תיקו במושבה

בינתיים הקבוצה החזקה ביותר בסיבוב השני הפסידה נקודות ראשונות אתמול

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.
אשר יגורנו בא, כלומר לפני כל משחק אוהדי מכבי ברשתות החברתיות מביעים חשש עמוק מהפסד נקודות וחשיפת ה"בלוף" של הקבוצה שלנו, ואתמול אכן הפסדנו שתי נקודות יקרות. אבל, כמו תמיד, אני תמיד מציע לקחת פרספקטיבה רחבה יותר, למשל אתמול עברנו את האמצע של הסיבוב השני, אז אפשר לבדוק האם אכן הקבוצה שלנו בלוף, בהשוואה ליריבה הגדולה ביותר שלנו על האליפות, הרי היא בית"ר, טוב סתם, הפועל באר שבע.
*

בסיבוב השני עד כה נערכו שבעה משחקים מתוך שלושה עשר שיהיו בו. גם אנחנו וגם באר שבע התמודדנו מול שלוש מתוך ששת המדורגות ראשונות בליגה (אנחנו ניצחנו גם את הקבוצה היחידה שלא נמצאת בתוך ששת המובילות, ועדיין יכולה להיות שם בסוף הסיבוב, הרי היא קריית שמונה). גם לנו וגם לבאר שבע נותר המשחק הבא ועוד משחק אחד במסגרת מה שיחשב קבוצות הפלייאוף העליון.

בינתיים אנחנו נצחנו את נתניה, באר שבע הפסידו להם. אנחנו נצחנו את בית"ר ובאר שבע יצאו תיקו עם הפועל חיפה. גם אנחנו וגם באר שבע יצאנו תיקו עם בני יהודה. כלומר, בהסתכלות קצת יותר רחבה מהמשחק האחרון לבדו, קשה לי לראות בסיס להנחה שבאר שבע קבוצה בכושר טוב יותר, שמשחקת טוב יותר, עד עכשיו בסיבוב השני. אז נכון, היה נחמד מאוד לנצח גם אתמול, אבל אוהד מכבי שציפה שננצח את כל המשחקים בסיבוב השני, הוא כנראה האוהד היחידי שיותר הזוי מכותב פוסטים אלה.

*

אתמול ג'ורדי פתח במערך של 4:3:3 כאשר בלקמן משחק כנף ימין, מיכה כנף שמאל, שפונגין מגן ימני. זאת כנראה אמורה היתה להיות הטעיה לאבוקסיס, אך אבוקסיס לא מצא צורך לשנות את המערך שלו. ג'ורדי בא עם תכנית מהבית, ותוך עשר דקות עבר חזרה למערך הבסיס שלנו, שלושה בלמים, כאשר שפונגין משחק את הבלם הימני. המעבר הזה הגיע לאחר התקפה בה שפונגין ממש תפקד כמגן תוקף, אך לא היה די בכך כדי לגרום לבני יהודה להפנות משאבים לכיוון הזה. נסיון מעניין אך לא מוצלח במיוחד.

לאחר מכן התנהל משחק בו בני יהודה סגרה לא רע את חצי המגרש שלה, ומכבי נטרלה בקלות את נסיונות היציאה של בני יהודה להתקפות מתפרצות. הבעיה היתה שבהתקפות בהן למכבי היה יתרון מספרי רגעי, ההחלטות לא היו מספיק מוצלחות, וכך לא נוצרו מצבים יוצאי דופן. בחצי הראשון היתה נגיחה של בלקמן לקורה אחרי הגבהה טובה של באטוקיו ממצב נייח, הבעיה כמובן היתה שזו היתה ההגבהה הטובה היחידה ממצב נייח שהיה למכבי. היתה גם נגיחה של גולסה לאמצע השער שזובאס לקח.

עוד שינוי מעניין היה חילופים בין טיבי לדווידזאדה, מדי פעם טיבי יצא לסיורים מודרכים בחצי המגרש של בני יהודה, ואז דווידזאדה החליף איתו מיקום ושמר מקום עד שטיבי הוחזר אחר כבוד לעמדתו הטבעית. עוד חשש שלי שהתגשם היה שטיבי קיבל השראה מאומטיטי מברצלונה, ובאחת ההתקפות הנדירות מאוד של בני יהודה, טיבי חילץ כדור ברחבה שלנו, ומיד עבר שחקן של בני יהודה. התרגיל עבר בשלום, אני אחיה שנתיים פחות כתוצאה מכך, אבל למטרה טובה, בעצם מי יודע אם למטרה טובה.

*

החילופים אתמול היו בסדר גמור. ג'ורדי רצה להפסיק את חיפוש ההגבהות, לכן החליף את וידאר באלירן עטר. אלירן לא הצליח להגיע למצבים שוידאר לא הגיע אליהם גם, אך בסוף המשחק שלח בעיטה יפה בסיבוב שזובאס לקח, ספק אם יש הרבה שוערים בליגה שהיו לוקחים את הבעיטה הזאת.

עוד דבר מעודד שראיתי אתמול היה הלחץ הכבד והאמיתי שהפעלנו על שער בני יהודה בעשר הדקות האחרונות. לא היה מדובר בפאניקה, טיבי וגם באבין התקדמו מאוד לעבר שער בני יהודה, אך לא עברנו לשיטת שוטא בה טיבי בועט כדורים מאמצע המגרש לכיוון רחבת היריבה, אלא נהלנו התקפות מסודרות, וחלצנו כדורים עמוק בחלק המגרש של בני יהודה, כל אימת שהכדור בטעות מצא עצמו ברגלי היריבה מהשכונה.

*

אוקיי, אז לא נצליח להשיג סיבוב מושלם, ובשבוע הבא יש לנו את המבחן האמיתי, האם אנחנו בעניין הזה של לכופף את הברכיים, או שמא שוב נרטיב את המכנסיים למראה היריבה הדרומית. אישית אני סבור שג'ורדי הצליח ללמוד את השיעורים מהחרפה בטרנר, עכשיו נותר רק לראות שאכן כך. אגב, אילו משהו היה מקליט אותי מול מסך הטלוויזיה במהלך המשחק שהיה בטרנר, זה היה נשמע די דומה להקלטה מדוברת אחרת.

לעניין החלון ושברו, בפוסט אחר.

קלופ, מחשבות של אוהד
מרואן קבהא - כאב כפול

95 Comments

מתן גילור 29 בינואר 2018

לא לגמרי ברור לי אם ההקלטה המדוברת היא:
1. "גזגזי לי אותם, יש חוג לילדים."
או
2. "מש-כי-לה, פסי-כו-לו-גית."
או
3. "ניקיטה_____ ניקיטה________ ניקיטה_______ יאללה מכבי."

Ollie Williams 29 בינואר 2018

4. "תזכור מה אני אומר לך, מכבי חיפה אלופה השנה!" (מ. פרימו, אוגוסט 2017)

דקו 29 בינואר 2018

אותי מפתיע איך התקשורת עדיין לא מכתירה את אבוקסיס למושיע הבא…

עושה עבודה מעולה ואף אחד לא יורק לכיוון שלו…

אמנון א.ק.א. טרנטה 30 בינואר 2018

פוחדים שהוא יירק עליהם בחזרה

יואב 29 בינואר 2018

1- משחק בכלל לא רע של מכבי. גול הוא לפעמים כל ההבדל.
2- זאת עונה מופקרת לגמרי עם איכות כדורגל לא טובה(יותר מהרגיל). אין שום קבוצה שיש לה מה להציע מעבר לכישרון הבסיסי שבה. לכן זה פתוח.
3- שיסלחו לי כולם אבל הכדורגל של אבוקסיס אתמול היה פשוט חרפה. הוא לא ירד, הוא יהיה בפליאוף העליון ויש לו חומר סבבה. לא להתעניין בדבר הזה שנקרא להבקיע? בכלל? מה הנקודה הזאת נותנת? זאת כמובן הבעיה של היריב אבל זאת לא בעיה גם של אוהדיה? מה יש בזה?
4- שנה הבאה תיהיה מרתקת יותר בגלל שידוד המערכות.
5- גיל, מסכים לגמרי. מכבי היתה אינטנסיבית. ביום אחר זה נכנס.

השמן. 29 בינואר 2018

אתה יודע יואב, זה גם משהו שאני נותן בו קרדיט למכבי. מול בש לדוגמא, בני יהודה היו יותר מסוכנים.
הם לא תקפו, גם כי לא נתנו להם לתקוף, לא רק כי הוא בונקריסט.

יואב 29 בינואר 2018

נכון. או שאולי… גם היום הגולגולת של מכבי שווה יותר ותוצאה מול מכבי נחשבת ליוקרתית יותר.

אורח נטה ללון 29 בינואר 2018

זה נכון ללפני המשחק מול חיפה, לצערי

שלו 29 בינואר 2018

הכי מסכים עם 4.
מניח שלא ישאר אף זר.
יהיה יותר קל לקבל החלטות.
מבחינת כדורגל הרעיון של 3-5-2, נהדר.
צריך לבנות את הקבוצה שהשיטה לא תקרוס בגלל פציעה של שחקן כזה או אחר.
גם הרעיון ששחקנים ישחקו בעמדה שהם טובים עובד.
מכבי תצטרך להחליט סביב אילו שחקנים בונים קבוצה ואיך מגבים אותם.
אני חושב שדסה מיכה דור פרץ ובלקמן זה בסיס חזק מאוד.
ייני ימשיך להיות (גם טיבי) וריקן ודוידזדה.
גולסה חשוב אבל חייב גיבוי (גם דסה ודוידזדה)
מניח שצ'יבוטה יחזור (עכשיו כשהוא ישראלי).
5 זרים עם השקעה לעתיד ותהיה קבוצה חזקה.

גיא זהר 29 בינואר 2018

שלו, לגבי השידוד מערכות, שים לב שמעונת הדאבל שלכם נשארו טיבי, ייני (שהלך וחזר), מיכה, דור פרץ שהיה אז שחקן בקצה הרוטציה ויצחקי שהיום שחקן רוטציה (תוסיף גם את שפונגין אם אתה רוצה). עשית וואחד שידוד. לגבי הזרים, מעבר לשניים היקרים, הארבעה שהגיעו אליכם מושאלים/ ללא דמי העברה. בנסיבות האלו ובמידה שהמדיניות לא תשתנה, הסיכוי לפגוע (הצלחה, לא נוסא), נמוך.

יואב 29 בינואר 2018

אנחנו לא יודעים מה המדיניות. לי ברור שיהיה שידרוג מאד גדול בזרים. וזה מספיק, זה משנה קבוצה. בישראלים, אין לנו ממש צורך. אין את מי לקנות ויש לנו את מי שצריך פלוס מושאלים שאם היו עומדים למכירה, היו נקנים במיליונים על רבעי כרטיס…

גיא זהר 29 בינואר 2018

יואב, כמה זרים שדרגו לך את הקבוצה בשנים האחרונות? ראיקוביץ (נניח) וקיארטרסון נקנו במליונים. חוץ מאלו אתה רואה זר ששדרג? נניח שהשניים הללו ימכרו כל אחד בחמישה מליון וגולדהאר יחליט שכל הכסף חוזר לחיזוק. עדיין תצטרך להביא שני מחליפים לאלו ועוד שניים טובים (אם תפגע בארבעה אתה מלך). חוץ מהשניים הללו ג'ורדי הביא עוד שניים ששדרגו – גרסיה ופריצה. בקיצור, להביא זרים שישדרגו קשה, קשה מאוד. ולגבי הכשרונות בחוץ, יונתן כהן? צ'יבוטה? גלזר? שחקני רוטציה נחמדים במקסימום. זה מעולה, אבל בוא נראה שג'ורדי (או מי שיחליף אותו) מחזירים אותם ונותנים להם צ'אנס ולא מאריכים ליצחקי את החוזה.

יואב 29 בינואר 2018

אתה קנית שחקני רוטציה כאלה בטונה כסף. רק מאשדוד ודהאן. אומר לך משהו- בבסיס הם פחות טובים משחקני הבית של מכבי. הם פשוט מאשדוד. זה לא לטובתם(:
כל חלון והסיפור שלו. אני תמיד מאמין שמכבי יכולה להשתדרג. ויש לה את הכסף והאירגון כדי לעשות את זה.
כך היה בעבר וכך יהיה בעתיד. לא דואג לה(בלומפילד מתקרב ויתן בוסט אדיר למערכת).

גיא זהר 29 בינואר 2018

אופטימיות זה תמיד טוב (בלי ציניות). לגבי המשולש ג'קי-דהאן-ברקת, התחושה שלי שאין שם רק שיקולים ענייניים (לכאורה). הקניות מאיזי/לוזון (טובות יותר או פחות) נראות בהחלט במקום. אבל אנחנו בכלל לא בהשוואה אליכם, זה שמתמודדים מולכם, בהצלחה או פחות, ומיישירים מבט, זו השנה החמישית, זה שאפו ענק למשפחת ברקת.

יואב 29 בינואר 2018

כל אחד עושה מה שהוא יכול. עושים עבודה טובה בבש. זה סבבה. מעדיף אתכם כיריבה מאשר את רוב קבוצות הליגה. זה מנציח מצב שסבבה לי איתו.

yaron 29 בינואר 2018

אם נניח את ראיקו ווידאר בצד עד סוף העונה, שני זרים בינואר כשפגעת בול עם אחד מהם והשני "רק" בסדר ושדרגת את הקבוצה לפלייאוף העליון.
במציאות אני אשמח אם יביאו אחד ואקווה שיהיה בינגו.

שלו 29 בינואר 2018

אם מכבי מביאה זרים ב 3 מיליון יורו זה יהיה בול.
השאלה בכמה כאלה ישקיעו.
אם יצליחו אחרי הכל להביא 3 כאלה ויקנו עוד שניים מוכחים (נגיד זובאס ועוד בלם זר שכבר משחק בארץ) זה מספיק.
אני לא רואה ישראלים ששוה להוציא אליהם כסף ואפשר להוציא אליהם כסף.

אחד העם 29 בינואר 2018

שים לב לשני זרים:
מוחמד עלי קמארה (רעננה)
בלסינג אלקה (אשדוד)

yaron 29 בינואר 2018

בין שני זרים בשלושה מיליון כל אחד ל"לא צריך חיזוק" יש את האפשרות של זר אחד במיליון וחצי. אם פגעת בול, זה יופי של שדרוג.

אמנון א.ק.א. טרנטה 30 בינואר 2018

קלטינס הוא שחקן שאשמח לראות במכבי

מתן גילור 29 בינואר 2018

יואב, יש לו מאבק על אירופה. סיכוי מצוין שמקום רביעי יהיה שווה מוקדמות ליגה אירופאית.

גיא זהר 29 בינואר 2018

בלי קשר, למה שאבוקסיס ישחק פתוח? הוא דראפיץ'? זה הדי.אן. איי שלו כמאמן

יואב 29 בינואר 2018

לא פתוח. אבל חפש לצאת קדימה כשאתה יכול. יש המון ניואנסים בכדורגל. איטליה (82) כבשה 3 מול ברזיל הגדולה והסתגרה רוב הזמן. את בני יהודה לא עניין בכלל הדבר הזה של לכבוש. ויש להם חומר טוב למתפרצות וגם התוצאות שלהם מעידות על זה. זכותם.

גיא זהר 29 בינואר 2018

אני חושב שהוא פחד לחטוף. נגדנו הוא לא שיחק כל כך סגור.

Ollie Williams 29 בינואר 2018

אוהדיה נשארו לחגוג דקות ארוכות בסיום המשחק, אז לא נראה לי שהפריע להם

יואב 29 בינואר 2018

ציניות (גם בכדורגל) הפכה לבון טון. לא מפליא. הם יכולים יותר.

Ollie Williams 29 בינואר 2018

כשברוב התחומים השיקול העיקרי בקבלת החלטות הוא "איך נדפוק את ____" אתה באמת מופתע?

השמן. 29 בינואר 2018

יפה גיל. בדיוק התחושה שלי. למעט הנפילה המובנת בגביע, בכל מה שקשור לגישה למשחק השחקנים בהחלט המשיכו את הקו המאוד חיובי. הפעם לא הצלחנו לפרוץ את הבונקר, הגיוני שזה יקרה, אנחנו לא קבוצה שמתפוצצת מכישרון התקפי כרגע, בטח בלי אצילי ודסה.
בעיני הייתה טעות לעלות בהרכב בכיר מול חיפה. הרגישו קצת את העייפות. גם מבחינת סגל, חושב שזו טעות למחוק ככה את רודריגז ושוינפלד.
אני לא אבכה מתיקו שבוע הבא, אבל דווקא אופטימי. אנחנו כבר תקופה לא קצרה קבוצה יותר אגרסיבית מב"ש, ברור שהם ירימו את הרף במשחק כזה, אבל לראות שגם מולם אנחנו שולטים מבחינה פיזית יאמר לנו הרבה לקראת המשך העונה.
שאלה חשובה לג'ורדי, האם לתת לייני/שפונגין להתמודד עם ווקאמה, או לשבור את הציוות שלהם עם מיכה? אני באופן אישי הייתי שם את טיבי הבלם הימני.

יואב 29 בינואר 2018

מסכים לגמרי עם ההרכב החזק בגביע. הרגיש לי לא נכון בזמן אמת. עם כל הכבוד ליריבה, אם אתה עושה רוטציות, עשה אותם בגביע.

רועי 29 בינואר 2018

התלות בדסה גדולה מדי.
דוידזאדה לא מתאים למערך הזה, או יותר נכון, המערך הזה עובד טוב יותר כשמיכה בשמאל ובימין יש שחקן מהיר.
אני חושב ששווה לנסות לשחק במערך הזה עם ריקן כתחליף לדסה ולהחזיר את מיכה לשמאל.

גיל שלי 29 בינואר 2018

ריקן ממש לא מהיר, לכן הוא לא כנף

רועי 29 בינואר 2018

יותר מהיר משפונגין ולא זר לתפקיד באגף.
מה שקורה בפועל כרגע זה שאין צד ימין, מיכה חותך לאמצע, שפונגין לא עובר את קו האמצע.

גיל שלי 29 בינואר 2018

כן אבל ריקן ממש לא הפתרון, אין לו דריבל, המסירות שלו לא משהו, ואתה מרחיק אותו מהדבר שהוא הכי טוב בו, בעיטות לשער

רועי 29 בינואר 2018

אני לא רואה פתרון אחר בסגל הנוכחי, בהנחה שנקודת המוצא שלי היא מערך ה 2-5-3 עם מיכה בשמאל (מה שלטעמי עבד הכי טוב העונה עד שלב זה).

גיל שלי 29 בינואר 2018

מחכה בקוצר רוח שאצילי יחזור, עד אז צריך להסתדר עם מיכה בימין ודווידזאדה בשמאל, זה הכי פחות גרוע שיש בינתיים

השמן 29 בינואר 2018

לדעתי לא צריך לפתור כלום. בטח שלא להזיז את ריקן מהעמדה שלו. שחקן מאוד משמעותי במערך הזה.
כמו שגיל כתב למטה, דסה חשוב, אבל הבקענו וניצחנו בלעדיו. מה שכן אם השימוש בשיטה הזו הולך להימשך, אז צריך להביא לו גיבוי לקראת שנה הבאה.

Ollie Williams 29 בינואר 2018

ריקן בימין היה רע מאוד בכל פעם שנוסה, זכור לי בעיקר גמר הגביע האחרון שבו זה זעק לשמיים

אורי 29 בינואר 2018

אין דסה, אין גולים, אין נצחונות
לא בסיבוב הראשון ולא בשני
עושה רושם שמכבי אכן מתכופפת, אבל לא בשביל להרים כלום :-(

גיל שלי 29 בינואר 2018

נצחנו את חיפה ואת אשקלון בלי דסה, ברור שאנחנו טובים בהרבה עם דסה, אבל מה לעשות, הוא יחזור עוד חודש

yaron 29 בינואר 2018

צודק. מחזיר אותי גם לתגובתך הקודמת ומזכיר לכולנו שזה לא דסה שחסר, זה דסה ואצילי.

yaron 29 בינואר 2018

לא *רק*' דסה שחסר

יואב 29 בינואר 2018

זה לא שאין נצחונות וגולים. כמות המצבים יורדת וכך גם האחוזים. סביר שדסה אתמול היה מייצר עוד מצבים, לפעמים זה ההבדל. עניין של אחוזים.

יוני 29 בינואר 2018

בואו לא נייפה את המציאות, יש המון במה שאורי כתב, למרות שאולי הקצין מעט. דסה הוא מהשחקנים שיודע לייצר יתרון ולבטל קו הגנה על ידי דריבל, מהירות או מסירה חכמה. וזה המון ממגן ימני שבעצם מייצר לקבוצה כמו מכבי ששולטת וברוב משחקיה נמצאת בחצי של היריב אופציה התקפית נוספת, כזו שמרווחת מאוד את המגרש. תוסיפו לזה את השתפ עם וידאר, מיכה, בלקמן, יצחקי לעיתים,וקיבלתם שחקן שהופך את השחקנים סביבו למסוכנים ויצירתיים יותר, ולכן גם אפקטיביים יותר. יש דברים שלא נמדדים בסטטיסטיקה, ועדיין מעניין הפלוס-מינוס של דסה, למרות מיעוט המשחקים שלו השנה.

Gil - Zimbabwe 29 בינואר 2018

שיפסיקו לשחק עם הלבן הזו, נהיינו לידס יונייטד.

אחד העם 29 בינואר 2018

קניתי
עם דיוויד הארווי בשער, האחים ג'יילס, בילי ברמנר, אלן קלארק, פיטר לורימר וג'ו ג'ורדן

אמנון א.ק.א. טרנטה 29 בינואר 2018

לדעתי אחוזי ההצלחה עם הלבן נמוכים מאד

Ollie Williams 29 בינואר 2018

אני מצטער אבל אני ראיתי בני יהודה במשחק מבזה.
לא יריב בכלל, התקשו לצאת יותר מ 30 מטר מהשער שלהם.
הגנה מבולבלת והמון איבודי כדור, גם ללא כל לחץ מצד שחקני מכבי.
על הנייר תיקו חוץ מולם זה לא רע, בפועל לאור המשחק שהתפתח זה על גבול המביך. שלא לדבר על ההשפעה המוראלית לקראת שבוע הבא, ושהפער עלול לגדול ל 5 במקום 3 וזה סיפור אחר.

אזלת היד שלא לומר חוסר האונים שלנו במצבים נייחים מביכים.
העובדה שאנחנו רגע לפני סוף ינואר, ולא נעשה שום צעד לחפות על ליקויים שידועים עוד מאמצע אוגוסט, שלא לדבר לפצות על בעיות שהתגלו תוך כדי תנועה (יש לך שחקן אחד שהופך לחלוטין את המשחק של הקבוצה, הוא פצוע 90% מהזמן, אולי כדאי לחפש מישהו שיוכל למלא את החלל אפילו חלקית?!)

כאן אגב אני כן בא בטענות למיטש.
מצד אחד מבין את זה שפנקס הצ'קים לא פתוח חופשי, וזה לא רע.
אבל אתה לא מספיק תחרותי כבר שנתיים. הגישה של "קודם נצליח ואז נשקיע בחיזוק" תפסה את מקומה של גישת ה"מתחזקים כשאפשר, לא כשצריך" מתחילת הדרך.
אז אם מיטש לא מרוצה מקבלת ההחלטות של האנשים ששכר כדי לקבל אותן – שיבחר אנשים חדשים.
אם הוא עדיין מאמין בהם, אז הוא צריך לשחרר להם קצת חבל כדי שיוכלו לתקן טעויות כי אין 100% (וכך גם היה בעונות הראשונות. ארנשואו, גורי ז"ל, מאנה וכד').

המצב הזה, שבו הטעויות ברורות לכל אבל לא ניתנת אופציה לתיקון, הוא הכי גרוע.

אני לא אופטימי לשבוע הבא אחרי שתי התצוגות האחרונות, כיוון שאני לא רואה שום דבר שיגרום למכבי לשחק טוב יותר או תכליתי יותר.
זה לא שזובאס הוציא 7 כדורים בלתי אפשריים ביום חולני. בסה'כ שתי הצלות רציניות כל המשחק. זה לא שבכל משחק אחר אנחנו כובשים במצבים נייחים וקרנות ורק הפעם חוסר מזל. זה חוסר יכולת.

אין שמח ממני כששחקנינו ומאמנינו סותמים לי את הפה. לא חושב שנראה שחזור של חרפת טרנר, אבל קשה לי לדמיין כרגע יותר מתיקו.

השמן 29 בינואר 2018

אולי, כמו שכתבתי ליואב, למה המשחק המבזה של בני יהודה לא אומר משהו על מכבי?
סיבוב שעבר ניצחנו את בני יהודה אבל קשה היה לשכוח את הטיילת ברחבה שלנו כל פעם שהם קצת יצאו קדימה . אותו דבר היה (סיבוב שעבר) מול סכנין, אשקלון וקריית שמונה.
איזה רכש תביא בינואר? מה הסיכוי שלך להביא שדרוג משמעותי?
המהפך שהקבוצה הזו עברה בחודש וחצי האחרונים הוא מרשים בכל קנה מידה. לא מבין איך אפשר לפספס את זה.
ברור שזה עוד יכול לקרוס, ברור שאם הייתה עומדת מולנו בש של שנה שעברה הייתי פחות אופטימי אבל באמת שלא רואה למה צריך חיזוק, רק אם יש אופציה מיוחדת.

Ollie Williams 29 בינואר 2018

אתה צודק, למכבי מגיע קרדיט על משחק ההתקפה הלא קיים של בני יהודה.
אבל הרבה פחות משפיע על הטעויות וההפקרות בהגנה שלהם, ובעיקר אי הניצול שלהן ע"י מכבי.

הקבוצה עברה מהפך, זה נכון. מצאנו שיטה שעובדת טוב ולפרקים אפילו נהדר (במיוחד כשלבקמן היה בכושר שיא). אבל הנה קבוצות מתחילות ללמוד אותה ולא נראה שבמכבי יש את הכלים והמעוף להתמודד עם זה כראוי עד סוף העונה. בטח לא כשכל מצב נייח הוא פרס ליריבה בשני צידי המגרש.

אני לא יכול להיות באמת אופטימי או רגוע כל עוד הדברים לא תלויים רק במכבי – כלומר כל עוד אתה לא בתחושה של "נהיה מרוכזים ולא נפשל" אלא "צריך פה התעלות כדי לנצח".

השמן. 29 בינואר 2018

אולי,
מה זה למדו אותנו? נעצרנו? שני משחקים סך הכול, אחד באנו בגישה רכה, ונתנו ליריב מתנות, שני תיקו דומיננטי מאוד שלנו. ברור שיש עוד מקום לשיפור, וג'ורדי צריך לחשוב על שיפורים וגיוונים אבל בוא לא נסגור את הבאסטה על מערך שעדיין אף קבוצה לא הצליחה לשלוט במשחק כשאנחנו משחקים בו.
חוץ מזה, את ההוכחה למעוף וליכולת של ג'ורדי והשחקנים להתגבר על אתגרים קיבלת לפני חודש. זה היה גמור לחלוטין, קבוצה מתה, אני חששתי למקום באירופה, די הוכיחו לך לא? יכולת לעמוד בלחצים? יכולת להישאר ביחד? יכולת להתמודד עם אתגרים מקצועיים? כל הדברים האלו קיבלו תשובה ברורה מאוד בחודש האחרון. וזה כל כך יותר מדסה/מיכה/גולסה חזרו. אנשים לא מעריכים מספיק את שינוי במערך של ג'ורדי וההברקה של מיכה בשמאל. כתבתי בעבר ואני אגיד שוב, פאולו סוזה היה מתגאה בזה מהלך.
התעלות? במשחק נקודתי מול בש? אולי, ניצחנו אותם בלי התעלות בלתי נתפשת (ללא ווקאמה), אבל איזו עוצמה הם מראים במרתון הזה? מה כל כך עצמתי בהם? כרגע הם צריכים להתעלות יותר ממה שאנחנו צריכים. כל עוד הם לא יעשו קסמים של ממש בקבוצה, זה תלוי בנו. לא במובן של אנחנו הרבה יותר טובים, אלא במובן שיש לנו את כל הכלים להתרכז במשימה ולעמוד באתגרים. גם בלי חיזוק

Ollie Williams 30 בינואר 2018

בנוגע לב"ש, גם בסיבוב הקודם הם באו חלשים יותר על הנייר. בלי קשר להרחקה ולטעויות של ג'ורדי במשחק הזה, הם נתנו שם משחק ברמה וסאינטנסיביות שלא ראינו מהם עד אז העונה. לכן אני לא שם את מבטחי ביכולת הבינונית ואובדן הנקודות שלהם לאחרונה.

אני אגיד לך מה מטריד אותי במשחק האחרון.
קודם כל אצרתי שקבוצות מתחילות ללמוד אותנו. שזה אומר שמצליחים להגביל אותך משמעותית. נכון שלטנו במשחק, אבל לכמה מצבים מסוכנים הגענו? התחושה שלי היא שקבוצות יתנו לנו להתמסר ולזכות באינספור קרנות כי הן יודעות שלא יצא מזה הרבה, וזה משהו עקבי ולא נקודתי.

נכון, ג'ורדי הצליח להוציא את העגלה מהבוץ ולצאת לדהרה חדשה. אבל ראינו כמה אנחנו קבוצת מומנטום. ולג'ורדי לקח זמן עד שיצא מהקבעונות הראשוניים שלו וחיפש פתרונות חדשים, אני חושש שגם הפעם ייקח יותר מדי זמן להגיב.

השבועות האחרונים היו נהדרים והפיחו תקווה מחודשת, ואני נותן קרדיט לכל מי שמגיע לו מבין השחקנים והצוות המקצועי.
אבל עם כל הנסיבות המקלות שני משחקים לא טובים שחשפו המון בעיות בטיימינג כזה, וכשהיכולת להתעלות שוב ברגע האמת עדיין בסימן שאלה, לפחות מבחינתי.

כששוב יש בעיות ברורות בסגל ושוב מחכים לשניה האחרונה בחלון, הפעם אני לא חושב שמדובר בשאננות של מנספורד וג'ורדי אלא יותר בברקס מלמעלה. לדעתי במצב הנוכחי של מכבי זו גם טעות.

הלוואי ואתבדה אבל כרגע מרגיש לי שהולכים לקראת תיקו חפירות וזה לא מה שאנחנו צריכים.

השמן 30 בינואר 2018

בסדר. מקבל את החששות. אבל באמת שהקבוצה עשתה משהו לא פשוט בחודשיים האחרונים, אפשר להסתמך על זה לחיוב באותה מידה שאפשר להסתמך לשלילה על התקופה הרעה.
בנוגע לב"ש, ברור שהם ירימו אינטנסיביות, אבל כל עוד הם לא פותרים בעיות מקצועיות ומנטאליות שם, משחק אחד נגדינו, בוודאי במקרה של תיקו הוא לא משהו כל כך בלתי הפיך. משחק קודם הגענו עם הראש באדמה אחרי התבוסה באירופה, לא חושב שזה המצב היום. תיקו חפירות לדעתי בסדר גמור מבחינתנו.
אני מבין את הרצון ברכש, אבל בסופו של דבר, הסגל הנוכחי לגמרי מספיק, אפשר לגבות את דסה, אפשר לחזק פה ושם, אבל אני לא הייתי עושה מהפכה משמעותית, ובטח לא מביא כוכבים שלא יקבלו בהבנה קצת ספסל.

Ollie Williams 30 בינואר 2018

אני לגמרי מבין אותך, אבל המשחקים האחרונים גורמים לי לחשוש שהתקוםה הטובה היא הבלחה ולא מהפך אמיתי.

רק שים לב שבשום שלב לא דיברתי על מהפכה בסגל.
אני חושב ששחקן שיכול לתקוף מימין כמחליף לדסה ועוד קשר שמסוגל לתת פאס לגול זה די והותר. אפילו גרזן הרבה פחות קריטי כרגע כי הקישור התייצב ונשארה רק מסגרת אחת לשחק בה.

אבל אלה חורים ידועים כבר חודשים, וגם בתקופה הטובה.
העובדה שדווקא בעונה כזו, שעוד השקעה קטנה יכולה לתת פוש עד הסוף כצעד ראשון להשבת ההגמוניה, וזה לא נעשה – זו פשלה, גם אם ננצח במשחק הקרוב ונמשיך לרוץ עד הסוף.

השמן 30 בינואר 2018

מקבל. ואתה צודק שביקורת בתחום הזה, צריכה להיות מופנית למיטש.
מצד שני, ראינו את איכות מסעות הרכש של הקבוצה בחלונות האחרונים, מבין שלא בא לו להשתגע

yaron 30 בינואר 2018

אולי, מה זה חורים שידועים חודשים? דסה ואצילי פצועים, מה יכולת לעשות שונה? להחתים בקיץ עוד מישהו למקרה ששניהם פצועים?
לדעתי דווקא גרזן או בלם זה השדרוג הראוי. לא מהפיכה, שדרוג לחצי השני של העונה.

Ollie Williams 30 בינואר 2018

ידוע לך במשך כמה חודשים שבלי דסה אין לך שום אופציה לתקוף מימין.
ידוע לך שבלי דסה רק דור מיכה בערך מסוגל לתת פס לגול.
ידוע לך שכל פעם שגולסה על הדשא קיים סיכוי סביר שזה המשחק האחרון שלו לחודשים הקרובים.

כרגע, כמו שאמרתי, אני לא חושב שיש חובה להביא גרזן. עדיף לחכות עם זה לקיץ. בלם? אפשרי, אם יהיה מישהו בסגנון של טיבי שיכול לשחק בשמאל.

גיא זהר 30 בינואר 2018

השמן, להשוות את ג'ורדי לסוזה זה חילול קודש. מגיע לו קרדיט על שינוי המערך, אבל הוא מאוד שמרן בניהול המשחק, מול סוזה הגמיש. בוא נראה אותו מתמודד טאקטית מול בכר בראשון (מבחינת יכולות בסגלים הנוכחיים הקבוצות שוות לטעמי).

השמן 30 בינואר 2018

לא השוויתי, ברור שיש לו עוד דרך ארוכה, והוא אכן שמרן בניהול המשחק. שינוי המערך, ועוד יותר מזה ההצבה של מיכה בשמאל, היו הברקה מאוד לא שמרנית. לגמרי משהו שסוזה היה מתגאה בו

yaron 29 בינואר 2018

זר אחד במליון שניים בינואר לא נכנס ל"אופציה מיחדת"?

השמן. 29 בינואר 2018

זר אחד, סטייל ראיקו או וידאר? בסדר, יכול לקבל, מכבי צריכה להמשיך לנסות להיות קבוצה שקונה ומוכרת ברווח. אבל ממש לא הייתי בונה על זה מקצועית, משתי סיבות;
1. אתה יכול לקבל איזה מרסלו כזה
2. אני חושב שהשחקנים שעברו את הגיהנום של תחילת העונה מאוד חזקים ביחד, מאוד ממוקדים. זה נראה לי טעות להטיס עכשיו את דור פרץ לספסל בשביל איזה זר צעיר. לא הוגן ולא בטוח שיעשה טוב לקבוצה.
אני מעדיף שחקני סגל כאלה סטייל מיקאל, שאפשר גם לספסל או להעיף ליציע בלי שזה ייצור רעש.

יוני 29 בינואר 2018

אולי, אתה מקדים את גיל, הוא כבר הבטיח פוסט על החלון ושברו :)

אבנר משער 2 (206) 29 בינואר 2018

איזה כיף לכל האופטימיים.
עם חוסר הדיוק בהתקפה צריך הרבה הזדמנויות בשביל שמשהו יכנס.
מי יצור הזדמנויות ? מיכה ?
מיכה מסתובב סביב עצמו, מביא את הכדור במקום למסור אותו , והרבה ממסירותיו פוגעות בשחקן שלפניו.
פעם ביובל יוצאת לו מסירה נהדרת ואז התקשורת מהללת "המוסר הכי טוב בארץ…" גולסה ובאטוקיו לא יודעים איפה השער ודוידזאדה (וגם בלקמן) לא מסוגלים להשתמש ברגל ימין ו/או להרים כדור טוב לרחבה.
כן אני מפונק, ראיתי מספיק כדורגל כדי לדעת מה שחקן טוב היה עושה עם הכדור ברגע נתון וברוב המקרים אין לנו שחקן שכזה.
לצערי, המשחק בשבוע הבא, והאליפות, תלויה בבאר שבע: תרצה – תיקח.

Ollie Williams 30 בינואר 2018

מיכה אכן אולי המוסר הטוב בארץ, בטח בטופ 3.
נראה שהוא התאהב במסירות המסובכות, כאילו שאם זה לא בעין עקומה בין 4 מגינים זה לא נחשב.
חלק מזה בגלל שאין אף אחד אחר שמעז ו/או מסוגל לתת פס קדימה כשמגיעים 35 מטר מהשער.

אחד העם 29 בינואר 2018

דברים שהזדקרו לעיני המתקהות:
1. אבוקסיס לחץ את שלישיית הקישור שלנו ואפשר לבלמים להתמסר ביניהם. גם בכר יעשה את זה, ולו בחלק מהזמן.
2. בטוקיו צוות בקשר אחורי, ריקן וגולסה יותר קדמיים, למרות שגולסה לא מסוכן לשער וריקן היה לא מדוייק במיוחד אתמול, ללא תגובת המאמן. (חילופי מיקום או הכנסת רודריגז)
3. לראשונה לא היו שיריונים בהרכב, ונצי"ג התק"ם מצא עצמו על הספסל, עושה מסאז' בעורף של נציגת נעמ"ת.
4. לא ייני ולא שפונגין יכולים להוות מענה לנוואקמה(איטיים וחלשים פיזית). צריך לחשוב מחוץ לקופסה. אולי טב"ח בצד ימין? הוא שיחק שם בצ'לסי. שיתכתש עם אנטוני/ מליקסון (בכר ישנה תוך כדי).

אמנון א.ק.א. טרנטה 29 בינואר 2018

אם יעלה כמגן ימני הוא יוצא באדום דקה 10 :)

אחד העם 29 בינואר 2018

נהדר. במשחקים האלה, זאת שנשארת ב 10 , מנצחת…

אורי 29 בינואר 2018

אחרי בישול לוואקמה

אמנון א.ק.א. טרנטה 29 בינואר 2018

העונה ייני בתפקיד המבשל

יוני 29 בינואר 2018

גיל איך אתה מסביר את מיעוט הדקות של רודריגז? ראינו במעט ששיחק שחקן עם איכותיות גבוהות של ראיית משחק, שינוי קצב, חוכמה. אני מבין שהוא חוזר לכושר כשהקבוצה רצה טוב, אבל לא ראינו אותו מספיק בגביע, חילופים במהלך משחקים וכו. האשמה גם על השחקנים שמתקשים להרוג משחקים ולייצר זמן מנוחה לעצמם. חסרים לנו חילופי רעננות בדקה ה55 כשכבר 0:3

Ollie Williams 29 בינואר 2018

רודריגז מזכיר לי מאוד את רובן מיקאל, לטוב (בהתחלה) ולרע (אחרי חודשיים)

אורי 29 בינואר 2018

כנ"ל הקדנציה השנייה של מדוניאנין

גדי 29 בינואר 2018

קודם כל גיל כרגיל מעניין ומפוקח.
לדעתי שפכת סתם מילים בכדי להוכיח שבאר שבע לא בכושר. זה זועק כבר חודשים. זה בכלל לא עניין של כושר אלא יכולת נמוכה. רק מליקסון נשאר ברמה. כל השאר ירדו מאוד.

להתראות בנתניה.
מתי לצאת מקרית גת?

גיל שלי 29 בינואר 2018

בערך עכשיו, יש מצב שתגיע עד שריקת הפתיחה

איציק 29 בינואר 2018

גיל פחד לנחס ולכן לא כתב את המובן מאילו, שבוע הבא מכבי תל-אביב מובילה על באר-שבה בנקודה ובהפרש שערים שזה כמו שתי נקודות יתרון.

יוני 29 בינואר 2018

אמר מי שיש לו ba ו ma בניחוס ;)

איציק 29 בינואר 2018

מה עם Ph.D.?
אם כבר, אז עד הסוף.

יוני 29 בינואר 2018

סורי, למיטב ידיעתי הגברת הראשונה לא מחזיקה בתואר המדובר. אלא אם כן פיספסתי משהו בקו״ח שלה שזה גם הגיוני

גיא זהר 30 בינואר 2018

אבל איציק כן

איציק 30 בינואר 2018

אכתוב רק מה שקיבלתי בוואטסאפ: שמעתי היום שלימודי פסי-כו-לו-גיה זו הצעקה האחרונה.

yaron 29 בינואר 2018

מ-נא-חס !

עידו 30 בינואר 2018

עדיין אין לג'ורדי תכנית ב'.
פעם שניה שמשקפים לו את המערך והמשחק נתקע באמצע.
חיפה בגביע עוד ניסתה לצאת למתפרצות (והצליחה יפה) בעוד בני יהודה פשוט לא היתה במשחק, אבל בשני המקרים לא הצלחנו להביא את המשחק הרגיל שלנו מול מערך דומה לשלנו.
אלו רגעים שמאמן כמו סוזה (אפילו בכר) עושה שינוי פנימי שמשנה את פני המשחק. גם חילוף היה יכול לעזור. אבל ג'ורדי עוד לא שם. עדיין לא מאמן מספיק טוב.
גם ההרכב וגם החילופים העידו על חוסר יצירתיות אמיתי.

אישית הייתי מנסה להוריד את כל הקבוצה אחורה ל10-15 דקות אחרונות במחצית הראשונה, להזמין את בני יהודה לצאת קצת. הם לא במערך שהם רגילים אליו, ודווקא אולי אפשר יהיה לעקוץ אותם במתפרצת.

עדי הצהוב 30 בינואר 2018

אשמח לדעת אם למישהו יש הסבר לכמות המטורפת של ההחלקות שלשום.מה זה היה?

אורי 30 בינואר 2018

דשא דפוק של המושבה
בניון גומר שם את הקריירה תוך 3-4 משחקים

Amir A 30 בינואר 2018

גיל, לא יודע אם אתה עוד קורא תגובות לפוסט הזה, אבל הנה משהו לא קשור שיעניין אותך:
https://www.axios.com/the-erosion-of-worker-compensation-1516915779-5de48fc9-bfe8-4577-88e0-4e9b46591af3.html?source=sidebar

גיל שלי 30 בינואר 2018

אקרא, תודה

yaron 30 בינואר 2018

אמיר, לדעתי אתה יכול לבדוק ולמצא את אותה מגמה גם בעלויות החינוך.

Amir A 30 בינואר 2018

ירון, למה הכוונה? מה המקבילה לרווח התאגידים בעולם של החינוך?

yaron 30 בינואר 2018

הכוונה היא שהוצאות החינוך עלו יותר מעליית השכר והאינפלציה.
לא בדקתי, הערכה שלי.
עכשיו אם תבדוק כמה אחוז מההוצאה של משק בית היא על חינול ובריאות, ואם תבדוק כמה משקי בית לא יכולים להרשות לעצמם חינוך ובריאות נאותים, תבין שאו שנתוני האינפלציה מפוברקים או שהם לא רלבנטיים.
דרך אגב, גם מחיר הדירות לא מחושב באינפלציה.

yaron 30 בינואר 2018

וגם food and energy כמובן

Amir A 30 בינואר 2018

אבל הנתונים בגרף הם לא ביחס לאינפלציה אלא היחס החלקי מתוך ה-GDP.

yaron 31 בינואר 2018

בין היתר.
זה נכון גם מול האינפלציה ומול העליה בשכר.
מהכתבה – What it means: Health care is eating up a bigger share of paychecks that already don't go as far as they used to.
ואותו דבר לגבי חינוך.

yaron 31 בינואר 2018

ובתשובה לשאלתך – הרווח התאגידי הוא על הלוואות לחינוך. אני בטוח שאתה מודע לבור האשראי הזה.

Amir A 31 בינואר 2018

מודע? חי את החרא הזה כבר שנתיים. ואמשיך לחיות אותו עוד 13 שנים.

yaron 31 בינואר 2018

ככה זה נראה
http://collegedebt.com

Comments closed