יומן אליפות צהובה (20)

ג'ורדי בדבריו אחרי המשחק אתמול המחיש לנו בצורה הטובה ביותר את הכשלון שלו העונה

לא הצלחתי לראות את המשחק מול רעננה במלואו, אבל מה שראיתי בצירוף מה שקראתי עליו, ובייחוד הדברים של ג'ורדי בסוף המשחק, ממחישים היטב את הבעיה הקולוסאלית שאנו עומדים בפניה. בפוטבול האמריקאי נהוג שהג'נרל מנג'ר מסכם את מה שהיה בעונה בשבוע הפגרה, מאחר ואין לי ציפיה שבן מנספורד יעשה אותו דבר, ומאחר ואין לנו כרגע ג'נרל מנג'ר, אסכם אני את השליש הראשון של העונה.

*

דווקא כל דברי הסנגוריה שיש לי על תקופתו של ג'ורדי כספורט דירקטור במכבי תל אביב, ממחישים היטב את הכשלון שלו, כן כשלון מהדהד שלו, כמאמן מכבי. הכשלון שלנו לא מתבטא בתוצאות דווקא, למרות שבליגה האירופית או הו זה מתבטא בתוצאות, אלא דווקא בדרך בה הקבוצה שלנו נראית, הכוונה לכך שמדובר בקבוצה שבורה מנטלית לחלוטין.

ג'ורדי כספורט דירקטור לא הפגין הצטיינות מיוחדת במציאת יהלומים במחיר של פלסטיק, וגם לא בהרכבה מיוחדת של כשרונות משלימים. מה שג'ורדי כן הצליח היה בהקניית ערכים מקצועיים למועדון. אבחון החוליים במועדון ורשימת תרופות מתאימות. הבנה שחלק מהתפקיד שלו הוא לגרום גם לשחקנים ה20-22 בסגל לתרום, והכרה בכך שמנהיגות היא דבר חשוב מאוד.

לשם כך ג'ורדי החתים בהתחלה שחקנים לא בהכרח מבריקים, אך כאלה שמסוגלים להכניס בקבוצה שלנו משהו חדש. חואן פאבלו היה דוגמה נהדרת, הוא היה רחוק מלהיות השוער הטוב ביותר שדרך בישראל אי פעם, אבל ביחד עם קרלוס גרסיה (שבשיאו בהחלט היה בין הבלמים הטובים שדרכו בישראל), הוא הכניס אלמנטים של מנהיגות ומקצוענות לחדר ההלבשה.

*

אבל בדיוק באלמנטים האלה הקבוצה שלנו כושלת היום לחלוטין. לא יכול להיות שג'ורדי יתראיין אחרי המשחק ויאמר שחסרים לנו שחקנים, לכן העלה את שרן כשהוא חולה, את באטוקיו עם בעיות פיסיות, ואת ריקן תשוש. הקמפיין האירופי לא נפל על ג'ורדי בהפתעה, הוא היה אמור לנהל את הסגל כך ששחקנים לא ידרשו לאורך תקופה לשחק שני משחקים בשבוע, בטח לא בהפרשים של שלושה ימים. אבל ג'ורדי ניהל את הסגל איום ונורא, לא מבחינת הפציעות, אלא הוויתור על שחקן כמו סושיץ', העובדה שמול רעננה ג'ורדי לא העז להחליף שחקנים גמורים פיסית בכאלה שאולי פחות מוכשרים אבל כשירים במאה אחוז (כן דור פרץ למשל) זה כתב אישום חמור ביותר כנגד ג'ורדי מפי ג'ורדי.

אז מול רעננה ראינו קבוצה גמור פיסית ומנטלית, מול אסטנה בבית ראינו קבוצה גמורה מנטלית. כל ההחמצות מול אסטנה לא הגיעו על רקע מקרי, והעובדה שהקבוצה התפרקה לחלוטין אחרי הגול של אסטנה, וגם הגול של אסטנה, הפגינו את הפריכות המנטלית המוגזמת של מכבי. אבל, הפריכות הזאת יושבת לג'ורדי על הכתפיים, אי אפשר לשדר לשחקנים שהם אפסים כשאתה לא מנסה לנצח את באר שבע בעשרה שחקנים, בהרכב שני, ואחרי זה לצפות מהם שיאמינו בעצמם שהם מסוגלים לנצח את אסטנה. ג'ורדי הרי יודע שלא דיבורים הם שמקנים חוזק מנטלי לשחקנים. כולנו יודעים שאין טעם להגיד למישהו אל תפחד, צריך לעזור לו לא לפחד, וג'ורדי ממש לא עוזר למכבי לא לפחד.

פציעות זה משהו שגם באר שבע מתמודדת איתן, זה מגיע עם הטריטוריה של אירופה. אבל ברק בכר לא וויתר על קוואנקה לחלוטין, כמו שג'ורדי עשה עם סושיץ', למרות שקוואנקה היא אף גרוע מסושיץ'. ברק בכר לא חשב רק על איך הוא לא יורד מובס כשהוריד את וובה בראון להיות בלם מולנו, הוא לא תירץ מחסור בשחקנים כשמתן אוחיון נהיה חלק אינטגרלי מההרכב. זה ההבדל בין מאמן שמאמין במה שיש לו, למאמן שמחכה כל הזמן לאמן את הקבוצה שהוא מפנטז שתהיה לו.

*

דומה שמה שג'ורדי המאמן צריך זה ג'ורדי הספורט דירקטור. אבל, ג'ורדי כבר לא ספורט דירקטור משום שמיטש לא רוצה אותו יותר כספורט דירקטור, ואחרי תהליך דעיכה ארוך של הקבוצה, בצדק לחלוטין.

ספורט דירקטור לו היה, היה יושב עם ג'ורדי עכשיו ומבהיר לו שהוא לא מתקרב להוציא אפילו 60% ממה שיש בסגל הזה, גם עם הפציעות. קבוצות כמו רעננה לא יכולות להלחיץ את מכבי בעשרים הדקות האחרונות של המשחק משל היו קבוצה בליגה האירופית. ספורט דירקטור היה אומר לג'ורדי שהמשחק אתמול מול רעננה מצטרף לבזיון הספורטיבי באסטנה, לתבוסתנות האיומה בבאר שבע, לשבירה המנטלית מול אסטנה בבית. זה כבר רצף, אין פה שום עדות לכך שג'ורדי באמת מסוגל להתקדם כמאמן. אין כאן שום תהליך חיובי. הקבוצה התחילה את העונה בכדורגל נורא אך עמדה במבחנים המנטליים. מאז הכדורגל הלך והדרדר, והמנטליות נעלמה לחלוטין.

את העבודה של ג'ורדי העונה יש לבחון במנותק לחלוטין מחמש העונות שקדמו לה. אני לא יכול לאמר שג'ורדי הספורט דירקטור היה מפטר את ג'ורדי המאמן, שכן ג'ורדי הספורט דירקטור הותיר את שוטא שאיבד לחלוטין את הקבוצה, ולא פיטר אותו עד ינואר, למרות שכבר בנובמבר היה ברור ששוטא איבד את הקבוצה.

אני מאוד מקווה שלבן מנספורד כבר יש ספורט דירקטור בקנה, ושזה כבר עוקב אחר הקבוצה כמה זמן ויודע איזה מאמן להביא איתו. אם אין כזה בקנה, מין הראוי שבשבועיים הקרובים יהיה, ושהספורט דירקטור יחליט אם הוא עושה צעד חירום ומפטר את ג'ורדי, או מכין מאמן מתאים ובינתיים מתפלל שהזעזוע בהבאתו יספיק כדי להוציא את ג'ורדי מהפאנק בו הוא נמצא. הכוונה היא שאם ג'ורדי ייכנס לדריכות, אולי אפשר להחזיק איתו מעמד בתמונת האליפות עד דצמבר, ואז שהספורט דירקטור יביא מאמן.

אין שום סיבה בעולם שמכבי תראה כמו שהיא נראית עכשיו. זה עלבון למועדון שהקבוצה הזאת כל כך שבירה. זה עלבון לג'ורדי הספורט דירקטור הטענה שאין לנו שחקנים. אני ממש מקווה שאנחנו לא קוברים את הראש בחול, שכן הדבר הטוב היחיד בעונה הזאת עד עכשיו הוא העובדה שהעונה הזאת עדיין לא גמורה מבחינת הטבלה והמרחק מבאר שבע. וכן, באר שבע לא נראית הקבוצה שהיתה בשנתיים האחרונות, כך שחוסר יכולת להתמודד על אליפות מול קבוצה מאוד בינונית של באר שבע (ולא, אין שום מועמדת אחרת), יהיה כתב האישום החריף ביותר כנגד תקופתו של ג'ורדי כספורט דירקטור במועדון הזה.

נו האדל
ביי ביי דוק

129 Comments

yaron 6 בנובמבר 2017

מסתבר שאנחנו לא יודעים לצאת למתפרצות. לעשות בונקר ולבזבז זמן דווקא כן… חבל, במשחקי חוץ נגד קבוצות חזקות כמו רעענה כשאנחנו בבירור האנדרדוג מתפרצות הן חלק מאוד חשוב מתכנית המשחק. מאמין שנעבוד על זה בפגרה.
עם רבע מהיכולות של בית"ר או נתניה במתפרצות היינו מנצחים אתמול 1-4…
דרך אגב, לא עשרים דקות אלא 40 דקות.

דבר נוסף – אין ספק שהקבוצה מותשת וששבוע חופש יכול להועיל אבל להודיע על כך שבוע לפני הפגרה לא נראה חכם. אני לא מצפה מהשחקנים שישברו לג'ורדי את המילה והוא אכן קיבל גיבוי מלא אתמול.

סיכום: אני ידוע כאופטימיסט חסר תקנה – יש סגל ויש כלים כדי להפוך את העונה הזאת למוצלחת.

רועי 6 בנובמבר 2017

ומי יפעיל את הסגל והכלים ?

yaron 6 בנובמבר 2017

גיל כינה אותי פעם "האלטר אגו של קרויף", כבוד!
אני עדיין לא וויתרתי עליו, רחוק מכך.

רן 6 בנובמבר 2017

נתון אחד הפריע לי מאוד אתמול.
רעננה רצו יותר מרחק ממכבי וזה אומר הכל על המחוייבות.
מעבר לזה אני מקווה שהסטירה שגורדי קיבל תגרום לו לצאת.מאזור הנוחות.ולהתחיל לקחת סיכונים

השמן 6 בנובמבר 2017

לא כל כך מסכים גיל.
1. התגובה של המועדון לתבוסה באסטנה ולביזיון בטרנר הייתה מבחינתי הרבה מעל המצופה. להזכירך שני הפסדים משמעותיים שנה שעברה (לחיפה ולב"ש) הובילו לתיקו מול עכו של אז (אשקלון) הפסד לבני יהודה (אז קבוצת תחתית) ואחר כך עוד תיקו מול כפר סבא וסיום העונה דה-פקטו. בכל המשחקים האלה לא השתנה כלום, אותם מערכים, אותה נרפות, קבוצה מתה. הפעם יצאנו לארבעה משחקים ב12 יום כאשר בשלושה מתוכם הקבוצה רצה כמו שלא רצה כל השנה. נכון בני יהודה בגביע הטוטו ועכו, זה לא מדד לאיכות, אבל אסטנה בוודאי כן, אני לא ראיתי שום קריסה לאחר הגול של אסטנה, שבאמת אין לי מושג איך ג'ורדי אשם בו, ראיתי שחקנים שהמשיכו בשיא המאמץ עד השריקה, זה היה המשחק הכי טוב של מכבי במסגרת האירופית בשנתיים האחרונות.
2. גם ג'ורדי עצמו שינה מערך, הזיז עמדות והרוויח את אור דסה לסגל, אי אפשר לצפות ליותר מזה בהתחשב בבור האדיר שהקבוצה הייתה בו, ובכלים המוגבלים שהיו לו.
לדבר על דור פרץ, סושיץ, יצחקי או פיליפנקה זה אחלה. אף אחד לא העריך את ג'ורדי כשהוא ניסה לשלב אותם במשחקים קודמים וחטף הפסדים ואף תבוסות. כולם קיבלו צ'אנס הוגן, כרגע זה לא זה. זה היה משחק שמוכרחים לנצח, אפשר לגמרי להבין אותו שהוא ביקש מהשחקנים שלו עוד מאמץ אחרון.
2. ברור שהקמפיין האירופי הוא כישלון, וברור שג'ורדי פישל לא מעט עד עכשיו, גם בבניית הסגל וגם לא מעט משחקים במהלך החודשים האחרונים, ההליכה המוגזמת עם ייני, ההעדפה השגויה של בלאקמן (איזה שחקן מעצבן). אבל לי בשבועיים האחרונים הוא הוכיח שהוא עוד לגמרי שולט בחדר ההלבשה ומצליח לגעת בשחקנים. תראה איך חיפה נראתה אחרי משחק השבר שלהם נגדינו.
3. לגבי מנג'ר חדש, אני בעד. אהבתי את המבנה הישן, ומלכתחילה לא הערכתי את ההיצמדות בכל מחיר לג'ורדי, אבל לא חושב שיש על מה להעיף אותו באמצע העונה. השחקנים לגמרי איתו, אי אפשר היה לפספס את זה במשחקים האחרונים.

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

השמן, לעלות מול פאקינג רעננה עם שחקנים מותשים ופצועים זו הבעת חוסר אמון. להבדיל, אם היית אומר לי לפני ארבע שנים שבהגנה של האלופה יעלו גורש, טאהא ואוחיון הייתי חושב שאתה שיכור. זו בדיוק היכולת לדעת לנהל סגל. יש לך חודש עד הפגרה ומחקת את שפונגין, פרץ, וסושיץ.

השמן. 6 בנובמבר 2017

לא מחקת את שפונגין, הוא גם היה לא כשיר לפי ג'ורדי.
פרץ וסושיץ? כמה אש הם חטפו כל פעם שהעלו אותם, פתאום הם היו מושיעים אותך? הם לא שחקנים שדוחפים קדימה, לא דינמיים ולא אגרסיביים, היינו נראים בדיוק אותו דבר. לגיטימי להגיד שהיה צריך לעלות איתם, אבל הקבוצה במצב עדין מידי (בגלל שגיאות העבר, רובן של ג'ורדי אין ספק) והשיקול של ג'ורדי היה סביר בעיני. לצפות ממנו לביצים של בכר? עכשיו? כשהכיסא שלו רועד וכל המורשת שלו על הכף? נשמע לי מוגזם. בכר גם לא תמיד אמיץ כל כך, תלוי במצב הקבוצה
מחק אותם? אולי. לדעתי בתצורת הסגל הנוכחית אין להם מה לתרום. יש הבדל בין בלמים לקשרים כמו פרץ וסושיץ.

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

דרך ניהול הסגל של ג'ורדי הביאה לכך שהגענו למצב שמול רעננה, קבוצה שנצחנו בהרכב שלישי בגביע הטוטו, אתה מרגיש שדור פרץ וסושיץ' לא מספיק טובים כדי לנצח אותם. באר שבע מנצחת קבוצות מסדר הגודל של רעננה עם שחקנים הרבה פחות טובים מדור פרץ וסושיץ'

השמן. 6 בנובמבר 2017

אתה יצאת נגד השיתוף שלהם במשחקים אחרים כמו כולם. הם קיבלו הרבה יותר צ'אנסים מאוחיון בב"ש. לא עבד
זו לא באר שבע, המצב בקבוצה עצמה וסביבה הרבה יותר עדין. הציפייה ממכבי להיות שקולה לב"ש היא מגוחכת.
מצאת הרכב שנראה טוב סוף סוף? זה משחק אחרון לפני הפגרה? שיקול לגיטימי

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

אני חושב שלתת לדור פרץ לעלות לצד ייני מול אסטנה אחרי שראית מה זה היה מול בני יהודה, זה בהחלט נורא ומעיד על קבעון. אבל, זה ממש לא אומר שצריך לוותר על דור פרץ, אלא להעלות אותו בסיטואציות המתאימות, למשל מול רעננה כקשר אחורי יחיד

השמן. 6 בנובמבר 2017

גיל, בחייך, רק שבוע שעבר מול עכו הוא עלה כמחליף שהמשחק גמור, איבד כדור לגול די מהר,ונראה זוועה. תחשוב שאתה פותח איתו אתמול, וזה קורה? הוא היה יותר מחוק או פחות מחוק מעכשיו?
אתה לא יכול כל הזמן להאמין בשחקנים שכושלים פעם אחר פעם. לפעמים לגיטימי לתת להם להתייבש בחוץ. יש שחקנים שמתאימים לרוטציה ויש כאלה שלא. לדעתי סושיץ' ופרץ הם שחקנים שדורשים רצף משחקים בהרכב כדי להתרומם, לזה הם פשוט לא מספיק טובים

yaron 6 בנובמבר 2017

פרץ קיבל את הצ'אנסים שלו. היתרון היחידי בזה שקיבל מספיק מהם זה שכ ו ל ם יודעים שנכון להיום זה לא זה.
סושיץ' עוד לא שם, לא הייתי מתבאס לראות אותו מקבל עוד אחד אתמול.

השמן. 6 בנובמבר 2017

היה שיקול לגיטימי להרכיב את שניהם (וגם את יצחקי) והיה שיקול לגיטימי לוותר עליהם. להשוות לבכר ובש שנמצאים במצב אחר לגמרי זו טעות

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

לא עניין של צ'אנס. ניהול לא נכון של ג'ורדי להגיע למצב שאתה עולה עם שחקנים שאתה בעצמך מעיד שהם לא כשירים פיסית למשחק, לא מעניין אותי את מי תרכיב, אל תרכיב כאלה שלא כשירים

השמן 6 בנובמבר 2017

אם אתה טוען שהטעויות של ג'ורדי מיוני ועד אתמול הביאו אותו למצב שאין לו שחקנים כשירים שהוא סומך עליהם במצב הלחוץ הנוכחי, אני די מסכים אתך. אם אתה טוען שבמצב הלחוץ הנוכחי, הוא היה חייב לעלות עם פרץ וסושיץ' אני פחות מסכים

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

הטענה שלי קצת יותר מורכבת. ברור שבתחילת העונה לג'ורדי היו יומרות מאוד מורכבות. הוא ניסה שתהיה לנו היכולת לשחק במספר גדול של מערכים, ושהכל ישלט על ידו מהקו כמו בלחיצת שלט. כשהבין שזה לא הולך, הוא נכנס לפאניקה. בגלל שהשחקנים שבחר לא התאימו לפנטזיות שלו, הוא איבד בהם אמון, במקום פשוט לשנות קונספציה ולמשל לצמצם קצת את מספר המערכים. למשל אתמול, הוא עבר לשלושה בלמים, אבל נשאר עם שני מגינים בקו שלהם, זו עדות לאיבוד שליטה. איבוד השליטה מתבטא גם בדרך בה הוא מנהל את הדקות של השחקנים שלו, הוא פשוט שרף אותם. אחרים הוא שרף כשהרכיב אותם לא נכון, והם איבדו את הבטחון. אלו הרבה מאוד טעויות. אם הייתי חושב שהמטרה של העונה הזאת היא לתת לג'ורדי להפוך להיות מאמן, אז יאללה, שישתפשף עלינו. אני לא חושב שיש לנו אינטרס כזה

השמן 6 בנובמבר 2017

אוקיי, יחד אם מה שכתבת למטה אני יותר מבין את הטענה שלך ומסכים איתה כתמה המרכזית בסיכום העונה עד עכשיו. לדעתי אבל, היא הייתה נכונה לחלוטין אחרי המשחק בטרנר, ודווקא מאז הסימנים מעודדים.
אחרי טרנר, ג'ורדי זרק את לב הקישור שלו, האיש החשוב ביותר במערך שהוא ניסה להנחיל, קפטן הקבוצה ושחקן סופר דופר דומיננטי בחדר ההלבשה לעמדת המגן הימני, וזרק לקישור ילד בן 19 בלי ניסיון בכלל, את באטוקיו לתפקיד שהוא מעולם לא שיחק בו, ואת ריקן שבמשך שנתיים לו נתנו לו שנייה בתפקיד הזה. בעיני זו תגובה מאוד בריאה ונכונה למצב. גם טקטית וגם פרסונלית. אם הוא ימשיך בכיוון הזה יופי, אם הוא ימשיך עם הטעויות שציינת אז אבדנו.
בנוגע ללמה אנחנו נותנים לג'ורדי להתגלח עלינו? זה אני מסכים איתך. שגיאה היה צריך להתחיל להתארגן על צוות חדש ברגע ששוטא פוטר. וכן. גם עכשיו צריך לשאוף לחזור למבנה המקצועי הקודם

yaron 6 בנובמבר 2017

גיל, אני מבין שלטענתך הכל מתנקז לג'ורדי נשאר או הולך ומבין שלדעתך הוא צריך ללכת והשאלה היחידה היא מתי.

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

yaron- פחות או יותר, הלוואי וג'ורדי יוכיח אחרת בשבועות שאחרי הפגרה

yaron 6 בנובמבר 2017

לגיטימי גיל,
יכול להיות שכמה שבועות אחרי הפגרה אסכים איתך אבל כרגע אני לא שם. מאמין מאוד בקרויף ובסגל (הבריא) שלנו.

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

לגמרי לגיטימי ירון

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

ג'ורדי איש מאוד מאוד חכם. הוא עשה את הצעדים המתחייבים, אני גם בטוח שהוא יודע יותר טוב מאיתנו מה הבעיות הגדולות במכבי. אבל, אני חושב שהבעיה שלו היא התבוסתנות שהוא משדר, זה מה שהשחקנים קולטים. ולא רואה איך משנים את זה.

השמן. 6 בנובמבר 2017

זה לגמרי נכון בהקשר של התבוסה באסטנה וההפסד בטרנר, ואולי אתה מתחבר לגישה החיובית תמיד של בכר, אני באופן אישי פחות. ג'ורדי לא מתייעץ עם יועצים מנטאליים למינהם (וזה לא לגנות בכר, זה פשוט שונה), אלא מצפה מהשחקנים שלו למקצוענות תמידית ואחריות אישית. בנתיים הם הגיבו מצויין ויצאו יפה מאוד מהבור הממש לא פשוט שהיו בו

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

אתה שוכח שאחרי ההפסד לזניט נצחנו את סכנין, ועשינו 5:0 מול הפועל, ורק אחר כך הוכח שלא יצאנו מכלום. זה בדיוק מה שאני חושב שקורה עכשיו. dead cat bounce בשפה של המשקיעים

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

ואני האחרון שמאמין ביועצים מנטליים, זה חלק מהתפקיד של מאמן, אם המאמן שלי חושב שאני לא מספיק טוב, גם אם אני אוהב אותו לאללה, אני אשחק ברמה שהוא חושב שאני שווה, ככה זה בחיים

השמן. 6 בנובמבר 2017

אתה שוכח שבמשך 75 דקות נראינו מעולה מול זניט. למרות הביקורת המוצדקות על הקריסה המנטאלית אף אחד לא דיבר על בור מקצועי.
הבור המקצועי התגלה אחרי ההפסדים הרצופים מול חיפה ובש, זה בעיני מקביל הרבה יותר לתגובה באסטנה ולביזיון בטרנר.
ושנה שעברה במשחקים בסכנין וגם בדרבי לא רצנו כמו במשחקים מול עכו ואסטנה. הייתה התעוררות במאמץ שקשה לפספס אותה, חבל להמעיט בערכה, וממש לא קרתה בשנה שעברה לפני הפיטורים של שוטא

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

אני ממש לא שוכח. אצל שוטא הכל היה טוב כשהלך, ועם השיבוש הראשון הכל התחרבש. אצל ג'ורדי היה בינתיים לא משהו כשהלך, ולא ראינו שום עדות ליכולת שלנו להתמודד כשזה מתחרבש

השמן. 6 בנובמבר 2017

איך אתה אומר את זה? לא ראית את המשחקים מול עכו ואסטנה? אלו היו שני המשחקים הכי טובים שלנו השנה (יחד עם המשחק מול חיפה) אי אפשר לצפות ליותר מזה אחרי ההתפרצות בטרנר

השמן. 6 בנובמבר 2017

ההתפרקות

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

לשחק טוב מול עכו זו לא חכמה. להתפרק מול אסטנה אחרי ששחקת טוב, זה בדיוק מה שאני מדבר עליו

השמן. 6 בנובמבר 2017

שוב, לדעתי בכלל לא היית התפרקות מול אסטנה, שיחקנו מצויין גם אחרי הגול. ועכו? אם זה כל כך קל, למה לא עשינו את זה שנה שעברה מול אשקלון?
אין לי נתונים, אבל לתחושתי עכו, אסטנה וחיפה הם שלושת המשחקים בהם השחקנים היו הכי מחויבים, זה סימן מאוד מעודד ביחס לבור שהיינו בו.
תראה, בסך הכול הצלנו את העונה, אנחנו ממש לא נראים כמו אלופים בפוטנציה, וכמובן שיכול מאוד להיות שיתברר שזה פלקטואציה חיובית רגעית, אבל אי אפשר היה לצפות ליותר מזה בהתחשב בבור שהיינו בו

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

אני לא קובע חד משמעית שצריך לפטר את ג'ורדי מחר. אני כן חושב שמאוד רצוי להביא ספורט דירקטור, ואתמול. אם ג'ורדי יראה שהוא עלה על הבעיה האמיתית, וגם על הדרך לפתור אותה, אחלה, אשמח שטעיתי ואשמח שיקח אותנו לאליפות. אני ממש מעריך את מה שג'ורדי עשה במכבי ומייחל לא פחות מאף אחד אחר להצלחתו אצלנו

yaron 6 בנובמבר 2017

בגדול, מסכים עם הרוב.
כמה נקודות לא קריטיות:
החילופים אתמול היו מאוד מאוחרים. מיכה היה צריך להיכנס בדקה ה-60 גג. גם מאוד התעצבנתי לגלות ששוינפלד בריא… הקבוצה עייפה? שוינפלד הוא פצצת אנרגיה. ציפיתי (ואני עדיין מצפה) לנסיון לשחק איתו בצד שמאל ועם עטר מימין.
מבין כל הרשימה של גיל סושיץ' לדעתי היחיד שראוי לעוד צ'אנסים ואתמול היתה הזדמנות לתת לו אחד.

השמן. 6 בנובמבר 2017

תיזכרו בבאר שבע של האליפות הראשונה, לא של השנה או שנה שעברה. היו שם רוטציות? סגל רחב? חילופי מערכים תוך כדי משחק? אצל אוסקר היה את הדברים הללו? נכון, ג'ורדי יותר צריך רוטציה כי יש שני מפעלים, אבל בהתחשב במצב הפצועים והכושר, הוא היה בסדר גמור במובן הזה. אין כרגע מה להשוות בין ב"ש למכבי. לא מבחינת המעמד של בכר מול הקהל, השחקנים או ההנהלה, לעומת זה של ג'ורדי, לא מבחינת החיבור בין השחקנים, לא מבחינת הביטחון שלהם. מכבי צריכה לייצב דרך מקצועית יציבה ואיכותית, לדעת להתמודד עם המשברים שצצים בדרך, ולהפגין רעב גדול. בשלושת בפרמטרים הללו מה שראינו מאז טרנר זה בעיקר סימנים מעודדים

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

לא מכבי של אוסקר ולא ב"ש ההיא (שהודחה מהר מאוד במוקדמות) עמדו בעומס משחקים שמכבי התמודדה איתו השנה, כבר שנה שניה רצוף. מכבי (באשמתה בלבד) כבר שנתיים מתחילה עונה בקושי 3 שבועות אחרי שסיימה את הקודמת.

השמן 6 בנובמבר 2017

ברור. אבל העומס הוא דבר נתון, הרבה יותר קשה לנהל רוטציה ולבנות שיטת משחק מורכבת במצב כזה.
רוצה לאמר שהמשימה שלו הרבה יותר קשה במובן הזה מזאת של אוסקר או בכר בעונתו הראשונה

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

לדעתי אמור היה להיות לו מספיק ידע ומספיק היכרות עם המערכת, בתוספת של כמה וכמה יועצים ועוזרים שאמורים להיות מובילים, בשביל להתגבר על פערי חוסר הנסיון.

yaron 6 בנובמבר 2017

לא חושב שזה עניין של ידע, כל מאמן שהיה צריך להתמודד עם עומס משחקים כזה, סגל חצי חדש ומכת פציעות היה חוטף.

עמרי כהן 6 בנובמבר 2017

זה נראה כמו תסמונת הילד הגאון. הוא מזלזל בכל העולם ובטוח שהוא יכול לסמוך על היכולות שלו אבל פתאום זה לא כל כך מסתדר לו והוא מתחיל להחוויר ולהזיע. הבעיה היא שאם לגאון יש סיכוי לא גבוה לאסוף את עצמו ובזכות היכולות שלו להשיג משהו מהסיטואציה, כשמובילים קבוצה של אנשים זה כבר הרבה יותר מורכב כי זה בעיקר לא קשור רק לגאונות שלו. על אחת כמה וכמה כשהקבוצה הזאת גם ככה נמצאת על כרעי תרנגולת: עייפה, קהל "קר", סוחבת משקעים מהשנה שעברה וכו'.

סחבק 7 בנובמבר 2017

והכל בזכות יוסי, שעזר לנו לקחת גביע על הפרצוף שלכם לפני שנתיים (וחרב את החגיגות), ועזר לכם להפסיד אותו בשנה שעברה. עוד סיבוב מוקדם באירופה מון אמור.

Ollie Williams 7 בנובמבר 2017

וכידוע כיום המצב שלכם טוב עשרות מונים
ההדלפות הפסיקו
הרמה המקצועית עלתה
וההיעדרות מאירופה מאפשרת לכם לטרוף את הליגה בהליכה
וכל הרכש בינגו

ניב 7 בנובמבר 2017

השמן, כל מילה!

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

מצוין גיל. הייתי שמח להתייחסות נרחבת בהזדמנות למאזנים הכספים של מכבי. מרתק.

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

אבקש ממתן גילור לכתוב על זה פוסט, אני אצטרף אליו

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

תודה. מעולה.

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

אגב, לפי הסכומים שפורסמו בתקשורת לפחות, נראה שעונת הצ'מפיונס של מכבי דווקה כן הייתה מאוזנת ואף הסתיימה ברווח קטן.

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

אולי, תכנס לאתר שלכם, אל תסתכל על ציטוטים. העונה של הצ'מפיונס הסתיימה בגרעון של 34 מליון.

מעיין אוהד מכבי 6 בנובמבר 2017

פשוט נתון לא מדויק.
יש הרבה "הפסדים" ו"הוצאות" שהם רק מבחינת פיננסית (נרשמים ככאלה בדו"חות כספיים אבל לא באמת יצאו מהכיס).
למשל, מינוס 2 מיליון ש"ח על המכירה של ורמוט. ברור שמכבי לא שילמה 2 מיליון ש"ח כדי למכור אותו, אלא רק רשמה הפסד ביחד למחיר הרכישה (המופקע והמופרך שלו).
למשל, הוצאות על פחת (שחקן מסווג כנכס הון ולכן ניתן לנכות פחת בהתאם למספר השנים בחוזה שלו, אם אינני טועה כי אינני עוסק בדו"חות פיננסיים לפרנסתי).

לטעמי מהדו"חות עולה דווקא שמיטשענק לא הוציא יותר מדי כסף מהכיס.

מתן גילור 6 בנובמבר 2017

הפסד 32M באותה העונה כשגולדהאר הזרים לקבוצה 52M (כמו שיש הוצאות שאין לצדן תזרים שלילי יש גם תזרים שלילי שלא נרשם כהוצאה). עונה לפני הזרים 72M ועונה לפניה 58M. הכל בש"ח כמובן.
ממוצע של כ-60M בעונה זה לא מעט.

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

מה זה ניתוח של רו"ח לעומת האהדה. למה שהעובדות יבלבלו אנשים.

tazza 7 בנובמבר 2017

לאוהד ב"ש מאוד חשוב הרי האמת כאשר זה מראה שמכבי מפסידה מלא כסף….
בחייאת גיא, בחייאת

גיא זהר 7 בנובמבר 2017

טזה, אתה כנראה לא מכיר אותי. אני מצפה בכליון עיניים לפרסום התקציב שלנו, שמקווה שיהיה מפורט כמו אצלכם ולא כמו של חיפה, אבל אי אפשר לעוות את המציאות ועוד להתווכח עם מומחים.

מתן גילור 7 בנובמבר 2017

אם אני בצד של המומחים, אז המומחים אומרים שהפירוט בדוחות שפורסמו ע"י מכבי ת"א ומכבי חיפה דומה מאד. אין הבדל מהותי.

מעיין אוהד מכבי 7 בנובמבר 2017

מתן,
האם תוכל להפנות אותנו לאזור בדו"חות בו אפשר להבין / לראות כמה הבעלים הזרים לקבוצה?
באמת לא הצלחתי להבין את זה. לטעמי זה אחד הנתונים המעניינים ביותר מבין אלו שפורסמו.

מתן גילור 8 בנובמבר 2017

בדוחות של מכבי ת"א תמצא זאת בסעיף 'קבלת שטר הון צמית', במסגרת תזרים מזומנים מפעילות מימון.

מעיין אוהד מכבי 9 בנובמבר 2017

תודה רבה.
מקווה שמישהו מקצועי כמוך מצליח להתמצא ולהבין קצת יותר טוב מה קורה בדו"חות כי לטעמי בלי הביאורים יש כמה חורים שקצת קשה להבין.

יוני 6 בנובמבר 2017

גיל יקר, כל מילה.
תרשה לי להוסיף קורט של אופטימיות, זכר לימים שמשקפיך היו ורודות יותר.
מכבי בשליש עונה זוועתית בקנה מידה שהורגלנו אליו ב-5 השנים האחרונות, ועדיין –
1. המרחק מב"ש (בהנחה שינצחו את המשחק החסר) הוא רק 3 נק', זיכרון לביזיון בטרנר, ובשורה התחתונה הפסד חוץ "שלוקחים בחשבון".
2. פציעות. נכון, גם בב"ש יש המון פצועים, אבל לדעתי החיסרון של השחקנים שמסוגלים ליצור מורגש הרבה יותר מחיסרון של מרכז הגנה-קישור אגרסיבי. מאחר ובמירב המשחקים מכבי (וגם ב"ש) מחזיקות בכדור ופייבוריטיות טבעיות לניצחון, הקבוצה נדרשת ליצירתיות ופעולות עומק איכותיות, הרבה יותר מבלם איכותי שיודע סגירה אלכסונית. משחק ההגנה הוא מאמץ קבוצתי. יצירה, פנטזיה, היא בדרך כלל הברקה של שחקן/ים שיש להם את הכישרון ברגליים והביטחון בראש. חזרה של אלי דסה, מיכה, רודריגז וגולסה (כמעט שליש הרכב) יחד עם שוינפלד על הספסל, יוסיפו את המימד שכל כך חסר קבוצה.
3. אי אפשר לזלזל בניצחונות בתקופה קשה.
4. אור דסה. יש עתודות צעירות. זה לא מביא לבד אליפות, אבל כן יכול להוסיף מתח חיובי בחדר ההלבשה. הטוב (והבריא) ישחק.

5.

אוריה 6 בנובמבר 2017

הי גיל, תוכל לשלוח לי מייל?

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

שלחתי לך לכתובת שהשארת באתר

ישי 6 בנובמבר 2017

לפני איזה חודש הבטחת לי גול באירופה. זה עוד בתוקף?

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

וואלה מקווה שכן

שלו 6 בנובמבר 2017

הבעיה המרכזית היא שגורדי חושב שאם רק יחכה לפצועים הכל יהיה בסדר.
אצל מאמנים גדולים עולים עם מי שיש.
זו הזדמנות לצעירים שבד"כ לא מאכזבים.
ניהול סגל היא אומנות, להיות מאמן זה מקצוע.
מיץ וצוות הניהול שלו צריכים להחליט האם גורדי זה אישיות שהם רוצים למועדון, אם לא אפשר וצריך לגמור איתו את העונה ולהיפרד.
אבל אם כן, צריך לתת לו גם לטעות ולהתגלח על מכבי ולהביא לו עזרה בדמותו כמנהל מקצועי.
הקונספט של שחקנים זרים כדוגמת גרסיה וחואן פאבלו מקובלת עלי, שחקנים בסוף הקריירה שעדיין גדולים על הליגה שלנו ושווה להם כלכלית להגיע (לדעתי באבין כזה)
צריך גם לתת את הדעת מדוע שחקנים טובים לא הצליחו אצלנו לפני שקוברים אחרים (סה כדוגמא).
לא יכול להיות שדור פרץ של לפני שנתיים הלך לאיבוד.
בסוף מהון להון מכבי יוצאת לפגרה במרחק 3 נקודות מהמקום הראשון.
עם ניהול פגרה נכון, היא צריכה לחזור אחרת ממנה.
א. עם היררכיה ברורה.
ב. עם מבנה משחק אחד בסיסי ברור.
ג. תכנית פעולה להמשך הליגה מבחינת חלוקת עומס.
ד. הכנת תכנית משחק נגד כל יריבה בליגה, משל הייתה קבוצת בליגת האלופות.

tazza 7 בנובמבר 2017

סעיפים ב ו-ד לא סותרים באופן חלקי?
כי מול נתניה, מול ב"ש, מול חיפה, מול בית"ר ומול עכו זה 5 תוכניות משחק שונות, בטח לא משהו שמאפשר את מה שכתבת ב-ב'.
או שעושים אוסקר/בוס או שעושים סוזה. בזמן שנשאר ובמצב הקיים ללכת על מה שבוס ניסה להנחיל וראינו מול עכו- של משחק לחץ לפי הספר, זה מה שמכבי יכולה לעשות הכי טוב ומבטא את היתרונות הכי טובים של הקבוצה (כושר, פיזיות ורמת אימון גבוהה).

שלו 7 בנובמבר 2017

מבנה בסיסי – 442, 433, 532, משהו…
מול עכו נגיד ב 5 3 2 תעלה עם שני מגינים ותן להם חופש. מול ב"ש תעלה עם שחקנים יותר פיזיים.
יש ארבעה בלמים במכבי (אם נספור גם את ייני אז חמישה) אז צריך התאמה של שחקנים ליריב מתוך האופציות הקימות.
שחקני קו – שוב התאמה ליריב.
צריכים להיות בנקר בהרכב: ראיקו באבין וידאר ודוידזדה. כל השאר סביב התפקידים והיריב.

יואב 6 בנובמבר 2017

מצטיירת עונת אליפות מרגשת…

השמן 6 בנובמבר 2017

הגם אתה ברוטוס?
אני היחיד ששאב אופטימיות מהמשחקים מול עכו ואסטנה?

יואב 6 בנובמבר 2017

כן. אני חושב שהמצרך הכי חסר הוא אנרגיה.
וזאת סיטואציה קשה למאמן חסר ניסיון.
יש הבדל עצום בין יציע לדשא ויורדי במצוקה.

השמן. 6 בנובמבר 2017

מול עכו ואסטנה ראינו את המכבי הכי אנרגטית מאז שפטר בוס עזב

יואב 6 בנובמבר 2017

אתמול היה וואן אוף. אנשים כבר ראו סוף קורס בעיניים.

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

רק מזכיר לכם שעם כל האנרגיות של בוס זכיתם באפס תוארים

השמן 6 בנובמבר 2017

מה זה קשור?
זה דיון מקצועי, נשמח לתרומה מהותית אליו

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

זה היה לגמרי מקצועי. אצל בוס, כמו בהרבה קבוצות שלו, התחלתם דינמיים, אבל בפלייאוף זחלתם על הגחון.

השמן 6 בנובמבר 2017

באמת שאין לי מושג איך הייתי אמור להבין מהתגובה הראשונה שלך את הנקודה המקצועית שהבהרת בתגובה השנייה. וגם נקודה זו, אגב, לא כל כך ברור לי איך היא קשורה. הדיון הוא לא על פיטר בוס פה. הוא על איך מכבי נראית.

יואב 6 בנובמבר 2017

מכבי של בוס היתה קבוצה טובה יותר(בלא מעט) מבש.
היא לא הגיעה עייפה בגללו. והיתה חסרה גול מלהפוך עונת ליגת אלופות לאליפות.
בלי קשר, בוס מטייל כרגע בספיירות אחרות. קצת מצחיק לקרוא כאן ביקורת עליו. הפרובינציאליות והשחצנות הישראלית בשיאה, כמו שאומרים.
ואיך הוא קשור למה שכתבתי בהודעה הראשונה…

יוני 6 בנובמבר 2017

רק מזכיר שבתקופתו הקבוצה לא הפסידה משחק ליגה. וגם צברה יותר נקודות מבאר שבע. קצת צניעות

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

מכבי עם פיטר בוס בחלק מהמשחקים הייתה מלהיבה אבל גם בשנה שעברה עם המאמן חירום הייתם אנרגטיים (בכלל עם יוקנוביץ מחוייב הייתם זוכים באליפות בקלות). בלי קשר, בוס אוברייטד (סוג של קלופ לעניים – ואן טריק פוני), למרות הקמפיין אירופית הבאמת מרשים וההגעה שלו (הזמנית ככל הנראה) לדורטמונד הזויה כמו של פאקו לולנסיה. בעיניי סוזה (ברור) ואוסקר טובים ממנו. ויוני, תבדוק שוב, כשבוס הגיע הקבוצות היו במאזן שווה כשלב"ש משחק חסר בו הוציאה נקודה. החשבון פשוט.

יואב 6 בנובמבר 2017

חושב שאתה טועה (מתנסח מאד בעדינות) אבל ללא קשר, הזחיחות בה אתה מטיל דופי בכל מיני אנשים, ראוייה להילמד בפקולטות הגבוהות ביותר של החשיבות העצמית.
בלי קשר ועם, אוסקר לא שייך לשם(סוזה, בוס, יוקאן) עם כל אהבתי. הוא נהדר בלהעמיד קבוצה עם בסיס ושיטה. זה שלו. קצת פחות כשהדברים לא מסתדרים, קצת פחות בניהול משחק. היה נהדר למועדון שחיפש את עצמו, והיינו נהדרים אליו.

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

יואב, לא צריך לקחת את זה ברצינות כל כך תהומית, הנחרצות היא חלק מהכיף. וברצינות, אני באמת חושב שלבוס חסרה טיפה גמישות (אולי טיפה דוגמתיות, משהו שאופייני להולנדים.

אורי 6 בנובמבר 2017

למען הדיוק, ב"ש הובילה בנקודה ביום מינויו של בוס 39 לעומת 38

אורי 6 בנובמבר 2017

ולאור זה שב"ש התחילה את הפליאוף ב+3 וסיימה ב+2, אם מכבי זחלה על הגחון, על מה ב"ש זחלה כשהוציאה נקודה אחת פחות בפליאוף?

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

בוס מונה ב4.1, לפני המחזור ה18 כשהיה שוויון נקודות ולבש משחק חסר בו השיגה תיקו. הליגה נגמרה בשתי נקודות הפרש לפיכך בוס לקח נקודה פחות מבש. הפלייאוף העליון של אותה שנה מהמופרעים שנראו כשכל קבוצה מנסה לתת לשניה את האליפות.

tazza 7 בנובמבר 2017

בוס הוא וואן טריק פוני?
ברגע זה הראתה שכדורגל אתה לא מבין, תודה רבה ושבת שלום.
מה זה וואן טריק פוני? יש לו שיטת משחק, שיטת המשחק שלו מתבססת על עקרונות מורכבים על סף המתמטיים של משחק לחץ נכון: העמדת שחקנים במגרש, סגירת קווי מסירה, מי מקבל עזרה על מי ומאיפה, כמה שחקנים לוחצים ואיפה.
התקפה: ניהול משחק עם מגנים, הצטרפות קשר אחורי, שחרור מלחץ ע"י הקישור ופתיחת קווי מסירה לחלוצים.
ראבק אפילו ספורט5 עשו על זה כתבה בעמוד הראשי, היו על זה פוסטים רבים פה כולל השוואות לפאקו-פרס.

זה די הרבה טריקים שם, וזה רק מה שהוא עשה עם מכבי שלא היה לה חלוץ קלאסי אלא חלוץ מיוחד כמו זהבי שהשחקנים שיחקו בשבילו (מה שבוס לא יכל לשנות באמצע עונה).

בקיצור, ביקורת ממש לא נכונה, אין קשר בין המשולש של בוס-אנרגיות-אפס תארים.
כמו שיואב כתב- מרחק של גול, החמצה מול שער ריק מול רעננה. ממש קשור למאמן.

גיא זהר 7 בנובמבר 2017

כן, בוס הוא וואן טריק פוני, בגלל זה ימיו בדורטמונד ספורים ומוכן להתערב איתך שלא יאמן יותר ברמות הממש גבוהות. גם קלופ שמאמן טיפה יותר מוערך מבוס לא הוכיח גמישות מחשבתית (לפחות עד המשחק האחרון) וספג על זה ים בביקורת ולא מפרימו/שרף/בוני. ולגבי אגדת השער האחד על זה היה אומר ידידנו שמיר שפקולציות. מי אמר שאם הייתם מנצחים את רעננה והפער היה נשאר שלוש היינו מפסידים בחיפה מחזור אח"כ. אין ויכוח שמכבי באותה שנה היו טובים מאיתנו, אבל ראבק פרט למחזור אחד הובלנו את הטבלה ממחזור 15.

D! פה ועכשיו 6 בנובמבר 2017

בקשה. חיוביות. אוהד.

אני איתך

עידו 6 בנובמבר 2017

כל מה שקורה הוא תוצאה של היעדר קישור. זה גרר משחקים רעים, שיצרו לחץ במערכת ומשם הירידה תלולה מאוד.
בלי קישור דפנסיבי ראוי אין הגנה נורמלית ואין התקפה נורמלית. לא צריך בהכרח "גרזן", לדעתי רודריגז תפור בדיוק למשימה הזו. חזק, יודע להחזיק כדור ולשחרר לחץ בקלות. עם אחד כזה הכל הרבה יותר קל. אפילו גולסה היה משנה פלאים את הכל, רק כי הוא רץ ומתקל בלי לפחד, אף אחד אחר לא עושה את זה.

הסגל טוב, אבל פצוע מאוד ועייף מאוד. יש בסגל גם כמה מאכזבים, אבל הסך הכל טוב.

יחד עם כל זה, ג'ורדי לא מאמן טוב. הוא נלחץ, וזה מחלחל לשחקנים. כספורט דירקטור היתה לו פרבילגיה של להתרגז לבד למעלה ביציע, ולרדת רגוע לחדר הלבשה. עכשיו הלחץ ניכר עליו. לא רואה את מיץ' מפטר אותו, מקווה שהדברים ישתפרו ושהוא ידע להעמיד קבוצה עם היררכיה ברורה.

שלו 6 בנובמבר 2017

ואם מנסים למצוא קצת אופטימיות אז:
הפסד לב"ש ובית"ר הוא בהחלט סביר וקרה גם בעבר.
תיקו עם מכבי חיפה גם הוא סביר על הנייר.
ובעצם רק איבוד שתי הנקודות מול אשקלון לא צריך היה להילקח בחשבון.
בהמשך העונה האירופית והליגה גם ב"ש יאבדו נקודות.
נתניה והפועל חיפה קבוצות מצוינות שיקשו כנראה על כול הקבוצות אבל אין להן סגל לעונה שלמה לרוץ לאליפות (גם לא לבית"ר).
מכבי חיפה אומנם נמצאת בסביבה אבל עדיין לא עשתה את מה שדרוש כדי לרוץ לאליפות.
אז נשארה רק ב"ש.
הצרה שב"ש נראית טוב יותר מאיתנו, מאומנת יותר טוב עם מאמן בעל ניסיון גדול יותר והרכב שרץ כבר מספר שנים ביחד ועוד יתרון קטן/גדול בית שהוא מבצר.
התנאי היחיד אולי לקחת אליפות הוא לחזור מהפגרה כקבוצה חדשה ורעננה.
כי מכבי הנוכחית שווה מאבק על אירופה ואולי גביע.
בשביל אליפות חסר לה היציבות.

tazza 7 בנובמבר 2017

נתניה עשתה תיקו בטרנר, אנחנו ניצחנו אותם.
הבעיה שהשנה כלל חוקי "ב"ש-חיפה" נשברו ומכיוון שב"ש ניצחה אותנו הפער 3.
למרות שמבחינה יבשה אני ממש מסכים את, ואפילו מתעודד ממה שכתבת בשאר התגובה, אבל גיל כמו מנהל טוב מדבר על מגמות, שזה מה שמבדיל אותו מפרשני ערוצי המיינסטרים:

מאקרו בקצרה- מאז שסוזה עזב מכבי מאבדת את התפארת שלה, היא לא מלכותית, לא סוחפת ולא מחדש יותר מדי.

במיקרו- מכבי ביצעה את החריש שהיה צריך להיות מבוצע במוקדמות ליגת האלופות אצל יוקא, אבל שברה את המבנה הניהולי ולמנספורד לקח זמן להתאקלם.

כרגע- המגמה שגיל מתאר סופר מדויקת. תוצאה כזו או אחרת לא משנה.
זה כמו לטעון "היה לי קר היום, אין התחממות גלובלית". מכבי נראית כבויה ובינונית, וזה הזוי כי לפני חצי שנה היא נראתה כאילו היא הולכת לעשות מהפך עונה מהסרטים לב"ש. השנה היא נראית גרוע בערך כמו אצל שוטא, מה שאומר שג'ורדי לא נראה כמי שירים את הגאווה הצהובה עם איזה תואר.

מעריך שבעתיד יקרו אחד מהשניים לפחות- חיזוק בינואר כולל אופציה לעזיבת סושיץ' כי הוא זר. שנית- מגיע מנהל מקצועי וחוזרים למודל הישן, יכול להיות גם ג'ורדי.

כחול ישן 6 בנובמבר 2017

עד עכשיו מכבי ת"א 3 נק' מהפסגה, הפרש שערים מהפועל באר שבע, עונה אירופאית וכל זה בלי אצטדיון ביתי.

תמיד הייתם אוהדים מפונקים ותמיד תהיו אוהדים מפונקים.

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

הכל יחסי בחיים. אני מניח שאתה לא מקטר מעולם אף פעם כל כלום רק בגלל שיש מקומות יותר גרועים בעולם

D! פה ועכשיו 6 בנובמבר 2017

אבל הוא צודק.
המצב לא כזה רע. יש דברים שלא עובדים וכדאי להתבונן בהם (אם כי כאוהדים ממילא אין לנו יכולת להשפיע על רובם).

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

מישהו כתב שהמצב שחור משחור? מישהו חושב שהמועדון אבוד? פספסת את הפתיח שבו אני כותב שעדיין אפשר ואפילו צריך לקחת אליפות?

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

די נו, באיזה משחק נראינו טוב לאורך יותר ממחצית אחת מלבד עכו וחיפה?
מלבד עכו לא היה אף נצחון משכנע.
אנחנו נראים רע, רע, רע ועוד פעם רע.
ובשלושת המשחקים הכי טובים שלנו העונה – ויאריאל, חיפה, אסטנה – וכולם בבית אגב – לא כבשת שער אחד.
אנחנו לא בית"ר ולא מכבי חיפה שיכולות להציג ניקוד סביר והשתתפות בפלייאוף העליון כהישג. אנחנו קבוצה שרוצה וצריכה לכוון לאליפות וגם אם איכשהו מקוששים נקודות אנחנו רחוקים מאוד מלהראות עצמה או יציבות של קבוצה אלופה.

יואב 6 בנובמבר 2017

לגמרי. הצרות שלנו הם החלומות של אחרים.

Ollie Wiiliams 7 בנובמבר 2017

תמיד הזבל של אחד הוא האוצר של האחר.
הרי אפשר גם לומר לקבצן הומלס במנהטן שיפסיק להתבכיין כי יש באפריקה ילדים רעבים תחת מלחמת אזרחים שאין להם גישה למים נקיים או חשמל, ואילו הוא תמיד יכול למצוא משהו.

tazza 7 בנובמבר 2017

1) האוהדים של מכבי רוצים אליפות כל עונה, רוצים השתתפות קבועה במפעלים אירופיים וגם גביע פה ושם.
האוהדים מגיעים למשחקים, משקיעים כסף במזכרות ובמוצרי עידוד, נוסעים עם הקבוצה למשחקים על חשבון זמן עם משפחה וילדים (וחיילים אפילו על זמן נדיר בבית או ימי חופש) ועושים זאת לאורך זמן.

2)ההבדל בין ציפיות האוהדים לציפיות המועדון הוא שהמועדון יותר מתון ומכוון לזכייה באליפות ברוב השנים ביחידת זמן של עשור נניח (פעם נכתב פה 8-7 מתוך 10, נשמע מתאים). מכאן שיש הצדקה לרוב מוחלט של ציפיות ואף דרישות האוהדים.

3) מכבי כרגע בדרך ליחס של 3/6 עונות אליפות, יש השתתפות קבועה במפעלים האירופים וגביע כרגע לא התחיל העונה, אז כרגע יחס של 1/5 מאז ג'ורדי.
הקבוצה נראית רע, נכס כמו ראיקו צפוי לעזוב, דור פרץ לא נראה כמו הישראלי שיושיע את הקישור, דור מיכה עומד במקום, טל בן חיים מתישהו ישפוך לאגר.

מסעיפים 1-3 נובע כי לאוהדים יש סיבה להיות ביקורתיים, בכיינים וחסרי תקווה.

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

אם לא הספיקו התבוסתנות על הדשא (ברוב המשחקים גם מול קבוצות תחתית, רעננה לא הראשונה), הקמפיין המביש באירופה, חוסר הבהירות בשדרה הניהולית-מקצועית ותחושת חוסר אונים וחוסר סדר מוחלט במועדון – אז עכשיו גם ארגוני האוהדים שוב עסוקים בעיקר בלשחק בקקי ושוב מוכיחים שהם אוהבים קודם כל את עצמם ורק אח"כ את הקבוצה.

תחושה שחזרנו עשור אחורה.

יש רבים שעד לפני 3 שנים גרסו בתוקף שבמכבי אין שום ניהול ושום ארגון והכל כסף ו/או זהבי, תלוי את מי שואלים.
אני חושב שהכשלון הנוכחי לא מוכיח שהם צודקים אלא בדיוק להיפך. כשהרגיש שבמכבי זונחים את הסדר, הארגון וההקפדה התמידית על הדברים הקטנים – אז התחילה הנפילה וחלחלה לכל מקום במועדון.

באנלוגיה לשנתיים הראשונות – כשאוסקר הוא היה האיש הנכון להנחיל לא מעט יסודות בשחקנים. גם טכניים, טקטיים, מקצועיים. ואז בא סוזה ולקח את זה דרגה אחת הלאה.
אז עכשיו צריך לעשות אותו דבר עם העמדה של ג'ורדי. כי למרות התחושה שכתבתי קודם אנחנו לא באמת במקום שהיינו בו לפני עשור. כמו שמצאו את ג'ורדי ואת אוסקר, צריך למצוא מישהו שידע לעצור את הנפילה ולהעלות את המועדון חזרה למקומות שהיה בהם ממש לא מזמן.

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

דבר נוסף
יוסיפוביץ' פרסם בסופ"ש פרק מהספר על זהבי על התגובות שלו ושל השאר אחרי ההדחה מול מאריבור.
משתמע שהוא וייני סיפקו סוג אחר של מנהיגות ואיזנו אחד את השני. אין לנו אף אחד שיכול לספק מנהיגות מהסוג שזהבי נתן, כזו שלא באה רק מאופי אלא בעיקר מגובה בצורה שבה הוא משחק ובמספרים שהוא מנפק.

עידו 6 בנובמבר 2017

פרסם איפה?

גיא זהר 6 בנובמבר 2017

בוואלה. לא יוסיפוביץ אלא פורסם פרק מהספר שלו

Ollie Wiiliams 7 בנובמבר 2017

תודה קפטן אוברחוכם

Ollie Wiiliams 6 בנובמבר 2017

וואלה ספורט

עידו 6 בנובמבר 2017

תודה

בלייק 6 בנובמבר 2017

איזה יפה מצד וואלה שבחרו להביא את החלק הכי מעניין על הקריירה של זהבי. לא, לא המעבר מהפועל לחו"ל, או החזרה לצהוב, פואד והפיו-פיו, הובלת הנבחרת לשום מקום או המעבר לאוליגרכיה ולליגה הסינית. החלק הכי חשוב הוא כמובן מה היה בין אוסקר לאשתו של זהבי.
אגב, החלק הראשון על זה שהוא משחק עם הטלפון בחדר ההלבשה בזמן שאוסקר מדבר, ומתעקש להמשיך גם אחרי שיני אומר לו שזה מוגזם, כי "כמה עוד הזדמנויות יהיו לי להגיע לליגת האלופות?" – וואוו. אם זה היה סיפור על עטר או יצחקי או בניון היו עושים מהם קציצות. ממחיש את המחויבות שלו כלפי ההצלחה, את הילדותיות והקטנוניות שלו. ובעיקר את ההתעסקות המתמדת שלו בעצמו.

Ollie Wiiliams 7 בנובמבר 2017

לדעתי הקטע הזה בדיוק ממחיש איך ייני וזהבי מאזנים אחד את השני מבחינת המנהיגות.
בטוח שלייני זה הפריע פי 3 יותר דווקא בגלל שזה היה זהבי וכולם מסתכלים עליו כדוגמה למקצוענות ותחרותיות שמתורגמות למספרים ותארים. גם בגלל זה לדעתי אחרי אירועי סכנים הקבוצה נסחפה לסחרור – לא רק היעדרות ג'ורדי אלא חוסר במישהו שיאזן את הצד האימפולסיבי של זהבי, ובגלל זה ייני לבד לא מספיק בלי שיהיה מופת מקצועי מספיק חזק.

יואב 6 בנובמבר 2017

פתיחת העונה הכי טובה של ביתר, לפחות בעשור האחרון, לא שווה יותר נקודות ממכבי עייפה ופצועה.
פרופורציות.
בהרגשה שלי, עונה חדשה נפתחת עוד שלושה שבועות ואין ממש נזק טבלאי. זאת לא חצי כוס מלאה, זאת כוס מלאה.

השמן 6 בנובמבר 2017

זה סותר לגמרי את מה שהבנתי מהתגובה שלך למעלה. אני מבין שאתה בכל זאת אופטימי?

יואב 6 בנובמבר 2017

כן. שותף לאופטימיות הזהירה שלך.
מבחינת חומר שחקנים- אנחנו יכולים להעמיד את ההרכב והספסל הטוב בליגה.
עכשיו זה עניין של רוח, קראקטר, יורדי…
מישהו יכול להעמיד ספסל כזה- בלקמן, טיבי, שוינפלד, מיכה, בטוקיו/ שרן…
בסגל מלא- פרץ, יצחקי, שפונגין ועוד בכלל לא מתלבשים.

יואב 6 בנובמבר 2017

השמן, לא הייתי ציני עם האליפות המרגשת(:

השמן 6 בנובמבר 2017

כן. עכשיו אני מבין. שמח שאני לא היחיד
זה יצא מצחיק, במשך חצי שנה אני נכנס בג'ורדי כל שבוע, וכולם די מגוננים עליו, עד שסוף סוף אני מצליח להיות אופטימי כולם מתהפכים עליו.
אם ג'ורדי זנח באופן סופי את התפיסה של קישור מרכזי רך שמשחק לרוחב (ייני, פרץ), והולך להמשיך להציב שלישייה דינאמית שדוחפת קדימה ומבצעת לחץ אפקטיבי (באטוקיו, ריקןף גולסה, רודריגז, אור דסה) אז יש לנו סיבות לאופטימיות זהירה כדבריך

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

אגב, אני אתכם, אז איך חשבת שאתה היחיד? הכותרת לא מסגירה את העובדה שאני עדיין חושב שנקח?

השמן 6 בנובמבר 2017

הכותרת כן. זהו בערך:).

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

אז אני לגמרי מאמין שאנחנו שם, רק שג'ורדי יתחיל להאמין גם, או שילך

איציק 6 בנובמבר 2017

אתם לא לבד, גם אני חושב שתיקחו :-(

בלייק 6 בנובמבר 2017

בשלב כזה, הנקודות והמצב בטבלה לא קריטיים. המצב על הדשא חשוב יותר, ובינתיים מכבי משחקת רע. הלוואי ומישהו ישחרר את הפקק בפגרה ונראה קבוצה שמשחקת כדי להנות ולא כדי לא לטעות.

tazza 7 בנובמבר 2017

בול
מחר תפסיד מעוד גול מטומטם ו"הנזק הטבלאי" יגדל ל-9 כי ב"ש ינצחו את המשחק החסר שלהם כמו גדולים.
חשובה המגמה!

funfun 6 בנובמבר 2017

סבל מזוקק היה המשחק אתמול.
כאב בעיניים, חרך את הלב , השפתיים קמוצות מרוב קללות וכמה איבודי כדור בלתי אפשריים יא ראבאק

תודה לאל שזה נגמר עם 3 נקודות.

ג'ורדי כנראה עבד עליי טוב כי אני ממש חיכיתי לפגרה הזו כאילו מדובר על משחק מחשב שמעכשיו כל הכרטיסים והפציעות מתאפסות והכל מתחיל מחדש – פחחחחחח.
לא תקופה קלה לאוהדי ג'ורדי – לראות אותו כך על הקווים, צורח מכוון ושום דבר חיובי לא קורה.
שחקנים כבר נופלים מהרגליים והוא מכניס חילופים חברתיים כי בתפקידים האלו הוא כבר לא סומך על הספסל (וקשה לי להאשים אותו)
ריקן מעיף כדורים לאזורים ריקים, עטר מחמיץ כדור של 100% ואתה מתפלל שהשופט ישרוק כבר..
הדבר היחיד שמנחם אותי בנקודת זמן הזו הוא המרחק מהמובילות והדיבורים על רכישת עלי מוחמד. זהו :-(

אבנר משער 2 (206) 6 בנובמבר 2017

אכן סבל מזוקק.
דקה 63: שרן יוצא, טב"ח נכנס, דסה מגן ב 5-3-2 דפנסיבי ובזבוז זמן ליד דגל הקרן, נגד רעננה מהמקום האחרון, בא לי לבכות.
תגידו לי שידו של מקלארן במעל (כי את זה אפשר להבין).

ניינר / ווריור 6 בנובמבר 2017

בחיי שאני מרחם עליך שנגזר עליך לצפות בשתי קבוצות שבכל שבוע שוברות את שיאי ההסרחה. לא יודע לגבי מכבי אבל אצל הכחולים דרוש ניקוי אורוות יסודי, כולל הקב

גיל שלי 6 בנובמבר 2017

מסכים לגבי הכחולים, לגמרי מסכים

אחד העם 6 בנובמבר 2017

גיל , למיטב זיכרוני, עד לא מכבר, גמרת על ג'ורדי את ההלל, לרבות במאמרים מסדרת "יומן אליפות צהובה" . בלי להפחית כהוא זה, מאחריותו האישית של ג'ורדי למעבר ל "עונת עליבות" ,ולו בכל הקשור לאיכות המשחק, יש לי תחושת אי נוחות מהתפנית החדה בעמדתך. אני סבור, בדחילו, כי ראוי לנהוג בו בכפפות של משי, ולו בזכות תרומתו לבניית מכבי בשנים האחרונות.
אני כן חושב שפגרת השיזרוע ,באה לקרויף ולקבוצה כמו הגונג למתאגרף, רגע לפני הנוקאאוט. אני חושב ש 4-5 המשחקים שלאחריה יהיו ההזדמנות האחרונה שלו להפגין שינוי, אחרת הלכה העונה והלכה המשרה. הדינמיקה עם הקהל תהיה כזאת שלא תותיר ברירה בידיו ובידי מיטש. בכל מקרה התוצאה של ההחלפה, אם תהיה , לא תהיה אליפות, אלא עוד "עונת ניר לוין" או פייטר בוס, אם זה יותר קל לעיכול.
לכן, עדיף להמתין, בפסימיות מהולה בתקווה, לקוות שהבנאדם יצליח לעמוד מאחורי הצהרותיו ביציאה מהפגרה. אתה צודק במאה אחוז בעניין חשיבות מינוי מנהל מקצועי, לא בטוח באשר לבהילות הצעד הזה. הנזק השנה כבר נעשה , בעצם כיפוף המבנה הארגוני, שהוכיח את עצמו. התיקון יותר רלוונטי לעתיד. לזכותו של שחר החבוט יאמר, כי החליט על שינוי מבני ברוח זאת לפני שנה, לא היה מרוצה מהמינוי, פיטר את המנהל המקצועי, אך לא חזר בו מההחלטה. ניסה להביא אדם ראוי בתחילת העונה, נכשל, והנה החתים אדם ראוי אחר. אם יהיה סבלני, הוא יקצור את הפירות בעתיד.

אורי 6 בנובמבר 2017

אם הוא יהיה סבלני, הוא לא יהיה יעקב שחר

אזי 6 בנובמבר 2017

אחרי הגול שחטפנו מאסטנה הסתכלתי על הקבוצה ובעיקר על ייני. כולם פשוט נשברו, לא אתפלא אם הם נשברו כבר קודם, בגול שהיה מנבדל.
ייני חזר לקבוצה כדי לרים אותה מנטלית, אבל ייני השנה הוא קפטן כמו שהוא קשר אחורי. לא טוב לכלום.
היחיד שרץ לעמדה שלו וניסה להרים את השחקנים היה דווקא בלקמן.
שם, ברגע הזה, ראו את היכולת המנטלית של הקבוצה המפורקת הזאת.

השמן. 6 בנובמבר 2017

הלכתי לבדוק את התקציר, וכמו שכתבתי למעלה שום שבירה לדעתי, המצב הטוב שלנו במשחק הגיע לאחר הפיגור, ריקן ממרכז הרחבה.
הציפייה של האוהדים פה לאיזו מנטאליות ווינרית מכביסטית בשלב זה, בייחוד לאור הרמה המקצועית המאוד לא גבוהה בלשון המעטה שהופגנה עד עכשיו היא לא ריאלית. מנטאליות מנצחת נבנית על בסיס מקצועי ועל זה צריך להיות הפוקוס שלנו. אם ג'ורדי יפתור את ענייני הקישור, יעלים את האיבודים המיוצרים בחצי שלנו, ויגרום לשחקנים לתת את התחת כל משחק, נוכל להתחיל לדבר על ווינריות. יש לציין כמובן שטרנר ואסטנה בחוץ היו בכל זאת מקרי קצה, עליהם אפשר לדבר מהפרספקטיבה המנטאלית

מעיין אוהד מכבי 6 בנובמבר 2017

מנהיגות ואופי הם שני דברים שאי אפשר ללמד, וזה בדיוק מה שחסר לנו.
התחברתי מאוד לקטע לגבי קרלוס וקולינאס.

הפגרה (הכי ארוכה שהייתה לנו בשלוש השנים האחרונות) באה בדיוק בזמן ויורדי יצטרך לגבש יחידה מלוכדת שאפשר לרוץ איתה עד סוף המרתון.

אני זועק כבר שלוש עונות שמכבי משוועת לרענון, ובאותה נשימה חוזר על הביקורת הכי גדולה שלי בכל תקופת יורדי שזה היעדר מדיניות ואסטרטגיה של שילוב צעירים.
אור דסה עשוי להיות המענה לשתי הסוגיות אבל בעיניי הוא יותר סמל לצורך ברענון. מעודד מאוד שיורדי נותן לו קרדיט.

ברגע שיורדי המאמן יבין שיורדי המנהל המקצועי לא נתן לו את הכלים לקבוצה שהוא רוצה, ויפסיק לנסות ולבלבל את השחקנים עם אינספור מערכים ושיטות ותפקודים, אפשר יהיה להתמקד בסחיטת הלימון (ע"ע פאקו) ובהתנפלות על האליפות שמונחת שם על הרצפה ורק מחכה לסגל הכשרוני והעמוק שלנו שירים אותה.

יורדי חייב להביא את האקסטרה (ואני מקווה מאוד שלא איבד את חדר ההלבשה, כי זה נראה ככה לפרקים), בעיקר בהיעדר בלומפילד.

tazza 7 בנובמבר 2017

בתחילת העונה שהתחילו לראות ניצני הסרחת דשא ע"ע הגנת מכבי תל אביב. אמרתי שיעשו פאקו ויסגרו הרמטית את מרכז המגרש.
עכשיו עם הפציעות ועצירות ההתקפית, שפשוט ינחיל להם את מה שבוס ניסה להנחיל להם, ואת זה ראו יפה מול עכו.
אחרי הפגרה הסגל יהיה רענן ויוכל לעמוד במשחק לחץ לאורך של מחצית שלמה.

עמרי כהן 6 בנובמבר 2017

כשקראתי את הפוסטים המוקדמים של גיל, תמיד היתה לי התחושה שהרבה ז'יטונים מונחים על ההימור שג'ורדי יהיה מאמן טוב מאוד. בהתחשב בתוצאות שלו בתור מאמן זמני, בייחוס המשפחתי ובעיקר בתכונות שהוא הראה כמנהל מקצועי, אפילו היתה התחושה שהוא בקלות המאמן הכי טוב בליגה. בנקודת הזמן ההיא, זה הימור שכל אחד היה לוקח בשתי ידיים.
אבל מאז התגלו שתי בעיות – הראשונה היא שזה פשוט לא קרה. השניה היא רק עכשיו מתברר כמה היה מונח על הכף במקרה הזה. כלומר, כשמתברר שג'ורדי הוא פחות מהמאמן שקיווינו שהוא, הקבוצה רק הולכת ופוחתת, ונראית חסרת כיוון כללי.

ערן (המקורי) 7 בנובמבר 2017

היכולת המקצועית של הקבוצה לאחרונה בשילוב הפריכות המנטלית, כפי שגיל ציין היטב, כל כך מדכאים שלא הצלחתי לחגוג השבוע את יום השנה לפיטורי נמני.

גיל שלי 7 בנובמבר 2017

וואלה, שכחתי לגמרי מיום האמנספציה

אורי 7 בנובמבר 2017

ןעכשיו אצילי בחוץ ל3 חודשים
העיקר חיכינו לפגרה כדי לקבל סגל מלא…

Comments closed