נדמה לי שהציפיות למשחק טוב של מכבי לא היו מוצדקות. ידוע לכל שקבוצת כדורגל מקצועית לא מסוגלת לשחק את כל המשחקים שלה בשעות הערב לאור תאורה, ופתאום כך סתם לעבור לשחק באור היום, איך בכלל אפשר לצפות למשהו אחר.

כנראה השמש כל כך סינוורה את השחקנים עד שלא ראו אחד את השני ולא הצליחו להשלים ארבע מסירות רצופות במהלך כל המשחק. לא הצלחתי לספור, בין השאר כי יש לי נטייה להשבר אחרי שמגיעים למספרים דו ספרתיים, אבל אפילו שחקן נהדר כמו דור מיכה השלים אתמול לפחות פי שניים מסירות לשחקני אשדוד בהשוואה למסירות לשחקנים שעלו במדים הצהובים אתמול.

טוב שחיכינו לרודריגז וגולסה, רואים שכאשר הם בקישור זה נראה אחרת לגמרי, כלומר הרבה הרבה יותר גרוע.

*

נגמרו התירוצים, צריך לבחון את הדברים כמות שהם. לצערי, נראה שג'ורדי ממשיך לספק בעיקר לעצמו הסברים, הנה מסתבר שבאטוקיו לא שחקן מספיק טוב כפי שהרבה אוהדים טוענים הרבה זמן, והוא הצטרף לסושיץ' לרשימה של השחקנים שג'ורדי רוצה כנראה להחליף בינואר. אשמח לשמוע מי השחקן שג'ורדי מרגיש שהוא מספיק טוב לשחק בקבוצה אותה הוא מאמן, בינתיים רק נראה שג'ורדי מאשים את שעת המשחק, רמת השחקנים, פציעות, אולי יש עוד משהו שקשור לרמת המשחק הנחותה כל כך שנראתה אתמול בנתניה?

נתחיל בהתקפה. וידאר מסוגל לשחק רק בנגיעה אחת, או בדריבל קצרצר בתוך הרחבה. לעומתו שני שחקני הכנף (?) לא חשבו אפילו פעם אחת לשחרר כדור בנגיעה, הם חייבים לבחון קודם את אפשרות הדריבל. סליחה, אלירן תפס את הרגל באיזה מהלך בחצי הראשון, ואז נאלץ לנסות להשלים בעקב בנגיעה מסירה לדור מיכה, המסירה הגיעה לנער שאוסף את הכדורים מאחורי השער. חוץ מזה, כל כדור שהגיע לאחד משניהם, שוחרר במקרה הטוב לאחר חצי דקה, רוב הפעמים לא לשחקני מכבי. בלקמן עוד השלים מסירה יפה לוידאר אחרי הגול הנחמד ברגל החלשה, אלירן, וואלה אין לי מושג איזה מהלך חיובי רשמו לו בסטטיסטיקה.

התחלנו את העשרים הדקות הראשונות, סליחה עשר הדקות הראשונות, בלחץ חזק בחצי המגרש של אשדוד. כנראה האוויר הספיק לעשר דקות, לאחר מכן בכל פעם שאשדוד רצו לפתח התקפה מהירה, או התקפה איטית, וכנראה גם אם היו מחליטים להחזיק את הכדור במשך תשעים דקות שלמות, הם הצליחו לעשות את זה.

גדי קינדה הגיע כדי לשחק חזק, שחקני אשדוד עשו אותו דבר. אלון יפת בהחלט הרשה מגע, גם כשרודריגז עשה הכל כדי להסב את תשומת ליבו לאי הנעימות שחש כאשר קינדה נכנס לו קצת בגב. זה כמובן לא הפריע לשחקני מכבי לשחק ברכות איומה. קינדה נראה כמו השחקן הכי טוב על המגרש, וזה לא כי שיחק טוב, פשוט הוא גם שיחק חזק, גם שיחק מהר, וגם הראה יכולת מינימלית להתנהל עם הכדור ביעילות. זה לא אומר שהשחקנים של מכבי גרועים, זה אומר שג'ורדי לא מצליח להוציא מהם יכולת נורמלית.

לא ראינו אף מבנה התקפה מסודר אחד. מאוד קשה לשחק התקפה של אחד על אחד עשר, אבל זה לא ממש הפריע לשחקנים לנסות. ברור שבצורת משחק כזאת וידאר יעלם, ברור שרודריגז זה לא התשובה, בטח כשרודריגז מגביל את עצמו להיות במרחק של ארבעים מטר לפחות משער היריב. אה, שלא תחשבו שהוא השתמש בעמדה האחורית כדי להרוס את התקפות היריב, הוא לא עשה זאת פעם אחת. מה שכן, הוא הצליח לבנות ליריב את השער הראשון בשיתוף פעולה יפה עם באבין.

גולסה החליף אותו בעמדה בדקה השישים בערך, רק שגולסה הצביע על הברך שלו, ומאותו רגע לא היה קיים במגרש, מה שלא הפריע לו להשלים תשעים דקות, ג'ורדי מחכה לגולסה שיש לו בראש.

*

אפשר להרחיב עוד המון על העובדה הפשוטה, מכבי נראתה כמו קבוצה לא מאומנת. הקבוצה הטובה יותר על המגרש היתה אשדוד, וזה הישג דרמטי שכן אשדוד היא בהחלט אחת הקבוצות החלשות בליגה. המגמה של הדרדרות הרמה הולכת ונמשכת. עושה רושם שג'ורדי טובע. המשחק אתמול הגשים את החשש שלי, אני פחדתי מאשקלון של שוטא, וקבלנו את אשקלון של שוטא. שעון החול להתפטרותו של ג'ורדי התהפך אתמול, אני מניח שבהחלט ייתכן שיספיק משחק בו נקבל בראש מויאריאל, וגם לא נבקיע, כדי שג'ורדי יעשה את הצעד המתבקש. הוא גורר את השום הטוב שיש לו, ומורח אותו בזפת ונוצות, בשלב מסוים ג'ורדי יצרך להביט במראה ולהבין, זה לא סושיץ', זה לא באטוקיו, זה לא פצועים, זה קודם כל הוא.

המשחקים הגדולים של איליי
כשהבעלים מחובר מדי לעבר