יומן אליפות צהובה (17)

ג'ורדי בינתיים מתפקד כקוסם, כזה שמעלים את היכולת שלנו לשחק כדורגל

אתחיל בנטילת אחריות על הרביעייה שספגנו. בפעם שעברה שהלכתי להופעה בערב משחק של מכבי באירופה, זניט סנט פטרסבורג חזרה מפיגור 3:0 והבקיעה רביעייה בשלושים שניות משחק נטו פחות או יותר. הייתי צריך לדעת שכאשר אביתר שלי (9) ביקש ממני לקנות כרטיסים למשינה מארחת את אביתר בנאי, הוא בעצם גוזר על מכבי לספוג רביעייה. זה קצת לא מתחשב מצידי, בכל זאת הילד כבר היה בפורטיסחרוף, אביתר בנאי עם אביב גפן וגם ביהודה פוליקר, אז היה מחכה קצת, אבל אני חשבתי על הילד ולא על מכבי. מתנצל בפני כל אוהדי הקבוצה.

*

למען האמת כבר כשראיתי את ההרכב מאוד חששתי מהעתיד לבוא. מעניין מה ג'ורדי עושה בזמן המשחקים של מכבי, כי בהחלט לא נראה שהוא צופה בהם. כלומר, האם יכול להיות שג'ורדי לא ראה ביום ראשון בנתניה מה שווה הצירוף שרן את דור פרץ בקישור כאשר הקבוצה השניה מחליטה שהיא רוצה לשחק קצת עם הכדור בחצי המגרש שלנו? אני לא מאמין שג'ורדי עד כדי כך התעצל לראות וידאו של אסטנה והניח שהם באים לעשות בונקר, אז הוא סתם החליט שהוא יודע יותר טוב מהמציאות. אולי הסיבה היא אחרת, ג'ורדי מאוד רצה לפתוח עם ברק יצחקי כדי לתרגל משחק בעשרה שחקנים מול יריבה קשה, אך מפאת מצבו הבריאותי של ברק יצחקי, ג'ורדי נאלץ לחשוב על דרך אחרת לאתגר את שחקני מכבי.

אפשרות נוספת היתה שג'ורדי קיווה לעבוד על החוזק המנטלי של הקבוצה, לתרגל יציאה מפיגור. לא חושב שהוא ממש בנה על לספוג רביעייה, אבל אני לגמרי מבין את הצורך לתרגל את העניין הזה, לא כל כך הצלחנו לצאת מפיגור של שני שערים מול בית"ר, אז באמת אתמול היתה לנו הזדמנות נוספת להפגין את העצמה המנטלית שלנו אחרי שספגנו שני שערים בחצי הראשון.

*

מול פראג ג'ורדי היה מדען מטורף, העלה את שרן בתפקיד קיצוני ימני קלאסי במערך הWM הנושן, זה לא היה שוס גדול. מול ויאריאל לעומת זאת, ג'ורדי בחר בהרכב המתאים ביותר לנסיבות, ולא עשה שום התחכמות טקטית, והפלא ופלא, זה היה המשחק האירופי הטוב ביותר שלנו השנה. אז למה לעזאזל ג'ורדי שוב היה צריך להראות את היצירתיות הטקטית שלו במקום לעלות במערך שמכבי שיחקה בו טוב יחסית? אתה רוצה לעלות יותר הגנתי? שים את אבי ריקן בשלישיה הקדמית בצד שמאל, למה ההתחכמות הזאת עם דור פרץ, התחכמות שמבטיחה לנו לא להצליח ליצר התקפות, כלומר הוא לא באמת חשב שאסטנה קבוצה פחות טובה מבני יהודה, נכון? באטקויו ליד שרן עבד מצוין במשחקים שזה נוסה. מול ויאריאל גם סוסיץ' ליד שרן עם באטוקיו לפניהם עבד לא רע. למה לשים את באטוקיו בפעם הראשונה העונה בצד שמאל של השלישיה הקדמית, וכדי לסבך את החיים לתת לו להחליף מקומות עם סוסיץ', וליצר מין 4:4:2 שמתחזה להיות 4:3:3 כאשר באטוקיו וסוסיץ' דורכים אחד לשני על האצבעות? אה, יכול להיות שרק ג'ורדי ראה את בקנבאוור בחולצה של דור פרץ מול בני יהודה, וחשב שצריך להעלות הרכב שהבאנקר שלו זה דור?

*

עד כאן ההרכב, עכשיו לכמה דברים טובים שקרו. דור פרץ בישל שער, אוקיי אז לא לקבוצה הנכונה, אבל זאת התחלה. זהו, לא מצאתי עוד משהו טוב לכתוב.

*

עדיין, אני לא מוותר על העונה וקורא למציאת מאמן חדש באופן מיידי. אני יודע שג'ורדי מאוד עקשן, וגם שג'ורדי אדם חכם. אני קיוויתי שהיצירתיות שלו הסתיימה אחרי המשחק מול בית"ר, ואז קבלתי את ההרכב מול סלביה פראג. הייתי בטוח אחרי המשחק בצ'כיה שזאת הפעם האחרונה שבה ג'ורדי מניח שהוא מאמן כדורסל ישראלי, כלומר שהוא הכוכב של העסק, מין שחקן שחמט שמזיז חיילים על הלוח, והם חסרי סיכוי בלי השינויים הטקטיים שלו. אז הייתי בטוח, בקזחסטאן ג'ורדי שוב הראה למה הוא בעצם העיף את פאקו.
ככל הנראה ג'ורדי חושב שהפתרון למחסור בכשרון של מכבי ברמה האירופית הגבוהה הוא לתת למכבי יצירתיות טקטית. פאקו בחר בדרך הפשוטה יותר, לא להעמיס טקטיקות מסובכות על השחקנים, אלא לשחק באותה צורה באופן קבוע, גם ההרכב היה קבוע, וכך להוציא את המקסימום מהכלים שיש לך.
בשלב כלשהוא העונה ג'ורדי יצטרך להחליט על מי מהשחקנים הוא סומך, ולבנות לנו צורת משחק והרכב שיסתמך על השחקנים שהוא סומך עליהם. באם אין 11 כאלה, שיבחר בשניים שלושה שחקנים שיסתדרו בצורה הכי נורמלית וישלימו את השמינייה שהוא סומך עליה. אני מקווה שאחרי שלוש פעמים של נסיונות שלא קשורים לחומר השחקנים שלנו אלא לפתרונות הטקטיים שהיו לו בראש כדי להקשות על היריבה, ג'ורדי למד שיעור חשוב בתורת האימון והניהול. החשיבות בפוקוס. הגיע הזמן להתפקס של צורת משחק מסויימת, ואפשר בהחלט לייצר לה חלופה אחת. אי אפשר לבנות למכבי שמונה צורות משחק משתנות לפי מוחו הקודח של שחקן השח שלה, יודעים מה דמקה. אני בטוח שהבעיה לא נעוצה באינטלקט הכדורגל של ג'ורדי, אני מתחיל לחשוש שהוא מסרב לראות את האמת, אבל מאמין שהוא כן.

בסוף כשאני מסתכל על היריבות שלנו בישראל, לנו יש את הסגל העמוק ביותר. דור מיכה, דסה, רודריגז ושוינפלד יחזרו להיות זמינים עבור ג'ורדי. עכשיו ג'ורדי צריך להחליט שהוא נותן לשחקנים שלו לנצח משחקים, להאמין בהם שהם מסוגלים לנצח גם קבוצות טובות, יודעים מה, פשוט להאמין בהם. ג'ורדי הזמין לעצמו את המבחן המשמעותי ביותר שלו בהובלת שחקניו. הוא צריך קודם כל להאמין בעצמו שהם מסוגלים לנצח הרכב מאוד חסר של באר שבע בטרנר ביום שני. אחר כך הוא צריך לתת לשחקניו להרגיש שהוא מאמין בהם, ואז לתת להם את האפשרות הטובה ביותר לנצח בטרנר, להם ולא לו. אם יצליח להתאפק, אם יצליח לגרום לשחקניו להאמין בעצמם עד יום שני, ההפסד בקזחסטאן יהיה עוד יום בהיסטוריה הארוכה של מכבי תל אביב. אבל בשביל שזה יקרה, ג'ורדי צריך להבין משהו על עצמו. הוא חולה שליטה, והרצון שלו לנצח לבד את היריבות גורם לו להפסיד להן עוד לפני שמכבי עולה על המגרש. מדי פעם מכבי מצליחה לחזור מהפיגור שהוא כופה עליה ולנצח, אבל הגיע הזמן שהוא יתן לקבוצה להתחיל ב0:0, כדאי לעשות את זה ביום שני הקרוב.

הנומבון בליסבון
TJ

96 Comments

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

בהחלט יתכן שגורדי אדם חכם.
מבחינת כדורגל, הוא לא חכם בשיט. יש לו קבוצה חסרת אינטילגנציה כמו בשנה שעברה. מזל שלו , שהיריב היחידי עם שילוב יכולת , עומק סגל ואינטילגנציה משנה שעברה ויתר חלקית על השניים הראשונים ואיבד לגמרי את האינטילגנציה.

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

זה חודש מבייש לכדורגל הישראלי. יותר מתמיד אפילו. מקווה שהמשחק בטרנר יחזיר קצת כבוד. אפילו 0:0 עם איכות.

גיל שלי 20 באוקטובר 2017

לא בעיניי. יש לכדורגל הישראלי שתי נציגות בשלב הבתים של ליגת אירופה, חודש מבייש היה כאשר הנבחרת הסריחה את הדשא, ולא היתה לנו אפילו קבוצה אחת מספיק טובה כדי להגיע לשלב הזה. אתמול היה יום לא טוב של מכבי, ובאר שבע חסרה מזל, ביג פאקינג דיל

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

אתה מרמה את עצמך. אנחנו בשרשרת המזון קומה מתחת קבוצה שחטפה 7:0 מליברפול. עם קבוצה אחת שלא יוזת כלום בשלב הזה ושניה שמתפרקת מנטלית. מבייש לגמרי וכמו שאמרת יחד עם הנבחרת זה נורא. שפל הכדורגלן הישראלי

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

יוזמת…

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

לגבי באר שבע- אותי הם אכזבו יותר ממכבי. הם הראו אתמול שיש שם כישרון, אבל מנטליות וסגירה של שחקנים כמו שצריך כבר אין הגנה שנחלשה מאד.

גיא זהר 20 באוקטובר 2017

היסטוריה, אני מזכיר לך את המשחק בשנה שעברה בבית נגד ספרטה.

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

ראית את המשחק שלכם מול רעננה? אתם בטווח יכולת בין אתמול (יותר טוב) למשחק הזוועתי שם ובצניחה מנטלית שנמושה בדמות רעננה מסתירה ממך. המנטליות שלכם והאינטילגנציה הממוצעת סביב המשחק במאריבור. וזאת דעיכה משנה שעברה.

גיא זהר 20 באוקטובר 2017

אין ויכוח שבאר שבע השנה לא טובה מכל הבחינות. דווקא אתמול לא מייצג כלום. ולגבי עניין הויתור, לא היה שום דבר מודע פרט להובאן. לא חסר עומק, פשוט יש המון פציעות. יש מצב שביום שני רוב ההרכב יעלה פצוע/חוזר מפציעה.

אלון3131 20 באוקטובר 2017

היה יכול להיות יותר טוב מב"ש אבל זה בהחלט לא קטסטרופה להפסיד לקבוצה אירופאית טובה בלי 2 הבלמים המובילים שלך והקשר הכי חשוב שלך.

גיא זהר 20 באוקטובר 2017

אם רודריגז כשיר לשני שערוריה שג'ורדי עלה עם פרץ ולא עם ריקן, גם לקבוצה וגם לשחקן. המשחק בטרנר חשוב הרבה יותר לב"ש (הפסד לכם תהיה עוד מכה מוראלית בשרשרת הבלתי נגמרת השנה, אולי אחת יותר מדי) ולכן למכבי אין מה להפסיד (לג'ורדי כן, הפסד מביך ויש מצב שיעוף, לא דבר רע בהכרח למכבי).

yaron 20 באוקטובר 2017

רודריגז בספק לשני. יכול להיות שישחק, אבל זה לא אומר שידעו את זה בוודאות אתמול.

רענן 20 באוקטובר 2017

אוהד זה לכל החיים
יש היו ויהיו גם שנים כאלו
תמיד יהיו לנו שלהי אוגוסט לזמזם
"עוד תראה עוד תראה גם בצמפיונס נכה
בשנה בשנה הבאה

שגיא 20 באוקטובר 2017

לשני המאמנים בשני אסור להפסיד ובהחלט אפשר לחיות עם תיקו. לכן זה מה שיהיה. תיקו 0

איציק 20 באוקטובר 2017

0-0 והליגה ברחה לשתי הקבוצות ולכן שתיהן חייבות לנצח ויעשו זאת.

Bobby6killer 20 באוקטובר 2017

איך 2 קבוצות יכולות לנצח?

איציק 20 באוקטובר 2017

תתפלא.
אל תשכח ששתיהן חייבות ניצחון.

D! כאן ועכשיו תקוע בוארשה 20 באוקטובר 2017

איציק, אתה

D! כאן ועכשיו תקוע בוארשה 20 באוקטובר 2017

אוסף את כל אלו באיזו חוברת?

איציק 20 באוקטובר 2017

יש דבר כזה עדיין?

שמעון 20 באוקטובר 2017

איזה ליגה ברחה? הליגה של הפועל חיפה או של בית"ר?

גם אם מכבי וב"ש לא מנצחים 5 משחקים הבאים אחת מהן עדיין תהיה אלופה..

יהיה תיקו בב"ש.

איציק 20 באוקטובר 2017

שמעון, ברחה, ברחה. טביב ישים איזה 20 מיליון דולר ברכש בינואר, וכך גם כץ, ולא תהייה אפשרות לתפוס אותם. כולם יודעים ששני אלו יודעים לבנות קבוצות.

yaron 20 באוקטובר 2017

אני לא מבין אתכם,
שגיא אמר שלשני ה-מאמנים אסור להפסיד, מי דיבר על הקבוצות???

איציק 20 באוקטובר 2017

הוא גם כתב שיהיה תיקו 0. גם זה בין המאמנים?

yaron 20 באוקטובר 2017

יכול להיות שיהיה תיקו 0 ויכול להיות שמכבי מנצחת 3-0, לקבוצות מותר לעשות מה שהן רוצות. מה שהוא אמר זה שלמאמנים אסור להפסיד.
למכבי חיפה מותר להפסיד כמה שהיא רוצה, ללוזון אסור להפסיד עכשיו שניים רצוף, הוא יפוטר.

איציק 20 באוקטובר 2017

yaron,
שאלתי שאלה פשוטה. בסוף תגובתו שגיא כתב "תיקו 0."
האם זה בין מאמנים או בין קבוצות?

ניינר / ווריור 20 באוקטובר 2017

יא רבאק גיל איזו עונה מהגיהינום יש לך מכל הכיוונים. מזל שהניקס והגאיינטס לא יכולות לרדת ליגה

גיל שלי 20 באוקטובר 2017

קראתי איפה שהוא שיורידו את המטס

ניינר / ווריור 20 באוקטובר 2017

הם כל כך לא רלוונטים שאין שום משמעות אם הם בMLB או לא

נולי 20 באוקטובר 2017

לפי המשחק אתמול , באמת נראה שג'ורדי לא מכיר את השחקנים בקבוצה ולא צופה במשחקים שלה.
דור פרץ המסכן היה מזעזע מול בני יהודה ואתמול ממש ריחמתי עליו. פשוט לא מתאים.
הצפיה במשחק הנוראי הזה הייתה כמו להסתכל בתאונת דרכים קטלנית בהילוך איטי. מכבי התנהלה כמו קבוצה קטנה ועלובה, טרף קל, שהגיעה בטעות לליגה של הגדולים. האמת – ביזיון

יוני 20 באוקטובר 2017

מה שבלט לי מעל הכל במהלך התבוסה הזו, שנראה היה שאם אסטנה היתה בליגת העל, היא לוקחת אליפות בהליכה. ולאור ההתפתחויות בכדורגל הישראלי של השנים האחרונות – לא מדי מפתיע. שני המועדונים נחשבים לנמושות בזירה האירופית, אבל עדיין,כנראה לקזחים קל יותר להביא זרים. לא יודע כמה עלו החלוצים של אסטנה, אבל אני לא חושב שראיתי העונה שחקני חוד כאלה בליגה הישראלית. עשו מאיתנו בדיחה.
אני עדיין עושה לג׳ורדי הנחת מאמן צעיר-סגל חסר-מקים השושלת, ואיפשהו מייחל לחזרה של זהבי.

גיא זהר 20 באוקטובר 2017

אני לא חושב שהתקציב של אסטמה גבוה משל מכבי. מתי היה הזר האחרון של מכבי מאפריקה?

D! כאן ועכשיו תקוע בוארשה 20 באוקטובר 2017

איגבור עזב לא מזמן

גיא זהר 20 באוקטובר 2017

התכוונתי לזר אפריקאי שלא היה בארץ קודם. איגור מבחינת ג'ורדי הגיע מספרד. חוץ מראיקוביץ וקיארטסון היקרים הזרים של מכבי מגיעים תמיד מאותו מקום

יוני 20 באוקטובר 2017

מסכים איתי שאסטנה לוקחת כאן אליפות?
בטח כשמכבי מחוץ לבלומפילד

איציק 20 באוקטובר 2017

לפני שמאשימים רק אותך חשוב לבדוק:
1. עם מי היית בהופעה הקודמת?
2. מי בא אתך ועם בנך עוד?
3. מי הופיע בפעם הקודמת?

גיל שלי 20 באוקטובר 2017

עם אשתי
אשתי ואביה
תמוז

איציק 20 באוקטובר 2017

תמוז היה נפלא, הייתי עם בני אז וכבר הודעתי לו שמכבי חיסלה את זניט, אז לוקח קצת מהאחריות עלי.
מהתשובה שלך נראה שאשתך אשמה לא פחות ממך אז לפחות יש לך חצי נחמה.

yaron 20 באוקטובר 2017

תמוז מוצדק לגמרי ואז גם וויתרת על משחק בית, הפעם וויתרת על שידור…
הכי חשוב, איך היתה ההופעה??

גיל שלי 20 באוקטובר 2017

לא וויתרתי על השידור, הקדמתי את המשחק של מכבי….
הופעה אחלה, הופתעתי לטובה

yaron 20 באוקטובר 2017

אז בזכותך לא ראיתי :-)

יוני 20 באוקטובר 2017

גם אני הייתי בלייב פארק תמוז במהלך התאונה עם זניט. ההתעדכנות בנייד היתה אכזרית

אחד העם 20 באוקטובר 2017

אני מוכן לקבל יום שחור ו רביעיה על הראש.
גם אברטון שמה רביעיה לסיטי של פפ.
אבל אנחנו עם 3 בעיטות למסגרת בשלושה משחקים באירופה. עם 0 שערים. זה כבר לא אירוע ספורדי.
לעניות טעמי הבעיה היא בקישור שלנו, הוא לא הורס ולא בונה.
ייני לא מספק את הסחורה בעמדת הקשר האחורי. נקודה. נדפקנו חזק מהפציעה של גולסה, נקווה שחוסה יהיה כשיר
בטוקיו שחקן קלאסי לקשר אמצע, אנרגטי, נייד, חכם. לא לקשר מתחת לחלוץ. אם סושיץ היה אמור להיות כזה ומתגלה כנפילה, ומיכה שיכול להיות כזה (מינוס הבעיטה לשער) פצוע, אז אצילי יכול להיות פתרון ביניים.
בלקמן בימין, אחרי שיקבל שטיפה על ההפקרות בהגנה ועטר בשמאל. רוב הצרות מאסטנה באו מהגבהות או חיתוכים מדוייקים מצד שמאל, ותנועה מתוזמנת של שני החלוצים. לנו יש שני חלוצים יותר טובים אבל מנוונים, אין משחק קישור.

קורא בין השורות 20 באוקטובר 2017

נראה שגורל העונה תלוי בשאלה מתי "ג'ורדי המאמן"
יזור להיות "ג'ורדי המאמן הזמני".
אני ממש מקווה שזה יקרה בתזמון שיאפשר להציל משהו מהעונה האירופית, חייבים להשיג נקודות דירוג.

חיים הצהוב 20 באוקטובר 2017

לגמרי הפסד של מאמן

איציק 20 באוקטובר 2017

שנה שעברה העברת ביקורת על ג'ורדי שבחר להחליף את עצמו בתפקיד מאמן ושזה עלה לכם באליפות. טענת שתחת ידיו הקבוצה תפקדה טוב (והיא אכן תפקדה טוב) ולא היה צריך לפגוע בזה. קשה לי להאמין שתוך חצי שנה הוא עד כדי כך איבד את זה. כנראה שהוא עדיין מאמן טוב ויודע משהו על השחקנים שלו שאנחנו לא יודעים. אולי הם פשוט בכושר גרוע (וגם זה תפקידו להחזיר אותם לכושר) ללא קשר לטקטיקה. כנראה בכל הרכב היו מקבלים בראש מאסטנה 3 עד 5 פטישים.
לגבי המשחק בטרנר אני לא חושב שאתה צריך להיות מודאג. שגיא כהן טוען שאתם מתאימים יותר טוב מבאר-שבע לליגה ותיקחו אליפות בכל מקרה. אז מה זה משנה אם תנצחו בטרנר או לא, האליפות שלכם בכל מקרה (לפחות על-פי רייב שגיא כהן).

שמעון 20 באוקטובר 2017

הרבה פעמים זה לא המאמן זה השחקנים ולזהבי אין תחליף.
בלי וידאר אני לא יודע איפה מכבי היו. המזל שלהם שב"ש ירדה דרסטית ביכולת (פציעות, עייפות החומר ושובע…)

yaron 20 באוקטובר 2017

איזה כיף להסכים איתך :-)

הראל 20 באוקטובר 2017

גבירותי ורבותי מהפך :)
עד לפני חודש ג'ורדי היה המשיח

רינוס מיכלס 20 באוקטובר 2017

לא מהפך ולא כלום

ההולנדי המעופף עדיין המשיח שלו ( ואם ילך לו ההולנדי המעופף , יבוא אחד אחר , שישיג תוצאות " טובות " ותארים מקומיים שיקנו לו את אותו המעמד )

אבל יאמר ל – " זכות " גיל ( ושאר האוהדים משבט ההולנדי המעופף , שמתמעטים עם הזמן ובאיחור של יותר מ – 3 שנים … כמצופה מכאלה שבוחנים דברים בחיים שלהם רק לפי השורה התחתונה ולא משנה להם כמה משתנים ומימדים יש במשוואה ) , שהוא לפחות בסך הכל אוהד שמבזבז את הזמן שלו ומשקר לעצמו ולאחרים באהדה וכתיבה על גונבי דעת , ולא משליך לריק את קניינו האישי ( חוץ ממנוי / כרטיס ) , ברמה חסרת כל היגיון ומידתיות , על גניבת הדעת הזאת

בניגוד לקנדי התמים

אריק ב 20 באוקטובר 2017

שמע, אתה באמת שלא יכול לקרוא לקנדי הזה תמים. כלומר, אתה יכול אבל זה לעשות צחוק מעצמך. תמים הוא לא, וגם אם ג'ורדי לא המשיח (ובגלל אלה שעושים ממנו משיח – יש כמוך שישר יהיו באופוזיציה) – כל טעות מקפיצה אותם החוצה.
אני לא חושב שג'ורדי משיח, אבל הוא בהחלט האיש שעשה את המהפכה הגדולה ביותר בקבוצה ישראלית בעשור האחרון (אם לא יותר).

רינוס מיכלס 20 באוקטובר 2017

התלבטתי עם עצמי בכתיבת התגובה שלי להראל , אם לכתוב לו בסוף התגובה משהו כמו – " ועכשיו תיספור עד 10 … שיבוא ויקפוץ לו הסרדין המתחכם המזדמן , ויגיד לי שהקנדי התמים לא יכול להיות מבחינה עובדתית בהגדרה – תמים ,
וירמוז על הקטע ההוני , כקובע עובדה מדעית , שלמי יש הרבה כסף , אין האפשרות או היכולת להיות תמים " ,

אבל אז הייתי כאילו מזמין סרדין מתחכם שכמוך ( לא חסר באתר הזה סרדינים כאלה שחושבים כמוך ומשקפים בצורה מוחלטת את החשיבה האופיינית הזאת לאזרח ישראלי ) כדי שיבוא ויקפוץ לי בצלחת …

אז רק לשם שדברים יהיו ברורים ,
גם אם היה לקנדי התמים הזה 10 מיליארד דולר , הוא היה יכול להיות תמים ,
אין מתאם מוחלט בין הון קנייני אישי לבין רמת תמימות כזאת או אחרת בחיים עצמם ,
משום שבחיים עצמם יש אין ספור מצבים חדשים בנושאים חדשים ( לבעל ההון הקנייני האישי ) , שלבעל ההון הקנייני האישי אין מושג וחצי מושג בהם , במאפייניהם , ובמימדיהם ,
וככזה , הוא לא מבין את הלך העניינים בהם

אז מי שעושה צחוק מעצמו , זה סרדין שבא להתחכם , בזמן שאין לו מושג ומודעות לגבי החיים עצמם

ולגבי ההולנדי המעופף וכל ההגדרה שלו כ – " משיח " ,
אני לא יודע כמה זמן אתה קורא בדה באזר , והאמת שאני לא זוכר את הכינוי שלך ,
אז כך שאו שאתה חדש פה ולא יודע למי אתה מגיב , או שאתה לא חדש פה , ואתה בכל זאת פשוט לא מכיר אותי ואת תגובותיי , כי אולי אתה לא קראת את כל המאמרים בשנים האחרונות ( כולל שנות " ההצלחה " של ההולנדי המעופף ) בדה באזר על מכבי תל אביב בכדורגל , אבל לא נורא , רק תבקש , ואני אשים לך פה קישורים לתגובות ישנות שלי מהארכיון …

אני אגלה לך רמז ,
כאחד שחושב והוזה שאני איזה אוהד שמתוסכל מהפסדים ותוצאות משחקים ( ולכן מחפש הזדמנויות לצאת מהחור כמו עכבר כל פעם שיש אפשרות כזו ) , אתה מאוד תופתע לגלות את התאריכים והתקופות שבהן הצבתי את העובדות המציאותיות לגבי מכבי תל אביב בעידן הקנדי התמים וההולנדי המעופף

וההולנדי המעופף לא עשה מהפכה במכבי תל אביב , אלא חצי מהפכה ( ואפילו לא ראשונית בכדורעגל הישראלי ) ,
ממועדון חובבני , לחצי מקצועני

אם היית מכיר את תגובותיי מהעבר ,
היית יודע שזאת בדיוק הסיבה שהוא האשם העיקרי במצב המסויים של המועדון ב – 4 שנים האחרונות

אריק ב 20 באוקטובר 2017

אני לא באמת אגיב לכל המלל שרשמת. התאמצת מאוד לגמד אותי ולהקניט אותי, ולכן לא מגיע כאן תגובה עניינית.
מכיר טוב מאוד את תגובותיך מהעבר. העובדה שמזמן לא הגבת בפוסטים על מכבי דווקא מלמדת שמכבי מצליחים ושאתה הסרדין.

רינוס מיכלס 20 באוקטובר 2017

טוען שלא תגיב למה שכתבתי , אבל בעצם מגיב למה שכתבתי …

איך מגיב ?
כמובן , בצורת פיגור ילדותית פחדנית שמפחדת להתעמת עם העובדות ובורחת מהמציאות כמו שהיא , וממציאה הזיות תסמיניות של פיגור ילדותי קשה

כך שלא התאמצתי לגמד ולהשפיל אותך , עשית זאת יפה בעצמך …

אם היית מכיר את תגובותיי מהעבר , לא הייתי מתייחס בכלל למילה " משיח " ומקשר אותה אלי כאילו אני המצאתי אותה בנוגע אליו ,
כי ההולנדי המעופף כבעל התפקיד המקצועי המרכזי במועדון – לא מעניין אותי בתור דמות מוגדרת לאהדה כלשהיא , לכן גם לא מעניין אותי אם קוראים לו משיח , מלך , נוכל , גונב דעת , או כל שם תואר אחר , ההגדרות האלו לא מזיזות לי כשלעצמן ,
אלא העיוורון לעובדות המציאות בשטח ( שנובע מפיגור תודעתי קשה ביותר , ברמת ילד קטן ) , הוא שגורם לי להעמיד דברים על כנם בהקשר אליו ולמצב המועדון

ולגבי קצב התגובות שלי ( וכמותן ) בזמן האחרון ובשנים האחרונות במאמרים שמוצגים ב – דה באזר על מכבי תל אביב בכדורגל ,
יצאת כל כך טיפש ( בחיי שלא חשבתי שאתה כזה טיפש ,
אומנם סרדין , אבל גם לסרדינים יש גבול של טיפשות , לא כולם מסיימים בצלחת ) ,

וואווווו כמה הזדמנויות היו לי בשנתיים האחרונות לכתוב תגובות בסגנון " אמרתי לכם " לכותבי המאמרים ב – דה באזר על מכבי תל אביב שמכנים את עצמם אוהדי מכבי תל אביב , ולכל אוהדי מכבי תל אביב ההזויים פה באתר ,

אבל בדיוק ההפך , דווקא בשנתיים האלו כמעט ולא הגבתי , בטח ובטח שלא בביקורת מקצועית ישירה על ההולנדי המעופף ,
אני כבר לא צריך , התוצאות בשורה התחתונה ( שטיפשים כמוך חיים מהן ) מדברות בעד עצמן , ומוציאות ממכם מספיק רוח מהמיפרשים בכל הנוגע לשקרים העצמיים שלכם על מצב הקבוצה והמועדון

ולמה ?
כי אני בניגוד אליך ולכל השאר ,
מסתכל על תמונה הרבה יותר רחבה מניצחון , הפסד , העפלה בתחרות אירופאית כלשהיא , או תואר מקומי כזה או אחר ,

הקבוצה היא תסמין של המועדון ולא להפך ,
וזה מה שסרדין מפגר כמוך לא מבין …

כך שכמו שכתבתי בעבר הרחוק ( בתקופת " ההצלחה " של ההולנדי המעופף ) ,
גם אם מכבי תל אביב תיקח אליפות מקומית , וגביע , ושניהם ביחד באותה עונה , ותעפיל עוד פעם לתחרות אירופאית ( ליגת האלופות או הליגה האירופית ) ותיקח עוד תארים , ועוד העפלות לתחרויות אירופאיות ,
זה לא ישנה את העובדה המציאותית החדה כשלעצמה – שכל עוד המצב המקצועי במועדון ישאר כמו שהוא לכל אורך 4 השנים האחרונות , מכבי תל אביב הוא בסך הכל מועדון חצי מקצועני ( בכל המשתמע מכך ) ותו לא

אריק ב 20 באוקטובר 2017

אתה ממש חד רינוס מיכליס.
תמשיך ככה.

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

עוד דבר, למרות כל התשדורות מטעם (סוכנים?).
סקאוטר רציני גם רואה את הרע ומותר מתייחס לר ות העליונות ולא רק כשמפרפרים את ההגנה של נתניה. אז

4 ( זניט צלסי אתמול) גם נדבק לשוער עם הגנה חסרת ביטחון. זה גם תפקעד שלו להיימב אותה, לא רק להתעופף.
ואפס גולים או מצבים בינתים בקמפיין וגם שנה שעברה לא מבריקה לחלוץ.

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

ויותר מתייחס לרמות העליונות…

היסטוריה לעניים 20 באוקטובר 2017

תפקיד שלו לייצב אותה
(הכתיבה שלי לא יציבה)

שמעון 20 באוקטובר 2017

עזבו אתכם כדורגל ישראלי.

הדבר הכי טוב היה בהיכל ביד אליהו אתמול, זה מה שקורה שיש גארדים עם קליעה ויכולת אחד על אחד.

בולדן נראה מאד לא מחובר ושחקן חלש.. יש לו תנועה נגרית כזאת..

נ.ב -לונזו בול-לכולם זעק פלופ…. רק מג'יק נרדם כנראה. בכלל תראו היסטוריה של בחירות 2 בדראפטים… צלילה חופשית למעט קווין דוראנט ואלונזו מורנינג.

איציק- ראסל מסר ד"ש :)- מה אומר יהיה לו העונה 40 טריפלים? אנדר/אובר?

שמעון 20 באוקטובר 2017

אגב השנה בעזרת השם אם הכל יקרה כמו שצריך ואוק וגולדן יפגשו בגמר המערב יש תוכניות להיות נוכח באורקל ארנה…

איציק 20 באוקטובר 2017

עזוב, טריפלים זה פאסה. לא משנה מה תעשו, כל עוד מלו אצלכם, אין סיכוי לטבעת (על האצבע).

שמעון 20 באוקטובר 2017

ברור שאין סיכוי לטבעת..אולי אלווין גנטרי יעשה טובה ויביא את אנתוני דיוויס תמורת כרמלו.. בכל מקרה גנטרי הפח הזה הולך הביתה לפני הכריסמס.

שמעון 20 באוקטובר 2017

גם תיבודו מראה סימנים של מאמן חלש ודווקא די תפסתי ממנו. עונה שעברה כשל בענק והעונה כבר הפסיד לספרס בלי קאווי עם חמישיית יורוליג עם ל הכוכבים שיש לו..

נ"א חייבים להחתים את סטן ון גנדי הבן אדם יודע להוציא 200 אחוז מסנטרים, רק לראות מה הוא עשה עם דוויט ודרמונד.. שהם פחות מוכשרים מדיוויסוקאזינס

yaron 20 באוקטובר 2017

לשמחתי לא יכולתי לראות את המשחק…
אם מנצחים (ומשחקים טוב) בטרנר, המשחק אתמול הוא לא יותר ממכה קטנה בכנף.

משה 20 באוקטובר 2017

גולסה שיחק כחמישים משחקים בשלוש וחצי עונות. מאחר ופאוק היא קבוצה שמגיעה לאירופה באופן די קבוע אפשר לשער שהקבוצות שלו שיחקו לפחות חמישים משחקים רשמיים בעונה, דהיינו במקרה הגרוע היו להן 150 משחקים באותה תקופה. לא בדקתי את הסטטיסטיקה בחיפה אבל למיטב זכרוני זה לא היה רחוק מזה. לא הכנסתי משחקי נבחרת שאם היה כשיר היה מקבל זימון.
מסקנה – גולסה כשיר בכשלושים אחוז מהזמן, למה לקנות אותו ? אתם ממש בונים עליו שיחזור ויוביל את הקישור ?

yaron 20 באוקטובר 2017

אף אחד לא בונה עליו שיחזור ויוביל את הקישור, בונים עליו שיחזור לרוטציה ליותר מחמישה משחקים.
מצידי שישחק רק בחמישים אחוז מהמשחקים אבל שיהיה כשיר לכולם.

Amir A 20 באוקטובר 2017

גיל, לא קשור לפוסט אבל קשור לתחום העניין שלך.
קישור מ- AXIOS לטור מה-18 באוקטובר.
https://www.axios.com/community/stevelevine

Amir A 20 באוקטובר 2017

ושים לב שיש שם נתונים גם על ישראל. בהשוואה לשנת 2000 יש ירידה באבטלה אבל השכר הממוצע לא השתנה כמעט (ואם כבר אז הוא ירד)

yaron 20 באוקטובר 2017

את זה לא מצאתי, איפה זה מופיע?

Amir A 20 באוקטובר 2017

בתחתית הכתבה יש קישור :
Look here for the complete interactive
תלחץ עליו וזה יוביל אותך למפה שאפשר לעצור אותה ואז להעביר את העכבר על הקווים וזה יאמר לך על איזו מדינה מדובר. ישראל נמצאת בצד השמאלי של נקודת האפס על ציר ה-X

yaron 20 באוקטובר 2017

מקווה שזה בסדר שפתחתי :-)
תודה!

גיל שלי 20 באוקטובר 2017

המציאות שמתוארת שם בתהליך שינוי משמעותי מאז 2013, כך שזאת כתבה על מה שהיה, לא על מה שקורה

yaron 20 באוקטובר 2017

הוא מדבר על סינגולריתי ב-2047. מה שחיזק אצלי את המחשבה שאנחנו רק בתחילתו של התהליך.

Funfun 20 באוקטובר 2017

הייתי קורא לפוסט הזה התפכחות.
ג׳ורדי איכזב בענק והאשמה היא עליו טוטאל.
מקנא באוהדים שלא יכלו לראות את הסיוט הזה – זה היה פשוט נורא ואיום
השחקנים היו מתחת לכל ביקורת והם בכלל לא נקיים בסיפור זה ( כולל ראייקו אהוב לבך) אבל לא יכול להשתחרר מהמבטים האומללים שלהם תוך כדי משחק – כאילו פעם ראשונה הם ביחד על הדשא. זומבים
מעל כולם בלט בור פרץ ( הקרדיט לאחד המגיבים כאן) שאני נשבע לכם שפתאום הוא לבש על עצמו את פרצופו האגדי של עמבה ( שצף ועולה לי בחלומות הזויים אחרי תבוסות). וזו דווקא הייתה אהבה ממבט ראשון ואולי בגלל זה אני כל כך מיואש ממנו :(
ומי שפיזר לי מלח על הפצעים באומנות מרשימה, עם הרבה סיבובים על המקום , שמאלן אימתני, היה ההוא שהיום הוא סוכן שחקנים ופעם היה הגיבור שלי.

רועי 20 באוקטובר 2017

כמו ששוטא היה צריך ללכת אחרי זניט, ג׳ורדי היה צריך ללכת אחרי הדבר הזה שהיה אתמול.

גיא זהר 20 באוקטובר 2017

רועי, אפרופו האחות הצהובה, לדעתי התחזיות שלי לגבי מינויים (אף אי אפשר לדעת כמה באמת נמכרו), גם בהנחה שנמכרו למשחק כרטיסים בודדים, קרובות למה שנמכר בפועל

רועי 20 באוקטובר 2017

צדקת, טעיתי.
צריכים לשים פסל של אלי דריקס מול שער 3.

יואב 20 באוקטובר 2017

הקונספט של- שרן קשר מוביל, פשוט קרס. לי זה היה ברור אבל קיוויתי מאד לטעות.
שם, במרכז הקישור, באיזור הכי חשוב במגרש, יורדי טעה. ואי אפשר להעלים חולשה כזאת. בלתי אפשרי להחביא אותה.

אריק ב 20 באוקטובר 2017

אחרי התצוגות של אתמול (ושל השבועות האחרונים בכלל), תיקו יהיה נהדר בטרנר. מי שמדבר על ניצחון כדי להשכיח הכל לדעתי חי בהזיות.

שלו 20 באוקטובר 2017

הדבר המוזר שייני יכול לשחק כמגן ימני, ומעדיפים את שפונגין שגם בליגה שלנו הוא בעיה.
הקישור עם ייני ופרץ לא עובד.
שוסיץ לא נראה מחובר.
עכשיו,
מותר להיות ביום גרוע,
אבל לי מהצד זה נראה כאילו מכבי לא התכוננה למשחק.
זה נראה כאילו ליורדי החליט על ההרכב ביום שני וניסה לשרוד את המשחק הזה בלי לתת לו משמעות מיוחדת.
טב"ח בישל את הגול שגמר את המשחק ואת הביטחון לקבוצה.
האגף של שפונגין לא תקף ולא הגן.
יורדי צריך ללכת על הרכב ולתת לו לשחק.
אם דסה לא חוזר בקרוב עדיף שהמגן הימני יהיה שרן.
אם יש החלטה להחליף את שוסיץ בינואר אז לשחק עם חמשת הזרים האחרים.
מצטער אבל לא מבין מה ריקן עושה על המגרש, ולמה.
ואסטנה קבוצה יותר טובה ממכבי.

מאור 20 באוקטובר 2017

אתם קצת מגזימים בתגובות.
נכון ששיחקנו לא טוב אתמול בלשון המעטה, אבל זאת קבוצה שנבנית וזה גם מאמן שלומד, הוא ניסה אתמול מערך ולקח לו מחצית להבין שזה לא זה, ביצע שינויים במחצית ולחוסר מזלנו חטפנו את הגול השלישי האומלל.
לגבי דור פרץ אני מסכים-לדעתי גורדי רואה בו משהו וחושב שצריך להחזיר לו את הביטחון בעזרת קצת זמן דשא במשחקים קריטיים, אתמול הוא הבין שזה לא כלכך מצליח.
למכבי יש סגל מפלצתי שלאט לאט מתחבר עם נפילות פה ושם (אשקלון ואסטנה לדוגמא), תוציאו את סושיץ שלא כלכך מצליח להתאקלם וגם בזרים אפשר להגיד שדי קלענו…
אני מחכה ליום שני באופטימיות זהירה כי זה משחק שיכול להשפיע על עונה שלמה.

ילדיסקו 21 באוקטובר 2017

מה יש בפרץ שאיני רואה ?
כלום
אין לו שום דבר,
לא מסירה (במסירות ליריב הוא דווקא מאה אחוז),
לא ראיית משחק(כזו בה אמור להיות ניחן קשר אחורי, תנועה בלתי פוסקת שכל הזמן מאפשרת אופציות למחזיק הכדור),
ולא יכולת תיקול.

תראו את הפועל חיפה בלעדיו (היה השחקן הכי טוב שלה בשליש האחרון של העונה שעברה),
נהייה אימפריה

לפני שלוש שנים היה ניראה שיש שם משהו, היום אבדה התיקווה.

רק בעניין הזה ג'ורדי מעורר אצלי חשד ניכר שאין לו את טביעת העין הנכונה.

יואב 20 באוקטובר 2017

זה הרבה יותר פשוט מזה. אין מרכז שדהצ הקישור מת. בלי מיכה ודסה שום דבר לא זז כמו שצריך. עם רודריגז אולי קצת אבל כשעולים בלעדיו זה נראה רע מאוד כמו אתמול.

yaron 21 באוקטובר 2017

מסכים שעם רודריגז הכל נראה יותר טוב אבל מזכיר שבשני המשחקים האחרונים זה לא רק שהוא לא שיחק אלא שמי שהחליף אותו היה פרץ.
אם מיכה, גולאסה ודסה היו בריאים הקישור היה נראה הרבה יותר טוב.
סושיץ' לדעתי נחתך בינואר.

צור שפי 20 באוקטובר 2017

אין לי הרבה מה לכתוב אז רק אפנה לתגובות אוהדי מכבי אצל פרנקו אחרי ההפסד בנשר. הכל עובר עליכם וכו׳…

אורי 21 באוקטובר 2017

ואז תיקו בחדרה והכל עובר חזרה אליכם

מזמן איווניר לא שימח כ"כ את אוהדי מכבי

צור שפי 21 באוקטובר 2017

אורי אני נהנה, המשחק הזה של ״הכל עובר אליכם״ הוא היחיד שאנחנו יכולים לשחק באותה ליגה. מקווה להיפגש שוב אחרי ב״ש.

Matipool 21 באוקטובר 2017

צור – במקרה, יצא לי לראות היום את התקציר של אתלטיקו – ברצלונה ( לא טרחתי עד עכשיו) ונזכרתי בך בהקשר של דיון השוערים בפוסט של ליברפול – יונייטד.
אובלק שוער מעולה והעצירות מול גריזמן היו יפות אבל לא באזור חיוג של העצירה של דה חאה מול מאטיפ.

אמיתי 21 באוקטובר 2017

טוב מאוחר מאשר..
ונ. ב. אתה טועה. מאטיפ החמיץ. טר שטגן הציל (ולא אובלאק כמובן) והיו לו עוד איזה שתיים שלוש הצלות. דה חאה די התבטל חוץ מההצלה ההיא

Matipool 21 באוקטובר 2017

אופס..
שבת אינטנסיבית עם שני חברים של הקטן שישנו אצלנו משולבת במספר מכובד של כביסות, ניקיונות וכו׳. עייפות החומר.

צור שפי 21 באוקטובר 2017

אכן טוב מאוחר, בוא נשאיר את זה על הסכמה עקרונית שדה חאה שוער טוב מטר שטגן…

Matipool 21 באוקטובר 2017

יש הסכמה!

Srtest - ארטסט 22 באוקטובר 2017

תיקו בעפולה…

השמן. 20 באוקטובר 2017

לא ראיתי את המשחק, לפי הגולים לשחקנים יש חלק עצום בהפסד הזה ובצורה שלו. איך עומדים בבעיטה חופשית, איך מגן סוגר את הקיצוני של היריב שחותך לרחבה ואיך שוער סוגר פינה זה דברים של גילאי נוער, השחקנים פישלו בענק
ג'ורדי מנסה בעיקר באירופה, כי במצב הסגל הנוכחי אין לו יותר מידי אפשרויות. הליגה הרבה יותר חשובה וגם שם אנחנו מקרטעים. הבור הזה בקישור ירדוף אותנו בתקווה רק עד ינואר. האם הנסיונות שלו חכמים? בנתיים לא כל כך, ואין ספק שהם לא מוצלחים.
המשחק בשני תלוי לחלוטין בבאר שבע. בכל הרכב אם הם יתעוררו למשחק חשוב כמו שקורה רבות לאלופות בדעיכה הם ינצחו בקלילות.

אולג נדודה 21 באוקטובר 2017

כיום ג'ורדי המאמן הזר הבכיר ביותר שמכיר את הכדורגל הישראלי הכי טוב מבין כל זר אחר.
ועדיין יש לומר,האם אילו התוצאות שיש לראות מהמשכורת השמנה שלו כמו גם הקבוצה העשירה בישראל?

נולי 21 באוקטובר 2017

לא

Comments closed