הלילה נפל דבר בהיסטוריה של מועדון הפוטבול של הניו יורק ג'איינטס. בן מקאדו וג'רי ריס החליטו לתת לאיליי לבחור לפתוח כאשר הם מודיעים לו מראש שאדון ג'ינו סמית' יכנס במקומו במחצית. איליי כמו הקלאס אקט שהוא תמיד היה אמר להם בצורה איליית, לכו תזדיינו. כלומר, הוא הסביר שהוא לא מוכן ללכלך את הסטריק שלו, לא מוכן לשחק כאשר הוא יודע שיצא גם אם יש סיכוי לנצח, לא מוכן לשחק רק כדי לסמן עוד משחק בסטריק השני הכי ארוך של פתיחות קוורטרבק בהיסטוריה של הליגה אחרי ברט פארב. כבוד ענק לאיש ענק.

*

אבל, יש פה שני אנשים לפחות שמכתימים את המועדון הענק שלנו. בספורט אין מגיע, מאמן אכן צריך לבחור באיש הכי נכון כדי שינצח, מנהל צריך לבחור במאמן שיצליח לנצח, לא במישהו שעשה משהו בעבר ועכשיו מתגמלים אותו. הטענה של מקאדו היא שהוא רוצה לבחון את ג'ינו סמית' עכשיו למען עתיד המועדון.

אם זה לא היה עצוב הייתי צריך שבוע שלם כדי להרגע מהצחוקים. איך אפשר לקשר בכלל בין ג'ינו סמית' ועתיד המועדון? לא שיש קשר בין עתיד המועדון ומקאדו, גם לא לריס.

*

בעונה הכי איומה של הג'איינטס מאז שג'ורג' יאנג מונה לג'נרל מנג'ר של המועדון, האדונים מקאדו וריס מצאו דרך לחרבן את העונה קצת יותר. מקאדו כל הזמן ניסה לזרוק קצת מהאשמה על איליי. בפגרה הוא דיבר על איליי כמי שלא עמד בציפיות שלו. ריס לא טרח לתת לאיליי גב. איליי מצידו רק אמר שגם הוא מצפה מעצמו ליותר, מעולם לא אמר משהו רע על המאמן, לא ויתר על מהלך אחד, בעונה בה כמעט כל שחקני הג'איינטס עשו הכל כדי להעיף את מקאדו מהחלון, האיש שהיה צריך להיות מוביל המרד, בחר לעשות את הכל נכון למרות הסכינים בגב.

*

התגובות של שחקני העבר הגדולים ששיחקו עם איליי אומרות את הכל. קארל בנקס שגם משמש פרשן ברדיו של הג'איינטס, איש שניסה לתמוך בריס ומקאדו כל העונה, פשוט מתפוצץ בטוויטר על ההחלטה הזאת, דורש להפגין קצת כבוד כלפי איליי. טולפסון רותח ודורש ממארה לצאת מישיבת בעלי הקבוצות עוד הלילה ולפטר את מקאדו וריס, לפני שאלה מושיבים את איליי. אוסי אומניורה, ברנדון ג'ייקובס, פלאקס, אפילו דני קאנל, כולם רותחים על חוסר הכבוד הזה.

איליי עצמו הסביר לעיתונאים שזה לא תפקידו להעניק הגיון להחלטה, הוא ממש לא מסוגל לעשות את זה, הוא רק יעשה את העבודה שלו ויתמוך בג'ינו.

בית ספר לאיך להפוך את עצמך לסחורה שאיש לא ירצה לגעת בה, ג'ים פאסל כבר ראה איך הפך לפראיה מנודה שלא זוכה אפילו לעבודת פרשנות נורמלית, מקאדו וריס יזכו לפחות מפאסל.

*

זה פשוט מרתיח את הדם שהקריירה של אחד מחמשת השחקנים הגדולים ביותר בהיסטוריה של המועדון הזה, הקוורטרבק הגדול ביותר ששיחק במועדון, מסתיימת בסכין חלודה בגב.

יומן אליפות צהובה (21) לבעוט בדלי
המשחקים הגדולים של איליי