צוללים קדימה

הגיע הזמן לקצת אינטגריטי אצל השדר המוביל של הכדורגל הישראלי.

אני זוכר איזה חצי גמר שנערך באצטדיון על שם מזהם העיר בחיפה. אם אני זוכר נכון זה היה מפגש בין הקבוצה הצהובה מתל אביב לבין הקבוצה מסכנין. היה שם משהו עם איזה חוץ. אני כמובן הייתי במשחק, אבל הדי השידור הגיעו גם ליושבי האצטדיון במהלך המשחק. השדר עמיחי שפיגלר לצד הפרשן שגיא כהן, נזעקו מרה על חוסר הספורטיביות שהפגינה הקבוצה הצהובה, או נכון יותר, הם הטילו אחריות כבדה על כתפי טל בן חיים, בתוספת תיאורים לא מחמיאים לאישיותו הספורטיבית. חשבתי בעקבות השידור שספורטיביות היא כנראה ערך עליון אשר פרנסי ערוץ הספורט מנסים להנחיל לקהל הספורט הישראלי, ועל כן הונחו השדרים להתיחס כך לכל מעשה של חוסר ספורטיביות. נו, אתם יודעים, המלחמה באלימות שזוכה לתשדירים כה יפים (משום מה לא זוכה לשיתוף פעולה בסגנון אחר), זה רק חלק מהנחלת הערכים הספורטיביים החשובים לעם ישראל כולו.

יודעים מה, אולי זאת לא היתה יוזמה מלמעלה, אולי זה באמת משהו שחשוב מאוד לעמיחי שפיגלר אישית.

*

כל מי שרואה שידורי כדורגל מליגת העל בישראל כבר מכיר את תופעת איתי שכטר. אני לא מדבר על צוללים אחרים, ויש מגוון רחב כזה אצלנו. אבל איתי שכטר הוא הבוטה מכולם, הוא מוסיף כיד המלך גם מעשי רמאות אחרים כמו תפיסת שוער בזמן הקרן במשחק מול קריית שמונה. איתי שכטר כנראה לוקח שיעורי משחק, או מימיקה לכל הפחות, שכן פרצוף הילד טוב ירושלים, התמיהה בכל פעם שנופל צולל לו, הוא חלק בלתי נפרד מהרפרטואר.

אתמול ראיתי את השידור במיוט, אבל את המשחק מולנו ראיתי עם פס הקול. באותו משחק איתי שכטר הצליח לסחוט כדור עונשין סמוך לרחבה באמצעות תפיסת באבין ומשיכתו לאחור לפני שפנה לצעדה לכיוון הרחבה, כאשר באבין ניסה להחזיר לעצמו את שיווי המשקל, השופט תפס את באבין ושרק לכדור עונשין. עמרי אפק הפרשן תפס את המעשה בשידור חי, אבל לא נשמעה טרוניה כלשהיא על הספורטיביות של המהלך מצידו של השדר, אחד עמיחי שפיגלר. באותו משחק זכורות לי גם צלילות אחרות של האיש והמסיכה, גם אז עמיחי מילא פיו מים.

הבנתי מחברים שאתמול עמיחי אף הביע תרעומת על כך שלא נותנים לשכטר פנדל מוצדק בגלל שחושדים בו שהוא צולל, מעניין למה השופטים החלו סוף סוף להתייחס בחשדנות לצלילותיו של שכטר, רק אתמול ספרתי לו ארבע.

*

אותו עמיחי שפיגלר מאוד כועס על טעויות שופטים שמטות משחקים כדבריו. אני לא מניח שהוא חושד בכשרים, אני בטוח שהוא לא חושב שהשופטים טועים בכוונה. אבל התרעומת ישנה, ובכל פעם הוא אף מעלה תהיה האם השופט צדק או טעה כאשר שרק או לא שרק לעבירה או יד ברחבה. הסלחנות שהוא מפגין לצלילות, לא מאפיינת אותו כאשר הוא מדבר על החלטות שופטים.

*

אני ממש לא מצליח להבין את סולם הערכים של השדר עמיחי שפיגלר. אני לא מיחס זאת לאהדת קבוצות, אני מיחס זאת דווקא לסוג של הכרות עם איתי שכטר, פמיליריות שמובילה אותו לאהוב ולסלוח למעשים השובבים והחביבים של הילד טוב ירושלים.

אבל, אני חושב שהגיע הזמן שהשדרים של אירועי ספורט אכן ילחמו על הערכים הספורטיביים. כאשר ישנו שחקן שאצלו הצלילה והרמאות היא חלק אסטרטגי ברפרטואר המשחק שלו (ובית"ר מבקיעה יותר משליש משעריה באמצעות מצבים נייחים, לכן יש שלל צלילות באזור הרחבה, זה מאוד משתלם), השדרים לא יכולים להתייחס לכך כאל מעשה נעורים שובב. מדובר בחוסר ספורטיביות בוטה שצריך לקבל יחס מחמיר לא רק מהשופטים (אי התיחסות אינה יחס בוטה, שכטר צריך לקבל צהוב בכל פעם שהוא מתחזה כפי שקבוע בחוקת המשחק) אלא גם מהשדרים. היחס של השדרים משפיע בצורה בוטה על איגוד השופטים. הגיע הזמן שהם יתיחסו ברצינות לספורטיביות של השחקנים, ילחמו בתופעות הרמאות, ויראו סוג של אינגריטי, הרי יש עוד מעשים לא ספורטיביים חוץ מחוסר יחס לצלילות והתחזויות. אני בטוח שברגע שכל השדרים בישראל יביעו מורת רוח קיצונית מכל התחזות בוטה במגרש, שחקנים יפחדו להתחזות, ושופטים יקבלו זריקת מרץ להשתמש בכרטיס הזה שנמצא בכיס חולצתם. הגיע הזמן שכולם יצטרפו למלחמה על הספורטיביות של המשחק.

מבלימה להתקפה - נצחון על אשקלון
הפסד נדיר באצטדיון על שם מזהם העיר

תגובות כמו עכשיו

 • בנצי גורן הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  נאה דרשת.

  הגב
 • חן הצהוב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  גילוי נאות. גם הצלילות של טב"ח2 הן לא ספורטיביות. הבעיה הייתה שהוא חיפש אותן גם כשכבר נשאר לבד מול השוער.

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   מסכים, בוא נאמר שבכוונה לא התיחסתי לעוד כמה שזה חלק בלתי נפרד מהרפרטואר שלהם. אבל, אצל שכטר זה ממש הפך לחולני, הוא דופק בין ארבע לשש צלילות למשחק

   הגב
   • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    כמו כן על הצלילות של טב"ח יש די והותר צקצוקים מטעם השדרים. (גילוי נאות - אני שונא צוללנים ומשכני זמן גם כשהם בקבוצה שלי)

    הגב
    • עמי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     כמה התעסקות עם הזוועה הבזוייה הזו שנקראת כדורגל ישראלי... אני מבין לאנשים ממש ממש אין מה לעשות בחיים או יותר גרוע הם מאמינים במוצר הזה. ישראלים מפגרים

     הגב
     • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

      סליחה? סוארס, נייאמר, בוסקטס? שמעתי נכון? מסכים, שחקנים הוגנים וספורטיבים ראשונים במעלה!

      הגב
     • עמית הלבבי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

      יש לך סימן X בפינה הימנית העליונה של הדפדפן. אתה מוזמן להשתמש בו.

      הגב
 • גיא זהר הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  גיל, אני מבין את התסכול, אבל בעיניי עיקר המאמץ צריך להיות מופנה, כמו במקרים אחרים, אל הרשויות האוכפות והשופטות ולא אל התקשורת. שים לב כיצד טובי אנשינו (ואני מתכוון באמת לטובים הפעם) התעסקו אתמול בקוריוזים מסביב ולא בדבר הכי משמעותי - הקריאות של הקהל.

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   כאמור ראיתי על מיוט, אבל שמע, עם התקשורת תיקח על עצמה את ההתחזויות כקמפיין, גם הרשויות האוכפות והשופטות יתיחסו לזה אחרת.

   הגב
   • בורדו פאפי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    אני חושב שאתה אופטימי מדי במקרה הזה. לדעתי, הפתרון טמון דווקא בסנקציות חסרות פרופורציות לעבירת התחזות. זה מגעיל. אני בעיקר סובל מזה ב NBA. חייבים להתחיל להעניש יותר את המתחזים.

    הגב
    • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     אין ספק שאתה צודק ויש צורך באכיפה קשה הרבה יותר - ובעיקר רטרואקטיבית. זה ברור שאם על כל צלילה ודאית שחקן יקבל 3 משחקים בחוץ על סמך צילומים, גם אם במשחק עצמו השופט נפל בפח, התופעה תיעלם מהר מאוד. אבל זה גם עניין של הלך רוח ציבורי. לדוגמה, לי זה מרגיש שהציבור שופט פוסטים בפייסבוק או ציוצים בטוויטר הרבה יותר לחומרה מאשר, למשל , הטרדות מיניות. ולכן דחיפות הסנקציות והאכיפה בהתאם.

     הגב
   • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    התקשורת לא תיקח את זה כי אז המדליפים לא ידליפו להם. הכל קח ותן שם.

    הגב
  • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   שמע, דוגמה מהחיים עצמם - פרצו לי בעבר פעמיים לדירה. בשני המקרים המשטרה הגיבה די בעצלתיים ואת האנשים אין ממש איך למצוא אז הם ממשיכים להסתובב להם ולפרוץ לבתים נוספים. כן, יש טענות למערכת האכיפה והמשפט שאין מענה הולם, זה לא אומר שאי אפשר לבוא בטענות לבן של ז**ה שניצל את זה.

   הגב
   • גיא זהר הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    אני לא מזלזל בחשיבותו של קמפיין ציבורי להזזת דברים, אבל נניח שתמגר את תופעת הצלילה המעצבנת והדברים המעצבים האחרים יישארו. אני בעד לשים פנס על הגורמים האחראים ולא על התוצרים הנלווים

    הגב
 • ישי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  ממתי אסור לבצע עברה במשחק? זה לא שהוא שובר רגליים לשחקנים. לא רואה בעיה ששחקן יצלול ויקבל את העונש כפי שמגיע לו. אם יש תלונות הן לשופטים.

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   אם היו מענישים כמו שצריך על כל התחזות, שכטר היה מורחק בצהוב שני מכל משחק בדקה ה30, אולי אם שדרים יתחילו להתיחס לרמאויות האלה, אז השופטים יקבלו אומץ לשלוף את הצהובים

   הגב
   • ישי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    עם זה אני מסכים. אני רק חושב שאין מה לבוא אליו בתלונות.

    הגב
    • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     ישי - לפי ההגיון הזה אי אפשר לבוא בטענות לאף אחד. אני בכוונה אגזים. אי אפשר לבוא בטענות לרוצח כי יש עונש על רצח. עבירה לפי ההגיון שלי היא משהו שאסור לעשות ולכן יש חוק נגד זה ואיתו גם העונש שקבוע בחוק. קיום העונש לא פוטר מאחריות את עובר העבירה ולכן בהחלט ניתן לבוא בטענות לעובר העבירה בכל תחום שיהיה. נ.ב לשבור רגליים זו עבירה בדיוק כמו תפיסה בחולצה. ההבדל הוא רק בחומרת הענישה.

     הגב
   • סטיב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    השופטים צריכים לקבל אומץ לעשות את העבודה שלהם בעקבות פרסום בתקשורת, אתה מבין כמה עקום ועלוב מה שאתה טוען? זה פח אשפה טהור של ספורט וצריך היה מזמן לסגור את הענף אבל כל עוד יש גיל שליים פאתטיים שקבוצת הפוטבול שלהם לא רלבנטית כבר משבוע 3 זה לא ישתנה.

    הגב
  • בלייק הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   זה עניין של תפיסה. אני נוטה לכיוון הרומנטי של הכדורגל האנגלי של פעם, שהיה בו כבוד למקצוע ולצופים (ומבחינה זאת, אני מחשיב רק את "מבחן הצופה הנייטרלי"). יש נורמות שעצם התבססותם מורידה את הערך של כל המשחק או החווייה. שחקנים מתחזים סדרתיים כמו שכטר וטב"ח 2 (וכן, גם מליקסון) מזנים את המשחק ומורידים (לי). זה לא אומר כמובן שאי אפשר להאשים גם את השופטים.

   הגב
   • ישי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    אני חושב שזה לא הולך ביחד עם הרבה כסף. אם כי אומיץ' בשנה שעברה הודה במשחק קריטי שהוא נגע אחרון בכדור ושינה החלטת שופטים (אם כי לא ברור לי איפה בחוקת הכדורסל כתוב ששופט יכול לקבל גרסה של שחקן) ובסוף הפסיד, אולי בגלל זה. אז אולי זה עוד קיים...

    הגב
  • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   אין בעיה לגנוב, זה לא שאני שובר לנגנב את הרגליים, לא רואה בעיה שאדם יגנוב ויקבל את העונש המגיע לו. אם יש תלונות הן לשופטים.

   הגב
   • ישי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    מאוד דומה, משחק לחיים.

    הגב
    • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     אז הבעיה היחידה עם גנבים היא שהשמשטרה לא תופסת אותם?

     הגב
    • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     ישי יא חביבי, לפי ההגיון הזה אם חצי מדינה גנבים החצי השני צריך להיות משטרה. לא צריך בכוח להיתפס לטיעון כושל לוגית, פשוט תסכים איתי שחינוך הוא פיתרון שקודם הרבה לחקיקה ואכיפתה.

     הגב
 • אמיתי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  מסכים עם המגיבים לפני- הבעיה איננה בתקשורת אחא בשופטים קודם כל ואחכ במאמנים. אשלי יאנג הגיע ליונייטד עם 5 כוכבי צלילה. ניגמל ולא בגלל הדיילי מייל

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   לא מסכים, לתקשורת יש כח, למשל בזכות התקשורת משיח כבר לא שופט משחקים של מכבי, בעקבות הצווחות של שפיגלר על חוסר הצדק שנעשה לנתניה, היא קיבלה פנדלים שלא הגיעו לה במשחק מול אשדוד. הגיע הזמן שינצל את הכח שלו למשהו חיובי

   הגב
   • אמיתי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    זה לא שלתקשורת אין כוח ושהיא לא אמורה להשתמש בו למטרה הזאת רק שהיא האחרונה בשרשרת בערך. קודם כל שופטים מאמנים ושחקנים

    הגב
   • ישי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    התקשורת היא גוף שמטרתו היא כסף. לא כלב השמירה של חוקת הכדורגל וגם לא כלב השמירה של הדמוקרטיה. מקסימום כלב.

    הגב
   • yaron הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    גיל, לא תפסתי ממך בן אדם נאיבי, אתה באמת מצפה למשהו מתקשורת הספורט בישראל???

    הגב
  • משה הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   אשלי יאנג נגמל בראשך כי אתה אוהד יונייטד. הייתה לו עונה אצלכם שהוא צלל וקיבל פנדלים 3 או 4 שבועות ברצף. אחד הדוחים.

   הגב
   • wazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    זה היה בעונה הראשונה שלו זה היה דוחה והוא הפסיק, לעומתו סוארז אפילו התגאה בזה וחגג שער ככה מול מויס

    הגב
    • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     סוארז????? לא יכול להיות.

     הגב
   • אמיתי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    הוא לא סתם נגמל אלא ננזף עי פרגי. ובעונות האחרונות הוא כבר ממש לא עושה את זה. אבל זה רק בגלל שאני אוהד יונייטד

    הגב
    • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     כן כי משה מאד אובייקטיבי אחרי שהקניבל שיחק אצלו. פרייסלס.

     הגב
     • משה הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

      אני לא הגנתי על סוארס אלא עניתי לאמיתי ששיבח את יאנג. כרגיל כשזה מגיע לשחקן שלך(מכבי, יונייטד) אתה מתחיל לירות לכל הכיוונים מבלי להתייחס לנקודה, די תואם את הפוסט של גיל שכותב פסקה מיותרת על מכבי כדי להגיע לנקודה אחרת חשובה כשלעצמה.

      הגב
      • אמיתי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       אבל משה הנקודה שניסיתי להעביר היא לא יאנג ולא על יונייטד. התייחסת לטפל

      • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       לא זכור לי שאני "מקשקש" בפוסטים של ליברפול והפועל(דוגמאות) על שחקנים שלהם כמו שאתה נוהג לעשות תדיר. מה שיפה ועקבי זה שהאף שלך תמיד מריח אצל השכן. זאת תכונה נאצלת, קבל מדלייה.

      • משה הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       האף שלי מריח אצל אחרים...אשתמש ביומרה שלך - פרייסלס.

      • משה הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       אמיתי, אני חושב שללחץ תקשורתי יש משמעות, גם בהקשר של יאנג ובכל מקרה אני לא מכיר מאמן ישראלי שייקח שחקן שלו ויחנך אותו בנושא.

      • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       כל החיים משה, מריח חרא אצל אחרים. או לפחות מה שמתועד פה. מאד קנאי להערכתי.

      • משה הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       יומרנות לא עולה כסף.

      • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       חוסר האהבה שלי לליברפול לא צריכה לבוא לידי ביטוי בכל פוסט, בטח של ליברפול. מותר גם לך. שיהיה לילה טוב.

      • אמיתי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       משה. כתבתי למעלה- לתקשורת יש כוח והיא צריכה להשתמש בו אבל קודם כל השופטים המאמנים והשחקנים- אלו שאשכרה מקבלים כסף על הדבר הזה וזה המקצוע שלהם. זה שאין מאמן ישראלי שיחנך ככה זו חצי מהבעיית שורש- תרבות ונורמות ספורט מגעילות. התחזויות זה רק סימפטום

   • אסף the kop הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    יאנג צוללן אבל רונאלדו זה כבר מדריך צלילה

    הגב
    • ברקוביץ הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     אותו פרגי לא הצליח לחנך

     הגב
    • אייב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     רונאלדו צולל ומתבכיין. יאנג זורק את עצמו כאילו פגע בו ברק, וקם אחוז תזזית, עם מבט של 'אני גבר, שברו לי את הרגל וקמתי מהר'. יש לרונאלדו הרבה מה ללמוד.

     הגב
 • אורי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  לא סתם מאזן ההבקעות של ב"ש ירד השנה ושל בית"ר עלה באחת שכטר צולל וקלאודימיר בועט פנימה, בשנייה אין את ברדה שיצלול ואת בוזגלו שיבקיע מזה הבעייה שכששופט כבר מועיל בטובו להוציא צהוב על צלילה, הוא בחיים לא יתן עוד אחד (כמו שוער שמבזבז זמן או קופץ 3 מטר קדימה בפנדל - לכו תראו את אלוף האלופים בעונת פאקו נדמה לי - חיימוב קיבל צהוב בפנדל הראשו ןוהמשיך לרמות בכל הפנדלים בלי תגובה)

  הגב
  • בן בלי בית הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   אין את ברדה, אבל שהר, אייבינדר ובעיקר מליקסון עדיין מתחזקים את מועדון הצלילה בדרום

   הגב
   • אורי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    אבל אין את בוזגלו שיעשה מזה משהו

    הגב
    • גדי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     בכיינים ללא תקנה. שום פנדל שנה שעברה לא היה על ברדה. צוללן או לא אלו הנתונים היבשים. גיל בכוונה לא נכנס לרמות של צלילות כי זה יש בכל קבוצה ולא שזה בסדר. הוא מדבר על מקרה הקיצון. אבל אתם משמרים את הבכיינות כדרך חיים. יש אין בוזגלו ששנה שעברה כבש רק שניים מנייחים גם לא מבלבל אתכם. מתכוון לכם ספציפית ולא לגיל שתמיד מנסה לראות את הדברים באופן מציאותי. עד השבוע לא קיבלנו שום פנדל העונה. לא קשור לשום דבר מלבד זה שאנחנו פשוט נמצאים פחות ברחבה ומשחקים פחות פנימה. תוצאה של רמה נמוכה. פחות אינטנסיביות והכנסות כדורים לרחבה.

     הגב
     • בן בלי בית הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

      צלילות זה לא רק פנדלים או נייחים ישירים. אנחנו משמרים בכיינות? עד כמה שזכור לי גולדהאר עדיין לא שלח מכתב פתוח לאיגוד השופטים ל-פ-נ-י משחק. גם לא אחרי. גם לא אחרי שצלילה מפוארת של מליקסון הכריעה סופית את העונה

      הגב
      • גדי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       בקיצור ממשיך להתבכיין. שום צלילה לא הכריעה שום עונה. אין שום צוות שמראה צלילה. רק רואים גלישה של דסה לכיוון הרגל של מליקסון אבל לך לאורי קופר פרשן הכי מוערך בישראל שניתח את הסיטואציה ואמר שלאחר אין סוף צפיות בסיטואציה הוא מעריך שהייתה נגיעה ברגל של מליקסון. אז כל קביעה חד משמעית לא תהפוך את הנהי שלך למבוסס. שלחה מכתב. אז מה? כל קבוצה מקבלת ומקופחת. המחשבה שמכבי תל אביב מקופחת סדרתית כל כך מופרכת שזה מביך להתחיל למנות זאת. מה כבר ציפו ממך פה? להיות ענייני?

      • בלייק הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       לא שאני מסכים עם כל מה שאורי ובב"ב כתבו, וזיהוי צוללנים סדרתיים הוא מאוד סוביקטיבי כמובן. אבל, במקום לכתוב בכיינים, תראה איך אוהדי מכבי רבים כאן יצאו נגד תופעת טב"ח 2 כששיחק במכבי - הבכיינות, הצלילות, הכל. זה לא הכל מכבי מול ב"ש. אפשר לאהוד את ב"ש ולאהוב את מליקסון ועדיין לראות שהוא מחפש כל מגע קל באזור הרחבה כדי ליפול. לעיתים בצורה מאוד תיאטרלית. זה לא אומר שזה תמיד מצליח כמובן. עם שאר הדברים שלך אני מסכים. הירידה בגולים מכדורים נייחים הגיעה עם ירידה ביכולת הכללית. לא שופטים הכריעו אף אחת מהעונות האחרונות. ומכבי לא יותר מקופחת מב"ש.

      • בן בלי בית הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       איפה טענתי שמכבי מקופחת סדרתית? אודה לך אם לא תדבר בשמי. גם לא מבין למה אתה מתגונן כל כך. יש מישהו עם עיניים בראשו שיכחיש שמליקסון צולל המון? או ברדה? כשטב"ח היה במכבי מישהו טען שהוא לא צוללן? עובדות הן עובדות. מה מוכיח הנתון של בוזגלו? אין קשר בין תוצאת הכדור הנייח לצלילה שקדמה לו. הדיון הוא לא רק גולים בעקבות צלילות אלא צלילות באופן כללי. אלונה יכולה לשלוח כמה מכתבים שתרצה. רק אחכ להגיד שבכיינות אצלנו זה דרך חיים זה די מצחיק. לגבי הפנדל שנה שעברה נסכים שלא להסכים. בהתחשב במה שעמד אצלנו על הקווים, תואר כנראה לא היה יוצא מזה בכל מקרה.

      • גיא זהר הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       עזוב גדי, טוב שיש להם לנפנף במכתב, שעדיף שלא היה נכתב, לפני ארבע שנים בשביל להזכיר את האלו שהם כל כך מפחדים מהם ולכן לא מפסיקים לדבר עליהם. אז בשביל לנקות את השולחן: באר שבע ואוהדיה מלוכלכים, צוללנים, משפיעים באופן לא הוגן על השופטים, מנצלים את היותם פריפריה ובקיצור, תמצית הרוע בכדורגל הישראלי.

      • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       לא קשור לאלונה לא קשור לשופטים ומה הם כן שורקים או לא מליקסון, איינבינדר וברדה הם צוללנים ובכיינים מהסוג הבזוי ביותר. על גבול השכטר. איינבינדר משחק חזק הגנתי, מתקל בלי חשבון, ואז מכל נשימה לידו מתפתל שעה ויש אינספור הוכחות מצולמות העונה. גם טב"ח2, יואב זיו כשהיה פעיל, ולא עולה לי דוגמה נוספת לשחקן שצולל כדרך חיים כמו כל הנ"ל - צוללנים בזויים. אולי היה שם פנדל של דסה על מליקסון, אולי לא, מה שבטוח הוא שריינשרייבר שופט זוועה (ולא רק נגד מכבי, באופן גורף. נתניה-אשדוד מישהו?) ואני לא מאמין לאף מילה שלו. כמו כן היו לו כמה שריקות הרבה יותר בזויות במשחק הזה והוא לגמרי הכריע אותו. זה שהגענו למצב שזה גם הכריע את כל העונה זה אשמת מכבי בלבד. והכי עלוב, גדי וגיא, זה לכתוב מניפסט מתבכיין שמטרתו להאשים את כל העולם ואחותו בבכיינות.

      • בלייק הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       גיא - אתם בוחרים בדרך הקלה של להגיב לאיזה פיפס מוקצן שלא משקף את מה שרוב אוהדי מכבי כאן כותבים, ואז מנפחים ומגזימים כדי להגחיך. אתה (וגם גדי) חושבים שמליקסון לא בקטגוריה הזאת (של הצוללנים הכבדים)? תגידו את זה וזהו. זה בסדר. כמו שכתבתי למעלה, זה עניין סוביקטיבי. מספיק אוהדי מכבי כאן כתבו היום, ועוד יותר בעבר, שטב"ח הוא צוללן ופרובוקטור. לא יודע אם אתה זוכר (כנראה שלא), אבל בסיפור הגול עם סכנין, אני כתבתי אז כאן נגד המהלך (אם כי עוד יותר נגד העליהום) ושמכבי היתה צריכה לתת לסכנין להשוות. ההתעקשות לצאת צודק הוציאה את מכבי טיפשה. ולגבי "אלו שהם כל כך מפחדים מהם", אתה מתכוון להפועל ב"ש כקבוצה? זה לא עניין של פחד, אבל בהחלט ב"ש היא הקבוצה הטובה בארץ בעיני. זה לא סותר. בדיוק כמו שאני חושב שמליקסון שחקן מצוין, אבל גם נהיה צוללן עם השנים. אגב, לא מדברים על זה (בטח לא מספיק), אבל האשם העיקרי בזה שהיום מכבי ראשונה הוא ברק בכר. היה צריך להוציא הרבה יותר, למרות הנסיבות המקלות. לא פגע עם הרכש ולא מצליח לייצב הרכב טוב ורעב מספיק.

      • גיא זהר הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       בלייק וגם אולי, הכוונה לא אליכם אלא לשניים האחרים שמייצגים בהחלט מגמה לדחוף את ב"ש לכל מקום. אני ממש לא אוהב את מה שנהייה מברדה בערוב ימיו ובהחלט כמות הצלילות של מליקסון/אייבנדר/שהר ועוד מוגזמת. אני האחרון שמגן אוטומטית על כל מה שקשור לב"ש, אבל למה לדחוף אותנו לכל מקום? ולגבי בכר, הוא נכשל מנטאלית, את זה כולם רואים. בגלל זה מאמין באמת ובתמים שאליפות שלכם, קל.

      • בלייק הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       אוקי, קיבלתי

 • Gil - Zimbabwe הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  נראה לך ששפיגלר קורא כאן באתר? הרי הוא מגיע לכל משחק ובעיקר של מכבי עם אג'נדה מוכנה מהבית והוא רק מחכה להזדמנות הראשונה לשפוך אותה.

  הגב
 • אלעדכ הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  לא שאתה לא צודק, אבל זה נשמע לי קצת "שמעון ריקלין מתלונן על התקשורת". למי אכפת עמיחי שפיגלר? התופעה היא פסולה והטיפול בה לא יגיע מיציע השידור של ערוץ הספורט

  הגב
  • חן הצהוב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   נראה לי שמה שגיל אומר זה שאם השדרנים מתלוננים על חוסר ספורטיביות, ויעשו את זה על כל המקרים ולא רק מה שבא להם. בנוסף הוא קורא לתקשורת ליצור דעת קהל נגד המעשים, כך שגם אם ימשיכו - לפחות ה"פושעים" ירגישו לא בנוח וקצת יתביישו במעשים שלהם.

   הגב
   • אלעדכ הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    הצורה שזה עובר היא "על מכבי כן התלוננתם". קצת מיותר בעיני. וסובייקטיבי לגמרי. ברור שכל אוהד בטוח שכל העולם נגד הקבוצה שלו

    הגב
    • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     כתבתי במפורש שזה לא נובע מאהדה לקבוצה אלא מסימפטיה אישית לשכטר, בכוונה לא כתבתי על צוללי הדרום, אבל בטח זה פוסט של מכביסט אז ברור

     הגב
     • גדי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

      כתבת על נושא חשוב. על תהיה פופוליסט. לא מתאים לך.

      הגב
      • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       אתה צודק, סתם עצבן אותי שמנסים לייחס את זה לקבוצה וניסיתי להמחיש שלא, ממש לא מתכוון שלשם זה ילך

      • אלעדכ הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       שוב להדגיש את דעתי - לדבר על תקשורת בהקשר הזה זה להיצמד לתפל. זה לא איזה סוד כמוס שאף אחד לא ישים אליו לב אם שפיגלר לא ידבר. האצבע המאשימה צריכה להיות מופנית לגורם האחראי בעולם הכדורגל

      • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

       לא עניין של סוד אבל הלך רוח בהחלט משפיע. מי לדעתך עשה מעשה יותר גרוע - אדם כמו גרבוז, או גידי אורשר, או עירית לינור - שכתבו/אמרו משהו מביך/מגעיל בצורה כזו או אחרת (אסף בא לטנף בעוד 3....2.....1....). קח מפורסמים שאנסו או הטרידו מינית כמו אייל גולן, ינון מגל, משה איבגי. מי מקבל יחס ציבורי גרוע יותר? מי מותקף יותר בתקשורת וברשתות?

 • אביאל הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  שאלה - האם לדעתך גיל לא צריך לתת לשכטר פנדל בגלל שהוא נוטה לצלול ? אגב, אני שמעתי אתמול של שפיגלר ואפק ואחרי זה את גוטמן, גינצבורג ומודי בראון מדברים על ההתנהגות של שכטר.

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   לדעתי לא צריך לשרוק שום דבר לטובת שכטר אלא אם מדובר במשהו ברור וחד משמעי מעל לכל ספק

   הגב
   • ניב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    בדיוק

    הגב
   • אביאל הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    גיל - אבל אתה פוגע במהות של המשחק והחוקים שלו, שופט שלא ישרוק רק בגלל שזה שכטר פוגע בחוקים ופוגע במשחק, בדיוק כמו שלא תרצה שכבאים לא יבואו לכבות למישהו את הבית גם אם הוא התקשר כמה פעמים ודיווח על שריפת שווא, לא ? הנקודה היא אחרת, צריך להעניש את שכטר על ההתחזויות ולא לשפוט אותו על המגרש, זה לא אתי, זה לא חוקי וזה פוגע במשחק, אם תיקח את זה למיליון תחומים אחרים בחיים אני בספק אם תסכים לאוכף החוק שלא לפעול כמו במקרה הזה.

    הגב
    • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     אני לא מסכים. ברור שעדיף שיתחילו עם צהובים והרחקות, אבל כרגע נקודת ההנחה לגבי שכטר צריכה להיות שהוא מרמה, רק אם אתה משוכנע שאכן הוא סחט פאול, תשרוק, אבל ממש משוכנע

     הגב
 • 7even הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  אתה מצפה לאינטגריטי מהתקשורת בישראל ומצד שני לא מבקר אותם כשהם תוקפים את ראש הממשלה סטייל היינו ונצואלה

  הגב
  • אזי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   איך חזרנו לתגובות של 2014?

   הגב
  • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   הוא גם לא מגנה עסקאות נשק עם ארגונים מפוקפקים, ולא מגנה את מחירי העיקריות במזנון הכנסת. גיל תתבייש לך ינוכל!

   הגב
  • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   עוד פעם אתה? מה שלום אייזיה?

   הגב
 • יוני הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  כמה ששכטר מוכשר, ויש לו כישרון ברגליים, ככה הוא דוחה. הסיכול הממוקד לתופעה הזאת, ואני בכוונה משתמש במונח הזה מאחר והוא מחבל במשחק, צריך להיעשות על ידי כרטיס צהוב בצלילה הראשונה, והתעלמות מכל צלילה נוספת, כולל נטייה לא לשרוק לעבירה לזכות שכטר במידה וקיים ספק קל שהבחור שוב צלל. בנוסף, הכנסת חוק ״חבלה במשחק״, שמאפשר להעניש רטרואקטיבית על חבלה במשחק במידה והחבלה גרמה לשער, פנדל או כרטיס אדום. אחרי 3 משחקים אני חושב שהוא יבין את העסק וישפר דרכיו, גם אם לא לגמרי, אבל כן במידה ניכרת. כמה מטומטם אפשר להיות?

  הגב
  • יוני הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   אפשר לקרוא לזה ״חוק שכטר״, הוא יהנה מהכבוד המפוקפק

   הגב
   • ניב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    וכרגע הוא בכלל לא מטומטם סתם מנצל פירצה מכוערת

    הגב
    • יוני הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     נכון, כתבתי שאם ימשיך למרות השינויים שהצעתי, אזי מדובר בטמטום

     הגב
 • יניר הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  שכטר וברדה בנו קריירה שלמה מצלילות כמו גם יורגן קלינסמן שהביא את הטכניקה לאנגליה במהלך שנות ה90 וידע גם לצחוק על עצמו בראיונות . מה שעצוב הוא שבקבוצות נוער ממש עובדים עם החלוצים על שיפור יכולת ההתחזות. ממש ככה. הפתרון פשוט- צהוב אוטומטי על כל התחזות והוקעה גורפת של התקשורת. אפשר להפסיק את זה ברגע

  הגב
  • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   יניר, יש הבדל בין צלילה לבין "משחק תיאטרלי". יש שני צדדים למטבע: 1) שחקנים צוללים כדי לזכות בפאול. 2) שופטים לא שורקים אם שחקן לא נופל או נמנע באופן מובהק מלאיים על השאר ע"י שחקן יריב. 1 ו-2 מזינים זה את זה. יכניסו טלוויזיה והשופט לא ישרוק רק לפי נפילה כאינדיקציה לפאול.

   הגב
 • בני תבורי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  החדשות הטובות הן שארבל ושרף בדרך לגמלאות. עם שפיגלר אנחנו תקועים לעוד הרבה שנים. מצד שני, כדורגל ישראלי על מיוט עם מוזיקה לטעמך ברקע זו חוויה אדירה, אם אתה מתעקש לצרוך אותו כמובן.

  הגב
  • Dr. van nostrand הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   בהרבה מאוד מקרים עדיף לראות את המשחק ללא שדר. זה יותר מרגיע וחיובי, שמים לב לתנועה על המגרש ולנסיונות למצוא שטחים או של ההגנה לסגור ולחלץ כדורים. במהלך שידור ישראלי, במיוחד כשזה משחקים בד"כ על כלום בין קבוצות שאין להן ממש מטרות או שאלו סתם ממוצאות/מנופחות, גם כך אין טעם לכל השליליות וה'פרשנות' המלחיצה והמעצבנת. סתם עושים רעש מכלום וזו זכותם כי פרנסה זה דבר חשוב אבל לא רואה צורך לסבול ממשהו שהמטרה היא ליהנות ולהירגע ממנו. אז כן, בהחלט בלי שדר בכדורגל בארץ.

   הגב
 • צהוב כחול 49 הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  כאוהד מכבי מושבע וסוכרתי חייב לציין שמאז ששפיגלר משדר את מכבי מזרק האינסולין צמוד אלי במהלך כל השידור

  הגב
 • בארי ברודי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  איזה שדר? אין שום שדר. המקלט במיוט בזמן משחקים. שקט בבית !!!!

  הגב
 • D! כאן ועכשיו הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  שדר בינוני עד גרוע במקרה הטוב. זכה להילה גדולה רק בגלל שלפניו היה בור גדול עוד יותר של שנים ארוכות. בדיוק כמו שכל פרשן כמעט עדיף על שרף. חבל שאתה מכלה זמן בלכתוב עליו פוסט. בחיי

  הגב
 • אריאל הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  סחתיין על התמונה של הפוסט. הברקת. לגבי שכטר אין מה לבוא בטענות אליו. חלק מהמשחק לפחות בעיניי הוא גם ההצגות. אני אציין פה את אבי נמני שחקן גדול תרתי משמע.

  הגב
  • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   אתה מתכוונן להגיד רמאויות הן חלק מהמשחק. אחרי זה מתפלאים למה כדורגל זה משחק לטיפשים

   הגב
   • אריאל הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    תקרא לזה רמאות תזמין גם מצידי את היחב"ל כששחקן עושה פאול.

    הגב
    • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     מ. ש. ל

     הגב
 • גל ד הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  בספורט שחוקיו מתגמלים רמאות יש רמאות?!? לא ייתכן. אריאל צודק, הצגות הן חלק מהמשחק. נכון להיום זה פיצ'ר, לא באג.

  הגב
  • אמיתי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   לא מדוייק. יש חוקים ועונשים ברורים נגד התחזויות כולל var שנכנס עכשיו. הבעיה היא באכיפה ובנורמות.

   הגב
   • גל ד הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    העונשים מצחיקים ביחס לרווח שמתקבל מהעבירות. צלילות הן המקבילה הכדורגלנית ל"האק-א-שאק" בכדורסל. האכיפה בעייתית, אבל פחות מהחוקה. פנדלים וכרטיסים אדומים הם עונשים הזויים.

    הגב
    • אמיתי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     באנגליה התחילו לאכוף ולהעניש ככה שזה כבר הרבה פחות משתלם. יש גם עונשים רטרואקטיביים. המצב בעייתי אבל בראש ובראשונה בגלל האכיפה והנורמות- באנגליה זה פחות קורה

     הגב
 • הראל הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  קשה לי להודות, אבל מסכים בכל מילה ;) שכטר הוא יצור מאוס ומעצבן וטוב שעזב אותנט למרות ההצלחה היחסית מאז. האיתרוג שהוא מקבל מהשדר מביך. אולי יש פרוטקציה לבוגרי נתניה

  הגב
 • ניר הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  מסכים איתך לגמרי. אני חושב שזה גם קשור לזהות הפרשן שיושב ליד שפיגלר באותו רגע. שגיא כהן נוטה להגזמה ולדרמה ולגוזמאות, ועומרי אפק קצת יותר ענייני. לכן כששגיא כהן יושב לידו הוא מעודד אותו במגמה הזו של קיצוניות, גם בנוגע לצלילות של טל בן חיים, וכשעומרי אפק יושב לידו, הוא קצת פחות מגזים. גם ההיכרות כנראה משפיעה כמובן. בכל מקרה, צלילות זה דוחה, גם כשזה מגיע בקבוצה שאני אוהד אותה. לצערי, במכבי חיפה לא נשאר אפילו מי שיצלול ברחבה מאחר ולא מגיעים בכלל לרחבה.

  הגב
 • Lord Anthony הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  לשפיגלר אין ערכים, אני לא מבין על מה אתה מתלונן.

  הגב
 • עדי אבני הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  הבעיה אינה עם שכטר, שממקסם את מה שנותנים לו בדיוק כמו שעושה שחקן שעוצר מתפרצת או כמו מי שעושה עבירה בכדורסל בכדי לעצור את השעון. הבעיה גם אינה בשפיגלר, על שלל ההתלהמויות והקביעות השגויות החד משמעותיות שלו (שדווקא קרא אתמול מספר פעמים להוציא לשכטר צהוב). הבעיה היא עם הדגשים של איגוד השופטים, שלא מחייבים את השופטים להוציא צהוב על כל התחזות, ולא רק על כזאת שמסתיימת בפנדל, כמו גם על אי-הוראה לתת צהובים על עצירת משחק בהתחזות כששחקן נשכב על הדשא בגלל שהשופט לא שרק לו לעבירה ופחד גדול לשלוף לשחקן צהוב שני על מה שאינו עבירה פיזית

  הגב
 • אחד העם הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  אמן ואמן. שכטר זה גועל נפש צרוף. ארוע בב"ז אתמול, שופך או נוסף על אופיו הנלוז. גם מליקסון במתחזים, גם ברדה, כששיחק. אצלנו היו טב"ח 2 ויואב זיו. רוני רוזנטל גם התמחה, עד שהגיע לאנגליה וזכה לביקורת נוקבת. ואסיים בזלוטיקמן.

  הגב
 • גדי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  שפיגלר ואפק הם אחלה צוות. לא מושלם אבל בהשוואה למוטי חביב וארבל ופרשנים כמו שייע ושרף הם מעולים.

  הגב
 • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  דרך אגב, זו ממש לא כוונתי לכתוב על עמיחי כשדר, כוונתי לעודד התיחסות מחמירה לשכטר

  הגב
  • גדי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   מקובל למרות שהוא לא היה כל כך סלחן כלפיו אתמול. בטח שלא אפק. אני גם חושב שנפלו על טל בחיים לפני שנתיים. זה היה נוח להפעיל תותחים של פופוליזם דווקא עליו. בגדול הוא היה בסדר גמור. מה שעוסמן עשה זה אנטי כדורגל שצריך למגר לטובת כולנו. השימוש שמצפה לג'נטלמניות הפך לכלי בידי אלו שמושכים זמן מהדקה הראשונה.

   הגב
   • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    זה היה הכי אבסורדי בכל הדיונים אחרי המשחק. אנשים מלינים בזעקות שבר על חוסר הספורטיביות שבאי החזרת כדור בעודם מגינים בחירוף נפש על אקט הרבה פחות ספורטיבי של הצגה עלובה ונסיון רמאות של השחקן ומאמנו.

    הגב
 • העכבר הצהוב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  מה שעמיחי עשה במשחק של מכבי נגד נתניה זה פשוט בושה וחרפה ועוד מחזור לפניי לא שמעתי אותו מדבר כל השידור על זה שמכבי קופחה אחרי שבלם של סכנין הכשיל את בלקמן ברחבה. הגיע הזמן ששדרנים יפסיקו לנקוט עמדה ויהיו ניטרליים.

  הגב
  • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   הוא היה עסוק בלדבר על הכניסה של בלקמן לרחבה בפנדל החוזר בתור שערוריית שיפוט במינימום ברמת יד האלוהים

   הגב
 • דונאדוני הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  רק ענישה ואכיפה! תראו בנבא מה קרה... היה שם מהומות ותגרות והחליטו להפסיק עם זה. מה עשו? אמרו שכל מי שקם מהספסל מקבל הרחקה אוטומטית (רק נותן דוגמא בודדת לבעיה ופתרון). שחקני פיניקס בחצי גמר פלייאוף קמו בזמן תגרה לפני כמה שנים, מה עשו? הרחיקו אותם למשחק הבא. כולם צעקו שזה חוסר ספורטיביות והספרס מקבלים מתנה מהליגה. אני בטוח שגם מנהלי הליגה לא אהבו את ההחלטה, לא אהבו את ה"מתנה" שקיבלו הספרס. אבל הם הבינו שהיום זה כואב, אבל זה הכרחי לעתיד. החליטו לאכוף את החוקים על פיניקס גם במחיר ספורטיביות רגעית. לא עיגלו פינות, לא קיצרו דרך, לא עשו קומבינה, פשוט אכפו את החוק הדרקוני והיעיל. תראו היום את הליגה, נכון שפה ושם יש מיני תגרות, אבל שחקנים נזהרים מאד וכמעט ואין היום תגרות המוניות בנבא. בפלייאוף תהיו בטוחים שכולם ישארו על הספסל. מה הבעיה לעשות אותו דבר עם מתחזים? הרחקה ל-3 משחקים על התחזויות. בהתחלה כולם ידברו על חוסר ספורטיביות ועל המתנות שמקבלות קבוצות כי הרחיקו את שחקני היריבה שלהן. לאט לאט כולם יבינו את הענישה, וההתחזויות יפסקו. לא מבין את הטענות לשופטים... מה אתם באמת חושבים ששופט יכול לראות את כל המקרים? אם שחקן צולל 6 פעמים במשחק ברחבה, באמת נראה לכם הגיוני ששופט יהיה צודק ב-6 מ-6? זה יחס לא הגיוני בשום ליגה בעולם. אז במקום לבוא בטענות לשופטים (כמו שחלק מהמגיבים עושים) על זה שהם רק בני אדם שלא יכולים להתמודד ב-100% עם שחקנים שמנסים להכשיל אותם, תבואו בטענות לרמאים בלבד ותעשו חוקים שיענישו את הרמאים. לצפות מהשופטים לפתור את הבעיה זה לא להיות מחובר למציאות.

  הגב
 • אחד העם הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  סוגיה נוספת לאכיפה: התייצבות שוער על קו השער בבעיטת 11. באירופה מקפידים. (בריכה של כמה ס"מ תמיד תהיה). אצלנו זה מגיע לפעמים לטווח של לחיצת יד (חיימוב) במקרים מסויימים זה מזכיר פנדל כדוריד.

  הגב
  • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   נדמה לי שהיה פיילוט כזה לפני כמה שנים באיטליה ונגנז.... או שהוא נכשל ממש, או שזה עבד יותר מדי טוב ;)

   הגב
   • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    אופס תגובה לגלעד למטה

    הגב
 • גלעד בלום הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  אחד הדברים הטובים שקרו כשהפועל ירדה זה שאני לא רואה שניה מליגת העל, אבל זו סוגיה אוניברסלית רלבנטית . באנגליה מחמירים עם צוללנים בשנתיים האחרונות ולא מעט פעמים שחקנים תיאטרליים מקבלים צהוב על התחזות למרות שבשידור החוזר רואים שדווקא לא הגיע להם. זו אפליה מתקנת ששיפרה את המצב קמעה . ענישה רטרואקטיבית יכולה להועיל, אבל בגדול זה חלק מהמשחק, שופט בזמן אמת לא רואה הכל ולנצל את זה זה חלק לגיטימי. לזכות החלוצים אומר שיש גם צד שני, כלומר עבירות מלוכלכות של בלמים בקרנות למשל, ששופטים אף פעם לא שורקים, תפיסות בחולצה, דחיפות קטנות בזמן ששופט לא רואה, כל מי ששיחק חלוץ באיזושהי רמה במשחק רשמי מבין על מה אני מדבר, בייחוד בליגות חובבים בהן אין קוונים, זה מתקזז בסופו של דבר. בליגות מקצועניות כשהרבה יותר מונח על כף המאזניים יש לזה פתרון פשוט- עוד שופט שדה! למה באן בי איי יש שני שופטים ובכדורגל רק שופט שדה אחד? הקוונים תפקידם בעיקר להרים דגל לאופסייד( וגם בזה הם טועים לפחות בחמישים אחוז ), יש שופט מאחורי השער אבל הוא כמעט ולא משפיע , שיתחלקו כל אחד בחצי מגרש ואז הצלילות יירדו פלאים. אבל שיסתכלו מה קורה ברחבה בכל בעיטת עונשין

  הגב
  • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   גלעד, בלי לעקוץ, אתה לא רואה את הלאומית? המצב שם חרפתי הרבה יותר , אפילו מראית עין של ספק מכירה לא קיים בנוסף לכל הצרות הרגילות(:

   הגב
 • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  גיל, לא ראיתי את המשחק אתמול. האם שכטר באמת הורה על חילוף???? זה ד ב ר י ם

  הגב
  • גיל שלי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   הוא לא הורה על חילוף, הוא לגמרי אמר ליוסי לקום להתחמם, אמר זה לא מדויק, צרח, קום כבר

   הגב
 • ערן (המקורי) הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  פוסט מצוין. ותמונה מעולה מספר ילדות אהוב... שפיגלר- הייתי ניתן לו הנחת חפות מפשע אלמלא היה מקרה מאד דומה לשל טב״ח/סכנין, אצל באר שבע עונה קודם. בעוד הוא (ושגיא כהן) שחטו את מכבי ברמה של דיבה לדעתי, הוא הגיב כלפי ב״ש בסלחנות, רוך, הבנה והכלה אינסופית. קשה לשכוח את האיפה ואיפה. שכטר- נראה לי שהתמכר שלא בטובתו בצלילות, כמו ג׳אנקי שצריך התערבות חיצונית כדי להיגמל. היה משיק השנה בו הגיע לרחבה, אחד על אחד מול השוער, והעדיף לצלול לפתע (ללא חשש מינימלי לפאול) ולקבל צהוב על פני ניסיון בעיטה. שכך ינהג חלוץ? בדיחה עצובה.

  הגב
 • ניינר / ווריור הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  העיקר שהנוכל שם כפה על הראש אחרי כל גול

  הגב
  • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   כיפה צצה היא מתאם טוב לזיהוי נוכלים ועבריינים

   הגב
   • אורן השני הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    גזען, בגלל אנשים כמוך ביבי יהיה בשלטון לעולם

    הגב
    • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     טרול

     הגב
    • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

     לא יודע אם ענית בציניות או לא אבל אם לא אז תקרא שוב את מה שכתבתי עם דגש על "צצה"

     הגב
     • אורן השני הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

      כן בציניות

      הגב
  • שמעון הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   שכטר? שכטר? אז מה תגיד על כריסטיאנו רונלדו?

   הגב
 • שלו הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  גילוי נאות: שפיגלר מעצבן אותי כבר הרבה זמן. בעיקר כי הוא מציב סטנדרט אחר לאחרים (שחקנים, שופטים וכו), והוא עצמו לא נמדד באותם פרמטרים. כמה טעויות הוא עושה בשידור? כמה עושה השופט / השחקנים / המאמן. הוא קובע (לגבי מהלך במשחק) במבט ראשון ואח"כ (לפעמים) מתקן במבט בשידור החוזר. לפעמים לוקח לו המון זמן להבין שטעה (נבדל / פנדל וכו'). הא כמובן לא אומר שטעה, רק משנה קביעה וממשיך הלאה. חוסר האוביקטיביות שלו משפיע על השידור. יש מדינות שזה מקובל ששדרן הבית של קבוצה משדר במקביל לשידור הארצי, הקהל בבית בוחר בלמי להקשיב. עומרי אפק זוגו לשידור מפרק שחקנים כאילו הוא היה מסי לפחות. בקיצור מעצבנים.

  הגב
 • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  אני מציע זווית אחרת לעניין. לשנות את חוק הפנדל. פנדל זה פרס שאין כדוגמתו בשום ענף ספורט. לדעתי הפנדל עצמו הוא לא ספורטיבי בעליל אבל אני מזמן חושב שכדורגל הוא משחק עממי או אם להשתמש בשפת "הדוגרי" של "האליל" ברקוביץ' משחק לטיפשים, כך שאני כבר ממש לא מתפלא. כשהבנתי שרוב המשחק הזה הוא עבודה בעיניים ומשום מה רוב הקהל משתף פעולה עם הלך הרוח הבנתי שהדרך לצפות בו בשביל להמשיך להנות הוא רק דרך משקפיים קומיות(בשנים האחרונות עם המצב בארץ זה נהיה קשה עד בלתי אפשרי אפילו בטקטיקה הזו). ההמנעות משימוש בטלויזיה ועזרים טכנולוגים לאורך שנים רבות בזמן אמת או במינימום שבמינימום רטרואקטיבית מחזק את התחושה שאפילו מנהלי הענף אוהבים את חגיגת הטימטום שלא לומר מרוויחים מזה

  הגב
 • גלעד בלום הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  יואב, לא נעקץ, רואה משחקים של הפועל כשיש זמן, זו ליגה חרפתית מבחינת רמה, מספיק לראות שהפועל זוועה של קבוצה ומקום ראשון...לא יודע על מכירות, רק שומע , אני בניו יורק וניזון מאינטרנט...נגד הפועל דווקא הקבוצות נלחמות ממה שאני רואה, מכיר את הסיפורים על מכירות, אבל זה לא נושא הפוסט...דווקא יש פחות צלילות בלאומית ממה שראיתי, אולי כשמוכרים משחקים לא שווה לצלול ...נראה ששנה הבאה תוכלו לתת לנו בראש בדרבי כמו שאתם אוהבים, אף קבוצה שם לא ממש רוצה לעלות חוץ מכפר סבא והפועל ..

  הגב
  • יואב הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   עזוב, אני לא מתגעגע. דרבי זה מתח מיותר ללחץ דם שלי כרגע(:

   הגב
 • שמעון הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  לך תספר את זה לכריסטיאנו רונלדו... dont hate the player hate the game חוקי המשחק מאפשרים זאת. אז רמאות הוא חלק מהמשחק עד שיחליטו להשתמש בוידאו. עד אז לא להתלונן על הדברים האלו.

  הגב
  • Ollie Williams הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   בסדר עדיין יש הבדל בין לפלח טורטית במכולת, לבין ךבעןט למוכר בראש וגם לקחת לו את הסמארטפון על הדרך

   הגב
  • shadow הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   איפה כתוב שרמאות זה חלק מהמשחק שמעון אתה יכול להביא ציטוט מחוקי המשחק? לינק? הפניה? משהו?

   הגב
   • שמעון הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

    יש חוקים ויש מציאות. אם רוצים למנוע רמאויות יש וידאו ייתכן שלא רוצים הרבה כסף מעורב בהימורים ומכירות משחקים במיוחד בארץ. יהיה וידאו יהיו הרבה פחות רמאויות כי הוא לא תקף למשהו שלא פנדל או כרטיס אדום או גול בנבדל

    הגב
 • מעיין אוהד מכבי הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  סיכמת מצוין שני דברים מרגיזים שפוגעים בכדורגל שלנו: 1. חוסר מקצועיות וחוסר עקביות של התקשורת - שדרים ופרשנים באים עם אג'נדה מהבית ופשוט כופים אותה על השידור גם כאשר יש ראיות חותכות (למשל, תבחן כמה פעמים יזכירו נבדל גבולי לטובת קבוצה מסוימת בהשוואה לנבדל ברור שלא נשרק לחובת קבוצת אחרת). בהקשר זה ראוי לציין כי במהלך של מכבי באותו חצי גמר, שחקן של סכנין התחזה, והגדיל לעשות כאשר חזר לתחומי המגרש רק כדי לעצור התקפה. 2. חוסר כבוד של העוסקים במקצוע - זה מתחיל מגיל צעיר אבל זה בולט במיוחד בליגת העל. המאמנים לא מכבדים את המקצוע שלהם, השחקנים לא מכבדים את המקצוע שלהם (רובם המוחץ רק מחפש איך לחפף במהלך האימונים והמשחקים) וגם רוב המועדונים לא מכבדים את המקצוע שלהם (הלנות שכר, תנאים ירודים ועוד ועוד).

  הגב
 • NoOne הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  אני לא מבין את הכעס על כל מיני שדרנים ופרשנים למיניהם הם בסך הכל די מצחיקים ולמי איכפת מה הם אומרים או לטובת מי הם . ב NBA רוב המשחקים משודרים בתחנות מקומיות על ידי צוות שידור שמועסק על ידי הקבוצה עצמה. אז נכון שיש כמה צוותים טובים ואובייקטיבים רוב הזמן כמו צוותי השידור של מיאמי,לייקרס,פילדלפיה וניו אורלינס אבל ברובם מעסיקים שם שחקני עבר בתור פרשנים ואלה הומרים עד כדי כך שזה מצחיק. קלייד דרקסלר הוא הפרשן של יוסטון ועד היום הוא לא ראה כניסה לסל של הארדן בלי עבירה. שון אליוט הצנון מפרשן בשביל סאן אנטוניו והוא כל כך עמוק בתחת של פופ שלפעמים הוא אומר שהספארס מפסידים בכוונה. ויש גם מקרים הפוכים השדר של סקרמנטו במשך שנים שנא את קאזינס בגלל ההתנהגות שלו והיה שוחט אותו כל משחק,הוא עשה מסיבה כשעשו את הטרייד עם ניו אורלינס. הכי גרוע כמובן זה צוות השידור של בוסטון שלפעמים אני בכוונה רואה את הפיד שלהם ומחכה לרגע שבו מרקוס סמארט תופס למישהו את הביצים ומושך אותם דרך הצוואר ומקבל עבירה , טומי היינסון שמגיע שיכור למשחקים צורח כמו משוגע עם קצף על השפתיים מה זאת השריקה המחורבנת הזאת הוא לא נגע בו .

  הגב
  • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

   בניגוד לאמריקה, פה שדר גם מכתיב את דעת הקהל ואת מה שכותבים באתרי הספורט ומדברים בחדשות הספורט. אם השדר אמר פנדל מפוקפק בספורט5 יהיה כתוב פנדל מפוקפק, עשיתי מחקר קטן בנושא, השוויתי בין חוות הדעת של השדרן לבין מה שנכתב באתר אחר כך, אני יכול להגיד בוודאות שמעל 50% יש קורלציה. אני בשקט מניח שיש גם קוזציה.

   הגב
 • אנונימוס הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  הדבר הכי טוב ששדרים ישראלים יכולים לעשות הוא פשוט ללמוד לסתום את הפה. כמות הברברת שיוצאת להם מהפה היא נוראית. אי אפשר להעביר 5 שניות של שידור בלי שיאמרו משהו, זה מדהים. כמו רבים מהשופטים הישראלים, הם חושבים שבאו לראות אותם, ולא את המשחק.

  הגב
 • tazza הגיב: 4 חודשים לִפנֵי

  פיתרון לאוהדי מכבי (תל אביב): מכבי משדרת את המשחק רק מבחינה קולית, כלומר שידור ופרשון על ידי עובדי המועדון, אבל אין שידור וויזואלי. לכן, שימו על מיוט בטלוויזיה ופתחו את השידור של מכבי, שילוב מנצח.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *