את מי אתם מעדיפים לממן?

אוהד של הקבוצה קונה את המרצ'נדייז של הקבוצה, אוהד של האולטראס קונה את מוצרי האולטראס.

יצא לי אתמול להשתתף בדיון אוהדים. נפגשתי עם אוהדת באר שבע חביבה בשם עדי גולן. היא מעט כעסה שערוץ 5 בחר לקדם את מכירות המרצ'נדייז של מכבי בכך שלבקשתי הם ראיינו את מנהל המותג של מכבי לגבי מכירות חולצות הרטרו. ניסיתי להסביר לה שלקנות את מוצרי המרצ'נדייז של הקבוצה זה חלק מאהדת הקבוצה בשבילי, ונתקלתי בתמהון. מסתבר שהיא מוכנה לקנות רק את המוצרים של האולטראס, ולא את המרצ'נדייז הרשמי של המועדון (היה שם גם משהו על התווית, מכבי תל אביב יצרה, משהו כזה).

באותה הזדמנות שמעתי על אנשים שהשתתפו בתרומות למנואלה במכבי חיפה, נאספו 150,000 שח שהלכו לקופים הירוקים כדי שגם לאוהדים החיפאים תהיה מנואלה משלהם.

*

ידעתי שאהדת קבוצות גורמת לאנשים לעשות פעולות לא הגיוניות לחלוטין, אבל חליק, לרמה כזאת של חוסר הגיון לא חשבתי שאנשים יגיעו. ראשית, מידיעה דרך אנשים שאני מאוד סומך עליהם, כאשר אתם תורמים לאולטראס של מכבי לדוגמה, חלק יפה מהכסף לא מגיע בהכרח למימון התפאורה, אלא גם לאנשים מסוימים. מהיכרותי עם טבעו של עולם, תרשו לי להניח שזה נכון בכל פעם ובכל קבוצה בה תתרמו לאולטראס.

מרטין ביין בזמנו האיר את עיניי. קניית מוצרי מרצ'נדייז של המועדון יתרום לויאביליות הכלכלית של המועדון, קרי יחזק אותו. אנשים אומרים, למה אני צריך לתרום לאיש עשיר כמו מיטש, או רחמנא לצלן לנשיא ירום הודו (נדמה לי שחל איסור על ציון השם המפורש, הם תבעו היום איזה צייצן בטוויטר שהעז לבקר את המועדון, הצייצן הוא אגב אוהד חיפה).

התשובה שלי ברורה. האינטרס הכי גדול שלנו כאוהדים הוא שהמועדון שלנו לא יתנהל כאיזה צעצוע של איש עשיר, וגם לא כסוג של פילנרטופיה. האינטרס שלנו כאוהדים הוא שהמועדון שאנו אוהדים יתנהל כעסק כלכלי בפרמטרים כלכליים ברורים, בעיקר משום שכאשר עסק מנוהל לפי פרמטרים כלכליים הוא מנוהל טוב יותר.

העובדה שהאולטראס למינהם רואים בעצמם תחרות למועדון, ומעוניינים שחברי הכת יחרימו את המרצ'נדייז הרשמי, מעיד בבירור על כך שהאולטראס אוהדים את האולטראס ולא את המועדון. אם אתם אוהדי אולטראס מכבי, או אולטראס באר שבע, קדימה, תמשיכו לתרום להם, שמעתי שבבאר שבע המנואלה כבשה כבר עשרים שערים השנה, זה ממש חשוב.

נצחון על נתניה
נצחון על האחות הקטנה

תגובות

 • יואב הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  בא מיטש, מגשים את כל החלומות, ועוד שואלים- למה לתרום לו? מתקשה למצוא מינוח מדוייק לזה בשפה העברית, בלי לפגוע קשות. גיל, חשבתי על זה אתמול- זאת העונה הראשונה שהמותג הוא מכבי. רק דמיין שעונה כזאת מסתיימת בתארים- לא ישאר תחתון לקנות. זאת יכולה להיות הקלאסיקה של עוד עשרים שנה...

  הגב
 • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  אני מסכים עם הכל, פרט למשפט האחרון. המנואלה אכן כבשה שערים. לא פיזית כמובן, אלה מטפורית. אם טוענים שלאוירה יש השפעה על הנעשה במגרש ואם טוענים שטרנר הוא מבצר, אז מנואלה היא חלק מבניית ותחזוקת המבצר. ולאחר שאמרנו זאת, ודאי שצריך לתמוך בקבוצה כפי שכתבת, ולא כל קבוצת אוהדים לעצמה.

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   טרנר הוא מבצר, הוא מבצר בזכות האוהדים שלכם, אני מעריך בזהירות שהם היו מעודדים באותה רמה גם בלי המנואלה, ובכל מקרה אני מעריך שהמועדון השתתף בעלויות של המנואלה, עדיף כך על האולטראס שיממנו בעצמם

   הגב
   • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    אין לי מושג מי מימן אותה ויתכן בהחלט שהמועדון ובהחלט כך עדיף (אני הרי הסכמתי עם הפוסט). מה לעשות, כנראה לאוהדים המנואלה עושה טוב, וזה עושה טוב לקבוצה. אז נכון שאפשר בלעדיה, אבל איתה כנראה עדיף. עסקה משתלמת.

    הגב
   • גיא זהר הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    לסבר את האוזן לגבי המנואלה, כרגע היא הופעלה פעמיים או שלוש ומושבתת בגלל בעיות ביורוקרטיות. לגבי השתתפות הקבוצה - אפס עגול, האולטראסאות באופן עקרוני לא נעזרים כספית במועדון. אני גם לא מכיר שום פרסום שלהם שקורא להחרים את המוצרים הרשמיים של המועדון.

    הגב
    • דני הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     המנואלה מומנה בהדסטארט והמעדונים כולם ממנים בציוד את האירגונים כדרך לשלוט בהם

     הגב
     • גיא זהר הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

      אתה טועה לגבי האולטרסאות.

      הגב
      • גדי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       כאמור הבן שלי בארגון של באר שבע. המימון שלהם הוא רק מכספי תרומות של אוהדים. אני תורם להערכתי כאלף שקלים בשנה. רבים תורמים יותר. אין לי שום דרך לדעת מה קורה עם הכסף אבל אני יודע בודאות שזה חוזר אלינו ביציע בצורה כזו או אחרת. אני סומך על החברים שם. מכיר את חלקם והם אנשים זהב. רובנו קונים גם וגם. גם חולצת המועדון או מכיל או צעיף אבל גם ציוד של הארגון. הפועל באר שבע מבחינתי זה גם הקבוצה וגם הקהל שלה. לטוב ולרע. גם הנהלת הקבוצה יודעת שצריך לתת מקום לארגון לחיות כי זה טוב לכולם. אגב עדי היא אחלה בחורה ואוהדת נהדרת.

      • Ollie Williams הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       פששש כבר נתתם למנואלה שם? ;)

      • גיל שלי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       עדי באמת נהדרת

 • יואב הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  התלבושת של מכבי עכשיו- החלום הרטוב של כל אוהד, אין ספונסר, אין חברת הלבשה, רק הסמל, ללא שום הסחת דעת מיותרת ומכערת.

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   לגמרי

   הגב
   • אבשלום הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    אני כל כך שמח שחולצת החצי חצי שלי הגיעה עם הפאטצ' של הצ'מפיונס אבל בלי הסמל של ניבאה על הגב-תחתון. נקיה ויפה, חוץ מהטעות של להדפיס עליה שם ומספר...

    הגב
  • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   נראה אותך מדבר כשהחברה שהקטרית או של האמירויות תציע להיות הספונסר תמורת הלוגו שלהם על החולצה. אני מכיר קבוצות שאמרו שלא ישימו לוגו פרט לסמל, עד ש...

   הגב
   • יוני (המקורי, מפעם) הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    איציק, מה התעריף שלך לחסות קטארית על החולצה?

    הגב
    • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     לרכוש את ניימר וקוטיניו יחד לפי הביי אווט שלהם ושיישאר קצת עודף.

     הגב
 • אדם הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  אני לא מבין את התמהון - המועדון לא יכול ליצר מוצרים של האולטראס כי הם ארגונים בעייתים ולכן מי שרוצה להרגיש שייכות לאולטראס מחויב בעצם לקנות מוצרים של האולטראס ולא של המועדון. אם אתה אוהד אחר שלא מרגיש צורך להשתייך אליהם אז אתה כנראה תקנה מהמועדון. מעבר לזה שאם אני צריך לנחש, המוצרים של האולטראס זולים יותר ואז אנשים שנתקלים בהבדל במחיר ולא מבינים מאיפה הוא נובע ילכו לקנות בזול. נשמע לי כמו התנהלות רגילה של רוב האנשים ברוב הסיטואציות.

  הגב
  • חן הצהוב הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   אבל זו השאלה - אתה אוהד של האולטראס או של המועדון?

   הגב
   • צור שפי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    ושאלת המשך, נניח שקניתי חולצת אולטראס כי חשבתי שיהיה נחמד שבין 20 החולצות האדומות שלי תהיה גם אחת כזו, האם זה אומר שאני תומך באולטראס ולא במועדון? לדעתי התשובה שלילית.

    הגב
    • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     אני לא חבר בשום אולטראס אבל אני מנחש שאם הייתי הייתי קונה גם וגם. אם כבר החלטת להצטרף יש הגיון בלקנות מוצרי אולטראס ובכך לתרום לארגון. יכול להיות שחלק מהכסף הולך למקומות שלא צריך ללכת אבל היי, לפחות קיבלת חולצה :-) עדיף על סתם תרומה או דמי חבר. שוב, הכל בהנחה שבחרת להשתייך לאולטראס מלכתחילה. חרמות אני לא אוהב בשום מקרה. האם האולטראס ינדו חבר שבא למשחק עם חולצה רשמית?

     הגב
     • גיל שלי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

      ממה שהבנתי יותר גרוע מחרם, אסור לבוא עם זה ליציע שלהם

      הגב
      • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       אם כך זה דפוק לגמרי. אי אפשר לבוא עם חולצה של האולטראס וז'קט רשמי למשל?

      • גיא זהר הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       גיל, לגבי היציע הדרומי בטרנר אתה מוזמן להסתכל בעצמך, רובו ככולו עם חולצות רשמיות

   • אדם הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    זו ממש לא השאלה - יש אנשים שהם אוהדי המועדון שמשתייכים לקבוצה שנקראת האולטראס ורוצים להיות מסומנים ככה. לא מבין מה הבעיה (ואני ממש לא אחד מהם).

    הגב
    • צור שפי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     זה לא חד ערכי אדם. ראינו מספיק דוגמאות של נזק שהאולטראס עושים למועדונים כאשר המחויבות (= האהדה) שלהם למסגרת שלהם באה הרבה לפני המחוייבות למועדון.

     הגב
     • אדם הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

      איפה דיברתי על חד ערכיות?

      הגב
     • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

      צור, אתה צודק אבל זאת שאלה עקרונית לגבי השתייכות לאולטראס. אם החלטת להשתייך, הדיון ברכישת החולצה לא רלוונטי.

      הגב
    • משה הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     כן אבל העיקרון של "אני קונה אולטראס ולא מכבי" פשוט דפוק. בלי מכבי מה שווה האולטראס?

     הגב
     • אולטרע הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

      אם מחר בבוקר מיטש יחליט שהוא קונה את הפועל ת״א, מאחד אותה עם מכבי ת״א, משנה את הצבעים שלה לצהוב-אדום וקורא לה ״תל אביב יונייטד״, תהיה בטוח שהאולטראס של שתי הקבוצות יהיו הראשונים להילחם בהחלטה, שהיא אולי החלטה עסקית לגיטימית שבוודאי תתרום להצלחה המקצועית של שתי הקבוצות בנפרד (בטח להפועל...), כנראה במחיר אישי כבד, וגם הראשונים לייסד קבוצות אוהדים עם השם והסמל המקוריים, וגם זה במחיר אישי כבד. אז זה מה שהאולטראס של מכבי ת״א שווים בלי מכבי ת״א: סמל. זהות. היסטוריה. ערכים. כאלה שאינם עומדים למכירה בתרבות הצריכה.

      הגב
      • דני הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       תיראה אית ההצלחה המסחררת של מ.ס. אשדוד למה זה החלטה לא נכונה

 • טימבר מרק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  מועדוני האוהדים בארה"ב (זה מה שאני מכיר) עובדים על בסיס מתנדבים בלבד. כל הכסף הולך על טיפו, בניית\תיקון מגרש כדורגל שכונתיים, מילגות כדורגל וכו'. רוב הכסף שלי הולך לאולטראס, אבל מידי פעם אני קונה דברים של המועדון (האולטראס גם מייצרים דברים יותר יפים). כשאני חושב על אוהדי הקבוצה שלי כסה"כ, אולי 10 אלף נוהגים כמוני והשאר קונים מוצרים רשמיים בלבד. אני לא יודע מי החליט שקבוצות אולטראס לא יכולות לעבוד ביחד עם המועדון אבל זו שטות מוחלטת. קצת פחות אגו ומשחקי כוח וכולם מסתדרים יופי.

  הגב
  • צור שפי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   +1

   הגב
  • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   זה לא עובד ככה במדינת השחור/לבן :-)

   הגב
  • Ollie Williams הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   מרגיש לי ש 90% מהמהות של ארגוני אולטראס זה אגו ומשחקי כח

   הגב
 • יואב הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  הכרתי בזמנו, את איציק קוסמן ומאד האמנתי בקו שרצה להכיל באיצטדיון. מהרגע שפרש, מכבי נפרצה לכל אוור ושום דבר ממהמשנה הסדורה שלו לא השתמר. מאד חבל. הפכנו לרגילים, אלימים, קצרי רוח, חמוצים ועוד ועוד... איציק פשוט ראה מהלכים קדימה. אני איש מכבי. לא בלי, לא אבל, ללא שום תוספת. כך היה וככה יהיה.

  הגב
 • Gil - Zimbabwe הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  תגיד גיל למה אתה 56? יש משהו מאחורי המספר? אני שואל כי זה המספר שלי במכבסה של הקיבוץ מהיום שנולדתי (אתה מבין, קיבוץ של ניצולי שואה איך מתייגים את האנשים...). עד היום לא ראיתי אפילו ספורטאי אחד שזה היה מספר החולצה שלו.

  הגב
  • Ayalon הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   אני מניח שהוא לקח את המספר של לורנס טיילור האגדי של הג'איינטס

   הגב
   • איש הפח הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    הכיתוב Taylor על החולצה הכחולה של הג'איינטס - זו שאחרי הפוסט ומעל התגובות - מחזק במשהו את ההשערה. (-:

    הגב
  • Ollie Williams הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   אז אתה בטח חבר של הראפר סגול 59?

   הגב
 • maorbe הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  כמה מהפריטים האהובים עלי ביותר הם מימי השחקן ה12, לפני כ10-12 שנים. הם מהווים בשבילי סמל לרוח התקופה, עקרונות הארגון, ואהדה ללא תנאים. אומנם הזמנים השתנו והיום אין ארגוני עידוד - יש ארגוני אולטראס שאני מאוד סולד מהם. אבל אני בטוח שלרבים וטובים ביציע הארגון כן מהווה מקור גאווה. באופן אישי לא קניתי אף מוצר של הפנאטיקס מתוך עקרון, אבל אני עדין רואה חשיבות גבוהה לארגון אוהדים ושיהיה לו תקציב לבצע תצוגות ראווה. אני לא רואה הבדל בין לרכוש מהמועדון לבין הארגון וחושב שרוב האנשים בשער 11 הם כאלה, קונים מה שיפה וכו' ולא לפי מי שמוכר. אגב, באותן שנים בשחקן ה12 כל שקל שהגיע לקופה נרשם ושום דבר לא זלג החוצה, הכל חזר ליציע.

  הגב
  • Ollie Williams הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   תראה, אישית אני יכול להעיד שאני שמעתי במו אזניי חברי פנאטיקס שמוכנים ללכת ראש בראש עם המועדון ולשלם מחיר של הצלחה מקצועית למען "עקרונות" (קרי בעיקר משחקי כבוד ואגו ילדותיים). ואת אותם אנשים שמעתי גם אומרים שלא יקנו בחיים מוצר רשמי של המועדון לעאורה כי זה "סממן של הכדורגל המודרני והכסף שהרס אותו" או איזה שקר פסאודו-מרדני שכזה. ואלה עוד האנשים שאמורים להיות הקול השפוי והבוגר של הארגון. נשמע שהחולצה שלך של השחקן ה 12 היא סוג של חולצת רטרו...;)

   הגב
 • אמיתי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  קצת כמו שאנשים מעדיפים לתרום לעמותות שקרובות לליבם מאשר לשלם מיסים.. כאוהד יונייטד לא איכפת אם החולצות מיוצרות בבנגלדש והם לא הבראנד הרישמי. לא דואג לחוסן הפיננסי ולא מזדהה עם המניה של יונייטד. משאיר את העניינים האלה לאנליסטים ורואי חשבון. דואג לכיס שלי..

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   ברור שלמנצ'סטר יונייטד אין סיבה לדאוג, לא הייתי קונה שום דבר רשמי שלהם, ההכנסות שלהם גם כך גדולות בהרבה מההוצאות

   הגב
   • אמיתי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    זה לא תמיד היה ככה אבל ניקח קבוצה כמו ביתר שהבוס שלה, לפחות לפי התקשורת אבל לא רק, לא משקיע בה יותר מידי כסף. אתה מצפה מהם לעשות מאמצים בשבילו? ועוד בביתר ידוע שיחסית אין הרבה מנויים אז הם פחות אוהדים מנניח חיפה? קשה לי עם המשוואה הזאת קצת..

    הגב
  • James הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   מיסים זה שוד עם אקדח. תרומה זה לתת מרצון. הבדל גדול.

   הגב
 • יוני הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  מסכים עם כל מילה וקצת ארחיב. אם האוהדים יהפכו לכוח קנייה משמעותי וסעיף מכובד בתקציב הכנסות המועדון, היחס לאוהדים יהיה בהתאם. נוצרת אווירת שותפות, ושני הצדדים מרוויחים מזה.

  הגב
 • דורפן הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  זהו טקסט אנטי-אנרכיסטי קיצוני. אני מוטרד

  הגב
  • יואב הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   רצחת(((((((((((:

   הגב
  • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   אנטי-אנרכיסטי קיצוני = סחי ?

   הגב
 • אורן השני הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  כמו שבעיניך "קשר עם הקבוצה" הוא משהו חשוב (לעומת נניח "רק" לעודד אותה), להם יותר חשוב תחושת השייכות לארגון האוהדים / פנאטיקס / ווטאבר.

  הגב
 • שלו הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  1. חולצת קבוצה זה חובה, מה שמכבי עושה כבר מספר שנים מדהים אותי, כולל החולצה לזכר האב או של זהבי לרגל השיא ועכשיו עם הרטרו. 2. אוהדים רוצים לקנות, אנחנו בשנות השבעים שמונים חלמנו שנוכל לקנות חולצה אמתית כמו של השחקנים. מי פה לא היה קונה עכשיו חולצה רטרו של 77 / 79. ברומא כל החולצות הגדולות של המועדון מוצאות למכירה בגרירסה מודרנית (למשל חולצה של פלקאו הגדול. מי מהאוהדים לא יקנה חולצה של ויקי פרץ / בני טבק / אבי כהן. בטח אם יעשו חולצה עם גולדסטאר או אופנת ברוך... 3. המועדון חייב להגיע למצב שהוא מרוויח / מכניס כסף למערכת במחירים סבירים היום החולצות (הרשמיות השוות) קצת יקרות אולי כדי ליצוטר מהן מותג. חולצת הרטרו הכחול-צהוב אומנם נמכרה (אולי כפריט אספנות) אבל הייתה מאוד יקרה יחסית לשתיים האחרות. 4. הבן (שלי) קיבל לימולדת 8 חולצת בית של מיכה, מה שאני הייתי יכול רק לחלום (דרך אגב אותו מספר עליו אני חלמתי אז....)

  הגב
  • יואב הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   החולצה של 77 היא הכי גדולה שהיתה אוור. שירה.

   הגב
  • Ollie Williams הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   חולצת הכחול-צהוב היא חולצת משחק בעוד האחרות טישרטים פשוטים יותר, מכאן ההבדל במחיר.... לגבי הרווח, לדעתי סגירת החנות בדיזנגוף והתמקדות באונליין תגדיל הכנסות אבל בעיקר תחתוך משמעותית הוצאות. שכירות וארנונה עסקית בלב דיזנגוף זה לא סכום זניח ביחס לתקציב השיווק והמרצ'נדייז של המועדון.

   הגב
  • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   למיטב זכרוני בארה"ב אתה יכול להזמין חולצה עם איזה מס' ואיזה שם שאתה רוצה.

   הגב
   • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    אפשר מספר אחד ושם שלא תואם למספר? למשל גופיה של הליקרס עם מספר 32 והשם לארי בירד :-)

    הגב
    • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     למיטב זכרוני כן. לא משנה ניק אם טעיתי :-)

     הגב
    • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     אפשר שיקגו בולס עם מספר 23 והשם איציק :-) http://store.nba.com/Custom_Shop/partnerID/13558

     הגב
     • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

      עשית כבוד לג'ורדן חביבי ;)

      הגב
    • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

     גם של מכבי אפשר

     הגב
     • אמיתי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

      זה מעדיף חולצה עם 0 ולברון

      הגב
      • yaron הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       נראה לי שאם כבר הוא יבחר חולצה עם 0 ואמיתי ;-)

      • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       לא כותבים את המובן מאליו :-)

      • אמיתי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

       הציון שלו בסמסטר אצלי לא היה כזה עלוב. ויש מועד ב

 • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  יש לי שאלה, כשרוכשים מוצרים של בית"ר, ממנים את טביב, שזה גם סוג של מימון האולטראס. הלא כן?

  הגב
  • יואב הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   איציק, הפועל היום טענה, אני חוזר, טענה, שקל להיתפל אליה כי היא ס ק ס י ת. כן, ס ק ס י ת. אתה מבין משהו בנרקופיליה? אני פחות. .

   הגב
   • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

    אני רק יודע שהסטייה ההזויה ביותר זו נקרופיל פסיבי. זה כל מה שאני יודע בנידון.

    הגב
 • D! כאן ועכשיו הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  מה זה מנואלה?

  הגב
 • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  ראה: https://he.wiktionary.org/wiki/%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%94

  הגב
  • איציק הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   התגובה ל-D! כאן ועכשיו

   הגב
 • D! כאן ועכשיו הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  תודה איציק

  הגב
 • בארי ברודי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  "מי מימן את ממן?!? מכנס מכניס! לא נעים לי להגיד מה כתבו על אוננה ..."

  הגב
 • מיקו G הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  אוהדים הם יצורים רציונלים, הם רוצים קבוצה טובה יותר ורוצים יותר צבע ביציע. כמה השפעה תהיה לקניית מרצ'נדייז על היכולת של הקבוצה לרכוש שחקנים? נמוכה. ולכן הם יעדפו להוציא הכסף על דברים אחרים. לא עוזר שבמועדונים כמו בית"ר ירושלים, חולצה של חברת givova עולה 280 ש"ח.

  הגב
 • מאשקה הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  אני בדעה שמי שקונה מרצ'נדייז מהאולטראס, לא יודע בכלל מה זה אולטראס מבחינת מושג היסטורי.כמו שאוהדי הבריגדה בארנה מימי מלחה, לא כולם יודעם את המושג ההיסטורי של הבריגדה. מי שרוצה לקנות מזכרת מהקבוצה שהוא אוהד שלה, שיקנה, למה לא ? יבושם לו.

  הגב
 • אסף the kop הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  ברמת העיקרון אולטראס זאת חוליה אבולציונית המקשרת בין להק פרימטים לאדם המודרני.

  הגב
 • James הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

  בדיוק צופה בnba כעת ורואה מלא אוהדים עם חולצות של הקבוצה. באירופה אין דבר כזה.

  הגב
  • אמיתי הגיב: 5 חודשים לִפנֵי

   אבל אין לכם מנואלה!!

   הגב
 • שיר הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  סתם לצורך השוואה, גם חשבתי ש 170 שקל על חולצה זה יקר.. אבל זה בעצם יוצא משהו כמו 40 יורו.. חולצה רישמית בחו"ל עולה משהו כמו 80 יורו.. אז זה מחיר הגיוני לגמרי למוצר רטרו כזה מצליח.. היום רציתי לקנות מהאתר וגל החולצות נגמרו

  הגב
 • Simia הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  כמו ברבים מדיונים הנוגעים לארגוני אולטראס באתר זה, יש כאן חוסר הבנה מוחלט של האוכלוסייה שבה דנים. חמור מכך, אין גם שום ניסיון להבין את התופעה החברתית, מה עומד מאחוריה, מה מניע את האנשים, מה חשוב להם, מאיפה זה בא וכו'. במקום זה יש הסתכלות אגוצנטרית בכך שבוחנים ושופטים את התופעה מתוך תפיסת העולם של כותבי ומגיבי הבלוג, שברום אינם נמנים עם אותה אוכלוסייה. במקרה הטוב מבינים לא נכון את התופעה ובמקרה הרע מבינים שזה בבונים, פרימיטיביים, אלימים ותו לא. ממש אנשי העולם המערבי הלבן שבאו לבחון את התרבויות האוריינטליות והחליטו שכולם בבונים. מה שמעניין הוא שמאחורי התפיסה הזו עומד מנגנון פסיכולוגי מאוד פרימיטיבי, הטיית קבוצת פנים, שגורם לאנשים ה"נאורים" לתפוס את כל מי שלא הם ולא יושב ביציע שלהם כפרימיטיביים. לעצם העניין – יש אנשים שהאהדה שלהם לקבוצה שונה מחלק גדול מהאנשים הנכבדים שמבקרים באתר זה. כך הצלחת הקבוצה היא לא הדבר היחיד שחשוב להם (אף שהיא ללא ספק מאוד חשובה), יש דברים אחרים. למשל, חשוב להם שיהיה את הדבר הזה – עידוד, אווירה, "צבע". זה חלק אינהרנטי מאהדת הקבוצה עבורם. אני למשל לא הייתי מסכים בחיים לקבל הצלחה של הקבוצה הכושלת שלי בתמורה להפיכת האצטדיון לקמפ נואו. וכדי שהדברים האלה יהיו קיימים, כדי שיהיו אביזרי עידוד, עידוד מאורגן וכו' צריך ארגון (אני יכול להשוות איך נראה יציע עידוד עם ובלי ארגון וזה שמיים וארץ). והארגון צריך כסף (חוץ מזה שכבר נאמר כאן שהמוצרים של הארגונים הרבה פעמים יותר יפים ויותר זולים מהמוצרים של הקבוצות). האם יש תופעות לוואי שליליות – לעצם העבודה שהכסף הולך לארגונים מפוקחים ובכלל לתופעה העצמה – בהחלט כן. האם זה אומר שזו תופעה לא לגיטימית – ממש לא.

  הגב
  • שלו הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   המורה שלי לסירות הייתה כותבת על זה מריחה. יש פתיחה מלאה בתיאור אבל בלי תוכן. אין כאן שום טענה או ניסיון להתווכח עם טענה. ולעניין עצמו: האולטראס של מכבי עזבו את הקבוצה כשהפער מב"שנראה בלתי מחיק. הגדילו לעשות ולהצהיר את פירוקם בכל מדיה אפשרית. רצה הגורל והצטמק הפער לארבע נקודות ופתאום כולם יצאו מהחורים וחזרו כאילו היו שם תמיד. ועכשיו כב"ש במרחק נגיעה חזרו כאילו לשלוט ביציע. אז תודה רבה אבל לא תודה. אני מעדיף את מיץ' בכל יום בשנה.

   הגב
   • Simia הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    הטענה היא שיש אנשים שעושים את זה מכיוון שזה חשוב להם ולא כי הם מפגרים. האולטראס של מכבי חיפה שורדים יפה מאוד שבע שנים של שפל ורק בשנה האחרונה יש בעיות שם. הם גם היחידים שהגיעו למשחקי הכדורסל כשהקבוצה הייתה בליגות הנמוכות. לא חסרות גם דוגמאות מחו"ל.

    הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *