אתחיל בנטילת אחריות על הרביעייה שספגנו. בפעם שעברה שהלכתי להופעה בערב משחק של מכבי באירופה, זניט סנט פטרסבורג חזרה מפיגור 3:0 והבקיעה רביעייה בשלושים שניות משחק נטו פחות או יותר. הייתי צריך לדעת שכאשר אביתר שלי (9) ביקש ממני לקנות כרטיסים למשינה מארחת את אביתר בנאי, הוא בעצם גוזר על מכבי לספוג רביעייה. זה קצת לא מתחשב מצידי, בכל זאת הילד כבר היה בפורטיסחרוף, אביתר בנאי עם אביב גפן וגם ביהודה פוליקר, אז היה מחכה קצת, אבל אני חשבתי על הילד ולא על מכבי. מתנצל בפני כל אוהדי הקבוצה.

*

למען האמת כבר כשראיתי את ההרכב מאוד חששתי מהעתיד לבוא. מעניין מה ג'ורדי עושה בזמן המשחקים של מכבי, כי בהחלט לא נראה שהוא צופה בהם. כלומר, האם יכול להיות שג'ורדי לא ראה ביום ראשון בנתניה מה שווה הצירוף שרן את דור פרץ בקישור כאשר הקבוצה השניה מחליטה שהיא רוצה לשחק קצת עם הכדור בחצי המגרש שלנו? אני לא מאמין שג'ורדי עד כדי כך התעצל לראות וידאו של אסטנה והניח שהם באים לעשות בונקר, אז הוא סתם החליט שהוא יודע יותר טוב מהמציאות. אולי הסיבה היא אחרת, ג'ורדי מאוד רצה לפתוח עם ברק יצחקי כדי לתרגל משחק בעשרה שחקנים מול יריבה קשה, אך מפאת מצבו הבריאותי של ברק יצחקי, ג'ורדי נאלץ לחשוב על דרך אחרת לאתגר את שחקני מכבי.

אפשרות נוספת היתה שג'ורדי קיווה לעבוד על החוזק המנטלי של הקבוצה, לתרגל יציאה מפיגור. לא חושב שהוא ממש בנה על לספוג רביעייה, אבל אני לגמרי מבין את הצורך לתרגל את העניין הזה, לא כל כך הצלחנו לצאת מפיגור של שני שערים מול בית"ר, אז באמת אתמול היתה לנו הזדמנות נוספת להפגין את העצמה המנטלית שלנו אחרי שספגנו שני שערים בחצי הראשון.

*

מול פראג ג'ורדי היה מדען מטורף, העלה את שרן בתפקיד קיצוני ימני קלאסי במערך הWM הנושן, זה לא היה שוס גדול. מול ויאריאל לעומת זאת, ג'ורדי בחר בהרכב המתאים ביותר לנסיבות, ולא עשה שום התחכמות טקטית, והפלא ופלא, זה היה המשחק האירופי הטוב ביותר שלנו השנה. אז למה לעזאזל ג'ורדי שוב היה צריך להראות את היצירתיות הטקטית שלו במקום לעלות במערך שמכבי שיחקה בו טוב יחסית? אתה רוצה לעלות יותר הגנתי? שים את אבי ריקן בשלישיה הקדמית בצד שמאל, למה ההתחכמות הזאת עם דור פרץ, התחכמות שמבטיחה לנו לא להצליח ליצר התקפות, כלומר הוא לא באמת חשב שאסטנה קבוצה פחות טובה מבני יהודה, נכון? באטקויו ליד שרן עבד מצוין במשחקים שזה נוסה. מול ויאריאל גם סוסיץ' ליד שרן עם באטוקיו לפניהם עבד לא רע. למה לשים את באטוקיו בפעם הראשונה העונה בצד שמאל של השלישיה הקדמית, וכדי לסבך את החיים לתת לו להחליף מקומות עם סוסיץ', וליצר מין 4:4:2 שמתחזה להיות 4:3:3 כאשר באטוקיו וסוסיץ' דורכים אחד לשני על האצבעות? אה, יכול להיות שרק ג'ורדי ראה את בקנבאוור בחולצה של דור פרץ מול בני יהודה, וחשב שצריך להעלות הרכב שהבאנקר שלו זה דור?

*

עד כאן ההרכב, עכשיו לכמה דברים טובים שקרו. דור פרץ בישל שער, אוקיי אז לא לקבוצה הנכונה, אבל זאת התחלה. זהו, לא מצאתי עוד משהו טוב לכתוב.

*

עדיין, אני לא מוותר על העונה וקורא למציאת מאמן חדש באופן מיידי. אני יודע שג'ורדי מאוד עקשן, וגם שג'ורדי אדם חכם. אני קיוויתי שהיצירתיות שלו הסתיימה אחרי המשחק מול בית"ר, ואז קבלתי את ההרכב מול סלביה פראג. הייתי בטוח אחרי המשחק בצ'כיה שזאת הפעם האחרונה שבה ג'ורדי מניח שהוא מאמן כדורסל ישראלי, כלומר שהוא הכוכב של העסק, מין שחקן שחמט שמזיז חיילים על הלוח, והם חסרי סיכוי בלי השינויים הטקטיים שלו. אז הייתי בטוח, בקזחסטאן ג'ורדי שוב הראה למה הוא בעצם העיף את פאקו.
ככל הנראה ג'ורדי חושב שהפתרון למחסור בכשרון של מכבי ברמה האירופית הגבוהה הוא לתת למכבי יצירתיות טקטית. פאקו בחר בדרך הפשוטה יותר, לא להעמיס טקטיקות מסובכות על השחקנים, אלא לשחק באותה צורה באופן קבוע, גם ההרכב היה קבוע, וכך להוציא את המקסימום מהכלים שיש לך.
בשלב כלשהוא העונה ג'ורדי יצטרך להחליט על מי מהשחקנים הוא סומך, ולבנות לנו צורת משחק והרכב שיסתמך על השחקנים שהוא סומך עליהם. באם אין 11 כאלה, שיבחר בשניים שלושה שחקנים שיסתדרו בצורה הכי נורמלית וישלימו את השמינייה שהוא סומך עליה. אני מקווה שאחרי שלוש פעמים של נסיונות שלא קשורים לחומר השחקנים שלנו אלא לפתרונות הטקטיים שהיו לו בראש כדי להקשות על היריבה, ג'ורדי למד שיעור חשוב בתורת האימון והניהול. החשיבות בפוקוס. הגיע הזמן להתפקס של צורת משחק מסויימת, ואפשר בהחלט לייצר לה חלופה אחת. אי אפשר לבנות למכבי שמונה צורות משחק משתנות לפי מוחו הקודח של שחקן השח שלה, יודעים מה דמקה. אני בטוח שהבעיה לא נעוצה באינטלקט הכדורגל של ג'ורדי, אני מתחיל לחשוש שהוא מסרב לראות את האמת, אבל מאמין שהוא כן.

בסוף כשאני מסתכל על היריבות שלנו בישראל, לנו יש את הסגל העמוק ביותר. דור מיכה, דסה, רודריגז ושוינפלד יחזרו להיות זמינים עבור ג'ורדי. עכשיו ג'ורדי צריך להחליט שהוא נותן לשחקנים שלו לנצח משחקים, להאמין בהם שהם מסוגלים לנצח גם קבוצות טובות, יודעים מה, פשוט להאמין בהם. ג'ורדי הזמין לעצמו את המבחן המשמעותי ביותר שלו בהובלת שחקניו. הוא צריך קודם כל להאמין בעצמו שהם מסוגלים לנצח הרכב מאוד חסר של באר שבע בטרנר ביום שני. אחר כך הוא צריך לתת לשחקניו להרגיש שהוא מאמין בהם, ואז לתת להם את האפשרות הטובה ביותר לנצח בטרנר, להם ולא לו. אם יצליח להתאפק, אם יצליח לגרום לשחקניו להאמין בעצמם עד יום שני, ההפסד בקזחסטאן יהיה עוד יום בהיסטוריה הארוכה של מכבי תל אביב. אבל בשביל שזה יקרה, ג'ורדי צריך להבין משהו על עצמו. הוא חולה שליטה, והרצון שלו לנצח לבד את היריבות גורם לו להפסיד להן עוד לפני שמכבי עולה על המגרש. מדי פעם מכבי מצליחה לחזור מהפיגור שהוא כופה עליה ולנצח, אבל הגיע הזמן שהוא יתן לקבוצה להתחיל ב0:0, כדאי לעשות את זה ביום שני הקרוב.

ליגת שוקי ההון - נשים וסטטיסטיקות
ליגת שוקי ההון - נדל"ן מקוון