האמת, אחרי שראיתי את ההרכב ממש התלבטתי אם לצפות במשחק. היה ברור שג'ורדי החליט להתנקם בי על התקופה בה מתחתי ביקורת חריפה על דרך ניהולו את הקבוצה, והחליט להעלות את ברק יצחקי בהרכב כדי להמאיס עלי את חיי. אחרי התחבטויות ארוכות החלטתי לרדת למרתף ולראות את המשחק באיכות מזעזעת של העאלק HD של ערוץ הספורט. לא הצטערתי, אני מקווה שג'ורדי כן.

*

אם אנסה לרגע לנתח בצורה רצינית את הסיבות להעלאת ברק יצחקי בהרכב בליגה, לראשונה מאז המשחק מול נתניה, אני כמובן אתקשה בזה, אבל נו בשביל הספורט אנסה. נניח שריקן לא היה כשיר, וגם היה זקוק למנוחה. במערך שלושה הבלמים אנחנו מעלים בשלישיית הקישור שני שחקנים מקבילים בתפקיד של 50:50 באמצע המגרש בצדדים מקבילים. מלפניהם נמצאים וידאר ובלקמן, מאחוריהם דסה ומיכה. בצד ימין ג'ורדי החליט לשים את באטוקיו. באטוקיו נמצא כנראה עכשיו בעיצומן של הכנות קדחתניות להשתתפותו במירוץ לעשרה קילומטר באליפות העולם לריצות שדה. לכן הוא נמנע מהכדור אבל משקיע מאוד. נו שויין.

עכשיו צריך להחליט מי יהיה המקביל של באטוקיו. סכנין עלתה בהרכב חלש מאוד, בלי פיראס מוגרבי, ובבירור בנתה ביצורים עבים באזור הרחבה שלה. יש את באטוקיו ההגנתי יותר בהשוואה לרודריגז למשל בצד ימין, אז צריך שחקן התקפי שיעזור לשבור את הבונקר. יש אפשרות לשוינפלד, הוא פחות דריבליסט, הוא טוב בכיסוי האגף משמאל, אבל אין סכנה אמיתית שדורשת שחקן שיעזור בסגירה עם ייני. יש את אלירן עטר, הוא לא כל כך אוהב למסור, הוא מחפש להכנס לרחבה, ואז הוא יצופף מדי את המשחק כי שם נמצאים גם וידאר ובלקמן. מה נשאר? ברק יצחקי פעם היה מוסר נהדר, פעם גם היה לו דריבל, אם הוא לרגע אחד יחזור ליכולת שלו מ2012, הוא הפתרון האידיאלי לעמדה.

להפתעת כולם, כלומר אולי להפתעתו של ג'ורדי ועמרי אפק שטען שציפינו מברק להצטרף יותר לרחבה, שוב ההצבה של ברק יצחקי בעמדה הזאת לא ממש הועילה למשחק של מכבי. הדריבל שלו פחות מועיל כאשר קצב התנועה שלו עם הכדור איטי מקצב הקימה שלי מהמיטה. גם הניסיונות לכדורים חכמים היו שם, אבל לא הצליחו, בין השאר כי נורא קשה להוציא מסירות מעולות ממצב נייח לחלוטין. בקיצור, ג'ורדי עלה עם הרכב שנועד לתרגל משחק מול יתרון מספרי, זה דווקא הלך לא רע, ממש לא ראו שסכנין היו ביתרון מספרי עלינו במהלך המשחק.

*

כמה דברים נוספים. דור פרץ ממשיך ביכולת מעולה. הוא חוטף כדורים, הוא אגרסיבי, הוא מוביל כדור, בקיצור כל מה שאנחנו צריכים בעמדה שלו. בלקמן הוא שחקן ההתקפה החשוב ביותר בקבוצה כיום. הוא למעשה המנהיג ההתקפי שלנו, תעודת כבוד לקליטה הקשה שלו, וגם ליכולת ולבטחון העצמי שלו. אני ממש מסוקרן מה ג'ורדי יעשה עם אצילי כשזה יחזור. וידאר אתמול דפק חתיכת אלירן, היה צריך למסור לבאטוקיו ולברק שהיו חופשיים מול שער ריק, אבל העדיף לנסות לכבוש בעצמו. טיבי ושרן כבלמים הולך מצויין. שרן חוטף כדורים בחלק המגרש של היריבה. טיבי בצד ימין ובידיעה שיש מי שיחפה עליו (שרן מצא את עצמו המון בצד ימין, ובאמצע), פשוט לא עושה טעויות, משחק עם בטחון גדול, ומוסיף המון בלחץ במגרש של היריבה. המצב שנתנו לסכנין היה מיותר לחלוטין, אבל טוב שראיקו עדיין אצלנו.

הדבר המטריד הוא שנראה שכרגע למכבי אין כושר גופני מספיק כדי להחזיק את האגרסיביות והלחץ הגבוה למשך 90 דקות. גם בטדי, גם מול קריית שמונה, וגם אתמול נראה היה שמאזור הדקה ה70 אנחנו פשוט משחקים בלי אוויר. מקווה שטוריחו יעבוד משמרת כפולה בשבועות הקרובים.

עאלק בועה
שבע שנים אחרי