אתמול עלינו עם ההרכב החזק ביותר שלנו, אולי פרט לאצילי במקום ריקן. נתניה קבוצה טובה ומאורגנת, ראו את זה היטב בעשר הדקות הראשונות עד ההרחקה, ולאחר מכן ראינו את זה טוב בכך שלמרות שנתניה היתה בעשרה שחקנים, מכבי לא הצליחה להגיע לשליטה מלאה במגרש. אבל יש עוד צד לנתניה, הצד שכל מי שעוקב אחריה מכיר היטב. נתניה מתחילה לשפוך לאגר באזור הדקה השבעים, וזה גם מה שקרה במשחק אתמול.

*

דווקא משום שנתניה קבוצה חזקה, ובעיקר קבוצה מסוכנת, המשחק של אתמול יכול להעביר שדר חזק לגבי משחק ההגנה שלנו. דיא סבא הוא שחקן מאוד מהיר, אתמול הוא הצליח להביך מספר פעמים את שרן, בעצם פעם אחת, בפעולה יפה של אחד על אחד, אבל גם הפעולה הזאת לא הובילה אותו לייצר מצב מסוכן. באופן כללי, נתניה בעיקר בחצי הראשון, החזיקו הרבה בכדור, אבל לא באמת הגיעו למצבים ליד השער של מכבי. אני יודע שאתם כועסים על הנאחס ושטויות אחרות, אבל טיבי חזר להיות הבלם הישראלי הטוב ביותר, משחק בביטחון, תורם להתקפה, ולמשל הגול השני הגיע מחילוץ כדור של טיבי מאביב אברהם בחצי של נתניה, מסירה מהירה לדסה, ומשם לוידאר.

אפרופו דסה, הוא שחקן האחד על אחד הטוב ביותר שלנו, לא במקרה הוא מבשל הרבה לוידאר, יוצר הרבה מהומות בהגנה שמולו באופן קבוע.

וידאר החמיץ אמנם פנדל, אבל זכה לתמיכה אדירה מהקהל לאחר מכן, המשיך להפגין את הלחץ שלו בעיקר בהחמצה הנוראית בראש מהרמה מצוינת של ריקן, אבל לאחר הגול של ברק, וידאר נרגע ונתן את שלו.

*

ג'ורדי הגיע אתמול עם תכנית משחק טובה מאוד. הוא ניטרל לחלוטין את משחק ההתקפה המסוכן של נתניה. החילוף של ברק היה גם במקום וגם בזמן הנכון, וכך גם הכנסת בטוקיו, אולי את רודריגז אפשר היה לשלב מעט מוקדם יותר. ברק נכנס כאשר נתניה כבר היו גמורים פיסית, כך שחוסר העזרה שלו בלחץ על היריבה פחות הורגש. כמובן שהגול שלו הגיע מכך שהוא הצטרף מצוין לרחבה בדיוק במקומות אליהם ריקן לא הגיע לפניו. יכולת הסיום שלו כאשר יש לו זמן ומרחב, כמו גם יכולת המיקום שלו עדיין מעולים, וכך סוף סוף ברק כבש שער בליגה, וגם שער ראשון כמחליף. אם אני לא טועה זאת הפעם הראשונה שמכבי מבקיעה כאשר ברק נכנס כמחליף בליגה, פשוט הסיטואציה אתמול ישבה עליו בול.

*

אז מה ניקח מהמשחק הזה? קודם כל המשך ישיר לרצף מעולה שהתחיל באמת בגמר גביע הטוטו מול באר שבע. ברור לגמרי שהמערך של שלושת הבלמים יהיה מערך הבסיס שלנו עד להודעה חדשה. משחק ההגנה שלנו מתייצב, ראינו גם במשחק מול סכנין, וגם אתמול, למען האמת גם מול ביתר בטדי. עוד דבר טוב שראינו אתמול היה שמכבי לא הבקיעה ומיד הורידה קצב כדי לשמור על התוצאה, זה כבר חידוש אמיתי השנה. אחרון חביב, מכבי קבוצה רגועה. הקהל אולי נלחץ מכך שלא הבקענו שבעים דקות, אבל הקבוצה המשיכה לשחק בלי פאניקה. קור הרוח הזה לא ממש אפיין את הקבוצה עד דצמבר, אולי אנחנו מתקדמים גם בפן הזה.

המשחק באצטדיון על שם מזהם העיר ביום ראשון יתן לנו סימן חזק מאוד, נצחון שם, ומכבי היא שחקן מהותי ומסוכן מאוד במירוץ האליפות השנה. לתחושתי הפועל חיפה השנה מזכירה לי את הפועל קריית שמונה במירוץ אצל פאקו, כלומר עכשיו זה השלב בו הסגל הדק יתנקם בחיפה, והם יתחילו לאבד קצת אוויר. בית"ר היא בית"ר, טביב לא יתן שם שקט, והשנה אין לבית"ר משחק הגנה של ממש. זה לא משאיר הרבה אופציות לגבי זהות האלופה, באר שבע ממשיכה להפגין סימנים של חולשה, אז יאללה להתכופף ולהרים.

שבע שנים אחרי
את מי אתם מעדיפים לממן?