את מי אתם מעדיפים לממן?

אוהד של הקבוצה קונה את המרצ'נדייז של הקבוצה, אוהד של האולטראס קונה את מוצרי האולטראס.

יצא לי אתמול להשתתף בדיון אוהדים. נפגשתי עם אוהדת באר שבע חביבה בשם עדי גולן. היא מעט כעסה שערוץ 5 בחר לקדם את מכירות המרצ'נדייז של מכבי בכך שלבקשתי הם ראיינו את מנהל המותג של מכבי לגבי מכירות חולצות הרטרו. ניסיתי להסביר לה שלקנות את מוצרי המרצ'נדייז של הקבוצה זה חלק מאהדת הקבוצה בשבילי, ונתקלתי בתמהון. מסתבר שהיא מוכנה לקנות רק את המוצרים של האולטראס, ולא את המרצ'נדייז הרשמי של המועדון (היה שם גם משהו על התווית, מכבי תל אביב יצרה, משהו כזה).

באותה הזדמנות שמעתי על אנשים שהשתתפו בתרומות למנואלה במכבי חיפה, נאספו 150,000 שח שהלכו לקופים הירוקים כדי שגם לאוהדים החיפאים תהיה מנואלה משלהם.

*

ידעתי שאהדת קבוצות גורמת לאנשים לעשות פעולות לא הגיוניות לחלוטין, אבל חליק, לרמה כזאת של חוסר הגיון לא חשבתי שאנשים יגיעו. ראשית, מידיעה דרך אנשים שאני מאוד סומך עליהם, כאשר אתם תורמים לאולטראס של מכבי לדוגמה, חלק יפה מהכסף לא מגיע בהכרח למימון התפאורה, אלא גם לאנשים מסוימים. מהיכרותי עם טבעו של עולם, תרשו לי להניח שזה נכון בכל פעם ובכל קבוצה בה תתרמו לאולטראס.

מרטין ביין בזמנו האיר את עיניי. קניית מוצרי מרצ'נדייז של המועדון יתרום לויאביליות הכלכלית של המועדון, קרי יחזק אותו. אנשים אומרים, למה אני צריך לתרום לאיש עשיר כמו מיטש, או רחמנא לצלן לנשיא ירום הודו (נדמה לי שחל איסור על ציון השם המפורש, הם תבעו היום איזה צייצן בטוויטר שהעז לבקר את המועדון, הצייצן הוא אגב אוהד חיפה).

התשובה שלי ברורה. האינטרס הכי גדול שלנו כאוהדים הוא שהמועדון שלנו לא יתנהל כאיזה צעצוע של איש עשיר, וגם לא כסוג של פילנרטופיה. האינטרס שלנו כאוהדים הוא שהמועדון שאנו אוהדים יתנהל כעסק כלכלי בפרמטרים כלכליים ברורים, בעיקר משום שכאשר עסק מנוהל לפי פרמטרים כלכליים הוא מנוהל טוב יותר.

העובדה שהאולטראס למינהם רואים בעצמם תחרות למועדון, ומעוניינים שחברי הכת יחרימו את המרצ'נדייז הרשמי, מעיד בבירור על כך שהאולטראס אוהדים את האולטראס ולא את המועדון. אם אתם אוהדי אולטראס מכבי, או אולטראס באר שבע, קדימה, תמשיכו לתרום להם, שמעתי שבבאר שבע המנואלה כבשה כבר עשרים שערים השנה, זה ממש חשוב.

דרבי בלי מכות
קונצרט

81 Comments

יואב 11 בינואר 2018

בא מיטש, מגשים את כל החלומות, ועוד שואלים- למה לתרום לו?
מתקשה למצוא מינוח מדוייק לזה בשפה העברית, בלי לפגוע קשות.
גיל,
חשבתי על זה אתמול- זאת העונה הראשונה שהמותג הוא מכבי. רק דמיין שעונה כזאת מסתיימת בתארים- לא ישאר תחתון לקנות.
זאת יכולה להיות הקלאסיקה של עוד עשרים שנה…

איציק 11 בינואר 2018

אני מסכים עם הכל, פרט למשפט האחרון. המנואלה אכן כבשה שערים. לא פיזית כמובן, אלה מטפורית. אם טוענים שלאוירה יש השפעה על הנעשה במגרש ואם טוענים שטרנר הוא מבצר, אז מנואלה היא חלק מבניית ותחזוקת המבצר.
ולאחר שאמרנו זאת, ודאי שצריך לתמוך בקבוצה כפי שכתבת, ולא כל קבוצת אוהדים לעצמה.

גיל שלי 11 בינואר 2018

טרנר הוא מבצר, הוא מבצר בזכות האוהדים שלכם, אני מעריך בזהירות שהם היו מעודדים באותה רמה גם בלי המנואלה, ובכל מקרה אני מעריך שהמועדון השתתף בעלויות של המנואלה, עדיף כך על האולטראס שיממנו בעצמם

איציק 11 בינואר 2018

אין לי מושג מי מימן אותה ויתכן בהחלט שהמועדון ובהחלט כך עדיף (אני הרי הסכמתי עם הפוסט). מה לעשות, כנראה לאוהדים המנואלה עושה טוב, וזה עושה טוב לקבוצה. אז נכון שאפשר בלעדיה, אבל איתה כנראה עדיף. עסקה משתלמת.

גיא זהר 11 בינואר 2018

לסבר את האוזן לגבי המנואלה, כרגע היא הופעלה פעמיים או שלוש ומושבתת בגלל בעיות ביורוקרטיות. לגבי השתתפות הקבוצה – אפס עגול, האולטראסאות באופן עקרוני לא נעזרים כספית במועדון. אני גם לא מכיר שום פרסום שלהם שקורא להחרים את המוצרים הרשמיים של המועדון.

דני 11 בינואר 2018

המנואלה מומנה בהדסטארט
והמעדונים כולם ממנים בציוד את האירגונים כדרך לשלוט בהם

גיא זהר 11 בינואר 2018

אתה טועה לגבי האולטרסאות.

גדי 11 בינואר 2018

כאמור הבן שלי בארגון של באר שבע. המימון שלהם הוא רק מכספי תרומות של אוהדים. אני תורם להערכתי כאלף שקלים בשנה. רבים תורמים יותר. אין לי שום דרך לדעת מה קורה עם הכסף אבל אני יודע בודאות שזה חוזר אלינו ביציע בצורה כזו או אחרת. אני סומך על החברים שם. מכיר את חלקם והם אנשים זהב.

רובנו קונים גם וגם. גם חולצת המועדון או מכיל או צעיף אבל גם ציוד של הארגון. הפועל באר שבע מבחינתי זה גם הקבוצה וגם הקהל שלה. לטוב ולרע. גם הנהלת הקבוצה יודעת שצריך לתת מקום לארגון לחיות כי זה טוב לכולם.

אגב עדי היא אחלה בחורה ואוהדת נהדרת.

Ollie Williams 11 בינואר 2018

פששש כבר נתתם למנואלה שם? ;)

גיל שלי 11 בינואר 2018

עדי באמת נהדרת

יואב 11 בינואר 2018

התלבושת של מכבי עכשיו- החלום הרטוב של כל אוהד, אין ספונסר, אין חברת הלבשה, רק הסמל, ללא שום הסחת דעת מיותרת ומכערת.

גיל שלי 11 בינואר 2018

לגמרי

אבשלום 11 בינואר 2018

אני כל כך שמח שחולצת החצי חצי שלי הגיעה עם הפאטצ' של הצ'מפיונס אבל בלי הסמל של ניבאה על הגב-תחתון.
נקיה ויפה, חוץ מהטעות של להדפיס עליה שם ומספר…

איציק 11 בינואר 2018

נראה אותך מדבר כשהחברה שהקטרית או של האמירויות תציע להיות הספונסר תמורת הלוגו שלהם על החולצה. אני מכיר קבוצות שאמרו שלא ישימו לוגו פרט לסמל, עד ש…

יוני (המקורי, מפעם) 11 בינואר 2018

איציק, מה התעריף שלך לחסות קטארית על החולצה?

איציק 11 בינואר 2018

לרכוש את ניימר וקוטיניו יחד לפי הביי אווט שלהם ושיישאר קצת עודף.

אדם 11 בינואר 2018

אני לא מבין את התמהון – המועדון לא יכול ליצר מוצרים של האולטראס כי הם ארגונים בעייתים ולכן מי שרוצה להרגיש שייכות לאולטראס מחויב בעצם לקנות מוצרים של האולטראס ולא של המועדון. אם אתה אוהד אחר שלא מרגיש צורך להשתייך אליהם אז אתה כנראה תקנה מהמועדון.
מעבר לזה שאם אני צריך לנחש, המוצרים של האולטראס זולים יותר ואז אנשים שנתקלים בהבדל במחיר ולא מבינים מאיפה הוא נובע ילכו לקנות בזול. נשמע לי כמו התנהלות רגילה של רוב האנשים ברוב הסיטואציות.

חן הצהוב 11 בינואר 2018

אבל זו השאלה – אתה אוהד של האולטראס או של המועדון?

צור שפי 11 בינואר 2018

ושאלת המשך, נניח שקניתי חולצת אולטראס כי חשבתי שיהיה נחמד שבין 20 החולצות האדומות שלי תהיה גם אחת כזו, האם זה אומר שאני תומך באולטראס ולא במועדון? לדעתי התשובה שלילית.

yaron 11 בינואר 2018

אני לא חבר בשום אולטראס אבל אני מנחש שאם הייתי הייתי קונה גם וגם.
אם כבר החלטת להצטרף יש הגיון בלקנות מוצרי אולטראס ובכך לתרום לארגון. יכול להיות שחלק מהכסף הולך למקומות שלא צריך ללכת אבל היי, לפחות קיבלת חולצה :-)
עדיף על סתם תרומה או דמי חבר.
שוב, הכל בהנחה שבחרת להשתייך לאולטראס מלכתחילה.
חרמות אני לא אוהב בשום מקרה. האם האולטראס ינדו חבר שבא למשחק עם חולצה רשמית?

גיל שלי 11 בינואר 2018

ממה שהבנתי יותר גרוע מחרם, אסור לבוא עם זה ליציע שלהם

yaron 11 בינואר 2018

אם כך זה דפוק לגמרי.
אי אפשר לבוא עם חולצה של האולטראס וז'קט רשמי למשל?

גיא זהר 11 בינואר 2018

גיל, לגבי היציע הדרומי בטרנר אתה מוזמן להסתכל בעצמך, רובו ככולו עם חולצות רשמיות

אדם 11 בינואר 2018

זו ממש לא השאלה – יש אנשים שהם אוהדי המועדון שמשתייכים לקבוצה שנקראת האולטראס ורוצים להיות מסומנים ככה. לא מבין מה הבעיה (ואני ממש לא אחד מהם).

צור שפי 11 בינואר 2018

זה לא חד ערכי אדם. ראינו מספיק דוגמאות של נזק שהאולטראס עושים למועדונים כאשר המחויבות (= האהדה) שלהם למסגרת שלהם באה הרבה לפני המחוייבות למועדון.

אדם 11 בינואר 2018

איפה דיברתי על חד ערכיות?

yaron 11 בינואר 2018

צור, אתה צודק אבל זאת שאלה עקרונית לגבי השתייכות לאולטראס. אם החלטת להשתייך, הדיון ברכישת החולצה לא רלוונטי.

משה 11 בינואר 2018

כן אבל העיקרון של "אני קונה אולטראס ולא מכבי" פשוט דפוק. בלי מכבי מה שווה האולטראס?

אולטרע 11 בינואר 2018

אם מחר בבוקר מיטש יחליט שהוא קונה את הפועל ת״א, מאחד אותה עם מכבי ת״א, משנה את הצבעים שלה לצהוב-אדום וקורא לה ״תל אביב יונייטד״, תהיה בטוח שהאולטראס של שתי הקבוצות יהיו הראשונים להילחם בהחלטה, שהיא אולי החלטה עסקית לגיטימית שבוודאי תתרום להצלחה המקצועית של שתי הקבוצות בנפרד (בטח להפועל…), כנראה במחיר אישי כבד, וגם הראשונים לייסד קבוצות אוהדים עם השם והסמל המקוריים, וגם זה במחיר אישי כבד. אז זה מה שהאולטראס של מכבי ת״א שווים בלי מכבי ת״א: סמל. זהות. היסטוריה. ערכים. כאלה שאינם עומדים למכירה בתרבות הצריכה.

דני 11 בינואר 2018

תיראה אית ההצלחה המסחררת של מ.ס. אשדוד למה זה החלטה לא נכונה

טימבר מרק 11 בינואר 2018

מועדוני האוהדים בארה"ב (זה מה שאני מכיר) עובדים על בסיס מתנדבים בלבד. כל הכסף הולך על טיפו, בניית\תיקון מגרש כדורגל שכונתיים, מילגות כדורגל וכו'.
רוב הכסף שלי הולך לאולטראס, אבל מידי פעם אני קונה דברים של המועדון (האולטראס גם מייצרים דברים יותר יפים). כשאני חושב על אוהדי הקבוצה שלי כסה"כ, אולי 10 אלף נוהגים כמוני והשאר קונים מוצרים רשמיים בלבד.

אני לא יודע מי החליט שקבוצות אולטראס לא יכולות לעבוד ביחד עם המועדון אבל זו שטות מוחלטת. קצת פחות אגו ומשחקי כוח וכולם מסתדרים יופי.

צור שפי 11 בינואר 2018

+1

yaron 11 בינואר 2018

זה לא עובד ככה במדינת השחור/לבן :-)

Ollie Williams 11 בינואר 2018

מרגיש לי ש 90% מהמהות של ארגוני אולטראס זה אגו ומשחקי כח

יואב 11 בינואר 2018

הכרתי בזמנו, את איציק קוסמן ומאד האמנתי בקו שרצה להכיל באיצטדיון. מהרגע שפרש, מכבי נפרצה לכל אוור ושום דבר ממהמשנה הסדורה שלו לא השתמר. מאד חבל. הפכנו לרגילים, אלימים, קצרי רוח, חמוצים ועוד ועוד… איציק פשוט ראה מהלכים קדימה.
אני איש מכבי. לא בלי, לא אבל, ללא שום תוספת. כך היה וככה יהיה.

Gil - Zimbabwe 11 בינואר 2018

תגיד גיל למה אתה 56? יש משהו מאחורי המספר?
אני שואל כי זה המספר שלי במכבסה של הקיבוץ מהיום שנולדתי (אתה מבין, קיבוץ של ניצולי שואה איך מתייגים את האנשים…).
עד היום לא ראיתי אפילו ספורטאי אחד שזה היה מספר החולצה שלו.

Ayalon 11 בינואר 2018

אני מניח שהוא לקח את המספר של לורנס טיילור האגדי של הג'איינטס

איש הפח 11 בינואר 2018

הכיתוב Taylor על החולצה הכחולה של הג'איינטס – זו שאחרי הפוסט ומעל התגובות – מחזק במשהו את ההשערה. (-:

Ollie Williams 11 בינואר 2018

אז אתה בטח חבר של הראפר סגול 59?

maorbe 11 בינואר 2018

כמה מהפריטים האהובים עלי ביותר הם מימי השחקן ה12, לפני כ10-12 שנים.
הם מהווים בשבילי סמל לרוח התקופה, עקרונות הארגון, ואהדה ללא תנאים.
אומנם הזמנים השתנו והיום אין ארגוני עידוד – יש ארגוני אולטראס שאני מאוד סולד מהם.
אבל אני בטוח שלרבים וטובים ביציע הארגון כן מהווה מקור גאווה.
באופן אישי לא קניתי אף מוצר של הפנאטיקס מתוך עקרון, אבל אני עדין רואה חשיבות גבוהה לארגון אוהדים ושיהיה לו תקציב לבצע תצוגות ראווה.
אני לא רואה הבדל בין לרכוש מהמועדון לבין הארגון וחושב שרוב האנשים בשער 11 הם כאלה, קונים מה שיפה וכו' ולא לפי מי שמוכר.

אגב, באותן שנים בשחקן ה12 כל שקל שהגיע לקופה נרשם ושום דבר לא זלג החוצה, הכל חזר ליציע.

Ollie Williams 11 בינואר 2018

תראה, אישית אני יכול להעיד שאני שמעתי במו אזניי חברי פנאטיקס שמוכנים ללכת ראש בראש עם המועדון ולשלם מחיר של הצלחה מקצועית למען "עקרונות" (קרי בעיקר משחקי כבוד ואגו ילדותיים). ואת אותם אנשים שמעתי גם אומרים שלא יקנו בחיים מוצר רשמי של המועדון לעאורה כי זה "סממן של הכדורגל המודרני והכסף שהרס אותו" או איזה שקר פסאודו-מרדני שכזה.

ואלה עוד האנשים שאמורים להיות הקול השפוי והבוגר של הארגון.

נשמע שהחולצה שלך של השחקן ה 12 היא סוג של חולצת רטרו…;)

אמיתי 11 בינואר 2018

קצת כמו שאנשים מעדיפים לתרום לעמותות שקרובות לליבם מאשר לשלם מיסים..
כאוהד יונייטד לא איכפת אם החולצות מיוצרות בבנגלדש והם לא הבראנד הרישמי. לא דואג לחוסן הפיננסי ולא מזדהה עם המניה של יונייטד. משאיר את העניינים האלה לאנליסטים ורואי חשבון. דואג לכיס שלי..

גיל שלי 11 בינואר 2018

ברור שלמנצ'סטר יונייטד אין סיבה לדאוג, לא הייתי קונה שום דבר רשמי שלהם, ההכנסות שלהם גם כך גדולות בהרבה מההוצאות

אמיתי 11 בינואר 2018

זה לא תמיד היה ככה אבל ניקח קבוצה כמו ביתר שהבוס שלה, לפחות לפי התקשורת אבל לא רק, לא משקיע בה יותר מידי כסף.
אתה מצפה מהם לעשות מאמצים בשבילו? ועוד בביתר ידוע שיחסית אין הרבה מנויים אז הם פחות אוהדים מנניח חיפה?
קשה לי עם המשוואה הזאת קצת..

James 13 בינואר 2018

מיסים זה שוד עם אקדח. תרומה זה לתת מרצון.
הבדל גדול.

יוני 11 בינואר 2018

מסכים עם כל מילה וקצת ארחיב. אם האוהדים יהפכו לכוח קנייה משמעותי וסעיף מכובד בתקציב הכנסות המועדון, היחס לאוהדים יהיה בהתאם. נוצרת אווירת שותפות, ושני הצדדים מרוויחים מזה.

דורפן 11 בינואר 2018

זהו טקסט אנטי-אנרכיסטי קיצוני. אני מוטרד

יואב 11 בינואר 2018

רצחת(((((((((((:

yaron 11 בינואר 2018

אנטי-אנרכיסטי קיצוני = סחי ?

אורן השני 11 בינואר 2018

כמו שבעיניך "קשר עם הקבוצה" הוא משהו חשוב (לעומת נניח "רק" לעודד אותה), להם יותר חשוב תחושת השייכות לארגון האוהדים / פנאטיקס / ווטאבר.

שלו 11 בינואר 2018

1. חולצת קבוצה זה חובה, מה שמכבי עושה כבר מספר שנים מדהים אותי, כולל החולצה לזכר האב או של זהבי לרגל השיא ועכשיו עם הרטרו.
2. אוהדים רוצים לקנות, אנחנו בשנות השבעים שמונים חלמנו שנוכל לקנות חולצה אמתית כמו של השחקנים. מי פה לא היה קונה עכשיו חולצה רטרו של 77 / 79.
ברומא כל החולצות הגדולות של המועדון מוצאות למכירה בגרירסה מודרנית (למשל חולצה של פלקאו הגדול. מי מהאוהדים לא יקנה חולצה של ויקי פרץ / בני טבק / אבי כהן. בטח אם יעשו חולצה עם גולדסטאר או אופנת ברוך…
3. המועדון חייב להגיע למצב שהוא מרוויח / מכניס כסף למערכת במחירים סבירים היום החולצות (הרשמיות השוות) קצת יקרות אולי כדי ליצוטר מהן מותג. חולצת הרטרו הכחול-צהוב אומנם נמכרה (אולי כפריט אספנות) אבל הייתה מאוד יקרה יחסית לשתיים האחרות.
4. הבן (שלי) קיבל לימולדת 8 חולצת בית של מיכה, מה שאני הייתי יכול רק לחלום (דרך אגב אותו מספר עליו אני חלמתי אז….)

יואב 11 בינואר 2018

החולצה של 77 היא הכי גדולה שהיתה אוור. שירה.

Ollie Williams 11 בינואר 2018

חולצת הכחול-צהוב היא חולצת משחק בעוד האחרות טישרטים פשוטים יותר, מכאן ההבדל במחיר….

לגבי הרווח, לדעתי סגירת החנות בדיזנגוף והתמקדות באונליין תגדיל הכנסות אבל בעיקר תחתוך משמעותית הוצאות. שכירות וארנונה עסקית בלב דיזנגוף זה לא סכום זניח ביחס לתקציב השיווק והמרצ'נדייז של המועדון.

yaron 11 בינואר 2018

למיטב זכרוני בארה"ב אתה יכול להזמין חולצה עם איזה מס' ואיזה שם שאתה רוצה.

איציק 11 בינואר 2018

אפשר מספר אחד ושם שלא תואם למספר?
למשל גופיה של הליקרס עם מספר 32 והשם לארי בירד :-)

yaron 11 בינואר 2018

למיטב זכרוני כן. לא משנה ניק אם טעיתי :-)

yaron 11 בינואר 2018

אפשר שיקגו בולס עם מספר 23 והשם איציק :-)
http://store.nba.com/Custom_Shop/partnerID/13558

איציק 11 בינואר 2018

עשית כבוד לג'ורדן חביבי ;)

yaron 11 בינואר 2018

גם של מכבי אפשר

אמיתי 11 בינואר 2018

זה מעדיף חולצה עם 0 ולברון

yaron 11 בינואר 2018

נראה לי שאם כבר הוא יבחר חולצה עם 0 ואמיתי ;-)

איציק 11 בינואר 2018

לא כותבים את המובן מאליו :-)

אמיתי 11 בינואר 2018

הציון שלו בסמסטר אצלי לא היה כזה עלוב. ויש מועד ב

איציק 11 בינואר 2018

יש לי שאלה, כשרוכשים מוצרים של בית"ר, ממנים את טביב, שזה גם סוג של מימון האולטראס. הלא כן?

יואב 11 בינואר 2018

איציק, הפועל היום טענה, אני חוזר, טענה, שקל להיתפל אליה כי היא ס ק ס י ת. כן, ס ק ס י ת. אתה מבין משהו בנרקופיליה? אני פחות.
.

איציק 11 בינואר 2018

אני רק יודע שהסטייה ההזויה ביותר זו נקרופיל פסיבי. זה כל מה שאני יודע בנידון.

D! כאן ועכשיו 11 בינואר 2018

מה זה מנואלה?

איציק 11 בינואר 2018

התגובה ל-D! כאן ועכשיו

D! כאן ועכשיו 11 בינואר 2018

תודה איציק

בארי ברודי 12 בינואר 2018

"מי מימן את ממן?!?
מכנס מכניס!
לא נעים לי להגיד מה כתבו על אוננה …"

מיקו G 12 בינואר 2018

אוהדים הם יצורים רציונלים, הם רוצים קבוצה טובה יותר ורוצים יותר צבע ביציע. כמה השפעה תהיה לקניית מרצ'נדייז על היכולת של הקבוצה לרכוש שחקנים? נמוכה. ולכן הם יעדפו להוציא הכסף על דברים אחרים.
לא עוזר שבמועדונים כמו בית"ר ירושלים, חולצה של חברת givova עולה 280 ש"ח.

מאשקה 12 בינואר 2018

אני בדעה שמי שקונה מרצ'נדייז מהאולטראס, לא יודע בכלל מה זה אולטראס מבחינת מושג היסטורי.כמו שאוהדי הבריגדה בארנה מימי מלחה, לא כולם יודעם את המושג ההיסטורי של הבריגדה.
מי שרוצה לקנות מזכרת מהקבוצה שהוא אוהד שלה, שיקנה, למה לא ? יבושם לו.

אסף the kop 12 בינואר 2018

ברמת העיקרון אולטראס זאת חוליה אבולציונית המקשרת בין להק פרימטים לאדם המודרני.

James 13 בינואר 2018

בדיוק צופה בnba כעת ורואה מלא אוהדים עם חולצות של הקבוצה. באירופה אין דבר כזה.

אמיתי 13 בינואר 2018

אבל אין לכם מנואלה!!

שיר 13 בינואר 2018

סתם לצורך השוואה, גם חשבתי ש 170 שקל על חולצה זה יקר..
אבל זה בעצם יוצא משהו כמו 40 יורו..
חולצה רישמית בחו"ל עולה משהו כמו 80 יורו.. אז זה מחיר הגיוני לגמרי למוצר רטרו כזה מצליח..
היום רציתי לקנות מהאתר וגל החולצות נגמרו

Simia 14 בינואר 2018

כמו ברבים מדיונים הנוגעים לארגוני אולטראס באתר זה, יש כאן חוסר הבנה מוחלט של האוכלוסייה שבה דנים. חמור מכך, אין גם שום ניסיון להבין את התופעה החברתית, מה עומד מאחוריה, מה מניע את האנשים, מה חשוב להם, מאיפה זה בא וכו'. במקום זה יש הסתכלות אגוצנטרית בכך שבוחנים ושופטים את התופעה מתוך תפיסת העולם של כותבי ומגיבי הבלוג, שברום אינם נמנים עם אותה אוכלוסייה. במקרה הטוב מבינים לא נכון את התופעה ובמקרה הרע מבינים שזה בבונים, פרימיטיביים, אלימים ותו לא. ממש אנשי העולם המערבי הלבן שבאו לבחון את התרבויות האוריינטליות והחליטו שכולם בבונים. מה שמעניין הוא שמאחורי התפיסה הזו עומד מנגנון פסיכולוגי מאוד פרימיטיבי, הטיית קבוצת פנים, שגורם לאנשים ה"נאורים" לתפוס את כל מי שלא הם ולא יושב ביציע שלהם כפרימיטיביים.
לעצם העניין – יש אנשים שהאהדה שלהם לקבוצה שונה מחלק גדול מהאנשים הנכבדים שמבקרים באתר זה. כך הצלחת הקבוצה היא לא הדבר היחיד שחשוב להם (אף שהיא ללא ספק מאוד חשובה), יש דברים אחרים. למשל, חשוב להם שיהיה את הדבר הזה – עידוד, אווירה, "צבע". זה חלק אינהרנטי מאהדת הקבוצה עבורם. אני למשל לא הייתי מסכים בחיים לקבל הצלחה של הקבוצה הכושלת שלי בתמורה להפיכת האצטדיון לקמפ נואו. וכדי שהדברים האלה יהיו קיימים, כדי שיהיו אביזרי עידוד, עידוד מאורגן וכו' צריך ארגון (אני יכול להשוות איך נראה יציע עידוד עם ובלי ארגון וזה שמיים וארץ). והארגון צריך כסף (חוץ מזה שכבר נאמר כאן שהמוצרים של הארגונים הרבה פעמים יותר יפים ויותר זולים מהמוצרים של הקבוצות). האם יש תופעות לוואי שליליות – לעצם העבודה שהכסף הולך לארגונים מפוקחים ובכלל לתופעה העצמה – בהחלט כן. האם זה אומר שזו תופעה לא לגיטימית – ממש לא.

שלו 14 בינואר 2018

המורה שלי לסירות הייתה כותבת על זה מריחה.
יש פתיחה מלאה בתיאור אבל בלי תוכן.
אין כאן שום טענה או ניסיון להתווכח עם טענה.
ולעניין עצמו:
האולטראס של מכבי עזבו את הקבוצה כשהפער מב"שנראה בלתי מחיק.
הגדילו לעשות ולהצהיר את פירוקם בכל מדיה אפשרית.
רצה הגורל והצטמק הפער לארבע נקודות ופתאום כולם יצאו מהחורים וחזרו כאילו היו שם תמיד.
ועכשיו כב"ש במרחק נגיעה חזרו כאילו לשלוט ביציע.
אז תודה רבה אבל לא תודה.
אני מעדיף את מיץ' בכל יום בשנה.

Simia 14 בינואר 2018

הטענה היא שיש אנשים שעושים את זה מכיוון שזה חשוב להם ולא כי הם מפגרים. האולטראס של מכבי חיפה שורדים יפה מאוד שבע שנים של שפל ורק בשנה האחרונה יש בעיות שם. הם גם היחידים שהגיעו למשחקי הכדורסל כשהקבוצה הייתה בליגות הנמוכות. לא חסרות גם דוגמאות מחו"ל.

Comments closed