שבע שנים אחרי

נכון שגם באר שבע החתימה את בן שהר לחוזה ארוך, אך לתחושתי העונה אנחנו רואים מערכת חזקה יותר במכבי

אתמול היה יום השנה לחזרת הקבוצה שלי מהשבי. לפני שבע שנים ויום, מיטש שחרר את אבי נמני לעסקיו באופן רשמי. אני כותב באופן רשמי כי ברור לכל בר דעת שאבי נמני דאג בעיקר לעסקיו גם כאשר היה לו מועדון בכיסו. אבל אז באה חיפה עם ה3:0 הנהדר בקרית אליעזר, ומיטש אמר נואש מהסחי, ואנחנו יצאנו לחופשי.

המחזורים של שבע שנים טובות ורעות מוכרים לנו מאיזה סיפור תנ"כי, אבל לא מדובר באגדה, אכן בחיים בכלל ובספורט בפרט קיימת מחזוריות. לעיתים מגיע ביל בליצ'יק, אלכס פרגוסון ואחרים שיודעים להאריך בצורה מאוד משמעותית את החלק הטוב בגלגל, אבל כולנו יודעים שהגלגל יתהפך, השאלה היא כמה טוב יהיה בחלק הטוב, וכמה רע יהיה בחלק הרע.

אין לי ספק שאנחנו עדיין בחלק הטוב של הגלגל, וכן, הוא התחיל מיד עם פיטורי נמני, אפילו בתקופת מוטי איווניר, אבל ברור שביתר שאת בתקופת ג'ורדי. שנה שעברה הרגשנו רובנו שאנחנו נמצאים בירידה של התקופה הטובה של ג'ורדי, ובתחילת השנה התחושה הזאת הועצמה, בעיקר במשחק הנורא ההוא בטרנר, אבל עושה רושם שעדיין אנחנו לא מאיצים אל עבר החלק הרע של הגלגל. ההחתמה של דור מיכה במכבי בהחלט מחזקת את התחושה שמיטש אכן מצליח ליצב מערכת מסביב, והצעד של העברת ג'ורדי מעמדת המנהל הספורטיבי הכל יכול, מעמדת המערכת עצמה, אל עבר תפקיד המאמן, ובורג חשוב אך בורג במערכת, מוכיח את עצמו.

בעבר כבר כתבתי כאן, גם אם נתעלם מתחושות הכרת תודה, אני מבין לחלוטין את ההחלטה של מיטש למנות את ג'ורדי כמאמן במכבי, למרות חוסר הנסיון שלו בתפקיד. הפגרה הקצרצרה, המפלה עם ליטו וידיגאל כמאמן, הרצון לא למחוק הכל ולהתחיל מהתחלה, כל אלה לא הותירו למיטש ברירה, הוא בהחלט היה חייב להשאיר את ג'ורדי בסביבה כדי לבנות מערכת על קרקע יציבה, ולא אחרי פעולת הריסה מן היסוד של השיירים שהיו קיימים.

*

נכון גם שחשבתי במהלך נובמבר ובעיקר בתחילת דצמבר שג'ורדי מאבד את העונה כמאמן כמו ששוטא איבד אותה. אך כל הזמן ציינתי את ההבדל העיקרי בין ג'ורדי ושוטא, העובדה שהשחקנים לא התיאשו מג'ורדי לרגע אחד. דבר נוסף שלא ידעתי שקיים בג'ורדי, אך מתחיל להתברר כעת, הוא העובדה שג'ורדי אכן היה מודע למגבלותיו כמאמן ללא נסיון. נראה גם שהוא בהחלט היה נכון להסתכל במראה ולראות את הפגמים שלו עצמו. נדמה לי שברור עכשיו שכל האמירות שלו על הבאת סטיב מקלארן היו אמת, הוא אכן רצה לידו אדם שמחד לא ירגיש מאוים מצידו, ומאידך כזה שג'ורדי ירגיש כבוד כלפי הידע והנסיון שלו בכדורגל. גם אם סטיב מקלרן הובא באמצעות הקשרים של מנספורד, ואין לי שום ידיעה שכך אכן היה, ג'ורדי היה סמוך ובטוח שלא מדובר במאמן בפוטנציה שמחכה בצד למקרה שג'ורדי יכשל.

אלה החדשות הטובות ביותר בינואר הנוכחי. שבע השנים מאז שיכולנו כולנו לברך ברוך שפטרנו מעונשו של זה, עדיין לא מגיעות לסיום התקופה הטובה של מכבי. אין לי מושג אם מנספורד הובא גם כספורט דירקטור ולא רק כמנכ"ל, אך ברור שבעוד מרטין ביין עשה מהפיכה שיווקית במועדון, מנספורד הגיע כדי לנהל את הכדורגל במועדון. העובדה שמכבי סימנה את דור מיכה כגשר הכרחי אל עבר העתיד הקרוב, העובדה שג'ורדי לא ויתר על האפשרות שדור פרץ הוא אכן שחקן כדורגל ראוי, כל אלה משדרות לנו שיש במכבי המשכיות ברורה. המערכת נבנית תוך כדי ריצה, ברור שנעשות טעויות, ברור שלא בצורה מושלמת, אך ברור שישנה כוונה מלמעלה, וניסיון אמיתי.

*

עוד דבר שניתן לציין לטובה במכבי הוא בניית המערכות המשלימות. קראנו הרבה ביקורת על הצוות הרפואי של המועדון, רבים אמרו שפציעות שגוררות העדרות של חודשים במכבי, נגמרות בעניין של שבועות בבאר שבע. היום אנחנו רואים את ההבדל, את כך שסבלנות ונכונות לוותר על התוצאות בטווח המידי, הן חשובות מאוד לעתיד המועדון. גם מיכה וגם דסה חזרו בקצב שהצוות הרפואי הכתיב, ולא הצרכים של ההתמודדות באירופה, וזאת למרות שג'ורדי הרגיש שאין לו אפשרות לבנות טקטיקה לשביעות רצונו בלעדיהם. זהו הסימן החשוב ביותר לקיומה של מערכת אמיתית במועדון שלנו, מערכת שאני בכלל לא בטוח שקיימת גם במועדונים אחרים בארץ, זאת הסיבה שאני משוכנע שהחלק הטוב בגלגל שלנו יהיה ארוך בהרבה מהחלק הטוב של הקבוצות המתמודדות איתנו כעת.

אז נצחנו את סכנין
נצחון על נתניה

תגובות

 • יואב

  יופי של טור גיל.
  מקצועית על הדשא, הכל נזיל. כדורגל בלאדי הל. שדרתית- מכבי עושה את הטוב ביותר שהיא יכולה כדי לתת לעצמה סיכוי.
  מאד אשמח אם זה ישתלב עם החזרת מושאלים מסויימים הביתה.

 • גיא זהר

  גיל, מסכים לגמרי עם הסייפא שאתם המועדון (דגש על מועדון) המאורגן ביותר בארץ, בהפרש (לצורך העניין השבתה כלשהי של אסי רחמים חוח תביא לכאוס רציני בבש). עם זאת, ויחסית לתקציב המועדון, הרבה מהפוטנציאל של המועדון לא ממוצא ואולי אפילו הולך אחורה (עע מחלקת הנוער והעומד בראשה שמאוד שנוי במחלוקת). ולגבי ג'ורדי, גם "טרבל" לא ישנה את דעתי שהוא חתיכת גונב דעת (גם מכבי סל בעונה הכי גרועה שלה ב50 השנה האחרונות ניצחה פעמיים את אלופת היורוליג)

  • tazza

   יש תופעה די מעצבנת עם אנשים מפורסמים וציבוריים, שבה אומרים דברים ומביעים דעות על אותו מפורסם לאורך זמן עד שכולם מקשרים את האמירה אליו כאילו הוא אמר אותה. לאחר מכן מתחילים לשפוט אותו ולנתח את פעולותיו על סמך אמירות שהוא בכלל לא אמר.
   ג'ורדי מעולם לא אמר שהוא מבין בכדורגל יותר מכולם פה, הוא מעולם לא אמר שהוא תותח, מעולם לא התרברב, לא תתפוס אותו מלכלך על אחר כדי להגדיל את האגו שלו. יש לו אינטגריטי בגודל של משאית.
   זה שאוהדי מכבי סוגדים לו כאילו הוא משיח, זו לא אשמתו.

  • יואב

   גיא,
   זה לא מעניין- גניבת הדעת הזאת(לא מבין את המושג אבל מילא), העניין האמיתי מתקיים על הדשא. אז גיא זוהר חושב שיורדי גנב דעת... סבבה לך באמת(:
   שניים (אולי שלושה) שחקני בית שלנו הם שחקנים משמעותיים בקבוצות פליאוף עליון. מצב העתודה שלנו מזמן לא היה טוב יותר.

   • גיא זהר

    הבאתי דוגמא בולטת לגניבת דעת (ויאריאל). ויש עוד לא מעט (גם מוריניו, מהמאמנים המועטרים בכל הזמנים, הפך בשנים האחרונות לגונב דעת). ולגבי העתודה, יונתן כהן היה אצלכם בתחילת השנה, לא? וג'ורדי הלך על הפתרון הקל (עטר). לגבי ברסקי, הבן אדם בן 25, מכבי רק הפריעה לפריחה שלו (למען ההגינות היו גם פציעות בדרך).

    • יואב

     לי זה לא כל כך משנה. גם את המשפטים של פרגי אפשר לסובב. לכן אני לא מבין את השימוש במושג הזה וחושב שזה בעיקר טרנדי או דלות שפה. באמת.
     יוני קיבל עוד עונה בחוץ. אם הייתי מעדיף אותו על יצחקי? כן. אבל עדיין מדובר בילד שלי שהיית משלם מליון ארבע מאות על 34 אחוז כרטיס. אז אני מגדל אותם לבד. לא עדיף?
     בקשר לרוסלן- כתבת מחוסר ידע מוחלט. מה שעצר אותו אלו פציעות איומות ומה שדחף אותו זה כח רצון אדיר. מכבי, המשיכה להאריך חוזה. אולי ראו שם משהו, מה אתה אומר?
     הוא כבר הגיע לליגה א. עלק מכבי עצרו אותו.

     • גיא זהר

      1. פרגי היה בכיין לא קטן או שאסור גם את זה לומר? ועדיין, אצלו הדברים היו מגובים ביכולת. אצל מוריניו נשארה רק הבכיינות והסטת האש. ג'ורדי בכלל לא בלוול, אבל מצטער היו לו הצהרות מביכות. שפה רדודה? אק.
      2. למיטב ידיעתי, ברסקי מאוד טעון על מכבי אבל בסדר, מכבי צדיקים. לגבי בש, אני מבקר אותם הרבה יותר מכולכם (עניינית, לא קשקושי בטוויטר), ובמקרה של (אי) ההשקעה במחלקת הנוער כואב לי מאוד. לגבי חלק מהעסקאות, במיוחד עם האסיר, יש שם דברים מוזרים, מוזרים מאוד.

      • יואב

       כולם בכיינים וזה לא מזיז לי שערה. פרגי הוא המאמן ספורט קבוצתי הכי טוב אוור(בעיני). אז הוא יסתדר עם הבכיין וגונב הדעת.
       לא מכיר את מיטב ידיעתך, היא בוודאי לא עולה על שלי בהקשר למכבי. לכתוב שעצרנו לו את הנתקדמות כי שמעת שהוא טעון- לא לוגי במיוחד. מי עוצר אותו עכשיו? איך עצרו אותו בעבר? זה תמיד היה תלוי בו. כנראה שזה הזמן שהוא היה צריך. זה לא יוצא דופן. יש גם כאלה(ראדי).
       אני כלל לא בטויטר ובטח לא מבקר את בש או אחרות. מחוסר עניין. רק במכבי אני מושקע ריגשית. כשאני לא מושקע רגשית אז על מה אבקר?

      • יואב

       מכבי לא צדיקים, בש לא צדיקים(כדבריך), ההוא אסיר וזה גנב דעת.
       שמע, אתה חייב להיות מושלם.

      • איציק

       איך פרגסון מאמן ספורט קבוצתי הכי טוב כשיש את הפופ חיי ובועט? פרגי היה מעולה, אבל... לא הכל מתומצת באליפויות.

      • גיא זהר

       רחוק מלהיות מושלם, אבל החרטוטים של ג'ורדי (גם אם יזכה ב"טרבל") מעצבנים אותי. אני בהחלט אוהב שיח מדויק. וג'קי לא אסיר? אמרתי משהו לא נכון?

      • יואב

       גיא, חלום חיי להיות אתה.
       איציק, זאת רק הדעה שלי. ובטח שלא רק תארים- הלגאסי של פרגי היא עמוקה מזה.

      • גיא זהר

       יואב, אתה מלך. איציק, פרגי ופופ מאוד דומים באורך התקופה וגם בהישגים למרות שלא בהכרח היתה להם את הקבוצה הכי טובה. ולפרגי יש שני צ'מפיונס ומליון אליפויות. תן לי אחת, אחת!

      • איציק

       יואב, זה הבעיה והלקח הגדול עם פרגי, מאמן ומנהל ענק שבנה לגאסי מפואר המון שנים,וכמה מהר פירקו את הלגאסי. מויס לא עשה כלום ומוריניו גם אם יצליח זה לא הלגאסי של פרגי. חבל

      • איציק

       גיא, אם הייתי יכול, הייתי נותן לך אפילו שתיים, אבל אתה חייב להבין, גם לי אין ולא כלום.
       אכן לשניהם הייתה קריירה מדהימה ואולי אפילו דומה חלקית, אבל יש שני הבדלים: הראשון, לפופ עדיין יש קריירה; השנייה, אני משוחד גם לגבי פופ וגם לגבי כדורסל. מעבר לכך, פרגי ענק.

  • שגיא

   מכבי משלבת באופן יחסי הרבה שחקני נוער. תזכיר לי כמה שחקני בית יש בסגל של ב"ש? בהרכב?
   מנהל המחלקה השנוי במחלוקת התחיל לעבוד לפני שנה וחצי. אתה לא באמת מצפה שיראו תוצאות בזמן כזה קצר נכון? זה לא שהוא יכול לקחת שחקן בינוני בן 18 ולהפןך אותו פתאום לשחק הרכב במכבי...

   • גיא זהר

    כאמור, בבש לא משקיעים כלום בנוער. עצוב. לגבי ואן לוון, לא מדבר על תוצאות, אלא על דרך שנויה במחלוקת.

    • השמן.

     גיא, סליחה, אבל לדבר על מה שקורה הנוער של מכבי זו גניבת דעת לכשעצמה. קראתי את הכתבה באתר ערוץ הספורט. אפס ניסיון להציג תמונה מאוזנת. ראיינו בעיקר הורים מאוכזבים שלא קיבלו יחס חם. לא הצליחו למצוא הורה אחד מרוצה?פשוט מדהים. ראיינו אנשים שנפלטו מהמערכת, לא הצליחו למצוא אף אחד מרוצה?
     לא יודע מה זה אומר שהדרך שלו שנויה במחלוקת, כל דרך היא שנויה במחלוקת. לא ברור לי איזה מין טיעון זה. יכול להיות שהוא נוראי, יכול להיות שהוא מדהים לא לי ולא לך יש מושג
     מעבר לכך, כן. ג'ורדי מכר כמה לוקשים בדברים שלו, וכשל לא פעם ולא פעמיים בשנים האחרונות, גיל, יואב, כולנו מבקרים אותו ללא הפסקה, אבל גיל בחר להגיד כמה מלים טובות עליו עכשיו, גם אני לא מסכים עם הכול אבל אם הוא מסיים עם טרבל השנה, הישג גדול. אף אחד לא עשה ממנו פרגוסון או מוריניו.
     ואיך ברק בכר, והנאום המפורסם שלו אחרי הניצחון ברעננה לא עצבן אותך? באמת האמנת ב"שינוי המנטאלי" הכל כך מדהים שקרה אחר כך? ווקאמה התאמץ קצת לכמה משחקים, והיה לכם לוז קל, כמות הפעמים שבאופן רשמי ולא רשמי נציגים שלכם אמרו "חזרנו לעצמנו" אחרי זה הייתה מגוחכת. היו לא מעט החלטות מקצועיות לא נכונות בבש השנה, אבל אף אחד לא מדבר על זה אצלכם, למה זה לא מעצבן אותך כמו ג'ורדי

     • גיא זהר

      לגבי וואן לובן, אני לא מסתמך רק על הכתבה ההיא ועל אורי אוזן אלא על עוד זמזומים שעולים מסביב (יכול להיות שכולם ממורמרים, אבל כנראה שהבחור שנוי במחלוקת, באמת ימים יגידו). לגבי ג'ורדי זו היתה הכוונה, לא שהוא גונב דעת סטייל לוזון אלא שהיו לו הצהרות מביכות. דרך אגב "טרבל" עם הסגל הטוב בארץ (מינוס ביתיות) לא משהו מדהים כמו שאם נזכה בדאבל לא יהיה משהו מדהים (לי כאוהד ברור, כצופה אובייקטיבי). בש משחקים בינוני מינוס ברוב המשחקים השנה ואני לא רואה שבכר טען אחרת (להבדיל מהשחקנים שבמקרים רבים יחרטטו). וגם אם פספסתי משהו, אני מהמבקרים הגדולים שלנו, וחושב שבמובנים רבים קרובים לטביב מאשר לכם

      • יואב

       אם אוהד מכבי חושב שאליפות תיהיה מדהימה לו, יהיה נחמד שתכבד. לא זכור לי שהתכתבתי עם הצופה האובייקטיבי.
       יצליח לוואן לובן או לא, איי דונט נואו. עניין פנימי של מכבי לגמרי. אפילו לא של אוהדיה. שנוי במחלוקת בנושאי כדורגל בישראל נשמע לי כמו כמו מחמאה בעקיפין(:

      • השמן.

       "זמזומים" לא ממש מחזק את הטיעון שלך...
       ימים יגידו לגבי ואן חייהן, אבל כמו שלא הייתי מסכים עם גיל אם היה כותב בפוסט על העבודה הנפלאה שקוראת שם, כך כל לא אסכים איתך שיש מה לבקר. אין לנו מושג. ימים יגידו.
       לגבי טרבל מדהים או לא, תראה, ברמה המקצועית, בהנחה שמכבי לא תפגין כדורגל באמת קיצוני, אז אפשר לקבל את הטענה שלך. אבל, וזה כבר יותר מתקשר למה שגיל כתב לגבי מערכת חזקה, אפילו עונה נוספת סטייל שנה שעברה שבה הצלחנו טיפה להלחיץ אתכם והגענו לגמר גביע, יגרום לי להוריד את הכובע בפני ג'ורדי על היכולת שלו לשמור על הקבוצה מהתפרקות, עונה שנייה ברציפות (כמובן יחד עם ביקורת גדולה על החלטות הרכש וכו')

      • Ollie Williams

       בנוער של מכבי יש את שחקן הכדורגל עם השם הכי אדיר אי פעם - וויליאם אגדה

 • איציק

  גיל, אני חושב שאחרי פוסט כזה מלא אופטימיות חובה להחזיר את יומן האליפות.

  • yaron

   אני חושב שהגיע הזמן שבפריפריה יקחו יוזמה ויכתבו יומן אליפות לב"ש.

   • אמיתי

    יהיה יומן אליפות ירוק ורכבת תחתית בעפולה לפני ששבט האנטי נאחס האלו יצרפו את המילים יומן ואליפות ביחד

   • איציק

    אתה צודק, ויש שני גמלים מאד פעילים פה (לא כמוני, כורסא 300 מטר מטרנר, 280 מהקונכייה). חבל שלא כותבים יומן באר-שבע. אבל זה לא צריך להיות יומן אליפות כי אם סתם יומן.
    יומן אליפות יהיה בעוד 38 שנים. פעם ב-40 שנה לשנתיים.

    • funfun

     אני מוכן לרשום יומן אליפות לגמלים - למי פונים כאן לקבל דיו ומקום לכתוב?
     :-)

 • yaron

  מיכה ומכבי הוכיחו שהמסלול של לצאת לחו"ל לשנה שנתיים ואז לחזור לארץ כ"ליגיונר" כדי לקבל שדרוג משמעותי לא הכרחי.

  • D! כאן ועכשיו

   מיכה הוכיח שאפשר לא להתקדם בכלום גם בארץ ולקבל שידרוג.
   לא חושב שזו שיטה טובה כלכך לכדורגל בארץ, עבורו בטוח

  • משה

   מעולם לא נשפכו מילים רבות כל כך על שחקן בינוני כל כך.

   • אורי

    ב5 שנים האחרונות הוא ובוזגלו המבשלים מס.1 ו2 בליגה כל שנה. והוא ישראלי. והוא שחקן בית. וזה לא הכסף שלי או שלכם

    • D! כאן ועכשיו

     לא הכסף שלי.
     הוא יכול לבשל ארוחות גורמה עד שנה הבאה.
     0 שיפור מאז שעלה לבוגרים.

     • funfun

      אתה מזכיר לי את הוויכוח הישן שלי עם חבר מכביסט (שגם מגיב כאן)
      אם אתה לא רואה את התרומה של מיכה למשחק של מכבי - אתה מבין שיט בכדורגל.
      אתה יכול לכעוס על הבעיטות ילדה בת 4 שלו, על הפרצוף האדיש שלו, על זה שכל שחקן יכול להעיף אותו עם הכתף - הכל נכון - אבל אין בישראל מבשל טוב ממנו!!!
      לדעתי הוא גם התחזק לעומת לפני שנתיים שלוש אבל זה לא זה..
      אגב - אני מעביר את הפרטים שלך לדוביצקי - ראה הוזהרת
      :-)

    • איציק

     גם בוזגלו ישראלי, אבל אם לא הפציעות, איזה הבדל עצום בינם.

    • משה

     רק שבוזגלו גם מוסיף כמות משמעותית של שערים ואיום על השער, מיכה לא מצדיק את המעמד שלו בחבילה השלמה.

     • איציק

      אתה מתכוון כשהוא לא פצוע.

  • yaron

   טוב, זה ברור שאם היינו נותנים לו ללכת אנחנו מפגרים ואם משדרגים לחצי מיליון הוא לא שווה את זה...
   אני מסכים (וטענתי זאת רבות בעבר) שמיכה לא ממצה את הפוטנציאל שלו. יש תקופות (כמו הנוכחית) שבהן הוא מוכיח שהוא כשרון גדול ושווה כל שקל ויש תקופות שבהן הוא נראה בדיוק כמו שהיה לפני חמש שנים ללא גרף השתפרות.
   אני מאוד שמח שהחתימו אותו.
   נפילה הוא בטוח לא יהיה, גם כיום הוא אחלה שחקן שכל קבוצה היתה שמחה צרף לסגל. מקווה שיצליח תחת קרויף לעבור לנקסט לבל ולהצדיק כל שקל ויותר.

 • אזי

  למען האמת, הפוסט הזה קצת מזכיר לי את הפוסטים של פרנקו על הפועל.
  לקחת מצב נתון ולהצליח למצוא ספין חיובי לכל האלמנטים הרעים שבו.

  דיסקליימר: אני לא יודע לנתח את מכבי דסה תל אביב העונה

 • אלון3131

  אבוי לקבוצה שתלויה באלי דסה ודור מיכה(שני שחקנים נחמדים מאוד).

 • אחד העם

  ג'ורדי מאוד שקול בתשלום דמי העברה, אבל מאידך, נדיב מדי, לעניות טעמי, במשכורות לשחקנים. אני חושב שמשלמים יותר מדי לשחקנים שנודדים בין הספסל והיציע, ניתן להחליף חלק מהם בשחקני נוער או בוגרי מחלקת הנוער , מכל מקום, יש לבחון את מדיניות השכר במכבי.
  אני סבור שמחלקת הסקאוטינג צריכה לעבור שדרוג דחוף. לאתר כשרונות צעירים ברחבי העולם או שחקנים בשלב הצמיחה של הקריירה. בהקשר זה , שימו לב לשני שחקנים זרים מוחמד עלי קמרה מרעננה (בן 19) ובלסינג אלקה מאשדוד (21). המסחור עבר מהפך, הנוער בעיצומו של תהליך, נקווה שישא פירות. שילוב בוגרי המחלקה בסגל הרחב, יעודד ילדים להתמיד במכבי ולא לברוח לקבוצה אחרת בגיל 16. אי הבאה של רפאלוב, תחשב בעיני אינדיקציה חיובית באשר להפקת הלקחים, ולהפך.

  • yaron

   משתמע מדבריך שהחוזה החדש של מיכה לא מוצדק, מה הסכום המקסימלי שהיית נותן לו?

   • אחד העם

    מיכה, לטעמי, שחקן עוגן, יחד עם פרץ, דסה ואצילי ואלי עוד אחד או שניים מהמושאלים (אני מאוד אוהב את קניקובסקי), הם השלד הישראלי העתידי של הקבוצה. כיוונתי לשחקנים דוגמת פיליפנקו ויצחקי, למשל, שעולים הון תועפות ויכולים להיות מוחלפים בשחקנים בוגרי מחלקת הנוער. באשר לרמת השכר הכללית. אתה משלם 40% ויותר מהבאה בתור אחריך, בשוק בו יש רק שתי קבוצות שמתקרבות לרמות שכר כשלך, והבעלים של אחת מהן הצהיר שהוא הולך לקצץ במשכורות. תשקיע את המשכורות הגבוהות בזרים איכותיים, כי שם אתה מתחרה באירופה. בארץ, הסתפק ב 10-20% מעל הדולקת אחריך.

    • yaron

     אם התגובה המקורית שלך התייחסה ליצחקי ופיליפנקה, אני יכול לקבל.
     לגבי מיכה, אם ההתייחסות היא למה יכולות להציע ב"ש וחיפה אז גם כאן יש הגיון אבל במקרה הזה אנחנו בתחרות עם קבוצות באירופה ואני מנחש שזה בערך השכר שהיה מקבל.
     אם מיכה היה עוזב, קרויף ומנספורד היו חוטפים מהקהל ובצדק, אני מעדיף אותו בקבוצה גם אם חלק מהאוהדים/פרשנים/בעלים אחרים חושבים שהוא לא שווה חצי מיליון.
     הבעיה העיקרית שלי עם מיכה היא לא רמת הכשרון שלו ואפילו לא הרמה שהוא מציג, הבעיה שלי היא שהוא לא ממצה את הפוטנציאל האדיר שלו. רחוק מזה.
     ראינו הרבה דור מיכאים תחת מאמנים שונים בשש השנים האחרונות, אני מקווה שתחת קרויף נראה את אחד היותר טובים שבהם.

     • yaron

      מעבר לזאת, בוזגלו חתם (פצוע) בחיפה על חוזה דומה לחוזה של מיכה, קהת מקבל 400k, גם בהתייחסות למה יכולות להציע המתחרות בארץ החוזה שלו סביר לגמרי.

      • אחד העם

       אבל , כדבריך, לא כיוונתי למיכה. אסבר את העין: לשנה הבאה הייתי שמח לראות סגל כזה: הרוש (העברה חופשית), דניאל אוחיון/ליפשיץ. : דסה (להשקיע בחוזה), זאדה (להשקיע ברכישה), ייני (מחליף לעמדות ההגנה), טיבי, שני בלמים זרים (קמארה+תותח יקר- או בירנבאום , למשל), בלם רביעי (אושר אבו מביתר ת"א מספיק טוב לזה)גולדברג (מגן גיבוי תוצרת בית במחיר שפוי): שני קשרים זרים (רודריגז+תותח יקר, לדוגמא), ריקן (בחוזה שפוי), פרץ, ברסקי, גולסה, קבהא (אם תהיה הזדמנות), אצילי, מיכה, קינדה (אם יחליטו ויתאפשר?), בסימן שאלה: יונתן כהן, ליטל דסה וגלזר??): שני חלוצים זרים (אפשר אלקה+ סופר סטרייקר יקר), בלקמן (להשקיע), עטר (יש לו חוזה), שוינפלד, (בסימן שאלה צ'יבוטה , יחזקאל, חוזז??). זה מתווה בו אתה חוסך משכורות יקרות, במקומות בהן אין צורך בהן, נותן תקווה להשתלבות לשחקני בית, תוך שמירה על איכות.
       רשימה זאת נועדה רק לצורך הבהרת כוונותי ולא , חו"ח, לצורך הפגנת חשיבות עצמית או ידע מקצועי החורג מזה של אוהד מן השורה.

 • סמובר

  גיל – העם דורש תחזית שוק למטבעות וירטואליים

Comments are closed.