כידוע לכולם עידן ורד לקה בפציעה מאוד קשה, פציעה שפגעה גם בעונה האחרונה של אצילי בבית"ר, וירוס ביד החותמת.
מזה זמן אנחנו קוראים אצל כתבים המסקרים את בית"ר ירושלים על ההצעות הנדיבות שעידן ורד קיבל מבית"ר, על כך שורד הצהיר שלא ישחק בשום מועדון אחר בישראל, וכל מיני כאלה מין. המשפט הכי מדהים שקראתי בהקשר הזה היה שעידן ורד מגיע מבית אמיד, לכן הוא לא באמת צריך את הכסף, אז למה שיעזוב את המועדון בשביל 100 אלף דולר לפה או לשם.

הוא בכלל צריך לנשק את הידיים של טביב שהציל לו את הקריירה והעניק לו את ההזדמנות לשחק במועדון נפלא עם מסורת כמו בית"ר, ועכשיו אנחנו מבינים בין השורות, הגיע הזמן שעידן ורד יחזיר לטביב טובה תחת טובה, יחתום על הסכם חדש בשכר נמוך, ואם הוא כל כך רוצה לקבל קצת יותר כסף במקום אחר, אז שיסמוך על טביב שימכור אותו לחו"ל. ידוע שטביב דואג רק לקריירה של ורד, וכל רצונו הוא לעזור לעידן ורד לצאת לחו"ל, לא להרוויח כמה גרושים על הדרך כמובן.

*

המשפט הזה של עידן ורד בא מבית אמיד, הוא המשפט שמסגיר את הלך המחשבה של האנשים שמזינים את הכתבים. כידוע כסף זה בכלל לא חשוב כאשר מדובר באנשים אחרים. נו, אתם יודעים, זה חשוב לכאלה שנולדו בשכונות מצוקה, כאלה שעדיין צריכים להבטיח את עתידם, אבל מה זה כסף לעומת תרומה לקהילה, להחזיר חוב מוסרי, בטח כשיש לך משפחה עשירה מאחוריך. כסף זה לא חשוב, תהילה כן, תרומה לקהילה כן, רק לא כסף.

אני לא יודע כמה הכתב שכתב את השורה הזאת מכיר את העניין הזה של משפחות אמידות, אבל יש לי חדשות בשבילו, אתה לא נהיה אמיד כתוצאה מזלזול בערך של עצמך. יודעים מה, אני חושב שאם נעשה בדיקה מקיפה, נמצא אנשים שמתקמצנים על כל גרוש באחוזים נרחבים יותר בין האנשים האמידים, לעומת היחס הזה בשאר האוכלוסיה.

*

מה בעצם מנסים להגיד פה באמת לעידן ורד? האם באמת דואגים פה לאינטרס של אוהדי בית"ר, למועדון עתיר הזכויות (?). יש פה את הטריק הקבוע של גופים ואנשים שמנסים למכור לנו שיש דברים חשובים יותר מהאינטרס העצמי שלנו. הרבה מאוד פעמים כאשר אחרים מנסים לשכנע אותנו שיש משהו חשוב יותר מדאגה לעצמך, הם מסתירים זאת בדאגה לטובת הכלל, אך למעשה הם מכוונים שתדאג להם.

אני מבין שהכתב הזה חושב שעידן ורד לא צריך להתחשבן על 100 אלף דולר לפה או לשם, אבל אלי טביב שמגיע ממשפחת מצוקה, הוא כן צריך. מה עידן ורד בדיוק חייב לבית"ר? האם זה באמת לבית"ר?

עידן ורד הגיע לבית"ר וחתם על חוזה לשנתיים בסכומים שהם כנראה חצי ואף פחות מכפי ששחקנים בתפקידו מקבלים בחיפה, באר שבע ומכבי תל אביב. עידן ורד לא עשה זאת כטובה לבית"ר, הוא עשה זאת כי זה היה השווי שלו בשוק. מאז שחתם בבית"ר הוא נותן לה תפוקה לא פחות טובה מכל השחקנים שמשחקים בתפקידו במכבי, בחיפה ואפילו בבאר שבע. כלומר, הוא נותן לבית"ר הרבה יותר ממה ששילמה עבורו, היא שילמה עבור רבע קוואנקה למשל, וקיבלה פי ארבע מקוואנקה. שילמה עבור שמינית סקאריונה וקיבלה פי שניים מסקאריונה.
עכשיו באים בבית"ר ומנסים למכור לורד שהכסף לא חשוב, חשובים דברים אחרים. אבל אם הכסף לא חשוב, אז מה הבעיה של אלי טביב לתת לעידן ורד חוזה לשלוש שנים בכסף שעידן ורד היה מקבל בבאר שבע, בחיפה, במכבי? אם אשמע טענה שבית"ר לא יכולה להרשות את זה לעצמה, אני ממש אתבלבל, הרי הכסף לא חשוב. מה, אלי טביב לא צריך לדאוג לאוהדי בית"ר? אלי טביב לא יכול להרשות לעצמו לוותר על 100 אלף דולר לעונה?

אני בכוונה לא נכנס לטיעונים אחרים. לא אטען פה שלעידן ורד יש חלון הזדמנויות מאוד קטן, משהו כמו שלוש עד ארבע שנים לחוזה גדול, ואחר כך הוא כבר לא יתפרנס בגדול מכדורגל. אין שום סיבה לנסות להצדיק את הרצון של עידן ורד לקבל את מה שהוא שווה מבית"ר, ואם לא מבית"ר אז מכל קבוצה אחרת שתהיה מוכנה לשלם לו את שווי השוק שלו בכדורגל הישראלי.

*

בקיצור, כמו בהרבה פעמים אחרות שקוראים לנו להקריב עבור הכלל, בעצם מבקשים מאיתנו להקריב עבור מישהו ספציפי בתוך הכלל.

נ.ב – בשנה שעברה יצא לי להתקל בבקשה בטוויטר. היה מדובר בילד חולה שביקש לקשר אותו עם מישהו בבית"ר ירושלים. שיתפתי את הבקשה בטוויטר, וקיבלתי תגובה מידית מעידן ורד, תגובה שכללה שאלה אחת פשוטה, איך אפשר לעזור. כל ההתנהלות מול עידן ורד היתה בפרטי, העניין לא סוקר בכלל, ועידן ורד פשוט אירח את הילד לפני המשחק בו בית"ר ניצחה את מכבי בנתניה. כלומר, כשעידן ורד באמת צריך לדאוג לאינטרס של הכלל, הוא עושה זאת בחפץ לב.

יומן אליפות צהובה (19)
ליגת שוקי ההון - ספינים