בקיעים ברמת הניהול

האם המקצוענות הבאר שבעית נגמרת במקום בו עדשת המצלמה לא מגיעה?

אלונה ברקת זכתה לשבחים אדירים על עבודתה בהפועל באר שבע. שבחים מוצדקים למען האמת. היא נכנסה לקבוצה שנחשבה למקום בו דשא לא יצמח, שחקנים עם אפשרויות אחרות לא יגיעו אליו, ובתוך כמה שנים הפכה את באר שבע לחברה קבועה בצמרת, ואף לאלופה בשנתיים האחרונות.
העבודה שלה כללה גם החלטות אמיצות, טיפול נחרץ בעניין אלימות הקהל וגם בחירה מאוד אמיצה בברק בכר במקום אלישע לוי שזכה לא רק להישגים סבירים אלא גם לגב תקשורתי חזק. עושה רושם שהמועדון הבאר שבעי מנוהל בצורה מלכדת, והשחקנים כמו גם אנשי המקצוע האחרים במועדון, מאמינים מאוד באינטגריטי של בעליו.

*

למרות כל האמור לעיל, מסיבת העיתונאים אתמול חושפת בפנינו שיתכן וקיימת השקעה גדולה יותר במה שנמצא מעל פני השטח, והשקעה פחותה בתשתיות שמתחת לפני השטח. מסיבת העיתונאים והגב שניתנו לשיר צדק, זכו לתשבוחות רבות על ההתנהלות, אך הטיח הזה כבר לא מצליח לכסות לחלוטין את הבקיעים הניכרים בהתנהלות המועדון.

אני חושב שהמועדון הבאר שבעי מראה העדפה בולטת לאינטרס הטווח הקצר, על פני האינטרס ארוך הטווח, גם בניהול פציעות השחקנים, גם בהחתמת שחקנים, וגם בדרך ההשקעה במועדון.

*

אתחיל דווקא במשהו שכבר דיברתי עליו, השיקום של מיגל ויטור. לצערי יש לי נסיון אישי עם קרע ברצועה הצולבת. הלכתי למומחים רציניים בארצות הברית וקיבלתי הסברים מעמיקים על האופציות העומדות לפני. בהחלט ניתן להסתדר בחיים גם עם רצועה צולבת קרועה ואין שום חשיבות לשאלה אם היא קרועה לחלוטין או שיש בה קרע חלקי. ההמלצה החד משמעית לגבי המשך פעילות ספורטיבית היתה ניתוח חד וחלק. אחד הרופאים אף הדגיש שאם אני רוצה לרדוף אחרי הילדים הקטנים שלי בלי חשש לפרק לחלוטין את הברך, גם אז כדאי לנתח. נכון, ניתן לחזק בצורה ניכרת את השרירים מסביב לברך, וכך למנוע את התזוזה המקרית כתוצאה משינויי כיוון פתאומיים, או בנחיתה מקפיצה, אך ללא הרצועה הסיכון הוא שהברך לא תהיה יציבה מספיק, ואז עלול להגרם נזק ניכר לחלקים אחרים בברך. במקרה שלי לא היה שום נזק לסחוס או לרצועות האחרות, כנראה זה גם המצב אצל מיגל ויטור.

באר שבע בחרה להחזיר את ויטור למגרש ללא ניתוח בעונה שעברה, וזכתה לשבחים על ההימור שכן כזכור זכתה באליפות. אך כאן ניכרת ההעדפה של האינטרס קצר הטווח של המועדון, על פני הסיכון לקריירה של השחקן במקרה של פציעה נוספת באותה ברך. זהו גם סיכון ארוך טווח למועדון, שכן גם אם השחקן מוכן לקחת על עצמו את הסיכון לאחר שהוסבר לו המצב, עדיין במקרה של פציעה באותה ברך לא רק שהמועדון יאבד את השחקן לשנים הבאות, הוא יאבד את האמון של שאר השחקנים בשיקול הדעת של הצוות הרפואי במועדון.

*

גם אתמול ראינו את המחשבה על המידי. הועלתה האפשרות שהמבחנה השניה תהיה בסדר, אפשרות קלושה ביותר מבחינה סטטיסטית. הועלתה האפשרות שהשחקן קיבל את החומרים האסורים במסגרות אחרות, למרות שהמשחק מול מאריבור נערך שישה ימים לפני ששחקני הנבחרת נפגשו לקראת המשחק. המועדון עסק בזריקת האחריות הלאה, ולא במחשבה של כיצד העסק יטופל במידה ובאמת יקרה הצפוי, וגם המבחנה השניה תמצא עם אותם חומרים אסורים. במקרה זה המועדון כבר לא יוכל להחזיק אצבעות לקוות לטוב, לא נאמרה מילה אחת על בדק בית שיערך במועדון כדי להסיר כל עננה הרובצת מעל שיקול דעתו של שיר צדק עצמו.

*

מה שמעניין בכיסוי התקשורתי של הפועל באר שבע הוא שבארץ מספיק באמת לטפל בעטיפה הנוצצת, כדי לקבל שבחים מקיר לקיר. אין צורך לחשוב על מה שנעשה מתחת לפני השטח, שכן משום מה אין מספיק גורמים שמתעניינים בכך. הרבה יותר קל לדון בדברים הנראים בעדשת המצלמה ולא להתעסק בדברים הדורשים חקירה. זה נכון גם לכיסוי התקשורתי של מכבי תל אביב ומכבי חיפה, לעולם נקרא על הדברים הגלויים לעין, על שחקנים שלא הוזמנו לסגל, על דברים שקורים ביציע, על ג'ורדי ומקלארן, כמעט ולא יצא לנו (לא יצא לנו) לקרוא תחקיר מעמיק על משהו שקורה במועדון מבלי שהמועדון ירצה לחשוף אותו. לא נקרא על איך נקבע להביא את מרסלו וראמון, לא נדע מה השתנה בדרכי האימון של מחלקת הנוער, לעזאזל לא יביאו לנו ראיון עם טוני המפורסם. נקבל תמיד סיקור של הנעשה על פני השטח, ואת מה שהמועדון מוכן לחשוף.

לכן גם די שהמועדון יהיה נחמד לעיתונאים המסקרים אותו, כדי לזכות בסיקור חיובי ולא סקרן. הבעיה מתחילה כשהמועדון מאמין לסיקור, אני אסתכן ואומר שעושה רושם שזאת הבעיה הגדולה אף יותר של באר שבע. במקרה וגם המבחנה השניה תמצא מלוכלכת בחומרים אסורים, הבעיה של באר שבע עמוקה הרבה יותר מאשר רק לאבד את שני הבלמים המובילים שלה לפרק זמן משמעותי. המערכת כולה תעמוד למבחן הכי רציני שבו נתקלה עד היום.

השלשה של קודלין
יומן אליפות צהובה (15)

תגובות

 • אורי

  לגבי הנבחרת, להבנתי הטענה של ב"ש זה שה"תוספים" ניתנו במשחקים שהיו ביולי, ונשארו בדם 2-3 חודשים

  הגב
 • אורי

  יוני, לא יולי

  הגב
  • בלייק

   ממה שהבנתי מהתקשורת זאת היתה הבדיקה השניה של צדק בקמפיין האירופי של ב"ש, ובראשונה הוא יצא נקי, כך שאין סיכוי זה משהו שהוא קיבל בנבחרת בהתכנסות ביוני.
   אז או שגורמים בנבחרת ממשיכים לספק תוספי מזון לשחקני הנבחרת גם לא בזמני התכנסות (מוזר), וגם אז המועדון יתנער מאחריות רק אם הוא לא ידע על זה ואם כן ידע למה לא בדק מה נתנו ולמי.
   או שגלגול האחריות לכיוון הנבחרת היא פשוט עוד כמה נקודות בקרב בתדמיתי. הנבחרת זה הסחי של הביצה וב"ש זה הנרקיס, למי יותר קל להאמין כאן?

   הגב
   • גיא זהר

    לצערי הבנת לא נכון. הבדיקה אותה עבר בהצלחה היתה במרץ אחרי המשחק מול בשיקטש, לא בקמפיין הנוכחי. לגבי הטלת האחריות על הנבחרת, לא שמעתי ציטוט רשמי.

    הגב
    • בלייק

     אוקי, מקבל את ההערה על לוחות הזמנים.
     לגבי הציטוט הרשמי, ברקת אמרה במסיבת העיתונאים ששיר צדק מקבל תוספי מזון גם במסגרות אחרות. גם אם זה נכון עובדתית, בעיני זה היה ניסיון לגלגל אחריות או חלק מאחריות.

     הגב
 • יואב

  בש אכן מקדשת את ההווה וזה גם בסדר. הצליח לה עד עכשיו. בש היא קבוצת כדורגל מעולה אבל עדיין לא מועדון מעולה. אבל אלונה הוכיחה שהיא לומדת מהר וגם יודעת ליישם טוב.
  בקשר לכיסוי התקשורתי- בש לעד תיהיה הסינדרלה ומכבי הענק הרשע. כל אחד הרוויח את מקומו בצדק.
  לא מתחלף(((:

  הגב
  • גיל שלי

   ברור שזה בסדר, אבל ככל שאלונה מאמינה יותר למה שהיא קוראת בכל מקום, ככה הסיכוי שתתקן משהו נמוך יותר

   הגב
   • יואב

    דרינק טו דאט

    הגב
   • Srtest - ארטסט

    תגיד שלי אתה לא מאלה שקידשו את התרבות השושואיסטית לגבי המערכת של מכבי ת״א? לא היית מאלה ששיבחו את המערכת ברמה כזו ששירלי בר-דיין בתקופתה (איפה היא ואיפה מי שהערוץ הרקוב מעסיק היום) לא הצליחה להוציא כלום החוצה? אז עכשיו אתה מדבר על מה שמצוי מתחת לפני השטח?

    ועל כך נאמר, נו באמת...

    הגב
    • גיל שלי

     לא הבנתי, אני לא בא בטענות לבאר שבע על זה שהם מצליחים לשמור את מה שהם רוצים לשמור

     הגב
     • Srtest - ארטסט

      אבל התמה שלך היא מה מסתתר מתחת לפני השטח והאם מדובר בעניינים לא תקניים ואף רקובים בניגוד למעטפת החיצונית. אירועי סכנין היו יכולים להגיד את אותו דבר על מכבי ת״א ואכן חלקים מהתקשורת העלובה שחיכו בפינה עטו על העניין, אבל (פעם 2), אותה מערכת והאוהדים אהבו מצד אחד לא לספר לתקשורת מה מתרחש במועדון ומצד שני, האוהדים (כמוך) אהבו לא לדעת. עכשיו אתם רוצים לדעת, מה קורה אצלכם, מה קורה בב״ש וככה רומזים לחוסר תקינות מערכתית. הפוסל במומו פוסל, אומרים.

      הגב
      • גיל שלי

       לא כתבתי ולא חושב רקוב. נדמה לי שדי ברורה ההעדפה של אלונה לטווח הקצר, ברור שיש לזה מחיר בטווח הארוך

    • משה

     1+ למרות שצריך להיות מופנה לשאר אוהדי מכבי ולא לגיל דווקא.
     חוזר התמודדות עם אירועי סכנין, מסיבות עיתונאים ילדותיות שמגבות שחקן שכבר מזמן לא במועדון ולא משרתות את הקבוצה...
     התקשורת אשמה.

     הגב
     • חיים הצהוב

      מכבי כבר אמרו לא פעם שחוסר הנוכחות של גורדי שהיה האדם לטפל במקרים כאלה פגעו קשות בצורה שהמועדון התמודד עם אירועי סכנין, אין פה שום הכחשה מצד המועדון ככה שהטענות שלכם על אירועי סכנין לא רלוונטים כל כך.
      התמיכה בזהבי הייתה עם הרבה מחשבה מאחוריה ודווקא מאוד משרתת את הקבוצה ואת אוהדיה.
      בניגוד למכבי חיפה ולביתר ירושלים למכבי יש שם של מועדון שמגן על השחקנים שלו (וגם שחקנים שיצאו ממנו) וזה דבר שמאוד משרת את המועדון, לא זוכר שחקן בשנים האחרונות שהעדיף קבוצה אחרת בארץ על מכבי

      הגב
      • בלייק

       מליקסון? גרשון?

      • גיא זהר

       נוסף למה שבלייק כתב קהת ואולי אפילו ברדה (למען ההגינות כנראה שגם לברדה וגם למליקסון וכנראה גם לגרשון הוצעו חוזים נמוכים משל מכבי אבל ארוכי טווח).

 • שלו

  אני עדיין לא הבנתי מה גיא לוזון אמר בטלויזיה במחצית מול מכבי.

  הגב
 • איציק

  גיל, לא מתאים:
  1. אתה חושב שבמכבי התגובה הייתה טובה יותר לו קרה כדבר הזה, במועדון הגדול וללא חטא?
  2. אם מכבי הייתה מגיבה באופן זה, האם הייתה כותב אותו הדבר (ואני לא מעשים אותך במשוא פנים אלה חושב שאתה לא רואה אצלך פנימה באותו אופן שאתה רואה את האחרים, כמו כולנו - או רובינו).
  3. נראה לי שלפי הרכישות שבאר-שבע עושה היא מאוד חושבת על הטווח הארוך, אך עם זאת, אסור להזניח את ההווה. ויטור לא בנוי לעומסים של צמרת לעוד הרבה שנים, אז צריך למקסם את מה שיש (לא על חשבונו כמובן).
  4. אולי השחקן לא רצה ניתוח, מניין אתה יודע שבאר-שבע הקריבה אותו. נראה לי שהוא נסע לפורטוגל להתייעץ.
  5. מתי הייתה הפציעה שלך? נראה לי לפני שנים מספר, וייתכן ששיטות הטיפול השתנו ואפשר לטפל ללא ניתוח בצורה הרבה יותר טובה ממה שהיה בזמנך. לי ב-2003 (או 2002) נקרע האכילס לחלוטין. אמרו לי שאם הקריעה לא מלאה אז מקובל לא לנתח, מה שפעם כן היה מקובל לנתח. דברים משתנים.
  6. אין לי מושג האם יש טיוח או לא (לא עוקב מספיק), אבל זה לא נראה ככה. מצד שני, לא בטוח שלצאת ולצעוק פשענו, חטאנו זה הדבר הנכון. אם מותר לו לשחק, אז כנראה זה לא מאד חמור, ובהחלט אפשר להמתין עד שיתקבלו תוצאות של מבחנה B. לא יקרה כלום.
  7. כל השיאים של נעמה ברנשטיין בקפיצה במוט הוחזרו לה והעונש הוקל למרות שברור שעברה על התקנון, בגלל חוק ההיגיון (לשראפובה זה עבד פחות), לכן צריך להמתין. כמו שכתב אמיתי (ואני ניתלה באילנות לא הכי גבוהים), כנראה ששיר צדק הוא לא ארמסטרונג, וכדי להתאזר בקצת סבלנות.
  8. כדורגל, ואני חופר. נא להתעלם מהתגובה.

  הגב
  • גיא זהר

   איציק, תגובה מעולה. אני לא ראיתי בשום מקום רשמי שזורקים את האחריות על גורם כלשהו. אלמנטרי ואנושי לתת כלפי חוץ גיבוי לשחקן

   הגב
   • איציק

    לא התאפקת ולא התייחסת לסעיף 8 ;) גיל מתייחס אליו מאד ברצינות :-)

    הגב
   • אורי

    "קיבל תוספים במסגרות נוספות" זה לא צל של האשמה?

    הגב
  • Srtest - ארטסט

   כן כשאיציק מגיב כמגיב ולא כמקצוען הוא טוב...

   הגב
   • איציק

    מתי אני מגיב כמקצוען?
    במה אני מקצוען?
    אל תטיל רפש סתם.

    הגב
    • Srtest - ארטסט

     סליחה בסה״כ יצא לי להיות קליינט בלי ששכרתי את שירותיך :-)

     לא אמרתי שאמא שלו אתה יודע מה אמרתי שהיא עושה מה שהיא עושה תמורת כסף.

     הגב
     • איציק

      השורה הראשונה דורשת פרוט.

      הגב
      • Srtest - ארטסט

       ענייני כדורסל. אוף טופיק.

 • גיל שלי

  איציק, אתה צודק כמובן בכללי. הנקודה היא לא מסיבת העיתונאים. לגבי הרצועה הצולבת, בהחלט יתכן שמיכל ויטור מעדיף את הסיכון לקריירה שלו על פני ניתוח, אני חושב שמועדון שרואה את הטווח הארוך מעדיף לא לקחת סיכון כזה.

  הגב
  • איציק

   אתה צריך לחזור ולקרוא סעיפים 3 ו-4. ראשית ייתכן וויטור היה נגד ניתוח, ולא בטוח שלקבוצה יש יכולת לכפות עליו זאת (לא יודע אם זה היה כך, אולי לך יש פרטים אחרים); שנית, ויטור פציע וכנראה לטווח ארוך בכול מקרה לא ניתן לקבל אותו, ולאליפות הוא היה חשוב ולכן במקרה זה כנראה המחשבה לטווח קצר נכונה יותר (גם אם לא הומנית); ואחרון חביב, יתכן שיש טיפולים משודרגים שאתה ואני לא מכירים שנותנים מענה טוב (התשובות אצל ד"ר מארטנס).

   הגב
   • גיל שלי

    אני מאמין שאין רפואת ספורט מתקדמת יותר בעולם מאשר בארצות הברית. שם אין תחליף לניתוח גם היום. ולא קשור הומאני, אם הברך של ויטור חלילה לא עומדת בעומס, איזה שחקן אחר של באר שבע יסמוך על שיקול הדעת של המועדון?

    הגב
    • איציק

     ואם ויטור לא מוכן לעבור ניתוח אז אילו אופציות יש בידיים של אלונה? הרי המון ספורטאים, וגדולים בהרבה מויטור, לא מסכימים לעבור ניתוח או מחליטים על טיפולים אחרים ממה שהקבוצה רוצה, ומה עושים, מה שהשחקן מחליט ברוב המקרים.

     הגב
     • גיל שלי

      אולי, זאת דילמה קשה, מסכים

      הגב
      • מעיין אוהד מכבי

       גיל,
       אחד המשתמשים המוערכים בפורום השחקן ה-12, שהוא גם בוגר של לימודי פיזיותרפיה, העלה קטע מקצועי על שיקום הברך של מיגל ויטור. אתה מוזמן לקרוא.

       https://forum.12p.co.il/index.php?showtopic=168834

       מעבר לזה, אני מסכים מאוד עם האמירה שהתקשורת שלנו רדודה ולא שואלת שאלות קשות או עוסקת בחקר. תרבות הקליק-בייט במיטבה.

      • גיל שלי

       תודה אקרא

      • גיל שלי

       קראתי, מאוד מחזק את התזה שלי

     • yaron

      גיל,
      אני חושב שלטובת הדיון כדאי להפריד בין ויטור לצדק.
      לגבי ויטור - אנחנו לא יודעים. יכול להיות שאתה צודק אבל יכול להיות שויטור נסע לפורטוגל, התייעץ עם מומחה עולמי שהוא סומך עליו והחליט שיקום ולא ניתוח. להגיד שב"ש עדיין היתה צריכה להעדיף את הטווח הארוך זה לירות חץ על זבוב ממאה מטר... מה אנחנו יודעים? גם הניתוח זה לא איזה תעודת ביטוח. בטח שלא בגילו.
      לגבי צדק - מסכים עם כל מילה. ברקת החליטה להמר ואו שהוא תצא "גדולה" או שהיא תצא קטנה ואפילו קצת נוכלת.
      אם הבקבוק השני יצא נקי או שאיכשהו יתברר שזה מהנבחרת (מאוד לא סביר) אז יופי.
      הבעיה היא שמה שסביר שיקרה זה אחת משתי אופציות:
      1. צדק לקח בסתר - היא תצא קטנה.
      2. יתברר שזה מהמועדון - היא בבעיה... גם אם לא התכוונה להסתיר או לרמות זה בדיוק מה שיצטייר.
      שלא יהיה לאף אחד ספק - בב"ש בודקים עכשיו טוב טוב את התוספים שלהם! לדעתי כל הליגה בודקת...
      דווקא ההתאחדות יצאה (בינתיים) מאוד מכובד.
      *מבוסס על דיווחי התקשורת
      הודיעו שבודקים את כל התוספים.
      לא התעלמה מהרמיזות של ברקת בניגוד לחצי מכלי התקשורת (וואן מקבלים ציון עובר בינתיים).
      דורשים מב"ש את שם התוסף אותו בב"ש.

      הגב
 • יניב פרנקו

  אתייחס לנקודה אחת - באר שבע עובדים עם העיתונאים ומקבלים יחס חיובי - למה הדרך של לחסום הכל בפניהם ולהשוויץ תדיר ״בבית ספר״ שעושים לתקשורת שמובילה לסיקור מאוד מגמתי ושלילי היא כזו מוערכת ? תדמית וניהול מוניטין זה לא מעט

  הגב
  • גיל שלי

   מסכים שעושה רושם שהדרך של באר שבע עובדת לא רע בכלל בקשר עם העיתונאים

   הגב
  • יואב

   במקרה של מכבי, זה היה מרסק אותה תדיר עד ימי יורדי.
   בש עושה נכון. לא כל מה שטוב לאחת, עובד לאחרת.
   לא מכבי ולא בש טועות.

   הגב
   • גיל שלי

    לגמרי יואב

    הגב
    • יניב פרנקו

     אני חושב שיש דרך ביניים - לא צריך לתת לתקשורת להתנהל כמו בימים ההם - אבל נראה שמכבי (וגם חיפה שמתגאה שעצרה את הכיבוד במשחקים והדובר שלה שולח הודעות הזויות) שכחו שבסוף תקשורת זה חלק גדול מהמשחק . ומה לעשות שזאת התקשורת שיש פה.

     הגב
     • tazza

      יניב, אני חושב שלמכבי יש בעיה גדולה עם מישהו שמערבב בתקשורת וקוראים לו נמני אברהם.
      גם ככה אני מסוג האוהדים שכל פעם שהוא מוזכר כסוכן עולה בי צמרמורת של "הנה הוא דופק אותנו", אבל באופן כללי לתת לתקשורת להיכנס זה לתת לו ולכמותו להיכנס פנימה, ב"ש יכולה לחיות בשקט עם זה (עובדה) אבל מכבי לא. כמו שמכבי לקחה 3 אליפויות בזכות ישראלים טובים וב"ש בזכות זרים מעולים. שיטות שונות תוצאה דומה.
      שנית, מה שהולך בב"ש רץ בתל אביב.

      הגב
      • Srtest - ארטסט

       גמלים רצים בת״א זה בגלל חומרים זרים מהדרום (או הצפון) לא ישראליים.

  • yaron

   צודק בהחלט וזאת תגובה מעולה לפוסט.
   לטווח הקצר עדיפה הדרך של ב"ש. לטווח הארוך של מכבי.

   הגב
   • גיא זהר

    כמי שמכיר טיפה את התקשורת סביב באר שבע, לפחות של אלו שמבקרים אותה, אתם ממש לא בכיוון מבחינת ראיית הדברים, אבל בסדר, יצרתם מטרה ואז אתם יורים עליה חצים.

    הגב
    • yaron

     צודק,
     התגובה שלי היתה מתוך הנחה שהדברים נכונים למרות שאין לי מושג אם זה כך.

     הגב
 • גיא זהר

  גיל, עשית סלט בין כמה דברים. לגבי ויטור התייחסתי במקומות אחרים, אבל חוזר שוב על זה שבשיקום הקודם היה בבנפיקה. לגבי התפיסה זה פחות תפיסה קצרת טווח, אלא תפיסה שמשקיעה את מירב המשאבים בקבוצה הבוגרת כשהמערכת העוטפת קטנה להפליא. מכיוון שאנחנו לא יודעים את טיב החומר, אנחנו טיפה בערפל, אבל להניח שמישהו תולה תקווה במבחנה b קצת הזוי. אלונה (ובטח אלו שמסביב) לא עד כדי כך נאיבים. נעשה נסיון, מוצלח לדעתי, למזער נזקים. אני מעריך שלא נאמרה המילה האחרונה. ושוב, שיר צדק אולי הקורבן אבל הוא רחוק מלהיות תמים (בכללי, לא בהכרח במקרה הספציפי)

  הגב
  • איציק

   רק להוסיף, מולי אפשטיין בחדשות הספורט הסביר שאסור לפרסם את החומר עד לבדיקת מבחנה B ופרסום האם התוצאות זהות. לכן, לבאר-שבע אסור לגלות, למרות שסביר שהם יודעים מהו החומר. כאן לדעתי אלונה טעתה. לדעתי הייתה צריכה לומר שאנו יודעים מהו החומר אך לפי התכנון אסור לפרסם אותו ובזה לסגור את הפינה.

   הגב
   • גיא זהר

    עזוב, מה מולי מבין?

    הגב
    • איציק

     אתה מתבלבל עם מולי שפירא.

     הגב
   • Srtest - ארטסט

    בכלל התחושה שלי שבאר-שבע אמרה לעצמה: בואו נטפל בעניין ברמת הביצה ובעצם יצרה עניין במשהו שיש בו עניין עולמי וכסוגיה עולמית. היה צריך להתחיל להתייחס לכך ברמת הדיון. ברמת גופים בינלאומיים וברמת תקנים. לא להפוך זאת לחלק מהביצה עם כל התחלואים שבה וסמים מהבחינה הזו הם חולי ממש לא רק שלנו וחלק גדול ממה שקוראים לו מקצוענות נגוע בכך וחלק מכיסוי התחת הגלובלי הוא לתפוס מדי פעם מישהו. מעניין אם מישהו פה ראה את הדוקו שעשו על ארמסטרונג. הפכו אותו לגורם מייצג וקטליזטור ואם כבר הוא האיש שהפכו אותו למנהיג של קבוצה שבלעדי החומרים לא יכל להנהיג ושם לא היה, היו לוקחים חומרים בין כה וכה. כן הוא סוג של בולשיט עם כל מה שהוא עשה מעצמו ועדיין, חלק מהספורט מבוסס כספים אדירים, קריירות ופרסום יוצר את התופעה. ההתייחסות כאילו כדי להצליח להתייחס מבחינה מקומית היא טעות. אפשר להגיד שלא ניתן לצאת טוב מסיפור כזה ואפשר גם להגיד שהיה פה איזה סיפור של גבולות המקום שמנע ראייה רחבה ומערכתית - מעבר למועדון. יכול להיות שמדובר ממש במצב ההופכי למה שהיה במכבי ת״א וסכנין שמערכת אירופאית לא ידעה איך להגיב לסוגיה מקומית.

    הגב
 • מאזוול הילבילי

  באר שבע מפשלים באמת וזה כל מה שאתה מצליח לייצר? מה נמרודי והעבד הבאר שבעי שלו יגידו? טקסט שמתאים לוואן בקושי.
  אתה מדרדר. בעונה שעברה ייצרת תיאוריות שלמות על ההיבריס הבאר שבעי, היהירות של אלונה שתפיל אותה ואיך דודו דהאן מנהל את הקבוצה ועכשיו כל מה שהצלחת לקושש זו מבחנה ב'? אמנם ההמצאות שלך לא הועילו לקבוצתך אבל לפחות הפצת טינופת, שקרים ושמועות.
  אולי כדאי שתדבר שוב עם יעקב בוזגלו שיסביר לך מה הבעיה בבאר שבע.

  הגב
  • גיל שלי

   מאחר ולי ברור מי אתה, חבל שאתה מסתתר אחר כינוי אווילי. כתבתי את דעתי, בהחלט יכול להיות שאני טועה

   הגב
   • מאזוול הילבילי

    הכינוי אינו אווילי, הוא ציטוט של שכן נערץ ולבטח איני מסתתר מאחר והוא מסגיר אותי.
    יש הבדל בין דעה לגיטימית לאוסף שקרים ותעמולה נחותה

    הגב
    • גיל שלי

     אז אנא במטותא ממך, איפה השקרים בפוסט שלי, אם תמצא אני מבטיח למחוק

     הגב
    • יוני

     אז אולי תגלה גם לפשוטי העם מי כבודו? סקרנתם

     הגב
  • גיל שלי

   קראתי שוב את הפוסט, איפה השקרים פה? איפה הטינופת? אתה כל כך רגיש שמילת ביקורת מתונה אחת אסור להגיד על הקבוצה המושלמת שלך

   הגב
   • yaron

    חייב לשאול משהו גיל, אתה באמת מנהל איתו דיון???
    עזוב, מיותר לגמרי, כולם כאן יודעים מי אתה.

    הגב
    • גיל שלי

     מדובר באדם שאני מאוד אוהב לקרוא את הכתבות שלו, אבל כשאני אומר משהו על באר שבע הוא נכנס לאטרף מיוחד, לא נורא, אולי יקרא שוב ויראה שזה לא כצעקתה

     הגב
     • yaron

      אני לא יודע מי זה וזה לא רלוונטי.
      התגובה שלו היתה ירודה ואם לא היית מגיב הייתי ממשיך הלאה ומתייחס אליה כאל עוד תגובה של "אורח ממדורי הספורט". הם בדר"כ לא נשארים :-)

      הגב
      • גיל שלי

       אבל אני רוצה שישאר, אחלה כותב אחלה אדם נראה לי, רק עם רגישות קיצונית לכבודה של קבוצתו, מחלה של הרבה אוהדים שרופים בעולם

      • yaron

       אתה איש יקר :-)

 • אריאל גרייזס

  רק לגבי הסיפור עם ויטור - לניו יורק יאנקיז יש מגיש בשם טאנקה שלפני שנתיים אובחן לו קרעחלקי ברצועת המרפק. קרע כזה אומר תמיד ניתוח שנקרא טומי ג'ון (לא נרחיב, רק נגיד שלוקחים רצועה מהרגל ומשתילים אותה במרפק) ומחייב זמן החלמה של בערך שנה וחצי.
  טאנקה, בעצה עם הרופאים, החליט לותר על הניתוח ואחרי מנוחה חזר להגיש. זה היה נשמע מופרך לחלוטין ופציעה שמחכה לקרות, אבל איכשהו שנתיים רצופות הוא הצליח להישאר בריא ולא להכנס לרשימת הפצועים אפילו פעם אחת.
  כלומר, לפעמים יש החלטות שהן בניגוד לפרוצדורות הרפואיות הרגילות. אני מניח שהוא לא היה עושה החלטה כזאת בלי להתייעץ עם רופא או שניים. לא יודע אם זאת סיבה להסתכל בצורה מוזרה על המועדון הזה

  הגב
  • גיל שלי

   מסכים, אבל מוזר שאחרי חצי שנה הוא קורע רצועה בברך השניה, שני רופאים ממליצים על ניתוח, אחד ממליץ על שיקום, הולכים על שיקום. יש מצב שזה הגיוני ללכת עם רצון השחקן שוב, אבל אני מניח שלכולם ברורים הסיכונים. גם במקרה של הפיצ'ר זה ששנתיים לא קרה כלום לא אומר שאם תקרה פציעה היא לא תגמור לו את הקריירה

   הגב
   • איציק

    גיל, רק לא הבנתי מה הקשר בין כל זה לפציעה ברגל השנייה. האם אתה אומר ששיקום לא ראוי של רגל אחת היה אחד הגורמים לפציעה ברגל השנייה? לי יותר זה נראה כמו חוסר מזל או אולי גנטיקה קצת מחורבנת.

    הגב
    • גיל שלי

     מומחים טוענים שיש קשר, וזה לא משנה, ברור שפשוט הסיכון עכשיו פי שניים יותר גדול בהשוואה לברך אחת ללא רצועה, וגם בברך אחת מדובר בסיכון גדול לדעת רוב האורטופדים

     הגב
     • yaron

      גיל, זה גם אומר שבגילו הוא כנראה "פציע" בברכיים וכמו שכתבתי למעלה גם ניתוח זה לא תעודת ביטוח.
      יצא לי חרוז :-)
      אם היה מדובר בשחקן צעיר הייתי מסכים איתך.

      הגב
      • גיל שלי

       כן, יש בזה משהו שלא חשבתי עליו. אגב, זה צעד מעולה מבחינת באר שבע כי הסיכוי שקבוצה אחרת תציע חוזה לבלם מבוגר בלי רצועה צולבת בשתי הברכיים הוא אפסי

    • D! כאן ועכשיו

     איציק - ברור שיש קשר בין פציעה אחת לשניה, ובוודאי אם היא קשורה לרגל. כל היציבה של השחקן נובעת מהעמידה הזו, כל הזריקה שלו עוברת שינוי וחלוקת העומסים משתנה לחלוטין

     הגב
     • איציק

      זה נכון אם הוא לא סיים את השיקום. אני קרעתי גיד אכילס ואחרי שיקום, תחילה פחדתי לחזור לכדורסל ואחרי זמן ייחסית קצר חזרתי לפעילות ללא שינוי התנהגותי. נכון שאני לא ספורטאי מקצועני אבל זה גם חיסרון כי אין עלי פיקוח וטיפול ראוי. לכן כל חלוקת העומסים נראית לי מאד משנית.
      בנוסף, עד כמה שזכור לי, הפציעה הגיעה מדריכה לא מוצלחת על הכדור, כלומר, ביש מזל שאינו קשור לפציעה.

      הגב
      • Srtest - ארטסט

       בניגוד לתפיסה דווקא בספורט חובבני יש מחשבה לטווח הארוך מפאת העובדה שבו אין מחשבה... או שהעניין הופך לדפוס בחיים שלך או שלא. או שאתה נהנה או שלא. אתה לא דוחק בעצמך אלא אתה מנסה להגמיש את עצמך. הפציעה נגיד יכולה לקרות מכך, לדוג׳, שלא מתמתחים או מוותרים על סטים וכדומה כי לא מתחשק. שלא מתחממים בהתאם להתקדמות בגיל. עם זאת, כמות המאמץ מותנית היעדים ההישגיים בכלל לא בת השוואה לתחושת המאמץ שבו אתה מכניס את החובבנות הספורטיבית, שאפשר גם להגיד שהיא ביטוי אחר לספורט שכונתי, לחייך. חייך הם חייך ואילו במקצוענות אתה תמיד תפקיד חלק מהם בידיי אחרים כך שהבעיה אינהרנטית.

      • איציק

       יש פציעות שהן קורות כי "הגיע הזמן." אצלי זה קרה אחרי חימום ואחרי ששיחקתי כבר הרבה זמן והייתי חם. זה קרה כשלא היה אף אחד לידי בעצירת משחק התכופפתי להרים כדור וכבר לא התיישרתי. הרופא אמר שזה היה נקרע בכול מקרה במצבו, ברחוב, בבית או בים. הוא היה מרופט לגמרי. כנראה סבל מאירועים קודמים והגיע לקצה היכולת להחזיק.
       מה שאני אומר זה שיש פציעות שהן לא בגלל משהו ספציפי כמו חוסר חימום, תנועה לא טובה וכו'. ולא משנה מה המקור, מפה והלאה מתחיל השיקום. אני מניח שהטיפול השיקומי אצל ספורטאים מקצוענים הוא טוב בהרבה, ואם הם לא מקדימים את החזרה אז הם בריאים ויכולים לתפקד ללא בעיות. בשלב זה יש עוד שני חסמים, אחד החלודה שצריך להוריד והשני זה הפחד הפסיכולוגי שלמרות שלא צריכה להיות בעיה הוא קיים. תוך מספר שבועות גם החלודה וגם הפחד נעלמים. להערכתי, אם אחרי זה יש פציעה נוספת במקום אחר, אז היא לא נגרמת בעקבות הפציעה הקודמת אלה אירוע חדש שעומד בפני עצמו.

   • זיו

    מקריאת הפוסט המעניין של הפיזיותרפיסט אני מתרשם שזה לא ממש רצון השחקן ובטח לא רצון האורתופד. הצליחו לשכנע אורתופד, וצריך לזכור מי משלם לו, להמליץ לשחקן על טיפול שמרני ולא ניתוח. אין לי ספק שהם חשבו שזה באמת נכון אבל ברור שהם שכנעו את השחקן לוותר על ניתוח

    הגב
    • גיא זהר

     כנראה קראנו דברים שונים לגמרי. מהדוח עולה התמונה הבאה להבנתי: שניים משלושה אורטופדים איתם הוא התייעץ, שניים מהם פורטוגלית המליצו על ניתוח מיידי, הפזיוטרפיסטים המליצו על שיקום ואז בחינת המצב מחדש. השחקן שנטה לניתוח זרם. הקבוצה ביקשה לוז ולפחות בשלב הראשון היתה בכיוון של ניתוח. אחרי בערך חודש השחקן נטה עדיין לניתוח והאורטופד בארץ היה גם בכיוון. הוא נסע לפורטוגל, והצוות שם, שכמובן מקבל כסף מבש, המליץ דווקא על שיקום. האם אז כשבש החלה להידרדר, הופעל לחץ עליו להמנע מניתוח? יש מצב. מצד שני לעשות קשר בין ההחלמה (הפלאית?) של ויטור שחלק נכבד ממנה היתה בכלל בפורטוגל לבין תפיסת צדק עם תוסף (בלתי ידוע כרגע, אסור להם חוקית לדווח), זה ללכת שני צעדים רחוק מדי.

     הגב
     • גל ד

      הדבר בכי מעניין שלדעתי עולה מהדוח הוא שהצילום שנעשה אחרי פרק שמן של שיקום גילה שהרצועה נקרעה באופן חלקי, אף על פי שהצילומים המוקדמים (שהיו ברורים פחות עקב נפיחות) הראו קרע מלא.

      לדעתי כהדיוט זה אומר שאולי עדיין עדיף ניתוח, אבל ההחלטה לדחות את ההחלטה עד לאחר פרק זמן של שיקום היתה החלטה נבונה.

      הגב
      • גיל שלי

       מעניין, אצלי בצילום לא ראו כלום, בMRI (נדמה לי, הסריקה בתוך המכשיר שכחתי כבר איך קוראים לזה) ראו את הקרע ברצועה. ממה שאני יודע בצילום לא רואים טוב לכן תמיד צריכים סריקות במקרה של רצועות

      • איציק

       גיל, MRI זו הבדיקה. לבן שלי יש חשש לקרע ברצוע בכתף ושולחים אותו ל-MRI כדי לוודא זאת.

      • Srtest - ארטסט

       איציק מצטער לשמוע. מאחל לו בריאות והחלמה מהירה. שיהיה חיובי.

      • איציק

       תודה רבה

      • גל ד

       סליחה, הטעות שלי, אכן מדובר בהדמיות. המקטע שהתייחסתי אליו הוא זה:

       "כאשר הגיע לפורטוגל, הצוות הרפואי שם, התרשם גם ממצב הברך והחליט לבצע שוב MRI . תוצאות הבדיקה הראו שישנו חיבור מינורי של הרצועה ובשל כך הוחלט לא לנתח. לדבריהם, בשל הנפיחות שהייתה מיד לאחר הפציעה לא ניתן היה לראות את החיבור בהדמיות הקודמות."

      • גיל שלי

       מצטרף לסטרסט החלמה מלאה ומהירה לבנך איציק

      • איציק

       תודה, תודה.

      • yaron

       "חיבור מינורי" (שבהתחלה בכלל לא ראו) נשמע הרבה יותר קרוב לקריע מלא מאשר לחלקי...
       טרם הספיקותי לקרא את הפוסט אבל בהתבסס על הדיווחים כאן אני נוטה יותר לצד של גיל אחרי שאתמול חשבתי שהתאוריה שלו אמנם מעניינת אבל לא ממש מבוססת.

     • זיו

      לא קשרתי לשיר צדק...
      נראה לי ששנינו חושבים אותו דבר. הופעל לחץ על השחקן לא לבחור בניתוח משיקולים של טובת הקבוצה.

      הגב
      • גיא זהר

       זיו, לפחות בשלב הראשון זה פשוט לא נכון. בדיוק הפוך. מביא לך את הציטוט המדויק
       "קשיים מול הקבוצה: הקבוצה רוצה לדעת לוחות זמנים ברורים, בעוד ההליך הניתוחי מוכר ולכן גם לוחות הזמנים שלו, היה קשה להתחייב לזמן חזרה למשחק בהליך שיקומי. הקבוצה רוצה ביטחון שהשחקן יחזור לשחק, שוב, מכיוון שהאופציה הניתוחית היא המוכרת והרווחת היה צורך לשכנע שגם בהליך שיקומי ללא ניתוח ניתן לחזור לשחק".

 • אנונימוס

  "מה שמעניין בכיסוי התקשורתי של הפועל באר שבע הוא שבארץ מספיק באמת לטפל בעטיפה הנוצצת, כדי לקבל שבחים מקיר לקיר. אין צורך לחשוב על מה שנעשה מתחת לפני השטח".
  אין שום דבר מענין בזה האמת. זה כמו לאמר שהשמש זורחת בבוקר. אחרי סיפור מוני פנאן, נראה לי שזה ברור גם לאחרון האוהדים שעוד חיו בסרט כלשהו.

  הגב
  • גיל שלי

   צודק

   הגב
 • miranda veracruz de la hoya cardenal

  זה נראה לי כמו טור של מכביסט מקנא ששמח על איזו פאשלה קטנה (ועדיין לא מוכחת סופית) אצל היריבה.
  קצת פאתטי.

  הגב
 • בלייק

  מסכים עם חלקים ממה שכתבת (לגבי חלקים אחרים ימים יגידו..), אבל ממה שאני זוכר אלונה ברקת דווקא כן התיחסה במסיבת העיתונאים לבירור פנימי רציני שהמועדון יערוך, ובנוסף הם עצרו את כל חלוקת תוספי המזון עד למסקנות (את החלק השני נדמה לי שקראתי בתקשורת ולא נאמר על ידי ברקת ישירות).
  החלק שהפריע לי יותר היה הניסיון לגלגל אחריות (עוד מסגרות שמספקות לו תוספי מזון), הסתרת החומר מההתאחדות (זרקתם עליהם האשמה ומנעתם מהם לבדוק ולהפריך ב- 100%), והתגובות על השקיפות (??) וניהול הפרשה (??).
  לגבי השקיפות נראה לי שיש בלבול גדול בנושא, ולצאת למסיבת עיתונאים לחשוף בעיה הפך להיות שקיפות. אבל זהו סתם ניהול יח"צ טוב. הרי ברור שיגלו בקרוב, ברור שיתפרסם, וברור שאם צדק לא ישחק סתם פתאום לשבועיים אז יהיו שמועות. יותר מזה, אם הוא ישחק ויתברר שב"ש כבר ידעה על המבחנה הראשונה זה יעמיד אותם באור שלילי עוד יותר.
  ולגבי ניהול הפרשה - נו אז? זה מה שחשוב כרגע?

  הגב
  • גיא זהר

   ראיתי שוב את מסיבת העיתונאים. במגבלות זה שאנחנו לא יודעים את טיבו של החומר ראוי לשים לב לשני דברים: אלונה מדברת על חומר שנמצא בתוסף תזונה, רומזת לכך שאולי לנבחרת יש חלק בכך ומגבה את צדק. שיר צדק מדבר על חומר משפר ביצועים ומכחיש שלקח באופן פרטי. אם אלונה צודקת ויש איזשהו צל של ספק שהנבחרת קשורה לזה, באר שבע חייבת לדווח על טיב החומר החשוד להתאחדות על מנת ששחקנים אחרים, כולל שלה, לא יתפסו. אם לא תדווח סביר להניח שלוקחת אחריות על המקרה או לחילופין שיר צדק צודק. בהנחה שהוא צודק (האם קיים תוסף תזונה חוקי שמטרתו לשפר ביצועים?) יש שתי אפשרויות, המועדון נתן לשחקניו חומרים אסורים או שהוא משקר ולקח חומרים כאלו באופן פרטי. מכיוון שיש התכנסות נבחרת בשני, נדע חלק מהפרטים כבר אז.

   הגב
   • גיל שלי

    גיא, שלומי ברזל כבר ענה מאוד יפה לאלונה ברקת. הכינוס היחיד של הנבחרת שקדם לבדיקה באוגוסט התקיים ביוני. אין שום תוסף מזון מדרגה נמוכה ששורד בדם יותר מחודשיים, זו היתה השלכת אחריות מאוד מגוחכת של אלונה ברקת

    הגב
    • איציק

     גיל, אולי זה נכון אך יש טיעון חזק בהרבה. אם זו רמת הנבחרת אחרי חומרים משפרי ביצועים אזי המצב חמור ממה שחשבנו, וחשבנו שהוא חמור מאד.

     הגב
    • גיא זהר

     אני לא חושב שזו הייתה השלכת אחריות אלא העלאת אופציה. על פניו אכן סותר את מה שאמרה בהתחלה או שברזל לא יודע על מה שהוא מדבר (אם הייתי במקומו הייתי מתייחס לעניין אי העברת הפרטים, זה הרבה יותר חמור).

     הגב
     • גיל שלי

      זה היה נסיון לחלוק באחריות, וברזל הגיע מוכן לראיון כך שכנראה ידע על מה הוא מדבר, כך הוא נשמע לפחות. בראיון סיפר שההתאחדות ביקשה מבאר שבע לדעת באיזה חומרים מדובר ועד למועד קיום הראיון בערך 24 שעות אחרי מסיבת העיתונאים, ההתאחדות לא נענתה.

      הגב
      • גיא זהר

       זו הבעיה. אם מדובר בחומר שעלול להשפיע על שחקני הנבחרת, מחובת אנשי בש להודיע. אם לא, מוטב שלא הייתה אומרת. אפרופו תקשורת, תעלו את לבנוני ותשאלו אותו בדיוק את זה

     • yaron

      היו דיווחים שעד לבדיקת המבחנה השניה לב"ש אסור לפרסם מהו החומר.
      יכול להיות בולשיט רגיל של התקשורת...

      הגב
      • איציק

       קשה לי להאמין שבולשיט. אני שמעתי את מולי אפשטיין אומר את זה ומציג את עצמו כשייך לאיזה ועדה בתחום זה. לא נראה לי שהוא היה מסתבך עם בולשיט כזה.

      • yaron

       אני נוטה להסכים.
       אם לב"ש מותר אז ברור שגם לאופ"א מותר.
       בלי קשר, ההתאחדות בינתיים בסדר גמור.

     • yaron

      ולפי הדיווחים ההתאחדות כן פנתה לאופ"א.
      אני חושב שנכון לעכשיו התנהלות ההתאחדות מפתיעה לטובה.
      השאלה המעניינת היא אם מותר או אסור לב"ש להעביר את שם התוסף להתאחדות לפני בדיקת המבחנה השניה.

      הגב
      • גיא זהר

       להתאחדות נראה לי שברור שמותר לה להעביר.

      • yaron

       אם ברור שמותר להעביר אז גם ברור שמעבירים אוטומאטית. "נתפס שחקן בליגה שלכם שגם משחק בנבחרת. בדיקה מס'____ תוסף בשם_____.
       אבל נניח שמותר רק להעביר, מה הם "זועמים" על ב"ש? היו שולחים בקשה מסודרת ויודעים כבר אתמול מה התוסף.

      • איציק

       אני חושב שלא מעבירים להתאחדות כי יודעים שמהם זה ידלוף במיידי. אמצעי זהירות.

      • yaron

       מסתבר שדווקא מותר :-)
       ההתאחדות פנתה לאופ"א וזהות החומר הועברה במיידי לנבחרת...
       http://m.one.co.il/Mobile/Article/17-18/53,800,0,0/299023.html?ref=hp

      • איציק

       בזיון ;)

      • yaron

       התאחדות 2 - ב"ש 0

      • איציק

       עזוב yaron,
       ההתאחדות לא יודעת לספור עד 2 אם זה לא לחובת. אז אלונה התנסחה לא הכי, ברזל התלהם קצת. בסוף כולם יפסידו. יהיה תיקו רב פישולים. מקווה שאלונה תתקן מהר, לגבי ההתאחדות, לא משלה את עצמי.

      • yaron

       אני יותר בגישה של כל מקרה לגופו. כשמגיע קרדיט מגיע.
       יכול להיות שאני נותן להתאחדות קרדיט על זה שבסך הכל עשתה מה שמלכתחילה מצופה ממנה (התנהלות מקצוענית) אבל זאת התחלה :-)
       יכול גם להיות שבכל רגע נתון יתפרסמו נתונים חדשים ויגרמו לי לשנות את דעתי.

      • Srtest - ארטסט

       איציק, הביצה כשמה כן היא: אחד מושך את השני למטה במקום שיהיה ההפך. העיקר לא אני העיקר לא אני כאילו לא מדובר פה בסיפור ספורטיבי כוללני ולא רק לגבינו אלא לגבי העננה שקיימת היום לגבי כל הספורט המקצועני. במקום זה שמכאן ייצאו ההתייחסויות וילמדו לשתף פעולה אז מתנהגים כמו ילדים קטנים. בביצה, בארגז חול, היינו הך.

      • איציק

       Srtest - ארטסט,
       לא הבנתי מה זה חשוב "הביצה כשמה כן היא: אחד מושך את השני למטה במקום שיהיה ההפך." ואם יהיה להפך, והשני ימשוך את הראשון למטה, זה יהיה טוב יותר?

      • Srtest - ארטסט

       ימשוך למעלה אבל תכלס בביצה כולם שוקעים ואם טעיתי אז שקעתי כפי שהראית :-)

      • yaron

       מה שאיציק התכוון שזה לא משנה אם הוא ימשוך אותך למטה או אתה אותו :-)

      • איציק

       אותך לאמיתי אחרי שהוא יסיים את הברורים אם הקופ.

      • אמיתי

       אתה גזען שמנסה להשתיק אותי בגידופים איציק

      • איציק

       לקופ ניסית לומר שהוא גזען רק אם הוא חושב שגרבוז גזען. אצלי אין אם... תודה.

  • Srtest - ארטסט

   נו ומכבי ת״א נתנה תחושה מסוימת לגבי המערכת היציבה שלה והנה, איש בכיר הולך להלוויה של אבא שלו ונניח נעדר לאיזה שבוע-שבועיים ולא משנה כמה מפורסם היה האבא, פתאום נראה שהכל אחיזת עיניים. הכל לא אחיזת עיניים ולפעמים מתפתחת תלות בגורמים דומיננטים שנושאים אליהם עיניים, כמו שבב״ש לא הכל יח״צ כמו שאתה מתאר אלא השענות על ההרמוניה שמשרה אלונה ברקת גם כשמסתבר שהיא קצת מחוץ לאלמנט שלה כאן כמו כל העדר הפתיחות והמחשבה שנגלים לנו כעת. בכדורסל מייד אתה שומע את העסקנים המקצוענים מדברים בשפה של פיבא ויולב. אלונה היא לא עסקנית כמו שג׳ורדי לא מנותק.

   הגב
   • בלייק

    אני חושש שלא הבנת את כוונתי או שלא העברתי אותה טוב מספיק.
    לא התכוונתי שהכל בב"ש אחיזת עיניים, רחוק מזה. התיחסתי רק לתשבוחות שהמועדון מקבל על שקיפות בעקבות מסיבת העיתונאים. ניסיתי להסביר למה זה לא קשור לשקיפות.
    לגבי מכבי, אתה צודק ובזמן אמת גם התיחסתי לזה כאן בתגובות. זה פשוט לא היה נראה לי רלוונטי לעניין שיר צדק ותוספי המזון.

    הגב
 • גיא זהר

  ברזל בכלל לא צריך להסיר אחריות מהנבחרת אם הוא לא יודע באיזה חומר מדובר. לא מפתיע. כל אחד מתייחס למה שנוח לו ומצפה שהערבובים יעבדו.

  הגב
 • גיא זהר

  ראיתי שההתאחדות במתקפה יחצנית עכשיו. שוב זה השולי בעניין אם כי חשוב להם לנקות את עצמם. יותר חשוב שבש לא העבירה את החומר להם. זה לכאורה יכול לסכן מוזמנים. כרגיל כל אחד מתעסק בלהכן על עצמו.

  הגב
  • Srtest - ארטסט

   בהחלט שזהו הסיפור התקשורתי כאן - תפוח אדמה חם, במקום להבין שהוא עבר לכאן ממקומות אחרים ויחזור מכאן לאותם מקומות. הפרובינציאליות של הכדורגל הישראלי ממש לא העיר או האנשים.

   הגב
  • אורי

   נו באמת
   מי שהתחילה בזריקת האחריות ע"י זריעת "רמזים" הייתה אלונה שאמרה "כידוע, חלק המשחקנים שלנו ובכללם שיר משחקים בגם במסגרות אחרות ומקבלים שם תוספי מזון."

   הגב
   • גיא זהר

    קראת מה כתבתי? אלונה רמזה משהו כי נוח להכנס בהתאחדות. והם נפלו לפח. במקום זאת היו צריכים להתייחס לזה שלא העבירו להם את טיב החומר וזה מאוד בעייתי.

    הגב
  • בלייק

   אין בכך כל הפתעה. זאת טקטיקה מאוד ישנה בהתאחדות. נכון, שכמו שאורי כתב אלונה התחילה, אבל להתאחדות כאן יש נטיה תמיד להגביר את הלהבות, אף פעם לא להיות גורם ממתן.
   מישהו מתלונן על ההתאחדות או מוסד שכפוף לה? ישר תוקפים אותו ואת הקבוצה. כאילו ההתאחדות והפועל באר שבע זה שתי ישויות מנותקות.

   הגב
 • יוני

  ושום מילה על האחראי מטעם המועדון על מתן התוספים? אין לו אחריות?

  הגב
  • גיא זהר

   סבלנות. אם הוא אכן האחראי, מהר מאוד ישלם במשרתו. אתה מניח שהאחריות של הקבוצה וזה לא ברור בכלל. ברגע שטוב החומר האסור יחשף נהיה (בעזרת המומחים) חכמים יותר (כנראה).

   הגב
   • בלייק

    אולי זה קשור לפיזיולוג הפולני?

    הגב
    • גיא זהר

     הפיזיולוג הפולני אחראי על ניתוחי הג'י.פי.אס.

     הגב
     • יוני

      גיא התכוונתי ברמת השיח התקשורתי וגם כאן. אין לי ספק שבבאר שבע לא יהססו לחתוך את האחראי למחדל.

      הגב
 • גל ד

  טור מעניין (באנגלית) שעוסק בתוספי תזונה וחומרים אסורים:

  https://www.bloodyelbow.com/2017/8/24/16189658/a-dietary-supplement-executives-take-on-the-tainted-supplement-defense

  עוסק בMMA, אבל לדעתי רלוונטי גם לענייננו.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *