אז נצחנו את סכנין

סכנין היא הקבוצה שהכי נח לנו איתה בשנים האחרונות, כך היה גם אתמול

האמת, אחרי שראיתי את ההרכב ממש התלבטתי אם לצפות במשחק. היה ברור שג'ורדי החליט להתנקם בי על התקופה בה מתחתי ביקורת חריפה על דרך ניהולו את הקבוצה, והחליט להעלות את ברק יצחקי בהרכב כדי להמאיס עלי את חיי. אחרי התחבטויות ארוכות החלטתי לרדת למרתף ולראות את המשחק באיכות מזעזעת של העאלק HD של ערוץ הספורט. לא הצטערתי, אני מקווה שג'ורדי כן.

*

אם אנסה לרגע לנתח בצורה רצינית את הסיבות להעלאת ברק יצחקי בהרכב בליגה, לראשונה מאז המשחק מול נתניה, אני כמובן אתקשה בזה, אבל נו בשביל הספורט אנסה. נניח שריקן לא היה כשיר, וגם היה זקוק למנוחה. במערך שלושה הבלמים אנחנו מעלים בשלישיית הקישור שני שחקנים מקבילים בתפקיד של 50:50 באמצע המגרש בצדדים מקבילים. מלפניהם נמצאים וידאר ובלקמן, מאחוריהם דסה ומיכה. בצד ימין ג'ורדי החליט לשים את באטוקיו. באטוקיו נמצא כנראה עכשיו בעיצומן של הכנות קדחתניות להשתתפותו במירוץ לעשרה קילומטר באליפות העולם לריצות שדה. לכן הוא נמנע מהכדור אבל משקיע מאוד. נו שויין.

עכשיו צריך להחליט מי יהיה המקביל של באטוקיו. סכנין עלתה בהרכב חלש מאוד, בלי פיראס מוגרבי, ובבירור בנתה ביצורים עבים באזור הרחבה שלה. יש את באטוקיו ההגנתי יותר בהשוואה לרודריגז למשל בצד ימין, אז צריך שחקן התקפי שיעזור לשבור את הבונקר. יש אפשרות לשוינפלד, הוא פחות דריבליסט, הוא טוב בכיסוי האגף משמאל, אבל אין סכנה אמיתית שדורשת שחקן שיעזור בסגירה עם ייני. יש את אלירן עטר, הוא לא כל כך אוהב למסור, הוא מחפש להכנס לרחבה, ואז הוא יצופף מדי את המשחק כי שם נמצאים גם וידאר ובלקמן. מה נשאר? ברק יצחקי פעם היה מוסר נהדר, פעם גם היה לו דריבל, אם הוא לרגע אחד יחזור ליכולת שלו מ2012, הוא הפתרון האידיאלי לעמדה.

להפתעת כולם, כלומר אולי להפתעתו של ג'ורדי ועמרי אפק שטען שציפינו מברק להצטרף יותר לרחבה, שוב ההצבה של ברק יצחקי בעמדה הזאת לא ממש הועילה למשחק של מכבי. הדריבל שלו פחות מועיל כאשר קצב התנועה שלו עם הכדור איטי מקצב הקימה שלי מהמיטה. גם הניסיונות לכדורים חכמים היו שם, אבל לא הצליחו, בין השאר כי נורא קשה להוציא מסירות מעולות ממצב נייח לחלוטין. בקיצור, ג'ורדי עלה עם הרכב שנועד לתרגל משחק מול יתרון מספרי, זה דווקא הלך לא רע, ממש לא ראו שסכנין היו ביתרון מספרי עלינו במהלך המשחק.

*

כמה דברים נוספים. דור פרץ ממשיך ביכולת מעולה. הוא חוטף כדורים, הוא אגרסיבי, הוא מוביל כדור, בקיצור כל מה שאנחנו צריכים בעמדה שלו. בלקמן הוא שחקן ההתקפה החשוב ביותר בקבוצה כיום. הוא למעשה המנהיג ההתקפי שלנו, תעודת כבוד לקליטה הקשה שלו, וגם ליכולת ולבטחון העצמי שלו. אני ממש מסוקרן מה ג'ורדי יעשה עם אצילי כשזה יחזור. וידאר אתמול דפק חתיכת אלירן, היה צריך למסור לבאטוקיו ולברק שהיו חופשיים מול שער ריק, אבל העדיף לנסות לכבוש בעצמו. טיבי ושרן כבלמים הולך מצויין. שרן חוטף כדורים בחלק המגרש של היריבה. טיבי בצד ימין ובידיעה שיש מי שיחפה עליו (שרן מצא את עצמו המון בצד ימין, ובאמצע), פשוט לא עושה טעויות, משחק עם בטחון גדול, ומוסיף המון בלחץ במגרש של היריבה. המצב שנתנו לסכנין היה מיותר לחלוטין, אבל טוב שראיקו עדיין אצלנו.

הדבר המטריד הוא שנראה שכרגע למכבי אין כושר גופני מספיק כדי להחזיק את האגרסיביות והלחץ הגבוה למשך 90 דקות. גם בטדי, גם מול קריית שמונה, וגם אתמול נראה היה שמאזור הדקה ה70 אנחנו פשוט משחקים בלי אוויר. מקווה שטוריחו יעבוד משמרת כפולה בשבועות הקרובים.

פאקינג סטייטמנט
עונת המלפפונים

31 Comments

רועי 2 בינואר 2018

יש פתרון למצב שנגמר האוויר – חילופים.
זה לא קיים בלקסיקון של ג'ורדי.

איציק 2 בינואר 2018

יש לי תהייה, אחרי ניצחון הפועל חיפה אמרו משחק לא משהו אבל "מזל של אלופים." אחרי הניצחון של בית"ר אמרו שלא כל כך הגיע אבל "מזל של אלופים." אחרי האמא של הפוקסים של באר-שבע שמעתי שאומרים "מזל של אלופים." עכשיו אחרי הניצחון המהדהד של מכבי תל-אביב שוב נשמעו האמירות של "מזל של אלופים." האם יתכן שהשנה יהיו לנו 4 אלופות?

אלון3131 2 בינואר 2018

אם איך שהליגה נראית השנה הייתי מחלק לכל הקבוצות תעודת השתתפות כמו בתחרויות ספורט בבית ספר יסודי ומסיים את העסק.

שלו 2 בינואר 2018

חיפה נראית כמו קבוצה.
ומצליחה להוציא מעצמה את המקסימום אני אופתע אם תחזיק מעמד עד הסוף (כלומר אם שאר הקבוצות למירוץ יצליחו גם להוציא מעצמן את המקסימום) מבחינת יכולת, וספסל היא הכי חלשה.

באר שבע נהנית משני יתרונות היא מקום ראשון (יתרון נקודות) ויש לה סגל איכותי. אם תמצה את הפוטנציאל שלה ולא תיכנע לעייפות הפיזית והמנטלית היא תהיה האלופה, האם הוא אם גדול לא פשוט לקחת שלוש אליפויות ברצף.

בית"ר היא הבלוף של הליגה, היא מראה איך בלי ניהול וארגון אפשר להיות בסביבה. אני בספק אם תחזיק מעמד עד הסוף.

מכבי סובלת כמו ב"ש מעייפות מנטלית קשה, וזה כבר לא תלוי רק בה. אני מניח שהיא קבוצה יותר טובה מחיפה ובית"ר, אבל מול ב"ש זה לא דבר שאני יכול לכתוב.
יש לכולן את החלון של ינואר, ולא בטוח שזה לטובה. כי זה לא זמן לעשות ניסויים.

בגדול, כמכביסט, אני מקווה שיהיה ניהול סגל נכון וחלוקת עומס שיביא את הקבוצה לפלייאוף רעננה.

טרנטה 2 בינואר 2018

ואת המחצית הראשונה הטובה שלנו שיחקנו ב 9 שחקנים מוחלשים ב יצחקי ובאטוקיו :(

שלו 2 בינואר 2018

הבעיה הגדולה שהייתה אתמול, היא העדר איזון.
אגף ימין סופר חזק, בלי אגף שמאל.
היתרון בדוידזדה הוא האיום האפשרי שלו,
מה שמצריך את ההגנה לקחת ברצינות אפשרות להתקפה מאגף זה.
אני לא בטוח שאצילי יחזור עוד השנה (כדאי וצריך לתת לו את הזמן) אבל עכשיו הזמן לחשוב על תגבור אגף שמאל.

הרכב של:

ראיקו;
טיבי, באבין, ייני;
דסה, מיכה, פרץ, ריקן, דוידזדה;
בלקמן, וידאר;
נראה מאיים מאוד (כמובן תוך שילוב של אלירן/ גולסה/ שויינפלד/ גונזלס לחלוקת עומס).
וזה בסיס לא רע לשנה הבאה.

שחקנים שהייתי מעלה בהרכב לפני ברק יצחקי:
לא לפי סדר עדיפויות.
אור דסה,
חוסה גונזלס,
אופיר דוידזדה,
ארון שוינפלד,
אלירן עטר…
יש למכבי היום 45 דקות בקנה, וקבוצות צריכות להחזיק מעמד עד המחצית.
אם סכנין לא הייתה כל כך חלשה (הפנדל ואזולאי) היא הייתה מוציאה נקודה או אף יותר.
בטוקיו נראה כמו מי שוויתר.
יש משחק גביע מנוחה ואז מחזור אמצע מול נתניה.
אני מניח שנתניה תרצה יותר מסכנין ולא תעלה עם מערך הגנתי מדי.
מול נתניה שחקני ההרכב צריכים להגיע מרוכזים ועם אנרגיות.
את האליפות תיקח השנה מי שתעמוד אחרונה.

רן 2 בינואר 2018

גונזלס זה השחקן החדש שיחתימו בינואר :)
מניח שהתכוונת רודריגז

אחד העם 2 בינואר 2018

הקבוצה משחקת במעמד צד אחד. בתחילת העונה רק צד שמאל, עם דוידזאדה ובלי דסה, ועכשיו הפוך. לא מאמן אנוכי ולא בן מאמן, כי אוהד אנוכי ובולס פיצוחים. מעמדה מפוקפקת זו, אני סבור שמכבי צריכה לשחק, בטח מול בונקר ידוע מראש, עם שני מגינים ״ציפורים״ ושני בלמים, שלפניהם שלישיית קישור עם נוכחות דפנסיבית. מיכה שחקן חופשי לפני החלוצים (מה שקורה בפועל). אם ג׳ורדי מאוהב בייני, שישבץ אותו כבלם, במקום באבין.
כדורגל היה אתמול בקושי, במחצית הראשונה. בשלישי אנחנו נגד קבוצה שמשחקת כדורגל, נראה איזו הופעה ניתן שם.

רן 2 בינואר 2018

מעודד לראות שיש גם אוהדים שפויים שאשכרה מבינית בכדורגל
ייני כבלם משחק נהדר הוא מחפה על יציאות של טיבי ובאבין והוא גם מעביר כדורים למיכה בהתקפה הרבה יותר טוב מהם (טבח בעמדה הזאת היה עושה בדיוק הפוך :) ) מכבי קבוצה לא פיזית ולכן היא צריכה לחפות על זה, הדרך לחפות על זה היא או לעבור ל 3-5-2 או לעבור ל4-4-2 כשתמיד יש 5 שחקים הגנתיים באמצע (למען הסר ספק מגן היום הוא שחקן התקפי ובכל מקרה לא נמצא באמצע אלא באגפים) וכשאנחנ משחקים בהרכב כזה אנחנו נראים הרבה יותר טוב.

רן 2 בינואר 2018

נראה לי שגורדי שוב חוזר להתעקשות שלו, מיכה שיחק טוב באגף שמאל נגד ב"ש וביתר (נניח שהוא נשאר שם ולא חתך לאמצע) לכן גורדי ממשיך לצוות אותו שם. הייתי שמח לראות בשמאל את דודזאדה ואת מיכה מאחורי החלוץ. הבעיה עם זה תהייה שמיכה לא מסכן את השער כמו ריקן.

אחד העם 2 בינואר 2018

אכן כן, ומשחק הלחץ, במקרה של איבוד כדור בהתקפה, יעשה על ידי שני החלוצים, מיכה ושני ה"ציפורים" דסה וזאדה, ביודעם שמאחוריהם יש עוד קו של שלושה קשרים ואי אפשר לעשות "דרייב אין" לכיוון הבלמים, אם נשבר הלחץ.

yaron 2 בינואר 2018

דור פרץ מצטיין כשהקבוצה התקפית והמומנטום לצידנו, הוא הרבה פחות טוב כשהמומנטום משתנה. כך היה נגד בית"ר וכך היה אתמול. אני מאמין שיהיה יותר גרזן ככל שיצבור נסיון, כרגע זה לא מספיק.

בנצי גורן 2 בינואר 2018

תודה גיל. עד לפני כמה שבועות, משחקים כאלו היו מסתיימים באובדן נקודות. עוד יום עבודה עבר על כוחותינו.

יוני 2 בינואר 2018

ההסבר שלי להצבתם של יצחקי ובטוקיו הוא שג׳ורדי רצה לתת להם עוד סיכוי להוכיח את חשיבותם לקבוצה לפני החלון, תוך הימור מחושב שאת סכנין כנראה ננצח, בגלל ההיסטוריה בין הקבוצות. הרווחנו זמן מנוחה לריקן ןרודרויגז וגם את הסרת הספק, אם היה כזה, לגבי שיחרור השמנמנים (סליחה).
בשורה התחתונה, עוד משחק אפור, עוד דפיקות לב מיותרות, שוב לא כובשים במחצית הראשונה, עוד 3 נקודות בדרך לאליפות הכי לא נוצצת, אבל מאוד מרגשת.

funfun 3 בינואר 2018

בול מה שהרגשתי כשראיתי את ההרכב והמשחק בפועל – טסט וצ'אנס אחרון אולי …

השמן 2 בינואר 2018

ראיתי רק חלקים מהמשחק אתמול. כמה דברים:
1. אופטימיות. זה נראה סוף סוף כמו קבוצה מאומנת שיודעת מה היא רוצה מעצמה. לא דורסני, לא מרהיב, אבל שמיים וארץ לעומת מה שהיה. בגלל הפער שכבר קיים (4 נקודות) והעובדה שלב"ש יש עוד הרבה משחקי בית, אסור ליפול במשחקים כמו אתמול. אם הקבוצה עוד תשתדרג (בלי לדבר על רכש) אליפות היא ממש לא מילה גסה. אם זה שיא היכולת שלנו, לא רואה את זה קורה.
2. ג'ורדי צודק לחלוטין עם יצחקי וגם עם באטוקיו. וכל הכבוד לו על זה. את סט היכולות של יצחקי (בכושרו משנה שעברה, לא מ2012), אין לאף שחקן בקבוצה. להכניס אותו לכושר מאוד יעזור לנו במשחקים כמו אתמול. בעיקר כשבהרכב הזה לעטר וכנראה גם לאצילי אין כל כך עמדה מתאימה. ברור שלהרכיב אותו מול נתניה, ב"ש, הפועל חיפה, או בית"ר זו טעות. לגבי באטוקיו, קליבר הוא כבר לא יהיה, אבל הוא לא עד כדי כך נורא שצריך למחוק אותו כבר עכשיו. אם יתאפשר שדרוג על חשבונו בינואר, אחלה. עד אז שיתרום איפה שאפשר. אם ריקן וגולסה נעדרים, טוב מאוד שהוא תורם משהו. קבוצה חזקה היא קבוצה שמצליחה להפיק משהו מכל שחקן בסגל. משהו שצריך לקחת בחשבון לקראת משחקי הגביע.
3. יש מקום, לנסות את מיכה בעמדה שבאטוקיו שיחק אתמול בשביל להכניס את דודזאדה להרכב. בעיקר אם ריקן או רודריגז (גם אותו צריך לשלב יותר) בצד שמאל.
4. חילופים. מה שרועי אמר בתגובה הראשונה.
5. עדיין החרב על הצוואר. הפסד לנתניה שבוע הבא והכל ירד לטמיון. משחק קריטי ביותר. הוכחנו יפה מאוד בשבועיים האחרונים שיש לנו יכולת להכיל גם קבוצות עם התקפה איכותית. משחק שצריך לתת בו הצהרה נוספת, אם אנחנו באמת רציניים.

גיל שלי 2 בינואר 2018

גם היכולות שהפגין בשנה שעברה נעלמו השנה, לגמרי נעלמו, למעשה נעלמו בסוף שנה שעברה כבר, כל המשחקים שראיתי ממנו השנה היו זוועה

השמן 2 בינואר 2018

עד הפציעה שנה שעברה הוא היה מעולה. השנה הוא שיחק הרבה פחות ובטח שלא ברצף. בנוסף, ג'ורדי העלה אותו בהרכבים ומערכים שאיו לו מקום בהם.
תראה, יכול להיות שכבר אי אפשר להוציא ממנו כלום (אגב, טענת את זה גם שנה שעברה, לפני הפריחה המחודשת שלו), אבל אני לגמרי מבין את ג'ורדי שהוא מנסה, וספציפית למשחק אתמול, כשהיה ברור שנשכב עליהם חלק גדול מהמשחק, זה היה רעיון נכון בעיני, גם אם הוא לא צלח

yaron 2 בינואר 2018

במחצית הראשונה יצחקי היה לא רע, בטח שלא דפק לנו את המשחק. סביר להניח ש-60-70 דקות זה המקסימום שתקבל ממנו וגם כמחליף שעולה בדקה 60-70 יש לו מה לתרום. אליפות הוא לא יביא.
עושה רושם שג'ורדי לא מפחד להמשיך לנסות שיטות ושחקנים תוך כדי תנועה וזה מבורך.
אין לי ספק שבינואר יגיע חיזוק ואליפות היא לא מילה גסה אבל כמו שאמרת, החרב עדיין על הצוואר.

יניר 2 בינואר 2018

התשובה ברורה. ג'ורדי רוצה לקדם הגינות בספורט.
לאור החיסורים בסכנין הוא העלה 10 שחקנים אפקטיביים ותקף רק בצד אחד. זה הופך את המשחק לשקול יותר והגון יותר

צהוב כחול 49 2 בינואר 2018

לאן נעלם אור דסה
מה יצחקי עושה במכבי
בטוקיו וסוסיץ מי נתן את ההוראה

סופגי 2 בינואר 2018

טור מעולה גיל, אהבתי שזה עדיין לא יומן אליפות :)

רציתי לשאול, האם אתה לא חושב שעדיף היה להעלות מהספסל (או לשלב בהרכב אתמול) שחקן כמו יונתן כהן במקום להשאיל אותו לבני יהודה?

אמנם המשחק שלו שונה והוא בטוח מוסר פחות טוב מיצחקי אבל כמו אור דסה שעלה והוסיף רעננות, בתור התחלה – זה יהיה פחות מרגיז בעין לראות מישהו שנראה כאילו הפעם האחרונה שהוא נתן ספרינט הייתה ב2014, מה שגם אולי נכון..

הוא אשכרה גורם לחאלד חלאילה להיראות כמו אתלט לידו.

סופגי 2 בינואר 2018

** הסתבכתי עם עצמי, יהיה עדיף לראות את יוני כהן מאשר את יצחקי שפשוט לא רץ.

סמובר 2 בינואר 2018

גיל – העם דורש תחזית שוק למטבעות וירטואליים

ליבר 2 בינואר 2018

כמוך גם אני שמח לראות את השיפור של דור פרץ ומנסה להבין מה ההיגיון להביא את מרוואן קבהא? למה ג'ורדי חושב שזה השחקן שחסר לנו?

הייתי מצפה מג'ורדי אתמול לשים את מיכה בתפקיד של יצחקי ולהעלות את דוידזאדה. מוזר שהוא לא ניסה את זה.

Ollie Williams 2 בינואר 2018

אני תוהה האם דוידזאדה לא כשיר אבל שומרים על "עמימות"

מעיין אוהד מכבי 2 בינואר 2018

כל כך מאכזב לראות את יצחקי בהרכב ועוד יותר מאכזב שהאריכו לו חוזה והחתימו את עטר במקום לתת צ'אנס לשחקן צעיר ורעב כמו יונתן כהן. כהן היה נותן לנו לטעמי יותר מיצחקי וזה היה עוזר גם לרענון ולרעב שאנחנו כל כך זקוקים לו.

באר שבע עדיין פייבוריטית, בין היתר בזכות טרנר ו-וואקאמה, אבל אם חיזוק נכון בקישור והרבה אופי אולי נצליח לגרד אליפות לא מרשימה סטייל פאקו.

סמובר 3 בינואר 2018

אליפות השנה תהיה מרגשת מאוד – מאמן חסר ניסיון, סגל לא מאוזן, חוסר ביתיות וחזרה מהמתים.

אבל עוד חזון למועד

גיא זהר 3 בינואר 2018

ברכות על האליפות (ואולי "טרבל"). מהפציעה של ויטור אני לא רואה איך אנחנו מתאוששים.

השמן 3 בינואר 2018

לא יודע. לא השפיע יותר מידי השנה עד עכשיו, ואתם עדיין מקום ראשון.
בלם זר סביר, בטח לליגה שלנו, זה דבר שאפשר להביא. אז לא תקרעו את הליגה כמו שנה שעברה אבל אתם עדיין מועמדים חזקים מאוד, והפסד מיותר אחד של מכבי והפער יכול לקפוץ לשבע

גיא זהר 3 בינואר 2018

בשביל להביא זר צריך להקפיא את קואנקה, מה שיעלה המון כסף. נכון שויטור לא השפיע, אבל לחשוב שהבלמים יהיו טאהא, אוחיון ואלחמיד מעלה בי זיעה קרה. מאמין שיביאו את חברו של פרנקו גוטליב. ההפרש אומנם ארבע אבל יש עוד שני משחקים נגדכם בנתניה. וזה עוד לפני שדירנו על הפציעות המסתוריות של וואקמה. אני אומנם פסמיסט מטבעי, אבל הפעם הסיכוים נוטים לטובתכם.

Comments closed