באתר וואן גורם כלשהוא דאג לדברר משהו. הטענה היא ששיר צדק התקשר לדוקטור רוסנובסקי לפני שהתפרסמה עובדת גילוי חומרים אסורים בבדיקת השתן שלו, כדי לבקש מהדוקטור היקר כדור מסוים, תוך רמיה. מעניין מי הגורם שדאג להדליף את הסיפור. הגיוני שזה מישהו מההסתדרות לכדורגל, אבל אם זה נכון, הגורם הזה לא מבין שבעצם הרשע בסיפור הוא לא הרמאי, אלא זה שצריך להוציא ממנו ברמייה את החומרים שהוא מספק לשחקנים?

כמובן יתכן וזהו גורם בבאר שבע אשר הדליף את הסיפור, כדי לנסות ולחלוק באחריות לסיפור הזה עם ההסתדרות לכדורגל (הטעות היא במכוון). יודעים מה, אם זה הסיפור, אז אחלה, הם צודקים.

*

מה ההסתדרות לכדורגל עשתה מאז הקיץ בו קיבלה את הרשימה המעודכנת של החומרים האסורים? האם נערך כנס כלשהוא לקבוצות ביולי או אוגוסט ובו ההסתדרות לכדורגל דאגה להזהיר, לעדכן, להורות על בדיקות, להנחות, משהו? מסתבר שהפעם הראשונה בה היא חשבה שיש לה תפקיד כלשהוא בנושא קרתה רק אחרי שמהראן לאלה נתפס עם חומרים אסורים בדמו. אולי אם ההסתדרות לכדורגל היתה נערכת בפתיחת העונה עם כנסים ויידוע הקבוצות בנושא, כל פרשת שיר צדק היתה נמנעת? למה לעזאזל הגוף הזה לא חשב שזה יהיה נכון להדריך את הקבוצות והשחקנים בנושא הזה, למה הוא השאיר את זה לאחריותם וידיעתם של הקבוצות והשחקנים בלבד?

למה רשימת החומרים שמסופקים על ידי רופא הנבחרת או תזונאי הנבחרת לא נמצאית אצל כל הקבוצות? למה הרכב הקוקטייל המפורסם שהדוקטור מזריק לשחקני הנבחרת מאז שאני זוכר את עצמי קורא על הנבחרת, לא ידוע לקבוצות? איזה גוף אחראי מסוגל להמשיך להתנהל כאילו הוא לא חייב שום דיווח או אחריות לקבוצות שאמורות להשגיח על שחקניהן, כאשר הוא משאיל את השחקנים לפרק זמן קצר כל כמה שבועות?

כולם מצפים ממכבי, מבאר שבע, חיפה ואולי עוד קבוצה אחת או שתיים, להחזיק צוות רפואי ותזונתי מסודר במועדון, צוות שישגיח על החומרים הניתנים לשחקניהם, ויראה שהם לא כלולים ברשימת החומרים האסורים. הקבוצות הן אלה שמתעדכנות בעצמן, הן לא מקבלות מידע מהגוף שאמור לספק להן אותו. אבל, מה קורה עם שאר הקבוצות? איך הן אמורות להערך לסיפור הזה של החמורים האסורים? האם מהראן לאלה למשל באמת כזה פושע, או שההזנחה של התחום על ידי ההסתדרות לכדורגל תרמה לנפילתו? האם זה היה הוגן לעשות ממנו שעיר לעזאזל כאשר המנהלת וההסתדרות לכדורגל לא עורכות בדיקות באופן קבוע לאחר משחקים, ובתוך מחנות האימון? האם הם עשו די כדי לידע את השחקנים על אחריותם האישית ועל הסכנות הצפויות למי שיתפס?

מי מהקוראים כאן חושב שבסוף המשחקים במחזור הקרוב בשתי הליגות הבכירות, יערכו בדיקות לגילוי חומרים אסורים אצל שחקנים רנדומליים בכל הקבוצות?

*

אז כן, שיר צדק והפועל באר שבע לא יוצאים מהסיפור הזה בצורה מקצועית מדי או טובה מדי. אלונה ברקת הפנתה זרקור גם לגוף אחר שאמור היה לספק הגנה כלשהיא לשחקנים שמוזמנים לשחק במסגרתו. היא עשתה זאת במסגרת המדיניות התקשורתית של הפנית תשומת הלב מבאר שבע למקומות אחרים, טריק מובן מאליו. הגוף הזה מיד זרק הלאה את כל האחריות, אבל פרט לכך, הוא לא עשה דבר כדי לשנות את המציאות מבעוד מועד. לא שבאמת ציפיתי ממנו למשהו אחד חיובי, אבל איפה התקשורת שתפנה לזה זרקור?

סיכום עונה כחולה
יומן אליפות צהובה (16)