יומן אליפות צהובה (16)

לא הסתפקתי בקלישאה של צריך לדעת לנצח גם כשמשחקים מגעיל

דווקא בגלל שהיה משחק מסריח באופן כללי, אתחיל בסיקור הדברים הטובים אתמול. מהרגע שיצאתי מהבית, ועד שישבתי באצטדיון במקומי הקבוע, עברו חמישים דקות, זה לא רחוק מבלומפילד. בחזור לקח פחות אפילו. למכבי יש בלם מצוין, באבין שמו, גם אם טב"ח יורד מעט ברמתו, עדיין מרכז ההגנה שלנו הרבה יותר חזק מכפי שהתרגלנו, גם כשטב"ח מנסה לבשל לבני יהודה את ההתקפה היחידה שלהם בחצי הראשון. לדעתי המסירה של טב"ח נועדה לבשל אצל דן מורי את התודעה שחלק מתפקיד בלמי היריבה הוא להכניס קצת פלפל למשחק. בחצי השני דן מורי סיפק שלוש ארבע מסירות מעולות לגול, חבל שוידאר ושות' לא המירו אותן.

השמרנות של ג'ורדי הגיעה גם לעבודתו כמאמן. לפני המשחק חשבתי שלאור העובדה שאבוקסיס תמיד פותח מולנו עם שלושה בלמים, ג'ורדי יעשה את אותו דבר. הבעיה היא שאין לנו כרגע אפשרות לשחק שלושה בלמים התקפי בצורה טובה מספיק, בלי דסה, בלי מיכה, אין לנו כנף ימין נורמלית. השמרנות הג'ורדית הופיעה גם בהכנת המשחק. ג'ורדי חשב בעיקר על איך לא נספוג שער, האמין שיהיו לנו מספיק הזדמנויות להבקיע גם אם לא ניקח סיכונים. למען האמת, ג'ורדי צדק. עד שהבקענו את הראשון, בני יהודה לא הצליחה לנהל ולו התקפה מסוכנת אחת. הכוונה בלנהל, מאחר וטל בן חיים דאג להם למסירה אחת שבישלה התקפה מסוכנת מעט, אבל גם זאת לא הסתיימה בבעיטה למסגרת. בחצי הראשון וידאר קיבל שני כדורים ברחבה כשהוא מקדים מעט את בלם היריבה, הוא נפל בפעם השניה, בראשונה התבחבש עם הכדור. כאשר קיבל את הכדור השלישי המסוכן, בחצי השני, זה כבר הפך לשער.

ג'ורדי עלה עם שרן ודור פרץ מאחור, ובאטוקיו חופשי לפניהם. שרן ודור פרץ הם קשרים בעלי סט יכולות דומה התקפית. הם לא הקשר הדינאמי והזריז שירוץ קדימה עם הכדור כמו באטוקיו, או הגרסה הדינאמית בצורה דומה, אך היעילה הרבה פחות, אבי ריקן הקשר. רוב המסירות שלהם יהיו לצדדים או אחורה. מדי פעם ינסו למסור קדימה. ההבדל העיקרי בינהם הוא ששרן גם מסוגל לחלץ כדור מהיריבה, דור פרץ עשה זאת רק ברבע השעה האחרונה משום מה. כל עוד בני יהודה הסתגרה, הציוות הזה לא הפריע למכבי להחזיק בכדור בחצי המגרש של בני יהודה. לאחר שהבקענו את השער, בני יהודה החלו ללחוץ על שרן ודור, ואז הבעיה צצה, גם בגלל שבאטוקיו כבר היה קצת עייף מלהתרוצץ לפניהם, שרן ודור לא הצליחו להעביר את המשחק מהר לאצילי ואלירן. אבל אני עדיין ברשימת הדברים הטובים, אז ג'ורדי פתר את העניין הזה בצורה טובה מאוד כאשר העביר את שרן לעמדת המגן השמאלי, והעביר את ריקן לקישור. באותו רגע, מכבי הצליחה להעביר את כובד המשקל חזרה לחצי המגרש של בני יהודה, ויצרה התקפות מסוכנות באגפים המהירים של בלקמן ושוינפלד. פתרון טקטי יפה של ג'ורדי, שהוביל גם להתקפה המהירה הכי יפה של מכבי בזכרוני, זאת שיצרה את הגול השני. ההתקפה התחילה בחילופי מסירות מהירים בין סושיץ' לריקן בחצי שלנו, ונגמרה במסירה נהדרת של סושיץ' לבלקמן. סושיץ' הפגין מהירות יפה בהתקפה הזאת. זה הזמן להגיע לתמיהות באמת.

*

התמיהה הראשונה נוגעת ליחס של ג'ורדי לסושיץ'. לכאורה הפציעה של רודריגז היתה אמורה להוביל להרכב של שרן ובאטוקיו מאחור, עם סושיץ' לפניהם. התפקיד שנראה שיושב בצורה הטובה ביותר על סושיץ' הוא הקשר הקדמי במשולש. ג'ורדי החליט לעלות עם סט אחר של יכולות בתפקיד זה, כלומר לעלות עם באטוקיו שהוא נייד הרבה יותר, ומסתבר שגם מסוגל לספק מסירות כמו ההרמה הנפלאה לגול הראשון של וידאר. במצב כזה, אני מבין למה דור פרץ (עדיין ראוי לכינוי בור פרץ על שום חוסר יכולתו לחלץ כדורים בהגנה, והנטייה שלו להסתפק במבט מאיים על השחקן עם הכדור כאמצעי להפרעה להתקפת היריב), פתח ליד שרן מאחור. סושיץ' כבר הראה לנו שהתפקיד הזה לא יושב עליו טוב במיוחד. אבל בחצי השני באטוקיו שפך לאגר בדקה 70 בערך. ג'ורדי היה יכול להעביר את שרן למגן שמאלי, להעביר את ריקן לקישור, ולהכניס את סושיץ' במקום באטוקיו, ואז גם היו חוסכים לנו את הרבע שעה בה לא היינו במגרש, ובני יהודה עשו שם ככל העולה ברצונם. טוב שהרבע שעה הזאת לא עלתה לנו במצבים מסוכנים מדי לבני יהודה.

אלירן עטר ואצילי הפגינו משחק חלש. אצילי מאוד השתדל, הוא גם היחיד שחילץ כדורים בחצי המגרש של בני יהודה בלחץ הטוב שהפעלנו שם עד כיבוש השער הראשון. אלירן הפגין רק עצבים, ולא הצליח לייצר שום דבר משיתוף פעולה עם ריקן, בעיקר בגלל שריקן שוב הפגין את חוסר היכולת שלו לשחק כמגן שמאלי. אבל אלירן גם לא הצליח ליצר כלום בעצמו.

משחק ההתקפה שלנו היה איטי להחריד, לא כלל דאבל פאסים כלל, בפעם היחידה שבאטוקיו הצליח לעשות חילופי מסירות עם ריקן קרוב לרחבה של בני יהודה, היתה גם ההתקפה הנורמלית היחידה שלנו בחצי הראשון, בסופה וידאר נפל ברחבה במצב של גול. אני מבין את הכוויות של ג'ורדי מספיגת שערים מכלום, אבל צריך לחשוב אם זה סגנון המשחק שנרצה לקחת איתנו לכל המשחקים מול הבונקרים בהמשך.

*

בסופו של יום, צריך לדעת לקחת נקודות בצורה חלקה גם כשלא משחקים טוב, וזה מה שעשינו אתמול. ראינו שכשהקבוצה השניה מנסה לשחק כדורגל, עכשיו עם שוינפלד ובלקמן, יש לנו משחק אגפים עם מהירות ועצמה. אין לי מושג אם שוינפלד יכול לשחק תשעים דקות, אבל אני די משוכנע שבלקמן יפתח מול אסטנה בחוץ, וסביר שגם שוינפלד יקבל הרבה דקות באגף השמאלי, אלירן יוכל לקבל את המנוחה שלה הוא זקוק אחרי שני משחקים בנבחרת. בהנחה שדור מיכה, דסה ורודריגז יחזרו מתישהוא, בשאיפה לא בעוד שלושה חודשים, אולי גם נוכל לראות קצת כדורגל.

אחרון חביב, אני מקווה שג'ורדי אתמול ניסה להעביר מסר לסושיץ', ולא קיבלנו אנחנו מסר שג'ורדי פשוט ויתר עליו. סושיץ' נראה מאוד עצבני כאשר נקרא להשתלב במשחק בדקה ה89. הוא הלך לאט לכיוון הספסל, לקח לו בערך שעתיים "להבין" שקוראים לו להתחלף, והוא ממש לא הזדרז להכנס. אבל כשנכנס, ראינו את מה שראינו במשחק העליה מול אלטך. סושיץ' שומר טוב על הכדור, ואתמול גם ניהל מעולה את ההתקפה הנפלאה שהולידה את הגול של בלקמן. אז אולי דווקא יצא מתוק מעז.

נו האדל
הבעסה בנשר

115 Comments

יוני 16 באוקטובר 2017

היו אתמול רגעים במשחק ששרן היה השחקן שמנווט את ההתקפה בחצי של בני יהודה. הוא היה מספר פעמים זה שקיבל את הכדור 30 מטר השער והיה צריך לקבל את ההחלטה – ימינה, שמאלה, לעומק, אחורה.
כמה שאני אוהב את שרן, לא אהבתי את התפקוד שלו שם.

גיל שלי 16 באוקטובר 2017

מבין לגמרי, גם מסכים. כמו שכתבתי, חלק ניכר מהבעיה היה נעוץ בכך שאופציה אחת היתה חסומה בפניו רוב המשחק, יש מצב שפשוט שיחקו עם דור פרץ אחד באמצע, כלומר שאם הוא רוצה להיות מעורב בהתקפה, הוא היה צריך לחטוף את הכדור, אנחנו יודעים שהוא רע בזה

איה 16 באוקטובר 2017

זה מתסכל כי שרן תמיד עומד במקום נכון לקבל את הכדור, אבל אין לו דריבל להוביל התקפה. כשריקן היה בעמדה הזו היה שיפור מסוים והאידיאל זה שבטוקיו יהיה שם.

yaron 16 באוקטובר 2017

באטוקיו אחד השחקנים הכי משמעותיים בסגל כרגע, אין סיבה להזיז אותו אחורה.

היסטוריה לעניים 16 באוקטובר 2017

90 דקות של באר שבע (נשברתי דקה 70 ). 90 דקות של מכבי (זפזופ). 160 דקות של עולב מזוקק. עונש עונש עונש. לא מגיע לנו אזרחים נורמטיבים שכמונו.

היסטוריה לעניים 16 באוקטובר 2017

באמת אין הצדקה לראות היום כדורגל ישראלי בטלביזיה. מגרש- בהחלט. אוירה וכו'. טלביזיה- מי שמוציא על זה שקל נוסף מטורף. אין חויית צפיה מכל כיוון שהוא

עידו 16 באוקטובר 2017

ההבדל בין מכבי עם רודריגז לזו בלעדיו הוא עצום. באטוקיו תמיד נותן את התחת, אבל אתמול הדיוק היה ממנו והלאה. פסים לשחקן ליד עפו החוצה.
גם הוא נראה יותר טוב ליד רודריגז ונראה שהם מבינים זה את זה ברמה שמעל יתר השחקנים שלנו. מסירה ותנועה לשטח סמוך שמשחררת לחץ יש כמעט ורק בין השניים האלה כמו שצריך.
בור פרץ חלש אבל כנראה צריך להריץ אותו כדי שאולי מתישהו ייתן משהו.

מישהו יודע מתי חלק מהפצועים אולי ישובו?

צפיתי במשחק בטלויזיה, שמעתי את סביליה מפרשן לראשונה – הוא היה גרוע לפחות כמו שהוא טוען שמכבי שיחקה. הוא ממש שחט את מכבי והילל את בני יהודה (שהיתה רעה כמו מכבי לפחות). גם אהבתי איך שהפנדל שלא נשרק על וידאר זכה לשידור חוזר אחד קצרצר והתעלמות.

היסטוריה לעניים 16 באוקטובר 2017

אהבתי בור פרץ

משה 16 באוקטובר 2017

מה קורה עם הפוצעים? יש למישהו מושג מתי חוזרים לפחות חלק מהשחקנים?

בלאנקו 16 באוקטובר 2017

הגבתי בעבר ואמרו לי שאני מגזים, אבל באופן די מצער כרגע כל תזוזה מה-11 הראשונים של מכבי (ראיקו, טב"ח, באבין, דוידזדה, שפונגין/דסה, ייני, רודריגז, באטוקיו, אצילי, וידאר, עטר/בלקמן) מורידה את רמת המשחק בצורה דרסטית. כל השטף ההתקפי הלך קאפוט כי לא היה את רודריגז שיניע ודוידזדה שיעשה משהו בשמאל.
בכל מקרה לפני שבוע קשה וחשוב העיקר שהוציאו נקודות והעיקר שיודעים שהיה משחק גרוע ולא גונבים דעת כמו המקופח מסמי עופר. מקווה שמתישהו גם יידעו מה הפתרונות לנפילות האלה.

ועוד שתי הערות:
1. קשה לי מאוד עם עטר. אטיטיוד של כוכב על אבל לא מביא מספרים. שלא לדבר על זה שהוא מחפף בטירוף בסגירה של השחקן שלו ועוד נחטוף על זה.
2. שפונגין מלך. שחקן שהיה אמור לשחק השנה 4-5 משחקים בגביע הטוטו ובינתיים נותן הכל מתחילת העונה. ברור שהוא לא לרמה אבל הוא ממושמע ושומר על האגף שלו יפה.

yaron 16 באוקטובר 2017

שפונגין באמת מלך. לא פשוט לשבת כ"כ הרבה זמן על הספסל ולשמור על פוקוס ומוטיבציה כאלה. מחליף אידיאלי.

יואב 16 באוקטובר 2017

אחלה שפונגין.

ירושלמי 16 באוקטובר 2017

עכשיו לך תסביר למה בנבחרת אלישע עולה עם עטר בהרכב…

MOBY 16 באוקטובר 2017

כי יוסי אמר?

גיל שלי 16 באוקטובר 2017

אי אפשר להסביר את המופלא מאיתנו

yaron 16 באוקטובר 2017

אלישע דווקא הסביר (לא שאני מקבל):
"אלירן עטר שחקן לגיטימי, הוא היה נהדר במכבי תל אביב מול מכבי חיפה והוא יכול לעזור לנו. מונס דאבור שחקן טוב מאוד והוא עושה עבודה יפה מאוד בליגה האוסטרית, אך אני לא מזמן בהכרח את כל מי שנמצא בכושר טוב. בשלוש הפעמים האחרונות שזימנתי אותו הוא דיווח על פציעה ברגע האחרון, אז החלטתי הפעם לא לזמן אותו. מה גם שראיתי ציטוטים שלו שהוא לא מצפה ליותר מדי מאלישע לוי, כך שהחלטתי לא לזמן אותו משיקוליי."

Ollie Wiiliams 17 באוקטובר 2017

אני לא מצליח להחליט אם הנימוק הזה יותר עלוב מנאומי התוכחה של גיא לוזון או נמצא בערך באותה רמה.
מאמן נבחרת שמודה בפה מלא שמשחקי כבוד ודיווחים בתקשורת יותר חשובים לו מהצלחת הנבחרת והעולם שותק. מזל שיש את זהבי וסרט הקפטן

איה 16 באוקטובר 2017

אחלה עטר. אם הוא לא מעיר את המשחק בדקה 30 עם ה"אטיטיוד" שלו אנחנו ממשיכים לנמנם עד שמאוחר מדי. הדריבל שלו, האיום שהוא מייצר במסירה והתנועה לדאבל פס – דברים ששווה לוותר בשבילם על סגירה בהגנה (ומול אשקלון ראינו שגם שאר החלק ההתקפי שלנו לא בדיוק סוגר מדהים בהגנה).

השמן. 16 באוקטובר 2017

+1. מחצית אחת הוא קצת מתחמם, וכולם עפים עליו. לא מובן

funfun 16 באוקטובר 2017

+2.
הגם שלא היה לו משחק מבריק הוא לא חיפף בהגנה.
משחקים קודמים הוא נתן עבודה (בלי שערים עדיין) ורק החמצות מסמרות שיער שלו ושל וידאר מנעו ממנו לנפק מספרים
סומך על ג'ורדי בעניין שלו לחלוטין

בלאנקו 16 באוקטובר 2017

עם כמה שאני נהנה פה עם הפלוסים האלה שלכם עובדתית הבחור עם אפס שערים ואפס בישולים ב-4-5 משחקים.
הוא כמעט כבש זה נכון. גם לדור פרץ היו הרבה כמעט גולים במכבי.
ובהגנה הוא מחפף ומשאיר את המגן השמאלי עם 2 עליו לפחות 5 פעמים במחצית. גם קורה שהוא מנמנם לו באמצע המגרש ואז קולט שהוא הפקיר ודופק ספרינט באיחור למטה.
ואין לי שום בעיה שהוא מתחמם, האיכפתיות זה דווקא לטובתו מבחינתי.

בקיצור, רק כתבתי שהוא לא מצדיק על המגרש את האטיטיוד שלו…

רן 16 באוקטובר 2017

מסכים, עם כל הפסטיעטר (מזכיר את הפסטיחיפה) בנבחרת ובמכבי הוא כבש 0 בישל 0 ויותר מזה אתמול היה השער הראשון שנכבש בזמן שהוא על המגרש (תקנו אותי אולי בנבחרת נגד ליכטנשטיין הוא היה על הדשא זמן גול)
סה"כ עטר על המגרש ב 6 משחקים (לא מלאים) 1 שערים נכבשו.
עכשיו בואו נסתכל על המחליפים שלו:
בלקמן עם שלושה
אצילי עם 4 ו 2 בשילוים
מיכה עם 2 בישולים
ושוינפלד עוד לא ממש שיחק העונה.
לדעתי אין לעטר מקום מעבר ל מחליף 30 דקות אחרונות או במקרה וצריך לתת מנוחה לבלקמן

חיים הצהוב 16 באוקטובר 2017

שפונגין הטוב בארץ בתפקידו (מגן מחליף)

funfun 17 באוקטובר 2017

איזו היסחפות יא חיימון :)

הגנתית הוא סולידי ואחראי (גם ללא חיפויים חכמים כמו ששירן נותן כשהוא משחק מגן) והתקפית בור אחד גדול. עצירת כדור בעייתית, הרמות חלשות ויותר חשוב – איטי
ועדיין שחקן נשמה שגדל אצלנו בנוער ואני בהחלט מפרגן ליכולת המנטלית שלו – גם עונה שעברה הוציאו אותו מהנפטלין במשחקים האחרונים והוא נתן עבודה

גיא זהר 16 באוקטובר 2017

1. אלירן עטר תחליף מצוין לטב"ח הבת מבחינת התנהגות (וגם מבחינת תפוקה כרגע, רק שלא יתפוצץ עלינו).
2. הנפילה הראשונה של קיארטרסון בהחלט יכולה להיות שווה פנדל. מצד שני, הגול השני של מכבי החל מעבירה ברורה של טב"ח הבן (למיטב זכרוני). במקום בעיטה מעשרים ומשהו מטר לזכות בנ"י, גול למכבי.

גיל שלי 16 באוקטובר 2017

לא בטוח בכלל שהיתה עבירה של טל בן חיים, הגיע לכדור הרבה לפני שהגיע לרגל. הנפילה היתה פנדל לפי ראות עיני באצטדיון, דן מורי לוקח לוידאר את הרגל מאחור, אבל לא מתכוון להתחיל להתעסק עם שיפוט. לגבי אלירן, מקווה שלא יעלה מולכם

גיא זהר 16 באוקטובר 2017

פייר אינף (ההערה הייתה בעיקר כי אבוקסיס נתפס כבכיין ויש לו קייס רציני לגבי המקרה השני). מה הקטע עם עטר, במיוחד כשהגיע עם עומס משחקים, גם לו יש משהו על ג'ורדי? בסיטואציה של אתמול בלקמן היה עדיף (ואם הוא לא מסתדר בשמאל, שים את אצילי שם).

גיל שלי 16 באוקטובר 2017

לגבי עטר, יש במכבי רוטציה. עטר ובלקמן פתחו מול ויאריאל, בלקמן ואצילי מול אשקלון, הגיע התור של עטר ואצילי, לפי הסדר הזה מולכם יפתחו אצילי ובלקמן, למען האמת, מקווה שזה מה שיהיה באמת

yaron 16 באוקטובר 2017

שכחת את אסטנה בחמישי.

אחד העם 16 באוקטובר 2017

הבעיה ששניהם (אצילי ובלקמן) מרגישים בימין כדג במים ובשמאל כדג ביבשה.

רועי 16 באוקטובר 2017

שיתוף הפעולה של אלירן עם דוידזאדה היה מעולה במשחקים הקודמים, אני חושב שחוסר ההבנה של ריקן איך לתפקד בתור מגן שמאלי פגעה במשחק של אלירן.
אם דוידזאדה כשיר לב"ש אני כן הייתי רוצה לראות את עטר באגף שמאל יחד איתו, ואת בלקמן בימין במקום אצילי.

yaron 16 באוקטובר 2017

מסכים.
בכל מקרה ביום חמישי אסטנה. אני מנחש שאם הוא פותח בחמישי הוא לא יפתח בב"ש ולהיפך.

איה 16 באוקטובר 2017

איך הוחלט מי זה טב"ח הבת ומי זה טב"ח הבן?

צור שפי 16 באוקטובר 2017

לפי המין

איה 16 באוקטובר 2017

טוב שהבהרת. לרגע חשבתי שזה ניסיון של הכותב לעקוץ את טב"ח2 תוך שימוש בפרדיגמות שוביניסטיות. שמחה שטעיתי

צור שפי 16 באוקטובר 2017

:-) לשרותך תמיד

אחד העם 16 באוקטובר 2017

שני הטב"חים בטון
אחד בגוף ואחד בראש.
מקווה שזה לא פרדיגמי.. אגב, מחוץ לדשא טב"ח מח בחור חביב למראה וממש לא רפה שכל. אולי זה משהו שנודף מהדשא?
"כל מיני חשבו שזה העשב המתוק.."

אביבי 16 באוקטובר 2017

אולי זה מהמשפרי ביצועים

עדי אבני 16 באוקטובר 2017

זה לא המין. זה המגדר

צור שפי 16 באוקטובר 2017

תכל'ס

yaron 16 באוקטובר 2017

לא חושב שהיה משחק מסריח, היה משחק בינוני.
בלי שני המגנים הפותחים, רודריגז ומיכה ומול קבוצה ומאמן שיודעים לתסכל יופי, היה סביר.
אני חושב שג'ורדי עשה עבודה טובה מאוד בקיץ מבחינת סגל אבל עדיין לומד תוך כדי תנועה מבחינה טקטית.

נולי 16 באוקטובר 2017

דור פרץ היה ממש נוראי אתמול. רך כמו חמאה. בועט בעיטות הזויות לשער. מחמיץ מחמישה מטר (למזלו הקוון ראה נבדל…). חסר יצירתיות. נראה חלוד לגמרי. חייב להשתפר דחוף כדי להיות חלק מהרוטציה. ג'ורדי כנראה מנסה להחזיר לו את הביטחון, אבל זה היה קשה לצפייה.
באבין ובטוקיו נראים אחלה שחקנים. גם סושיץ הבריק בארבע הדקות ששיחק. בהחלט נראה שהוא שווה הרבה יותר זמן משחק.

המעיל הגס 16 באוקטובר 2017

בסופו של דבר, במקרו, מכבי ת"א הגיעה למצב בו גורל האליפות לא תלוי בה, אלא בקבלת ההחלטות ובדינמיקה בבאר שבע. ברק בכר נפל השנה בבניית הסגל, בזרים ובהתמודדות עם ניצני השובע וזה, יותר מכל דבר אחר, מה שהופך את מכבי ת"א למועמדת מס' 1 לאליפות.

tazza 16 באוקטובר 2017

בסופו של דבר, במקרו, מכבי ת"א הגיעה למצב בו גורל המועדון לא תלוי בה, אלא בקבלת ההחלטות ובדינמיקה של מתחרותיה של רשת וולמארט…

יואב 16 באוקטובר 2017

נייס ואן(:

בלייק 17 באוקטובר 2017

עושה רושם שב"ש תצטרך להתמודד עם עוד כמה דברים חוץ משובע, זרים ובניית הסגל.
אבל, בתור מועדון שהשקיפות היא נר לרגליו, נחכה שהוא יפרסם את הכל.

גיא זהר 17 באוקטובר 2017

אם אתה בונה על שמועות שרצות בוואטספים, הבניין לא יתרומם

אביבי 17 באוקטובר 2017

אם כבר, מה באמת התוכנית שלכם לצדק? למה ליגה א ולא ליגה סינית וכדומה?

בלייק 17 באוקטובר 2017

שמע, אם חיימוב ואוחנה הכחישו….רגע, לא אמרנו שהמועדון ועובדיו לא מתיחסים לפרשה בכלל?
לא יודע לגבי השחקנים, אבל השתיקה השקיפה של ב"ש מחשידה מאוד לגבי מקור החומר הבעייתי. הם אמורים כבר מזמן לדעת בדיוק איזה תוספים קיבל צדק במסגרת המועדון או ספקיו.

בכל מקרה, המשך השתלשלות הפרשה יפגע יותר לדעתי. יש חלקים שכבר די ברור שיקרו בקרוב- דיון באופ"א, עונש לצדק ואז גם יהיו כותרות.

אתה יודע שאני חושב שהסגל של בש הוא הטוב בליגה בהרבה. הפיתרון המיידי לשובע הוא אתגר. כשניכנס למחזורים הרלוונטים להכרעת התואר (פלייאוף, אולי קצת קודם) זה לא ישחק תפקיד. כבר מול רעננה ראינו מה קורה כשקבוצה שבעה וזחוחה מתעוררת בפיגור מול קבוצה די חלשה.
אני אהמר שגם נגד מכבי במחזור הבא זאת כבר תהיה בש אחרת, ומבחינתי היא פייבוריטית ברורה למשחק.

גיא זהר 17 באוקטובר 2017

אני חושב שמסיבת העיתונאים המהוללת נוהלה באופן מוטעה. כרגע ועד שלא ימסר פסק הדין, כל התייחסות רשמית לעניין רק תגרום נזק. לגבי המשחק בשני, אני לא חושב שפייבורטים ברורים בגלל ההגנה. צדק חסר וןיטור וביטון חוזרים מפציעות/ נעדרים. בעיה.

בלייק 17 באוקטובר 2017

שתי הקבוצות יבואו פצועות, אבל אני מסכים שההגנה של בש נפגעה בגלל הפציעות. זה לא משפיע רק על ההגנה אלא על כך ההתנהלות במגרש.
אז אני אסייג ואוסיף שבש פייבוריטית ברורה בעיני אם ויטור חזר מהפציעה והוא כשיר (גם אם יקח לו כמה משחקים לחזור לכושר שיא).

בלייק 17 באוקטובר 2017

אגב, זה גם קשור לפרשה של צדק.
הנזק הישיר והמיידי הבולט ביותר מהעניין זה שהוא לא בסגל, וכנראה לא יחזור בקרוב. נכון שהוא לא פתח את העונה בשיאו, אבל הוא שחקן חשוב ששיחק ותרם הרבה לקבוצה.
המחליף שלו לא באותה רמה, עדיין.

יואב 16 באוקטובר 2017

אם מכבי תצליח לחבר שלושה חודשים נטולי פציעות משמעותיות, אני יהיה מאד אופטימי.

צר לי אבל דור פרץ הוא חולצה ריקה כרגע ואני כותב זאת בצער. הוא קיבל מספיק צאנסים שגלזר ורוסלן היו יכולים רק לחלום עליהם.

בלאקמן שחקן שחקן. הרכש הכי מרשים של הקיץ יחד עם אופיר ובאבן(נהדר).

אסטנה משחק קריטי אם חפצי עליה אנחנו. במובן מסויים, הוא המשחק הכי חשוב של העונה נכון לזמן הקרוב.

הכי חשוב שוידאר כבש. בשאיפה, עטר חוזר לכבוש ויש פה פוטינציאל ל4 שחקנים עם דו ספרתי.
4- וידאר
4- אצילי
4- בלאקמן.

יואב 16 באוקטובר 2017

3-בלאקמן.

רן 16 באוקטובר 2017

מוכן ךהתערב עם כל מי שרוצה שעטר לא מגיעלדו ספרתי בליגה

יואב 16 באוקטובר 2017

גם קרוב יהיה נהדר.

yaron 16 באוקטובר 2017

אותי פחות מעניין המספר, שישתלב ויתרום והכי חשוב, שיהיה שמח.

funfun 16 באוקטובר 2017

אחלה סיכום וזווית ראייה מעניינת
כמה תובנות – ברור שלאור החסרון באגפים (ימין כבר התרגלנו מתחילת העונה) אז ג'ורדי היה מוגבל בהכנה הטקטית ובאפשרויות שלו ולכן המשחק לא זרם בשום צד בשום רגע עד לדקה ה75 בערך
הפציעה של רודריגז שיבשה קשות את מרכז המגרש – דור פרץ קיבל הזדמנות והוכיח שזה עדיין לא זה (מתי הוא ישתדרג כבר לעזאזל?) ובטוקיו המסכן חיכה כל החצי הראשון לאיזה כדור עומק כדי לפטם את החלק הקדמי אבל שירן ופרץ לא הצליחו
סושיץ – לדעתי גם סדרת חינוך וגם מחשבה על השבוע הקרוב (אסטנה וב"ש). אין לי בעיה שג'ורדי ידליק לו את הג'ננה הבלקנית שלו
אלירן ואצילי היו חלשים כי לא קיבלו עזרה מינימלית מהאגף שלהם (שפונגין בכלל בור התקפי ברמות מביכות) ווידאר צריך שיעבדו בשבילו – כלומר כל החלק הקדמי היה מקולקל ואז קיבלנו מטווח בעיטות מרחוק של טבח, ריקן ובאטוקיו
לגבי ההגנה אני מבסוט לאללה – בני יהודה לא הגיעו למצב אחד נורמלי ורק גורדנה שיגע בקטנות. באבין מנייה בטוחה ,טבח כמו יין טוב (פלוס טעות בלתי נמנעת אחת לפחות למשחק) וראייקו היה מחוסר עבודה למעט בעיטת עונשין אחת)
בגדול – אני מודאג בעיקר מכמות הפצועים והנעדרים – עוד לא ראינו הרכב פצצה ל2 משחקים רצוף מתחילת העונה ואנחנו כבר אחרי 20 משחקים לעזאזל…
מעניין ששמעתי את ג'ורדי מתנצל על איכות המשחק ואומר מפורשות שכמאמן הוא מעדיף את מכבי של המשחקים מול פחיפה ואשקלון למרות איבוד הנקודות…

טרנטה 16 באוקטובר 2017

שמעת לא נכון.
הוא אמר שנגד חיפה ואשקלון שיחקנו טוב אבל איבדנו נק'.
אם ניתן לבחור, אז ודאי שהיינו מעדיפים לשחק טוב ולנצח אבל אי אפשר אז אנחנו בוחרים בנקודות.

טרנטה 16 באוקטובר 2017

* אבל אם אי אפשר

funfun 16 באוקטובר 2017

יכול להיות – השמיעה אצלי זה כבר לא מה שהיה פעם
כנראה שסתם קיוויתי לשמוע שהוא מדבר כמו יוהאן הפילוסוף הענק

אזי 16 באוקטובר 2017

חייב להודות שהצלחתי כבר לאבד ספירה לגבי מצבת הפצועים והנעדרים שלנו.
כרגע הסגל שלנו נראה חלש ושבלוני כש100% מהשחקנים שלא היו כשירים אתמול הם שחקני הרכב פותח.
זה נורא.
5 שחקנים מתוך 11, פצועים!
כל אחד מהחמישה שיחזור לכשירות ישפר את רמת המשחק של מכבי.

במחצית הראשונה אתמול, גם עטר וגם אצילי שיחקו ממש חלוצים ולא קשרי אגף התקפיים. זה גם הוציא את שניהם מהמשחק, כי המגינים שמאחוריהם (שניהם מחליפים) לא היו מספיק טובים כדי להעביר אליהם את הכדור, וגם תקע את המשחק של כל הקבוצה שהלך מהאמצע והשחקנים ששם (2/3 מחליפים) לא היו מספיק טובים כדי לפתח התקפות בעצמם.

לגבי פרץ, הייתי מאוד עצבני אתמול מהשילוב שלו במשחק, אבל חייבים להודות שכל שינוי פרסונלי או טקטי שג'ורדי היה עושה כדי להוציא אותו מההרכב , היה הופך את המערך ליותר התקפי.
לא בטוח שזה לא היה יותר טוב, אבל מכבי כרגע עם כל כך הרבה פצועים שלא היתה יכולת לשחק 4-3-3 עם שני קשרים הגנתיים, בלי דור פרץ.
אם היה כדאי לשקול לג'ורדי לשנות מערך, זו כבר שאלה אחרת.
זה לא ששאר האופציות שעמדו לרשותו הם שחקני המפתח של מכבי תל אביב.

התהיה היחידה שיש לי היא לגבי זה שלא מנסים לשחק עם אצילי באמצע (על תקן מיכה) ובלקמן בימין ועטר בשמאל.
בכלל, אצילי הוא שחקן שאני לא יודע לאכול…

עידו 16 באוקטובר 2017

אצילי מדי פעם מפיק משחק טוב והמספרים שלו כרגע צריכים לתת לו עדיפות בהרכב. לטעמי גם בלאקמן צריך לעלות לפני עטר (שבעיני משחק די טוב, מתאמץ ומשתתף, בטח יותר מאשר בחיפה). אבל אולי ג'ורדי מחכה שעטר ייתן כבר גול וישתחרר מהנאחס הזה שלו.

לשחק עם אצילי באמצע יכול להיות מעניין ואני מניח שעוד נראה את זה העונה, כשנרגיש יותר בנוח עם הקישור האחורי שלנו.

אחד העם 16 באוקטובר 2017

די עם הפצועים, דחילאק
לו הרצת את 11 המחליפים שלנו בליגה הזאת, הם היו מסיימים בפליאוף עליון . (לסבר את נפשו של הקורא גיל, לא חייבים את יצחקי, יש את מרגוליס…)

אזי 16 באוקטובר 2017

לא נו, אתה לא יכול להשוות את דסה, דודזאדה, גולסה, רודריגז ומיכה לאף אחד בליגה.

ברור שהמחליפים שלנו צריכים להיות מספיק טובים, אבל החמישיה הזאת בלתי ניתנת להחלפה (אולי חוץ מגולסה שהביאו את רודריגז במקומו, שגם פצוע!)

yaron 16 באוקטובר 2017

אזי, איך הגעת לחמישה?
דוידזאדה, דסה ורודריגז זה שלושה.
מיכה וגולאסה זה יופי של רוטציה אבל אני בספק אם הם פותחים לפני אצילי ובאטוקיו.

השמן. 16 באוקטובר 2017

אולי לא בהרכב. אבל בעיני כל החמישה ב14 הבכירים.

yaron 16 באוקטובר 2017

עם זה אני מסכים לגמרי וזאת באמת מכת פציעות.

אזי 17 באוקטובר 2017

מיכה עם 3 בישולים ב 11 משחקים
בטוקיו עם בישול בודד בכפול משחקים
אין פה קשר לאצילי, אצילי באגף, מיכה משחק העונה בתור הקשר ההתקפי באמצע

רודריגז שיחק בערך משחק אחד, אבל יכול להיות שגולסה איבד את העמדה שלו לטובתו, כתבתי את זה כבר.

yaron 17 באוקטובר 2017

ג'ורדי טוען (לשמחתי) שבאטוקיו אחד המצטיינים בקבוצה. לא רואה אותו מושיב אותו ונותן למיכה לשחק אלא אם יחשוב שבאטוקיו צריך מנוחה.
לדעתי מיכה ישחק על המשבצות של עטר ואצילי ואולי גם באטוקיו כפי שציינתי אבל בשום מקרה לא יקבל עדיפות עליו.

חיים הצהוב 16 באוקטובר 2017

איך שכחת את יצחקי?

אחד העם 16 באוקטובר 2017

נכון לרגע זה אנחנו (כמעט ו)לא משחקים כדורגל.
חזרתי והטפתי בזכות הסבלנות. נאמן להמלצתי, להמתין עד סוף אוקטובר, אלא שנותרו בסך הכל שבועיים. מהם אחד (הקרוב) מאוד משמעותי לגיבוש הפרוגנוזות לכדי דיאגנוזה.

יואב 16 באוקטובר 2017

אני לא חושב שבש הוא משחק קריטי. הוא חשוב אבל לא יוצא דופן.

Ljos 16 באוקטובר 2017

רגע, רגע. 50 דקות מהבית שלך, לא יודע איפה, עד לאיצטדיון? חמישים דקות?
לקח לי אתמול בערב חמישים דקות רק להגיע מבית הוריי בשכונה הצמודה לאיצטדיון למסעדת BBB הקרובה.

גיל שלי 16 באוקטובר 2017

שיכון ותיקים רמת גן

Ljos 16 באוקטובר 2017

ג'יזס. קרה לך נס. בטח שמכבי ניצחה אתמול, למציאות אין כלום אל מול כוח הרצון שלך.

שלו 16 באוקטובר 2017

1. היה משחק אתמול, יש נוסף ביום חמישי ועוד אחד חשוב ביום שני – אי אפשר לשחק עם אותו הרכב את כל המשחקים.
2. אין מה לעשות בלי מגנים תוקפים זה לא עובד, מחכה בכליון עיניים לראות את דסה ודווידזדה באותו הרכב.
3. דור פרץ צריך לשחק כדי להיות טוב וצריך סבלנות.
4. ברוך שובך שוינפלד, גם אם נראה חלוד לפחות זה משאיר את יצחקי מחוץ לסגל.
5. יש לי קצת פחות סבלנות לריקן.
בסוף משולשת המשחקים אם מכבי תתן משחק מול ב"ש ביום שני נסלח לה על המשחק הפושר.

yaron 16 באוקטובר 2017

מסכים עם כל הנקודות חוץ מ-5
ריקן זה ריקן. תמיד נלחם, תמיד מוכן, יכול לשחק בכמה עמדות ולעשות את זה בסדר. לא גדול בשום עמדה ספציפית. יופי של שחקן בסגל.

יואב 16 באוקטובר 2017

מסכים לגביי ריקן ובבור שיש לנו בקישור- אשמח לראות אותו שם. הוא קשר של 6, 7 גולים בעונה קל.

Ollie Williams 16 באוקטובר 2017

אחרי שראיתי אתמול התקפה אחת של בני יהודה שבה בתוך חצי דקה 4 פעמים פרץ ניסה לשים גוף/לתקל ונכשל – התייאשתי סופית.
יש לו הזדמנויות וקרדיט והוא פשוט לא עומד ברמה הנדרשת.

טרנטה 16 באוקטובר 2017

ועוד יותר עצוב שרק לפני שנתיים הוא שיחק בליגת האלופות והראה שיש לו את היכולות אבל מאז הוא נפילה קשה.

funfun 17 באוקטובר 2017

אשכרה – גם אצלי בתחושה פרץ היה מרשים יותר לפני שנתיים (אם כי לזכרוני היה בלם לעת מצוא)

yaron 17 באוקטובר 2017

אני חושב שהעונה הכי טובה שלו היתה עם סוזה.

עומר 18 באוקטובר 2017

אם ככה הציפיות ממנו מוגזמות, איך הוא יכול לשחזר את העונה הכי טובה שלו אם הוא בכלל עלה לבוגרים אצל פאקו?
:)

yaron 18 באוקטובר 2017

כשאתה צודק אתה צודק :-)

טרנטה 16 באוקטובר 2017

לא היה כזה משחק רע. נכון ששיחקו לאט אבל עם קצת ריכוז ושופט שאינו אוהד בני יהודה זה נגמר ברביעיה. בני יהודה הפתיעו מאד בחולשתם אבל עדיין הוציאו לנו את המיץ כהרגלם.
אסטנה בחוץ הוא משחק נוראי לפני באר שבע בגלל המרחק והמשטח הסינתטי (כאילו שחסרים לנו פצועים). אני מנחש שג'ורדי ינסה לשחק לאט ולהוציא תיקו שם (מה שיהיה תוצאה טובה מאד).
לגבי הפצועים – הייתי שמח שיבוא מישהו ויגיד מה יש לכל אחד ומה צפי החזרה. זה די משונה שאנחנו אפילו לא יודעים מה יש לגולסה ודסה.
המשחק עם באר שבע לא יקבע הרבה. אני מניח גם שישבצו בו את אדלר או ריינשרייבר והמבין יבין.

אחד העם 16 באוקטובר 2017

מסכים איתך.
במקום חרושת שמועות , מהיעדר מידע, יצרף המועדון את הדוקטורה המכובדת לאחת ממסיבות העיתונאים טרם משחק, והיא תפרט לאוהדים באופן מסודר את מצבם של הפצועים.
זה חלק מהקשר בין הקבוצה לאוהדיה.

Rafa 17 באוקטובר 2017

דסה בהליך שיקום ויחזור בעוד חודש חודשיים

עם גולסה העניין הוא שאף אחד לא יודע…
כולל המומחים מבית ומחוץ, לאף אדם בעולם אין מושג מה הבעיה בברך שלו. ולכן לצפות מתי והאם יחזור זה בלתי אפשרי

tazza 17 באוקטובר 2017

נו איפה הדוקטור מברצלונה שנחשב המומחה העולמי לפציעות ברך אצל כדורגלנים?

טרנטה 17 באוקטובר 2017

בבקשה: אדלר שובץ. ממש נפלתי מרצפה לכסא.

tazza 17 באוקטובר 2017

מודה שאני כבר לא עוקב מי שופט רע לנו ומי רע לב"ש ומי רע לבית"ר.
גרינפלד לא שנוא האוהדים הצהובים בימנו?

בן בלי בית 18 באוקטובר 2017

דירוג השנואים:

1. ריינשרייבר
2. ריינשרייבר
3. ריינשרייבר
4. אדלר
5. יפת

טרנטה 18 באוקטובר 2017

כל השופטים גרועים כמובן אבל בעוד רובם סתם גרועים (לכל הקבוצות) יש שניים בולטים:
ריינשרייבר (זיינשרייבר) שעל מעלליו אין מה להוסיף (מומלץ לעקוב אחר דף הפייסבוק המשעשע "איגוד השופטים מגבה דברים".
והנסיך אדלר. בעוד ריינשרייבר ימציא פנדל או משהו דרמטי אחר, אדלר יהרוג אותך ברכות. כמדומני שבעונת פאקו היו למכבי 6 הפסדים בליגה, בכולם שפט אדלר, ששפט בסהכ 6 פעמים את מכבי…

חיים הצהוב 16 באוקטובר 2017

קשה לי מאוד עם אצילי לאחרונה, הוא עצלן במגרש ולא עובד מספיק, אני חושב שגורדי גם רואה את ובגלל זה הוא לא סומך עליו באמצע כרגע.
יש לי גם בעיה עם דור פרץ, אני ממש תופס ממנו ואוהב אותו אבל מגיע השלב שכבר אי אפשר להתווכח עם כולם ביציע לגביו, חייב לעלות את הרמה שלו, לדעתי זה רק עניין של ביטחון אבל קשה לי לראות אותו צובר ביטחון ככה.
שפונגין הוא מלך אבל אני לא יכול לחכות ליום שדסה יחזור ונשחק עם 2 מגנים תוקפים.
לא היו לנו 2 מגנים תוקפים טובים מאז שדדי בן דיין ואלון אופיר שיחקו ביחד (הייתה אחלה עונה אז למרות שלא זכינו בכלום)

מאור 17 באוקטובר 2017

אתה בטוח שאתה מדבר על אצילי ??
אצילי נלחם כל המשחק, דופק ספרינטים להגנה, יורד לגליצים ומנסה להלחם על המקום שלו בהרכב בכל משחק.
הוא מנסה להיות הווינר של מכבי בכח וזה החיסרון שלו כרגע, הוא לוקח על עצמו יותר מדי..

טרנטה 16 באוקטובר 2017

לא יודע אם אצילי עצלן אבל זה בהחלט נראה שקשה לו בלי מגן שעושה חפיפה נורמלית. החזרה של דסה תעזור לו מאד.
מצד שני – דסה הוא חסר אחריות וחור קבוע בהגנה (זניט כדוגמא). אני בכלל הייתי מעדיף את שרן שם.

שלו 16 באוקטובר 2017

בליגה שלנו עם דסה ודווידזדה אני רוצה לראות קבוצה שתוקפת בצד של דסה ואצילי או דווידזדה ועטר.
ובאבין מספיק טוב לספק קו הגנה ולחפות עליהם.

יואב 16 באוקטובר 2017

דסה הוא הטוב בתפקידו(כישראלי).

אורליוס 16 באוקטובר 2017

יש לי זיכרון של מחמאות בתקשורת לדור פרץ בתקופה בהפועל חיפה.
הוא פחות טוב היום? במכבי מצפים ליותר? אני לא מבין את זה…

Ollie Wiiliams 17 באוקטובר 2017

גם עדן בן בסט מקבל מחמאות על היכולת בהפועל חיפה. החיים פחות קשים כשיש סביבך רבע מהאוהדים, חמישית מהעיתונאים ועשירית מהציפיות.

והתשובה לשתי השאלות היא "בהחלט".

בלייק 17 באוקטובר 2017

שאלה קטנה ולא יותר מידי קשורה:
איזה עונש אמור לקבל מאמן שמקלל אוהדים במהלך משחק, ועוד מודה בזה בפומבי?

עידו 17 באוקטובר 2017

למה שיקבל עונש? הוא לא העליב אף אחד, לא איים על אף אחד.
מי אתה מצפה שיטפל בזה?

שיהיה ברור – אני כמובן מסכים שהוא צריך להיענש. אבל אף אחד לא מטפל במוצר הזה שנקרא כדורגל ישראלי

אורי 17 באוקטובר 2017

אם שחקן יקלל, יעשה פיו פיו או ישתיק קהל יריב הוא יורחק. למה מאמן לא????

בלייק 17 באוקטובר 2017

אני מצפה מתובע ההתאחדות להעמיד את לוזון לדין.
לטענת לוזון הוא העליב שני אוהדים ספציפיים.
וכן, אף אחד לא מטפל במוצר הזה.

ארז 17 באוקטובר 2017

כלום מכובדי טוען כי תינוי אהבים הנו קללה? :)
לא חושב שצריך להעניש כשקללה נזרקת לאוויר ולא מופנית ישירות לגורם מסוים (אם כך היה. לא ראיתי).
מספר הקללות שאני רואה בכל משחק (ונדמה לי שבליגה האנגלית משמעותית יותר מאחרות; גם ביידוי ליחה/נזלת דרך האף, אגב) הוא עצום, ונדמה לי שהמגמה של התאחדויות ושופטים בנושא היא של עצימת עיניים כל עוד הסיטואציה מאפשרת.

בלייק 17 באוקטובר 2017

תינוי אהבים עשוי להיות קללה… זה תלוי הקשר וגיאוגרפיה (סליחה, גיאוגרפיא).
לפי דבריו במסיבת העיתונאים הקללה כוונה כלפי שני אוהדי מכבי פתח תקווה שישבו מאחורי הספסל וקיללו אותו ואת אשתו.
להבנתי, על מאמן אמורות לחול אותן חובות התנהגותיות שחלות על שחקנים, לפחות, אבל אני לא יודע אם זה מפורט בתקנון ההתאחדות.

ארז 17 באוקטובר 2017

ביבש מסכים איתך כמובן.
בפרקטיקה זה לא בדיוק נאכף, כמו עניינים אחרים.
החריג הוא קללה ישירה לשופט, למשל.

אורי 17 באוקטובר 2017

אם שחקן יקלל, יעשה פיו פיו או ישתיק קהל יריב הוא יורחק, גם על סמך צלומי טלויזיה. למה מאמן לא????

דוד 17 באוקטובר 2017

שאלה פשוטה: האם מכבי השנה טובה יותר מבשנה שעברה?
כי אם לא או רק בקצת או מוקדם לומר אז ברור שכל הסיכוי לאליפות בנוי על ההיחלשות של באר שבע

yaron 17 באוקטובר 2017

תרגיל מתמטי מעניין.
אין לי שום בעיה לקחת אליפות כי ב"ש נחלשה ואנחנו לא.
בכל מקרה, לדעתי האישית התשובה לשאלה היא – עדיין לא טובה יותר מבשנה שעברה.

אורי 17 באוקטובר 2017

אם הסגל בריא, משמעותי יותר טוב משנה שעברה
אבל זה אם גדול מאוד בינתיים

בלייק 18 באוקטובר 2017

לפני כמה ימים אסף ציטט "טור" של האוהד רז שכניק. אז לאיזון:
http://m.ynet.co.il/Articles/5030092

עומר 18 באוקטובר 2017

ואללה, יותר הזוי משכניק

Comments closed