מה זה קצת כסף לעומת המועדון?

עידן ורד לא באמת צריך את הכסף, עוד אחד ממשפטי הבולשיט שמלעיטים אותנו בהם.

כידוע לכולם עידן ורד לקה בפציעה מאוד קשה, פציעה שפגעה גם בעונה האחרונה של אצילי בבית"ר, וירוס ביד החותמת.
מזה זמן אנחנו קוראים אצל כתבים המסקרים את בית"ר ירושלים על ההצעות הנדיבות שעידן ורד קיבל מבית"ר, על כך שורד הצהיר שלא ישחק בשום מועדון אחר בישראל, וכל מיני כאלה מין. המשפט הכי מדהים שקראתי בהקשר הזה היה שעידן ורד מגיע מבית אמיד, לכן הוא לא באמת צריך את הכסף, אז למה שיעזוב את המועדון בשביל 100 אלף דולר לפה או לשם.

הוא בכלל צריך לנשק את הידיים של טביב שהציל לו את הקריירה והעניק לו את ההזדמנות לשחק במועדון נפלא עם מסורת כמו בית"ר, ועכשיו אנחנו מבינים בין השורות, הגיע הזמן שעידן ורד יחזיר לטביב טובה תחת טובה, יחתום על הסכם חדש בשכר נמוך, ואם הוא כל כך רוצה לקבל קצת יותר כסף במקום אחר, אז שיסמוך על טביב שימכור אותו לחו"ל. ידוע שטביב דואג רק לקריירה של ורד, וכל רצונו הוא לעזור לעידן ורד לצאת לחו"ל, לא להרוויח כמה גרושים על הדרך כמובן.

*

המשפט הזה של עידן ורד בא מבית אמיד, הוא המשפט שמסגיר את הלך המחשבה של האנשים שמזינים את הכתבים. כידוע כסף זה בכלל לא חשוב כאשר מדובר באנשים אחרים. נו, אתם יודעים, זה חשוב לכאלה שנולדו בשכונות מצוקה, כאלה שעדיין צריכים להבטיח את עתידם, אבל מה זה כסף לעומת תרומה לקהילה, להחזיר חוב מוסרי, בטח כשיש לך משפחה עשירה מאחוריך. כסף זה לא חשוב, תהילה כן, תרומה לקהילה כן, רק לא כסף.

אני לא יודע כמה הכתב שכתב את השורה הזאת מכיר את העניין הזה של משפחות אמידות, אבל יש לי חדשות בשבילו, אתה לא נהיה אמיד כתוצאה מזלזול בערך של עצמך. יודעים מה, אני חושב שאם נעשה בדיקה מקיפה, נמצא אנשים שמתקמצנים על כל גרוש באחוזים נרחבים יותר בין האנשים האמידים, לעומת היחס הזה בשאר האוכלוסיה.

*

מה בעצם מנסים להגיד פה באמת לעידן ורד? האם באמת דואגים פה לאינטרס של אוהדי בית"ר, למועדון עתיר הזכויות (?). יש פה את הטריק הקבוע של גופים ואנשים שמנסים למכור לנו שיש דברים חשובים יותר מהאינטרס העצמי שלנו. הרבה מאוד פעמים כאשר אחרים מנסים לשכנע אותנו שיש משהו חשוב יותר מדאגה לעצמך, הם מסתירים זאת בדאגה לטובת הכלל, אך למעשה הם מכוונים שתדאג להם.

אני מבין שהכתב הזה חושב שעידן ורד לא צריך להתחשבן על 100 אלף דולר לפה או לשם, אבל אלי טביב שמגיע ממשפחת מצוקה, הוא כן צריך. מה עידן ורד בדיוק חייב לבית"ר? האם זה באמת לבית"ר?

עידן ורד הגיע לבית"ר וחתם על חוזה לשנתיים בסכומים שהם כנראה חצי ואף פחות מכפי ששחקנים בתפקידו מקבלים בחיפה, באר שבע ומכבי תל אביב. עידן ורד לא עשה זאת כטובה לבית"ר, הוא עשה זאת כי זה היה השווי שלו בשוק. מאז שחתם בבית"ר הוא נותן לה תפוקה לא פחות טובה מכל השחקנים שמשחקים בתפקידו במכבי, בחיפה ואפילו בבאר שבע. כלומר, הוא נותן לבית"ר הרבה יותר ממה ששילמה עבורו, היא שילמה עבור רבע קוואנקה למשל, וקיבלה פי ארבע מקוואנקה. שילמה עבור שמינית סקאריונה וקיבלה פי שניים מסקאריונה.
עכשיו באים בבית"ר ומנסים למכור לורד שהכסף לא חשוב, חשובים דברים אחרים. אבל אם הכסף לא חשוב, אז מה הבעיה של אלי טביב לתת לעידן ורד חוזה לשלוש שנים בכסף שעידן ורד היה מקבל בבאר שבע, בחיפה, במכבי? אם אשמע טענה שבית"ר לא יכולה להרשות את זה לעצמה, אני ממש אתבלבל, הרי הכסף לא חשוב. מה, אלי טביב לא צריך לדאוג לאוהדי בית"ר? אלי טביב לא יכול להרשות לעצמו לוותר על 100 אלף דולר לעונה?

אני בכוונה לא נכנס לטיעונים אחרים. לא אטען פה שלעידן ורד יש חלון הזדמנויות מאוד קטן, משהו כמו שלוש עד ארבע שנים לחוזה גדול, ואחר כך הוא כבר לא יתפרנס בגדול מכדורגל. אין שום סיבה לנסות להצדיק את הרצון של עידן ורד לקבל את מה שהוא שווה מבית"ר, ואם לא מבית"ר אז מכל קבוצה אחרת שתהיה מוכנה לשלם לו את שווי השוק שלו בכדורגל הישראלי.

*

בקיצור, כמו בהרבה פעמים אחרות שקוראים לנו להקריב עבור הכלל, בעצם מבקשים מאיתנו להקריב עבור מישהו ספציפי בתוך הכלל.

נ.ב – בשנה שעברה יצא לי להתקל בבקשה בטוויטר. היה מדובר בילד חולה שביקש לקשר אותו עם מישהו בבית"ר ירושלים. שיתפתי את הבקשה בטוויטר, וקיבלתי תגובה מידית מעידן ורד, תגובה שכללה שאלה אחת פשוטה, איך אפשר לעזור. כל ההתנהלות מול עידן ורד היתה בפרטי, העניין לא סוקר בכלל, ועידן ורד פשוט אירח את הילד לפני המשחק בו בית"ר ניצחה את מכבי בנתניה. כלומר, כשעידן ורד באמת צריך לדאוג לאינטרס של הכלל, הוא עושה זאת בחפץ לב.

יומן אליפות צהובה (19)
ליגת שוקי ההון - ספינים

תגובות

 • קורא

  בעיניי יש כלל מאוד פשוט להצלחה בעבודה - כשהאינטרס של המעסיק והמועסק זהים.

  עד לפני כמה חודשים עבדתי בארגון שבו עשיתי כמיטב יכולתי לטובת הארגון בשכר שהיה קצת נמוך, אבל היה הוגן מאחר והגעתי ללא ניסיון רב בעבודה אותה ביצעתי. שנינו סיכמנו במועד החתימה שאני נכנס בשכר נמוך יחסית תוך כדי ידיעה שאחרי כשנה השכר צפוי לעלות. עבדתי קשה, ועשיתי עבודה טובה (לדעת שני הצדדים).

  אחרי כשנה בשיחת השכר נאמר לי שלא עשיתי כמה דברים קטנים שציפו ממני לעשות (ברמת ה-10% מכלל העבודה), ולכן לא אקבל העלאה או בונוס. הרגשתי זלזול באינטיליגנציה שלי, מאחר וידעתי שזה שלא העלו לי את השכר נבע מכך שעברנו למשרד יקר יותר ושהיו הרבה הוצאות מעבר לא צפויות, ולא בגלל הביצועים שלי. לו היו אומרים את האמת, הייתי חי עם זה בשלום.

  באותו רגע, האינטרסים שלי ושל המעסיק כבר לא היו זהים ותוך שלושה חודשים נפרדנו ברוח מאוד טובה ועברתי למקום עבודה טוב יותר בשכר גבוה יותר - וזה בדיוק מה שאני חושב שעידן ורד צריך לעשות. נ

  הגב
  • matipool

   +1
   הלוואי שהתגובה שלך תגיע למעסיקים באשר הם.
   עברתי משהו דומה לפני מס' חודשים (אני כבר הרבה זמן באותו ארגון אז זו לא בדיוק אותה סיטואציה).
   בעקבות שינויים בארגון, קיצוצים וכו', נוספו לי תפקידים ואחריות תוך כדי הבטחה להעלאת שכר. ביקשו ממני להמתין חצי שנה. המתנתי ואז אמרו לי שיכולים לתת לי העלאה אבל קטנה ולא מכובדת ובוא נמתין עוד חודשיים עד שיגיע מנהל חדש למחלקה ואז אקבל את העלאה.
   המתנתי עוד חודשיים ואז נכנסתי למנכ"ל הגדול, המפחיד והכריזמטי שהסביר לי שהענף והארגון בצרות, שהוא חושב שאני מקבל שכר הולם והוא לא משוכנע שמגיעה לי תוספת. אותו מנכ"ל שחודשיים לפני כן, ביקש שאמתין חודשיים להעלאה כמו שצריך.
   הבהרתי לו את אכזבתי מההחלטה ויצאתי מהחדר. בניגוד לך, אני לא יכול לצערי לעשות את השינוי שאתה עשית.

   הגב
   • Amir A

    קודם כל, מי שמאמין לססמאות של "כולנו משפחה אחת גדולה" וכיוצא בזה שמחלקות כח אדם מדקלמות בארגונים, שימסור דרישת שלום גם לחד קרן שעומד שם בפינה, לסינדרלה, לפיטר פן, ולזאוס.
    ומגיע הרגע שהארגון עושה 1+1 ואומר לעצמו "הוא כבר לא יעזוב כי הוא זקן מדי/עייף מדי/יש לו הוצאות שוטפות גבוהות (ילדים, משכנתא) אז אין לנו שום אינטרס לקדם אותו או להעלות לו את המשכורת". לשאלת הביצועים/אחריות וכדומה יש לתחושתי משקל פחות בהרבה ממה שאנשים מדמיינים כשזה מגיע לשאלות הקידום/העלאה במשכורת.

    הגב
    • איציק

     לא מדויק. לססמאות הללו יש המון משמעות כאשר מבקשים מהשכיר להישאר כדי לעזור לחברה, כאשר מסבירים למה הוא לא צריך להיפגע שלא משפרים לו את החוזה, כאשר מבקשים מהשכירים לצמצם בהוצאות. אין להן משמעות כאשר החברה שמה פס על השכירים, לא משפרת תנאים, זורקת את המבוגרים, או המנהלים מעלים לעצמם שכר תוך בקשת צמצום מהשכירים. כלומר זה תלוי בסיטואציה.

     הגב
  • אביאל

   קורא - אני לא רואה משהו מקביל בסיפור שלך (שׁמוצדק לחלוטין, בטח שהבטיחו) לעומת ורד, ורד קיבל את ההזדמנות לשחק טוב בקבוצת צמרת, להוביל אותה, לזכות באהבת הקהל וגם לשקם את הקריירה על הדרך.

   הגב
   • קורא

    מה שדומה הוא שהוא קיבל הזדמנות לשיקום הקריירה וביתר קיבלה הזדמנות לשחקן מעולה במחיר זול. כעת, מגיעה לו העלאת שכר והבוס שיודע שהיא מגיעה לו לא מוכן לתת.

    לשני הצדדים היה מה להרוויח וכעת אין יותר זהות אינטרסים בין המעביד למועסק ולכן יש צורך בפרידה.

    הגב
    • אביאל

     קורא - זה משא ומתן, זה שטביב לא פותח את הארנק כמו גולדהאר, ברקת או שחר זה משהו אחד, הוא יודע להעריך טוב כמה ורד שווה לו, מה גם שכמו שכתבתי למטה, ורד צריך ללכת יותר לטובת הקבוצה אחרי שהיא שיקמה לו את הקריירה.

     הגב
     • איציק

      יש משהו מאד פסול לספסל שחקן שאתה איתו במשא ומתן ובכך לפגוע בו עתידית. רוצה לנהל משא ומתן, עשה זאת בניקיון כפיים. טביב לא מכיר את הדרך הזאת.

      הגב
      • אביאל

       לגבי זה אין ויכוח.

      • אהד

       לא בטוח. אם אתה יודע שהשחקן עוזב את הקבוצה תוך כמה חודשים, הגיוני שתרצה לקדם ולשתף שחקנים אחרים (אאכ אתה צריך אותו חמאבקי ירידה/אליפות וכו).

      • איציק

       אם אתה מנהל משא ומתן הוגן אתה לא יודע זאת ומקווה שישאר. אם אתה סתם נותן הצעות לא ריאליות, תהייה בן אדם ותן לו לעזוב, תרוויח כמה גרושים בינואר אולי. הרי בסוף עונה עם הצעה כזאת הוא בכול מקרה יעזוב.
       תוסיף לכך שהאוהדים כנו מנוים וכרטיסים בהנחה שהקבוצה תופיע במיטבה כל פעם, עם הסתייגות לש פציעות אמתיות, מנוחות מחויבות אבל לא כענישה.
       בנוסף, אתה פוגע בקבוצות ששיחקו נגד בית"ר עם ורד ואיבדו נקודות עקב כך. הרי אין לו מחליף ראוי.

     • Ollie Williams

      משמשחקים על רגש בעניין כלכלי - אתה יודע שדופקים אותך.
      כמו הפרסומות של אל על ותנובה, שמשחקות על נימי הפטריוטיזם הזול כדי לדפוק את הצרכנים.

      רוצה לראות מנהל סטארט אפ שיגיד לעובד שמבקש העלאה "אצלנו לא פותחים את הכיס כמו בגוגל, פייסבוק ואפל, אז קח 15 אלף לחודש במקום ה 25 שתוכל לקבל בחוץ ותבוא לקראתנו כי נתנו לך משרה בלי נסיון".

      לכולם קל לוותר על 200-300 אלף יורו (או 5 מליון אםצזה ערן זהבי) כשזה השכר של מישהו אחר.

      הגב
 • holden

  זה לא בגלל הכסף-זה רק בגלל הכסף,
  מסכים שאנשים עשירים כן עושים חשבון ועוד איך לכסף " קטן" , דווקא אותם אלו שאין להם משחקים אותה לארג'ים, זה סוג של הפוך על הפוך.

  לפעמים יוצא לי לראות בסופרמרקט בשעת קניות אנשים שממלאים עגלה עמוסה במצרכים ובכל טוב בעוד אני יודע היכן הם מתגוררים, זה משעשע ומעציב שלפעמים ערך הבית שלהם שווה " כמעט" לשווי העגלה,
  בן אדם עשיר תמיד יעריך כסף ולעולם לא יזלזל בפרוטות, התכונה הזו היא חלק בעצם ממה שהפך אותו מלכתחילה לאדם אמיד,

  גם ידוע שבדרך כלל אלו שהפרוטה לא מצוייה בכיסם משאירים יותר טיפים לאנשי שירותים ומקצוע,
  העשיר מתקמצן לכאורה-העני לארג'

  הגב
  • אורי

   הכי אני אוהב בסופר ביום שישי לראות אנשים עם סל קניות של 700 ש"ח מעלימים שקיות ניילון כשהקופאית לא רואה כדי לחסוך 10 אגורות פר שקית

   הגב
 • יניר

  מתברר שהקהל של בית"ר התבגר ומבין שעושים עליו סיבוב. אבל זה לא ישנה, בדומה לאייבינדר , עידן ורד יעזוב בסוף השנה ואנחנו נשמע סיפורי סוכנים שגם ב"ש גם מכבי וגם מכבי חיפה מתמודדות עליו. ובסוף יחתום בב"ש

  הגב
  • גיא זהר

   בוא נראה את הקהל "המתבגר" של ביתר כשאייבנדר ישחק נגדם.

   הגב
   • ירושלמי

    מה הקשר?
    כי במכבי, הפועל או חיפה אוהבים מאוד את האקסים שלהם, במיוחד כשהם עוברים לאחת היריבות הגדולות.
    לא שאני חושב שצריך לשרוק לו בוז (מה גם שלדעתי איינבינדר עזב דווקא ברוח טובה, כשהכעס היה כלפי טביב בעיקר שנתן לו ללכת) אבל גם אם ישרקו בוז אין עם זה שום בעיה וזה ממש לא מעיד על בגרות הקהל.

    הגב
    • גיא זהר

     יש הבדל כששחקן עוזב מחוסר ברירה (אייבנדר, אצילי, ברדה לחיפה בזמנו) או כששחקן עושה פיו פיו לקהל או כששואלים אותה מה הוא מאחל לקבוצת נעוריו אומר שהוא עסוק בקבוצה החדשה שלו. אוהדי באר שבע בחיים לא שרקו בוז לברדה ולדודאזדה כן, ובצדק (קללות זה משהו אחר, לא לעניין). אוהדי ביתר (לפחות חלקם) מקללים גם את אצילי וגביע הטוטו קיללו גם את אייבנדר.

     הגב
     • ירושלמי

      אתה רק מוכיח את הטענה שלי.
      כשברדה עזב את באר שבע הוא עשה זאת כשהיא הייתה הרבה יותר קטנה והמטרה שלו הייתה להשתדרג ולקבל משהו שב"A לא יכלה להציע, כך שלא מדובר מבחינת האוהדים במעבר שחיזק יריבה באותה רמה, לכן אין יותר מידי כעס כלפי השחקן.
      אבל דודזאדה חתם ביריבה הכי גדולה של ב"ש בשנים האחרונות ולכם מבחינתם זה בגידה כי חתימה שלו שם מחלישה את הסיכוי שלהם לאליפות (כביכול), לכן שורקים לו בוז.
      אם הוא היה חותם בקבוצה חלשה יחסית חסרת סיכוי להלחם על התואר (אשדוד, אשקלון, מכבי חיפה או אפילו נתניה) סביר שלא היה כעס כלפי דודזאדה.

      הגב
      • בלייק

       זה לא "סביר". בטוח שלא היו שורקים בוז לדוידזאדה אם הוא היה חותם בנתניה או הפועל חיפה. אני גם מניח שהתשובה שלו אז לגבי ב"ש היתה משתנה אם הוא היה משחק במועדון שלא מתימר להתחרות בב"ש.
       בכל מקרה, אני חושב שגם במקרה אצילי הקהל הבין טוב מאוד מה קורה מאחורי הקלעים. בסופו של דבר, כמו בכל הקהלים, השבטיות גוברת על הרציונל. כנראה גם אצילי היה מקבל פחות בוז או בכלל לא, אם הוא היה חוזר לארץ לשחק במכבי פ"ת.

      • יואב

       לגמרי בלייק

      • איציק

       שורקים לו בוז כי הוא הבטיח שאם הוא חוזר זה רק לבאר-שבע ואז תקע לא את הסכין הכי עמוק שאפשר, ליריבה הפוטנציאלית הכי חזקה. אם לא היה מבטיח, כנראה שהיה עובר יותר חלק.

      • ישרון

       איציק אין משפט שאוהדי בית"ר מפחדים ממנו יותר מאשר "בארץ אני אשחק רק בבית"ר"
       שזה מה ששלושתם אמרו/ביקשו מעיתונאי שיכתוב את זה.

      • גיא זהר

       איציק, אני (ורבים מאוהדי ב"ש, סתומים תמיד יש), לא באים בטענות לדודזאדה על זה שחתם במכבי, הרבה ברירות לא היו לו בסיטואציה הנוכחית ואם על הדרך שדרג את השכר שלו, לבריאות. אפילו לא על קומבינת ההשאלה, אלא על זה שלא מסוגל לפרגן, אפילו בכאילו, לקבוצת נעוריו. אתה עד כדי כך מפחד מאוהדי מכבי, או שסתם אדיוט שלא מסוגל לומר: "אני בעד שכל קבוצה תצליח באירופה" אפילו אם בלב מת שתשכל. ועוד אח"כ המשפחה שלו ממבקשת שלא ישרקו לו בוז. ירושלמי, זה ממש לא מדויק. כלפי בניון תמיד היה כעס על העזיבה למרות שהקבוצה ירדה ליגה וזה לגיטימי לגמרי. הכל תלוי באיך שאתה עוזב. אתה אולי צעיר אבל אנשים מאוד התבאסו על הצורה בה נוימן עזב את בית"ר, והרבה פחות כשמלמיליאן (ובטח אבי כהן) עזבו למכבי. יש קלאסה ויש חוסר קלאסה.

      • yaron

       רק בואו נודה באמת שב"ש לא ממש רצתה אותו בחזרה, בטח שלא נלחמה עליו.

      • גיא זהר

       ירון, זה נכון. בינואר רצו אותו יותר וכנראה שהעניין התפוצץ על דמי העברה (דודזאדה יכל לחזור אז רק אלינו). כנראה שכבר אז סגר במכבי ואז מה שקרה ביוני לא רלוונטי (וגם אם לא סגר לב"ש היו אז נוסף לקורהוט גם את סוארס ולוסיו שלא היו בתוכניות, שלא לדבר על אורן ביטון).

      • יואב

       אורי, נויימן ואבי כהן עזבו ליריבה גדולה אחרת, בדיוק כמו שירושלמי כתב. אני זוכר את העברות האלו מצויין. היה לקהל של ביתר את כל הזכות להתבאס(גם אני במקומם) ולאוהדי מכבי לשמוח. ככה זה עובד.
       מה הקשר בכלל למה שכתבת? אם ברדה היה חותם במכבי לפני שנתיים, הייתם על הגדרות. ככה זה עובד. קלאסה לא קשורה לזה בכלל.

      • גיא זהר

       יואב, לא ירדת לסוף דעתי, הבדלתי בין מלמיליאן ואבי כהן שהעזיבה שלהם התקבלה בטבעיות לבין נוימן שלמיטב ידיעתי אוהדי ביתר הוותיקים לא סובלים עד היום. גם לקלאסה יש משמעות.

      • יואב

       גיא,
       אני חושב שטיב היריבות בין המוכרת לקונה, הוא זה שעושה את ההבדל.
       רענן את זכרוני, מה היה מעורר מחלוקת בהעברה של נוימן?

      • ישרון

       גיא
       אני אומנם צעיר יותר אבל לא מוכר לי טינה כלשהיא כלפי נוימן

      • גיא זהר

       נוימן עבר לשחק במכבי אחרי שבית"ר ירדה ליגה. לפי הטענות הוא אמר לחבריו בבית"ר: "אתם תשחקו בליגה השנייה כשאני אשחק בדרבי התל אביבי"

      • יואב

       אוקיי. בעייתי קצת עניין הציטוטים...בכל מקרה, חשבתי שהיה משהו בעייתי בין המועדונים.

    • אורי

     כן, במכבי מאוד אוהבים השנה את עמרי בן הרוש, יותר מבכל שנה קודמת!

     הגב
   • אביאל

    גיא - הבנו מזמן, בית״ר ואוהדיה אלה השטן והמלאכים הם בבאר שבע, שכחתם מהר מאוד איך הורדתם פעם מאמן מהכביש, זרקתם סלעים ופיטרתם מאמנים כאילו אתם ריאל מדריד. הכי גרוע זה לקבל הטפות על התבגרות מכאלה שההצלחה דיי עלתה להם לראש, נראה מה יקרה בשנות משבר.

    הגב
    • גיא זהר

     מישהו אמר את זה? כולם אותו חרא פחות או יותר. רק שהחארות אצלכם יותר חארות מכולם, סורי. צחוק הגורל שאתם תמיד מקבלים את הבעלים הראויים לכם, בדיוק כמו הנמסיס.

     הגב
     • אביאל

      גיא - הבעלים הראויים לכם ? ברקת מעתיקה את גיידאמק, שהביא לנו שתי אליפויות, אם ברקת הולכת אתם חוזרים לאותו מצב, מאז שטביב בא אנחנו שלוש פעמים באירופה, מעל לקבוצות (הפועל וחיפה) עם תקציב גדול משלנו ועם כדורגל התקפי.

      הגב
      • גיא זהר

       אביאל יש לי ביקורת קשה על משפחת ברקת בהמון תחומים (לדוגמא ההשקעה בנוער למשל שדומה לזו של טביב יענו כמעט אפס, אבל גאידמק? (יאמר לזכותו שהשקיע בנוער - אייבנדר וורד זה ממנו), בחייאת. אלונה לא מתקרבת, כולל העונה, לתקציבים תלת ספרתיים, ובשתי העונות האחרונות מאוזנת. התקציב שלה בעונה השנייה והשלישית של אלישע בה סיימנו בעונה אחת במקום השני ובעונה השנייה הגענו לגמר הגביע, הישגים שבית"ר לא התקרבה אליהם, היו קרובים לאלו של טביב בשנתיים האחרונות.

 • השמן

  מעולה גיל. גם את קלטינס לא הבנתי כשהוא חתם.
  העניין עם טביב הוא הרבה יותר מזה, כמות המחמאות על הניהול האיכותי שלו פשוט לא תיאמן, בתכלס מבחינת תקציב הוא רביעי בליגה. הוא מגיע למקום שלישי בזכות הקריסה השנתית של חיפה. אם הוא היה מוכן להוציא עוד 300 אלף דולר על רואדה ואיינבינדר, ולהתנהל כמו בן אדם מול המאמנים שלו ביתר הייתה כבר רצה לאליפות השנה. כרגע לדעתי יש להם פחות סיכוי מלהפועל חיפה ונתניה. זה כל כך ברור שהם יקרסו מתישהו.
  ועוד יותר הזוי, כל חודשיים מנסים לחסל את האיש, אבל אף אתר לא מעלה תחקיר. למה? במה הוא עוסק?
  שששש. הוא הביא את פול אדגר בקצת כסף, והשחיל לג'ורדי את אזולאי ודסה, כפיים!

  הגב
  • גיא זהר

   אפרופו מנסים לחסל, אחד מאלו שהיו שמועות עליו, לכאורה, היה הבעלים של הכח יחד עם נמרוד ורד, האבא של. עולם קטן.

   הגב
  • yaron

   עזוב אליפות, בית"ר היתה מגיעה פעם בשנתיים שלוש לאירופאית. זה כסף טוב!
   בכל מקרה, תוסיף לרשימה שלך את דראפיץ'.

   הגב
 • אלון3131

  אם יש שחקן שמייצג את הכישלון של מכבי חיפה כמועדון ב5 שנים האחרונות זה עידן ורד.

  שחקן ששיחק במכבי חיפה 5(!) שנים ולא הצליח למצוא מקום בהרכב והראה הבזקים של יכולת ללא הצלחה לשמור על עקביות עד שנפלט החוצה.
  ופתאום פוף, הופך לשחקן מהטובים בליגה, ואפילו לא עשה את זה במערכת הבריאה יחסית של מכבי תל אביב או באר שבע, אלא בקרקס הנודד של טביב.
  נכון שהוא עכשיו בשיא הקריירה ובמכבי חיפה היה כישרון צעיר, אבל זה שהוא לא הצליח להגיע לשיאו במכבי חיפה כל כך הרבה שנים מראה כמה המערכת חולה.

  בהקשר של הפוסט יותר, שלא יוותר על שקל בשביל טביב.

  הגב
  • קורא

   זה לא רק הוא, זה גם איתי שכטר, ואלירן עטר, ועוד ועוד ועוד.

   המערכת של חיפה חולה, ואת זה אני אומר בתור אוהד של חיפה.

   הגב
   • אלון

    ברור. לא חסר דוגמאות.
    שכטר ועטר 2 פרימדונות ולא כזה מפתיע שכשיש בעיות הם נמוגים.
    אבל ורד בחור שעובד קשה

    הגב
    • קורא

     אפשר גם להזכיר את תומר חמד בהקשר הזה, ששבע מרורים בחיפה ורק בזכות האישיות שלו הפך את הקריירה שלו למה שהיא.

     הגב
     • אלון3131

      לא מסכים.חמד נתן עונה מדהימה ב2011 לפני שעזב. לקח לו זמן לפרוץ אבל מדובר על תקופה שמכבי חיפה פרחו חמד רפאלוב גדיר גולסה וטוואטחה.כולם 25 ומטה.

      הגב
      • קורא

       לא אמרתי שהוא לא נתן עונה מדהימה, רק אומר שהוא הצליח למרות מכבי חיפה ולא בזכותה.

      • Ollie Williams

       זו הייתה עונת אליפות בכיכוב של תוצרי נוער כמו חמד הנ"ל, רפאלוב, כיאל (השלושה יצאו לחו"ל מיד אחר כך) ואף יניב קטן.
       אמנם רק לפני 6 שמים אבל שמיים וארץ מבחינת סטטוס המועדון

  • dk

   לצערי (כי ממש אהבתי אותו כשחקן) ורד סבל מפציעה חוזרת בכתף (פרק אותה הלפחות פעמיים שאני זוכר) בתקופתו במכבי ולכן לא הצליח להגיע לשיא/לשמור על יציבות לאורך זמן.

   הגב
  • אביאל

   אלון - ורד היה המצטיין בבית״ר לפני שעזב לחיפה, לשם הוא עזב הרבה כדי לעזור לבית״ר פוסט גאיידמק לא לפשוט את הרגל, עם הנדיבות של יעקב שחר שקנה אותו ועונה לאחר מכן את חן עזרא בסכומים גבוהים כדי לעזור לבית״ר.

   הגב
   • גיא זהר

    אביאל אתה קונה את החרטא של הנדיבות של שחר, מצפה ממך לפחות נאיביות.

    הגב
    • אביאל

     גיא ובלייק - לשלם על חן עזריאל מיליון דולר זאת נדיבות, אין שום הצדקה למחיר הזה.

     הגב
     • בלייק

      אם זה המדד, אז שחר הוא פילנטרופ להרבה קבוצות בליגה.

      הגב
     • גיא זהר

      לא חושב, במידה שהמחיר נכון, ואני מטיל ספק רב בזה, שזו נדיבות אלא הערכת יתר של השחק. כמו שכתב בלייק, היו לו טעויות כאלו.

      הגב
   • בלייק

    אני בדעה של גיא. זאת ממש לא נדיבות של שחר. אני גם זוכר את הכותרות כשבית"ר מכרה מאוחר יותר שחקנים לקבוצות שהם לא מכבי חיפה, כאילו איך בית"ר מעיזה למקסם רווחים כששחר כל כך עזר להם.... עם כאלה חברים....
    אביאל - התכוונת לחן עזריאל כמובן. חן עזרא הגיע לחיפה מנתניה.

    הגב
   • dk

    אתה מתבלבל עם חן עזריאל... מסכים איתך על החולשה של שחר לביתר אבל עידן ורד ממש לא בא על הטיקט הזה.

    הגב
  • סחבק

   עידן ורד סבל מוירוס באגף ימין שנקרא אייל משומר.
   במעט הפעמים ששיחק באגף , לא קיבל חופש לפעול, כי אם צעדיו הוצרו על ידי המשומר.
   בביתר הוא גם מקבל קארד בלנש בהרכב (דבר שלצערי בחיפה לא קרה, ויש האומרים שזה קשור גם ליחסים עם קטן), וחשוב מכך - אף אחד לא מפריע לו לעשות את הדבר הזה, נו, איך קוראים לו - לשחק כדורגל.
   משומר לא רק לא ידע להרים, לו זו הייתה מגרעתו המקצועית היחידה - דיינו, אבל האיש פשוט חרב את משחק ההתקפה שלנו, פעם אחר פעם אחר פעם, והיה נוגע בכדור יותר מכל שחקן אחר אצלנו, גם ובעיקר במשחקים בהם שלטנו (וגם לא היה לו מושג איך לשמור במצב נייח, ד"ש למספרת של יצחקי ועוד אינספור גולים הרבה יותר פשוטים שחתומים עליו).
   לא בכדי למולנסטיין הספיקה מחצית אחת בגביע הטוטו כדי להבין שאסור לו לשחק כדורגל בקבוצה שמתיימרת לעשות משהו עם הכדור.

   הגב
 • yaron

  כמו שכולנו כבר יודעים, טביב לא ממש רוצה להפוך לאחת מארבע הגדולות, לא באמת רוצה ליגה אירופאית ובטח שלא רוצה להיאבק על אליפות. טוב לו עם פלייאוף עליון ומוקדמות באירופה. אם יש דבר אחד שאפשר להגיד לזכותו זה שהוא עקבי...
  האמת, זה לגמרי לגיטימי.
  מה שאני לא מבין זה את ההתעקשות שלו להיכנס לסרט הזה כל פעם מחדש. לשיטתו, הדבר הכי נכון לעשות זה למכור אותו בינואר לכל המרבה במחיר.

  הגב
  • השמן

   עם קלטינס זה עבד לו, אז יש היגיון בדברים, גם לא בטוח שלא יעבוד לו עם ורד.

   הגב
   • גיל שלי

    עידן ורד עשה לזה לייק בטוויטר, כנראה שזה לא יעבוד

    הגב
    • בלייק

     אתה מחזק את ב"ש על חשבון אלי טביב?

     הגב
   • yaron

    טביב וורד הולכים עכשיו לרקוד ריקוד מאוד מוזר.
    המטרה של ורד - להישאר בריא
    המטרה של טביב - לאמלל אותו עד שיחתום או לנסות למצא מישהו שישלם עליו הרבה כסף בינואר.
    אני מאמין שאם טביב היה מציע לו 250 (יוכל לקבל יותר כשחקן חופשי) היו מגיעים להבנה אבל 180 מזכיר לי יותר מדי את הראש שלו עם אצילי...

    הגב
   • גיא זהר

    אפרופו מנסים לחסל, אחד מאלו שהיו שמועות עליו, לכאורה, היה הבעלים של הכח יחד עם נמרוד ורד, האבא של. עולם קטן.

    הגב
   • גיא זהר

    גם עם דסה עבד לו. קלטינס צעיר וגדל במועדון. ורד לפני חוזה אחרון.

    הגב
 • איציק

  אני לא מכיר וירוס ביד החותמת. יתכן והתבלבלת עם זיהום או דלקת?
  חוץ מזה, כל מילה.

  הגב
  • גל ד

   זה פיצ'ר, לא וירוס.

   הגב
 • יניב

  טביב הפעם הלך רחוק מדי לדעתי אם המשחק שלו הזה.הפעם הוא הולך להפסיד ובניגוד למקרה אצילי הקהל לא יסלח לו הפעם ויתחיל למרר את החיים שלו.
  בכלל זה צעד כזה מטומטם שלא יאמן.אין אחד שהמהלך הזה עשה לו טוב.אולי חוץ מורד שעכשיו יש לו לגטימציה לעזוב אבל טביב גם פוגע בקבוצה שהשחקן הכי טוב שלה מוצא מהסגל כי טביב החליט.גם בעצמו שאני מקווה הוא יאבד את הקהל עכשיו.גם בבן זקן שגם ככה נתפס כבובה ומה שטביב עשה לו זה וידוי הריגה סופי.גם אוחנה שקיוותי שהוא יצליח למתן קצת את טביב ולא נראה סאגות כאלה.
  הקיצר הרבה זמן לא ראיתי כזה צעד מטומטם של LOSE-LOSE לכל הצדדים המעורבים

  הגב
  • ארז

   אוחנה זה מופרך.
   היה שחקן ענק.
   מדד הפלוס-מינוס שלו בכל המישורים הנוגעים לספורט מאז שחדל לשחק הוא מינוס אינסוף.
   פרשן מגוחך, מאמן נורא ואיום (מועדונים ונבחרות מקצועיות), ועכשיו גם תפקיד ניהולי עלק.
   נהנה מהילה של "רהיטות וכריזמה", ורוכב על זה עשרות שנים.
   אין לי שום דבר אישי נגדו, אבל זה שהוא מתפרנס שנים רבות כל-כך מכדורגל, חלקן על חשבוננו (התאחדות, טלוויזיה) - זה פשוט בושה וחרפה בעיניי.

   הגב
 • BRT

  תמיד "נח" לומר לאחר לוותר על כסף לא שלך.
  צודק לחלוטין,
  ולמדנו משהו יפה על האישיות של ורד מהסוף,
  תודה !

  הגב
 • יוני

  גיל הפוסטים שלך הולכים ומשתבחים

  הגב
 • ארז

  אחלה פוסט, והקטע על ורד בסוף יפה במיוחד. קנה אותי.

  הגב
 • שמעון

  גיל אני מסכים עם כל מילה שכתבת. ורד כנראה יראה עכשיו את היציע הרבה עד תום החוזה.

  הגב
 • D! פה ועכשיו

  הפונט בתגובות הורג אותי.

  הגב
  • דיזידין

   לגמרי, אני איתך בקבר

   הגב
  • yaron

   באיזה דפדפן אתם משתמשים?

   הגב
 • Amir A

  מדהים אותי שמישהו חושב שזה לגיטימי להשתמש בטיעון "בא ממשפחה אמידה" במהלך משא ומתן למשכורת. מה השלב הבא? "זה היה לגיטימי למכור לה מכונית דפוקה. אם המכונית תתפגר היא יכולה לקנות אחרת. היא באה ממשפחה אמידה". "אז מה אם אנחנו מעבירים להם רק 50% מדמי הביטוח בזכות איזו מילה באותיות הקטנות, כן השורה הזו שאומרת שבמקרה והם מגיעים ממשפחה אמידה...".
  השמיים הם הגבול. אני צריך לפתוח סטראטאפ על החרא הזה. לא יאומן.

  הגב
  • איציק

   אני חושב שאתה מגזים. בחברה סוציאלית, ובטח כזו שמנסה להנחיל טביב, אלו שיש להם מתגמשים לטובת אלו שאין. אז עידן ורד יתרום יותר מבוריס קליימן לרווחת אלי טביב. לדעתי הגיוני ומוסרי. ככה לכולם יהיה טוב גם כלכלית וגם טוב בנשמה.

   הגב
  • שמעון

   הלו הלו שכחת שאנחנו יהודים. כל הפטנטים האלו אנחנו המצאנו. זה מה שעושות כל קרנות הפנסיה והביטוחים. אף אחד לעולם לא יקבל את הכסף שיצטרך אותו אולי לאחר מלחמת התשה למוות. מה שתיארת כבר יש את זה בכל מוסך ובכל חברת ביטוח

   הגב
 • אורי

  לא משנה כמה ורד "לא זקוק לכסף", טביב זקוק לו עוד פחות

  הגב
  • איציק

   מאיפה אתה יודע מה הצרכים של טביב?

   הגב
 • אלכס דוקורסקי

  כל הכבוד לורד על אירוח הילד. וחוץ מזה, נהניתי לקרוא.

  הגב
 • אמיתי

  בגדול מסכים אבל אנסה להיות פרקליט השטן לרגע:
  קודם כל ככה זה משא ומתן. עניין של כוח. וטביב משתמש בחוקים העקומים לטובתו. צריך לשנות את השיטה.
  שנית יש לי חבר טוב ואח קטן ששניהם פיזיקאים ובחרו לעבוד בחברות סמי ממשלתיות למרות שבשוק הפרטי הם יקבלו בערך כפול מהמשכורת הנוכחית. הם עם סוג של קביעות והעבודה תממן להם דוקטורט והאתגר המקצועי גדול יותר. ואני בטוח ששניהם קיבלו הצעות ובכל זאת הצליחו לשכנע אותם להישאר (גם מטעמי ציונות כן). ככה שהעניין הזה לא קיים רק בכדורגל. וחוץ מזה מקום כזה (כמו ביתר בשביל ורד) מוציא מהם את המיטב מקצועית ואישית. הרי ורד לא ככ הצליח מחוץ לביתר, הגיוני להשתמש בזה כטיעון להשאירו.
  החברה לפעמים מנסה לחסוך ולשלם פחות והעובדים מנסים גם הם לקבל יותר וזה מאבק לגיטימי בסופו של דבר. שוק חופשי #לכאורה

  הגב
  • Amir A

   לא הבנתי את הדוגמא שהבאת. לאח ולחבר הציעו תחליפים למשכורת הגבוהה יותר (קביעות, דוקטורט). מה טביב מציע לוורד בתמורה לשכר הנמוך יותר? מניות? חוזה חתום לתפקיד ניהולי אחרי הפרישה? בנוסף, המקרה שהבאת היה רלוונטי במידה ואת המשכורת הנמוכה היו מקבלים רק חלק מהמועסקים בחברה הסמי ממשלתית (כמובן באותו התפקיד).

   הגב
   • אמיתי

    אני חושב שאם הוא יהיה שחקן מועדון אז כן זו אפשרות שהוא יקבל תפקיד אחרי הפרישה. לבניון ולעוד הרבה הובטחו דברים דומים. לא לגמרי הבנתי את החלק על המשכורות.. בביתר כולם מרוויחים מעט? אותו הדבר?

    הגב
    • Amir A

     לא, וזאת בדיוק הנקודה. אם כולם בתפקיד שלו היו מרוויחים מעט, כמו שכולם מרוויחים מעט בחברות ממשלתיות, אז היה לך קייס. אבל זה לא המצב.

     הגב
     • אמיתי

      נראה לי שבביתר כולם מרוויחים מעט..

      הגב
     • ישרון

      אמיר
      רוב השחקנים מרווחים פחות מורד

      הגב
    • גיא זהר

     טביב יציע לורד תפקיד במועדון? מעולה. כשמישהו יקבל חוזה ארוך טווח מטביב נדבר. זה מה שלטענת רואדה דרך אגב הפיל את ההצעה.

     הגב
     • אמיתי

      טביב לא היחיד שעושה את התרגיל המסריח הזה אבל לפי הפוסט הוצע לו חוזה לשלוש שנים. יש מקרים (הקיצוני ביותר זה שארפ במכבי) ששחקני בית "מפוצים" בסוף הקריירה. מסכים שאצל טביב זו אפשרות פחות ריאלית

      הגב
      • גיל שלי

       איפה הבנת שהוצע לו חוזה לשלוש שנים? וואלה לפעמים יוצאים לי דברים מהמקלדת שלא ידעתי עליהם

      • אמיתי

       מיי באד.. לא יודע איכשהו המספר 3 נכנס לי לראש. הפעם זה לא אתה גיל. הפעם :-)

      • איציק

       רק לחדד, זה אף פעם לא גיל או מישהו אחר, זה תמיד... ;)

      • אמיתי

       לא תצליח לסכסך בינינו איציק. עם אחד דה באזר אחד

      • איציק

       חס וחלילה, אם זה מה שהשתמע, אז מחילה.
       http://flix.tapuz.co.il/v/watch-2885194-.html

      • גיא זהר

       היה איזה חרטוט בוואלה שהוצע לו חוזה לשלוש שנים. מאוד אמין.

   • איציק

    לדעתי טביב בהחלט יהיה מוכן לממן לורד דוקטורט אם ורד יסכים לכך.

    הגב
    • Gil - Zimbabwe

     באיזה תחום בדיוק יעסוק הדוקטורט?

     הגב
     • אמיתי

      פציעות ספורט כמובן

      הגב
     • איציק

      הקשר הגורדי בין הוירוס ביד לחוסר יכולת לשחק כדורגל.

      הגב
      • בלייק

       הקשר הג'ורדי

      • איציק

       מבריק אתה :-)
       אהבתי

  • ישרון

   אין ספק שבית"ר מוציאה מורד יותר, השאלה היא כמה יותר? כי לדעתי הוא יכול להצליח במקומות אחרים אולי לא כמו בבית"ר אבל גם לא כמו בחיפה. אגב חיפה ורד הילד (כמו קלטינס) לא רצה לעזוב, מכרו אותו בשביל כסף בתקופת קורנפיין והקהל קיבל את זה כי טובת המועדון וכו'

   הגב
  • בלייק

   אמיתי - הבעיה כאן היא לא ש"אלי טביב מניאק" (אפשר לטעון גם את זה, ואז יהיה קל יותר להגיד שיש עוד "מניאקים" כאלה). הבעיה שצעדים כאלה פוגעים בהצלחה המקצועית של הקבוצה. ראינו את זה עם אצילי, ואחר כך גם עם איינבינדר.
   אני בדעה שהצלחה מקצועית חשובה לטביב פחות מהצלחה כלכלית. זה בסדר מצידו. אני לא בטוח שהקהל של בית"ר באותה דעה.

   הגב
   • אמיתי

    אני הבנתי שהבעיה של גיל ושל רוב המגיבים היא לא עם התוצאה (לפעמים מצליח לפעמים לא- גם מקצועית וגם עם הקהל) אלא מהדרך והנימוקים. ועם זה ניסיתי להתמודד

    הגב
    • בלייק

     אם הבנתי נכון, הבעיה של גיל ומגיבים נוספים היא אכן עם הדרך, כי זאת דרך שהובילה בעבר לבעיות מקצועיות. ברור שלאף אחד לא היתה בעיה כרגע, אם ורד היה ממשיך לשחק והמו"מ היה נמשך בחדרי חדרים.
     עכשיו טביב מושיב את השחקן הישראלי הכי טוב שלו (או אחד מהשניים הכי טובים עם שכטר. כתבתי ישראלי כי בעיני קונט הוא השחקן הכי טוב בבית"ר), דוברים מטעם הוציאו הודעות שיקריות בעניינו, נמני נקרא לדגל להתראיין תחת כל אתר רענן, הקהל נהיה עצבני בחוסר הודאות הזה והחשש מגורל העונה המוצלחת עד עכשיו. הסיפור עם אצילי בזמנו פירק את הקבוצה.

     הגב
     • אמיתי

      אממ הבעיה היא לא לאן הדרך מובילה. לגיל למגיבים וגם לי לא ככ משנה ההצלחה של ביתר ושביעות הרצון של אוהדיה..
      המהות של הדרך היא הבעייתית. גם בעיני. זה ספינים וסחטנות.
      והאמירה על זה שורד בא מבית מבוסס היא באמת שיא דמגוגי. אבל שוב אלו חוקי הפורמט וככה מתנהל מו"מ לפעמים. טביב משתמש בכוח שיש לו כמו מעסיקים אחרים וזו בעצם טענתי

      הגב
      • בלייק

       אני לא אוהד בית"ר והצלחתה המקצועית לא מאוד חשובה לי. אני עדיין חושב שהדרך של טביב בעניין הזה מזיקה מקצועית לבית"ר.

    • yaron

     אני מהמגיבים שיש להם בעיה עם הדרך בלי להיות אוהד בית"ר.
     ראשית, אשמח אם בית"ר תבריא מנטלית ותחזור להיות אחת מארבע הגדולות.
     שנית, הדפיקות הזאת של טביב פשוט לא מסתדרת לי. אפשר להגיד עליו הרבה דברים ואני איפשהו באמצע לגביו אבל הוא לא נראה לי אף פעם טיפש.
     אני מסתכל על מה היה מונח לפניו ולא מבין.
     מאמן - דראפיץ. לדעתי אחד משני המאמנים הישראלים הטובים.
     אצילי - יכל לסגור איתו על 250k או למכור בכסף טוב למכבי.
     רואדה - לא ברור איך אתה נותן לבלם כזה שכבר התאקלם בליגה ובקבוצה ללכת.
     איינבינדר.
     עכשיו ורד...
     מה שלא מסתדר לי זה שאני רואה פוטנציאל לקבוצת צמרת שלוקחת סגנות פעם בכמה שנים ולוקחת גביע מדי פעם (אולי גם אליפות פעם בעשור) ומשתחלת לשלב הבתים באירופאית מדי כמה שנים. זה הרבה כסף.
     אתה יכול להוסיף על סמך אירופאית פעם בשלוש ארבע שנים בשקט וברוגע לפחות מיליון יורו בשנה לתקציב.
     בקיצור, לא מבין...

     הגב
     • איציק

      אתה מבין שאם בית"ר תהייה בין ארבעת הגדולות, אז אחת מארבעת הגדולות לא תהייה בין ארבעת הגדולות.

      הגב
      • בלייק

       אחת מתמודדת על ארבעת הגדולות של הלאומית

      • איציק

       :-)

     • בלייק

      ירון - מסכים עם כל מילה שכתבת

      הגב
     • אמיתי

      מישו פה ציין שתקציב ביתר הוא הרביעי בגודלו. אז בסוף הוא לא גאון ולא טיפש. ממוצע. או כמו שאני מנסה לטעון כמו כולם

      הגב
     • שמעון

      תסמונת השחקן הישראלי סו התיאוריה של טביב. שום שחקן ישראלי למעט זהבי לא נתן יותר מעונה אחת טובה מאד ברצף. טביב בונה על זה הוא יודע שורד לא ישחזר את היכולת מהעונה הנוכחית וכנל אצילי ומוכר אותם בשיא. משם רק תבוא ירידה. כי בשנייה ששחקן ישראלי יקבל את החוזה שלו הוא יהיה חולה בבלוטת החשק ואז ינדוד בין קבוצות ששכרו מובטח. זה לדעתי מה שטביב רואה לנגד עיניו.

      הגב
 • ישרון

  לא שזה מזיז לטביב אבל זה לא עבד על הקהל במקרה אצילי שאחריו לה פמיליה התחילו לשיר "לראות את אלי משלם" בתוספת שירים גזעניים וזה בטח לא יעבוד עם ורד שהוא שחקן בית ואחד אהובים שבהם. טביב הוא לא הבעיה של בית"ר אלא התוצאה, הרבה יותר מעצבן זה אוחנה מה באמת הוא בא על תקן עציץ? תעשה משהו תגיב לאחד מהבלגנים, כמה שקט הוא חושב שהוא יקבל רק על סמך הנוסטלגיה, שבואו לא נשכח שבשביל האוהדים הצעירים זה נטו סיפורים.
  נ.ב. אייבינדר זה סיפור אחר שלא כמו השלושה האחרים הרבה מהקהל הסכים עם טביב שדן לא שווה את מה שב"ש הציעה ולכן אין כעס על טביב בנושא הזה.

  הגב
  • שמעון

   בא בשביל כסף. למה לא היית הולך בשביל הכסף? בעל המאה הוא בעל הדעה. מישהו רוצה ליישם דברים אחרת? שיקנה את ביתר מטביב. כל עוד הקהל מגיע למשחקים וכסף נכנס בעל הבית יעשה מה שטוב לו בשבילו זה עסק כמו כל עסק. זכותו של ורד לא להסכים לזה ובצדק. לאוהדים אין משקל בהחלטות האלו. שום שחקן בארץ לא שווה את המחיר או השכר שהוא מקבל זה בלי קשר.

   הגב
   • ישרון

    אני לא רוצה להיכנס לאוחנה לכיס אבל הטענה הזו נשמעת לי בולשיט, אוחנה זה לא בן זקן שבא לעבוד בבית"ר ואני כן מאמין לו שהוא לפחות חולם על לשנות את מצב הקבוצה. אז זהו שהקהל לא באמת בא למלא רוב מזרחי ומערבי זה לא קרוב לחצי מהפוטנציאל של המועדון, קבוצה מצליחה תכניס לטביב הרבה יותר כסף ברור. ברור שזו זכותו לעשות מה שבא לו גם לקהל מותר לעשות מה שהוא רוצה.

    הגב
 • ערן (המקורי)

  דפוס חוזר אצל טביב, מועדון שלישי ברציפות.
  ניתן לצפות שהקהל ילמד בשלב זה מה באמת קורה, מיהו הקמצן-תחמן ומי מנסה לשמורעל האינטרס שלו באורח סביר.
  ולמרות זאת, לא אופתע אם חלקים גדולים בקהל יקנו את הספין, כפי שרבים כאן קונים ספינים משומשים ושקופים של פוליטיקאים בשקל.
  אני מניח שזה תוצאה של שימוש נרחב ביחצנים (חלקם מעמיד פנים של עיתונאים/אתרי ספורט) + גסיסת עיתונות אמיתית + טמטמת ורדידות כללית שפושה לצערי בכלל האוכלוסיה.

  הגב
 • אביאל

  גיל - האמת שהייתי מצפה שתעריץ את טביב בנושא הזה, כמו שכתבת על אנשים מצליחים. הם יודעים מה השווי האמיתי של השחקנים, עובדה שטביב תופס זרים טובים הוא משלם ומשלם טוב. הבועות של מכבי, ב״ש וחיפה מעוותות את מחירי השוק, טביב לא משחק במשחק הזה ויודע להעריך היטב כמה השחקן שווה בשביל הקבוצה שלו, אצילי עזב וקיבלנו את ורד שנותן תפוקה לא פחות טובה.

  בתור אוהד (לא רציונאלי) הייתי שמח שטביב יציע כפול לורד כדי שהוא ישאר, משום שהוא שיחק מגיל צעיר בבית״ר, הוא מחובר לאוהדים (ראינו את זה בפעם הקודמת שהוא עזב) וגם בגלל שהוא חזר ושיקם את הקריירה שלו בבית״ר. אגב, אותו סיפור עם אייבינדר, שחזר לבית״ר ופרח ושוב הלך, לקהל יש זכות מלאה לבוא בטענות לשחקני בית שעוזבים פעמיים את הקבוצה ובמיוחד שהם חזרו והקפיצו את הקריירה שלהם מחדש, זו טענה לגטימית לחלוטין לקהל להקניט אותם.

  הגב
  • ישרון

   קבוצה מצליחה שממלאת אצטדיונים לא שווה יותר כסף מהמשכורות של רואדה וורד?

   הגב
   • אביאל

    רואדה לא הלך בגלל טביב, הוא דווקא נשאר עוד עונה בגללו.

    הגב
    • ישרון

     רואדה אמר במפורש שזה לא נכון, אם היה מתחמק עם איזה קלישאה של כדורגלנים אז לא הייתי מאמין לו. טביב התעורר מאוחר במקרה הזה וגם הוא מצטער על זה.

     הגב
    • yaron

     "היה מו"מ, דיברנו כמה פעמים אני ואלי טביב והגישו לי הצעה יפה, אך רק לשנה אחת. אני בן 30 וצריך לקבל החלטה שזהו אולי חוזה גבוה אחרון בקריירה וחיפשתי משהו למספר שנים. בהתחלה בכלל הייתי אמור לעבור לליגה השנייה בספרד עם חוזה לשלוש שנים, אבל אפואל ניקוסיה נתנה לי הצעה שלא יכולתי לסרב לה לשנתיים הקרובות. אני לא כועס על אלי טביב, אני חושב שאפשר היה להתאמץ יותר כדי להשאיר אותי ואת איינבינדר וזה היה משתלם למועדון, אבל אני לא נכנס לכיס שלו, לתקציב של בית"ר ולחשבונות שלהם, זאת זכותם".

     הגב
     • גיא זהר

      עזוב ירון, יש אנשים שהעובדות לא יבלבלו אותם, אם זה רואדה ואם זה שמכבי בשנתיים שעברו היתה קרובה לאיזון ושב"ש בשנתיים האחרונות מאוזנת כספית. אייבנדר וורד צריכים לשלם בכלל לטביב ששיקם להם את הקריירה.

      הגב
  • בלייק

   הבועות של ב"ש ומכבי ת"א (חיפה היא לא בועה, היא ילד-בועה כרגע) מביאות תארים ודירוג אירופי (שזה גם שווה הכנסות גבוהות, אבל אני לא נכנס לחישובים הכלכליים של טביב).
   טביב משחק במשחק שלו ומנצח, אבל מתישהו הקהל של בית"ר ירצה גם לרוץ לאליפות, לא?

   הגב
   • אביאל

    בלייק - הן בועות, כי הו מפסידות כסף והרבה ומשלמות מחירים אסטרונומיים על שחקנים שלא שווים את זה, זו בדיוק ההגדרה לבועה, התנפחות של ערך הנכסים.

    הגב
    • השמן.

     כן, הקבוצות של טביב הן דוגמא להתנהלות כלכלית נכונה. בגלל זה כל קבוצה שהוא עוזב הוא משאיר במצב בריא פיננסית
     אני יכול להבין את הטענה שלך שיש בועה במשכורות, אבל להחמיא לטביב על התנהלות פיננסית? אתה לא רואה מי זה האיש?

     הגב
     • אביאל

      השמן - אני רואה מה הוא עושה בבית״ר, משיג יותר מול תקציבים גבוהים ממנו. גם בהפועל הוא עשה את זה עד שהקהל החליט שלא מתאים לו, בכפר סבא אין מה לדבר וההתנהגות שלו שם בזויה.

      הגב
      • השמן

       זה שהקהל החליט שלא מתאים לו, לא אמור לגרום לו להשאיר את המועדון במצב שהוא השאיר. הקהל גם מחה נגד לוני והוא מכר בצורה מכובדת הרבה יותר.
       תקן אותי אם אני טועה (כי באמת אני לא בטוח בטענה הזו), התקציב שלכם הוא הרביעי בגודלו בליגה ב3 השנים האחרונות, זה אומר שהקבוצה היחידה עם תקציב נמוך משל בית"ר שמסיימת אחריה בטבלה זו חיפה. את חיפה עוברות כידוע לך גם קבוצות אם תקציב נמוך יותר משלכם, וזה ממש לא אומר הרבה על ההצלחה של טביב. שוב, אני מבין אותך שהוא עושה גם דברים טובים, וכל הבלגן שהוא עושה עד עכשיו עם המאמנים וכו' לא גרם לכם עדיין לאבד את המקום השלישי, אבל באמת שקשה לי להבין איך אפשר להעריך בעלים כזה.

      • אדם

       גם בהפועל התקציב שלו היה מאוד לא משקף את המציאות כי הוא הביא איתו בחינם ובצורה שערורייתית מכפ"ס את השלד המקצועי של אותה קבוצה.
       טביב הוא בסטיונר בשוק ותגרן, הוא לא באמת מנצח קבוצות עם תקציב עודף עליו.

      • אביאל

       השמן - קודם כל העונה אנחנו עם התקציב הרביעי, בעונות הקודמות עם החמישי (הפועל היו במקום הרביעי), שנית בית״ר משחקת התקפי וזה בדיוק מה שהקהל מחפש (מתי עוד קבוצה פיטרה מאמן במקום הראשון ?), שלישית אני מעריך את טביב כי אני עושה השוואה ובוחן את החלופות, כרגע אף רוכש זר לא יתקרב לבית״ר בגלל ענייני הגזענות, מאז שטביב הגיע אנחנו כל שנה באירופה, שזה לא עניין של מה בכך לבית״ר, בתקווה שאפילו פעם נעפיל לשלב הבא, יש לי ביקורת על טביב בהרבה דברים, אבל ביחס למה שהיה קודם או לאחרים שהתחרו על בית״ר (ופעם שעברה כמעט פירקו אותה ובעיקר גנבו ממנה) זה בסדר. גם דיי ברור לי שלטביב יש אג׳נדה, הוא יביא בסופו של דבר שחקן ערבי, יעלים את האפקט הזה, יבנה קבוצה שהיא קבוע בשיפולי הצמרת וימכור אותה למשקיע יהודי עשיר ויעשה את הסיבוב שלו וזה בסדר גמור. כמו שאמרתי, שאני בוחן את החלופות שעומדות בפני בית״ר כיום ואת ההישגים של טביב מאז שהוא הגיע לבית״ר באמת שאין לי מה להתלונן. גם בנושא ההעברות, אצילי היה עוזב גם ככה את בית״ר וראינו גם את מקרה אייבנדר, בית״ר לא מתחרה כרגע במכבי, ב״ש וחיפה מבחינת אפשרות לשלם משכורות.

       אדם - בדיון האחרון על טביב והפועל, אוהדי הפועל טענו שאותה תשתית שהוא הביא לכפר סבא לא היתה באמת, הכוכבים הגדולים של הקבוצה (שכטר, בן חיים, ורמוט, זהבי ועוד) לא הגיעו מכפר סבא.

      • השמן.

       אביאל,
       שמע, איך אתה מנתח את מהלכיו של טביב בקבוצות הקודמות? למה שם זה לא הסתיים כל כך יפה כמו שאתה מתאר?
       אני חושב שמאוד יכול להיות שהתסריט שלך הוא באמת מה שטביב מתכנן, רק שהרבה דברים יכולים להשתנות בדרך, ואם טביב ייראה שמשהו לא הולך לפי התכנון, הוא יפרק אתכם בלי לחשוב פעמיים.
       יתגבר על העניין עם שחקנים ערבים? לדעתי אם הוא יילך למהלך כזה, הוא עלול לחטוף פי 10 ממה שחטף בהפועל.
       אתה באמת בטוח שהגיזרה עם ורד לא תהפוך את הקהל עליו?
       אתה באמת חושב שהקהל יתן קרדיט לבן זקן אחרי שני הפסדים?
       לדעתי אתה אופטימי. טביב הוא הבעלים הכי גרוע שיש, לא בגלל שהוא מקצועית או כלכלית גרוע, אלא בגלל שבשבילי האינטרס הצר שלו הוא יפרק כל דבר בקבוצה. הצלחה מקצועית, נכסים מקצועיים, הסטוריה, מסורת, קהל. את אלי טביב מעניין רק אלי טביב

      • גיא זהר

       +1 השמן. הצפייה שטביב יעזוב בסבבה את ביתר מעידה על תמימות. יותר סביר שימכור את קלטינס וורד בינואר.

    • בלייק

     לא מתווכח עם הגדרת הבועות שלך. אני מתכוון שהבועות האלה מביאות תארים והצלחה אירופית (וגם זה יוצר הכנסות נוספות ואשליות גדלות שמתדלקות את הבועות).
     אין לי בעיה שטביב החליט שהוא לא במשחק הזה ולא רוצה או לא יכול להוציא כל כך הרבה כסף מכיסו כדי להגדיל את הסיכוי לאליפות או הצלחה באירופה.
     אני פשוט לא בטוח שהקהל של בית"ר יקבל את המצב הזה לנצח. בסופו של דבר, המטרה של קבוצות מקצועניות היא הצלחה מקצועית.

     הגב
   • ישרון

    אין לי בעיה עם התנהלות כלכלית נכונה אבל לא לחרוג מהתקציב זה רק חלק אחד מזה. זה לא חוכמה להמשיך להציב רף נמוך ולעמוד בו, לדרוך במקום זה ללכת אחורה. האוהדים רוצים אליפות כבר עכשיו.

    הגב
  • יואב

   נהדר. שימשיך לא לשחק את המשחק הזה. מעולה לכולם.

   הגב
   • אביאל

    יואב - לא חכמה עם גולדהאר, גם בעונת ליגת האלופות שלכם הפסדתם כסף.

    הגב
    • Ollie Williams

     כשחוסכים גםצכל כל ההוצאות שמסביב ומרסקים את מחלקות הנוער הרבה יותר קל לא להפסיד כסף

     הגב
     • אביאל

      איזה הוצאות חוסכים מסביב ? בינתיים לבית״ר יש בקבוצה מספר יפה של שחקני נוער.

      הגב
      • Ollie Williams

       נו באמת.
       עידן ורד, דוד קלטינס, סתיו שושן.
       אולי עוד אחד או שניים שסותמים חורים בגביע הטוטו.

       השאר שחקני רכש.
       קב הנוער אפילו לא בליגת העל.
       אבל הכל מושלם בממלכת טביב

      • בלייק

       ורק כדי לאזן את התמונה -
       אצל גאידמק התל אביבי משחקים שפונגין, טב"ח, יני, מיכה, ופרץ. בנוסף, אלי דסה ועומר אצילי שגדלו במכבי אבל עשו סיבוב ארוך וחזרו בכסף לא קטן. את דסה ג'וניור עוד מוקדם לספור כרגע.

       אגב, לגבי עידן ורד, הוא התחיל במכבי, עבר להכח ושיחק בנוער של בית"ר עונה אחת בגיל 18. מה שמשאיר אותנו על קלטינס וכחילה. אם סופרים את סתיו שושן ששיחק משחק אחד אז גם לאור דסה מגיע...

      • יואב

       בלייק,
       יפה רשמת. אני חושב שמכבי צריכה לאזן בין רכש לשחקני בית(כל שחקן חמישי בליגה הוא שלנו בערך) כי זה המשאב הכי גדול שלה והיא טובה בזה, אבל כשסופרים את שחקני הבית בסגל הנוכחי- זה מאד יפה לראות. ועדיין נדרש דם חדש. הכישרון והכמות קיימים.

    • יואב

     האמת שטביב זה אחד הדברים שהכי לא מעניינים אותי שיש. מאחל אותו לאחרים אבל.

     הגב
     • יואב

      בקשר למיטש, מכבי מושכת אנשים כאלה אליה.
      אתם לא. זה הגיוני בסך הכל למועדון הגדול הוותיק והמעוטר במדינה.

      הגב
      • אביאל

       יואב - חיקוי של המודל של גאיידמק, בכל מקרה מיהרתם לשכוח את השנים השחורות שלכם, לא לעולם חוסן.

      • יואב

       מה ולהזיה הזה שרצה ראשות עיר לבין מיטש?
       ארקדי השתמש וזרק. מיטש רק משביח ומעמיק. כבר שמונה שנים איתנו.
       לא לעולם חוסן זה נכון תמיד. אבל בלייפ טיים שלי- מעמדה של מכבי כקבוצה הראשונה, לא באמת הולך להשתנות. ובטח לא מהכיוון שלכם.
       אפ אחד לא שוכח כלום. אבל כשצריך להנות, נהנים.

 • צור שפי

  מה שנקרא דברים נכוחים. כל כך נכוחים שבכלל מדהים שצריך לכתוב אותם. ושאפו לוורד על היחס לילד.

  הגב
 • Lord Anthony

  רק שווה להעיר שעושים פה עוול גדול לטביב.
  שחר עושה את התרגיל הזה הרבה יותר זמן ובכמויות הרבה יותר גדולות ואף אחד לא פוצה פה.

  הגב
  • holden

   שחר הוא "האתרוג" של ההתאחדות ושאר יושבי הראש,
   מיסטר קלין,
   היום נכנס לכפר גלים וגער בשחקנים עלק שהם מזלזלים באוהדים,
   אדון שחר בכבודו ובעצמו מזלזל באוהדים,
   אמנם אני מבין את הרציונאל של שחר שלא פיטר את לוזון לפני הפגרה, מבחינת שחר לוזון זה הסטוריה,
   הוא ימתין עד למינוי מנהל מקצועי ואז בשיחה מול אבי לוזון יגיד בערך ככה :
   :אבי יקירי, אני הגנתי בגופי על גיא, לא נכנעתי ללחץ של האוהדים כולל לאחר ההפסד המביש בקרית- שמונה, אולם המנהל המקצועי החדש במועדון דרש להביא צוות אימון משלו ועל כן נאלצתי לפטר את גיא"

   שחר מתנהל בבריכת הכרישים של יושבי הראש כמו צלופח קר מזג וחלקלק, מכבי חיפה עבורו היא כרזת פרסומת ענקית לעסקיו הפרטים ותו לא!

   הגב
   • זינק

    לקחת את זה רחוק.
    האיש הוציא בשלושים השנים האחרונות כחמש מאות מיליון ש״ח מהכיס. לפעמים נהנה מהצלחה ולפעמים אוכל חרא.
    גם אם בעלות על הקבוצה מסייעת לו בעסקים (והיא כנראה מסייעת לו בצורה שקשה לכמת לכסף), לקבוע שזה המניע ותו לא זה מופרך כל כך.
    אם כדורגל כל כך אטרקטיבי מבחינת האפקטיביות הפרסומית, למה לא רואים את עשירי ישראל נוהרים לשחק בצעצוע משלהם?
    מותר שתהיה ביקורת כזאת או אחרת על האיש, אבל ממנה ועד לאמרה כזאת המרחק רב.

    הגב
    • holden

     הלוואי והייתי תמים כמוך

     הגב
 • יואב

  אז ורד קיבל חוזה ארוך. סופר משעשע אל מול חלק מהתגובות כאן.

  הגב
  • yaron

   בהחלט :-)
   טביב (אוחנה) הפתיע.

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *