כואב הלב לראות את ג'ורדי בימים אלה. האיש באמת ויתר על הצעות מעניינות בקיץ בתחום עיסוקו הרגיל, בשביל אתגר חדש שהוא רצה, אתגר האימון. הוא חווה את העונה הקודמת כפספוס ענק, פספוס שהוא ידע שרשום על שמו. ג'ורדי הוא איש מאוד תחרותי, הוא רוצה לנצח בהכל. הוא ידע שהרבה מאוד אנשים מייחסים את ההצלחה שלו בישראל לשני מרכיבים עיקריים, ערן זהבי, תקציב. בעונה הראשונה בה יכול היה להציג קבוצה נטולת ערן זהבי, אך קבוצה חזקה כמו קודמותיה בעידן שלו, הוא נכשל. הכשלון רשום על שמו, והוא יודע שאי אפשר לברוח מכך.

אני מעריך שלאור ההישגים אליהם הגיע כמאמן בעונה שעברה, הוא הרגיש פספוס גדול עוד יותר, בדיעבד בטח חשב לעצמו, אילו רק נשארתי בעמדת המאמן, הייתי מצליח להוכיח את היכולת שלי כמנהל מקצועי, בכך שמכבי היתה לוקחת אליפות למרות הפור לליגה שמכבי של שוטא נתנה. לאור כל המתחים שהובילה ההחתמה של ליטו וידיגאל, ג'ורדי ידע שאין עוד אפשרות להמשיך כמנהל מקצועי פרופר. הוא רצה לצאת ממכבי מנצח, הוא האמין שבשילוב היכולת שלו להוביל את השחקנים, הידע הטקטי שלו, הנכונות שלו להסמך על עוזרים שיעשו את העבודה השחורה, הוא יצליח להוביל את מכבי לאליפות, ולצאת ממכבי מלך.

*

הבעיה הכי גדולה שלי עם שתי הפסקאות הקודמות היא ברורה, כתוב שם רק על מה ג'ורדי רוצה בשביל ג'ורדי, אין שם שום דבר שקשור לטובתה של אגודת הכדורגל של מכבי תל אביב. אני מודה כי בניגוד לרוב אוהדי הקבוצה הפעילים בטוויטר, אני חשבתי שג'ורדי אכן יצליח לעשות את המעבר לנעלי המאמן. בתחילת העונה הבנתי את הנסיון שלו להקנות למכבי שליטה בהרבה מערכים, מתוך נכונות להקריב את איכות הכדורגל בתחילת העונה, אך לא את התוצאות החשובות, כדי שלמכבי יהיה ארסנל גדול של אפשרויות בשיא העונה. חשבתי שג'ורדי מפגין אומץ מקצועי, נכונות ללכת על הימורים גדולים.

הבעיה היא שאנחנו עכשיו כבר קרובים לשיא העונה. אם יש משהו אחד ברור, הרי הוא שמכבי לא מתכוונת להשתמש במערכים המורכבים שג'ורדי ניסה להקנות לה בתחילת העונה. כלומר, התכנית של ג'ורדי השתבשה לחלוטין. המבחן הגדול של מאמן הוא דווקא כאשר התכניות שלו משתבשות לחלוטין, וכאן ג'ורדי מוכיח שוב ושוב, כרגע הוא לא ממש מאמן, אולי מאמן מתלמד, אך לא מאמן. העובדה שג'ורדי משתמש בפציעות כתירוץ לחוסר היכולת של הקבוצה לשחק כמי שמעוניינת לנצח עשרה שחקני הרכב שני בטרנר, לחוסר היכולת לשחק כדורגל מול קבוצה כמו הפועל רעננה, לאפס כיבושים בקמפיין הבזיוני ביותר שהיה באירופה, היא עובדה שמסגירה את מצבו הנוכחי של ג'ורדי. כרגע ג'ורדי פשוט עוצם עיניים ומקווה לטוב, שכן הוא מניח ששמו המקצועי הטוב הוא המונח על הקו, והוא יודע שהשם הזה מתלכלך עכשיו. הוא מודע לכך שכל הטענות שהושמעו נגדו מקבלות חיזוקים ניכרים בעונה הנוכחית. יצא לי לשמוע את טל בן חיים החלוץ במטוס מציריך לישראל, הוא אמר שג'ורדי עדיין לא מאמן, אני ממש לא יודע אם ג'ורדי יהיה מאמן אי פעם, אבל ברור שכרגע הוא לא מאמן.

*

את העונה הקודמת אבדנו לחלוטין לאו דווקא בעת מינויו של ליטו וידיגאל לעמדת המאמן. אנחנו אבדנו אותה כאשר ג'ורדי התמהמה עם פיטורי שוטא, למרות שלכל המאוחר בתחילת דצמבר היה ברור לכל בר דעת ששוטא איננו המאמן המתאים למכבי תל אביב.

מה מפריע לי בג'ורדי? הרי השחקנים עדיין נותנים בשבילו הכל, ראינו באצטדיון על שם מזהם העיר, שמכבי פתחה את המשחק בלחץ, באגרסיביות, בהמון מילים שמקרינות רצון, אך בלי כדורגל. אי שם בחצי השני היתה התקפה עם שילוב יפה בו וידאר פתח רגליים, הכדור הגיע למיכה, הוא מסר חזרה לוידאר שהגיע למצב נהדר. זהו, לא ראיתי עוד התקפה אחת נורמלית חוץ מזה.

מה עשה ג'ורדי כאשר העונה והשם שלו מונחים על הקו. הכניס את ברק יצחקי כחילוף, השאיר את סושיץ' מחוץ לסגל, הוציא את וידאר, כל אלה מקרינים לי דבר אחד, ג'ורדי נמצא בספירלה, הוא עצמו מטיל ספק בכך שחזרתם של הפצועים תשנה משהו מהותי. עכשיו הוא בטח מחכה להחתמתו של מסי בינואר, אני מאוד מקווה שעד ינואר יהיה כאן מנהל מקצועי חדש שיוכל להפעיל שיקול דעת אמיתי, ולא מאמין בתרופות סבתא על שם ליאור רפאלוב.

*

מכבי תל אביב נראית כרגע העתק כדורגל מושלם של מכבי חיפה, רק שלמכבי חיפה יש מנהל מקצועי חדש שאמור להתוות דרך מקצועית שתשנה את הטווח הארוך. בשלב הראיונות אחרי המשחקים, ג'ורדי הגיע לרמת תיאום מושלמת עם גיא לוזון. מבחינת הקבוצה של ג'ורדי משחקת כדורגל מאומן בדיוק כמו הקבוצה של גיא לוזון. כרגע באמת השחקנים שעומדים לרשותו של ג'ורדי טובים במעט יותר מאלה העומדים לרשותו של גיא לוזון, אך שניהם מצליחים להוריד בדרגה כל שחקן ושחקן. שרן ייני נראה כאדם הטובע תחת עומס הלחץ של הרמת הקבוצה והצלת ג'ורדי. הוא לא מסוגל גם להרים את השחקנים שישחקו בשביל ג'ורדי, גם להלחם בקהל שרוצה את ראשו של שרן כטוטם, וגם לשחק כדורגל שמזכיר במשהו את היכולת שלו בעמדה לא מוכרת לחלוטין, עמדת המגן השמאלי, בעונה שעברה. איך יודעים שג'ורדי טובע? דור מיכה חוזר מפציעה ארוכה ומשחק 180 דקות בתוך שלושה ימים, כאשר בשני המשחקים הוא איבד את האוויר אי שם בדקה החמישים, וגם עד הדקה הזאת הוא עדיין לא הצליח להגיע לרמה הרגילה שלו.

*

העונה הזאת לא אבודה מאחר ואין מתחרות בליגה אשר יכולות לברוח. הפועל באר שבע היא קבוצה בסימן שאלה של ווקאמה בינואר, והיא משלמת מחיר יקר כתוצאה מכך שנפלה עם החתמות הזרים שהיו אמורים להיות מובילים, קוואנקה ופקהארט. בית"ר עם כל הכבוד, לא נראית כמי שמסוגלת לספק כדורגל של אלופה. הפועל חיפה היא בדיוק מכבי פתח תקווה של העונה שעברה, רק שמכבי תל אביב היא הפועל באר שבע של עונת פאקו, והפועל באר שבע הנוכחית היא הקבוצה שמאתגרת את ברק בכר בצורה הקשה ביותר מאז שהגיע אליה. נותרה מכבי נתניה, קבוצה סימפטית אך לא כזאת שתוכל להלחם על האליפות.

כדי שמכבי תוכל לקחת אליפות, ג'ורדי חייב לפתוח את העיניים ולהתבונן בהגינות במראה. אין מצב שהוא לא רואה את מה שכולנו רואים עכשיו, הוא זה שמפריע למכבי האחרונה שהוא בנה, לקחת אליפות. יש מצב שעצימת העיניים שלו מהפחד על שמו המקצועי, היא הפעולה שתביא להשמדת השם המקצועי של ג'ורדי. מאמן אחר אולי יטול מג'ורדי את תחושת הסיפוק בהובלת הקבוצה כמאמן לאליפות, אך יספק לו כתב הגנה למועדון שבאמת תרם מאוד בבנייתו. זו טרגדיה אנושית ספורטיבית מה שקורה לג'ורדי, חבל שזה יהפוך לטרגדיה יוונית קלאסית.

ליגת שוקי ההון - זה קורה
ממזרים חסרי כבוד