החלון ושברו

חלון מביך אך לא מזיק, כלומר חלון מושלם.

כמובטח להלן הפוסט החלון ושברו, אגב, חלון מעולה, לא החתמנו אף קטסטרופה שתופסת מקום לשחקנים שיגיעו בקיץ. דברנו טל איה ואני במכביבול קצת על זה, וקצת על באר שבע.

*

איזה פאדיחות הא, מביאים בלם שלא רצו בקיץ, בלם ימני שמשחק מגן ימני אבל בסגנון עדות שפונגין, סוגרים איתו את כל הפרטים כדי שיגיע בשושו, ואז אחרי הבדיקות הרפואיות מסתבר שהוא בכלל לא רוצה לשחק כאן. באותו יום מרואן קבהא העדיף את באר שבע על פני האוהדים החמים בקרית שלום, נראה כמו חותמת לא רעה לתקופת הניהול של ג'ורדי במכבי, נכון?

אז המסקנות שלי קצת אחרות. ראשית, כן. כלומר לא. הנטייה שאפיינה את ג'ורדי לעשות הכל ברגע האחרון התבררה כנטייה שעדיין שולטת בקבוצה שלנו. גם ההחתמה שכן נעשתה, דווקא החתמה מצוינת בדמות שחקן שנמצא על המשבצת שאנחנו צריכים, נו זה שיודע להרים כדור כך שיעבור את גובה המותן של השחקן הראשון שעומד בדרך, נחתמה ביום סגירת החלון. השחרור של סושיץ' נמרח עד הרגע האחרון למרות שחודשים ברור שסושיץ' לא יהיה כאן, תחושה אדירה של פרטאץ'. אבל, נדמה לי שכל העסק הזה ממחיש דבר שהיה אמר להיות לנו ברור מתחילת השנה. אנחנו נמצאים בעונת מעבר מבחינת מיטש גולדהאר. מיטש מאמין לג'ורדי, מאמן לא יכול להיות מנהל מקצועי. מיטש כנראה העדיף בלי מנהל מקצועי ועם ג'ורדי כמאמן, משום שזו הדרך הטובה ביותר להמשכיות. ג'ורדי עסוק כמאמן ביום יום, הכנה למשחק הבא, שיחות עם שחקנים, אין לו זמן להתעסק בהחתמות. בן מנספורד כנראה אחראי על הפרטים, גובה החוזה, ניהול המו"מ, ומבחינת מיטש מה שחשוב הוא ההסתכלות קדימה. מבחינתו הכסף שהושקע עד היום מספיק כדי שג'ורדי ישיג עם מה שיש תוצאות, החתמות ארוכות טווח שיעשו על ידי המנהל שיצטרך לחיות איתם, וזה לא ג'ורדי ככל הנראה.

*

אז החדשות הממש נהדרות מהחלון הזה הוא שאין לנו שום חוזה ארוך ויקר לשחקן מזדקן שנמצא בדרך למטה. רפאלוב בבלגיה, ומרואן קבהא היה יכול להוות גיבוי נחמד לגולסה מהספסל, אבל לתת לו חוזה לארבע וחצי שנים היה מקבע עוד מסמר בינוני בסגל לטווח ארוך, עדיף לחסוך בכאלה. אם נבחן את החוזים לשלוש שנים ומעלה, נראה את ההבדל בין הגישה הנוכחית של מכבי, וזו של באר שבע. באר שבע מאוד נדיבה עם חוזים ארוכי טווח, יש כאלה למרואן קבהא, לדור אלו, למיכאל אוחנה, לבן שהר, לאורן ביטון, לקורהוט וכן גם לקוואנקה. כאשר אתם מסתכלים על הרשימה הזאת, וחושבים על כך שוואקמה נמצא פה בשנה האחרונה של החוזה, מליקסון בן 33 וג'ון אוגו הוא ג'ון אוגו, אתם מבינים שהתשתית של באר שבע לשנים הבאות לא מבטיחה גדולות ונצורות, ואם לא יחזור להם המזל הגדול שהיה להם בהחתמת זרים, העתיד שלהם לא ורוד במיוחד.

מכבי הנוכחית מקפידה לא לסנדל את עתידה. יש לה שחקני בית שמושאלים לקבוצות אחרות, ומהם תמיד ניתן יהיה למלא את המקומות 13-20 בסגל. דור מיכה זכה לחוזה ארוך משום שהוא באמת נקודת שיווי המשקל של הסגל. מאמין שגם דור פרץ יקבל חוזה כזה, לאחר שעבר את טבילת האש בהצלחה, ונראה כי מצא את הרוח לשחק במכבי. גם בסגל הנוכחי של הקבוצה, אין סיבה לא להתחרות עד הסוף על התואר החשוב היחידי, האליפות. נכון, לא התחזקנו בהרבה בינואר, אבל דווקא קאניוק באמת יכול לספק לנו משהו שחסר לנו כקשר שיודע להבקיע שערים דרך הצטרפות מקו אחורי, וגם אחד שיודע לעשות משהו חיובי עם כדורים נייחים. באופן עקרוני, החדשות הטובות הם שלא סנדלנו את העתיד, והקבוצה היחידה שבאמת מתמודדת איתנו על התואר, לא הצליחה להפטר מהאלבטרוס שלה, קוואנקה. אין לי מושג אם קבהא הוא שדרוג גדול על פני איינבינדר, וגם חנן ממן איננו טוב כמו מאור בוזגלו, כך שאולי הוסיפו שם עומק, אך איכות לא ברור כלל.

*

לאור האמור לעיל בסך הכל עבר עלינו חלון ינואר מוצלח, חלון בו לא התקלקל שום דבר מהותי, וגם לא השתנה כלום בתמונת המירוץ. מכאן יש רק דבר אחד שצריך להתמקד בו, לכופף את הברכיים ולהרים, התואר הזה עדיין על הרצפה.

ימים אחרים, קצרים ומאושרים
הניסנובים משחקים באש

117 Comments

גיא 1 בפברואר 2018

התואר עדיין על הריצפה אבל התוצאה ביום ראשון קריטית.
הפסד – ומחיקת 7 הנק מתחילת הסיבוב הולכת לפח.
ניצחון – הכל פתוח אבל מוראלית זה משמעותי.
תיקו – הכל פתוח

ל-2 הקבוצות יש 4(!) משחקי בית עד סוף הסיבוב. זה מה שישפיע על המיקום והפער לפליי אוף.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

לבאר שבע יש משחקים קשים יותר עד סוף הסיבוב, וכל מה שכתבת נכון

עידו 1 בפברואר 2018

אבל למכבי אין בית

איציק 1 בפברואר 2018

מזה אין בית? אתם משחקים בנתניה עונה שנייה וכבר בהחלט התרגלתם אליו. זה אכן לא אופטימלי אבל זה יותר בית ממה שיש להרבה קבוצות בליגה. אצטדיון טוב וכמות אוהדים שממלאת את האצטדיון ומעודד כל הזמן. רב קבוצות הליגה היו מאחלות למצב זה. נכון שכנראה כשבלומפילד יהיה מוכן המצב ישתפר עוד יותר (אצטדיון רק שלכם זה עתיד רחוק אם בכלל), אבל עדיין מצבכם טוב מאד בייחס לליגה. אולי רק לחיפה, באר-שבע ונתניה המצב טוב יותר. לבית"ר יכל להיות טוב יותר, אבל אצלם הבעיה באוהדים ולא באצטדיון.

גדי 1 בפברואר 2018

עשרות שנות וסרמיל גורמות לאדם להעריך את מה שיש ונתניה זה המון.

Ollie Williams 1 בפברואר 2018

אצטדיון בלי יציעים מאחורי השער יכול להיות לכל היותר סביר, לא טוב. לא מתייחס לגישה בלתי אפשרית כי זו מכת מדינה.
וגם אם נניח שזה אצטדיון טוב, אני חושב שרבים מאוהדי חיפה יוכלו להעיד ממקור ראשון שגם אצטדיון נהדר לא בהכרח מרגיש בית.

איציק 1 בפברואר 2018

טוב, לא בית, מלון 5 כוכבים. אתה אולי לא מרגיש לגמרי שייך, אך לפחות נהנה מתנאים טובים.
שוב, זה לא טרנר, אבל זה עדיין ממש לא מעט. לא על זה כנראה תקום ותיפול האליפות.

Ollie Williams 1 בפברואר 2018

אני מאוכזב קצת מההתנהלות של מיטש.
לא יודע מי באמת אחראי על הרכש ולמה זה מגיע ככ דחוק לרגע האחרון.

אבל עם כמה שאני מבין את הרצון לא לזרוק כסף לפח, יש פה בעיה.
אם מיטש לא סומך מספיק על מי שאמון על הרכש כדי לשחרר לו תקציב – שיחליף אותו/ם במישהו שכן סומכים עליו.
ואם אתה כן סומך – צריך לשחרר קצת יותר חבל ולתת יותר מרחב פעולה לתיקון טעויות.

קניוק זה רכש סבבה, בטח בהתחשב בהיצע, אבל לא מספיק, ונמאס קצת להתקע כל פעם מחדש עם 5 זרים בלבד.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

אני חושב שהפרספקטיבה של מיטש רחבה יותר, הוא לא סומך, הוא מחליף, אבל בקצב שלו, לכן כתבתי עונת מעבר

Ollie Williams 1 בפברואר 2018

רק שלטעמי אנחנו כבר יותר מדי זמן בתחושה של עונת מעבר.
במיוחד כשהמבנה הארגוני והגישה לניהול הסגל משתנות לעתים תכופות מדי.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

מסכים, למעשה העונת מעבר החלה בינואר שנה שעברה עת הביאו את ליטו. ממקורבי ג'ורדי הבנתי לפני הגמר שהוא ממש לא היה בטוח שהוא נשאר פה העונה, התחושה היתה שמכבי רוצה לגמור איתו את העסק. אבל הם נפלו על הפרצוף עם ליטו, נראה לי שזו נפילה שכולה שייכת לאנגלידיס. מכאן לא היתה ברירה, מחד לא רצו את ג'ורדי כמנהל ספורטיבי, מצד שני בן מנספורד רק מונה, כך נולדה עוד עונת מעבר.

vered s 1 בפברואר 2018

הסגל של מכבי תל אביב בינוני ומישתלב בנפילה הכללית של הכדורגל הישראלי. לפעמים דברים הם פשוטים מאד. ג׳ורדי קרוייף מאמן היום את מכבי תל אביב כי הוא בנה את הסגל הזה אז בבקשה שיוכיח מה אפשר לעשות איתו וכמה אפשר לפתח אותו. יש כאן גם שאריות אכזבה ממה שיכול היה להיות ואיננו עוד. לדעתי הקמפיין העלוב בליגת האלופות גמר את פרוייקט באזל. מאז מיטש פחות מיתענין. אין יותר מגמה של שיפור לכיוון כדורגל אירופאי תקציבית ומקצועית אלא ההפך היתכנסות פנימה. מחלקת נוער. דור מיכה כמשל. אם יש שחקנים בחינם מאירופה יופי. משהו מעודד זה בן מנספורד שאולי מתכנן דרך חדשה להישתלב באירופה. מישהוא פה חושב שבמכבי תל אביב יודעים מי יהיה המאמן הבא שלהם? יש שחקני חיזוק זרים מסומנים? יש כוונה לנסות מחדש להעמיד מועדון ישראלי שסוגר פערים עם קבוצות מליגות בינוניות באירופה? מה המטרות האסטרטגיות ? תבנו איצטדיון? אולי זה עונת מעבר חבל שלא רואים שום שינוי שמתחיל להיתבצע.

יואב 1 בפברואר 2018

מנספורד זה אכן מעודד. וגם הניסיונות במחלקת הנוער(שבנתיים הדעות חלוקות) מרמזות על שאיפות.
אבל המרדף אחרי הבינוניות של אירופה הוא מתיש, מעייף,סיזיפי ונורא קל להתייאש בדרך. כי אנחנו לא באמת שייכים לשם. וזה בוודאי לא יכול להתקיים ללא איצטדיון ראוי. זה הבייסיק.

עמרי כהן 1 בפברואר 2018

גיל,
מסכים עם כל מילה. נשבע שצייצתי את מה שצייצתי לפני שראיתי את הפוסט שלך :-)

שלו 1 בפברואר 2018

1. איזון – צריך לזכור שמשחקים עם 11 שחקנים וכדור אחד.
לנו חסרים מספר שחקנים לעמדות מפתח, זה נכון.
חסרים גם גיבויים, אבל סה"כ הסגל מספיק טוב לעונה הזו.
אם אין איזה זהבי או פריצה להתאבד אליהם, מיותר להביא משהו בחורף.

2. שארית העונה – חלק מהבעיות צריכות לקבל פתרון בתוך הקבוצה, חלק נצטרך להסתיר.
אגף ימין / מגן ימני דור מיכה יצרך לעבוד חזק כדי שבזמן שדסה / אצילי בשיקום האגף יתפקד.
אגף שמאל / מגן שמאלי דבידזדה חייב להעלות את רמת ההתקפה שלו ואם זה אפשרי גם עטר צריך שינוי בתוך הקופסה.
הגנה – הרבה תפילות שבאבין וטיבי יספיקו.
קישור – פרץ צריך / חייב לשלוט בכמות הצהובים, משחק בלעדיו הפך להיות אסון. לגולסה צריך לשמור על הבריאות.

3. מה הייתי רוצה לראות מול ב"ש:
הרכב:
ראיקו,
טיבי, באבין, ייני.
גולסה, פרץ, דבידזדה.
מיכה
בלקמן, קריסטיאנסן, שוינפלד.
רוצה לראות הרבה הרמות אמיתיות שמאתגרות את הגנת ב"ש מבחינת גובה ופיזיות.
רוצה את מיכה שחקן חופשי.
רוצה את בלקמן יורד מתחת לחלוצים ומיכה זז לאגפים.
רוצה גולסה ופרץ סוגרים את מרכז המגרש.

השמן 1 בפברואר 2018

משחק בלי פרץ הפך לאסון?
פרופורציות.
האיש הפסיד משחק אחד. שלטנו לחלוטין במשחק הזה, הצד ההגנתי (עיקר תפקידו של פרץ) תפקד מצוין, סיימנו בתיקו מול קבוצת הגנה מצוינת שהחנתה את האוטובוס, ונהנתה מיום טוב של שוער מהטובים בליגה.

גיא זהר 1 בפברואר 2018

רק הערה לגבי זובאס. מכבי איימו למסגרת חמש פעמים (לשם השוואה ב"ש איימו למסגרת של קליימן 14 פעמים- חלק לא מועט מהאיומים היו משמעותיים), כדור אחד פגע בקורה, נגיחה אחת היתה למרכז השער (כדור לא קל בכלל) ועוד עצירה באמת מדהימה לכדור שהגיע בהפתעה לפינה. משחק טוב כמו שכתבת, לא פחות ולא יותר.

אוריה 1 בפברואר 2018

מסכים בהחלט.
ממש לא צריך להתפרע, במיוחש שלא מודבר על איזה שחקן שובר שוויון שנמצא על המדף.
לא מבין את הסיפור של ב"ש עם קבהא, זה שחקן ששוה לתת לו חוזה כזה ארוך? מה גם שיש להם בערך מליון קשרים בסגל.
חוץ מזה, תראה מה שיוכין פרסם בוואלה על החלוץ החדש שלהם, ממש מעניין איך התבשלה העסקה הזאת.
https://sports.walla.co.il/item/3131867

אוריה 1 בפברואר 2018

*במיוחד, *מדובר

איציק 1 בפברואר 2018

אני חושב שמיטש שומר כסף מתחת לתקרת השכר. צריך לזכור שלברון מסיים חוזה וגם רונאלדו וניימר מחפשים את האתגר הבא.
חוץ מזה, מצבו מעולה במאבק (הדמיוני) על האליפות. מהגביע הוא נפטר, וכל המאמצים זה לא ליפול ולקחת אליפות בניוטרל. שנה הבאה הכל פתוח, אולי אפילו כולל הפנקס.

רועי 1 בפברואר 2018

גם הפוסט וגם התגובות נראה לי קצת כמו סוג של שכנוע עצמי בגלל שלא הבאנו כלום (פרט לקאניוק).
עדיין אני מתקשה להבין את המאבק של ג'ורדי על 6 זרים כשהוא מתקשה בעצמו למלא את המכסה (ומספר את הסיפורים הקבועים שלו על כמה קשה למצוא זר מתאים, ושיסתגל למדינה גם וכו'). בפועל אנחנו עם 4 זרים, כשרודריגס נמחק מהרוטציה כמעט לחלוטין.
לגבי ב"ש, נכון שחנן ממן זה לא בוזגלו, אבל הוא כן יכול לשפר אותם בנקודות החולשה שלהם.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

הלוואי ובכר יעלה גם איתו, גם עם מליקסון שהר ווואקמה ביום ראשון, במצב כזה באר שבע סופגים שלושה שערים לפני שאמרת ג'ק רובינזון

רועי 1 בפברואר 2018

מהגבהה של דוידזאדה ושער בנגיעה של בלקמן.

איציק 1 בפברואר 2018

חייב לציין שאתה אופטימי. ממן ימשיך לפתוח על הספסל, ואוחנה ביציע.

vered s 1 בפברואר 2018

רועי ג׳ורדי קרוייף ניהל מאבק על 6 זרים כשעוד חשב שיצליח לבנות קבוצה טובה עם כמה מיתאזרחים והייתר ישראלים. כמו שזה עכשיו קבוצה לליגה. זה לא משנה

מתן גילור 1 בפברואר 2018

גיל, אם באופן עקבי דודו עזריה פוגע באחוזים די גבוהים, אני חושב שראוי להפסיק להתייחס לזה כמזל.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

קוואנקה, ואפילו פקהארט אלה נפילות, אז אולי עזריה פוגע באחוזים גבוהים יותר מאחרים, אבל עדיין יש בזה גם מזל

Lord Anthony 1 בפברואר 2018

לא חושב שהאחוזים שלו גבוהים באופן יוצא דופן.
פגעו עם ארבעה שחקנים בטווח של כארבע עונות.
כשהכל מתחבר כולם גאונים, אבל היו גם שנים לפני שתי האליפויות של ב"ש שלא היו יותר מדי מוצלחות מבחינת הרכש, וגם הרכש העונה לא ממש מסתמן כסיפור נצלחה. בסופו של דבר ב"ש משחקת עם שני זרים משמעותיים ועוד שניים ברוטציה, לא כזה סיפור הצלחה מטורף.
אם ממסגרים את העבודה של ג'ורדי כמו שעושים לב"ש אפשר גם להוציא אותו גאון.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

האחוזים של דודו טובים משל ג'ורדי וזאת למרות שהוא מגיע מעמדת נחיתות משמעותית (תקציב, פרמיה על מקום תושבות, מוניטין). מה שחובה לציין הוא שקשה לדעת מה המשקל המדויק של דודו בכל אחת מההחתמות.

Lord Anthony 1 בפברואר 2018

שוב, אני לא יודע על מה אתה מבסס את זה.
היום ב"ש משחקת עם שניים וחצי זרים: אוגו, ווקאמה וקצת פקהארט.
פגעו פעם אחת עם הזרים ומאז לא מצליחים לשחזר את זה.
היתה להם הצלחה חד פעמית, לא נראה לי שאפשר לבסס על זה משהו.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

אם לדעתך ויטור וקורהוט אינם רכש טוב, אז כנראה שאנחנו מבססים את קביעתנו על דעות שונות בתכלית.

Lord Anthony 1 בפברואר 2018

ויטור בעיקר פצוע, וגם בעונה שעברה הוא היה פצוע הרבה. זה הימור סטנדרטי לחלוטין – הצליח עונה אחת ומאז בעיקר פצוע, ואין לו מחליף.
קורהוט כרגע לא משחק ועושה רושם שהוא בדרך החוצה וגם לו אין מחליף.
הצליח להם פעם אחת, הם לא מצליחים לשחזר את ההצלחות האלו מאז וגם לפני זה לא היה להם רקורד יוצא דופן.
הסיבה היחידה שאפשר להגיד שלעזריה יש אחוזים טובים היא מכיוון שמי שלא עושה לא נכשל. הצליחו פעם אחת עם הזרים ומאז לא מביאים אף אחד למרות דעיכה ביכולת וגם מי שהביאו לא ממש הצלחה מטורפת.
אם מסתכלים בפרספקטיבה של עונה וחצי, אז כן לעזריה וב"ש יש אחוזים טובים, אם מסתכלים לטווח של חמש שנים אז הסטטיסטיקה מתיישרת.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

קורהוט גם פצוע וזו הסיבה שהוא לא משחק.
אם אני מציב את עצמי עם הידע שיש לי היום בנקודת ההחתמה של שניהם אין לי כל ספק שההחתמות האלה צריכות להיעשות. אאל"ט, אלה שני הזרים היחידים שהביאו בעונה שעברה, כשהוגו והובאן גם כן בהרכב (במקרה של וואקמה אין קשר לדודו). אז בעונה שעברה, כש-4 מתוך 4 זרים בהרכב הם הצלחה, אני חושב שאלה אחוזים טובים. אפילו מאד.
גם אני אני חושב שהזרים של ב"ש הכי טובים בליגה, וזאת למרות שיש להם רק את התקציב השלישי בגובהו.
אבל אם אתה מעדיף לייחס זאת לאלת המזל, אשרייך.

איציק 1 בפברואר 2018

קוהורט פצוע וזה קורה בכול מקום ולשחקנים הטובים ביותר.
ויטור פציע וכנראה בגלל זה לא נמצא בקבוצה גדולה יותר, אבל בזמן שהוא בריא הוא ערך מוסף מאד גדול ואחת הסיבות החשובות באליפות. ראו בברור מה קרה כשחזר בשנה שעברה. עדיף ויטור פציע על כמה בריאים.

אורי 1 בפברואר 2018

שחקן טוב ככל שיהיה, אם הוא זמין לחצי עונה וגם זה לא ברצף הוא לא שחקן שהייתי רוצה כעוגן בקבוצה שלי
מילא כשזה שחקן רוטציה כמו גולסה. אבל עוגן כמו ויטור, בזמינות של 5 משחקים כן ואז עשרה לא, הייתי מעדיף להחליף

נאמר זאת כך, ויטור טוב בהרבה מבאבין
ובכל זאת אני מעדיף את באבין ל36 משחקים מאשר את ויטור ל16

גיא זהר 1 בפברואר 2018

אפילו לוסיו עשה את שלו. קואנקה זה ממש אור אדום בוהק. החתמה תמוהה. אצל ג'ורדי זרים ממש משמעותיים אלו השניים שהגיעו בסכומים גבוהים, גרסיה ופריצה. השאר בינונים פלוס ומטה.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

גיא, הגזמת. ראייקוביץ' וקיארטנסון (אם אתה מתעלם מהעניין הכספי וזה כבר עניין של גולדהאר) הם החתמות טובות מאד.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

וגם קולינאס היה החתמה טובה (את אניימה ואיגיבור אני משאיר בצד, כי כמו וואקמה הם היו מוכרים לכולם).

יואב 1 בפברואר 2018

בעיני גם גורי ז"ל וארנשאו היו החתמות טובות. לא תמיד הכל מצליח אבל בנקודת הזמן ההיא, הייתי מחתים אותם שוב.

גיא זהר 1 בפברואר 2018

השניים בסכומים הגבוהים הם קיארטרסון וראיקוביץ. כל שאר השמות שעלו, כולל קולינס הם מקסימום בינוניים פלוס (ברמה של קורהוט נניח). הארבעה האלו כאמור משמעותיים

Lord Anthony 1 בפברואר 2018

אני חוזר, אם אתה רוצה להוכיח יכולות אתה צריך להראות הצלחה לאורך זמן, הצלחה בעונה אחת או שתיים היא לא קנה מידה להוכחת יכולת.
אני לא מנסה להוריד מהערך ההחתמות של ב"ש היו שם הימורים מושכלים שהצליחו, הטענה שלי היא שלא הצליחו לשחזר את את ההצלחה הזאת לא לפני ולא מאז וזה עוד כשכושר המשיכה של ב"ש גדל (הן מבחינה כלכלית ומתקנים והן מבחינת השתתפות במפעלים אירופיים).
למכבי בתקופת סוזה ופאקו לא היו אחוזי הצלחה נמוכים בהרבה (ארבעה מתוך חמישה זרים משמעותיים). אם מסתכלים בפרספקטיבה מספיק צרה אפשר להוציא את כולם גאונים.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

התייחסתי למה שאתה כתבת. כתבת שהיא משחקת היום עם 2.5 זרים. זה אחלה לנוכח המצב ששניים נוספים פצועים.
כתבת שפגעו פעם אחת ומאז לא מצליחים לשחזר. מה יש לשחזר כשהזרים החתמות טובות? היו טובים לפני שנתיים, טובים לפני שנה וטובים השנה. זה יופי של שימור. אני לא מבין איזה שחזור אתה רוצה. שישחררו את הוגו רק בשביל להוכיח שאפשר להביא שוב שחקן טוב למשבצת? בינתיים ההצלחה עם זרים נמשכת כבר כמה עונות, גם אם פה ושם יש רכישות פחות טובות. ככלל, בעונות האחרונות ב"ש פוגעת בזרים בשיעורים גבוהים.

יואב 1 בפברואר 2018

כאוטיות של סוף חלון מתרחשת בכל מקום בעולם. גם לקבוצות גדולות מאד נפלו עיסקאות. כך מתנהל השוק שנשלט על ידי סוכנים. אין מה להתרגש מזה.
מסכים לגמרי עם גיל, לא נעשה נזק בחלון ואני סבור שעיקר עבודתה של קבוצת כדורגל היא על הדשא באימונים ויש לא מעט שחקנים בסגל שניתן להפיק מהם יותר(רודריגז שהוא שחקן, שוינפלד). בזה צריך להתמקד. ולא סנדלו את הסגל עתידית, זה חשוב.

יואב 1 בפברואר 2018

נ.ב
פרץ האריך חוזה העונה כמדומני.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

נכון, שכחתי

השמן 1 בפברואר 2018

הניתוח המקצועי נכון מאוד. את קבהא בטח שלא אנחנו ולדעתי גם לא ב"ש צריכים. קאניוק הרבה יותר התקפי וגם אם יתברר כפלופ אתה לא כבול אליו.
אבל הביקורת שלי על כל נושא הרכש היא אחרת.
בכל תחום במועדון מכבי עברה מהפיכה מאז שמיטש הגיע:
צוות מקצועי מוגדל
צוות פיזיולוגי
מערך רפואי
מרצ'נדייזינג וחסויות
מחלקת הנוער
משרדי מועדון
לא ברור לי למה עניין הסקאוטינג והרכש נשאר על אדם או שניים שמקבלים קלטות מסוכנים. למה בנושא הזה אנחנו עובדים באותה צורה כמו פתח תקווה או אשקלון
בסופו של דבר יש לזה מחיר, רצית את השחקן ועל שטויות הוא לא אצלך. וזה ככה כל חלון:
בספטמבר זה היה רודריגז שהגיע באיחור, ובזבוז הזמן על רפאלוב
בינואר לפני זה סאגת טב"ח ופיאסקו הברזילאים
בספטמבר לפני זה שגיב יחזקאל, כי שוטא התרשם ממנו
וכו' וכו

גיל שלי 1 בפברואר 2018

מסכים לגמרי, נראה לי שזו הסיבה העיקרית שמיטש הביא מנכ"ל שהיה איש כדורגל, במקום מנכ"ל שהיה איש שיווק, הוא רוצה שיבנו מערכת טובה בזה, ועד שהמערכת תבנה, לא להכבל בחוזים ארוכים או יקרים עם שחקנים זרים

אלעד 1 בפברואר 2018

היי,
אני די חדש פה ונהנה לקרוא אתכם…
בתור אחד שהבולך לדי הרבה משחקים (בעיקר חוץ), אני מאוכזב ממה שאני רואה.
בקשר לחלון, קאניוק הוא בדיוק מה שגולסה ומיכה הם לא.
ובכלל, מה זה אומר עלינו אם מיכה זה השחקן שסביבו בנויה הקבוצה.
לא שווה הרכב באף מצב.
למה צריך שחקן שמעכב ומסרבל את המשחק..
צריך להפסיק לשתפך עליו, בסוף הוא יאמין שהוא שחקן טוב.
בקיצור, אני מת מפחד ליום ראשון.
תחושה ממש לא טובה.
תנו לי תקווה.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

הגעת לבלוג של אוהד פסימיסט במיוחד, לא נראה לי שננצח 3:0 :-)

גדי 1 בפברואר 2018

בתור אוהד באר שבע אני יכול להגיד לך שאנחנו משחקים נורא. שתי הקבוצות לא מבריקות אבל מכבי הוכיחה העונה שהיא יכולה לשחק. אנחנו העונה עדיין לא עשינו משחק אחד שנטע בי אופטימיות. גם לא הניצחון בסיבוב הקודם שהיה יותר מקרי מאשר יכולת לאור הנסיבות.

אורי 1 בפברואר 2018

הבעיה שמלבד גביע הטוטו מכבי לא מצליחה להרים את עצמה במשחקים הגדולים וב"ש כן (וזה שאני מתייחס לגביע הטוטו כמשחק גדול גם אומר משהו על לאן הגענו)
המפגש הישיר, בעתר במחזור הראשון, חיפה בגביע וכו'. אפילו בני יהודה בשבוע שעבר זה לא משחק גדול במובן של הקבוצה שמולנו, אבל כן משחק קריטי בין הבזיון בחיפה למשחק העונה, וגם בו שמטנו נקודות

בית"ר בסיבוב השני זה יוצא הדופן היחיד

גיל שלי 1 בפברואר 2018

הסרחנו את הדשא בטרנר, עלינו לשלב בתים באירופית אז תקח משם איזה משחקי הכרעה שאתה רוצה, עברנו אותם, גביע הטוטו בשבילנו היה משחק גדול, כמו שכתבת גם בית"ר אחרי זה, כלומר חוץ מטרנר כן עמדת כמו שצריך במבחנים האחרים

גיא זהר 1 בפברואר 2018

גיל, שלב הבתים שלכם (גם שלנו בבית קל משלכם) היה כשלון, גם מבחינת כמות הנקודות וגם מבחינת היכולת (חוץ מויאריאל בבית). גם עליית שלב בגביע הוגדרה כמטרה עע ההרכב שעליתם.

גיל שלי 1 בפברואר 2018

מטרה כן, משחק גדול לא, ושלב הבתים שלנו היה כושל לגמרי, אבל שוב לא חושב שהיו שם משחקים שנחשבו משחקים גדולים, בכל מקרה ההסרחה הגדולה הבלתי נסלחת היתה בטרנר

אורי 1 בפברואר 2018

בארופאית שלב הבתים היה מביש והמוקדמות ממש לא היו משחקים שהרמנו בהם את הרמה – עשינו את המינימום המתבקש להעפלהץ לגיטימי בשלב זה של העונה אבל בטח לו טיעון שמוכיח יכולת התעלות
ההרכב בחיפה בגביע אומר לי שזו היתה מטרה חשובה, ולכן משחק קריטי ששוב לא התעלינו בו. קרסנו…

הלוואי ואתבדה והלוואי שאני סתם פסימיסט – אבל לי אין ספק שביום א וואקמה, ראדי ומליקסון מתעלים מעל הבינוניות שלהם ונותנים משחק טוב עד גדול, ומסכנים ברמה כזו או אחרת את השער כל פעם שהכדור באזור הרחבה
אצלנו אני לא רואה מי מצליח להתעלות ולסחוף אחריו את השאר

גדי 1 בפברואר 2018

לא שנת חוזה של טוני. יש לו עוד שנה וחצי ויש הטוענים ששנה נוספת עקב עדכון החוזה המקורי שהיה לארבע שנים.
לקוונקה אין חוזה ארוך טווח. הגיע לשנתיים.

לרוב השחקנים יש חוזה ארוך טווח. זו המדיניות של המועדון. אני חושב שגם מכבי מחתימה שחקנים לחוזים ארוכים. כמובן שכאשר משאילים שחקנים זה לא אפשרי.

סך הכל מכבי תל אביב לא הייתה חייבת שינוי מהותי. היא משחקת טוב כבר חודשיים וכמו שגורדי אומר יש להם סך הכל שישה עשר משחקים לסוף העונה. אין צורך בסגל של עשרים וחמישה שחקנים.

גיא זהר 1 בפברואר 2018

גדי, אפקטיבית גיל צודק כי למיטב זכרוני זוהי השנה החמישית של וואקמה שמעבר אליה מתחילים ענייני מיסוי ולכן מעריך שבקיץ יקבל את ברכת הדרך. לגבי ג'ורדי הוא אמר שלא נראה לו שיגיע חיזוק ואז מכבי ניסתה להביא ל16 המשחקים הללו שני שחקני (בהשאלה – למרות שבמקרה קאניוק כנראה שמדובר בתרגיל עוקף סטייל דודאזדה), בדיוק כמונו שמשוועים לחיזוק (והרשה לי לא להחשיב במניין את הרוסי).

יואב 1 בפברואר 2018

מכבי גם שיחררה שחקנים(אור דסה, סושיץ, בלטקסה, פיליפנקה, קראצב). עדיין היתה מקטינה את הסגל.
סביר לגמרי.
העיקר שניצלה מהחתמות מסנדלות. את קבהא קונים קבוצות שאין להם את המשאבים הפנימיים. אין לנו שום סיבה ללכת על זה, גם אם בנקודת הזמן הזאת הוא טוב ממה שיש לנו. מכבי צריכה להכיל את זה ולחשוב על הקיץ. זה לא דווה את ההפרש כלכלית וגם לא מקצועית. אולי הצילו פה את יורדי מעצמו.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

לגבי אורך החוזים דבר שחובה לקחת בחשבון – ת"א חיה בעולם בו היא עליונה תקציבית ברמה המקומית וב"ש לא. אם שחקן יצליח בב"ש יש קבוצות שיכולות להציע לו יותר ואז הם מאבדים אותו ועוד ליריבה. במקרה של ת"א הסכנה הזו לא קיימת.

גדי 1 בפברואר 2018

הבחנה נכונה מאוד

Ollie Williams 1 בפברואר 2018

העליונות התקציבית של מכבי בשוק הישראלי לא ממש באה לידי ביטוי. לא בדמי העברה ולא בשכר. אם כבר ב"ש שילמה על ישראלים דמי העברה גבוהים ממכבי, ושכר במרחק לא מאוד גדול.
אני מדבר על שחקנים ישראלים בלבד כרגע, שלא קוראים להם ערן זהבי שהוא באמת היוצא מן הכלל שלא מעיד על הכלל (כלל וכלל!)

אם זה מול קבוצות מאירופה אז גם מכבי נמצאת בנחיתות תקציבית מולן, אפילו מול קבוצות גדולות בצ'כיה ובלגיה.

היות ולא ממש זכור לי מהלך של מכבי שלקחה שחקן מב"ש או חיפה (שאמנם כרגע רחוקה מקצועית אבל קרובה תקציבית) באמצעות הכפלת או שילוש השכר שלו, אני לא רואה כיצד זה בא לידי ביטוח בפועל.

Ollie Williams 1 בפברואר 2018

*לידי ביטוי

גדי 1 בפברואר 2018

לצורך העניין אין אף שחקן ישראלי בבאר שבע שמרוויח קרוב לחוזה החדש של דור מיכה. שיר צדק הרוויח חצי מאיתן טיבי.

החוזים ארוכי הטווח הם בדיוק הכלי למנוע מעבר של שחקנים למכבי.

Ollie Williams 1 בפברואר 2018

אני לוקח את זה בערבון מוגבל מאוד כיוון שיש נטייה לא לפרסם שכר של שחקני ב"ש אלא רק שהם "חידשו חוזים".

לדוגמה המוני מגיבים התעקשו נמרצות שטוני מקבל בקושי 200 א' לעונה בקושי גם כשבמשך כמה חודשים הוא כבר קיבל 500 או 550 (מה שהתפרסם כחשיפת סקופ מרעישה אגב).

Ollie Williams 1 בפברואר 2018

אז היות וגם שיר צדק האריך חוזה, לדעתי גם מליקסון, אני לא בטוח כלל שזה עדיין תקף.

גדי 1 בפברואר 2018

לא אוכל לשכנע אותך. פורסם לפני מספר חודשים שתקציב השחקנים של באר שבע נמוך משמעותית משל מכבי. אם יש לך מידע אחר אז כמובן שכל מה שאני כותב מוטעה.

טוני התחיל בבאר שבע במאתיים ארבעים אלף. בקיץ שודרג משמעותית וכך גם לא עזב וזה היה ידוע לכולנו.

גיא זהר 1 בפברואר 2018

בדיוק. המרחק בין השכר (בטח של הישראלים) בב"ש לזה שבמכבי גדול (מאוד) ולכן החוזים ארוכי הטווח (אחת הסיבות שמליקסון הגיע אלינו). עוד הערה: חלק מהחוזים, בטח של השחקנים הצעירים, הם להערכתי אוחנה/מכבי סל סטייל היינו שהאופציה למימוש היא בידי הקבוצה.

מתן גילור 1 בפברואר 2018

דמי העברה לא רלוונטיים לדיון ואני לא מבין מאיפה הבאת את זה ששכר הישראלים של מכבי ת"א לא הכי גבוה בליגה. לי אין את החלוקה בין ישראלים לזרים. אם יש לך אשמח להפניה.
ב"ש איבדה את בוזגלו למי שהיה מוכן לשלם לו את השכר שהיא לא. בחוזה ארוך טווח אין לה את הסיכון הזה (כמובן שיש סיכון אחר).

גיא זהר 1 בפברואר 2018

מתן לדעתי בעניין בוזגלו זה בדיוק ההבדל בין הצעה לחוזה לשנה (באותו הסכום שהרוויח) בבש לבין חוזה ארוך טווח (עם המון התניות) אצלכם.

בלייק 1 בפברואר 2018

נראה לי שב"ש איבדה את בוזגלו כי היא החליטה שהיא לא רוצה אותו יותר. על פי האב, ב"ש אפילו לא הגישה לו הצעה.
הבעיה העיקרית בדיון כזה, היא שאין לנו נתונים. ואז הדיון הופך להיות על נראטיב שמבוסס על תקשורת אינטרסנטית ועצלנית.
אני מניח שתקציב השחקנים של מכבי גבוה מזה של ב"ש. בכמה? 10%? 50%? זה הבדל משמעותי, ולאף אחד כאן, ככל שאני יודע, אין את נתוני האמת. קשה לי להאמין שמליקסון מרוויח הרבה פחות ממיכה (שעל פי התקשורת הוא הישראלי שמרוויח הכי הרבה במכבי יחד עם אצילי ואולי עטר), אם בכלל.

גדי 1 בפברואר 2018

מליקסון מרוויח מאתיים שמונים אלף דולר לעונה. חוזה טווח ארוך עד גיל 35.

בלייק 1 בפברואר 2018

מה המקור שלך?

בלייק 1 בפברואר 2018

מעל 4.2 מיליון ש"ח ברורטו לעונה. בחישוב שלי זה מגיע לאזור ה- 600 אלף דולר נטו לעונה, אבל אני מניח שמתן ידע לחשב את זה יותר טוב ממני…

גדי 1 בפברואר 2018

בשנת 2014 מליקסון חתם לחמש שנים בבאר שבע וקיבל מענק חתימה של כ300 אלף דולר נטו.

בלייק 1 בפברואר 2018

והכנסת את המענק לשכר העונתי שלו, כלומר הוא משתכר כ- 220 אלף דולר נטו לעונה לפי החוזה החדש?
יש לך מקור לגובה החוזה החדש של מליקסון?

גיא זהר 1 בפברואר 2018

לגבי מליקסון, חתם ב2014 ל4+1 ובשנה שעברה הוארך לו החוזה. כפי שגדי כתב, ב2014 היה מענק חתימה. הסכומים של גדי למיטב ידיעתי מדויקים. לגבי בוזגלו בינואר 2017 כמדומני היתה פגישה בין יעקב לאלי ברקת ואז יעקב דרש לפני הכל מענק חתימה של מליון יורו ואז הפגישה הסתיימה. אחרי שנפצע אלונה הציע לו להאריך את החוזה בשנה בשכר אותו קיבל עד אז (300 כמדומני). סירב.

בלייק 1 בפברואר 2018

אני בטח לא יכול לסתור את זה. לא בנושא מליקסון ולא בנושא בוזגלו.
כפי שציינתי, יעקב בוזגלו טען שב"ש מעולם לא הגישו למאור הצעה (בסיום החוזה האחרון שלו בקבוצה), אבל מן הסתם יש לו כל מיני אינטרסים מלבד חקר וחשיפת האמת.
לגבי מליקסון, יש לך מקור? האם בשכר הזה גילמתם את שווי מענק החתימה לפי החלק היחסי בכל עונה?

גיא זהר 2 בפברואר 2018

בלייק, תקרא בגוף הלינק שהבאת, זה המקור הכי טוב (לפי מה שכתוב שם המענק של מליקסון מהווה מחצית משכרו מה שאומר שהוא מרוויח 2 מליון שקל ברוטו בשנה.

בלייק 2 בפברואר 2018

זה דוח שרלוומטי לחוזה הישן, לא?

יוני 1 בפברואר 2018

אחד הוורודים שלך גיל :)
הסגל משווע לבלם איכותי, בייחוד לאור שיטת שלושת הבלמים.
לגמור חלון העברות עם גידי קאניוק (לא מזלזל, פשוט לא זוכר דקה שלו), מאכזב משהו. ולא היו לי ציפיות בשמיים.

מתבקש פוסט מתגלגל לרגל סגירת סיבוב שלם מ"חרפת טרנר"

טרנטה 1 בפברואר 2018

מה דעתך על מה שפורסם לגבי תקרת שכר?
ולמה באר שבע וחיפה בעד תקרת שכר?
האם יש עוד מקום בעולם שמונהגת בו תקרת שכר בכדורגל?

Dr. van nostrand 1 בפברואר 2018

שאלה ונושא הראויים גם לפוסט משל עצמו.
אומנם שאלת את גיל, אך אחווה דעתי בכל זאת.
מבחינתי, יותר חשוב אם כבר תקציב מינימום לקבוצות בליגה המקצוענית הראשונה מאשר מקסימום.
הבעיה של הרבה אוהדים עם המשחק זה שברוב השנים כמעט ואין משחקים בין קבוצות היכולות להתמודד על התואר ואלו בד"כ אותן קבוצות עם הכי הרבה כסף ואלו שידענו להגיד את שמם עוד לפני תחילת העונה.

כלומר, שינוי הפורמט הוא הרבה הרבה יותר משמעותי ונחוץ מאשר תקרת שכר לטעמי, אם כי גם זה לא בהכרח רעיון כזה רע.

צור שפי 1 בפברואר 2018

אסתכן בלצאת טמבל: זה (משחק העונה 2) מסריח לי למרחקים מ-0-0, גג 1-1.

עומר 1 בפברואר 2018

האמת שזה לא יפתיע, תיקו לא אסון לאף אחת מהקבוצות.

גדי 1 בפברואר 2018

איפה חותמים?

איציק 1 בפברואר 2018

הים קונה!!!

קרקו 1 בפברואר 2018

ג'ורדי מצליח להפתיע את בכר.
מכבי מנצחת 2:0
לא סגור על המבקיעים והדקות.

קרקו 5 בפברואר 2018

כמו שחזיתי.

אחד העם 1 בפברואר 2018

ניתוח מעניין. אלוהים יודע מה עובר בראשו של מיטש.
מכבי טיפלה בכל הנקודות החשובות במבנה הארגוני, למעט מחלקת הסקאוטינג. לא יתכן שנהיה תלויים בהצעה של סוכנת בדקה ה90. הכל צריך להיות מתוייק בתכניות מגירה וממתין לאישור הבעלים. בפועל, למחצית משחקני החיזוק אין מקום בהרכב. אם כך מה מותר הבטוקיו על היונתן והרודריגז על הברסקי?
התנגדתי לעסקת קניוק. אני חושב שאם רוצים ששחקני ילדים ונערים ישאפו להגיע למכבי, צריך להראות להם שיש אופק, ושחקנים ישראלים נרכשים רק אם הם הבולטים בשנתון שלהם. לכן למשל: קינדה או אוחנה כן אבל קניוק לא. הידיעה שקראתי על טופס הסגר שהגישו ששה שחקני קבוצת הנערים שכולם משחקים בנבחרות הצעירות, גורמת לי להתחזק בעמדתי.

יואב 1 בפברואר 2018

זה עולם של סוכנים. מאד קשה לפרוץ את זה כי הם חולשים על הכל. תמדר אותם מזרים, אולי לא תקבל ישראלים. אני חושב שהמשאבים של מכבי בישראלים, הם הכי טובים בליגה.
שורה תחתונה, מסכים איתך. מכבי מחוייבת ליעל ולשפר את כל ההליך. יש לה את מה שצריך בשביל זה.

אחד העם 1 בפברואר 2018

הבנתי מקריאה שיש קבוצות, דוגמת אייאקס למשל, שיש להם סקאוטרים הפזורים בעולם, במקומות שסוכנים פחות מצויים בם. אני הייתי רוצה את כוכבי העתיד בליגה המקומית בגינאה, או בגאנה, למשל.
מסכים איתך בנושא התשתית שלנו לעתיד: דסה, פרץ, מיכה , אצילי , גולסה, זו תשתית בריאה לשנים קדימה. הוסף עליהם איזה טוואטחה/קינדה ואולי אוחנה, ואנחנו עם שלד נבחרת ישראל של 2020

יואב 1 בפברואר 2018

לגמרי. השאלה היא האם תשתית סקאוטינג כזאת ריאלית למקום שלנו בשרשרת המזון.
ובקשר למשאבים- תראה מי חוזר בקיץ- גלזר, יוני כהן, רוסלן , שון. זה שווה מחשבה לעומק כדי לא לסתום את הסגל בינואר.
אם חלקם פנויים, רוב הליגה(כולל הגדולות שבה) נמצאים על הצוואר שלהם. בוא נעבוד על החוזקות הברורות שלנו.

יואב 1 בפברואר 2018

צ'יבוטה, חוזז.

Lord Anthony 1 בפברואר 2018

הדבר היחיד ששחקנים צעירים צריכים לדעת זה שהם צריכים להיות טובים כדי להשתלב בהרכב של מכבי.
למכבי יש רקורד מוכח של שילוב שחקני בית בסגל הקבוצה. אם יהיה שחקן טוב בנוער אתה יכול להיות בטוח שהוא ימצא את דרכו לכל הפחות לסגל הקבוצה – זאת גם המדיניות המוצהרת של המועדון.

אחד העם 1 בפברואר 2018

אם מכבי קונה שחקן שווה ערך למושאלי הנוער, שלא היה באף נבחרת צעירה, אבל שיחק בבוגרים של מכבי פ"ת מגיל צעיר יחסית, עשוי שחקן נוער פוטנציאלי של מכבי להתפתות לבחור באותו מסלול, כי שם מקבלים דקות בבוגרים בשלב הקריטי של ההתפתחות. ראה את אליאל פרץ , לדוגמא, שחקן נבחרת הנוער והוא הולך ונמוג. אולי לו גדל בפ"ת היה שחקן לגיטימי בליגת העל? (מחשבה שעלולה לחלוף בראשו)

בלייק 1 בפברואר 2018

לא בניתי על זה, אבל לצערי החלון הזה לא נוצל למכסימום.
המינימום, אגב, היה להשלים מכסת זרים, מהם 5 ברמה גבוהה יותר מהאלטרנטיבות המקומיות של מכבי. אחד כזה לא הגיע.
אז מכבי ממשיכה עם 2 זרים טובים, בלם חביב שראינו טובים ממנו בלא מעט קבוצות בליגת העל + 2 זרים לסתום חור ל- 10 או 15 דקות.
הסגל המקומי די בינוני אפשר להגיד. גם בחודשיים הטובים, היה אולי משחק אחד ממש טוב. זה לא משהו לקבוצה כמו מכבי. שאמורה להיות הדומיננטית בליגה שלה. אז נכון, ב"ש מציגה נפילה (יחסית) העונה. משהו שהיה סביר שיקרה מתישהו. אם לא העונה אז בעונה הבאה. ניסיונות רענון הסגל של ב"ש לא הצליחו עד עכשיו. והנפילה של ויטור (בדקות משחק), אוגו (נראה לא רעב, ולא מנסה להוכיח את עצמו כמו בשנתיים הקודמות שלו) וואקמה (שריר החשק?) נותנת את אותותיה. גם אם מכבי תזכה באליפות, זאת תהיה האליפות בה מכבי שיחקה הכי פחות טוב (בעידן גולדהאר).
הכי גרוע, זה שהכל נראה שעובד על אוטומט… קרויף מנסה כמאמן וזכה בקופה קטנה עם שינוי המערך.
אבל כמו שכתבו לפני, נראה שבמכבי הפסיקו לחשוב מחוץ לקופסה, לנסות דברים חדשים, לשאוף להגיע לרמה אירופית בינונית-מינוס.

איציק 1 בפברואר 2018

למה כולם חושבים שאוגו ונואקמה לא מנסים לספק את השכורה. זה שהם לא מצליחים כמו בעבר זו עובדה, אבל לא חושב שזה קשור לרצון. יש את המונדיאל הקרב והם מאד רוצים להיכלל בסגל. אז ולו רק מסיבה אנוכית לחלוטין צפוי שירצו להצטיין. מה לעשות, לא ברמה של השנה שעברה. נקווה שיחזרו לעצמם כבר מיום ראשון.

בלייק 1 בפברואר 2018

אני לא קובע את זה כעובדה. הסיבות לירידה ביכולת פחות חשובות לי (אני מניח שלבכר זה יותר חשוב והוא מנסה למצוא פתרונות), אבל יש ירידה ביכולת ואת זה די קל לראות.

איציק 1 בפברואר 2018

זה נכון, רק בסוגרים כתבת שהוא לא רעב. זה לא נראה לי ככה. ממה שראיתי, הוא דווקא נראה רעב ומנסה, אבל משהו לא מצליח מה שהלך בשנה שעברה.

בלייק 1 בפברואר 2018

כתבתי שהוא נראה פחות רעב, שזאת הבחנה סוביקטיבית.
בכל אופן, אני מניח שראית אותו משחק יותר ממני ולירידה ביכולת יכולות להיות הרבה סיבות.
בוא נסכים שיותר חשוב שבכר ימשיך לא למצוא לזה פתרונות….

איציק 1 בפברואר 2018

הפוך גוטה, בו נסכים שכדאי שימצא פתרונות מהר כי זה מאד חשוב להמשך העונה.

בלייק 1 בפברואר 2018

אתה מתסיס ומפלג, חבל

איציק 1 בפברואר 2018

זו הייתה תגובה לגמרי לא ברורה!!!

יואב 1 בפברואר 2018

החומר המקומי של מכבי הוא הטוב בליגה. אם הוא בינוני- פני הדור הוא בינוני. אי אפשר להמציא כדורגלנים מקומיים טובים יותר.

בלייק 1 בפברואר 2018

להגיד בינוני זאת מחמאה בשביל הרמה שהדור הזה מציג…
אם זה ככה, אז עוד יותר תתעקש על לחפש 6 זרים טובים. הרי כבר יודעים מה סושיץ, בטוקיו ורודריגס תורמים למכבי זמן די ארוך. לא היתה סיבה להשאיר אף אחד מהם.

יואב 1 בפברואר 2018

כל הליך זיהוי וקניית זרים אכן לוקה בחסר. ככה זה שזה מקומך בשרשרת המזון.
ולבטוקיו ורודריגז עדיין יכול להיות חלק לא קטן בהמשך העונה.

זיו 1 בפברואר 2018

באר שבע מתחילה להזכיר את חיפה. הרבה החתמות של עומק כדי שלא יחתמו במקום אחר. יש תחושה שגם אם השנה עוד יקחו זה סוף השושלת הנוכחית.
מכבי חיפה לעומת זאת עושה רושם שמתחילה באמת להבריא. העובדה שלא הביאו את רפאלוב עכשיו היא בעיני נקודה לטובתם שמלמדת שנרגעו ואולי יתנו לצוות לעבוד בשקט. תכלס החיזוק של ינואר זה באמת אצילי בתקווה שיחזור.

גיא זהר 2 בפברואר 2018

בלייק, תקרא בגוף הלינק שהבאת, זה המקור הכי טוב (לפי מה שכתוב שם המענק של מליקסון מהווה מחצית משכרו מה שאומר שהוא מרוויח 2 מליון שקל ברוטו בשנה.

Matipool 2 בפברואר 2018

*אוף טופיק* אבל קשור לאוהדי מכבי ת״א:

אני רוצה לספר לכם על חוויה מדהימה שאני עובר בתקופה האחרונה וקשורה בקבוצת אוהדים שרופים של מכבי ת״א.
באחת התגובות שלי לפני שבוע שבועיים בפוסט שבו עלה גם נושא הנכים בישראל, כתבתי על חבר לעבודה שבעקבות תאונה הפך לנכה משותק בחצי הגוף התחתון מס׳ חודשים לאחר שפוטר ממקום העבודה שלנו (אחרי 40 שנה במקום מאז השחרור שלו מהצבא) וכמה סבל וצער הוא עובר מאז.
הבחור אוהד מכבי בכל רמ״ח איבריו. כל משחק בית, כל משחק חוץ – הוא היה במגרש.
באחד הביקורים שלי אצלו בבית לוינשטיין, הגיעו פתאום מס׳ אוהדי מכבי שההיכרות שלו איתם קודם הייתה ברמת שלום שלום במשחקים של הקבוצה ולפתע נוצר גרעין אוהדים (כ-15 ח׳ברה) סביבו שפשוט דואג לו ותומך בו ללא הפסקה.
הח׳ברה האלו משקיעים מזמנם, מרצם וכספם בלי שאלות בכלל. הם לא הכירו אותו כמעט לפני כן אבל מבחינתם הוא אוהד מכבי בנשמתו והם עכשיו צריכים לדאוג לו ולטפל בו. הם אספו כסף ודאגו לקנות לו מכשור מיוחד בעלות של 30,000 ש״ח, מתייצבים לכל אירוע שחוגגים או מציינים וכו׳.
אתמול בערב חגגנו לו יום הולדת באירוע מרגש. מישהו מהם דאג גם להביא את אבי נמני (כן, אני יודע ומכיר את הסיפורים וההיסטוריה אבל הבן אדם הגיע, תמך וריגש אותו ואותם והוא לא חייב כלום לאף אחד. זמנו היה קצר כי הוא היה בדרך לעוד שני אירועים לכבד אוהדים שהזמינו אותו).
אני לא יודע אם אני יותר מתרגש או יותר המום מח׳ברה כאלה. זה לא שהם היו ביחד בצוות פלס״ר או גדלו ביחד מהיסודי. מה שמחבר אותם זה אהבה מוטרפת לקבוצה שלהם (הם באמת קצת קיצוניים בקטע) ותחושת ערבות הדדית ודאגה למי שצריך.
אחד מהם הוא דמות די ידועה למי שמכיר את הסרט / הסיפור של חיים שדמי על ההוא שיש לו קבוצה להציל. לא מכיר כמעט אנשים כאלו שרק דואגים לאחרים כל הזמן ו״מוותרים״ על החיים שלהם. פשוט מרשים, מרגש ונותן תחושה שעדיין לא אבדה תקוותנו.
סליחה על ההשתפכות אבל הרגשתי צורך לשתף.

יואב 2 בפברואר 2018

אורי משיח עושה דברים יפים. יפה לשמוע.

Matipool 2 בפברואר 2018

אכן אורי משיח ואכן עושה דברים מאד מאד יפים.

אמיתי 2 בפברואר 2018

יפה ששיתפת. +המון

גיא זהר 2 בפברואר 2018

כל הכבוד. ומאיר טיפה אחרת את פעילותו של נמני שחלק ראו אותה באופן מאוד ציני.

גיל שלי 2 בפברואר 2018

כל הכבוד גם לאוהדים וגם לנמני

ארז 3 בפברואר 2018

מקסים.

גדי 3 בפברואר 2018

מרגש. כנראה ההסבר הכי טוב לנה כדורגל זה הרבה מעבר לכדורגל. בלי הדבר הזה שנקרא "מכבי תל אביב" זה לא היה קורה

Comments closed