בתמונה אפשר לראות את כל מצבי ההבקעה שמסי סידר לחבריו, התרשים באדיבות אורי קופר.

החצי הראשון התפתח בדיוק כפי שזידאן היה רוצה. ריאל פתחו בלחץ מטורף ושלטו בכדור ב63% לעומת 37%, ברצלונה בקושי הצליחו לחבר שלוש מסירות בחצי שלהם לפני שהכדור עבר לריאל, אבל כמה מצבי בעיטה לשער היו לריאל? כמה פעמים ההתקפה של ריאל מדריד נקטעה בתוך הרחבה של ברצלונה לפני שנוצר מצב הבקעה? האם טר שטגן היה צריך לתת הצלה אחת יוצאת דופן? אפילו הגול מנבדל של רונאלדו הפך לנבדל בגלל תאום מושלם של הגנת ברצלונה.

*

בתחילת העונה כולנו היינו בטוחים שהבאתו של פאוליניו לברצלונה היא תוצאה של שחיתות, ובטח לא החתמה של כדורגל. נכון, הנהלת ברצלונה טענה שולווארדה רצה את פאוליניו, אבל איך זה יכול להיות? פאוליניו זה השחקן הכי פחות ברזילאי שאפשר להמציא, אין לו יכולת החזקת כדור, המסירות שלו לא מאוד מבריקות כפי שניתן היה לראות בחצי הראשון בקלאסיקו בבירור (ברבע השעה הראשונה כל פעם שהכדור הגיע לפאוליניו הוא הגיע משם לרגלי שחקנים לבנים, או לחוץ). אבל היום אפשר להבין למה ולווארדה רצה את פאוליניו, הוא לא באמת צריך עוד שחקן שמחזיק את הכדור, הוא צריך שחקנים פיסיים ולוחצים, קשרים שינצלו מצבים שמסי מכין, קשרים שיהיו ברחבה כאשר הכדור נבעט לעבר המסגרת. הוא לא צריך עוד ניימאר במשחקים הגדולים, להיפך כמה שיהיו פחות שחקנים שרוצים להחזיק בכדור, הכדור יהיה יותר אצל מסי, ואם יש שחקן שרוצים את הכדור אצלו הרי זה מסי.

זאת ברצלונה של השנה. אין צורך בצירופי מסירות מטורפים שיבנו שערים, החזקת הכדור במשחקים כמו הקלאסיקו נועדה יותר להעביר את הזמן בנעימים במקום בלחץ של ריאל. ברצלונה יודעת שכל מה שהיא צריכה זה שחקנים לוחמים שישתתפו במשחק הלחץ וההגנה, שחקנים שיתנו גוף ברחבת ברצלונה כדי למנוע מרונאלדו מצבי הבקעה, מסי כבר ייצר מספיק מצבי הבקעה כדי לנצח משחקים. אינייסטה כמובן תורם הברקות משלו מדי פעם, אבל צורת המשחק ברורה.

קובאציץ' וקאזימיירו מונו ללוות את מסי לכל מקום, לכן מסי ירד אחורה למרכז המגרש כדי לקבל את הכדורים. המצחיק הוא שמסי כמעט בלי לגוע בכדור באזור רחבת ריאל ייצר שני מצבים לפאוליניו בחצי הראשון. בחצי השני קובאצי'ץ מילא במדויק את הוראות זידאן, רץ ליד מסי שרץ מאחורי ראקיטיץ', וכך ראקיטיץ' רץ חופשי ומאושר עד שמצא את סרג'י שמצא את לואיס סוארז. גם כשמסי לא נוגע בכדור הוא מייצר מצב בעצם נוכחותו. בגול השני לואיס סוארס חשב כנראה שהמסירות של מסי שוות יותר מבישול, לכן פספס פעמיים כדי שמסי יוכל להבקיע בפנדל, וכדי להמחיש את איכות המסירה קרבאחל תרם אדום למאמץ הנצחת ניהול ההתקפה.

בגול השלישי מסי ביצע את ההשפלה המסורתית של מרסלו בקלאסיקו, לפני שהמחיש את חוסר הצורך בנעלי כדורגל, ומסר ברגל גרובה בגרב בלבד את הכדור הענק לגול הראשון של וידאל במדי ברצלונה.

*

ברצלונה של השנה היא קבוצה שנועדה לשרת את השחקן הטוב בעולם בצורה המושלמת ביותר. כל המטרה שלה היא לשמור על השער נקי, מסי כבר ידאג לשאר. נראה לי שארגנטינה יכולים לשחק באותו סגנון במונדיאל.

נצחון בטדי
נצחון על ק"ש