מבלימה להתקפה – נצחון על אשקלון

מכבי הגיעה למשחק והנצחון שלה לא היה מוטל בספק, גם כשתרגלנו יציאה מפיגור.

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מכבי תל אביב
ההשוואה בין המשחק הזה מול אשקלון למשחק בסיבוב הקודם מדגישה את הפערים בין הקבוצה שהיתה לנו אז, לזאת שיש לנו היום. אתמול עלינו למשחק בלי שני שחקנים חשובים במערך, בלקמן ובאבין. גם אצילי עדיין מתאושש מהפציעה, אז לכאורה גם אתמול מכבי חסרה שחקנים חשובים לא פחות מה"פצועים" של הסיבוב הקודם. בעקבות החלפת הצדדים במערך שלושת הבלמים, שרן עלה בצד ימין, וטיבי בצד שמאל, אה שכחתי שחקן חשוב נוסף שלא הגיע אתמול, שרן. מכבי לא שיחקה בצורה האופטימלית בה תרגלה במחזורים האחרונים, מיכה ושרן בשמאל, טיבי הרבה יותר טוב בימין מאשר בשמאל. הוספנו לכך אתמול תרגול חשוב של יציאה מפיגור, ועדיין גם בעשר הדקות בהן הקבוצה פיגרה במשחק, התחושה היתה מתי נעלה ליתרון, לא אם. כלומר כמעט אצל כולם, איה ישבה לידי וקיללה נמרצות את כל העולם וחברתו, בעיקר את שרן, עד שהשווינו.

*

אני יכול להבין את הסיבות שהובילו להחלפת הצדדים בין שרן וטיבי. הרעיון הוא ששרן עולה עם מיכה באותו אגף, כך שמיכה יכול להכנס לאמצע, ושרן אמור מדי פעם להשלים את צד ימין בהתקפה, ואז יש לנו קצת איזון עם שחקן הכנף בצד השני. במשחק הזה שרן שיחק תפקיד מיוחד, תחנה אחרונה בשוק הכרמל. בחצי הראשון כמעט כל כדור שהגיע לשרן, נמסר לאשקלון. המזל היה ששרן לא מסר להם מסירות מפתח, אל מסירות פשוטות שלא הובילו ליצירת יתרון מספרי על מכבי, ואשקלון לא הצליחה לפתח התקפות בעקבות מסירות אלה. הנקודה היא שגם מכבי לא הצליחה לפתח התקפות בצד ימין בגלל המשחק המוזר ששרן חווה. הגול הגיע מצד שמאל בפעם הראשונה בהיסטוריה בה אלירן הצליח למסור לדווידזאדה בצורה שלא תכריח את דווידזאדה להחזיר לו את הכדור. מאחר וכל האצטדיון, כולל שחקני אשקלון, כולל אלירן, ציפו שאלירן יבעט לשער במצב כזה, אופיר דווידזאדה היה ריק לגמרי, והפגין יכולת סיום משובחת מול השער. שער זה סיכם את עשר הדקות הטובות היחידות שמכבי שיחקו בחצי הראשון.

בחצי השני נראינו הרבה יותר טוב. גם לפני החילופים שהובילו חזרה למערך הרגיל והטוב, והחזירו את שחקן ההתקפה החשוב ביותר שלנו, דסה, שיחקנו קצת כדורגל. שרן תיבל מסירות לשחקנים בצהוב בין שלל המסירות שעדיין נמשכו לשחקני אשקלון. ברק יצחקי הצליח להיות מעורב בהתקפה גם לפני השער היפה שכבש. צד ימין שלנו חזר בעקבות כך לתחיה. מיכה שיחק הרבה יותר על הקו בהשוואה לשאיפה שלו לחזור לאמצע בחצי הראשון, וגולסה ירד אחורה לפתח את המשחק במקום לחכות ליד הרחבה כמו שעשה בחצי הראשון. כך נמנעו המחזות המוכרים של ההגבהות המתוחכמות של טיבי שמסתיימות בדרך כלל בספרינט של דווידזאדה שלא מצליח להדביק את הכדור לפני שזה חוצה את קו הרוחב ולעיתים את קו האורך.

ההצבה של ברק יצחקי בהרכב אכן התאימה למשחק בו החזקנו בכדור 79% מהזמן, שכן לא היה צורך בלחץ גדול מדי על היריבה, קשה ללחוץ יריב שלא מעוניין בכדור בשום פנים ואופן. ברק בחצי השני כבש שער, יצר שתי התקפות יפות כאשר עבר לצד ימין קרוב לרחבה, ואלירן הצליח לגנוב לו שער נוסף, כאשר נגח בכדור שניה לפני שברק הגיע אליו, משחק הראש של ברק טוב בהרבה, לכן הכדור לא הגיע לרשת. מישהו פה זוכר את הפעם האחרונה שאלירן כבש עם הראש?

*

המרענן הרשמי של הקבוצה המשיך, גם אחרי שעלינו ליתרון בדקה ה65, מכבי לא חזרה אחורה כמו שנהגה לעשות עד תחילת הסיבוב השני. המשכנו בלחץ כבד על השער של אשקלון, דסה נכנס ונזכרנו שאנחנו מסוגלים לשחק מהר בנגיעה אחת בכדור, מיכה איזן טוב בצד שמאל, וגולסה בתפקיד הקשר האחורי במקום דור פרץ, שיחק קרוב הרבה יותר לרחבה של אשקלון. זה אמנם הוביל לשתי התקפות מסוכנות של אשקלון, אבל המחיר היה שווה. מעניין למה ג'ורדי לא מוכן לבצע חילוף לפני הדקה ה65, אולי מדובר בטקס דתי כלשהוא.

*

לסיכום, עושה רושם שמכבי מכופפים את הברכיים, וחיזקו מספיק את שריר הרגליים. הקבוצה שיש לנו עכשיו גם כשהיא לא משחק מבריק, וגם כאשר שחקנים חשובים חסרים, בטוחה בעצמה מספיק כדי לא להלחץ משער מקרי שנכבש בתחילת המשחק. היא ממשיכה לשחק עד שריקת הסיום. האווירה ביציעים השתנתה לחלוטין, גם האוהדי לא נלחצו יתר על המידה מהפיגור המוקדם. נצחנו שישה משחקים מתוך שישה כדי לפתוח את הסיבוב, נצחנו שתיים מתוך חמש היריבות הצפויות שלנו בפלייאוף העליון, אנחנו כבשנו שלושה שערים בפעם הרביעית ברציפות, כל זה בשלל הרכבים שונים. בשלב הזה בסיבוב הראשון כבר הספקנו לאבד שבע נקודות, כך שבהחלט רואים בצורה ברורה מאוד את ההבדלים.

עוד משהו קטן, בשלב הזה בסיבוב הראשון דובר רבות על כך שרק אצילי, בלקמן ווידאר כובשים שערים אצלנו. אתמול הצטרף גם אופיר דווידזאדה לרשימה ארוכה בהרבה של כובשי שערים בליגה במדים הצהובים. בקיצור, יש לנו את בני יהודה ביום ראשון, ושבוע אחר כך המשחק שהוא הצומת האמיתי להמשך העונה. עד עכשיו בצומת בטרנר פנינו לתקופה המחורבנת ביותר שלנו העונה, בצומת של גמר גביע הטוטו פנינו לתקופה החזקה ביותר שלנו, ובעוד שני משחקים נדע אם לא רק כופפנו את הברכיים, אלא גם הושטנו יד לכיוון הרצפה שם נמצאת האליפות. כל הסימנים מעודדים מאוד.

נו האדל
צריך לדבר על מכבי

60 Comments

אוריה 22 בינואר 2018

הי גיל,
תודה.
למה אשדוד מוזכרת בכותרת?

גיל שלי 22 בינואר 2018

תוקן, תודה רבה, משום מה אני מבלבל בין שתי הערים החשובות בדרום הארץ לפעמים

אסף 22 בינואר 2018

"הגול הגיע מצד שמאל בפעם הראשונה בהיסטוריה בה אלירן הצליח למסור לדווידזאדה בצורה שלא תכריח את דווידזאדה להחזיר לו את הכדור"
פרייסלס

רועי 22 בינואר 2018

אני עדיין מתקשה להבין מה ייני יכול לתת בצד ימין שטיבי לא יכל.
זה שטיבי משחק יותר טוב בימין מאשר בשמאל זה דבר ידוע, אבל גם ייני נראה יותר בטוח בשמאל לאחר החילופים מאשר בימין. לא ברורה ההתעקשות הזו של ג'ורדי, ציפיתי לראות לפחות ניסיונות לחילופי מקומות ביניהם במהלך המשחק.

גיל שלי 22 בינואר 2018

מסכים לגמרי, אחרי שלושים הדקות הראשונות ג'ורדי היה חייב להחליף בינהם צדדים, זה זעק לשמים

עידו 22 בינואר 2018

אם כי הימין גם לא זר לייני, לא ברור איך הוא הצליח להסריח את הימין בצורה כזו מעוררת זעם.

צאצא של מיכה 22 בינואר 2018

נותן אופציה לגמישות המערך.. שייני עובר להיות מגן בצד שמיכה עובר להיות קשר.. רוב המחצית הראשונה שיחקנו עם קו של 4 בהגנה.

גיא זהר 22 בינואר 2018

נראה לי שיצחקי הרוויח חוזה לעוד שנה ( פייר, שער ענק, המנייק מתמחה כמו ברדה כששיחק במחיפה, לכבוש נגד קבוצת נעוריו).
בגלל קללת בוזגלו (ב"ש לא ניצחה בטרנר מאז שהוטלה) יש מצב שיחד עם ניו אינגלנד, כבר ב4.2 תהיה אלופה חדשה באופן מעשי.

עומר 22 בינואר 2018

מכריז ביטול על המנחוס שלך, לא יעזור.

גיא זהר 22 בינואר 2018

ברצינות, ראית אותנו לאחרונה? (והמשחק של מכבי אתמול היה החלש שלה בכל הסרייה) ברור שבעוד שבועיים רמת המוטיבציה שלנו תהיה שונה, וכששתי הקבוצות בשיא יכולתן בהרכבים הנוכחיים אני חושב שהן שוות פחות או יותר, אבל התסריט שהבאתי לא מופרך בכלל (מצד שני, אם ננצח את רעננה, יש מצב שהמושאלים שלכם ילחמו על מקום בסגל בשנה הבאה – בקיצור, בנ"י זה מוקש).

funfun 22 בינואר 2018

מצטרף לביטול המנחוס – הגמלים מנסים טקטיקות מנחוס שמתאימות לעונה ראשונה של אליפות ולא אחרי 2 רצופות :-)
עמה יעתיק ויעמיק לכם את הבור :-)

זיוון 22 בינואר 2018

קללת בוזגלו?
באר שבע ניצחה את המחצית השניה אחרי הקללה 1-0 .
ותנצח גם השבת.

קרקו 22 בינואר 2018

מילה טובה לאשקלון – חוץ מהגול, הם היו די מסוכנים בזמן שהכדור בכל זאת היה אצלם. הגיעו לכמה הזדמנויות לא רעות בכלל.
מצא חן בעיניי מס' 18 שלהם. לוגסי. אומרים שיש לו רגל שמאל טובה.

Ollie Williams 22 בינואר 2018

שחקן לוגסי
דיברנו עליו יורם

אוריה 22 בינואר 2018

+1

רן 22 בינואר 2018

פרץ נתן משחק מעולה ורואים שהוא מתרגל להיות בעל הבית. עכשיו הוא רק צריך ללמוד לבוא אחורה לדרוש כדור מהבלם (ובכך למנוע מהבלמים לנהל משחק) ופעם או פעמים לענות לעטר שצועק עליו כל פעם שלא מוסר לו (ובכך לחזק את המשחק הקבוצתי)

עוד דבר קטן, אם אני עטר אני עולה למשחק ועושה כל מה שאפשר כדי לבשל לוידאר ככה הייתי משתיק את הביקורת וקונה דקות משחק. אבל כנראה שבגלל זה אני אוהד והוא שחקן :)

יוני 22 בינואר 2018

אני דווקא ראיתי משחק פושר מאוד שלו. הלך המון, נראה קצת אדיש, לא יזם, לא בא לכדור.

ניב 22 בינואר 2018

בן חיים הוא לא הפליימייקר שהוא חושב שהוא?

רן 22 בינואר 2018

זה לא אשמתו פעם סיפרו לו שהוא צ,אבי ושכחו להגיד לו שזה לא באמת

קרקו 22 בינואר 2018

יש לו מיקום מעולה ופיזיות. לקח כל כדור וגם לא איבד אותו אחר כך. הפעם אפילו ניסה להיות יצירתי במסירות, בקטנה. זה לא היה מאד מוצלח, אבל גם לא קטסטרוף.
ולחשוב שכולנו, מומחי היציע, חשבנו עד לפני חודש שהוא מקרה אבוד. מכניס בך קצת צניעות.

Ollie Williams 22 בינואר 2018

להגנתנו, עד לפני חודש הוא שיחק כמו מקרה אבוד.
כמו שהרוויח כל שביב ביקורת במו רגליו, קח גם מגיע לו המון פרגון על קפיצת מדרגה ענקית.

לטעמי היה מצוין אתמול הגנתית, מתחיל להראות שיפור קל בצד ההתקפי, ואני מניח שהוחלף במחשבה על רביעי + הצהוב שסחב.

קרקו 22 בינואר 2018

זה בדיוק הענין. הרי סט היכולות (והחולשות) לא משתנה תוך חודש. מאמן טוב מזהה אותן ומנסה, תוך כדי תנועה, למצוא את הדרך לנצל אותן. לא קל. אנחנו, לעומת את, ממתמקדים באיבוד הכדור האחרון שלו.

ניב 22 בינואר 2018

נכון

Ollie Williams 22 בינואר 2018

קודם כל תיקון שכתבתי 'קח' במקום 'כך', לעזאזל….

ואני לא מסכים.
הוא לא היה טוב.
היום הוא מנצח תיקולים וקרבות פיזיים. במחזורים הראשונים כל יריב נפנף אותו בקלילות כשזכורים לי לרעה בעיקר המשחקים נגד בית"ר ובני יהודה בסיבוב הראשון.
הוא באמת עשה קפיצת מדרגה ענקית ומגיע לו שאפו, זה לא מוחק פתיחת עונה נוראית לפי כל קנה מידה.

funfun 22 בינואר 2018

הוא היה זוועה וויליאמס צודק. איבד כדורים בכמויות, עשה חורים ומסר רק אחורה ולאט. מאז ויאריאל הוא הפך מבור פרץ לשור פרץ :-)
מה שביטחון ותפקוד עושה לשחקן…
(והנוכחות של גולסה כמובן)

yaron 22 בינואר 2018

להגנתו ייאמר שכל הקבוצה הסריחה. לצפות דווקא ממנו שינהיג זה מוגזם בשלב הזה.
גם כיום הוא רחוק מלהיות באנקר או גרזן לעונה שלמה (כולל אירופה ונבחרת). הוא כן מראה ניצוצות ואם יתמיד יכול להיות שיהיה שם בעוד עונה שתיים.

יואב 22 בינואר 2018

יש בקבוצה הזאת גולים. ארבעה חמישה שחקנים בכיוון של דו ספרתי. סופר משמח.

יוני 22 בינואר 2018

זה סגל שבתחילת העונה אמרתי עליו שזו ההתקפה הפוריה בליגה. חסרים לנו 6 כדי להדביק את בית״ר, מאמין שזה יקרה עד סיום העונה

אחד העם 22 בינואר 2018

המשך היציבות תוך שיפור מינורי, אך עקבי. בעוד שבועיים בחינת בגרות ראשונה.
בסוגיית ייני, אני – ההדיוט הגמור, מרגיש לעתים כמו הילד, השומע את דברי החייטים, ב"בגדי המלך החדשים". מצטער, לעניות טעמי הדל, בהעדר דסה, שפונגין עדיף על ייני בימין, לעת הזאת וזאדה עדיף עליו בשמאל. ג'ורדי עצמו העיד ש ב 70% מהזמן אנחנו משחקים עם רביעיית הגנה ולא עם שלישיה. יש פרץ וגולסה לפני הבלמים וניתן לווסת את עליית המגינים להתקפה לפי הצורך. יש לי תחושה לא טובה לקראת חיפה בגביע. מקווה שאלו רק גלי חום של גיל המעבר..

ניב 22 בינואר 2018

גם אתה מודאג שאולי נעבור אותם במפעל הלא הכרחי הזה?

אחד העם 22 בינואר 2018

תמיד כיף לנצח את חיפה. מאז ייבוש החולה, הפסקתי להאמין ב"מפעל הכרחי".

אבנר משער 2 (206) 22 בינואר 2018

הייתה פעם שנה שאלי אוחנה (כשחקן) כבר באמצע העונה התחיל לפמפם: בית"ר רצה לאליפות. כשביררו איתו אם הוא לא מפחד (כמו כולם) מהמילה אליפות הוא ענה שזה מסר לחברים בקבוצה להתאמץ לאליפות.
אז גיל, אל תפחד לחזור לכותרת .

Ollie Williams 22 בינואר 2018

הפכנו לב"ש של לפני חודשיים.
משחק הגנה קצת חורק, חוטפים פיגור טפשי, משחקים בינוני אבל בסוף שמים 3.
ובעיקר משדרים שוב איזושהי עצמה על המגרש, שאפיינה אותנו באליפויות ואפילו בעונת האליפות הראשונה של ב"ש.

שיפוץ קל בינואר וזה לגמרי אפשרי.

השמן 22 בינואר 2018

באטוקיו, יצחקי, עטר – צ'ק
נשארו רק שוינפלד ורודריגז ואצילי כשיחזור
ומי יודע אולי אפילו סושיץ'

עידו 22 בינואר 2018

יש אנשים שלא מבינים את התרומה של באבין למכבי, אני מקווה שאתמול הם הבינו אותה. הוא בעיקר לא טב"ח, זו התרומה שלו. משחק הגנה פשוט רשלני של טב"ח (נזכרתי בקביעה שלך שהוא מקריב את ההגנה הקבוצתית בשביל האמוק הפרטי שלו).
לגבי איכות המשחק הכוללת – שיחקנו אתמול מול בונקר מפואר באמת. קבוצה שממש לא מנסה אפילו לגעת בכדור.
80-20 בהחזקת כדור זה נתון פסיכי. לא פלא שהיה קשה למצוא פרצות, הם שיחקו במערך של 6 3 1, כולם ב30 מטר מהשער שלהם. מול קבוצות פחות היסטריות אמור ללכת יותר טוב.
אני חושב שמכבי כרגע מתכופפת יותר מב"ש, נחיה ונראה.

רן 22 בינואר 2018

אל תפריע לאנשים עם עובדות.
ההגנה של מכבי עם באבין טיבי וייני עובדת נהדר.
טבח אתמול קיבל עוד צהוב מטופש ומיותר ואני כבר לא זוכר מתי הוא סיים משחק בלי כזה (אפילו מול בני ממב"ע)

ג'נובי 22 בינואר 2018

הפעם האחרונה, והיחידה, שכטר כבש בנגיחה חקוקה בדברי הימים של מכבי
דרבי 4-0.

צאצא של מיכה 22 בינואר 2018

שכטר?!?!?!?
התבלבלות מקוממת

Ollie Williams 22 בינואר 2018

הכ' והע' צמודות במקלדת….

ג'נובי 22 בינואר 2018

עטר כמובן

שלו 22 בינואר 2018

עוצמה
מכבי לא שיחקה מבריק, אבל שיחקה מספיק טוב עם הרבה עוצמה, זה מה שאני לוקח מהמשחק הזה.

דסה
באופן בסיסי הוא יותר מהיר מרוב השחקנים בליגה אז להכניס אותו דקה 65 כשהקבוצה השנייה כבר עייפה שלא לומר גמורה, זה מט.

יום רביעי
יורדי יכול לספר כמה שהוא רוצה על זה שהוא לוקח משחק משחק אבל ברור שהוא מחלק עומס כדי לעבור את המשחק מול ב"ש כשהוא מקום ראשון.
הבונוס הוא לארח את המשחק הראשון בפליאוף, ולהפוך את השני לפרוטוקול.
יש שלושה משחקים שכנראה יורדי רוצה אליהם את ההרכב החזק ביותר.
נגד חיפה וב"ש הוא מגיע נקי מצהובים.
מול בני יהודה יחסיר את פרץ.
לדעתי זה חישוב הדקות של דסה.
נראה לי שלא יפתח נגד בני יהודה.
גם ריקן ודבידזדה יחלקו את המשחקים.
מול ב"ש נראה לי שיעלו:
ראיקו
טיבי, באבין וייני.
דסה, גולסה, פרץ, ריקן ומיכה.
בלקמן ווידאר.
את ריקן יכול להחליף דוידזדה שחוזר לקצב לאט לאט.

בלייק 22 בינואר 2018

יני מצוות כבלם בצד של מיכה כי זה הצד שאין בו מגן טבעי. בצד השני משחקים דסה או דוידזאדה, שהם מגנים טבעיים ומנוסים יותר בסגירות על הקו. מיכה משחק יותר חופשי והרפתקני. הוא מתחיל על הקו, אבל כל הזמן בתנועה וצריך שחקן שיקרא את המצבים וינטרל בעיות.
הבעיה עם יני היא שהוא פשוט הולך ודועך מבחינת יכולותיו המקצועיות, אולי הביטחון ירד. אז אחרי אתמול אפילו "מעריצי סנט יני" מוכנים להגיד עליו מילה רעה, אבל אתמול היה נקודת קיצון. בגדול, הוא משחק ככה מתחילת העונה. חוסר ריכוז, חוסר ביטחון, סתם חוסר ביכולות, זה נהיה מש עצוב לראות.
אגב, תצפו בדקה 9-10 של המשחק אתמול, יני הצליח למסור במהלכה 5 או 6 מסירות ליריב כשאין עליו שום לחץ. עצוב.
וכקונטרה, עטר המושמץ. הוא דווקא שיחק אתמול טוב. סידר כמה מצבים, והיתה אפילו התקפה שבה הוא קיבל כדור לנבדל, וסימן (לגולסה נדמה לי) שהוא עשה תנועה כדי לשחרר את קיארטנסון, וזה אכן היה כך. עטר עושה תנועה כדי לפנות שטח לחלוץ. אמיתי לגמרי. לא נגעתי.

גיל שלי 22 בינואר 2018

אני מסכים עם הרוב, אבל אתמול באמת היתה נקודת קיצון לגבי שרן, ביחוד ההתקפה הזאת שאתה מדבר עליה, זה היה מביך. דווקא מאז המעבר לשלושה בלמים, וגם אחרי שחזר לשמאל אתמול, שרן נראה הרבה יותר טוב

יואב 22 בינואר 2018

גיל,
היה כיף לראות אותך בפורום השחקן. תכתוב יותר.

עומר 22 בינואר 2018

+1

בלייק 22 בינואר 2018

אני לא אנטי-יני, אבל לא בטוח שיזיק לספסל אותו קצת. זה העיר את קיארטנסון, וגם יני צריך איזה ריבוסט.

גיל שלי 22 בינואר 2018

הוא כבר ישב קצת, לטעמי המשחק אתמול היה היוצא דופן בתקופה האחרונה, וראינו מול חיפה שכשהוא לא נמצא אנחנו מאבדים משהו, זאת דעתי כמובן מבין אחרים שחושבים אחרת

yaron 22 בינואר 2018

אני מת על ייני, שמח שהוא חזר וחושב שכל קבוצה בארץ היתה שמחה לשחקן כזה בחדר ההלבשה וברוטציה. אתמול היה משחק חלש, קורה. אם צריך לשבת על הספסל הוא יישב בלי להתלונן.
נראה לי שהציפיות ממנו היו מוגזמות.

בלייק 22 בינואר 2018

באלטרנטיבות הקיימות במערך של מכבי- טב"ח, שפונגין או יני, אני אעדיף את יני. במיוחד בגלל המערך הלא סימטרי שמצריך פועל שחור שמבין שהוא כזה (טב"ח ירד) ואינטיליגנציית משחק (שפונגין ירד).
אבל, הוא לא ראיקוביץ' או אפילו קיארטנסון (=שחקן ללא תחליף במכבי). הוא חייב לשמור על ריכוז ולא להיות מושפע מרחשי הקהל. ואם הוא כן, אז שיתרענן קצת בחוץ.

גיל שלי 22 בינואר 2018

מסכים בלייק

אחד העם 22 בינואר 2018

בלייק, במשחק נגד חיפה היו לייני 11 חילוצים, הכי הרבה על המגרש.
זה לא נבע מטמטום.
מכבד מאוד את הדעות המצדדות בייני, אבל לא משתכנע (לעת הזאת, הכל נזיל בספורט).
במשחק בו אנו מחזיקים 80% מהזמן בכדור, אנחנו צריכים גיבויים ועיבויים? צריכים מגינים שיודעים לעבור שחקן, או, לפחות, לרוץ לאזור דגל הקרן ולהעביר כדור לרחבה, כדי לרווח את הבונקר. שפונגין עושה את זה טוב יותר מייני , גם אם פחות טוב ממה שעשה את זה בעבר. בטח ובטח זאדה. אני מאוד מסמפט את ייני ומתרשם מתבונתו ואישיותו. אבל לא קונה את הטענות שהוא הפיירוול הסמוי של הגנת מכבי.

אחד העם 22 בינואר 2018

11 חילוצים לשפונגין. (ייני לא שיחק)
טל"ח

yaron 22 בינואר 2018

בלייק,
זה בדיוק מה שאמרתי, הוא ממש ממש לא ראיקו או וידאר, הוא יופי של שחקן ברוטציה ובחדר ההלבשה.
לא יודע מה הבעיה אם אינטילגנצית המשחק של שפונגין… חסר יכולות התקפיות? מקבל, לא מספיק מהיר? מקבל. שוב, כגודל הציפיות גודל הכריות… :-) שפונגין יופי של מגן ימני מחליף, לא יותר אבל גם לא פחות.

בלייק 23 בינואר 2018

אני רק אבהיר שאני לא חושב ששפונגין מטומטם או טיפש.
מבחינת אינטיליגנציית משחק הוא נופל מיני בהרבה. אני מתכוון לקריאת מהלכים מראש, מיקום במצבים קשים (כאשר הוא לא בעמדת המוצא או כשמתרחש משהו לא רגיל, כמו שחקן שנופל או עושה שגיאה קשה), חיפוי על שחקנים אחרים וכו.
במשחק נגד חיפה הוא היה טוב, אין ספק. זה לא שאין לו יכולות, ורצון בוודאי שיש לו. גיבוי לא רע לעמדת הבלם הימני, אבל אני מעדיף את יני עליו, בגלל המכלול. לא כשיני בכושר רע כמובן.
ועוד משהו לאחד העם – לצערי גם כשאנחנו משחקים נגד אשקלון, אשדוד, עכו או איזו קבוצה שלא באה, מכבי צריכה חיפויים ועיבויים, וראינו את זה במשחקים נגד אשקלון, אשדוד ועכו. גם היום, באבין וטיבי (ומי שלא מצוות לידם) זה לא ההגנה של קרלוס וטיבי מלפני כמה שנים טובות. שפונגין יודע לשחק על הקו קדימה יותר טוב מיני, אבל זה מתאים למערך של שני מגנים. רוב הזמן במערך הנוכחי של קרויף מי שעושים את הריצות על הקו הם דסה או מיכה (כשדסה פצוע או נח). ככה שהיתרון הזה של שפונגין לא ממש רלוונטי, אבל יכול לעזור לשנות מערכים תוך כדי משחק.

אחד העם 23 בינואר 2018

בלייק, בתאכלס, מיכה משחק כשחקן חופשי. ג'ורדי עצמו הראשון לומר את זה. הוא לא צמוד לקו.
אמת , הבלמים לא מה שהיו (לטיפול בקיץ), לכן אתה מציב קו של פרץ-גולסה לפניהם. יתרה מזאת, אם המגינים התוקפים שלך לוחצים גבוה, יחד עם החלוצים מיכה וריקן, קשה מאוד לעכו ואשקלון וגם לקבוצות חזקות מהן, להוציא מתפרצות נגדך.

ערן (המקורי) 22 בינואר 2018

היה משמח אתמול בנתניה לעלות למקום ראשון אחרי זמן רב אבל מבחינתי משחק לא טוב. מה שהפריע לי:
1) היעדר כלים מספקים לפרוץ בונקר – משחק סטטי מדי לאורך דקות רבות. במידה רבה בגלל ההרכב.
2) יכולת מזעזעת של ייני, שמצידו גרר את ההגנה לולחשה (טב"ח וטיבי עשו את מנת השטויות שלהם). יצחקי לא צריך לפתוח, אני בספק אם יש מקום בסגל (למרות השער) לשחקן שלא רץ
3) ניהול משחק מרגיז של גורדי – היצמדות להרכב הפותח החלש, המתנה ארוכה ומתסכלת (לקהל) עד החילופים
4) לא היינו צריכים לעבור את כל הקשיים האלה כדי לנצח בבית את אשקלון. מכבי הקשתה על עצמה ללא סיבה. העובדה שראיקו הצטיין אומרת הכל.

tazza 22 בינואר 2018

1) לפרוץ בונקר זה קשה, בטח שאין את בלקמן ודסה.
2) מסכים סך הכל.
3) לא מדברים על זה (מכבי כן, השאר לא) שיש תוכנה שקובעת עומסים, אם ג'ורדי מתעכב זה יכול להיות בזכות הנתונים של התוכנה. בינתיים עברנו את מכת הפציעות הקשה ב-5 שנים האחרונות הרבה מעבר למצופה. זו גם הסיבה שדסה לא פתח.
4) מי קבע שראייקו הצטיין? מעניין אותי לדעת.

yaron 22 בינואר 2018

מכתב של מנספורד לשרת המשפטים ולמפכ"ל המשטרה.
"למרות שמכבי ת"א משקיעה משאבים רבים באיתור מעשי אלימות, זיהוי המתפרעים והשגת ראיות מרשיעות (תוך שלעתים היא מגישה למשטרה ראיות "על מגש של כסף") גורמי האכיפה ובהם משטרת ישראל, הפרקליטות ובתי המשפט, ממשיכים לגלות אדישות ואוזלת יד בכל הנוגע בטיפול באותם מתפרעים באופן המוריד לטמיון את המשאבים הרבים שאנו משקיעים בנושא"
http://m.ynet.co.il/Articles/5074671

tazza 22 בינואר 2018

זה יכול להיות הישג פוליטי כביר לפוליטיקיאי שיגזור קופון, לא מבין איך שקד/ח"כ כלשהו עף על זה. מירי רגב לא תטפל בזה מסיבות פוליטיות אבל השאר פראיירים.

Comments closed