הפסד נדיר באצטדיון על שם מזהם העיר

ביום ראשון נדע, האם אתמול קבלנו סטירת השכמה, או שמא מכה חזקה בכבד

ראשית ארצה לפתוח בברכות חמות לאוהדי חיפה שעדיין קוראים את הפוסטים שלי. אתמול עליתם עם ההרכב הנכון, עם מאמן חדש ביציע בחוזה לשנה וחצי, והשארתם טעם לעונה מחורבנת. שאפו וברכות, ניצחתם את היריבה השנואה עליכם, וכל מה שאכתוב להלן לא קשור לכך בכלום.

*

אני שונא את המונח תארים, טמון בו שקר מעצבן. לא כל התארים נולדו שווים. אולי מחזיקת גביע ליגת האלופות זה תואר שמתחרה באליפות, אולי, אבל שאר התארים לא קרובים לאליפות. אליפות עומדת לבדה, אין שום סיבה לחשוב שגביע הטוטו זה משהו קרוב, וגם גביע זה בסופו של יום סוג של מדליית ארד. אליפות יש רק אחת.

לאור האמירה לעיל ציפיתי מג'ורדי לעלות למשחק אתמול עם הרכב שתואם את סדר העדיפויות הברור של מועדון בריא שיודע מה חשוב, וכן גם מה פחות חשוב. דור פרץ עם צהובים? שינוח מול חיפה. אלי דסה עם עומסים? תחזיר אותו במשחק מול בני יהודה, אם אתה חייב, תן לו עוד פעם עשרים וחמש דקות. גולסה ומיכה משחקים כל משחק מאז שחזרו מהפציעה, הזדמנות נהדרת לתת להם לנוח. אה, גם טננבאום יכול לקבל דקות משחק, לא יקרה שום אסון לבחון אותו במשחק אמיתי כדי לראות מה יש לך בידיים לקראת שנה הבאה.

אני מניח שג'ורדי מאוד פחד על המומנטום שנבנה בזהירות לאחר הנצחון במפעל לא חשוב אחר, גמר גביע הטוטו. ההנחה שאם אפשר לבנות מומנטום בגביע הטוטו אז ניתן להפסיד אותו בגביע, לא מקובלת עלי. אני בטוח שגם ג'ורדי יודע שאם היינו מנצחים את מכבי פתח תקווה למשל בגמר גביע הטוטו, שום מומנטום לא היה נבנה. לא זכורות לי ההשפעות הנפלאות של הנצחון בחצי גמר גביע הטוטו על קריית שמונה למשל. אבל, כידוע ג'ורדי הוא איך נגדיר זאת בעדינות, שמרן וחששן, אז עלינו אתמול למשחק הפחות חשוב בתקופה הקרובה, עם ההרכב החזק ביותר שיש לנו להציע כרגע, גם אכלנו דגים מסריחים וגם גורשנו בבושת פנים מהעיר.

*

אין טעם להתייחס יותר מדי למשחק עצמו. חיפה עלתה עם אמצע חזק כפי שמתן גילור מתחנן מזה תקופה. חיפה שיחקה אגרסיבי מאוד, וגם התרכזה יפה בהגנה. אנחנו גילינו לתדהמתנו שכאשר הקבוצה היריבה מתאימה את הסגנון שלה לסגנון שלושת הבלמים שלנו, אז החיים יותר קשים. אגב, בניגוד לבית"ר למשל, גם קריית שמונה עשתה התאמות והקשתה עלינו את החיים. זה דווקא שיעור מצויין כי תהיו בטוחים שגם יוסי אבוקסיס וגם ברק בכר יעלו עם תשובות מוכנות למערך החדש שלנו. מה שהרבה פחות מצוין הוא שגם יוסי אבוקסיס וגם ברק בכר לא יזדקקו לתשובות לאלי דסה. דסה הוא פחות או יותר הגיים צ'יינג'ר הכי גדול שלנו במשחק ההתקפה, כשהוא בצד ימין ומיכה בשמאל, הרבה יותר קשה לסגור את האמצע. דווידזאדה בשמאל לא באמת מפחיד מישהו ביכולות ההתקפה שלו, ואז הכניסות של מיכה מצד ימין לאמצע פחות מוצלחות, וגם הרבה יותר קל לסגור את בלקמן ווידאר באמצע. ג'ורדי עכשיו יצטרך לחזור לשולחן השרטוטים ולתכנן משהו שמתאים למה שיש, אני מאוד מקווה שהוא לא יחכה שדסה יחזור. הנטיה לבנות תכנית משחק לקבוצה שג'ורדי רוצה שתהיה לו היא נטיה שעדיף מאוד היה להפטר ממנה, כולי תקווה שכך קרה.

*

לעניין הסטירה הקשה שחטפנו אתמול, יש יתרונות לסטירה לא רק חסרונות. לאחר שישה נצחונות ליגה רצופים בתוספת שני נצחונות במפעלי גביע, יתכן והקבוצה נהיתה קצת רגועה מדי. אתמול לא ראינו קבוצה אגרסיבית ולוחצת כמו שראינו במשחקים הטובים יותר שלנו לאחרונה. ראיקוביץ' נראה מעט פחות מרוכז אתמול, כפי שקרה גם במשחק הקודם באצטדיון הזה. הפאניקה של כולם למעלה לאחר ספיגת השער הראשון גם יכולה ללמד אותנו משהו. המבחן הגדול מגיע כבר ביום ראשון. ג'ורדי הוא זה שעומד למבחן. האם יצליח להשתמש במשחק הזה כסטירה מעוררת, או שמא הקבוצה תחזור להיות פחדנית? האם ימצא פתרון אמיתי לכך שאופיר דווידזאדה בשמאל זה הרבה פחות מדסה בימין, או שימשיך לשחק באותה צורה? יום ראשון הקרוב מול בני יהודה במושבה זה זמן מצוין לראות כמה ג'ורדי של ינואר שונה מג'ורדי של נובמבר, ובהתאמה נוכל לראות האם יש לנו קבוצה אחרת, או שמא מדובר באותה תופעה של רנסנס זמני שחווינו בינואר שעבר, רנסנס שנגמר במינוי של ליטו. למען האמת, אני אופטימי, אבל חובת ההוכחה היא על ג'ורדי.

צוללים קדימה
תיקו במושבה

תגובות

 • עידו

  לדעתי זו הפעם הראשונה (או אחת מהן) שמישהו עלה מוכן למערך שלנו, וזה סימן רע מאוד. הקבוצה שוב נראתה חסרת רעיונות ויכולת.
  אפילו תכנית המשחק שעבדה לפני שבוע בערך לא באה לידי ביטוי. לא חיכינו לחיפה מאחורה ונתנו להם בדיוק את השטחים שהם אוהבים כדי לכבוש במעבר מהיר. לא מובן לי העניין הזה.
  וזה לא שחיפה שטפה את המגרש, קיבלנו 3 שערים מ3 טעויות פרסונליות קשות, שהיו נמנעים אם שיטת המשחק היתה אחרת.
  דווקא במשחק כזה שבן הרוש פותח לדעתי היינו צריכים לעלות עם דווידזאדה ולא עם דסה. בן הרוש "מצטיין" בלפספס את השמירה בתוך הרחבה כשהקרוס בא מהכיוון הנגדי. מצד שני, דווידזדה לא מצליח ממש לשחק עם הכדור ברגל. משהו בביטחון שלו נהרס ולא משתקם.
  אני מקווה שיש לג'ורדי תכנית מגירה, אולי זר חדש, אולי שימוש אמיתי באלה שבקבוצה כבר. אני מסכים מאוד עם העניין שבכר ואבוקסיס יעלו מוכנים הרבה-הרבה יותר למערך הזה ולמי שבתוכו.
  אני הייתי משלב את רודריגז במקום ריקן, מישהו שיודע לתת את הפס הנכון עד הסוף.

  הגב
  • גיל שלי

   גם סילבס עלה מוכן עם קריית שמונה

   הגב
   • עידו

    האמת, לא זוכר.
    מה שבעייתי באמת זה שחיפה של אתמול, חוץ מלעמוד במערך מקביל לזה של מכבי, לא ידעה לעשות הרבה. היא עדיין אותה קבוצה לא מאומנת, אבל זה הספיק.
    הספיק להם לצופף באמצע ולחנוק אותנו לגמרי.

    הרגיש כאילו המשחק הזה חשף את החולשות שלנו, וצריך לשים לב שהקבוצה לא תיישר את הברכיים ותרים את הידיים. בסוף באמת ביתר תגנוב פה אליפות..

    הגב
    • גיל שלי

     דווקא בחצי הראשון הגענו למצבים לא רעים, זה לא הכל שחור היה אתמול, אבל לגמרי צריך לתת לג'ורדי חומר למחשבה

     הגב
  • איציק

   מול באר-שבע, לחצתם מאד גבוה וזה עבד, למה אתה חושב שבעוד שני מחזורים לא תשובו לעשו זאת. לדעתי זה משבש לחלוטין את משחק באר-שבע בכושר הנוכחי.

   הגב
   • עידו

    בש באמת לא בכושר מדהים.
    ואולי נלחץ גבוה, לא יודע.
    ספציפית מול חיפה זה היה רעיון רע.

    מה שבטוח זה שבכר יבוא מוכן, וג'ורדי צריך להכין תכנית מגירה. רצנו יפה עם השיטה הזו, אבל (באיחור ניכר, כמו תמיד) נראה שהצליחו ללמוד איך להאט אותנו.

    הגב
   • גיא זהר

    איציק, יש הבדל בין המשחקים. בגביע הטוטו עלינו פייבוריטים ולכן המטרה היתה לשלוט בכדור ולכן לחץ גבוה אפקטיבי. בראשון הבא יש מצב שנשחק נסוג ונתן למכבי לשלוט ואז לחץ גבוה יכול להרוג אותם (וואקמה ושהר לא מהירים כמו רוקביצה וסלליך, אבל מספיק מהירים וטכניים מול ההגנה הכבדה של מכבי, במיוחד מינוס דסה)

    הגב
    • איציק

     למה אתה מגלה להם?

     הגב
 • צהוב כחול 49

  ראיקוביץ ראיקוביץ ושוב פעם ראיקוביץ
  שוער בלוף לוזר אמיתי
  כל עוד הלוזר ראיקוביץ עומד בשער לא נזכה בתארים
  3 שנים של שיווק הבלוף הגדול בתולדות מכבי תג קנייה מופרך ומופרז של 3 מליון יורו ותג מחיר הזוי ובזוי של 5 מליון יורו למכירה
  וברכות לחיפה על משחק נפלא ושיקום הכבוד של הירוקים

  הגב
  • גיל שלי

   ראיקוביץ' הביא לך נקודות, די הרבה נקודות, ואני מדבר רק על השנה, לקרוא לו בלוף אחרי משחק חלש נראה לי לא מתאים

   הגב
   • צהוב כחול 49

    בלוף מתאים לשוער שלא מופיע 3 שנים במשחקים מכריעים
    בלוף מתאים לשוער שתג מחיר מכירה של 5 מליון יורו אבל בפועל שווה 500000 יורו
    תנסה להיזכר במשחק מכריע שראיקו היה מצטיין לא תמצא

    הגב
    • ירושלמי

     פרט למשחק הזה, ראיקוביץ גם לא נעלם באף משחק מכריע במהלך העונה.
     פשוט מפני שמכבי דאגה שכל משחק כבר לא יהיה משחק מכריע, כי או שאין כבר על מה להלחם (אירופה) או שגם ככה אפשר לתקן במשחק הבא (ליגה), לכן אין אף משחק שהוא "להיות או לחדול".

     הגב
 • אחד מהעם

  משחק שעשה רע לשתי הקבוצות.

  למכבי-חשף את החולשות שלהם ואת השבלוניות שקיימת כמעט בכל עידן קרויף.

  לחיפה-גורם להם לחשוב שהם שווים משהו והם לא.

  הגב
 • יובל

  הפסד צפוי ביותר, ידעתי כבר בשבוע שעבר שנפסיד וגם כתבתי את זה כאן.

  קשה מאוד להגיע לשיא פעמיים תוך שבוע, ולנצח את אותה קבוצה פעמיים רצוף, בטח במגרש שלה, בטח כשמדובר בקבוצה שלמרות הכל יש לה הרבה איכות בסגל, ויתרה מכך - גמרה למעשה את העונה כאשר נשאר לה רק הגביע להילחם עליו.

  אני מאוד מקווה שהפציעה של דסה לא רצינית, ומקווה שנלך עד הסוף עם מאבק האליפות. זה "באמת" מה שחשוב.

  הגב
 • איציק

  1. ראינו את ההשפעה של מאמן על קבוצה, רק הגיע וכבר יש שינוי (יואב בורוביץ', זה בשבילך).
  2. כולי תקווה שהמשחק הזה יחזיר את מכבי לקבוצה שהייתה מתחילת העונה.
  3. ועכשיו לחלק האמנותי, אתה צודק בקשר לחשיבות הגביע, אבל צריך לראות גם מי היריבה, ומה לעשות, גם כשחיפה בעונה גרועה אף מאמן לא יעלה נגדה בהרכב שני. יש קבוצות שנגדם לא עולים בסגל ב' וחיפה היא אחת מהן.
  4. חבל שמשחק כזה נפגע בגלל טעות חמורה של כל השופטים. היה משחק עם קצב טוב והשער השלישי תענוג, אבל זה שהשופטים לא ראו את הדריכה (שהיא כמובן מכוערת ומצריכה ענישה) זו בושה. היכן השופט הראשי, שופט הרחבה וכל השער?
  5. אולי זה הפסד כואב, אבל יתכן שזה יצא לכם טוב כי זה יוריד קצת עומס ויגרום לכם להתרכז רק בליגה. לנו זה פחות טוב, אבל זה מה יש... עכשיו כשנשאר לכם מפעל אחד בלבד, והמפעל החשוב ביותר, יכולת הריכוז תהייה בשיאה כנראה.
  6. מברוק לחיפה על הניצחון. עשו את זה בסטייל.

  הגב
  • אמיתי

   חבר שואל- ב2 לאיזה מכבי אתה מתכוון? מאד מבלבל העניין הזה

   הגב
   • אורן השני

    זה משתנה גנרי, כל אוהד יכול לבחור בשביל עצמו

    הגב
   • איציק

    זה תופס לשתיהן.

    הגב
 • בילבו באגינס

  משחק מוזר היה אתמול , זה לא שחיקנו טוב מאוד.
  אבל שיחקנו די יעיל בלי לנסות לעשות דברים שאנחנו לא יודעים . בסופו של דבר הגשם יצר הרבה בלאגן והבלאגן הזה התאים לחיפה ולא התאים לצהובים .

  הגב
 • yaron

  הכי חשוב זה להיזהר לא לחטוף בעיטה בתחת בזמן שאנחנו מתכופפים להרים את זה...
  אצלנו בבית יש חוק "התכופפת חטפת" ומי שלא שם לב חוטף כאפה קטנה בישבן :-)

  הגב
  • גיל שלי

   לכן הקפדתי לתאר את כפוף הברכיים ולא הגב

   הגב
   • yaron

    חבל שלא מקשיבים לך...
    עכשיו אפשר לחזור לקרקע ולהבין שמכבי מועמדת לגיטימית לאליפות, שקל זה בטח לא יהיה ושבדיוק כמו שחשבנו לפני התקף המאניה האחרון, אנחנו חייבים קשר גרזן בינואר אם אנחנו ממש ממש רוצים את זה.

    הגב
    • השמן

     לא התקף מאניה, לא חייבים גרזן.
     ניתוח ריאלי של היריבות ושלנו מראה מי המועמדת הבכירה. עניין של ניתוח מקצועי נטו, בדיוק כמו שהיה ברור ש4-3-3 עם ייני במרכז לא יוביל לכלום.
     אף אחד לא אמר שזה יהיה קל. איפה האופטימיות המפורסמת שלך:)?
     הפסד מנטאלי. לא יותר לא פחות. אפשר לראות שוב פעם בתקציר, סגירות רכות, חוסר דיוק, חוסר אגרסיביות. גם בלי דסה נראינו טוב מאוד מול אותה חיפה, ברור שזו אבידה אבל לא כזו שאי אפשר להתמודד אתה.
     הסטירה באה בזמן, ובמפעל הנכון, רק צריך לנתב אותה למקומות טובים.

     הגב
     • גיל שלי

      בול בפוני

      הגב
     • yaron

      אופטימי הייתי ונשארתי.
      בדיחה שלי ושל גיל שטען שאליפות השנה היא "להתכופף ולהרים".
      לא חייבים גרזן, יכול להיות שאפשר גם בלי. אני חושב שאם אנחנו ממש (אבל ממש) רוצים את זה כדאי מאוד שיהיה.

      הגב
      • איציק

       "בדיחה שלי ושל גיל..." לא יותר פשוט לכתוב "בדיחה של גיל שלי..." ;)

      • yaron

       צודק, זאת באמת היתה בדיחה שלו ;-)

 • שלו

  המשחק נגמר ביציאה של דסה.
  כאשר היה 2-0 גם יורדי הבין את זה והוציא את ייני.
  אני מניח שאם זה היה משחק ליגה היה מכניס את בטוקיו כדי לא לקבל את הדלישי ואולי לגנוב גול ולצמצם את ההפסד.
  זה היה משחק גביע ולכן יש טעם בהימור על התקפה.
  אי אפשר מצד אחד להגיד שזה משחק גביע ואין שום משמעות להפרש (פרשנים לדרשו שיזרוק את כל כלי ההתקפה שיש) ומצד שני כשמקבלים שער שלישי לבוא בטענות.
  מצד שני אפשר לייחס כל גול שקיבלנו לשחקן, מה שאומר שאפשר לתקן. זה לא שהשיטה או העמדת השחקנים היתה לא בסדר. זה ראייקו בראשון, באבין בשני ועטר בשלישי.
  לגבי חיפה:
  גם שיחקו טוב ויפה, גם נכון.
  כבר כמה שנים יש להם סה"כ זרים טובים וישראלים טובים ושחקני בית מצויינים ואסור אף פעם לזלזל בהם.
  נאמר שבהארכת חוזה עמב"ה ואלברמן ננוחם.
  ובלי ציניות, אין מקום של לורמוט ודמרי וכל הכבוד להם (לחיפה) שמנטרלים אותם.
  עם הרכב קבוע שיטה ומאמן תהיה להם קבוצה טובה שמתחרה על תארים.

  הגב
  • שלו

   הוציא את מיכה...

   הגב
 • Gil - Zimbabwe

  היה נחמד אם היינו מנצחים, מצד שני לא נורא. בסך הכל הפסד בגביע.
  ביום ראשון המשחק החשוב לא אתפלא שגם אם מכבי ינצחו זה יהיה בשיניים.

  הגב
  • שלו

   רק בשיניים,
   ככה זה הכי טוב.

   הגב
   • Gil - Zimbabwe

    קבוצת החלומות שלך (אבל בלי כעסים, שים לב לשוער):
    https://www.youtube.com/watch?v=RFX-uBmGuzY

    הגב
    • שלו

     אין על אפיקים,
     אחד הספרים הכי טובים בשפה העברית, "הביתה".

     הגב
     • Gil - Zimbabwe

      סבא של שרן ייני מגיבורי הספר

      הגב
      • שלו

       לגמרי,
       מכיר אותם כאילו הייתי חלק מהעלילה.
       גרתי בשכנות שנה (דגניה ב) ועבדתי בבית זרע (ארקל תעשיות פלסטיק) אי שם בשנות התשעים.

      • Gil - Zimbabwe

       שלו, לבוא מבת - ים לגור בקיבוץ של לוי אשכול (מקווה שלא נידבקת בפולניות) ולעבוד בשמו"צ (חזן את יערי) זה פליק לק שאפילו בני תבורי לא עשה.

      • שלו

       אמא שלי בת קיבוץ מרחביה, אבא שלי (חיפאי) הקים את קיבוץ חורשים.
       בת-ים זה הכתם השחור (אני היחיד שממש נולד בבת-ים ולא בקיבוץ מכל האחים).
       כשהם באו לבת-ים היה רחוב אחד וים ועבודה בתל-אביב.
       כל השאר הגיע אחרנו.
       הפולניות זה בגנים עוד מסמבור פינת ברודי בואכה קרקוב.

 • אחד העם

  המשחק אתמול אימת את האמירה השחוקה של ג'ורדי: "אין מספיק כשרון בקבוצה, לכן, אם לא נבוא ב 100% נחישות ואגרסיביות, נחטוף". במחצית הראשונה הקבוצה הפגינה שיפור במשחק הצירופים ושברה בקלות את ניסיונות הלחץ של חיפה, עד הפס/בעיטה האחרונים. (אם ריקן מוסר לוידאר בדקה הראשונה, היה מגיע מכשף וודו בטיסה ישירה לחיפה בשבת). במחצית השניה חזרנו להיות נערות ליווי במשחק ההגנה. הייתי שוקל לתת לדניאל לשחק מול בני יהודה, הסטירה הזאת עזרה אצל וידאר. א.ד. זאדה כן הפחיד במשחק שלו בתחילת העונה, ואז חלה נפילה בכושרו. כשהתחיל לחזור לתלם, יובש. עוד נכה על חטא זה בחודש הקרוב, כשהוא המגן היחידי, בעל יכולת פריצה על הקו, שנותר. באבין מגושם להחריד ורך יחסית לחוסנו, דבר המותיר שתי חלופות לא אופטימליות לבלם המשלים לטיבי. (בסוף פיליפ עוד יוכיח באשדוד שהוא עדיף עליהם). ייני הוא לא קילייני. נקודה. מציע לא לתלות את ההתפרקות בחצי השני, בעובדת הסטתו משמאל לימין, ושבירת צופן דה וינצ'י . מיכה שחקן חופשי שלא מוגבל לאזור כזה או אחר,ואינו מושפע מציוות כזה או אחר בהגנה.

  הגב
 • העכבר הצהוב

  ברגיל קופחנו , 2 פנדלים ואדום לשחקן שהוא חיית אדם מהזן הנחות ביותר.

  הגב
  • אבי

   לבכות על שיפוט במשחק כמו אתמול זה מביך.
   הפסדנו כי לא היינו מספיק טובים, כן היה אולי אפשר לשרוק לפנדל במהלך של בלקמן, אבל זה היה מאוד מאוד גבולי ולא חד משמעי.
   האדום של דוס סנטוס לא היה משנה את המשחק, זה קרה ב3-0 בדקה 85.
   הם ניצלו את הטעויות שלנו וניצחו בצדק אתמול.

   הגב
   • העכבר הצהוב

    על בלקמן זה מאה אחוז פנדל.

    אני לא בוכה, מציין עובדות שהשפיעו על מהלך המשחק.

    הגב
    • למור ירוק

     להגיד שעל בלקמן זה 100 אחוז פנדל זו לא עובדה. זו דיעה.
     אני טוען שזה 0 אחוז פנדל, אז בוא נתפשר על 50 אחוז.

     הגב
 • כחול ישן

  הפתעת אותי בפסקה האחרונה, הייתי בטוח ששוב תציע לפטר את המאמן

  הגב
 • יואב

  כתבתי כאן להולדן לפני שבוע שאם אני צריך לבחור ניצחון אחד אז אני לוקח את הליגה.
  מסכים גיל עם הרוטציות. התאכזבתי לראות את ההרכב החזק ביותר. בדיוק לזה נועד הגביע. אני כבר שנתיים מצולק מהמפעל הזנ ולכן מניח לו לנפשו. מקווה שלא נשלם מחיר אבד יותר בדמות פציעות.
  ננסה ללכת על הדאבל הקטן. כזה אין לנו עוד בסרוויס(:

  הגב
  • גיא זהר

   לנו גם היה טרבל בשנה שעברה (סמיילי)

   הגב
  • holden

   גם אני כתבתי לפני שבוע שאני מעדיף נצחון של מכבי בגביע ואכן זה הגיע סוף סוף,
   הליגה הסתיימה כבר למכבי, את ההריסות ועיי החורבות שלוזון השאיר יהיה קשה לשקם,
   הנצחון אתמול הרים את המוראל ברכס הכרמל,
   אכלנו השפלות מביתר מהפועל חיפה מהצהובים חאלאס נמאס,

   באמת רק עיוור לא היה יכול לראות שמכבי יתפוצצו אתמול, אפילו האלוהים של הצהובים אדון קרוייף ניבא את זה, חשש שהחיה תתעורר ואכן החיה התעוררה מריבצה,

   שמתעללים בחיה וגם מרדימים אותה בעזרת סמי הרדמה לוקח זמן אבל בסוף היא מתעוררת,
   הלוואי וורמוט ודמארי ילכו היום בערב למועדונים אחרים, ורמוט היה שחקן בשיא בעונה של גוטמן באירופה ומאז נותן הצגות של עשר דקות פה ועשר דקות שם,

   דמארי אמנם כשרוני אבל כנראה לא מצליח להתגבר על פציעה גופנית פלוס אולי חוסן מנטלי ואיבוד החדות, יש רגעים שדמארי יכול לכבוש והוא כאילו לא מאמין בעצמו ומחפש למי למסור,

   הנצחון אתמול היה סך הכל הרמת מוראל מקומי ולא מעבר לזה, עדיין היה תענוג לראות את קרויף השקול והסולידי בדרך כלל מהמר על כל הקלפים שביד שלו במחצית השנייה לאחר שקיבל את הגול השני,
   מה שכן היה משחק שוטף גם על כר הדשא וגם מבחינת הגשם ששטף ללא הפסקה במיוחד במחצית הראשונה, אחלה ערב של כדורגל

   הגב
   • משה

    סבבה הכל טוב תחשוב שאתם איזו חיה שהתעוררה או משהו כזה כל מה שיעשה לך טוב, רק בבקשה זה כל השנה פוסט על מכבי והכתב אוהד מכבי..

    הנה רואה? גם אתה הבנת שכשאמרתי מכבי הכוונה למכבי..

    חיפה הייתם וחיפה תישארו זה רק מוציא אתכם קטנים כל הקטע עם ה"אנחנו מכבי והם ת"א" הזה..
    זה בערך כמו שאוהדי הפועל חיפה יגידו להפועל אתם ת"א אנחנו הפועל נו בחייך..

    הגב
    • אורי

     עזוב, הם צריכים משהו שיעורר וישמח אותם בין משחק פליאוף תחתון אחד למשנהו
     7 שנים שלא נאבקו על אליפות אז הם מוצאים בכוח דברים קטנים שישמחו אותם. תפרגן :-)

     הגב
     • holden

      איך זה לחטוף 3?
      אני שכחתי את ההרגשה כי בכל זאת עברו חלפו עשרה ימים, אצלכם זה עדיין טרי, אז איך, איך זה לחטוף שלוש?
      פנדל לבלקמן פנדל לוידאר, הכל הבל הבלים, אתמול לרגעים לא מעטים הצהובים נראו מבוהלים,
      מצטער אם שכחתי את האליפויות שלכם מהתקופה של המנדט הבריטי ושלטון הפאשה הטורקי, אנחנו זוכרים את התקופות שכל פעם מחדש קיבלתם בראש,
      יותר משמח אותי מהנצחון זה שסופסוף העבירו את מאמן השוערים מתפקידו, זעקתי על כך כבר כמה חודשים, גלזר לוקה בהמון דברים בסיסים,
      התחלה טובה של ההולנדי,

      הכדורגל זה מטולטלת, מבטיח שבקרוב גם מכבי תיאבק על האליפות, בינתיים נאגור כוחות ונביט על הצהובים במאבק האליפות

      הגב
      • יואב

       החגיגות בחוף דדו, היום הראשון((:

      • יוני

       הולדן אני לא יודע בן כמה אתה, אבל ה״דיבור״ שלך (באופן עקבי) די אינפנטילי אז אני מהמר על 14.5 ככה.
       ולשאלתך. לחטוף 0:3 מהאחות הקטנה, זה כואב. אפילו מאוד. אבל מה זה לעומת הסטירות שחטפתם בשנים האחרונות? מה זה לעומת פלייאוף תחתון? או אם יהיה נס (הלוואי, לא בדקתי אם זה אפשרי מתמטית) ותעלו לפלייאוף העליון ושם תחזרו לגודל הטבעי שלכם מהשנים האחרונות. נציגה לא משמעותית בפלייאוף.

      • holden

       בוא נגיד שכבר היה לי בר מצווה, יש לי שעון יד, לגבי הפלייאוף העליון? אל תהיה במתח לא נגיע לשם העונה,
       אחות קטנה ? היה פעם שיר אם אני לא טועה של יפה ירקוני, על אחותה הקטנה לילי,
       מכבי זה מועדון פאר, אצטדיון הכי מפואר, הכי הרבה קהל שאשכרה בא למשחקים גם בטוב וגם ברע,
       בכל פרמטר שהוא מועדון מפואר ישראלי, הראשון שהצליח באירופה כולל הופעה בלתי נשכחת במגרש הישן מול פארמה, האחות הקטנה שלכם היא אולי צפרירים חולון שצמודה לקרית שלום, חיפה לא אחותכם הקטנה

      • יוני

       ידידי, עברו מפארמה למעלה מ20 שנים.
       והגלגל לא תמיד מסתובב. תשאל אוהדי ליברפול

      • יואב

       הולדן,
       אין לי שום אחות.
       בנייר המכתבים של מכבי, הפערים ברורים וידועים. אתם עוד לא עקפתם את הפועל ותודה, היא נתנה לכם וואחד פער(:

      • holden

       שמעו, כאחד שזכה לראות את ה10-0 ואת ההוואי חמש אפס בקרית אליעזר יהיה קצת קשה לשכנע אותי להיבהל או לקוד קידה לצהובים,

       אין ויכוח שהפועל בפורמה השנה, אני מאושר עבורם ולא קטנוני, שמח במיוחד עבור גבריאל תמאש שלפני שנשרקה שריקת הפתיחה כתבתי שבלם ברמה כזו לא היה בישראל,

       אני לא מזלזל ויקרא לקבוצה יריבה אחות קטנה או אחות חורגת, יש כמה מועדוני פאר בישראל ועל פי כל פרמטר אובייקטיבי מכבי שייכת לקטגוריה הזו.

       עוד מעט יהיה בתל אביב אצטדיון, בוא נראה אם יצליחו להביא לשם כל משחק פשוט למעלה מ 20000 באמצע השבוע,
       אתמול אמנם הקהל החיפאי לא הגיע בהמוניו כי הוא התייאש מרוב האכזבות פלוס השעה המאוחרת ומזג האוויר הסגרירי, בגדול לחיפה יש קהל אדיר יש מתקן אימון מפואר ועדיין לא הכל מושלם,
       לבוא ולהגיד שזה מועדון זניח זו סתם יהירות , שמשון תל אביב קטן, צפרירים קטן, בני יהודה קטן,
       מכבי מועדון פאר

      • גיל שלי

       ממש לא התכוונתי לזלזל במועדון הכדורגל של מכבי חיפה כאשר כיניתי אתכם האחות הקטנה, סתם עקיצה זה היה אמור להיות, אם זה נתפס כזלזול אז סליחה

      • יואב

       אתה מתפרץ לדלת פתוחה. אין לי אחות(ספורטיבית) ואני חלילה מזלזל. אבל יש גם שרשרת מזון הגיונית כשאני מכיר אותה מטבלת התארים והרזומה. ברור שאתם שם עם הפועל וביתר. ומה לעשות? כשלקחנו אליפויות שאתה לא סופר עם המשטרה הבריטית, היית במעלית. יורד ועולה. הכל בסדר. יש מקום לכולם.

      • יואב

       והתכוונתי להפועל תל אביב וההגמוניה הארצית. חלילה לא לקוד קידה, אני מקווה שאתה מרשה לנו לקרוא לעצמנו גם מכבי. כשאנחנו מזדהים ככאלה, מכנים אותנו מכביסטים. מקווה שזה מותר מבחינתך(ולעדכן את הקהל הירוק -שחיפה לא תרד שהושר באשדוד השבוע, זה לא שיר תקין).

   • Steve

    כשמוכרים מנויים ב 500 שח אז ברור שיהיו 17 אלף מנויים, כשצריל לקנות כרטיס לגביע יש הרבה פחות, את השנים שעליתם וירדתם כמו יו יו בין הליגות אתה זוכר או רק את העבר הקרוב? גחמה של ספונסר שהפך לבעלים אתם,עשה מכם מועדון ועלתה לכם האמוניה לראש. אין עליכם חיפה, קומדיה דלא שמטע כבר 6 שנים וחיים בסרט של פליני, אפס מודעות וה "חיפה" לעומת "מכבי" ממחיש זאת. עוד מעט למכבי יהיה אצטדיון, התנאים יושוו ואתם תיכנסו למקלטים טיפשון, זכור את זה טוב טוב

    הגב
 • ניר

  לדעתי טוואטחה יגיע לארץ, ובהנחה שבחיפה הוא לא יחתום, זה או לתל אביב או לבאר שבע. אם זה לתל אביב, הבעיות בצד השמאלי ייפתרו.

  הגב
  • גיל שלי

   הלוואי והוא חוזר, אם הוא חוזר לארץ אני מאמין שזה יהיה אלינו

   הגב
 • 7even

  השאלה איך חיפה מתעלת את זה למשחקים בפלייאוף התחתון.
  זה קודם כל שינוי מנטלי.
  היא מן סתם תישאר בליגה אבל פסיכולוגית זה יכול להשפיע.

  הגב
 • גיא זהר

  מצוין. אם ג'ורדי היה מתנהג כמו גרסיה/סוזה (שקיבלו גיבוי ממנו עצמו), סבבה. בל נשכח שהאליפות, בטח של האחרון, לא היתה מוטלת בספק, בניגוד למצב הנוכחי. אם מכבי לא תזכה באליפות, שוב לא תהיה לכם פגרה (וגם יש מצב שתתחילו את המוקדמות בלי שני שחקנים - אבל זו ממש וואחד ספקולציה).

  הגב
  • יואב

   רק לזוכת הגביע יש את האקסטרה שבועיים להבנתי. אליפות לא תשנה זאת. זה מה יש לכולם. ואם מכבי היתה לוקחת את הגביע והאליפות, עדיין היתה מתחילה מוקדם.

   הגב
   • מתן גילור

    מדויק.
    הטבת הסיבוב הנוסף לאלופה, תגיע, ככל הנראה, רק בעונת 2019/2020.
    כמו כן, חשוב לציין שהסיבוב הראשון עצמו יכל מאוחר יותר ולא יהיה שבוע פגרה בין משחקי הפלייאוף.

    הגב
    • גיא זהר

     וואלה? אז תכלס למכבי (תא) היה עדיף לזכות בגביע מבחינת עונה אירופית (בסוף הרי כולנו נתכנס שוב לליגה האירופית)

     הגב
     • מתן גילור

      גם מבחינת עונה אירופאית אני לא בטוח שזה נכון. תחת ההנחה שאת סיבובים 1-2 באלופות יעברו בסבירות גבוהה מאד, זה אומר לנצח מפגש 1 מ-2 כדי להעפיל לשלב הבתים.

      הגב
     • יואב

      גיא,
      מה עדיף למכבי לזכות? התשובה ברורה...

      הגב
      • גיא זהר

       וואי לי אם הציניות שלי לא הובנה.

      • מתן גילור

       לכל קבוצה מוקצה משבצת אחת למגיב ציני.
       צר לי, אך שלכם כבר תפוסה. :-)

      • איציק

       גיא, אתה חייב להם תשובה צינית הולמת!!!

 • סטיב

  גורדי משדר פחד שמחלחל לשחקנים, להעיר את המפלצת עאלק, עכו מנצחת אותם על בסיס קבוע, לפני שבוע פירקת אותם בקלות, למה לא לבוא עם ביטחון דומיננטיות ואמונה? קהל בקושי היה להם, אמונה בטח שלא, הפסדנו את המשחק כבר בהתבטאויות הללו במהלך השבוע

  הגב
  • יואב

   סטיב, יורדי עלה בהרכב החזק שעמד לרשותו. זה קצת יותר משמעותי מדיבורי פירגון במסיבת עיתונאים.

   הגב
   • Steve

    הגישה ולא ההרכב

    הגב
 • גדי

  מסכים אתך גיל. גביע זו מכה קטנה לכנף. עונת סוזה תזכר הרבה שנים גם בלי הגביע.

  השאלה היחידה היא האם זה ישפיע על המומנטום.

  למזלכם אצלנו הדברים יוצאים משליטה ולכן לנו יש מעט מאוד סיבות לאופטימיות. אני חותם על תיקו שבוע הבא מבלי למצמץ.

  הגב
  • גיא זהר

   גדי, מזכיר לך שהבוזגלוס עשו הרבה רעש בשנה שעברה. נכון שאוחנה מצטרף לשלל האירועים שקרו אצלנו, אבל החלון נסגר עוד שבוע, אז הדברים יחתכו לכאן או לכאן ואני בטוח שאם יישאר ייתיישר מהר מאוד (היה לו לפחות את השכל לא לדבר בעצמו כך ששני הצדדים יכולים לרדת מהעץ).

   הגב
   • גדי

    זוכר מצויין אבל השנה אנחנו כל הזמן מכבים שריפות. צדק, מריבור, קוונקה, ויטור, בוזגלו מת ועכשיו עוד ילד עם אבא. אי אפשר להכיל הכל ורואים זאת כל שבוע. הקבוצה מרוקנת אנרגיות. אני לא מגלה פה כלום.
    בית"ר משתדלת לבעוט בדלי כל הזמן אבל מכבי יצטרכו לבעוט בדלי כל כך חזק בשביל שיהיה פה בכלל מאבק.

    הגב
  • Gil - Zimbabwe

   אם ננצח את בני יהודה (אם...?) גם אני חותם על תיקו.

   הגב
  • בלייק

   הגביע הוא כמובן מטרה משנית לקבוצות שרצות לאליפות, אבל המשחק אתמול חשף (שוב) את הפריכות המנטאלית של השחקנים והקיבעון המחשבתי של קרויף.
   אחזור שוב על מה שאני כותב כל העונה - אם מכבי תיקח אליפות בסוף (וזה כמובן אפשרי בהתחשב ברמה הכללית המאוד נמוכה בליגה גם העונה), זה יהיה כי ב"ש הפסידה אותה.

   הגב
 • יואב

  סערת הדריכה של אליסון דוס סנטוס על וידאר קיארטנסון לא יורדת מסדר היום. שופט הרחבה במשחק אמש (רביעי) בין מכבי תל אביב למכבי חיפה, לירן ליאני, הודה שטעה ולא ראה את הדריכה: "כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא מפחד להודות בטעויות, זאת פעולה מכוערת ויש לי יושרה מקצועית להודות בה".

   

  ליאני אמר: "לא הצלחתי לראות את האירוע וגם הקוון דני קרסיקוב לא ראה מכיוון שהתייחסנו יותר לגלישה שקדמה לעבירה. אבל שנינו מספיק ותיקים וחזקים כדי להודות בטעות. אם הייתי רואה את האירוע הייתי מניף כרטיס אדום, מרחיק את דוס סנטוס ופוסק על פנדל למכבי ת"א. זה לא יפה לראות שחקן שבתוצאה של 0:3 דורך בצורה כה מכוערת בשחקן יריב".

  ניר רשף החליט לא להעמיד לדין (בניגוד למקרה טבח בעבר). מ ד ה י ם.
  אבל לשלוח מכתבי אזהרה לפורום השחקן ה12 על הסטה נגדו- את זה הוא לא מפספס. כל כך רקוב פה הכל.

   

  הגב
  • שלו

   זה מים מתחת לגשר.
   זה לא היה עוזר במהלך המשחק, ולא יעזור עכשיו שירחיקו אותו.
   מקווה שבמשחק הבא וידאר לא יזכור לו את זה.
   מניח שבמשחק הבא וידאר יהיה במקום אחר באירופה. (ושהמשחק יהיה בעונה הבאה)

   מבחינת האנקדוטה זאת פעולה מכוערת, שגם אוהדי חיפה השפויים לא רוצים להיות מזוהים אתה.

   כעסנו אתמול בלילה (על כל המשחק), היום זה יום חדש, צריך לראות איך מנצחים את בני יהודה.

   הגב
   • יואב

    אני חושב שניר רשף מאד חשוד בהקשר למכבי. זה בכלל לא מים מתחת לגשר ולא קשור לתוצאה הסופית. זה מביש ומקומם.

    הגב
   • טרנטה

    ברור שזה לא משנה לאתמול.
    אבל סתם שתדע - מרבית אוהדי חיפה שעובדים איתי (ויש לא מעט) כועסים על דוס סנטוס על שלא דרך לוידאר על הפרצוף.

    הגב
    • יוני

     מה זה אומר עליהם?

     הגב
     • Ollie Williams

      חוק שימור התחת
      הם הרגישו שאוהדי ב"ש תופסים להם את הספוט, אז הם עברו לספוט של אוהדי הפועל

      הגב
      • אורן השני

       לכל קבוצה יש אוהדים מפגרים כאלה, גם לחיפה, גם להפועל וגם - תתפלא - למכבי ת"א.

      • Ollie Williams

       לכל קבוצה אוהדים מפגרים
       אבל לכל פיגור יש את הטייפקאסט שלו

  • אורי

   לא סתם החליט לא להעמיד לדין - הטיעון זה השופטים ראו והחליטו שאין סיבה להרחיק. אז קדימה, להרחיק את השופטים במקום
   ושנה הבאה (כי לא נזכה לשחק שוב מול חיפה השנה) דקה 90 להכניס איזה שחקן נוער שיתנקם בדוס סנטוס

   הגב
   • משה

    בלבולי שכל. השופטים הודיעו שלא ראו ועל סמך מקרי עבר (טב"ח למשל) הוא יכל להעניש גם למפרע.
    זו בדיוק הסיבה שבחיים לא יהיה פה כדורגל או ספורט כמו שצריך.
    אם אין הגינות בקודקודים והכל אישי ואינטסרנסטי אין פלא שכל הענף נראה ככה. לפחות בשביל הנראות היו חייבים להעניש.
    ודרך אגב בתור אוהד חיפה הייתי קונה היום חולצה של דוס סנטוס, אוהד זה משהו אחד וקודקודים/מנהלים/שחקנים זה אחרת

    הגב
    • יואב

     באופן מאד מאד כללי, מדובר על ניסיון לרצח. כל קישקושי "ראו או לא ראו" לא רלוונטים כאן. מדובר בהחלטה מושחטת לכאורה. אבל לקארמה יש את הדרכים שלה. גם בקשר לבחור שאכל את האיטריה בשבוע שעבר וגם בקשר לחבלני ההתאחדות.

     הגב
     • יואב

      מושחתת

      הגב
      • אורן השני

       בתור אוהד חיפה, ביזיון.

       מקווה שלהנהלה יש מספיק שכל להשעות אותו למשחק, להוות דוגמה ולגרום לו להבין את המסר, אבל לא חושב שחיפה או כל קבוצה אחרת תעשה דבר כזה

  • עומר

   מה שמביש פה זה בעיקר כמה זה לא מפתיע

   הגב
 • dn

  לא ברור לי למה כולם כל כך אופטימים.
  ההגנה גרועה, הקישור בינוני ואפילו רייקו טועה על בסיס קבוע.
  אי אפשר לקחת אליפות, לדעתי, כשרוב השחקנים לא מסוגלים להבקיע וכשמבקיעם אפססס גולים מקרנות.
  עד היום קיבלנו מייני, בן חיים, באבין, דוידזה, טיבי, דור פרץ, בטוקיו, שפונגין, מיכה, גולסה וסליחה למי ששכחתי שני גולים לאורך כל העונה ועד לפני שבועיים היינו על אפס שערים מכל הנל למיטב זכרוני.
  רק החלוצים מבקיעים פלוס ריקן וזה פשוט לא מספיק.
  אני צופה שבני יהודה ובאר שבע יגיעו מוכנים טקטית כמו שחיפה הופיעו וייתכן מאוד שבעוד שבועיים העונה גמורה.
  הלוואי ואתבדה אבל כמות הטעויות בהגנה והיעדר חיזוק לא מעודדים.

  הגב
  • יואב

   אצילי, ריקן, וידאר, עטר ובלקמן עם קייס לדו ספרתי. כמה אתה עוד רוצה?

   הגב
   • אורי

    הבעייה שבן חיים, באבין, ייני וראיקו גם עם קייס לדו ספרתי לבישולים, רק בצד הלא נכון

    הגב
   • dn

    אצילי פצוע.
    עטר - אל תתצחיק אותי.
    לא רואה איך אפשר לשחק עם ארבע חלוצים.
    לגבי ריקן אתה סופר אופטימי.
    אנחנו נותנים פור של שלוש זרים לליגה ומשם היו צריכים לבוא הגולים.

    הגב
    • יואב

     נכון, אנחנו מתמודדים מול סיטי ויובה, הפערים ממש עצומים
     והטבלה תמיד משקרת.
     ריקן הוא דו ספרתי בהגדרה בהנחה והוא משחק עונה בקישור.

     הגב
 • שלו

  נראה לי שדסה הולך לנוח עכשיו, לא מעט.
  עד שאצילי יחזור יש ליורדי הרבה החלטות לקבל על משחק האגפים.

  הגב
 • עומר

  לא אמיתי שהוחלט לא להעמיד את דוס סנטוס לדין, כל פעם קובעים פה שיאים חדשים.

  הגב
 • Ollie Williams

  ב 2013 עפנו מול בית"ר, 2-0 מהדהד בבלומפילד. הם סיימו מקום 10 ואנחנו אלופים.
  ב 2014 מול אשדוד בחוץ אחרי הארכה (והרכב הזוי ומשני בפתיחה). הם סיימו מקום 8 ואנחנו..... אלופים.

  כך שבעבר כבר עפנו מול קבוצת תחתית שנתנה עלינו הצגה, וזה לא גמר את העונה. נחכה לראשון לפני שנופלים
  למרה השחורה

  הגב
 • מתן גילור

  לא שמעתי, אבל השמועה אומרת שניר רשף טוען ב-FM102 שעד לפני שנה וחצי היה יכול להעמיד על דריכה. לפני שנה וחצי הוא העמיד את טב"ח לדין על מקרה כזה, למרות שהשופט ראה ולא העניש אותו. אז מכבי ת"א ביקשו לתקן את התקנון כך שבמקרה שהשופט ראה והחליט שלא להעניש לא ניתן יהיה להעמיד לדין, והתקנון תוקן בהתאם.

  הגב
  • שלו

   אחד משניים:
   שופט ראה ולא העניש, צריך להעניש את השופט.
   שופט לא ראה, צריך להעמיד את השחקן לדין.
   קראתי מה כתבת בבלוג שלך (סעיף 2) ומסכים אתך.
   באופן אישי אני מעדיף שמכבי שלי לא תתיחס לעניין שתתקן את מה שצריך תיקון ותמשיך הלאה.

   הגב
  • יואב

   זה לא נכון. אם השופט לא ראה, לא מענישים. לא ממקרה טבח ולא מלפני.גם באנגליה. רק השאלה מה השופטים ראו. הם כבר שינו את גרסתם 17 פעם. ניסיון לרצח.

   הגב
  • עומר

   אבל חכמון צוטט במספר אתרים כטוען שלא ראה את האירוע

   הגב
 • רומן

  מסכים איתך ב 100 אחוז , לא מזיז לי כלום הגביע.

  הגב
 • עומר

  באופן מפתיע חכמון קיבל פרס- ישפוט את המשחק המרכזי במחזור הקרוב. מדהים.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *