עשיתי שטות קטנה השבוע. ראיתי מישהו בטוויטר שפרסם תמונה של ילד בן 14 שנהרג על הגדר בעזה, והוא הוסיף, לכל ילד יש שם. מוות של ילדים זה באמת משהו שקורע לי את הלב. אז נכנסתי, קראתי, וציינתי עובדה שנראתה לי מובנת מעצמה. החמאס שלח את הילד הזה לגדר מתוך ידיעה שיש אפשרות לא רעה להדרדרות שתוביל ליריות. מכאן, אולי גם החמאס אחראי? לא הכרתי את הסיטואציה, אין לי מושג למה חיילי צה"ל ירו, אבל אנחנו בהחלט יודעים מי שלח את הצעירים לגדר, אז רק אולי.

*

כמובן זכיתי לביקורת עצומה. הסתבר לי שאני בכלל איש ימין, כזה שחושב שישראל היא כלילי השלמות, כזה שזורק אשמה בזמן שהוא תומך בכובשים, נו בקיצור אני פאשיסט. זה הולך לא רע עם עובדת היותי אוהד מכבי, אז בכלל.

*

אז חשבתי קצת. את מי החברה האלה מזכירים לי? איזה קבוצות של אנשים מתעניינים בצדק מוחלט שגובר על כל שיקול אחר? מי הם האנשים שחושבים שיש צד אחד שהוא האמת הצרופה, קודש הקודשים, ושכל השאר הם חארות שיש לשנוא ולתעב. מחשבותי נדדו לבלומפילד, לנתניה, התחלתי להזכר בשירים, במלחמות לצדק, נו במלחמות לצדק גם ילדים מתים, אבל זה לשם הצדק אז זה בסדר.

נו, אז על מי חשבתי, ברור, על האולטראס. האולטראס של כל הקבוצות תומכים ברעיון, התוצאות לדידם לא חשובות, רק הטוהר של הקבוצה. כל מי שלא איתם בטהרה הוא אויב, ברור שאוהדי הקבוצות האחרות, אבל גם האוהדים הלא אמיתיים של הקבוצה שלהם.

אז כן, אני לא ידוע כחובב גדול של אולטראס, וגם את האולטראס של השמאל אינני מחבב, אני תמיד מעדיף אנשים שמעוניינים לשפר את המציאות, ולא כאלה שחולמים על אידיאלים, אני באולטראס קונפורמיסטים.

נצחון על ק"ש
עאלק בועה