בספטמבר 2017

אני משער שמיטש לא השקיע כל כך הרבה כסף בצוות מקצועי בנוער, מבלי לצפות לתוצאות. הוא לא יקבל אי שילוב צעירים לאורך זמן.

Lord Anthony 21 בספטמבר 2017

כל הדיון על עלי מוחמד צריך להתבסס על שתי נקודות מוצא: הראשונה היא שלא כל מי שמתאים לכדורגל הישראלי מתאים גם לכדורגל האירופי וג'ורדי מנסה (בהצלחה או לא זה כבר דיון אחר) לבנות קבוצה שתתאים גם לאירופה וגם לישראל.
הנקודה השניה היא שיש מעט מאוד חורים שחורים בכדורגל העולמי ובכדורגל הישראלי בפרט, ואם שחקן מגיע לישראל, ובייחוד לליגה הלאומית, זה כנראה לא במקרה, וזה גם לא מקרה שהוא משחק שם שנתיים, ואף אחד לא שם עליו את היד.
יכול להיות שאני טועה ובאמת מדובר פה בכוכב סטייל יעקובו שכולם פה מפספסים, אבל לדעתי הסיכוי היותר גדול הוא שבינואר ידברו עליו בהרבה פחות התלהבות מאשר עכשיו.

אורי 21 בספטמבר 2017

בגיוק – כמו ששנה שעברה דיברו על איך כולן רבות על פושה. איפה הוא היום?

יואב 21 בספטמבר 2017

רעננה, ליגת העל. לא זכור לי שהגדולות חפצו בו.

יואב 21 בספטמבר 2017

לורד,
הוא רק בן 21. והוא הוצע ליורדי בזמנו שלא התלהב. תראה, יש לייט בלומרים (ראדי, זהבי). העניין הוא העין. לנסות לראות מעבר לעכשיו. לזהות פוטינציאל. הוא רק דוגמה מוחשית מהזמן האחרון שרלוונטית כי:
1- שיחק בקבוצת הבת.
2- למכבי אין בכל הסגל שלה מרוויח כדור אמיתי כמוהו.

Lord Anthony 21 בספטמבר 2017

כנראה שהעין של הרבה אנשים לא מספיק טובה, כמו כל אותן העיניים שרואות את נוואקמה ועדין לא מציעות לא חוזה באירופה.
קשר שבילה את השנתיים האחרונות בליגה הלאומית עם מספרים של בלם צריך להיות מיוחד מאוד כדי להיות לייט בלומר.
אתה רוצה לשים את הכסף שלך על זה?! אין לי טענות לג'ורדי שהוא לא שם את הכסף שלו על זה.

יואב 21 בספטמבר 2017

לורד,
ספר לי על מה הוא שם את הכסף? והאם גם לאלברמן סופרים שערים?

יואב 21 בספטמבר 2017

ואפשר לחשוב על איזה כסף מדובר. במקרה הטוב, הוא מרוויח רבע מבטוקיו(400 אלף יורו) והיה עליון על הקישור שלך כבר פעמיים.

אחד העם 22 בספטמבר 2017

אני חושב לראוי לזכור כי אנחנו ראינו אותו שניים -שלושה משחקים. תורג'מן, הסקאוט בעבר של מכבי , המקורב מאוד לג'ורדי, אימן אותו. אני מניח שבמכבי מודעים היטב למעלותיו ולחסרונותיו.

משה 21 בספטמבר 2017

מוחמד נראה כמו אחלה אנגלו קאנטה לליגה שלנו, הרשים אותי מאוד. באמת לא מובן איפה היו הקבוצות הגדולות ובייחוד מכבי עד כאן.

יואב 21 בספטמבר 2017

הוא שיחק שנה מתחת לאף של יורדי, בקבוצת הבת הלא רשמית של מכבי שיורדי נוהג לעקוב אחריה.

yaron 21 בספטמבר 2017

מה שאומר שג'ורדי ראה ומכיר אותו והחליט שהוא לא מתאים/מוכן.
ברור שזה לא משתווה לכמות השעות שכולנו צפינו בו ולהיכרות שלנו עם אופיו אבל היי, זה מה יש.

יואב 21 בספטמבר 2017

כן ירון, מוכר לי הטיעון הזה… תן לי להיזכר… טוני משהו. אכן מוכר.

אורי 21 בספטמבר 2017

מצד שני הייתה לו אחלה עיין לאיזה שחקן של הפועל שעד בואו למכבי נתן 6 גולים בעונה טובה. נו, ערן משהו

yaron 21 בספטמבר 2017

יואב, הטענה שלי היא שלא בטוח שהוא מתאים למכבי. נתן משחק לא רע ועדיין הקבוצה שלו ספגה שלישיה. גם דור פרץ באנקר ברוב הליגה, אפילו עמב"ה ובטח שטיבי.

יואב 21 בספטמבר 2017

אורי,
מה ששלו שלו. הביקורת היא לא על העבר. היא על ההווה. וגם הביקורת, מאד זהירה, מנומקת ומנומסת.

יואב 21 בספטמבר 2017

ירון,
היה עליון פעמיים על הקישור שלך עד שנגמר להם האוויר. תחילת חצי שני, היה יותר קרוב ל4-1 מאשר ל2-2. ואין לי מושג עם הבחירות הנוכחיות מתאימות למכבי. גם ליורדי אין והוא אמר את זה במפורש לאחרונה.

yaron 21 בספטמבר 2017

אני הבנתי שאין לו מושג אם זה יצליח לא אם הן נכונות. גם ההחלטה להביא את בן בסט היתה נכונה לשעתה וגם ההחלטה להביא את אורלנדו סה.
אני שלם לגמרי עם הסגל והבחירות וגם לי אין מושג אם וכמה זה יצליח. אותו דבר לגבי קרויף כמאמן.
אני בטוח שבמכבי יודעים בדיוק מה מכבי צריכה ורוצה ועושים את המקסימום, לא תמיד זה מתאפשר ולא תמיד זה מצליח.

יואב 21 בספטמבר 2017

ירון, אין לי ספק. ורכש בכלל, זה חור שחור.

משה 22 בספטמבר 2017

אני מבין שקל להתלהב מניצחון שהושג משני שערים מ 30 מטר ועוד שער שנבע מטעות איומה של מגן. הדבר החיובי שניתן ללמוד על מכבי מהמשחק הזה הוא שיש לה שחקנים עם יכולת אישית גבוהה מאוד. לגבי יכולות קבוצתיות, מוחמד פירק את הקישור של מכבי כל עוד זה הגיע להתמודדות כזו.

עידו 21 בספטמבר 2017

סוגיית עלי מוחמד זהה בעיני לז'ארז'יניו / קונטה / דוס סנטוס / נוואקמה / כל זר אחר שממש הצליח בליגה ולא הגיע למכבי – ג'ורדי מתגאה בקשרים שלו, כל זר שנוחת כאן מצהיר בחגיגיות איך הוא בחר במכבי על פני אריות אירופה האחרות רק בגללו, ג'ורדי עצמו טוען תמיד שיש לו קשרים בכל היבשת. לדעתי, להביא מבחינתו זר על סמך הצלחה בליגה זה "לא לרמתו", במובן דואלי – הוא רוצה להפציץ בזרים שיהיו מעל הרמה הכללית של הליגה מחד, ויודע מנגד גם שבשביל להביא זר מוכר לא צריך אותו ואפשר להסתפק גם בגיא לוזון / אלי טביב / כל אושיה אחרת בביצה המקומית.

חוץ מאיגיבור, שגם הוא הגיע מבטיס ולא ישירות מהליגה, לא היה פה זר אחד שמכבי הייתה התחנה השניה שלו בארץ.

אורי 21 בספטמבר 2017

אניימה מוסר ד"ש

עידו 22 בספטמבר 2017

כנ"ל, הגיע מליל, לא מהפועל

דביר 21 בספטמבר 2017

אין לנו עוררין בוודאי על כך ששוטא הוביל אותנו לאבדון.. ועם זאת בשנה שעברה שוטא הוביל אותנו לנצחונות, הוציא מקסימום בשלב זה עד לנפילה המאוחרת … לטעמי בעיקר כי גורדי חשב לחלק את המנהיגות של הקבוצה בידי מספר מנהיגים.. זה כל כך נכשל שייני הובא בדחיפות כדי לסתום את הבור המנהיגותי בינואר כשכמעט כבר הכל היה אבוד.. לא אשכח איך אלברמן רץ ונתן לו את הסרט כאילו זה עשה לו כוויה על הזרוע..

לגורדי על אף היותו מאמן בשנה הראשונה לעומת זאת יש הכרות עם הליגה, הסגל עמוק יותר, החור שהוא השאיר בעמדת המנהל המקצועי רק מוסיפה איפול תקשורתי על המבנה הניהולי והמקצועי שלא ברור לאוהדים שחיים את הקבוצה 7\24 וחתימתו המאוחרת של רודריגז מביכה יותר מהאיחור שבהחתמת המגן הפורטוגלי בחלון ינואר לפני חמש שנים..
אבל הדבר שהכי מפחיד אותי וגורם לי לחשוש הוא המחשבה של גורדי שוב לחלק. לחלק את חילוצי הכדור בין כל קשרי האמצע שלנו.

גורדי יודע שבכדי לקחת אליפות כאן צריך להיות הקבוצה שספגה הכי פחות. הוא גם אמר זאת לא פעם.

חבל שהוא לא למד מאנגליה שם קאנטה עושה את ההבדל בין כל קבוצה.

חלוקת אחריות המנהיגות בעונה שעברה או בסתימת האמצע העונה אינה עובדת במזרח התיכון. וכמה חבל שגורדי אינו מבין את זה.

עמרי כהן 21 בספטמבר 2017

אני חושב שג'ורדי הרוויח את הביקורת נגדו ביושר, ואפשר לראות שהמבקרים הם גם אנשים שאני מעריך את הדעה שלהם.
כלומר, לא מדובר באוהדים מהז'אנר של "כדורגל זה משחק פשוט ואני אומר מה שאני רואה".
מצד שני, כנראה שאף אחד לא חסין בפני תסמונת עגל הזהב והלחץ לראות הוכחה משכנעת.
כלומר, התחושה שלי היא שמדובר על משבר אמוני שאי אפשר לפתור בהסברים רציונליים. עד שלא נראה "משחק הצהרה" מול קבוצה טובה או לפחות שם גדול (נגיד ב"ש, אולי גם חיפה), נמשיך לשמוע את הביקורות האלה.

אורי 21 בספטמבר 2017

כמו שכתבתי בתגובה לתור הקודם:

שנתיים כולם בכו/ביקרו שצריך להליך 1/2 סגל ו3/4 הרכב
אז הנה זה קרה וכולם מצפים ל100% סנכרון אחרי 4 מחזורים, באמת…

9/12 נקודות + העפלה לבית (קשה) באירופה, לקבוצה כמעט חדשה לגמרי שמסרבת כרגע לשחק מחציות ראשונות זה מצוין

כשיתחברו כולם וישחקו 2 מחציות, שאר הליגה תראה את מכבי רק עם משקפת

בינתיים, אלופת המדינה, ששמרה מלבד שחקן אחד על סגל של 2 אליפויות, הובסה מול חיפה, בקושי נצחה את המעצמות מאשקלון ושכונת התקווה, ועשתה תיקו עם אותה נתניה שאנחנו חוטפים ביקורת על היכולת הרדודה בה נצחנו אותם.

ועם משקפיים מעט ורודות, עוד 3 ימים מקום ראשון בליגה…

יואב 21 בספטמבר 2017

הבעיה שלי(בהקצנה) היא ההתארגנות המאוחרת. מחנה האימונים מרגיש לי שנערך לפני חצי שנה ואין לו שום רלבנטיות לקבוצה של היום. מכבי קרובה ל20 משחקים רשמיים. אף אחד לא מנע ממנה להתארגן מוקדם יותר.
הלוואי ואתה צודק. לא חושב שיראו את מכבי במשקפת. לא העונה.

אורי 21 בספטמבר 2017

איזו קבוצה, מאלו שהתארגנו מוקדם, הביאה זרים טובים יותר (נכון מלחזור 4) ממכבי?
קוואנקה ופקהארט לא הוכיחו יותר, מאבוקה מתן לעכו יופי של בישול, את קאיו וקוסטדינוב הנחשים בחדר ההלבשה החיפני כבר מבקרים, הזרים של בית"ר נראים לא רע אבל 2 מהם בינתיים עם יותר אדומים גולים בכל המשחקים יחד וכו וכו וכו

הצער היחיד שלי הוא שרודריגז לא ישחק בארופאית. נראה כמו שחקן עם טונה קלאסה

יואב 21 בספטמבר 2017

אני לא משווה לאחרות. אני חושב שלמכבי צריך להיות סטאנדרט משלה שלחלוטין לא קשור לקבוצות האחרות פה. ושהוא מומש, אכן ראו אותנו עם משקפת.

yaron 21 בספטמבר 2017

הבעיה היא שהדרישות והציפיות עלו. כולנו מתגעגעים ומפנטזים על מכבי של סוזה ושוכחים שהליגה התחזקה מאז ושגם אצל סוזה לא הכל הלך חלק כל הזמן.
כיום דרישות הסף הן אליפות, שלב בתים והכל תוך כדי תצוגות כדורגל החל מהמחזור הראשון.
האוהדים יותר שבעים מהקבוצה וסף הגירוי שלהם לא מציאותי.

יואב 21 בספטמבר 2017

לא ירון. מדבר על הבייסיק. לא על הצלחה. להיות סגור עם 80 אחוז סגל בזמן שמוקצב לכך.
טסתי עם הקבוצה לפראג- האירגון הוא ממש גדול מספרית. עוזרים ואנליסטים וכל מיני עוזרים. מיטש משלם כסף גדול על הדבר הזה.
מין הראוי שהמערכת תיהיה יותר מסונכרנת.

yaron 22 בספטמבר 2017

אני מתרשם שהמערכת דיי מסונכרנת ולדעתי 80% מהסגל כן היה סגור בזמן.
הבעיה היחידה היא שהקבוצה עדיין לא מציגה את הכדורגל הגדול שכולנו מצפים שתציג.
אני (כהרגלי בקודש) אופטימי ומאמין שהדברים יילכו וישתפרו.

ערן (המקורי) 21 בספטמבר 2017

אכן, יותר מדי מחציות-ראשונות-לא-טובות. ונגד נתניה השגנו 3 נקודות עם הרבה מזל ומכולות אישיות, אף מהלך קבוצתי.
אבל אני נזכר בתוצאות עד כה העונה, וזה מרגיע ומרגיש קצת יותר טוב.
וכן אני נזכר איך מכבי נראתה כאשר גורדי אימן זמנית בשנה שעברה- בין שוטא האיום לבין וידיגל הנורא. בתווך בין שתי הקבוצות לא מאומנות שלהם, גורדי הצליח ליצור אחלה קבוצה, עם כדורגל מעולה וצבירת נקודות מרשימה.
ולכן אני אופטימי.

קורא בין השורות 21 בספטמבר 2017

אני מקווה שההתייחסות לליגה האירופית כיעד משני בשלב זה של העונה לא תפגע ביכולת שלנו להגיע לשלב הבתים בעונות הבאות(יש בית קשה וצריך לצבור נקודות דירוג כדי להמשיך ולקבל הגרלות נוחות)

לגביי כל השאר נקווה שהקבוצה תתחיל להתחבר ושהתפיסה של ג'ורדי לגביי מרכז המגרש ואיך הוא אמור לתפקד תוכיח את עצמה… (אם לא, תמיד יש ינואר)

הקורא המתמיד 21 בספטמבר 2017

מתחבר מאוד למה שכתב אורי, לא סביר לצפות שקבוצה תהיה מחוברת בשלב בכזה של העונה, אלא אם זאת קבוצה שרצה כבר יותר מעונה אחת יחדיו.
אני מתקשה למצוא היגיון בביקורת, במיוחד בהתחשב בעובדה שכל אדם שמבין כדורגל ישאף שהקבוצה תהיה בפורמה טובה בינואר ואילך, וספטמבר הוא לא אינדיקציה.
לפני כמה שנים היתה עונה שבא ריאל מדריד התחילה את העונה עם ניצחון אחרי ניצחון, ואז הכל התקלקל בינואר.

הקורא המתמיד 21 בספטמבר 2017

שבה *

יהודי יקר 21 בספטמבר 2017

כמו שיונתן נמרודי אמר בציון 3, לא יכולה להיות שום הצדקה מקצועית לשילוב של יצחקי בהרכב. לא בחינה של גבולות היכולת, ולא ניסיון להוציא יש מאין. אני חושש שאולי זה שהחוזקה של יורדי היא ביחסי האנוש שלו, עלול לפגוע בקבוצה בהמשך.

שלו 21 בספטמבר 2017

אני חושב שיורדי חשב שהוא יביא שחקנים מסדר גודל אחר ממה שהביא.
או שמה שהביא יתברר ככזה.
כלומר ששווה לחטוף את כל האש ותקופת ההסתגלות תוך כדי תנועה.
אני בספק.
אבל יש בעיה, שחקנים ממש טובים לא רוצים לבוא או עוברים מכאן אחרי שנה שנתיים.
אז נשאר השוק של משתקמי קריירות או כאלה שהם רגע לפני פרישה וזה שוב פתרון לשנתיים.
בגדול מכבי צריכה ליצר שנים של יציבות באירופה ואז אולי שחקנים יראו בה קרש קפיצה ( אם ראיקו ווידאר יעברו לליגות רציניות זה בהחלט יעזור).
מבחינת מאמן זה בהחלט נראה שיורדי בונה על כמה שיותר לא ישראלים בהרכב…

גיא זהר 21 בספטמבר 2017

שתי הערות: הזוי שאין מחלקת סקאוט במכבי (והכוונה לא סטייל אבי אבן).
לגבי בכר, עזוב מה ענה ליוסיפוביץ, אי אפשר לחשוד בו שלא מבין עניין ומפנים טעויות (בהערה מוסגרת באר שבע שיחקו לא מעט במערך של שלושה בלמים מאינטר ובהרבה משחקים שהובאן שיחק – בגלל זה הייתי הולך בכל הכוח על קלטינס).

אחד העם 22 בספטמבר 2017

קלנטיס הוא "שחקן ליבה" בביתר. אבן הראשה של הזהות שלה. אפילו טביב מבין את זה. ימכור רק לחו"ל. לא הייתי רוצה לחיות בליגה שכל הכשרונות בה מרוכזים בשתי קבוצות. אפילו ב"לה ליגה" זה לא כך. למרות שמשייטים בה שני טורפי על.

Ollie Williams 22 בספטמבר 2017

ובנוסף יש לו דרכון בלגי שיקל על מעבר לאירופה. לא רואה אותו נמכר בתוך הליגה

גיא זהר 22 בספטמבר 2017

אייבנדר לא פחות מזוהה. טביב יכל להשאיר אותו. אצל טביב רק הכסף מדבר. קלטינס, שהולנדי ולא בלגי, יכול אולי להגיע לבלגיה או ליגה ברמה דומה, אבל יהיה שחקן רוטציה שם במקרה הטוב. בליגה שלנו הוא שובר שוויון וקלאסי לבכר בגלל שיכול לשחק במגוון תפקידים.

ניינר / ווריור 21 בספטמבר 2017

ועדיין גורדי מאמן הרבה יותר טוב ממקאדו

השמן 21 בספטמבר 2017

הוויכוחים האלו, הם נשמעים לי יותר מידי כמו ויכוחים תיאולוגיים. החודש האחרון זיקק את מושג צבא הצייצנים באופן הברור ביותר.
"אני בטוח שג'ורדי יודע מה הוא עושה"
"אם הוא לא במכבי יש סיבה"
"הוא בונה קבוצה סופר דופר פלאית ומתרגל עכשיו הרכבים מפגרים כדי שבינואר נהיה בכושר שיא"
לא מבין את זה. יש לכם שעות של צפייה בכדורגל, ובמכבי בפרט. ראיתם את הקישור המרכזי שלנו קורס לא פעם כבר שנה שעברה, השנה אתם רואים קשרים של קבוצות מרכז טבלה מטיילים להנאתם בחצי המגרש שלנו, את שלושה מארבעת הבלמים שלנו מאבדים שוב ושוב את החלוץ שלהם, מרחיקים לרגלי היריב וכו', ראיתם את ייני דוהר באגף מול פראג, את אזולאי, מוגרבי וכחלון מעניקים לנו מתנות. אתם חגגתם כשפירקנו פיזית כל קבוצה גם מבחינת כושר גם מבחינת עוצמות במשך שלוש שנים. שכחתם כבר איך חיפה לא היו עוברים את החצי מחציות שלמות נגדנו? מה אתם באמת לא רואים את ההבדל?? אנחנו קבוצה מלאת כישרון באמת, אבל זה רך מידי, אולי עוד יהיו ציוותים שיאפשרו לנו לחפות על זה. אולי נמצא איזה סגנון משחק שיצמצם את הנזק, הכול אפשרי בליגת הגמדים.
אבל תפסיקו לקשקש על ג'ורדי, או מיטש, או לא יודע מי. זה שהם עשו דברים גדולים בעבר לא אומר שיעשו את זה השנה. יש בעיות מקצועיות שזועקות לשמיים, והם לא מכוונות מלמעלה, וכרגע, ואני ממש מקווה שזה ישתנה, לא ראינו צל צילו של פיתרון אליהן

מאיר (חדש בשכונה) 22 בספטמבר 2017

כל מילה, ובכל זאת, לאור העובדה שהקבוצה כמעט חדשה ונבנית תוך כדי תנועה , לא אבדה תקוותנו. גם גורדי, לפי התגובות אחרי המשחקים מבין שזה לא זה ואם ייכשל העונה כישלון חרוץ, הניסיון על גבינו הגיע לו לאור מה שבנה פה. עדיין, מקווה שזה לא יקרה.

גיל שלי 22 בספטמבר 2017

מסכים עם רוב מה שכתבת פרט למילה לקשקש. אבל, זה שלקחנו אליפות על בסיס מסוים מחוזק בערן זהבי לא אומר שזאת הדרך היחידה או הטובה לקחת אליפות כשזהבי בסין. ג'ורדי בהחלט מנסה לקחת אליפות באמצעות כדורגל אחר. אולי הוא טועה ואי אפשר, אבל למרות שאסתכן בכך שתחשוב שאני מקשקש, אולי ניווכח אחרת

השמן 22 בספטמבר 2017

יצא לי בוטה מידי, גיל. מתנצל אם פגעתי.
הקבוצה הזו מתסכלת אותי כל כך, כי ברור לי שאפשר לעשות משהו השנה, וכמו שכתבתי, כרגע זה נראה לי לא בכיוון.
אני מסכים שיש עוד תקווה, פשוט חלון ההזדמנויות הולך ונסגר. באר שבע תתאושש, החלוצים היריבים יתחילו לפגוע, ואם נתחיל לאבד נקודות הלחץ יפרק אותנו, בדיוק כמו שנה שעברה.
האופטימיות נובעת מכך שג'ורדי עוד יכול להתעשת, שהכישרון ללא ספק קיים, ושבאמת שבליגה עד עכשיו פגשנו קבוצות איכותיות יחסית.

אחד העם 22 בספטמבר 2017

מכובדי עב הבשר,
מציע לעקוב בדאגה קלה, מהולה בתקווה גדולה.
להציב תאריך יעד – סוף אוקטובר.
עד אז נחווה משחקים נגד חיפה וטרנר וקבוצה אירופית איכותית, תהיה פגרת נבחרת שניתן לנצל למרוק חלודה ולשיפור הסנכרון.
בנובמבר נחליט האם סותמים את הגולל או דוחים לדצמבר..

אורי 22 בספטמבר 2017

אז לראייתך ב"ש תשתפר, יריבות ישתפרו ומכבי בוואקום, מה שיש עכשיו זה מה יש עד סוף העונה?
דווקא אצלנו יש ככ הרבה מקום בין היכולת לפוטנציאל שאין מצב שלא יהיה שיפור דרמטי. ועד אז נסתפק בקצב צבירת נקודות יפה מאוד

yaron 22 בספטמבר 2017

לא, "אולי נמצא איזה סגנון משחק שיצמצם את הנזק, הכול אפשרי בליגת הגמדים"

השמן 22 בספטמבר 2017

תראה, פוטנציאל יש, אבל לב"ש יש יותר יציבות שנבנית משנתיים של הצלחות וסגל שברובו רץ כבר הרבה זמן. הם לא יקרעו את הליגה לדעתי, אבל הם יופיעו למשחקים הגדולים, בדומה לאיך שנראינו בעונת פאקו.
הקבוצה שלנו לעומת זאת כרגע לגמרי לא מחוברת, הפסד או שניים והלחץ יתחיל לדבר. אני מפחד מקריסה דומה לשנה שעברה. אתם סומכים על ג'ורדי אבל בכר מאמן הרבה יותר מוכח ממנו. זה עניין מקצועי, אני מסתכל על הבחירות של ג'ורדי כמאמן עד עכשיו, והן שגויות בעיני מזה אני מודאג.

yaron 22 בספטמבר 2017

רוב הקבוצות הגדולות בעולם נשענות על איזה זהבי. ברור שכולם מחפשים בנרות את הזהבי הבא וברור שזה לא פשוט. לא חושב שקרויף מנסה להמציא שיטה של "בלי כוכב על" אלא מנסה לבנות קבוצה שיכולה לקחת אליפות גם עד שיגיע או יתגלה כוכב השביט הבא.
השאלה היא אם המערכת עושה דברים נכון לפני שבודקים את מבחן התוצאה. האם אנחנו מרוצים מבחירת המאמן? אני מאוד מרוצה.
האם אנחנו מרוצים מהסגל? אני מאוד מרוצה.
אני לא יודע את מי ניסו להביא ומי היה זמין אבל אני כן יודע שעשינו רכש מ א ו ד משמעותי ושניסינו לתת פתרונות לכל החולשות שהתגלו בשנה שעברה.
לשאול על כל שחקן טוב שעבר כאן (ויטור, וואקמה, קלינטס, עכשיו מוחמד) "למה הוא לא במכבי" זה לא רציני.
נכון, בסוף העונה יגיע גם מבחן התוצאה ובצדק. אם קרויף יעמוד על 2-4 כולנו נהלל ונשבח, אם זה יהיה 3-3 נתאכזב ונוכל להתלונן ולבקר כאוות נפשינו.

השמן 22 בספטמבר 2017

ירון, אני באמת שמח בשבילך שאתה מרוצה. עד עכשיו לא נתת נימוק מקצועי אחד לחמה אתה מרוצה. ולא "באטוקיו יהיה זר העונה" זה לא נימוק מקצועי, גם לא "אני בטוח שג'ורדי יודע מה הוא עושה".
כן יש עוד זמן לתקן, ומוקדם לחרוץ את הדין, לא חושב שחובה לציין את זה כל פעם שמעבירים ביקורת על היכולת הלא טובה של הקבוצה עד עכשיו. וכן, כמו שציינתי בעצמי יש גם סיבה לאופטימיות

yaron 22 בספטמבר 2017

אני מרוצה מכמה סיבות:
1. המערכת מתנהלת בצורה מקצועיות לאורך כל הדרך למעט בשנה שעברה שבה דברים קצת התפוצצו לנו בפרצוף. לא מרגיש שמרמים אותי או גונבים דעת.
אפשר לבכות על בלומפילד, אבל זה מה יש. בטוח שעשו את הטוב ביותר שיכלו.
גם לקרא שיש שאטלים מהרכבת בנתניה למגרש על חשבון הקבוצה נחשב בעיני. גם האתר המוביל בארץ זוכה אצלי לנקודות וגם חנויות ומוצרים ברמה גבוהה.
2. שמח על מינויו של קרויף למאמן.
הייתי שוקל את דראפיץ' אם היו מחליטים על מאמן ישראלי ושואלים לדעתי (לאו דווקא השנה).
3. דוידזאדה, אצילי, עטר, באטוקיו, סושיץ', באבין, עטר, בלקמן, רודריגס – תשעה שחקני רכש בכל העמדות. צריך להיות חצוף או מפונק בשביל להתלונן על רכש כזה בקיץ אחד.
כן, אני בטוח לגמרי שכולם יודעים מה צריך ועושים את המקסימום להביא את הטובים ביותר שאפשר.
נותן למערכת קרדיט שהיא יודעת איזה סגנון מנסים לבנות ואיזה שחקנים מחפשים.
4. מנספורד.

האם זה יצליח?
אני לא יודע, מקווה ומאמין שכן.
בחיים צריך לבחון דברים בשתי צורות, זמן אמת ומבחן התוצאה. בזמן אמת אני מאוד מרוצה וכן, אני באמת מאמין בסגל. באטוקיו בלקמן ורודריגס מאוד מרשימים אותי ואני לא מתנצל על כך.
במבחן התוצאה השגנו את החצי הראשון (אירופה) ונשאר החלק החשוב ביותר – לזכות באליפות.
אני לא מזלזל חלילה במבחן התוצאה, אם לא ניקח גם השנה אתאכזב מאוד אבל יש לי זמן וסבלנות.

מעבר להכל אני אוהד שמח ואופטימי שלא לוקח את החיים (כאוהד) ברצינות גדולה מדי. זה רק ספורט. איך סוזה אמר כששאלו אותו מה המטרות באירופאית? "נשתדל להנות"

השמן 22 בספטמבר 2017

1. בגדול אתה צודק. למעט העובדה שזר אחד לא נרשם בזמן לאירופית, וחסר לנו קשר בעל יכולת תיקול מרשימה. אתה לדעתי סלחן מידי ביחס לשתי הנקודות הללו
2. תכונות מסוימות שקרויף הפגין בעבר בין אם כמאמן זמני ובין אם כמנהל מקצועי גורמים גם לי לחשוב שהוא יכול להיות מאמן מצויין. לצד זה שורה של החלטות מקצועיות עגומות בנושא רכש ויותר מכך במשחקים האחרונים בנושאי טקטיקה וציוות גורמים לי לדאגה רבה
3. כולם שחקנים מבטיחים וכשרוניים. הסגל לא מאוזן. הייתי מוותר על שלושה מהם אילו שתבחר בשביל לקבל בחזרה את אלברמן במצבו הנוכחי. אין לזה קשר לפינוק או חוצפה, פשוט שיקול מקצועי
4. מנספורד נשמע כמו מינוי נכון. טעון הוכחה, אין לנו באמת מושג בנוגע ליכולות שלו, וגם אנשים עם יכולות יכולים לשגות. בנתיים יש לו חלק בטעויות של החלון שהסתיים.
במבחן התוצאה אנחנו לגמרי עומדים עד עכשיו, מסכים. יש הבדל בין לקחת את הכול בסבבה לבין לטמון את הראש בחול

יוהאן 21 בספטמבר 2017

אני בטוח שכל אוהד מכבי שתופס מעצמו קנה את הספר של יוסיפון על זהבי. מהספר עולה תמונה מאוד ברורה, אומנם ספק אובייקטיבית (אם כי אני סומך על המחבר במידה רבה) שהאחראי האמיתי על המהפכה במכבי הוא לא ג'ורדי, אלא ערן. אם זה במנטליות, אם זה ביכולת, אין ספק שג'ורדי הביא את השקט לקריית שלום, הוא הביא מקצוענות וצוות ברמה שלא הייתה פה. אבל מקצועית, כמה ידע יש לבן אדם באמת? איזו דרך מקצועית, כסמכות העליונה, הוא התנה למועדון? יצא לו במקרה, כלומר לא במקרה אלא בזכות כי הוא זה שקנה את זהבי…אבל עדיין, הוא זכה בשחקן הכי טוב פה בשני העשורים האחרונים, לבטח הכי דומיננטי, לבטח הכי קילר, לבטח הכי ווינר. שחקן שבפירוש לא רק תרם מספרים היסטוריים אלא גם לפי כל הגורמים העלה את הרמה המקצועית והמנטלית של הקבוצה ואחראי לחיזוק המיתוס של האגודה כולה-מכבי. והבן הזה עם כל הכבוד הוא לא ג'ורדי קרויף, אלא ערן זהבי. בסופו של דבר, מכבי החליפה מאמנים בצורה לא בריאה תחת ג'ורדי. המשכיות אמיתית לא הייתה שם. גם לא פגיעה בזרים, אלא אם מדובר ברכשי על בדמות ראיקו או קיארטנסון (או אניימה האלמותי). שנים הייתי שומע ומבטל בבוז את העובדה שזהבי אחראי להצלחה של מכבי יותר מקרויף או לפחות כמוהו, אבל התסריט הזה בכלל לא נראה לי מופרך היום. יש כל כך הרבה אספקטים בהם ניתן לראות כמה שזה נכון, אבל ג'ורדי עצמו, אני מאמין, יודע בתוך תוכו כמה הוא חייב לזהבי.

אז אולי, למרות הבאת הקדמה האירופית מבחינת הצוות, השקט התקשורתי, האווירה, מבחינה מקצועית קרויף הוא לא יותר מסתם עוד מאמן, סתם עוד סמכות, בלי עין מקצועית מרשימה במיוחד (ולזה יש הוכחות) בלי יכולת טקטית גבוה, איש מקצוע טוב לרמה שלנו, לא מעבר.

ולבסוף, שאלה שתמיד עניינה אותי בצבא הצייצנים. מי הרמטכל של צבא הצייצנים? מי באמת מתווה את המדיניות, מכתיב את הנרטיב הבא בטוויטר? רוברט? ׁ(או שמא יורש העצר?), לייבה? ניצן? נימרודי?

יואב 21 בספטמבר 2017

אני לא יודע לשפוט עכשיו את הדברים שכתבת. אולי זקוק לעוד פרספקטיבה של זמן ולכן לא שולל.
הרי מה בעצם קרה כאן? מיטש החליף את הדיסק למשהו שונה. מכבי לא ציפתה לפירות כל כך מהירים וניתן גם להניח שהאליפות הראשונה, תפסה אותה בקצת הפתעה. אם יורדי הוא רק איש מקצוע סביר=זה אחלה למכבי בנקודת הזמן שבה הוא הגיע. מכבי היתה מוזנחת ומושפלת שנים רבות.
עכשיו, את האליפות הראשונה הוא כנראה היה לוקח גם ללא ערן. פריצה היה משמעותי ממנו בנקודת הזמן ההיא. אז לפחות את האליפות הראשונה ניתן לזקוף לזכותו, לרכישות החכמות(ראדי, טיבי) ולצוות מקצועי מצויין.
ערן שינה את מכבי- ללא צל של ספק.
נדרש עוד זמן להבין איפה ערן מסתיים ויורדי מתחיל.
יש לי הרגשה שהעונה הזאת תיתן חלק מהתשובות- לטוב או לרע.

שלו 22 בספטמבר 2017

וזה בלי לקחת בחשבון את המאמנים שעברו במכבי.
מה החלק של פולו סוזה ביצירת המפלצת ערן זהבי…

אורי 22 בספטמבר 2017

כולם מדברים על העיין (או חוסר בה) לשחקנים. מה לגבי מאמנים?
הוא הביא, למכבי את מאמני העתיד של:
ברייטון, זלצבורג, ווטפורד, סט אטיין, באזל, פיורנטינה, ולנסיה, אייקס, ודורטמונד

yaron 22 בספטמבר 2017

זה לא הוא, הם באו בגלל זהבי ;-)

אורי 22 בספטמבר 2017

ואז ספסלו אותו לטובת גאל מרגוליס

יואב 22 בספטמבר 2017

ציון עולה ליורדי בקטגוריה הזאת. ממש.

יואב 22 בספטמבר 2017

מעולה

Ollie Williams 22 בספטמבר 2017

מבלי להוריד מחלקו של אף אחד, אני בטוח שאם וכאשר יום אחד תהיה ביוגרפיה של ג'ורדי, יהיה ברור לכל קורא של הפרק על מכבי שהוא אחראי על ההצלחה של ערן ושגם מיטש לא היה מגיע לשום דבר בלעדיו.
רוצה לומר שבכל סיפור שבו המספר הוא אחד המשתתפים המרכזיים בסיפור תקבל זווית ראייה שונה לחלוטין על החלק של כל אחד בפאזל.

אחד העם 22 בספטמבר 2017

אני סבור שהפוסט מקיף וממצה, ומסכים עם עיקרי מסקנותיו.
נתאזר בסבלנות. עם זאת, מצפה לראות הפקת לקחים מצד קרויף כבר בשבוע הבא, בדמות יתר קשיחות, אפילו על חשבון ברק (במקרה יצא לי), במרכז השדה.

אבנר משער 2 (206) 22 בספטמבר 2017

ג'ורדי מבין כדורגל. ג'ורדי יודע טקטיקה. ג'ורדי מחליף שיטות ושחקנים כדי למצוא מה מתאים ומי מתאים מחבורת שחקנים בינוניים (ראיתם איך אצילי לא מסוגל לעצור כדור על יד הרגל ?) שהוא בחר (וכן יש אמת בדבריו ששחקנים לא רוצים לבוא לישראל כדי לא להעלם מרשימת המבוקשים. רייקו יעזוב בתום החוזה כי אף אחד לא ירכוש אותו למרות שהוא טוב) .
בינתיים הקבוצה נראית מבולבלת וחסרת רעיונות.

Gil - Zimbabwe 22 בספטמבר 2017

אחד הדברים שגורמים להרגשת הפסימיות של הקהל זה שהם מרגישים שלמכבי אין בית.
אם בעבר הם היום אומרים שבבלומפילד זה יראה אחרת, היום כבר אי אפשר להגיד את זה להבדיל מחיפה, ירושלים או ב"ש.

היסטוריה לעניים 22 בספטמבר 2017

מצטער. אני לא חושב שזה צריך להיות שונה מנוברטיס. כשמישהו טוב בפייזר או טבע הוא עובר למשהו גדול יותר. כך זה נראה לכשרונית בת 38 ביום חג זה.
ואם ג'ורדי כאן לא יעזרו כל התיאוריות של חובבי ציון או סתם מכבי ' עולם שמבין בכדורגל לא התעלף ממנו.

holden 23 בספטמבר 2017

ראדי היה אבן הראשה של הקישור בתל אביב, שוחרר מסיבות של גזענותנגדו וכל מיני תקריות, זה עלה לצהובים ביוקר, הפעם היחיד שעוד החזיק את הקישור גל אלברמן גם עבר לחיפה, אז איך יהיה להם מרכז שדה קשוח? עם מי?

יש הרגשה שקויף לוקח את ליגת העל צ'יפס ,הפעם הוא הולך ליפול על האף, עם מרכז שדה רך כמו מרגרינה לא לוקחים אליפות,

יש להם הגנה לא רעה וחלק התקפי סביר פלוס, הלב של הקבוצה מרכז השדה רך ופגיע, צריך להיות קוסם לקחת אליפות בלי מרכז שדה אגרסיבי,

זה כנראה כבר לא יקרה אבל הייתי שמח אם גם חיפה תיקח אליפות עם אלברמן,
זה היה מוכיח שאת האוכל שקרויף אוכל מהצלחת ויורק אנשים אחרים עושים מהשאריות הלעוסות מעדני גורמה

Comments closed