יומן אליפות – הודעת פטירה

היום אנו מלווים בדרכו האחרונה לא רק את הרב שטיימן, אלא גם את יומן האליפות.

אוקיי, העונה זאת שברה אותי סופית, אני מכריז בזאת על מותו של המותג יומן אליפות, כלומר רק על יומני האליפות שלי. הג'איינטס הקדימו את מכבי, אבל וואלה ג'ורדי הצליח לגרום לי לרדת מכל העסק הזה בצורה סופית ומוחלטת.

אתחיל דווקא בכמה דברים טובים שראיתי אתמול. מכבי פתח תקווה הגיעו לפחות מצבים מולנו ממ.ס אשדוד, נכון גם אנחנו הגענו לפחות מצבים, ונכון גם שכמו במשחק מול אשדוד המצב הטוב ביותר במשחק היה של מכבי פתח תקווה, אבל אולי אפשר לראות בזה סוג של התקדמות.

ראיקוביץ'.

רואים שמכבי עובדים על משהו באימונים, אלירן עטר ניסה למסור לבלקמן. ניסה, אולי בגלל שזה חדש, לא ממש הצליח.

אני מנסה בכח למצוא משהו, אין.

אה, מצאתי, בכדי לתאר את המצב של בריק מול ראיקוביץ, עמרי אפק הוכיח חוש הומור נפלא, וטען שיניב בריק ברח לברק יצחקי. זו היתה אחת מבדיחות הכדורגל הטובות ביותר ששמעתי אי פעם.

*

בתחילת העונה כתבתי שג'ורדי מנסה לסגל למכבי סגנונות משחק שונים, כדי שכשיגיע המצב ומכבי תהיה חייבת להבקיע שער, ניתן יהיה להמנע ממערך תשעת החלוצים של שוטא. חשבתי שג'ורדי מכין את הקבוצה לעיתות לחץ, ומנסה לסגל לה סגנונות משחק מסודרים גם לעיתים בהן הקבוצה תהיה בפיגור. ראינו את זה עובד לא רע במשחק מול אלטך בנתניה. אתמול ראינו את מערך תשעת החלוצים במלוא הדרו, נדמה לי שזה מסכם בצורה הטובה ביותר את העונה שלנו.

ג'ורדי כנראה מאמין בקמעות, אחרת אין לי הסבר לשילוב של ברק יצחקי במשחק, המאזן של מכבי בכל המשחקים בהם שולב ברק יצחקי במשחק הוא אפס שערים, בזמן שספגנו שניים (אשקלון), עדיין ג'ורדי חוזר על הטריק הזה, אז כנראה זה עניין של אמונות טפלות.

מכבי אמנם עברו לשיטת שלושת הבלמים, אבל ג'ורדי לא החליף מערך, כלומר מה ששחקנו בסוף המשחק לא ראוי להקרא בשם מערך.

מכבי שוקעת בספירלה אין סופית. חיכו לגולסה, גולסה נראה גרוע בהרבה מכפי שבאטוקיו נראה באותו תפקיד, עדיין באטוקיו בכלל לא נכלל בסגל, בזמן שברק יצחקי נכלל בספסל כאחד משלושה חלוצים שמחכים להכנס למשחק. ברק יצחקי כקשר מאחורי החלוצים זה משהו שהיינו אמורים להפרד ממנו לעד מאז שפטר בוס ניסה את העסק הזה בדרבי ששוינפלד הבקיע מולנו, אז אני מסרב להתייחס אליו כאל קשר.

בעוד בתחילת העונה ראינו התקפות מהירות בנגיעה, ראינו שחקנים שיוצרים מצבים כאשר הם עוברים שחקן, במשחק אתמול ראינו משחק שמתאר טוב מאוד את מכבי חיפה של גיא לוזון. שלושה בלמים מתמסרים בינהם, מעבירים את הכדור לקשר אחורי, והוא בועט למעלה מדי פעם, זהו. אני לא התבוננתי בסטטיסטיקה, אבל אני מבטיח לכם שהשחקנים במכבי שהחזיקו הכי הרבה בכדור, וגם התמסרו הכי הרבה ביניהם היו שפונגין, באבין וטיבי. סוף עידן שוטא, בו טיבי היה בונה המשחק של מכבי, שוב הרים את ראשו.

עוד משהו של שוטא שחזר זה הספסול של וידאר בהנחה שהוא יתעורר או משהו כזה. לא יודע, כרגע זה לא נראה טוב במיוחד.

הוויתור על סושיץ' שתוגבר בוויתור על באטוקיו, וכן עלינו אתמול עם שלושה זרים, זה משהו שמעיד יותר על ג'ורדי המאמן מאשר על ג'ורדי הג'נרל מנג'ר.

*

חוץ משוטא נזכרתי בעוד משהו אתמול. זה נראה כאילו אנחנו נחושים ללכת בדרך של מכבי חיפה מאז שג'ורדי הגיע למכבי. גם הם היו היריבים הנחשבים לתואר האליפות, הפייבוריטים בשנה בה אוסקר לקח, גם אנחנו היינו כאלה באליפות הראשונה של באר שבע. בעונה שהגיעה לאחר מכן, חיפה כבר החלה לדעוך, למרות שסיימנו בעונה שעברה כפינאליסטית גמר הגביע, ובמקום השני בליגה, אין ספק שראינו דעיכה איומה בשנה שעברה. בשנה השלישית חיפה איבדה את מקומה כגורם בצמרת, ובכן המרחק ביננו לבאר שבע בסוף הסיבוב הראשון הוא שבע נקודות, המרחק ביננו לבין עירוני קריית שמונה שנמצאת במקום השביעי הוא ארבע נקודות. אנחנו נלחמים על מקום בפלייאוף העליון, ממש לא על אליפות.

*

אני לא מאמין שג'ורדי ימשיך לספוג את העלבון הזה במשך הרבה זמן. בכניעתו אתמול הוא הראה לנו שהוא נמצא על אדי הדלק האחרונים, כניעתו קרי המעבר למערך שוטא. אין לי טענה למיטש על שהעדיף לנסות את ג'ורדי כמאמן, על פני התחלה מחדש לחלוטין בתוך פגרה של שבועיים. אני גם מבין שהיה מאוד חשוב למיטש להביא מנכ"ל למכבי לפני ביצוע השינויים הגדולים, או נכון יותר לפני הפרידה מג'ורדי. נדמה לי שכעת זה כבר ברור, הפרידה מג'ורדי היא בלתי נמנעת. אני מאוד מקווה שבן מנספורד נערך לכך כבר מאז המשחק באסטנה, או לפחות מאז המשחק ששבר את הקבוצה שלנו סופית, הכשלון המהדהד בטרנר.

חשבתי שלג'ורדי יש את כל הכלים להיות מאמן מעולה. הוא זוכה לאמון השחקנים, אפילו להערצתם. אם יש משהו שאי אפשר להגיד על השחקנים האלה, זה שהם זורקים זין על המגרש, הם מנסים להלחם גם בשביל ג'ורדי. יש לו הבנה טקטית טובה מאוד, ראינו את זה כאשר שימש כמאמן מחליף בעונה שעברה, ראינו את זה גם בקמפיין העלייה לליגת אירופה השנה.

אבל מאמן טוב זה יותר משילוב שתי התכונות האלה יחד. מאמן טוב חייב להטיל ספק בעצמו כל הזמן, ולוותר על האגו העצמי בעבור הקבוצה. ג'ורדי ראה שהשחקנים לא קולטים את מה שניסה להעביר, והפסיק להאמין בהם, אין הסבר אחר למה שקרה בטרנר. השחקנים בתורם לא הפסיקו לאהוב את ג'ורדי, אבל הפסיקו להאמין בעצמם, ובדרך שלו. קבוצת כדורגל היא מכונת אמת משוכללת. רואים את התחושות של המאמן, בצורה בה הקבוצה משחקת. מכבי מאז טרנר רק הולכת ומדרדת, ואין לאף אחד שנמצא בתוך המערכת את היכולת לעצור את ההדרדרות הזאת. אני יכול להבין נכונות לזרוק עונה ולהתחיל מחדש בעונה הבאה. אני לא יכול להבין מועדון שמוכן להתפרק מכל מה שמאפיין קבוצת כדורגל. זה מה שרואים כרגע במכבי, העתק מושלם של מכבי חיפה בתחילת הדרך למטה.

ליונל
פוסט לוזון: מה הלאה? וגם, פודקאסט!

85 Comments

גיא 12 בדצמבר 2017

מנסים להלחם? השחקנים האלה לא נלחמים על כלום או למען כלום. חבורת אפאטיים שמכלה את זמנה במסירות רוחב עד שההגנה תסתדר ואז מנסה להגביה כדור מעל 7 בלמים.

גיא 12 בדצמבר 2017

אגב, יניב בריק.

איציק 12 בדצמבר 2017

רק יניב בריק?

גיא 12 בדצמבר 2017

השחקן ש'ברח' ליצחקי (איך אפשר לברוח ממישהו שלא רודף אחריך?) הוא יניב בריק, לא שי בריק.

איציק 12 בדצמבר 2017

כיוון שיצחקי לא היה בסביבה (ולא כל אחד אחר) הוא היה בריק… ברור.

איציק 12 בדצמבר 2017

אני ראיתי רק חלקים מהמשחק אתמול וכל שיש לי לומר על המשחק זה "עצוב".
אין בי שימחה לאיד, יש בי עצב. אני לא בטוח שאתם לא יכולים להתאושש, ואני חרד מהמשחק בחמישי, אבל מה שקרה אתמול (ולא רק אתמול) זה עצוב. האם ייתכן שכל השנים של ג'ורדי הגאון היה רק ערן זהבי, ובאין זהבי אין כלום?

יואב 12 בדצמבר 2017

לא. היתה קבוצה חזקה ומאומנת מאחורי זהבי. היו למכבי מאמנים מעולים, הגנה טובה, קישור מעולה ומתודה ברורה.
ערן היה סנסציוני, נכון אבל גם להלחים את ערן לקבוצה שהובילה את הטבלה בינואר, זה לא מעשה של מה בכך.
ערן היה בינוני מאד ב6-2(יחסית אליו) אבל הביטחון זרם מכל אחד. עמבה ואלברמן היו הבלמים אז, זיו ושפונגין המגינים.
טבח לא פתח. והכל זרם בקוסמיות נהדרת. זאת היתה מכבי של אז.

גיא 12 בדצמבר 2017

כל מילה

יניב פרנקו 12 בדצמבר 2017

לתחושתי וכתבתי את זה כבר כמה פעמים – מכבי של ינואר אוסקר עד ינואר סוזה הייתה קבוצת כדורגל אדירה בכל הרמות – זהבי היה באותה שנת כדורגל בורג חשוב.
אבל מאותו ינואר סוזה הוא השתלט על הקבוצה ומיסך הרבה בעיות שחלקם צפים עכשיו.
הדבר העיקרי שהשתנה במכבי היה קרלוס גרסיה ומערך שלושת קשרי האמצע שהיה גדול על הליגה והיום מכבי מאוד חלשה בעמדות האלה.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

מסכים, אפשר גם לאמר שהפשלה הגדולה הראשונה היתה שחרור דאבור בינואר ההוא, פשלה שבעצם הוליכה את מכבי להסתמכות בלעדית על ערן

יואב 12 בדצמבר 2017

דאבור היה הולך. אם לא בינואר אז במאי. הוא לא שייך לכאן והוא ידע את זה. הוא סירב לחתום על חוזה חדש, אין הרבה שניתן לעשות בסיטואציה כזאת.

השמן 12 בדצמבר 2017

זהו, שהוא לא לגמרי מיסך. פשוט כל החלטה שנלקחה מאז, כשלה יותר מקודמתה.
את הפרידה מפאקו לדוגמא, אני הבנתי כזיהוי ממש נכון שלמרות התארים הקבוצה הולכת אחורה, היום נראה שזה היה הפוך, פאקו הבין שצריך שינויים משמעותיים, וג'ורדי היה בהכחשה

שמעון 13 בדצמבר 2017

מה אתה מופתע? עם כל שנותיך טרם למדת מהו כדורגל ישראלי? אין כלום, לא היה כלום ולא יהיה כלום.

מידי פעם יש התעלות רגעית, איזה פוקס או שחקן על ואז קושרים כתרים.

ברור שזה היה זהבי כמו שברור שב"ש זה וואקמה, שוואקמה יעזוב תראה כמה גאון ברק בכר, גאון כמו ג'ורדי.

אין קסמים, קבוצות הכדורגל בארץ כמעט כולן אותה רמה (אני מדבר על איזה 8 קבוצות), ולא משנה מי יאמן אותם, גם אם זה נהיה אני ואתה, פשוט נפלו שחקנים כמו זהבי וואקמה אז יעני מכבי וב"ש היו הכי טובים, אבל בלי שניהם הם באותה רמה של ביתר או מכבי חיפה או נתניה, הכל חרטא.

שמעון 13 בדצמבר 2017

אגב עוד כמה שנים יהיה לך הזדמנות לראות את בארסה של אחרי מסי וזה גם יהיה מצחיק.

היסטוריה לעניים 12 בדצמבר 2017

אני יודע שלא תאהב את זה אבל זאת דעתי במקרה הזה כמו בחיים: יש לך מישהו שעושה לך טוב מרחוק, על תתקשר אליו יתר על המידה. אל תתן לו לכשף אותך. אני חושב שמה שעיוור אותך יותר מדי זמן זה הראיון שלך עם גורדי. הוא כישף והרשים אותך טו מאצ' כפרסונת כדורגל ובין זה לבין להיות מאמן הפער עשוי להיות גדול. זאת הנפילה.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

יש מצב שאתה צודק, אבל זה לא הראיון, זה כל מה שג'ורדי עשה פה בשלוש השנים הראשונות, עדיין מגיע לו הרבה כבוד על זה

היסטוריה לעניים 12 בדצמבר 2017

גיל אמרתי פעם אומר פעמים. מנהל מחלקה מדהים במאיר עובר לנהל בשיבא או איכילוב אם נפתח חלון טוב. האיש שעשה רבות למכבי לא הרשים את האיכילובים והשיבות בעולם. כאוהד אתה חייב לו עד אין סוף אבל במבט קר הוא לא אקספסיונלי מדי.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

אני יודע לאיזה מועדון ג'ורדי הגיע, ומה נהיה מהמועדון הזה בתוך שלוש עונות. אין לי דרך להחליט אם זה מספיק כדי שיקבל את תפקיד הספורט דירקטור של ברצלונה למשל, אבל הוא עשה פה עבודה טובה מאוד ומקצועית, גם אם לא משהו היסטורי.

היסטוריה לעניים 12 בדצמבר 2017

בין ברצלונה למכבי יש תחום אפור….
אבל בסוףבסוף זה מיטש . רק מיטש.

שמעון 13 בדצמבר 2017

אתה מתכוון לתקציבי עתק לעומת שאר הליגה ולערן זהבי. היית יכול להשיג את אותם הדברים האלו. וזה לא אומר שגורדי לא טוב, זה פשוט היצע השחקנים בארץ.

שלו 12 בדצמבר 2017

לדעתי לא מזעזעים את המערכת בגלל גמר גביע הטוטו והמשחק נגד בית"ר.
אני חושב שיורדי היה עוזב כבר שבוע שעבר אם היה יכול.
בטוח שהייתי רוצה שישאר בתפקיד במערכת, סוג של סקאוט או מנהל מקצועי.
להיות מאמן זה לעבוד, הרבה.
כל אימון, בין האימונים ומשבוע לשבוע.
יורדי לא רוצה, אחרת לא היה משחרר את הקבוצה בפגרה לחופש.
בתור מערכת הייתי רוצה עכשיו מאמן, ויורדי לידו כדי שלא יהיה משבר.
ושמשהו כבר ינתח בצורה קרה מי הולך ומי נשאר בינואר.
ובעיקר איך שומרים על המותג.

יואב 12 בדצמבר 2017

אתה צודק בזה שיורדי לא איש של דשא אבל המנוחה היתה מתוכננת ומתבקשת.
ויורדי לא יכול לחזור אחורה. זאת תיהיה כבר פארסה.

שלו 12 בדצמבר 2017

מנוחה זה לפועלי נמל…
מי שהמקצוע שלו שחקן כדורגל ומרוויח כמו שהוא מרוויח,
והביצועים שלו לא באותה רמה, צריך להתאמן.
בטח כאשר חצי קבוצה הייתה פצועה מספר חודשים ורק חזרה לכושר משחק.
תגיד לי שדווידזדה צריך מנוחה, אני מסכים.
אבל לעזעזל, הם לא הצליחו להרים כדור קרן אחד.
אף אחד לא הצליח להכניס כדור מקו הגנה להתקפה.
אין עבודת אגפים.
שפונגין נראה כמו טעות.
אין היררכיה.
אין תכנית עבודה לחודש הקרוב, מי משחק מתי.
זאת הייתה הזדמנות שפוספסה, בעיקר כי אין מי שעושה עבודה שחורה.
ומאמן זו עבודה שחורה.
כולם כוכבים.
פעם במילואים חייל אמר לי מרוב כוכבים לא רואים את הירח.
מכבי מרוב מקצוענות אין פועלים פשוטים.

יואב 12 בדצמבר 2017

אתה טועה. ישנם רגעים שבהם מרפים. נותנים לגוף להתאושש. פרגי עשה את זה מלא. זה גם מתבקש ברמת כשירות ועומס. ולמכבי אין פגרות כבר שלוש שנים.

קורא 12 בדצמבר 2017

מדהים להשוות בין ההתאוששות של בארשבע מהמשברים שפקדו אותם לזו של מכבי תל אביב ומכבי חיפה (פעם ראשונה מזה שנים שאני יכול לכתוב את שתי הקבוצות האחרונות באותו משפט).

בסך הכל, בסגל של מכבי תל אביב יש לא מעט עמדות שהן "סגורות" מבחינת שחקנים ויכולות, אם זו עמדת החלוץ (שוינפלד וקייארטנסן), עמדות הבלמים, השוער, המגנים. גם הקישור לא במצב נורא. עם 2-3 זרים הסגל הזה יכול להפיק הרבה יותר, אבל צריך גם מאמן אחר כנראה.

אבנר משער 2 (206) 12 בדצמבר 2017

"אני לא התבוננתי בסטטיסטיקה, אבל אני מבטיח לכם שהשחקנים במכבי שהחזיקו הכי הרבה בכדור, וגם התמסרו הכי הרבה ביניהם היו שפונגין, באבין וטיבי."
הצחקתי רבים ביציע כשבאחת הפעמים שזה קרה צעקתי בקול: ראייקו פנוי !

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

בהחלט, צחוק עצוב מאוד, אבל מצחיק

השמן 12 בדצמבר 2017

עצוב. כל כך עצוב.
לראות אותו מתבזה ומבזה ככה שבוע אחר שבוע. כבר בתקופת ההצלחה אמרתי שלא מדובר בקוסם. אבל מעולם לא היה צריך קוסם, היה צריך מישהו אם מבט מהצד על המערכת שיזהה את הכשלים ויתקן אותם. הוא עשה את זה באופן יוצא מגדר הרגיל.
וכמה עצוב, שאין לו עכשיו מישהו שיעשה אותו דבר בשבילו.
המערכת תקועה לחלוטין. השגיאות ברורות כבר כשהן קורות בזמן אמת. גם השנה וגם שנה שעברה היה ברור בתחילת ספטמבר לאן העונה הולכת.
תהליך ההתפוררות שלו כל כך ניכר לעין. הוא ניכר בפער בין טיבי וראדי ואיינבינדר ובדש לרפאלוב וורמוט ועטר ויחזקאל. בפער בין השחרור הקליל של מלך השערים והאוהדים שלך בתום עונת אליפות היסטורית, לבין השארת שחקן כמו טב"ח למרות הצעה של 5 מליון יורו. בניסיונות המתמשכים להביא מגינים זרים על חשבון ייני וזיו לבין הישארות במשך שנתיים אם מגן שמאלי כמו עמב"ה, בין טיל של לוגסי שמבטיח אליפות, ודור פרץ כבלם לבין הארכת חוזה נוספת לברק יצחקי כשיונתן כהן וחוזז מושאלים. בין ספסול אחרי כמה משחקים של גונסלו גרסיה לבין ייני, שרק פציעה הוציאה אותו מההרכב.
ובסוף, הציר הזה של ייני – ג'ורדי, כפרה עליהם, על כל האושר האדיר שהביאו לנו, הוא לב ליבו של הסטגנציה, העיוורון שבמערכת. הפער בין ייני חוטף את המיקרופון לדאבור כששאלו אותו על אליפות, ייני שיושב ולומד את תפקיד המגן הימני, לבין ייני מדבר על עצמו בזחיחות איומה אל מול אוגו ופירלו.

יואב 12 בדצמבר 2017

מסכים רק מסתייג משיחרור קליל של מלך השערים שלך.
זה 8 מיליון יורו. זה בכלל לא קליל וזה מתבקש. הלוואי ונמשיך למכור בסכומים כאלה, זה המודל היחיד שנכון לנו.

השמן 12 בדצמבר 2017

התכוונתי לשחרור של עטר לריימס.
לגבי זהבי, ההתעקשות עליו הייתה הרגע הראשון שבו חשבתי שג'ורדי כבר לא בכיוון.

יואב 12 בדצמבר 2017

אה אוקיי. הגיוני יותר.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

יואב, חסר לי תגובה מפורטת עם דעתך על כל מה שקורה לנו עכשיו

יואב 12 בדצמבר 2017

אני חושב שיורדי איבד את המבט היחודי והאובייקטיבי (כזר) שהיה לו.
הכל הלך חלק ליורדי בשלוש וחצי שנים הראשונות. הגשים כל שאיפה והשיג כל תואר, הביא ישראלים טובים ובזול, פגע עם זרים ויצר לקבוצה עמוד שדרה ברור:
קולינאס- קרלוס- אלברמן- זהבי. כשהולך אז הולך(והפוך) ודאבליסטית יכולה לכלול ולהכיל גם את האחים נחמן כמגינים שלה.
הסטטיסטיקה המדהימה של שלושה מאמנים מעולים שלוקחים תארים בק טו בק, היתה טובה מידי וטבעה להתיישר. עם מכירת זהבי, נפילה עם מאמן ואובדן ביתיות- רצף קשוח אין ספק. לאור זה, שתי העליות האחרונות לבתים הם אור בתוך האפור. זה בכלל לא פשוט ומובן מאליו.
אני בטוח שיורדי הוא אחלה איש כדורגל. אבל הוא טעה, כמו רבים וטובים לפניו ואחריו. חוסר האמון בתפקיד הקשר האחורי האורתודוכסי- היא טעות אידאולוגית. הוא לא מאמין בזה. בואו נזכר- אוגו והובאן קיבלו 6 מקישור של מיטרוביץ, איבינדר וראדי. אחד מהם לא קשר אחורי עילאי.
אני לא מקבל את עניין הבלנדר וגנבת הדעת. מין מטבע שחוק וטרנדי כל אימת שאין דם או שזה לא טוב באוזן. עדיף לשתוק כי בכל מקרה תצא רע.
לא הייתי מזעזע כרגע וגם לא מתאבד על ינואר. עבודה מאחורי הקלעים לקראת העונה הבאה נדרשת ואנחנו ממש לא חייבים לדעת עליה עכשיו.
חבר טוב ומכביסט נוהג להגיד לי- רוצה רק גויים למכבי.
אז אולי יורדי נשאב לנוחות פה. לחיות בישראל עם כסף זה תענוג. מכל אספקט(חוץ מהרמה). בשאחטאר היה לו קשה יותר. אולי הוא כבר לא גוי.
ואני עדיין מתקשה להתמלא ברגשות שלילים אליו. אכזבה ותסכול- כן.

השמן 12 בדצמבר 2017

יפה יואב. מסכים עם הכול

אחד העם 12 בדצמבר 2017

מסכים איתך , יואב.
ראוי גם לציין שאיננו יודעים מי השחקנים שהציעו להם הצעות מפתות וסרבו, ומה חלקו של מיטש בהתעקשות על השאלת שחקני פוטנציאל טעוני הוכחה.
אבל הוא המאמן, לטוב ולרע. וזה ממש רע. כפי שאמר: "בתפקיד הזה הקבר שלך נחפר ביום החתימה ובכל רגע אתה עלול להחליק לתוכו".
אני ממש מקווה שספורט דיירקטור חדש מכין את העונה הבאה. זה ממש בסדר שלא נדע מזה כלום וכבודו של ג'ורדי ישמר, גם במחיר העונה, האבודה ב 99% ממילא. מגיע לו.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

תודה יואב, בול מה שחיפשתי

השמן 12 בדצמבר 2017

ובנימה אישית גיל, יומן האליפות הזה, הוא עדיין אחד הדברים שאני מצפה להם לאחר הפסד או ניצחון ועל כך חשוב לומר לך תודה. אני אשמח אם תסתפק בהחלפת כותרת, אך תמשיך ללוות את הקבוצה בפוסטים, אבין אם זה נראה לך כואב מידי או בזבוז זמן.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

בהחלט אמשיך לכתוב על מכבי, פשוט הכותרת יותר מדי תלושה מהמציאות,והמון המון תודה

איציק 12 בדצמבר 2017

זה יכול ליצור עיין הרע לבאר-שבע. בבקשה השאר גם את הכותרת.

אוריה 12 בדצמבר 2017

+1, מחכה לזה אחרי כל משחק

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

תודה אוריה

יוני 12 בדצמבר 2017

מצטרף לחברים. זו קבוצת התמיכה שלי

yaron 13 בדצמבר 2017

מצטרף לחברים והבמשך לתגובתו של יוני מציע שם חדש – "קבוצת תמיכה"
רבים כאן זקוקים לזה.

ערן (המקורי) 12 בדצמבר 2017

+1, לגמרי

אחד העם 12 בדצמבר 2017

לולא נפטר כבוד הרב, לא מן הנמנע כי ג'ורדי היה ממליץ להחתים אותו לשלוש שנים, יחד עם רפאלוב. 104, 33, מה זה משנה..
השנה מתה, שרק לא יתפתו לעיסקאות שנויות במחלוקת שמסנדלות לנו את העתיד. הספיקו לנו ייני ועטר.
תוחתם סמכות מקצועית ותתחיל לבנות את השנה הבאה.

איציק 12 בדצמבר 2017

מה הבעיה עם ההחתמה של ייני. אני חושב שבעונה שעברה הוא ייצב במכבי הרבה דברים.
עטר הוא מסיים מוכשר. מי שמצפה שיכין לאחרים כנראה בנה על עטר שפרש מזמן ואפילו פיתח קריירת אימון מתחרה לזו של לוזון.

אחד העם 12 בדצמבר 2017

החתימו את ייני לשלוש וחצי שנים , כשהיה בן 30, במחיר של 350 אלף יורו לעונה.
את עטר לשנתיים + אופציה בגיל 31, ואם לא העצור של מיטש, היו משלמים עליו מיליון יורו דמי העברה.

איציק 12 בדצמבר 2017

אני לא חושב שיש בעיה עם החתמה של שחקן בן 30 על חוזה גבוה, בטח בתפקיד של שרן בו הניסיון לא פחות חשוב מיכולות פיזיות. היום משחקים עד גילאים הרבה יותר מאוחרים מ-33.5 ובהצלחה.

אחד העם 12 בדצמבר 2017

דעותינו חלוקות. אני סבור שאחרי גיל 31-32 , האופציה צריכה להיות של המועדון, למעת חריגים יוצאי דופן בכשרונם. פוטנציאל ההשתכרות, גם הוא צריך להיות יותר בכיוון של פעמון גאוס מאשר של אסימפטוטה.

איציק 12 בדצמבר 2017

1. שרן במובן זה צריך להיות חריג – בטח בליגה שלנו.
2. לפעמון גאוס יש שתי אסימפטוטות.

אחד העם 12 בדצמבר 2017

אמת ויציב, אבל אין דמיון ביניהן לבין גרף השכר שנותן ג'ורדי. שם אין את העקומה היורדת לפני.

איציק 12 בדצמבר 2017

לא בטוח שלכל שחקן צריכה להיות ירידה. נדמה לי שגריזיס כתב פעם שאצל שחקני פוטבול החוזים האחרונים ענקיים גם אם לא מוצדקים מבחינת הרמה. אני לא חושב שלרונאלדו, מסי או נוייר מורידים שכר בחוזים האחרונים. אני לא טוען ששרן ברמתם, אך הוא גם משחק בליגה אחרת, ובליגה אחרת לשחקן כמוהו בגילו לא בטוח שצריך להוריד שכר. הוא עדיין לא במצב של בניון.

אחד העם 12 בדצמבר 2017

אם לגיטימי לדרוש יותר בשנות השיא, מדוע לא פחות בשנות הדעיכה?
לא טוב גם לשחקן עצמו וגם לחדר ההלבשה, כשהוא מרוויח יותר ממה שהוא תורם.
ייני שחקן חכם מאוד, אישיות נדירה וכדורגלן בינוני ביותר.
טב"ח ובניון היו ישראלים מעל הליגה , לפני שנתיים, שם אני מקבל חריגה.
ראדי גם דועך לאט מהקצב הישראלי, בשל תרבות עבודה ורעב שנולד מהעובדה שרוב הקריירה היה בקבוצות שוליים.

איציק 12 בדצמבר 2017

אז אחרי שהסכמנו על עקרון ההחרשה, עכשיו נכנסים לויקוח את מי להחריג ואת מי לא. אז כאן כל אחד ודעתו. כיוון שאני חושב שתרומתו של שרן היא מעבר ליכולתו כשחקן אלה תרומה בעוד רובדים בקבוצה אני חושב שהוא ראוי להחרגה. אתה חושב שלא. סבבה.

אחד העם 13 בדצמבר 2017

פולמוס מתוך כבוד, כמובן, ולא , חו"ח, התנצחות לשם ההתנצחות. "אלו ואלו דברי אלהים חיים הן" (עירובין)

איציק 13 בדצמבר 2017

מסכים פרט לציטוט בסוף.

ניינר / ווריור 12 בדצמבר 2017

רק אל תתחיל לכתוב יומן אליפות של מכבי בכדורסל. אולי בעצם כן, לאור הניחוס שאתה גורם לקבוצות שלך

איציק 12 בדצמבר 2017

במקרה זה מכבי ייקחו גם ת'יורוליג. מכבי סל זו לא הקבוצה של גיל כי אם של טל.

יוני 12 בדצמבר 2017

השחרור של פאקו לא משנה מאיזה טעמים, היה רגע השיא בפרבולה של שושלת קרויף. משם זה רק למטה

אורי 13 בדצמבר 2017

וחואן פאבלו

יוני 13 בדצמבר 2017

אני לא מסכים. היתה כאן הזדמנות להביא שוער איכותי וצעי. ההתנהלות למיטב זכרוני היתה מקצועית. קרה, אבל מקצועית.

Amir A 12 בדצמבר 2017

למה קרויף עדיין במכבי? אני מניח שמדובר במישהו עם שאיפות קצת יותר גבוהות ממועדון ש, עם כל הכבוד, לא נמנה על אריות היבשת. למה הוא לא ניצל את ההצלחה בשנים הראשונות כדי לטפס גבוה יותר בסולם הקריירה?

MOBY 12 בדצמבר 2017

בוא לים, כיף פה, ויש פה הרבה מחבבי כדורגל ישראלי (לכל אלו שמגדירים אוהדים, לאלו שבאים למשחקים בלבד.)

MOBY 12 בדצמבר 2017

נ.ב.
בנאדו פנוי….

בנצי גורן 12 בדצמבר 2017

פוסט עצוב ביותר.

מעיין אוהד מכבי 12 בדצמבר 2017

פוסט עצוב אבל ראוי.
מציע שתשאיר את יומני האליפות לטלב"י (בעצם, אתה יכול להמשיך עם זה של הג'איינטס, אפילו שאנחנו – איגלס – כנראה לא נזכה בסופרבול גם בעוד 500 שנים).

מודה שהאמנתי שיורדי יכול לבצע את הרענון המתבקש בסגל, והצורך ברענון היה ברור כבר בעונה של פאקו, התבהר עוד יותר בעונה של ליגת האלופות והיה ברור, מובהק ובוהק בעונה שעברה. אני לא מאמין יותר שיורדי יכול להמציא את עצמו או את מכבי מחדש. זה עצוב אבל זה המצב.

גדי 12 בדצמבר 2017

עכשיו אני מודאג. אליפות לא לוקחים בדצמבר.

גיל שלי 12 בדצמבר 2017

אבל כן מפסידים בדצמבר

השמן 12 בדצמבר 2017

איך ג'ורדי אמר שנה שעברה: בדצמבר לא זוכים באליפות אבל בפירוש מאבדים אותה.
אבל אתה בפירוש מודאג בצדק, ב"ש מאוד לא מרשימה והסגידה הלא ברורה של התקשורת היא בעוכריכם. אני בפירוש מזהה סימנים דומים למכבי של תחילת ההידרדרות שלה.

גדי 12 בדצמבר 2017

אף אחד רציני לא מתרשם מהתקשורת. זה יתהפך בתיקו הבא.
אנחנו ממש לא טובים. סבלתי קשות בעכו יום ראשון וזה כבר הרגל העונה.
שני נצחונות של מכבי השבוע והכל מתהפך.

גיא זהר 12 בדצמבר 2017

גדי, לדעתך צריך לעלות בהרכב הכי חזק בחמישי כשבראשון יש משחק לא קל בכלל?

גדי 12 בדצמבר 2017

שאלה טובה. מאוד לא אהבתי על הוויתור של המשחק נגד פלזן. צריך למצוא איזונים.
המשחק בחמישי חשוב לדעתי לא פחות מהמשחק בראשון ויש סגל לתמרן.

גיא זהר 12 בדצמבר 2017

גדי, זו לא האכסניה שלנו ובכל זאת, היית עולה בחמישי עם ויטור, אוגו, מליקסון, ב. ביטון ושהר ואז בראשון ואז שוב בחמישי ואז שוב בראשון. היית חייב לוותר על משהו. ראינו מה קרה לאיש הברזל שלנו בשנה שעברה ב. ביטון כשהעמסת עליו השנה יותר מדי. עם כל הכבוד שזה גמר, המשחק הראשון הרבה יותר חשוב, כבר ויתרנו מול נתניה על משחק השנה (ובצדק).

השמן. 12 בדצמבר 2017

לא ראיתם אותנו לאחרונה אה?
שני נצחונות של מכבי? הרכב חזק או חלש?
כל דבר מלבד תבוסה ישמח אותי.
ואם אי פעם רציתם לנקום על השישייה בגמר גביע אז זו ההזדמנות שלכם

גדי 12 בדצמבר 2017

ראיתי ושנינו יודעים עד כמה זה נזיל כל העסק הזה.

צביקה פחחות 12 בדצמבר 2017

ההלצה על הרב שטיינמן (לא שטיימן) בכותרת המשנה הינה סרת טעם באופן קיצוני.
אני אגנוסטי רחוק מזרח ממערב מכל מה שהציבור שלו מאמין בו, וכולי ביטחון שלא היית מעז לחשוב אפילו להעלות כזו דאחקה על מישהו שיקר לשבט שלך (שלנו) כמו אריק איינשטיין ביום הלוויתו.
עניין של מענצ'יות בסיסית.

Dr.van nostrand 12 בדצמבר 2017

עוד עונה בהסטוריה הארוכה של מכבי ת"א.
יעבור, לא נורא.
אולי אפילו כבר השנה, לך תדע.
רצף 3 נצחונות ומעידה של ב"ש יעשו פלאים בתקשורת. זה לא העונה שמתה.
זה קונספט הליגה שמזמן כבר לא רלוונטי לעידן שלנו.
פשוט ישנם אלטרנטיבות זמינות והגיוניות בהרבה.
בד"כ למועדונים העשירים בכל מדינה ( וקהלם ) זה לא מפריע כי הסיפור נוגע רק אליהם ומה זה בכלל משנה מבחינתם אם אותו 'מירוץ' בטבלה מול עשירה אחרת הוא מול קבוצות שסיימו מזמן את העונה.

כמעט הכל ב'ליגה' זה פארסה ועצימת עיניים.
מה שמת מזמן זה הנסיון שלנו כאוהבי ספורט לחתור לתחרות ועניין ספורטיבי.
במקום זה מתעסקים עם גלוריפיקציה פיקטיבית וסיפורים ברמה של ילדים.

Not that there's anything wrong with it

הראלל 13 בדצמבר 2017

זה לא יפה לרקוד על הדם, אבל מזכיר שבפרק הראשון של היומן אמרתי שצצחרו איתנו על מקום בפליאוף העליון וזה הדבר היחיד שנוציא מהעונה הזו, די שמחת לאידנו אז. לפחות אני שמח על חצי מהנבואה שהתגשמה במלואה

עידו 13 בדצמבר 2017

תודה על הטקסטים, תמיד כיף לקרוא.
תודה גם שאתה מסיים עם היומן המנחס הזה.
חגיגות גביע הטוטו בפתח!

עידו 14 בדצמבר 2017

רק סגרת את זה, הופיעה חזרה קבוצת כדורגל.
לא טובה כמו פעם, אבל לפחות קבוצה.

גדי 13 בדצמבר 2017

מודה לך גיל על שאתה יכול לכתוב על הקבוצה שלך מבלי לעורר אנטגוניזם.
נותן אפשרות גם למי שלא מכבי תל אביב להיות כאן בנוח.

מעיין אוהד מכבי 15 בדצמבר 2017

אמנם אי אפשר לשתול כאן מם אבל דמיין את זה –
מפסיק את יומן האליפות -> מכבי זוכים בתואר אחרי תצוגת כדורגל מחויבת למדי

אחד העם 15 בדצמבר 2017

יש חיים אחרי המוות?

מאמן כושר 16 בדצמבר 2017

כמייצג 0.0000001% מקוראי הפוסטים שלך אני מוחה בתוקף נגד הפרישה המוקדמת. לא מתאים לרוח המכביסטית כלל ועיקר!
מקסימום תשנה את הכותרת ליומן א-ליפות.
גם לונדון וקירשנבאום המשיך בלי מוטי.

Comments closed