אני מגדיר את עצמי אוהד ג'איינטס. השנה הפסקתי לצפות במשחקי הקבוצה מאז המחזור השישי, עדיין מרגיש אוהד ג'איינטס, למרות שיש כבר כאלה שמכנים אותי אוהד הצלחות (הלוואי שאוהד ג'איינטס היה זכאי לכינוי אוהד הצלחות) ולא אוהד אמיתי. לא מכיר אוהדי ג'איינטס טובים ממני, וגם לא אוהדי ג'איינטס גרועים ממני, אוהד ג'איינטס הוא אוהד ג'איינטס. אה, גם קשה לשכוח שאתה אוהד ג'איינטס, ואם מישהו יגיד לי ששכחתי מה זה, לא יהיה לי ממש אכפת.

*

אני מכביסט, כלומר אוהד מכבי תל אביב בכדורגל. לאחרונה כמו שרובכם יודעים, פיתחתי אדישות לגורלה של קבוצת הכדורסל המתכנה בשם מכבי תל אביב. יש רבים שחושבים שזה עושה אותי מכביסט פחות טוב. אני גם לא מאלה שנוסעים למשחקי חוץ, אז יש רבים שחושבים שהם אוהדים טובים ממני, אמיתיים, שכן הם לא מפסידים אף משחק. בעיני אני אוהד מכבי כי כך אני מגדיר את עצמי, אין אוהדים טובים ממני, גם לא גרועים ממני (יש אנשים גרועים ממני, אלה שנוקטים באלימות כלפי אחרים, זה לא עושה אותם אוהדים פחות טובים אלא אנשים מחורבנים).

*

אני יהודי. אני אוכל חזיר בשמחה, זולל ביום כיפור, מחלל שבת, אבל אני מגדיר את עצמי יהודי. ישנם רבים שחושבים שהם יהודים טובים ממני בגלל שהם מקיימים מצוות. מבחינתי, כל מי שמגדיר את עצמו יהודי, הוא יהודי בעיני, גם אם לא חתכו לו את הזין, גם אם לא עברה תהליך גיור. אין יהודים טובים ממני, אין יהודים גרועים ממני. אם יש משהו שחושב שהוא יהודי טוב ממני, לא אכפת לי, גם אם מישהו אמר משהו שמשתמע ממנו שאני שכחתי להיות יהודי, לא מזיז לי.

אני ליברל, הבנתם כבר את התזה, מבחינתי כל אחד מגדיר את הזהויות שלו, ואני חי בשלום גם עם כל מי שמגדיר לעצמו זהויות שונות. לא מזיז לי בשיט אם מישהו מפקפק בהגדרות העצמיות שלי.

*

אז תסבירו לי בבקשה, למה יש כל כך הרבה רעש הבוקר סביב השאלה של זכרון, ליברליזם ויהדות.

ליגת שוקי ההון - ספינרים (2)
ליגת שוקי ההון - זה קורה