אין ניימאר זה יותר מסי

ברצלונה של השנה היא קבוצה שנועדה לשרת את השחקן הטוב בעולם בצורה המושלמת ביותר. כל המטרה שלה היא לשמור על השער נקי, מסי כבר ידאג לשאר.

בתמונה אפשר לראות את כל מצבי ההבקעה שמסי סידר לחבריו, התרשים באדיבות אורי קופר.

החצי הראשון התפתח בדיוק כפי שזידאן היה רוצה. ריאל פתחו בלחץ מטורף ושלטו בכדור ב63% לעומת 37%, ברצלונה בקושי הצליחו לחבר שלוש מסירות בחצי שלהם לפני שהכדור עבר לריאל, אבל כמה מצבי בעיטה לשער היו לריאל? כמה פעמים ההתקפה של ריאל מדריד נקטעה בתוך הרחבה של ברצלונה לפני שנוצר מצב הבקעה? האם טר שטגן היה צריך לתת הצלה אחת יוצאת דופן? אפילו הגול מנבדל של רונאלדו הפך לנבדל בגלל תאום מושלם של הגנת ברצלונה.

*

בתחילת העונה כולנו היינו בטוחים שהבאתו של פאוליניו לברצלונה היא תוצאה של שחיתות, ובטח לא החתמה של כדורגל. נכון, הנהלת ברצלונה טענה שולווארדה רצה את פאוליניו, אבל איך זה יכול להיות? פאוליניו זה השחקן הכי פחות ברזילאי שאפשר להמציא, אין לו יכולת החזקת כדור, המסירות שלו לא מאוד מבריקות כפי שניתן היה לראות בחצי הראשון בקלאסיקו בבירור (ברבע השעה הראשונה כל פעם שהכדור הגיע לפאוליניו הוא הגיע משם לרגלי שחקנים לבנים, או לחוץ). אבל היום אפשר להבין למה ולווארדה רצה את פאוליניו, הוא לא באמת צריך עוד שחקן שמחזיק את הכדור, הוא צריך שחקנים פיסיים ולוחצים, קשרים שינצלו מצבים שמסי מכין, קשרים שיהיו ברחבה כאשר הכדור נבעט לעבר המסגרת. הוא לא צריך עוד ניימאר במשחקים הגדולים, להיפך כמה שיהיו פחות שחקנים שרוצים להחזיק בכדור, הכדור יהיה יותר אצל מסי, ואם יש שחקן שרוצים את הכדור אצלו הרי זה מסי.

זאת ברצלונה של השנה. אין צורך בצירופי מסירות מטורפים שיבנו שערים, החזקת הכדור במשחקים כמו הקלאסיקו נועדה יותר להעביר את הזמן בנעימים במקום בלחץ של ריאל. ברצלונה יודעת שכל מה שהיא צריכה זה שחקנים לוחמים שישתתפו במשחק הלחץ וההגנה, שחקנים שיתנו גוף ברחבת ברצלונה כדי למנוע מרונאלדו מצבי הבקעה, מסי כבר ייצר מספיק מצבי הבקעה כדי לנצח משחקים. אינייסטה כמובן תורם הברקות משלו מדי פעם, אבל צורת המשחק ברורה.

קובאציץ' וקאזימיירו מונו ללוות את מסי לכל מקום, לכן מסי ירד אחורה למרכז המגרש כדי לקבל את הכדורים. המצחיק הוא שמסי כמעט בלי לגוע בכדור באזור רחבת ריאל ייצר שני מצבים לפאוליניו בחצי הראשון. בחצי השני קובאצי'ץ מילא במדויק את הוראות זידאן, רץ ליד מסי שרץ מאחורי ראקיטיץ', וכך ראקיטיץ' רץ חופשי ומאושר עד שמצא את סרג'י שמצא את לואיס סוארז. גם כשמסי לא נוגע בכדור הוא מייצר מצב בעצם נוכחותו. בגול השני לואיס סוארס חשב כנראה שהמסירות של מסי שוות יותר מבישול, לכן פספס פעמיים כדי שמסי יוכל להבקיע בפנדל, וכדי להמחיש את איכות המסירה קרבאחל תרם אדום למאמץ הנצחת ניהול ההתקפה.

בגול השלישי מסי ביצע את ההשפלה המסורתית של מרסלו בקלאסיקו, לפני שהמחיש את חוסר הצורך בנעלי כדורגל, ומסר ברגל גרובה בגרב בלבד את הכדור הענק לגול הראשון של וידאל במדי ברצלונה.

*

ברצלונה של השנה היא קבוצה שנועדה לשרת את השחקן הטוב בעולם בצורה המושלמת ביותר. כל המטרה שלה היא לשמור על השער נקי, מסי כבר ידאג לשאר. נראה לי שארגנטינה יכולים לשחק באותו סגנון במונדיאל.

נצחון בטדי
נצחון על ק"ש

תגובות

 • ניינר / ווריור

  הרבה קרדיט לולוורדה על הבית ספר שעשה לזידאן במחצית השנייה. משחק ההגנה היה פנטסטי וזה עוד עם ורמאלן. וטר שטגן נותן פייט לדה חיאה על תואר השוער הטוב בעולם

  • גיל שלי

   לגמרי. אני ראיתי חצי ראשון במרתף ב4K בפרשנות של אורי קופר, חצי שני עליתי לסלון וראיתי את השידור של ברקו. ברקו הסביר שזידאן הפסיד את המשחק במחצית, הוא לא הצליח להסביר מה זידאן עשה כדי לגרום לריאל לאבד את הדומיננטיות. הוא פשוט לא היה מסוגל להבין שזה ולווארדה שעשה את השינוי. ברצלונה של השנה בלי מסי, לא מסיימת אפילו מקום שלישי בלה ליגה, למרות שטר שטגן הוא שם למעלה יחד עם דה חאה, וכדי להמחיש את זה יותר, נתנו לריאל את ורמאלן במקום אומטיטי פור

   • אורן

    איפה היה שידור המופלא הזה בלי ברקו? פשוט סבל...

    • גיל שלי

     ערוץ 555 בממיר ה4K של יס, חרא ממיר, רוב השידורים הרגילים נראים כמו רצף תמונות יותר מדי פעמים, אבל בשביל התענוג של קלאסיקו עם אורי קופר במקום אייל ברקוביץ', וואלה היה שווה

     • ניינר / ווריור

      ברקו לא סתם לרגע וליהג את עצמו למוות עם פרשנות בולשיט. זה היה נורא

      • טרנטה

       לפני המשחק שהוא אמר שבמשחק כזה פרשן לא צריך לדבר הרבה :(

     • שגיא

      ואיך האיכות ב4k? שווה כבר לעשות את המאמץ ולהחליף ממיר?

   • ran

    אחת הציפיות שלי מהאתר הזה בשונה מוואן,
    שהדיון יהיה סביב התוכן של הדברים ולא על הדובר.
    ראשית, יש לצאת מתוך הנחת בסיס שברקוביץ, שהיה גאון כדורגל, יודע דבר או שניים לגבי המשחק וכנראה יותר מהצופה הממוצע.
    שנית, הטענה שלך שהוא לא הצליח להסביר מה זידאן עשה כדי לגרום לריאל לאבד את הדומיננטיות היא שגויה.
    ברקוביץ לכל אורך המחצית הראשונה טען שריאל הפתיעה עם 4 קשרים במרכז וחנקו עם הלחץ את המשחק של ברצלונה ופרט לגבי הלחץ על בוסקטס ומסי.
    כאשר המחצית השנייה נפתחה וריאל הפסיקה עם הלחץ, השערתו היתה שריאל מנסה לפתות את ברצלונה לצאת קדימה כדי לנסות למצוא רווחים בהגנה. הבעיה שהוא זיהה, שבשיטה זו חסר לריאל שחקנים קידמיים ולכן זידאן חייב לבצע חילופים.
    לא יודע לגביכם, אבל לעניות דעתי שאינה קובעת דבר, הוא צדק.

    • גיל שלי

     אבל ריאל לא שינו כלום, תקרא אצל דסקל אם אתה רוצה, היחידים ששינו היו ברצלונה. ריאל שיחקה בול אותו דבר, ברצלונה התחילה לקחת יותר הימורים ולחצה מעט יותר גבוה, וגם לקחה סיכונים יותר גדולים בהנעת הכדור. אופיר צודק, זו כנראה היתה תכנית המשחק מהתחלה של ולוורדה, בכל מקרה להגיש שהשינויים שעשה זידאן בהפסקה, כאשר לא עשה שום שינוי, זה מצחיק. ההבדל בין אורי קופר לברקו פשוט, אורי קופר לומד לפני המשחק, מגיע מוכן, ומדבר מעט אבל רק דברים שאפשר להסביר. ברקו מסתמך על האינטואיציה ששרתה אותו מעולה כשחקן, וזה מביא לברברת, וכן גם לחוסר ביסוס התזות שלו

     • ran

      לרגע שלא תבין אותי נכון - קופר בהחלט עושה עבודה יפה, מקצועי ורציני,
      אבל לדעתי ברקוביץ צדק והסביר את עצמו יפה, זיהה מיד בתחילת המחצית השנייה את הבעיה אצל ריאל ואינני מקבל את דעתו של דסקל שלא היה שינוי בין המחציות באופן שריאל שיחקו.
      מחצית ראשונה ריאל לחצו את ברסה מהבלמים ובמחצית השנייה הם המתינו באזור החצי, זהו שינוי מהותי באופן המשחק גם עם דסקל טוען אחרת.

      • ran

       עם=אם...

      • אופיר ממן

       איך תסביר אם כך לחץ של קרוס על בוסקטס 10 מטר בקירוב מרחבת ברסה שהוביל לריצה של רקיטיצ'? (שאר שחקני ריאל גם נתפסו גבוה מאוד במהלך הזה). בדקות הראשונות כשברסה החזיקה בכדור, באמת היה קצת פחות לחץ אבל עוד לפני הגול הם חזרו ללחוץ את הכדור.

     • גיל שלי

      מקבל אם כך, אני בכל מקרה נהניתי הרבה יותר מהפרשנות של אורי קופר בהשוואה לזו של ברקו, יתכן וזה רק אני או מיעוט של הקהל שכן ברור שוואן מכוונים לקהל הרחב יותר כאשר הם שמים את ברקו בשידור שזכה להרבה יותר קהל

     • רומן

      תגיד גיל, קופר ודסקל, פאס בין 2 הם יודעים לתת? לקבל כדור ותוך שברחר שניה לזהות מה יהיה בעוד כמה שניות, לשחרר בנגיעה, לבוא לקבל שוב ואז לתת אסיסט לגול, הם יודעים לעשות?
      לא מחפש שרביבו יהיה פרשן, או לצרך העניין רונן חרזי או משהו כזה, אבל כפליימייקר (אחד הגדולים בהיסטוריה) מדבר על המשחק, כדאי לשבת ולהקשיב ב 2 האוזניים פתוחות.

      • טרנטה

       הם לא צריכים לדעת לתת פס. הם צריכים להבין טקטיקה, לדבר רהוט ולהצליח לעביר לצופים מה בעצם קורה על המגרש. ברקוביץ' לעומתם הוא גם טיפש, גם עילג וגם כל כך נפוח מעצמו שעבורו המציאו את כפתור המיוט בשלט.
       נ.ב. גם בתור שחקן הוא לא היה כזה גדול כמו שהוא מספר.

      • Ollie Williams

       בוא נקביל את זה לטרמינולוגיה שאולי תזדהה איתה:
       פרשן הוא כמו מפתח אלגוריתמים
       ופליימייקר גדול הוא כמו מתכנת תותח

       יש נקודות ממשק, לפעמים מתכנת תותח יודע לפתח אלגוריתמים נהדרים ולפעמים אלגוריתמאי יודע לכתוב אחלה קוד.

       אבל לא כל מתכנת תותח יהיה אלגוריתמאי גדול, יש סטים שלמים ונפרדים של יכולות שכל תחום דורש.

   • רומן

    כל מי שאומר דברים נגד השידור של ברקו:
    א. שישתחווה
    ב. שיוציא את המקל מהתחת, יש היום דרכים יותר מקוריות להפגין עליונות אינטלקטואלית בשקל וחצי.
    כרגיל, ברקו בהיותו גאון(אני בכוונה לא אומר כדורגל, כי גאון זה גאון), פרשן הכל בצורה כל כך מדויקת, כל משפט שלו פוגע בול, הוא קלט תוך שניה שהמומנטום התהפך, שיבח את זידאן במחצית הראשונה ולא נגרר לפופוליסטיות של (אסנסיו ואיסקו במקום קובאצ'יצ). פרשן מספר אחד ברקו, עם כל הכבוד לקופר, תמיד יותר כיף לשמוע שחקן עבר ענק משדר משחק, מאשר פרשן, לכם ככל שיהיה.

    • אופיר ממן

     "זה לחמניות בשבילו" - לפנתיאון.

    • גיל שלי

     רומן, שחקן עבר גדול הוא לא בהכרח פרשן גדול. הגדולים באמת הם אלה שמבינים שצריך להשקיע בפרשנות, מתכוננים, ומסוגלים לדבר בצורה נורמלית. ברקו היה גאון כדורגל, אבל כמו שמייקל היה גאון כדורסל ובחר בקוואמי בראון, ברקו הוא גאון כדורגל שלא מתכונן לשידור, מאוהב בעצמו, ולכן גם אותי לא מעניינת הפרשנות שלו. תשמע גאון כדורגל אחר, כנראה לא קטן יותר, תיירי הנרי מפרשן, ותבין את ההבדלים.

     • Ollie Williams

      מה כבר תיירי הנרי עשה בפרמייר ליג לעומת ברקו

     • רומן

      אני משווה מול קופר ודסקל לא מול הנרי.(כי זאת ההשוואה שאנחנו מדברים עליה).
      ברקו נותן זויות למשחק שרק שחקן עבר גדול יכול לתת וזה מאוד מעניין.
      פחות מעניין אותי אם הוא יודע שמות של שחקנים, אם אם הוא בא מוכן מהבית, מעניין אותי ממש מה הוא רגע על המגרש ברגע מסוים, מה הוא מרגיש.. להתכונן בבית גם אני יודע, לקרוא משחק, כנראה שקצת פחות :-).
      לא בא להעביר פה את הנקודה עד כמה ברקו היה גדול, זה שיחה מאוסה ודעתי ידועה, הנקודה היא שאני לא מבין באמת איך אפשר בתור חובב כדורגל לא להתענג על פרשנות אונליין של שחקן עבר(פליימייקר) גדול.
      ואפשר גם ללמוד לסנן את הקשקושים ואהאהבה העצמית, זה לא מעניין

      • גיל שלי

       אז אסביר טוב יותר. בעצם יש שתי חלופות, האחת היא של גאון משחק שמזלזל למעשה בעבודת הפרשנות, וסומך על היכולת שלו. האפשרות השניה היא אדם מהשורה שיודע להתבטא, מכין את עצמו ברצינות, ונעדר את הגאונות של אייל. אני אף פעם לא אבין למה אנשים לא מוכנים להשקיע בעבודה שלהם, ומעדיף קצת פחות גאונות ויותר פרשנות מבוססת ומעניינת, בתמורה לויתור על זיהוי אינטואיטיבי של דברים שלמען האמת בדרך כלל אזהה לבד למרות שאני בהחלט נעדר את הגאונות של אייל. זה אשכרה מכעיס אותי, כי אם אייל היה במקום לשים זין, היה אשכרה מכין את עצמו לעבודה, הייתי בהחלט יכול להנות מהפרשנות שלו ולסנן את החרא

      • רומן

       הפתרון לדעתי זה לשים את אייל ושדר שהוא גם פרשן ידעו ולא חרטטן קלישאות כמו יורם ארבל.
       אם נגיד עמיחי שפיגלר היה משדר וברקו מפרשן, זה היה מושלם.

      • שי

       רומן, ברקוביץ' מבין את המשחק ברמת המיקרו. אין ספק ששם הוא גאון ואני בספק רב אם יש מישהו בארץ שיכול להתחרות בו. אבל בשביל להבין את המשחק ברמת המיקרו אני לא צריך פרשן - מספיק לי שידור חוזר מזווית קרובה.
       מי שמעדיף את קופר, רוצה פרשנות של הדברים שאי אפשר לראות במבט ראשון, כי רק ככה אפשר להבין את המשחק לעומק ולהבין שלפני השפיץ של הנעל קרו הרבה דברים שהשפיעו על מהלך המשחק.
       וברקוביץ' הוא לא פרשן, הוא יחצן של עצמו לתפקיד מאמן נבחרת ישראל - שזה כמובן עדיף על אבי נמני ואלי אוחנה - אבל כולם סימפטומים של כל מה שחולה בכדורגל שלנו: שגעון גדלות, עצלנות וחוסר רצון ללמוד על מנת להשתפר.

      • Ollie Williams

       ברקו ככ עסוק בעצמו, שאם תשים אותו ליד הילדה הצווחנית עמיחי שפיגלר, ברקו יהיה עסוק כל המשחק בלהסביר למה הוא היה יותר גדול ממוטל'ה

 • עומרי

  מצבים בבארסה נוצרים גם מפעולות של ראקיטיץ' וסרג'י רוברטו, אבל ההיררכיה הברורה הזו בהחלט עובדת מדהים. ואם זה אכן נכון שניימאר לא מרוצה בפריז זה ממחיש מצוין שמי שהאגו מניע אותו זה מישהו שאתה צריך להרגיש בנוח לוותר עליו.

  לא מגיעים לזידאן שבחים, גם על המחצית הראשונה המוצלחת יותר, מי מוותר היום על שחקן בשביל שמירה אישית?
  ועוד במקביל/בעקבות לכך להשאיר כשרונות על כמו אסנסיו ואיסקו על הספסל.
  אז ריאל בקושי ייצרו מצבים מסוכנים לא מקריים כמו שכתבת.

 • איתן

  זידאן קיבל כאן נוקאאוט,במשחק בית כשיש לו את כל הסגל מול ברצלונה חבולה ללא אומטיטי אלקסר ודמבלה,ופער דו ספרתי בטבלה.
  להשאיר את איסקו על הספסל זה כמו לתת גול עצמי.
  לשמור אישית את מסי באמצעות קובאציץ זה בטח לא כדורגל מודרני,לא למד ממוריניו ששלח את פפה לשמור אישית על מסי.

  לתת אמון בבנזמה שכבר שנתיים לא פוגע,ורונאלדו גם לא הרונאלדו של שנה שעברה,כמו גם השחרור של מוראטה- הכתובת הייתה על הקיר.

  אם כבר במצב הנתון,היה יותר נכון לשחק כמו נבחרת ספרד ללא חלוץ ועם חילופי מקומות בחלק הקדמי.
  קרוס,מודריץ,איסקו,רונאלדו,בייל ואסנסיו.
  או במקום בייל שחוזר מפציעה,לשחק עם קאסימירו.

  הלכה הליגה,נראה אם קברניטי ריאל ופרז,ייתנו לזידאן חסד לתארים ולשחקן שהיה או שהכיסא יתחיל להתנדנד ,ויראו לו את הדרך החוצה כמו שהיה במקרה של ויסנטה דל בוסקה

  • שמעון

   הם מפגרים אם יפטרו אותו, מה הם רוצים כל שנה גביע אלופות?

   • איתן

    בהתייחס למה שריאל הולכת להשיג השנה: אובדן האליפות כבר במחזור ה19, באלופות היא לא הולכת לעבור את פ.ס.ז' ,אז היא תודח בשמינית הגמר, מה שנשאר זה הגביע הספרדי.
    את דל בוסקה פיטרו על פחות-כשהוא עוד לקח להם אלופות.

    לדעתי לזידאן אין גאונות טקטית,מיד הוא קיבל את היהלום שבכתר,יש לו פאסון ויכולת לנהל כוכבים .
    יהיה מעניין לראות גאון כדורגל כמו מאוריציו סארי בריאל

    • שמעון

     זה שפיטרו את דל בוסקה לא אומר שהם לא מפגרים. הם היו מפגרים אז ונשארו מפגרים היום. לא קרה כלום אז הלכה עונה אחת אז מה? אי אפשר כל שנה לזכות בהכל. פסז ובארסה יותר טובים מריאל מה לעשות. על הניר כביכול יש לריאל אחלה סגל אבל בייל כל הזמן פצוע, ההגנה של מרסלו וראמוס תמיד הייתה מחרידה, שחקני הגנה גרועים היו ונשארו כאלו. רונלדו כרגע לא בשיאו.
     פסז על הנייר לא נופלת משום קבוצה בעולם ואף עולה עליהם. יש להם שלישייה קטלנית ורעבה ואת שחקן העתיד של הכדורגל העולמי אחרי שמסי ורונלדו יסיימו (ואני לא מתכוון לברזילאי) בכל עמדה למעט אולי השוער ודני אלבס שחלשים יש להם שחקנים אדירים, הם פשוט יותר טובים מריאל, מה לעשות.

 • אמיתי

  אז ככה בארסה הייתה משחקת אם מוריניו היה מאמן אותה..

  • שמעון

   נראה לך, מוריניו היה הורג את בארסה לגמרי.

 • שמעון

  מה שמסי עשה למרסלו בגול השלישי הזכיר לי את הנפילה של בואטנג מולו. ריאל יחטפו גם בפסז וזה יהיה כואב מה שאמבפמה יעשה להם. ריאל צריכים רענון, הסגל הזה מעולה אבל שבע ובהגנה הם תמיד היו חלשים.
  ומסי זה אגדה, אין דברים כאלה.

 • ארז

  טר שטגן לקח גול של רונאלדו בחצי הראשון. שער שם וכמובן שהכל נראה אחרת.

 • DS

  תכנית השמירה של קובאצ׳יץ על מסי זה בבחינת הניתוח הצליח החולה מת. זידאן שיחק פה עם הקארמה שלו במקום לסמוך על הקבוצה שלו, שלמרות ההפסד היא עדיין יותר טובה מברצלונה, אם רק יואילו לשחק עם ההרכב הבאמת חזק שלהם. לדעתי המשחק הזה על זידאן לגמרי. אם הוא פותח עם איסקו ואסנסיו זה כנראה היה הולך לכיוון של ריאל. במקום זה הוא רק חשב איך לעצור את מסי.

 • אביאל

  אני הולך על הסיכום של עזי, התוצאה לא מייצגת, ריאל אכן החמיצה במחצית הראשונה, הצלה אדירה של טר שטגן ופספוס של רונאלדו לכדור שאם הוא בועט אותו זה גול בודאות (היה רק שחקן אחד מולו ממרחקה של 8-9 מטרים) ובדקה ה71 בייל מחמיץ שער בטוח והיו עוד כמה הזדמניות לריאל.

  אני גם לא מבין על מה כל החגיגה, בשנים האחרונות הנצחונות והדומינטטיות הולכת כל פעם לקבוצה אחרת, כבר שכחו איך ריאל שחטה את ברצלונה בסופר-קאפ ? רק חסרי הבנה הספידו אז עד ברצלונה, היא אכן עושה מה שגיל אמר, משחקת על מסי ואין סיבה שהיא לא תעשה את זה.

  • Matipool

   הצטרפתי לשידור כמה דקות לפני הגול של סוארז אז לא יכול להעיד על המחצית הראשונה (בה ריאל הייתה הרבה יותר טובה להבנתי) אבל גם במחצית השנייה, ריאל הגיעה לפחות לשלוש הזדמנויות לשערים בטוחים כשהיא בעשרה שחקנים.
   התוצאה אכן לא מייצגת והנה לסטר משפרת לי את מצב הרוח בדקה ה-94 עם עשרה שחקנים מול השוער הטוב בעולם.

   • Prince Mercer

    ריאל בהחלט הגיעה להרבה מצבים ולכן אני חושב שהניתוח של גיל הוא סימון מטרה מסביב לחץ, באותה מידה זידאן יכל לצאת גאון טקטי מהמשחק הזה, אם רונאלדו, בשלב שבו ריאל שלטה לגמרי במשחק, היה מוצא את הכדור במקום לבעוט באוויר.
    אבל התוצאה מאד מייצגת, אם אתה בועט באוויר ומחמיץ ממצבים טובים מאד, אפס שערים ואפס נקודות זה מה שמגיע לך.

   • ק.

    תקשיבו, נראה לי דווקא אתם מסמנים מטרה מסביב לחץ. גם במחצית הראשונה שריאל הייתה יותר טובה מסי סידר לפאוליניו 2 מצבים לגול, כשלטר שטגן לא הייתה ממש עבודה. ה3 מצבים ב2:0 שהיו לריאל היו אחרי עוד 3-4 מצבים מעולים של בארסה שיכלו לעשות 3:0

    • אופיר ממן

     זה בדיוק מה שהם עושים! תוכל לקרוא אצלי גם איך אני מנתח את המחצית הראשונה כניצחון טקטי של וולורדה לקראת השניה (שזו המחצית שברסה כובשת בה הרבה יותר העונה)

     • ק.

      קראתי, מאוחר יותר שיהיה לי זמן אגיב בנחת...:)

 • רומן

  את איך שקובאצ'יצ' עזב את ראקיטיץ' צריך לחקור בוויצמן יער. לא ראיתי מחדל כזה מאז עמרי בן הרוש..
  זה לא תירוץ שהוא שומר את מסי אישית, שחקן ברמה כזאת צריך אינטלגנציית משחק בסיסית.

  • ק.

   באמת היה הזוי, אבל זו הייתה מטרתו הבלעדית במגרש וכנראה אם היה עוזב אותו מסי היה יוצר מצב טוב. החלק המרשים של הגול הזה היה החטיפה הסבסוב והניעור של בוסקטס על קרוס ליד 16 של בארסה שהוציאה את רקאטיץ' קדימה

 • אופיר ממן

  נפלא גיל, אני חושב שמה שיפה פה הוא שהשחקן הגדול בעולם משרת את הקבוצה שלו בצורה מושלמת (ולא רק השנה. השנה זה פשוט בולט במיוחד)

  • גיל שלי

   לגמרי, זה ההבדל בינו לבין כל השאר

 • יעוז סבר

  גיל, אתה אוהד בארסה בארון, או שסתם לא שמתי לב עד עכשיו? בכל מקרה אחלה טור, בארסה הכי לא בארסאית שראינו מזה שנים, אבל היי, יש את מסי, אז זה די מספיק.

  • גיל שלי

   בארסה היא אהדה בדרג שני שלי, לא הקבוצה שיכולה לעשות אותי מאושר כפי שעשתה אותך. אני כותב פעמיים שלוש בעונה עליה ועל השחקן הזה שלא מגיע למשחקים גדולים, איך קוראים לו, אה מסי

 • אבי

  התשובה לשאלה שלך בפתיחת הפוסט היא פעמיים: הכדור שעבר לרונאלדו בן הרגליים (לדעתי אולי בפעם השלישית מאז שהוא עלה מהילדים) והקורה של בנזמה. כלומר, מצב טוב שהם גומרים את המחצית ב-2-0 - קצב של 4-0 למשחק. לא רע.

 • רומן

  ברסה של השנה זאת בהחלט קבוצה שאפשר לאהוב. בפעם הראשונה מאז ימי הקוסם הברזילאי עם החיוך הכובש, הקבוצה משחקת כדורגל שלא דוחה אותי ואפילו די מרגש. ככה משחקים כדורגל!

 • Ljos

  ''היינו בטוחים שהבאתו של פאוליניו לברצלונה היא תוצאה של שחיתות, ובטח לא החתמה של כדורגל''.
  למה או או כשאפשר גם וגם?

  חוץ מזה, נהניתי מהניתוח. בעיקר חבל לי שאורי קופר שמור לבעלי כסף בלבד.

 • ריק החמוץ

  אם ריאל לא מחמיצה את המצבים שלה בחצי הראשון אז הכל היה נראה אחרת.
  ואם ניימאר לא מחמיץ מצב בטוח שנה שעברה בקלאסיקו לפני שראמוס עשה 1:1 אז הכל היה נראה אחרת.
  ואם אולגר לא מקבל אדום ובארסה לא מחמיצה 5 גולים בטוחים בחצי הראשון של ה-3:3 ב-2007 אז הכל היה נראה אחרת.
  ואם השופט לא לוקח לריבאלדו שער נצחון בברנבאו בדקה ה-90 של ה-2:2 ב-2001 אז הכל היה נראה אחרת.

  • אורן השני

   תודה רבה. מקבלים 3-0 אז מתחילים לספור מצבים ושליטה במחצית הראשונה

   • אופיר ממן

    +100 לשניכם.

  • Ollie Williams

   + wabalabadubdub

Comments are closed.