נצחון על ק"ש

ג'ורדי לא איבד לרגע את השחקנים, טוב שהוא התחיל למצוא את עצמו

אתמול לקחנו עוד צעד בדרך הארוכה להיות שוב מתמודדים ראויים על אליפות. זה אמנם לא היה נצחון מוחץ, אך שוב הקבוצה הראתה אופי, לא נשברה משער שוויון בתזמון מעולה מבחינת קריית שמונה, והראתה הרבה אגרסיביות במהלך המשחק כולו.

ג'ורדי מראה שהוא אכן הפנים את הבעיה האמיתית שהיתה למכבי מאז המשחק בטרנר. הבעיה בהחלט היתה בו. בטרנר ג'ורדי פחד, אין שום הגדרה אחרת. מטרנר ועד המשחק בגמר גביע הטוטו, ג'ורדי השתבלל. הוא זרק את כל הניסיונות הטקטיים שניסה בחודשים הראשונים של העונה. שיחק קבוע 4:3:3 בלי שום שינויים במהלך המשחק, וזרק כל פעם שחקן אחר לחביתה, בלי לקבל תוצאות משתנות. הקבוצה נראתה חסרת מעוף, חסרת יכולת, ובעיקר חסרת מטרה. בסמי עופר מול הפועל חיפה, מכבי לפחות הראתה אגרסיביות ולחץ גבוה, אבל גם שם הקבוצה נראתה רע מאוד.

המשחק אתמול היה המשך ישיר לדרך החדשה בה ג'ורדי הולך מאז התיקו מול מכבי פתח תקווה. בכלל, ראוי להתעכב מעט על תוצאות התיקו האיומות העונה. תיקו בבית מול מכבי חיפה של לוזון, תיקו בבית מול אשדוד, תיקו מול מכבי פתח תקווה, תיקו לאחר יתרון שני שערים באשקלון, זו היתה העונה שלנו עד שג'ורדי החליט לצאת מהקונכיה ולהתחיל לקחת סיכונים.

*

בחצי הראשון ג'ורדי עלה עם שלושה בלמים, מיכה כנף שמאל לחלוטין, תוך לקיחת סיכון ששרן יטבע לבד לגמרי באגף שמאל, כדי לייצר למכבי לחץ גבוה ומשחק התקפה שוטף. הקהל של מכבי מוצא את הנוסא החדש שלו, לאחר שהתמקדנו קודם בדור פרץ, ולאחר שהעבירו את המטלה לבאטוקיו, עכשיו הקהל קופץ על שרן. אבל בואו ננסה להבין תחילה את השיטה של ג'ורדי במשחק הזה. בצד ימין דסה משחק בתחילת המשחק נמוך יותר בצד ימין לצד טיבי. מיכה משחק הרבה יותר גבוה בצד של שרן, ריקן כמעט משחק חלוץ שלישי בצד שמאל, באטוקיו למען האמת די נעלם באמצע, ודור פרץ באמצע. מה זה אומר לכם? נכון, שרן מקבל עומס כפול. כל ההתקפות מתחילות בצד שמאל במסירות מסוכבכות יותר של שרן למיכה. בהגנה שרן משחק לבד על שני שחקנים לפחות בצד שמאל, בדרך כלל אחמד עאבד ואבו עביד, כאשר מיכה גם כשהוא מספיק לחזור להגנה, לא מצליח להסתדר עם הפיסיות של אבו עביד. כך נראה ששרן לא מחזיק הגנתית, למרות שתיקל וחילץ הרבה כדורים כבר בחצי המגרש של קריית שמונה, וגם איבד כדורים כי מה לעשות, המסירות מטיבי לבאבאין, ומבאבין לשרן, הם מסירות קלות יותר מהמסירות ששרן היה צריך להעביר למיכה כדי להתניע את ההתקפה.

אגב, לא מקרה שהגול הגיע מצד ימין, מדסה, לאחר שאת כל התחלת המשחק העברנו בהתחלת התקפות בצד שמאל של שרן ומיכה. קריית שמונה העבירה את כל הדגש ההגנתי שלה לצד של שרן ומיכה, וכך בהתקפה הראשונה בערך בה טיבי לא מסר לבאבין, אלא מסר לדסה, התחיל הגול הראשון שלנו. אגב, וידאר כשדסה נמצא זה השחקן שאנחנו התגעגענו אליו. וידאר בלי דסה ובלי מיכה בצד ימין, זה משהו אחר לגמרי.

ג'ורדי היה מוכן לקחת את הסיכונים האלה, הסיכונים הם שתי ההתקפות הטובות של קריית שמונה, הראשונה אחמד עאבד נעצר ביציאה מעולה של ראיקוביץ', השניה הגיעה לקראת סוף החצי כאשר מיכה איבד כדור בחצי שלנו, ולא הספיק לסגור את אחמד עאבד. התמורה לסיכונים היו שבע בעיטות מסוכנות לשער, בתוכן קורה של דור פרץ שממשיך לתת את משחקיו הטובים ביותר בתפקיד שלו, מצב מצוין של אבי ריקן שנוצר מהעברת עומס של באטוקיו שלא היה פעיל מספיק, מצד ימין לשמאל, הגול של וידאר, ועוד שני מצבים לא רעים של וידאר. בסך הכל חצי לא רע, שהסתיים בתוצאה לא מספקת.

*

בחצי השני ג'ורדי הגיב מצוין לנעשה בחצי הראשון. הוא החליף תפקידים בין ריקן למיכה. ריקן שיחק מקביל לקו של דסה, ופתאום לא היו יותר התקפות מסוכנות מצד שמאל. מיכה בניגוד לריקן, מסוגל להוביל כדור בעצמו, וגם ידע מתי לעבור ימינה ולייצר שם את העומס ההתקפי, כך נוצר הגול השני שלנו. לאחר מכן, דווידזאדה החליף את ריקן, ואז גם ראינו את ההקשתות הזכורות לנו מהעונה שעברה של שרן לעבר דווידזאדה, בעונה שעברה זה היה לעבר טל בן חיים. המשחק של מכבי התאזן מאוד, וההרחקה גמרה לקריית שמונה את המשחק. לאחר מכן ג'ורדי עבר ל4:3:3 שלא ייצר הרבה, אבל העביר את השליטה לחלוטין למכבי. ג'ורדי שוב חוזר לתפקד כמאמן ולא כמשבץ שחקנים מקרי, אלה חדשות טובות.

דור פרץ ממשיך לשחק לא טוב אלא טוב מאוד עד מצוין בתפקיד שלו כקשר אחורי יחיד במכבי. אולי ניתן היה לצפות ממנו למעט יותר עזרה הגנתית בצד שמאל, אבל הוא ראשון לכל כדור גובה במרכז המגרש, הוא לא מסתפק בלהיות אגרסיבי ולחסל התקפות (בלי הגלישים של אלברמן שהיו גם יוצרים חורים, אלא באמצעות פיסיות וכח בעמידה), הוא גם משחק מהר עם הכדור ומשתלב מצוין עם מיכה. השילוב שלו עם באטוקיו עדיין לא ממש קיים, וכן לא באמת חשבתם שגולסה יחזיק מעמד הרבה זמן כאשר הוא משחק שני משחקים בשבוע תשעים דקות, נכון?

לא צריך להכביר במילים על אלי דסה, אולי השחקן הטוב ביותר במכבי ביחד עם דור פרץ. הוא היה מעולה גם אתמול, גם תרם את חלקו בהגנה, והמשחק שלנו די נעלם ברגע שאיבד את האוויר בדקה ה75 בערך, אבל עדיין עשה את שלו בהגנה.

וידאר חזר להיות החלוץ שאנחנו מכירים. אבל מה שלא הכרנו עד הספסול היה משחק ההקרבה שוידאר נתן. הוא ירד הרבה להגנה להשתתף במשחק הלחץ. הוא קיבל כדורים עם הגב לבלם ושמר עליהם. התיאום שלו עם מרכז המגרש עדיין לוקה, אבל ההשקעה שלו שם.

בלקמן בצורה מאוד מפתיעה מתפתח להיות ממש מנהיג במכבי. זה ממש לא רק המספרים שלו בהבקעות. הוא פעיל מאוד, לוחץ מצוין בחצי המגרש של קריית שמונה, ומניע שחקנים בדקות החלשות.

*

בקיצור, אנחנו ממשיכים ללכת בבטחה בדרך חזרה. העובדה שלא נשברנו משער השוויון מאוד מעודדת. התגובות של ג'ורדי במחצית היו טובות. אנחנו מגיעים למספר גדול של הזדמנויות. רודריגז נתן שתי מסירות מעולות, הראשונה לעבר עטר שכנראה אוכל יותר מדי לאפות עם החבר יצחקי ונהיה מעט איטי ממה שזכרנו. השניה היתה חייבת להפוך לגול השני של וידאר, אבל וידאר היה כבר עייף אחרי תשעים דקות של מאמץ גדול. החדשות הטובות באמת הן שכרגע אין ספק, אנחנו חוזרים, אולי לאט, אולי לא דורסים, אבל זה סוג הנצחונות שהיינו צריכים כדי לחזור למסלול, וחזרנו.

עוד לא בדרייב אין
פלאפל בלחמנייה עשר שקל

82 Comments

אחד העם 24 בדצמבר 2017

מעבר לחזרת הפצועים, השינוי החל ברגע שג'ורדי הפנים שאין לו חלוצי כנף טבעיים, וצופף שני חלוצים ברחבה. אין מערך בלמים בארץ שיכול להתמודד עם שניים מארבעת החלוצים הראשונים שלנו. ייני, עם כל הכבוד , לוקה מאוד ביכולת הטכנית שלו: כשהוא לא מחזיר לבלמים, הוא מעיף כדורים ללא כתובת. לאור הכבדות של באבין, אולי הגיע הזמן לחזור לצומת ה T (טיבי טב"ח). בלי להתיימר להיות מומחה גדול, הייתי רוצה לראות את מכבי במערך 2:1:3:4 . רביעיית הגנה עם דסה וזאדה כשני "ציפורים", שלישיית קשרים אגרסיבית שמחפה על המגינים ויוצרת קו הגנה לפני הבלמים, ומיכה (או אצילי) כשחקן חופשי מתחת לחלוצים או בסיוע למגינים התוקפים באגפים. נראה לי שזה יסייע למקסום היכולות הגלומות בסגל הנוכחי של הקבוצה.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

טבח הוא בלם מעולה למשחקים של אחד על אחד, הוא בלם קבוצתי נורא. הרבה מהסיבה שטיבי נראה זוועה היה קשור לכך ששיחק לצד טבח. המערך הנוכחי של מכבי הכי מתאים לה, למרות המגבלות של שרן. לגבי ההבנה שאין לנו חלוצים שמתאימים ל4:3:3 הקלאסי והמעבר לשני חלוצי רחבה, מסכים איתך לגמרי

אחד העם 24 בדצמבר 2017

נכון שטב"ח נוטה ללחוץ גבוה באופן הרפתקני, אבל אולי זה נבע גם מהעדר קישור לפני הבלמים בימי החושך. אני לא מניח שבצ'לסי, למשל, יצא לטיולים הללו. הייתי רוצה לראות גם את זאדה מופעל משמאלכדוגמת דסה בימין. זאדה יזכה ל"טיפול" אישי על ידי מאמני היריבות במחזורים הקרובים. הצורך הזה, יחד עם הרצון בשלישיית קישור אגרסיבית (פרץ, גונזלס גולסה הפייבוריטים שלי בסגל הנוכחי וריקן , בטוקיו ברוטציה) והרצון שמיכה ישאר בהרכב , הובילו אותי לרעיון לדלל את מערך 3 הבלמים (המוצלח) ולעבות את הקישור.
וכמובן למצוא במקביל מקום גם למיכה, מכאן המחשבה על ויתור בגזרת הבלמים המעובה.

רן 24 בדצמבר 2017

ברור שלא, בצלסי הוא לא באמת שיחק יותר מידי. חוץ מזה למרות כל הביקורת שיש על טב"ח אולי דווקא במערך של שלושה בלמים הוא יכול להתאים כי יש מספיק מי מיחפה עליו. מצד שני אני חושב שבאבין בלם מעולה

אורי 24 בדצמבר 2017

עאבד אתמול הביך אותו בגול

גיא 24 בדצמבר 2017

אני איתך ברוב מה שכתבת. הייתי נזהר מלהכתיר את בור פרץ או דסה כשחקנים מצוינים – דסה פשוט נכנס לואקום ועם הזמן גם אצלו נחזור לגלות את הכיסוי הלקוי והעליות המיותרות, פרץ כבר היה שחקן מרשים בצ'מפיונס ומאז שנתיים של חשכה (למעט הגולים מול החיפאיות).
כפי שטענתי מהרגע שבו ראיתי אותו משחק לראשונה, ההוביט שחקן סתמי שלא תורם כלום למכבי. אני מניח שאתמול זה היה צ'אנס שג'ורדי נתן לו אבל אני לא מבין איך הוא נותן למכבי איזשהו משהו שהיא לא מקבלת כבר עכשיו מגולסה או רודריגס (שהסתברותית, בכל רגע נתון לפחות אחד מהם אמור להיות מסוגל להשלים 45 דקות).
לגבי שרן – הוא ממשיך את התקופה הרעה שלו, אני חושד שמדובר אולי באיזו פציעה שלא מטופלת כראוי. בכל מקרה כבלם שלישי הוא טוב יותר מאשר כל מה שראינו עד כה. גם וידאר חוזר לעצמו לאט, אם כי ההחטאה בסיום מדאיגה אותי – זה מצב שהוא שם בעיניים עצומות בדרך כלל.
אני לא מתייחס כרגע יותר מדי למ הלכים טקטיים של ג'ורדי כי השאלה היא לא במשחק כמו אתמול אלא מה הוא יעשה במחזור 21 – האם ימשיך ללכת עם מערך שעובד או ששוב ינסה להמציא את הגלגל. אני חושב שההישג הגדול יותר שלו הוא העובדה שהצליח להכנס לראש של בלאקמן ולגרום לו להראות כה מחויב במשחקים האחרונים – עם ההצהרות שלו על הנבחרת, זה מתחיל להזכיר לי כל מיני מתאזרחים של מחלקת הכדורסל. באותה נשימה, נכון לכרגע נראה שהצפוי אכן קרה והקסם של 2012/13 לא שוחזר, אלירן עטר נראה רע ומכבי נראית טוב יותר בלעדיו. אמת, הוא מוסיף כח אש בבעיטות חופשיות נפלאות אבל פה התרומה שלו נגמרת. בין אם ב-3:5:2 או 4:3:3 הוא חלופה שניה לפחות מהספסל, למעשה ברוטצית החלוצים של מכבי היחיד שנמצא מתחתיו הוא יצחקי. הוא לא מחויב, לא יורד להגנה, תוקע התקפות ומתרכז רק בעצמו – בדיוק כל מה שחששנו ממנו. הייתי מציע להפרד ממנו כבר בינואר אבל ברור שזה לא יקרה אחרי כל סאגת החזרתו, מה שכן הוא במסלול הבטוח להפוך ליצחקי 2 ברגע שזה יפרוש\יעזוב.
לגבי דור מיכה – בתור שחקן של כדור לרגל ומי שהצהיר בבקו"ם 'כדרורו אומנותו', עדיף לראות אותו באגף במקום באמצע. עשה לי רושם שכשהוא מכדרר באמצע זו תמיד דרך ללא מוצא. אם בכל התקפה הוא ימשוך מהאמצע לאגף הפעיל כדי לייצר יתרון מספרי (כמו הרגעים היפים שלו עם דסה ויצחקי) זה יכול להיות אחלה, אבל זה לא קורה הרבה וחבל.

אני מאד חושש מכל מיני הצהרות על חזרה למרוץ כי נדמה שהיכולת המשופרת לאחרונה נובעת גם מאיזשהי ירידת לחץ. מלבד זאת, כאמור, אני רוצה לראות את זה ממשיך עוד כמה משחקים לפני שאשתכנע במשהו. יש לנו שלושה משחקים לא פשוטים בליגה (סח'נין בחוץ, נתניה ב'בית', חיפה בחוץ), אם נוציא לפחות 13 מתוך 15 עד ב"ש ואז גם ננצח אותם אז אפשר יהיה לדבר על חזרה למרוץ או כל מיני קשקושים כאלו.

נ.ב ינואר בפתח. מלבד העוזבים הברורים (ההוביט וסושיץ'), הייתי שמח לנופף לשלום גם לעבר ברק יצחקי ואחד מבין שפונגין\פיליפנקה (למרות שלפחות אחד מהם יכול להיות אחלה בלם מחליף בשיטת שלושת הבלמים ואני קצת תמה על זה שפיליפנקה לא מקבל דקות, כי גם התקופה הפחות גרועה שטיבי חווה לאחרונה תגיע מתישהו לסופה). מלבד איזשהו חיזוק לקישור הפציע מדי שלנו, אשמח לראות קצת רכישות סטייל ב"ש – שחקנים צעירים לעמדות שדורשות עומק בספסל (המובן מאליו זה מגן ימני אבל באותה מידה גם בלם ושחקן לכנף שמאל, שכן יונתן כהן במעט שראינו בתחילת העונה משחק טוב יותר במרכז).

tazza 24 בדצמבר 2017

מילה לגבי ההחטאה של וידאר, שים לב לעבודת הרגליים שלו: הוא קיבל כדור בזווית שתאפשר לרוב החלוצים לעבור את השוער, וברגע שהוא הבין שהשוער אינו שאהיד שמתכנן לקפוץ עליו אלא סוגר אותו היטב- הוא נותר אובד עצות וניסה כנראה להשחיל לו או לבעוט בין היד לרגל.
לא כזו החמצה נוראית כפי שהיא נראית ממבט ראשון.

הממליח הלוהט 24 בדצמבר 2017

הנעלם היחידי, הייתה ההחלטה המוזרה, לפתוח עם באטוקיו ולא עם רורדיגז שהרבה יותר מתאים לסגנון משחק כזה. מה הרציונל של מהלך כזה?

גיא 24 בדצמבר 2017

שרודריגס עוד לא לגמרי החלים מהפציעה

אחד העם 24 בדצמבר 2017

נכון שטב"ח נוטה ללחוץ גבוה באופן הרפתקני, אבל אולי זה נבע גם מהעדר קישור לפני הבלמים בימי החושך. אני לא מניח שבצ'לסי יצא לטיולים הללו. הייתי רוצה לראות גם את זאדה מופעל משמאל כדי לגוון. זאדה יזכה ל"טיפול" אישי על ידי מאמני היריבות במחזורים הקרובים. וכמובן למצוא במקביל מקום גם למיכה, מכאן המחשבה על ויתור בגזרת הבלמים המעובה.

יואב 24 בדצמבר 2017

ינואר בפתח והפעם אני מרגיש שיש לו משמעות גדולה מבעבר לגביי העתיד. אני עוקב אחרי העונה של יוני ורוסלן ומאד נהנה.
אני רוצה שהם יספרו לעונה הבאה ולכן אני חושש ממהלכים פזיזים בינואר שירחיקו שכמותם מהסגל.
מועדון שהישראלים שלו בקישור הם- גולסה, פרץ, רוסלן וגלזר, לא צריך לרוץ להחתים קשרים ישראלים אחרים. רק זרים משמעותיים.
כנל לגביי איוורור הכנפיים (יוני וצ'בוטה אולי).
למכבי יש את איכות המושאלים הגהוהה ביותר בפער. צריך להתחיל להשתמש בהם או לפחות לתת להם צאנס ראוי.
הדגש צריך להיות על זרים, זרים ושוב זרים.
לא משכנאות ארוכות טווח על שחקנים שבעים.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

לגמרי יואב. הגיע הזמן להפרד מהקונבנציה של ג'ורדי, הסתמכות על שחקנים שכבר בחלק היורד של הקריירה במקום הימורים על שחקנים בגרף העולה שטרם הגיעו. אני מקווה שדור פרץ הוא הדוגמה לכך שזה מתחיל לקרות, בינואר בהחלט נראה אם זה נכון.

יואב 24 בדצמבר 2017

ניסיון ההחתמה של אלמוג כהן לא מבשר טובות בנושא הזה.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

נכון, מקווה שהחלון הזה ינוהל על ידי בן מנספורד ולא על ידי ג'ורדי, כחלק מהכנת המועדון לעתיד בו ג'ורדי מאמן בלבד, בתסריט הסביר יותר, לא במועדון

yaron 24 בדצמבר 2017

לא ברור לי מה הבעיה עם אלמוג כהן. אם זה ה-פתרון למרכז השדה, צודקים, אם זה בנוסף לגרזן זר מה הבעיה?

יואב 24 בדצמבר 2017

תן לילדים שלך לשחק לצד זרים טובים. אין שום סיבה לפרק כסף (חוזה שקרוב ברמתו לזהבי , כן?) רק כי אפשר.
רוסלן מוביל את הטבלה ויוני כהן מביא את הקבוצה שלו לפליאוף העליון. במה הם פחות טיבים מהשאר? אז אגלה לך סוד- הם טובים מרוב השאר והדשא של השכן…
תתכנס פנימה, תפיק את המיטב ואז תצא החוצה לחיפוש ממוקד של מה אתה צריך. קשרים ישראלים זה לא אחד מהם.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

בול, מכבי חייבת לשנות גישה, לכוון למה שיואב כותב

yaron 24 בדצמבר 2017

לא נכנס לעניין החוזה ומאמין לך שבדקת. אם אלה הסכומים מקבל.
עכשיו בוא ננסה תיאורטית בלי המספרים:
ברור לכולנו שיש חור בקישור האחורי ושחסר גרזן.
ברור לכולנו שינסו להביא אחד כזה בינואר.
גם אם תביא גרזן מוכח בשלושה מיליון אין אחריות שזה יעבוד מייד (או בכלל) ויעזור להכריע אליפות.
מי שרוצה לבנות על פרץ שיקום! (אני מת על פרץ אבל הוא לא בשל ללחצים האלה עדיין).
כהן (או כל ליגיונר אחר במחיר סביר) כגיבוי זאת לא בעיה, להיפך.

טרנטה 24 בדצמבר 2017

הבעיה שהוא שחקן גרוע

גיא זהר 24 בדצמבר 2017

מאוד גרוע. שיישאר בגרמניה. כי הליגה שלנו עולה גם על הבונדסליג השנייה.

D! פה ועכשיו 24 בדצמבר 2017

חחח גיא

אחד העם 24 בדצמבר 2017

אמן ואמן.
גם אני סבור שבסגל של 24 שחקנים, לפחות שליש ממנו צריכים לבוא מצעירי המועדון, כשחלקם גם בגיל נוער ויכולים לשחק בקבוצת הנוער, אם הם לא ב 18. ה"מעירים הותיקים" הם שחקני רוטציה לגיטימים, ואחד או שניים אפילו שחקני הרכב. האכש ימוקד משחקני חיזוק שוברי שיוויון. נדמה לי שמערך הסקאוטינג שלנו צריך לעבור התאמה לכך.

השמן 24 בדצמבר 2017

1. שאפו גדול לג'ורדי על השינוי הטקטי. יחד עם התכונה החזקה שלו של ניהול השחקנים, אנחנו נראים לגמרי על הסוס. קשה היה לפספס את החדות והביטחון במשחק ההתקפי. שני הגולים עוד כשניים שלושה מצבים, היו פשוט ללקק את האצבעות. ככה מפרקים הגנות, אם אני לא טועה אחת ההגנות הטובות בליגה מבחינת ספיגת שערים
2. דור פרץ תענוג! להפיק לקחים לגבי הסגל שנה הבאה, וכמו שיואב כתב לגבי הרכש בינואר
3. יהיה מעניין מאוד לראות לאן ג'ורדי יפתח את הקבוצה מכאן. משחק ההגנה עוד יכול להשתפר, אצילי, עטר, רודריגז, לא ברור איפה ישבצו אותם. רוטציות זה מאסט ולכן טוב מאוד שגולסה נח.
4. הארכת חוזה לריקן ומיכה רצויה מאוד בעיני.

יואב 24 בדצמבר 2017

לגמרי.
סעיף 4 הוא מאסט.

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

+1, לא מבין איך מכבי לא הצליחה או גרוע יותר, לא רוצה, להחתים את מיכה וריקן על חוזים חדשים. מטריד מאוד

השמן 24 בדצמבר 2017

5. בלאקמן! האיש מסר אתמול יותר מבכל העונה בערך, כשהוא מפוקס ככה הוא נכס עצום. עוד סימן לקבוצה שמתחברת

רן 24 בדצמבר 2017

ככה זה כשאתה יודע שתקבל בחזרה.
שים לב שברגע שעטר נכנס בלקמם הפסיק למסור

yaron 24 בדצמבר 2017

גיל, אתה בטוח שמכבי לא הצליחה או לא רוצה?
על מיכה לדעתי יש לנו אופציה לעוד שנה ועדיין המטרה היא לשדרג ולהאריך כבר עכשיו.
לגבי ריקן, אם היו מציעים לו לפני חודשיים את מה שיציעו לו בעוד שבועיים כולם היו טוענים שנפלנו על השכל…

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

מבירורים של אנשים שיודעים משהו, האופציה היא של מיכה כנראה, בכל מקרה לא של מכבי. לגבי ריקן, ג'ורדי יודע שריקן הוא חלק חשוב בקבוצה כבר מתחילת השנה, אז היו צריכים לסגור איתו בזמן, לפני שהדרישה אליו קופצת, זה מה שהנהלה חכמה עושה

עידו 24 בדצמבר 2017

ג'ורדי אמר שהוא לא מתעסק בחוזים, אנחנו לא מאמינים לו?

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

מאמין לו לגמרי, לכן כתבתי הנהלת מכבי, ג'ורדי ככל הידוע לי מאמן

יואב 24 בדצמבר 2017

אין אופציה. היא כבר מומשה בעונה דעברה.

yaron 24 בדצמבר 2017

לפי מה שאני הבנתי האופציה היא של מכבי. יכול מאוד להיות שאני כי אני מתבסס על כתבות ואתרים כאלה :-)
http://www.one.co.il/Article/17-18/1,1,3,0/244359.html
מצד שני קח בחשבון שחצי מהכתבות שטוענות שהוא חופשי/מחוזר באירופה וכדומה הן מטעם סוכנים.

לגבי ריקן – הערך שלו משתנה בערך כמו הביטקוין, היום אנחנו גם חכמים וגם מוכנים לשלם. אם היה מקבל חוזה גבוה לשלוש שני בקיץ אני בטוח שהיו תלונות.

יואב 24 בדצמבר 2017

לי אף פעם לא היה ספק בקשר לריקן. מאד מחזיק ממנו. מקווה שיגמר בחוזה נוסף.

yaron 24 בדצמבר 2017

גם לי לא ואני זוכר שכבר דיברנו על כך.
בכל זאת, אם היה מקבל בתחילת השנה הארכה של שלוש שנים ב-300K לעונה (החוזה העכשווי ללא עדכון) אני בטוח שרבים היו צועקים שזאת טעות.

yaron 24 בדצמבר 2017

יואב, אתה בטוח לגבי האופציה על מיכה?

יואב 24 בדצמבר 2017

כמעט בטוח. עכשיו זה לגמרי בידיים שלו.

yaron 24 בדצמבר 2017

מקור נוסף שאומר שהחוזה נגמר ונכנסת אופציה.
כמובן שבישראל אין צורך לציין של מי האופציה…
https://sports.walla.co.il/item/2815172

גיא זהר 24 בדצמבר 2017

חד משמעית האופציה של מיכה אחרת לא היה מתעורר העניין. לגבי ריקן, בפעם הראשונה שמשחק בתפקיד שלו.

yaron 25 בדצמבר 2017

עשה לי טובה גיא, עניין יכולים לעורר גם סוכנים ועיתונאים משועממים/מקושרים.
קח עוד קישור שטוען שהאופציה של הקבוצה. לא אומר שזה נכון ולמרות שזה כבר הקישור השלישי לא מתייחס לתקשורת כאמינה בשיט, רק מבקש שמישהו יסתור את הדברים על סמך עובדות כלשהן אם אפשר.
http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=64&docID=260489

yaron 25 בדצמבר 2017

לגבי ריקן – אני מאוד אוהב אותו ומקווה מאוד שימשיך אבל אם היה מקבל בקיץ חוזה לשלוש עונות של 350k היו אומרים שזה בגלל שג'ורדי אוהב אותו…

גיא זהר 25 בדצמבר 2017

כל הידיעה שם שגויה מיסודה. מסכים שיש הרבה מניפולציות (מכל הצדדים, כולל הקבוצה), אבל בדרך כלל (כמו בהרבה דברים אחרים, לא רק ספורט) יש גרעין אמת בבסיס. לגבי מיכה, הסר דאגה, מקרה דאבור לא יחזור. אותו כנ"ל ריקן, שניהם מאיימים באקדח ריק מכדורים (ב"ש משלמת פחות ממכבי, שאר הקבוצות בארץ לא רלוונטיות ובטח ריקן לא יחזור לשוויץ), אם כי מקרה טבח מוכיח שהכל אפשרי.

אחד העם 25 בדצמבר 2017

גיא, מיכה חבר טוב של טב"ח (מח). יש לשער שהוא מתנה באוזניו את צרותיו, על נהר הוולטאבה, שם יושב הוא, גם בוכה, בזוכרו את ציון.

גיא זהר 25 בדצמבר 2017

טב"ח המח רק הייתה דוגמא לזה שגם משהו שנראה כספין בסוף מתברר כאמיתי (שזה קורה בערך אחת לאלף).

יואב 25 בדצמבר 2017

לי היה ברור שטבח ימכר. הייתי מופתע אם לא. מה הספין בשחקן נבחרת ישראל, בגיל הנכון, יוצא לאירופה?
וגם מיכה בגיל הנכון ועם סט יכולות שיכול לסדר לו מטרה ריאלית ביבשת.

גיא זהר 25 בדצמבר 2017

כמה אנשים חשבו שספרטה פראג תוציא על שחקן ישראלי בן 28 2.9 מליון ותשלם לו שכר של קרוב למליון? מודה ומתוודה שלא ידעתי שמסתובבים סכומים כאלו בליגה הצ'כית. לגבי מיכה, הכל תלוי ברמת המוטיבציה שלו לעשות קריירה אירופית בקבוצות מהדרג הבינוני בהן ירוויח בשלב הראשון לא הרבה יותר ממכבי.

יואב 25 בדצמבר 2017

כן, זה נכון. הכל מתחיל ונגמר בפרסונה ובשאיפות שלה.
השכר של טבח אכן יקר אבל אל תשכח שבינואר הקודם מכבי סירבה ל5 מיליון(על פי הפרסומים). סכום העברה הנוכחי הוא יפה אבל לא סנסציוני.

אחיה מדמון 24 בדצמבר 2017

1.עם כל הכבוד לקפטן שלנו הוא לא ראוי להיות בהרכב הפותח !
2.בטוקיו הוא שחקן כדורגל?
3. למה גולסה על הספסל? ואם אתה כבר רוצה לתת לו מנוחה אז תפתח עם חוסה ולא עם השפנשפן הגמד !
4. טיבי עדיף על בן חיים? ממש לא!
5. למה אין לנו הרכב קבוע ומחליפים קבועים? הבלבלה הזאת גורמת לבעיות!
לסיכום: ג'ורדי עם כל הכבוד אוהבים אותך קח אחורה ותשב שתי ספסלים אחורה תמנה מאמן נורמאלי ותרווה נחת מהקבוצה שלך !
#יאלהמכבי

אורי 24 בדצמבר 2017

1. ראוי בהרכב 3 בלמים בטח יותר מבן חיים
2. שיחק לא רע אתמול, נתן לריקן כדור שעד עכשיו רק ריקן ואלוהים יודעים איך לא הפך לגול, וכנראה יועזב עוד חודש
3. כי גם רודריגז רק חזר מפציה וצריך מנוחה
4. פחחחחחחחחחחחחחחחחח
5. הבלבלה גורמת בעיקר בעיות למאמנים היריבים
לסיכום: הפורום של וואן זה לא כאן

יובל פ. 25 בדצמבר 2017

+1

yaron 24 בדצמבר 2017

לא יודע למה ומדוע כ"כ הרבה תלונות על ייני. דווקא בשבועות האחרונים אנחנו רואים כמה חשובה הורסטיליות שלו. לא כל שחקן (ובטח שלא בלם טבעי) מסוגל להשתלב בכזאת קלות במערך של שלושה בלמים, על אחת כמה וכמה כש"המגן" שלך הוא מיכה.
מסכים, ייני בתפקידו כבלם שלישי לא מצליח להיות המחליף של אלברמן במקביל… לגמרי מאכזב :-)

השמן 24 בדצמבר 2017

אתה צודק במובן מסוים אבל שוכח משהו חשוב.
לייני יש מקום בסגל של מכבי, אבל הטוטאליות של ג'ורדי כלפיו, מטרידה. הוא לא ערן זהבי, יכול לאכול רוטציות כמו כולם.
ההחלטה הכי נוראית שג'ורדי עשה השנה היה ללכת עם שרן כקשר אחורי מרכזי. לכולם היה ברור הבור הזה מהרגע הראשון. אתה לא יכול שלא לחשוש שהיחסים הטובים בין השניים תרמו להחלטה הזו. לא במובן המושחת של המילה, במובן של ההעדפות הידועות של ג'ורדי לפייבוריטים שלו, נניח הארכות החוזה של יצחקי. תוסיף לזה את הנאום הזחוח והנוראי של ייני עם ההשוואות של עצמו לאוגו או פירלו, הוא הביא את האנטגוניזם הזה על עצמו.
היו לנו ארבעה קשרים אחוריים השנה, ייני, גולסה, באטוקיו, פרץ. תוסיף לזה את אלברמן (בכושרו שנה שעברה), ייני ביי פאר הכי גרוע בעמדה.
personality goes a long way

yaron 24 בדצמבר 2017

אין לי מושג, יכול להיות שהיחסים הטובים תרמו להחלטות אבל אני לא "חושש" מכך. ייני שיחק כקשר בויטסה והוכיח לאורך השנים את הורסטיליות שלו. ההגיון (כפי שאני הבנתי אותו) היה שייני כקשר אחורי מכסה את דסה ודויזאדה כשהם עולים ל-16 של היריבה. כנראה שזאת היתה טעות ובטוח שזה לא עבד בתחילת העונה אבל לא אתפלא אם עוד נראה אותו בתפקיד הזה בחלק מהמשחקים. זה באמת כ"כ משנה אם יעשה זאת כבלם שלישי ב- 5-3-2 או כקשר אחורי ב-4-4-2?
דוגמא נוספת – איך אתה מרגיש כשאתה רואה את טב"ח מתחמם ואת הצוות מתלבט אם להכניס אותו בדקה 70-80 כי רוצים לשמור על תוצאה? אני באופן אישי מאוד נלחץ.
איך תרגיש אם במקום את טב"ח תראה את ייני על הקווים?

השמן 24 בדצמבר 2017

לא הבנתי.
לא ראית במשחקים האחרונים את ההבדל בין ייני כקשר אחורי ב4-3-3 לבין בלם שמאלי ב5-3-2? ההבדלים היו עצומים באיכות המשחק של כלל הקבוצה, באיזה שהוא מובן הפציעה של ייני הצילה לנו את העונה. אם הוא לא היה נפצע אולי הוא עוד היה שם. האיש אחראי ישירות למשהו כמו 10 שערים שספגנו העונה. אין לי שום בעיה אישית איתו, הוא קפטן למופת ואהוב עלי מאוד. אם הוא חלש הוא צריך לשבת על הספסל, ברגע שג'ורדי מועל בעיקרון הזה כלפי שחקן אחד, קפטן נערץ ככל שיהיה זה בעייתי בעיני.
מה צריך להרגיש לגבי טב"ח? ההגנה נראית טוב בלעדיו, שיעבוד קשה ויזכה מחדש במקומו בהרכב.

yaron 24 בדצמבר 2017

ראשית ראיתי וציינתי זאת בתגובתי. כתבתי שזה לא עבד ושכנראה שזאת היתה טעות. בטח שטעות לשעתה :-)
כתבתי גם שהבנתי את הראציונאל מאחורי הנסיון הזה ושלא אתפלא אם עוד נראה את זה קורה מדי פעם בהמשך.
שלוש נקודות שכדאי בכל זאת לקחת בחשבון:
1. דסה היה פצוע, לא היה צורך בכיסוי שלו כשהוא מסיים התקפות על דגל הקרן ולכן לא היה כזה צורך בייני.
2. ייני שיחק בכל עמדת הגנה שקיימת בספר בזמן שכל הקבוצה פצועה ומסריחה, לא ייני דפק לנו את הסיבוב הראשון. אני לא יודע כמה תקף הנסיון הזה שלו כקשר אחורי תקף.
בינינו – אם זה היה תלוי באוהדים בדה-באזר דור פרץ לא היה מקמבל 2nd chance השנה.

שוב, אני ממש לא מציע לקרויף לעבור ל-4-4-2 עם ייני כקשר אחורי, אני טוען שבלי קשר לכלום, מגיע לייני יותר כבוד וקרדיט ממה שהוא מקבל (מהאוהדים).

השמן 24 בדצמבר 2017

אבל אני מסביר!!!!
הוא קיבל את כל הקרדיט, הוא הביא את העוינות על עצמו בכך ש:
1. קיבל מקום בהרכב גם כשברור לחלוטין שהוא חלש מאוד
2. היה זחוח ויהיר מידי בכך שהעריך את עצמו הרבה יותר ממה שהוא.
ייני עלה לגדולה בדיוק בגלל הצניעות שלו. ברגע שאין לו שום סיבה שבעולם להיות בהרכב (והוא היה חלש, מאוד!) והוא ממשיך להיות באנקר? הקהל יעוף עליו, ובצדק!
הקבוצה תמיד חייבת להיות מעל לכל שחקן

yaron 24 בדצמבר 2017

אתה מסביר – אני מבין ולא מסכים.
אין בי שום כעס או טינה כלפיו ובטח שלא עוינות.
מי שרוצה לעוף עליו, שיעוף :-)

השמן. 24 בדצמבר 2017

גם בי אין שום עוינות כלפיו. אנחנו לא אוהדי מכבי היחידים, וניסיתי לספק לך סיבות ללמה הוא זוכה לביקורת וחוסר פרגון.
ותענה לי על שאלה פשוטה, אם הוא חלש ובכושר גרוע הוא חייב להיות בהרכב?

yaron 24 בדצמבר 2017

תשובה קצרה – לא
תשובה ארוכה – לא חושב שהוא חלש ובכושר גרוע ולא חושב שקרויף חשב כך. ייני הסריח ביחד עם כל הקבוצה שהסריחה תוך שהוא משחק בכל עמדה אפשרית. מבחינתי הוא נכס ואני מאוד שמח שחזר.

השמן 24 בדצמבר 2017

לגבי הדיון המקצועי, בעיני הוא משמעותית היה הכי רע בעמדתו בקבוצה. יש לזה גם נתונים סטטיסטיים לדעתי, שגה שגיאות משמעותיות יותר מכל אחד בארץ העונה.
אבל אם כל הקבוצה הסריחה, למה רק הוא היה באנקר?
אף אחד לא שונא את ייני, אני מת עליו ושמח שהוא חזר, הוא קיבל מעמד מוגזם לחלוטין מקרויף בעונה הזו, וכשאין הלימה בין יכולתו למעמדו, קשה יותר לאהוב אותו

funfun 24 בדצמבר 2017

+5
ייני סבבה כבלם נוסף. כל השאר רק כמוצא אחרון או בפתרון טקטי נקודתי.
טב"ח עומד להיכנס? וואלה לא מלחיץ אותי כמו יצחקי מתחמם :-)

אחד העם 24 בדצמבר 2017

הטיה קוגנטיבית: "אפקט ההילה" בפסיכולוגיה חברתית.
ג'ורדי כל כך מתרשם מהאנטיליגנציה, ויכולת קריאת המשחק של שרן והסתגלותו למצבים משתנים, כך שההילה שנוצרת מסנוורת אותו ומקשה עליו לראות את הבינוניות שלו בשאר הפרמטרים.

yaron 24 בדצמבר 2017

ואז מסתבר שייני מצויין כבלם שלישי ב-5-3-2

השמן. 24 בדצמבר 2017

עצם התשובה הזו מראה שאתה נופל לאותו בור שאחד העם מדבר עליו. ייני שיחק לא רע, יש לו חלק בשני המצבים של עאבד, מצויין כבלים שלישי זו היסחפות מוחלטת

אחד העם 24 בדצמבר 2017

גול השיוויון אתמול התחיל ממנו. לקחו לו את הכדור עם קצת פיזיות. מי שהיה מנסה לעשות את זה לטב"ח, למשל, היה ניתז לאחור.

Ollie Williams 24 בדצמבר 2017

או שטב"ח היה תופס אותו ומקבל אדום טיפשי.
או שבכלל טב"ח היה זה שמאבד את הכדור ומשאיר את ייני מופקר לבד.

תהיו הוגנים, אם ייני דופק גליץ' על אוויר עד החומה כמו שבאבין עשה מההטעיה של עאבד בגול, אתם קוראים לשרוף לו את הבית.

כשייני מזעזע מגיע שיבואו אליו בטענות וזה קרה במהלך השמה. ג'ורדי היה בתקופה מזעזעת כמאמן וחלק מזה היה תפקוד לא נכון של שרן ו/או הרכבה שלו בתקופות חלשות (לדעתי גרר פציעה קלה הרבה זמן). באותה מידה כשממי מהם בסדר מותר להודות בזה, השמיים לא יפלו. לא צריך לחפש עד כדי כך בכח.

אחד העם 24 בדצמבר 2017

מסכים שאף אחד מבלמינו אינו אתרוג.
יותר דומה לחמישה גוונים של אפור.
חושב שהמערך חייב לעבור ארגון מחדש לקראת העונה הבאה.
הייתי רוצה שימצאו את קרלוס החדש ולצידו טיבי. אולי ינסו גם לשוב ולשכנע את בירנבאום לעשות עליה.
לייני, לעניות טעמי, יהיה מקום רק כמחליף ורסטילי למגוון עמדות ההגנה.

Ollie Williams 24 בדצמבר 2017

מסכים שצריך בלמים מובילים חדשים אבל לייני יש לדעתי מקום בהרכב בחוליה של 3.

הפואנטה שלי היא לא רק שאף אחד לא חסין מביקורת; אלא שזה מיותר ואף מרגיז לחפש בכח מה רע בגלל שהחלטנו שלא אוהבים שחקן כלשהו גם כשהוא בסדר. אפילו אם הייתה לו תקופה מחורבנת ממש (והייתה). בדיוק כמו כל הבולשיט של "פיד אופוזיציה" שהפך מביקורת לגיטימית על שגיאות של קרויף (והיו ללא ספק) למחיקת כל דבר טוב שעשה במכבי (והוא עשה) ולהפוך אותו למקור כל הצרות של המועדון מאז 1997.

עמרי כהן 24 בדצמבר 2017

מה שאולי אמר. הטיה קוגניטיבית?
חזקה מאוד, לרעת ייני.
זה פשוט מאוד, כל הסיפור כולו.
הוא היה חלש כמו כל הקבוצה, עשה טעויות כמו כל הקבוצה, נהנים להיכנס בו בגלל שהוא "נשמה" כמו טב"ח, שמרוב שהוא נשמה כל מי שמכיר אותו לא מסוגל לסבול אותו (חוץ מעיתונאים כמובן).
אבל ככה זה קהל, מחליטים החלטות על סמך האריזה בלבד וזה רגיל ונפוץ.

yaron 25 בדצמבר 2017

כל מילה Ollie.

אבנר משער 2 (206) 24 בדצמבר 2017

שאלת תם: לא נראה לכם שהסגנון שלנו יותר אנגלי של העבר (קיצוני-הרמה) ?

גיל שלי 24 בדצמבר 2017

שאלה טובה, אולי ג'ורדי פשוט מוכן להקשיב פתאום

יואב 24 בדצמבר 2017

נגדיר זאת כך- שני חלוצים באמצע זה לא ממש הכדורגל שיורדי חונך עליו.

Ollie Williams 24 בדצמבר 2017

לא מרגיש לי שזה סגנון אנגלי. שני חלוצים באמצע זה כן, אבל שונה מאוד ודינמי בהרבה מהכדורגל האנגלי ה"קלאסי".

yaron 24 בדצמבר 2017

נראה לי שיש שם מאמן הולנדי ועוזר אנגלי ;-)

yaron 25 בדצמבר 2017

גיל,
אתה באמת חושב שלג'ורדי יש בעית הקשבה?
רק חמור לא מודה בטעות וג'ורדי לא נראה לי חמור…
ניסה כל מיני קונסטלציות עם מקלארן, יושב למעלה, יושב באמצע, יושב מעל הספסל… וכן, זה היה פיאסקו. אז ג'ורדי החליט פשוט להושיב אותו על הספסל לידו ונראה שזה עובד כרגע. מה רע?

ערן (המקורי) 24 בדצמבר 2017

היכולת להבקיע פעמיים בשיוויון מול קבוצה נחוצה ומסתגרת – חידוש מרענן. אם נמשיך כך, אני מאמין שייבנה המומנטום לקראת ראש בראש עם ברק בכר.
כבוד לגורדי על השינוי ב 3 המשחרים האחרונים.

שלו 24 בדצמבר 2017

כל חובבי טב"ח הבן למיניהם,
יש לכם בעיה כנראה עם זכרון לטווח ארוך.
כששיחק, באופן גורף היה אחראי לפחות לטעות של גול במשחק.
במשחקיו האחרונים הטעויות שלו פרקו את הקבוצה.
תראו את המשחק מול מכבי חיפה ותזכרו למה הורחק.
ובאמת יכול להיות שצריך בלם ברמה גבוהה, אבל לא טב"ח הפתרון.
ייני בכושר לא משהו, יכול להיות שהוא צריך לחזור לכושר דרך הספסל ויכול להיות שדרך ההרכב.
אבל כשדוידזדה חולה/פצוע/צריך איוורור אין באמת אופציה אחרת, שעבדה סה"כ לא רע.
מיכה/ריקן ניתן למיץ' את הקרדיט שזה הכסף שלו ואם ישחקו בארץ זה יהיה במכבי ואם בחו"ל נפרגן ושיהיה להם בהצלחה.

dt 25 בדצמבר 2017

3-5-2 מחמיאה לנו מאד.
היא מאפשרת לנו להציג לראווה שני חלוצי חוד ברמה אירופאית.
בלקמן ועטר הלכו לאיבוד באגף, ופתאום הם נראים חיים מתמיד באזור הרחבה.
קיארטנסון גם נראה יותר טוב, כשיש עוד חלוץ איתו.

הבעיה ב3-5-2 היא שזו שיטה שבבסיסה 3 בלמים, ולנו אין אפילו בלם אחד ברמה.

חייב להביא בינואר בלם אמיתי. לא סביר שנצליח להביא גניבה כמו ויטור… אבל מישהו ברמה של רואדה או קרלוס גרסיה כזה, יתן לנו את כל השקט שאנחנו צרכים כדי ללכת עד הסוף.

יוני 25 בדצמבר 2017

לגבי ייני והתרעומות מהיציע.
מה רוצים מהבנאדם? הבוס שלו החליט שהוא מספיק טוב להרכב, הוא מבחינתו עושה הכי טוב שהוא יודע, וזהו.
נניח שאתה הבעלים ויש לך תלונות על תפקוד העובד? תפנה למנכ״ל שלך, לא אליו ישירות.

Dr.van nostrand 25 בדצמבר 2017

חבל, חשבתי ק"ש תנצח ותרוץ כל הדרך לאליפות כמו ב 2012. עכשיו יהיה יותר קשה.

Comments closed