אתמול סיימנו משחק שני השבוע ב 0:0. אעז ואומר ששיחקנו מול יריבה מעט יותר טובה ממכבי חיפה, יודעים מה ג'ורדי דיבר אמת, יריבה טובה מאיתנו. עדיין, שני משחקים בשבוע ללא שערים זאת לא סיבה למסיבה, אבל כן אפשר לצאת אם תקוות לעתיד מהשבוע הזה.
שני משחקים שבהם שמרנו על רשת נקיה. זה מתחיל מהעמדה החזקה ביותר שלנו במגרש, השוער, ראיקוביץ'. יודעים מה, בעיני הוא השחקן הטוב בישראל כיום. אני בספק אם יש שחקן אחד בישראל שבעמדה שלו הוא מדורג גבוה יותר מראיקוביץ בקרב השחקנים בעולם. ראיקוביץ הגיע לשלב בו הוא לא צריך וירטואוזיות, מאחר והמיקום שלו מעולה, והתגובות שלו זריזות מספיק. משחק הרגל שלו, בשתי הרגליים אגב, הוא בטח הטוב בשוערים המשחקים בישראל. כשאני בוחן את ההגנה כולל השוער, זו כנראה העמדה בה היתרון שלנו על הליגה הוא הגדול ביותר מכל החוליות.

לכל מי שמעונין במה שלטל ולי היה להגיד לפני המשחק, וגם על העונה הקרובה של קבוצת הכדורסל של המועדון, בשביל זה יש את פרק 91 של מכביבול.

אבל זה לא רק ראיקוביץ'. אתמול מול יריבה מהלה ליגה, יריבה שהתיחסה למשחק ברצינות, הצגנו משחק הגנה מסודר ואחראי בהנהגת הבלם הטוב ביותר שלנו, ולא זה לא טל בן חיים. מדובר בבאבין, בלם שאתמול הראה שהוא אכן ברמה גבוהה מספיק בכדי לשחק בלה ליגה. כאשר ג'ורדי עולה עם שרן ובאטוקיו, יש לנו שישיה שמשחקת הגנה נכון, מפעילה לחץ על הכדור, גם כשליריבה יש יתרון אתלטי בולט כפי שראינו אתמול. אגב, טל בן חיים הפגין משחק פחות טוב, וזה אחרי משחק רע מול חיפה (רע לא רק בגלל ההרחקה). אני לא אתפלא שכאשר איתן טיבי יפרד לשלום מהמסיכה, צמד הבלמים הפותח שלנו יהיה טיבי ובאבין, אני גם מעריך שליד באבין, טיבי יראה הרבה יותר טוב מכפי שהוא נראה ליד טל בן חיים, בין השאר כי טיבי יוכל לחזור לצד ימין המועדף עליו, וגם בזכות השקט הנפשי של באבין שישרה על טיבי.

*

באטוקיו ראוי לדיון נפרד משלו. הוא השחקן שרץ הכי הרבה על המגרש, הוא יוצא ללחץ גבוה וסוחף אחריו את שאר השחקנים שלנו, רוב ההתקפות הטובות שלנו התחילו בתנועה שלו עם הכדור ושחרור הכדור למקום הנכון במהירות. כן, הבעיטה שלו לשער לא מאוד מזכירה את רונאלד קומאן או ארי האן, וגם דייוויד בקהאם כנראה בעט טוב יותר. יודעים מה, היה יכול להיות ממש נחמד אם באטוקיו היה מסתפק בבעיטה אחת עד שתיים מחוץ לרחבה במשחק. אבל, מדובר בדיוק בסוג הקשר שאנחנו צריכים ליד שרן, ביחד הם מספקים לנו את כל מה שצריך מקישור אחורי.

שרן מראה לנו שכל מה שאמר אחרי המשחק מול אלטאך היה מדויק ונכון. הוא מתקדם ממשחק למשחק בעמדת הקישור שבה הוא משחק. מעבר לעניין שהוא מחלץ הכדורים הטוב ביותר בקבוצה, וגם האיש שקורא בצורה הנכונה ביותר את מסירות היריבה ולכן חוטף כדורים, או לפחות מפריע לשטף המשחק של היריבה כאשר מדובר ביריבה כל כך איכותית כמו ויאריאל, הוא גם משחרר את המשחק לצדדים הרבה יותר טוב בהשוואה לתחילת העונה. אתמול הוא הראה לנו פן חדש, הוא אפילו נתן דריבלים קצרים וטובים בהם השתחרר מלחץ. הוא שיפר מאוד מאוד את משחק הראש שלו. בקיצור, בדיוק כמו שאמר אז, תנו לי זמן ואני אלמד את התפקיד. אגב, יש לו המון תפקידים ללמוד אצל ג'ורדי אבל עדיין הוא מתקדם מאוד בתפקיד המרכזי שלו. נדמה לי שאפשר להניח לשאלה של הקישור האחורי במכבי, יש לנו בדיוק את מה שצריך. נגד הקבוצות החזקות נעלה עם שרן, באטוקיו ורודריגז/סושיץ', וכשמיכה יחלים נראה את מיכה משלים את שרן ובאטוקיו פעמים רבות מול קבוצות מאימות פחות. לגבי גולסה, כשנראה אותו נותן לנו שלושה משחקים רצוף יהיה טעם לדון במקום שלו בסגל.

*

אלירן עטר הראה גם אתמול בדיוק למה ג'ורדי כל כך התעקש עליו. האפשרות שיש לג'ורדי לבחור שניים מתוך אצילי, בלאקמן ואלירן לכל משחק, היא בדיוק מה שהיה צריך לעונה עם שתי מסגרות דורשניות. אלירן תורם להגנה, מחזיק את הכדור, מחפש לאיים על השער, ומרצה ארוכות באוזני סושיץ' על איך סושיץ' אמור לשחק. לאחר שסושיץ' רשם כנראה את כל ההערות של אלירן, הוא הפיק את ההתקפה הטובה ביותר שלנו במשחק בדקה הארבעים, ובנה לאלירן מצב לא רע בכלל. אגב סושיץ', אולי בגלל בן עמו מדוניאנין, סושיץ' זוכה ליחס מאוד חשדני. אין אצלו בעיה של עצלות או רכות, הוא גם נותן ספרינטים חזקים וטובים. הוא כן סובל מחוסר זריזות, אבל יודע להחזיק את הכדור מצוין, וגם המסירות שלו מצוינות. בחצי הראשון הוא היה בסדר גמור בעיני, בשני גם בגלל העיפות של אלירן וכנראה גם שלו עצמו, סושיץ' התחיל לשחק אחורה במקום קדימה, וג'ורדי החליף אותו בדיוק בזמן. נראה כי מדובר בשחקן שעוד יתרום לנו במהלך העונה.

בלקמן הוא סוג של שחקן כנף פיסי שלא היה לנו. הוא תורם בהגנה, הדריבל שלו לא מאוד חד, אבל עם הכח שלו הוא מסוגל לשמור על הכדור. אני מאוד אוהב את הגיוון שיש לנו בעמדות הכנף.

*

לסיכום השבוע הזה, אין סיבה לפצוח בחגיגות, שכן לא באמת למדנו משהו חדש, אנחנו הרי (לפחות אצלי, כן) המועמדים העיקריים לאליפות מפתיחת העונה. נראה כי השיטה שיושבת הכי טוב עלינו כרגע היא ה4:3:3 עם שלושה קשרים חזקים באמצע, אבל אני בטוח שעוד נראה את השיטות האחרות מתערבבות לנו. שלושה בלמים תהיה שיטה שלנו כאשר נחפש להיות התקפיים יותר, ולא כמו שניסינו מול סלביה פראג לצרכים הגנתיים. עוד קצת סבלנות והקבוצה שלנו תראה טוב במערכים מגוונים, יש לנו די והותר כלים כדי לאפשר את הגמישות הזאת.

בקיעים ברמת הניהול
ליגה>נבחרת