התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.
אשר יגורנו בא, כלומר לפני כל משחק אוהדי מכבי ברשתות החברתיות מביעים חשש עמוק מהפסד נקודות וחשיפת ה"בלוף" של הקבוצה שלנו, ואתמול אכן הפסדנו שתי נקודות יקרות. אבל, כמו תמיד, אני תמיד מציע לקחת פרספקטיבה רחבה יותר, למשל אתמול עברנו את האמצע של הסיבוב השני, אז אפשר לבדוק האם אכן הקבוצה שלנו בלוף, בהשוואה ליריבה הגדולה ביותר שלנו על האליפות, הרי היא בית"ר, טוב סתם, הפועל באר שבע.
*

בסיבוב השני עד כה נערכו שבעה משחקים מתוך שלושה עשר שיהיו בו. גם אנחנו וגם באר שבע התמודדנו מול שלוש מתוך ששת המדורגות ראשונות בליגה (אנחנו ניצחנו גם את הקבוצה היחידה שלא נמצאת בתוך ששת המובילות, ועדיין יכולה להיות שם בסוף הסיבוב, הרי היא קריית שמונה). גם לנו וגם לבאר שבע נותר המשחק הבא ועוד משחק אחד במסגרת מה שיחשב קבוצות הפלייאוף העליון.

בינתיים אנחנו נצחנו את נתניה, באר שבע הפסידו להם. אנחנו נצחנו את בית"ר ובאר שבע יצאו תיקו עם הפועל חיפה. גם אנחנו וגם באר שבע יצאנו תיקו עם בני יהודה. כלומר, בהסתכלות קצת יותר רחבה מהמשחק האחרון לבדו, קשה לי לראות בסיס להנחה שבאר שבע קבוצה בכושר טוב יותר, שמשחקת טוב יותר, עד עכשיו בסיבוב השני. אז נכון, היה נחמד מאוד לנצח גם אתמול, אבל אוהד מכבי שציפה שננצח את כל המשחקים בסיבוב השני, הוא כנראה האוהד היחידי שיותר הזוי מכותב פוסטים אלה.

*

אתמול ג'ורדי פתח במערך של 4:3:3 כאשר בלקמן משחק כנף ימין, מיכה כנף שמאל, שפונגין מגן ימני. זאת כנראה אמורה היתה להיות הטעיה לאבוקסיס, אך אבוקסיס לא מצא צורך לשנות את המערך שלו. ג'ורדי בא עם תכנית מהבית, ותוך עשר דקות עבר חזרה למערך הבסיס שלנו, שלושה בלמים, כאשר שפונגין משחק את הבלם הימני. המעבר הזה הגיע לאחר התקפה בה שפונגין ממש תפקד כמגן תוקף, אך לא היה די בכך כדי לגרום לבני יהודה להפנות משאבים לכיוון הזה. נסיון מעניין אך לא מוצלח במיוחד.

לאחר מכן התנהל משחק בו בני יהודה סגרה לא רע את חצי המגרש שלה, ומכבי נטרלה בקלות את נסיונות היציאה של בני יהודה להתקפות מתפרצות. הבעיה היתה שבהתקפות בהן למכבי היה יתרון מספרי רגעי, ההחלטות לא היו מספיק מוצלחות, וכך לא נוצרו מצבים יוצאי דופן. בחצי הראשון היתה נגיחה של בלקמן לקורה אחרי הגבהה טובה של באטוקיו ממצב נייח, הבעיה כמובן היתה שזו היתה ההגבהה הטובה היחידה ממצב נייח שהיה למכבי. היתה גם נגיחה של גולסה לאמצע השער שזובאס לקח.

עוד שינוי מעניין היה חילופים בין טיבי לדווידזאדה, מדי פעם טיבי יצא לסיורים מודרכים בחצי המגרש של בני יהודה, ואז דווידזאדה החליף איתו מיקום ושמר מקום עד שטיבי הוחזר אחר כבוד לעמדתו הטבעית. עוד חשש שלי שהתגשם היה שטיבי קיבל השראה מאומטיטי מברצלונה, ובאחת ההתקפות הנדירות מאוד של בני יהודה, טיבי חילץ כדור ברחבה שלנו, ומיד עבר שחקן של בני יהודה. התרגיל עבר בשלום, אני אחיה שנתיים פחות כתוצאה מכך, אבל למטרה טובה, בעצם מי יודע אם למטרה טובה.

*

החילופים אתמול היו בסדר גמור. ג'ורדי רצה להפסיק את חיפוש ההגבהות, לכן החליף את וידאר באלירן עטר. אלירן לא הצליח להגיע למצבים שוידאר לא הגיע אליהם גם, אך בסוף המשחק שלח בעיטה יפה בסיבוב שזובאס לקח, ספק אם יש הרבה שוערים בליגה שהיו לוקחים את הבעיטה הזאת.

עוד דבר מעודד שראיתי אתמול היה הלחץ הכבד והאמיתי שהפעלנו על שער בני יהודה בעשר הדקות האחרונות. לא היה מדובר בפאניקה, טיבי וגם באבין התקדמו מאוד לעבר שער בני יהודה, אך לא עברנו לשיטת שוטא בה טיבי בועט כדורים מאמצע המגרש לכיוון רחבת היריבה, אלא נהלנו התקפות מסודרות, וחלצנו כדורים עמוק בחלק המגרש של בני יהודה, כל אימת שהכדור בטעות מצא עצמו ברגלי היריבה מהשכונה.

*

אוקיי, אז לא נצליח להשיג סיבוב מושלם, ובשבוע הבא יש לנו את המבחן האמיתי, האם אנחנו בעניין הזה של לכופף את הברכיים, או שמא שוב נרטיב את המכנסיים למראה היריבה הדרומית. אישית אני סבור שג'ורדי הצליח ללמוד את השיעורים מהחרפה בטרנר, עכשיו נותר רק לראות שאכן כך. אגב, אילו משהו היה מקליט אותי מול מסך הטלוויזיה במהלך המשחק שהיה בטרנר, זה היה נשמע די דומה להקלטה מדוברת אחרת.

לעניין החלון ושברו, בפוסט אחר.

הפסד נדיר באצטדיון על שם מזהם העיר
החלון ושברו