לקראת משחק על עונה

כדי לשנות את אסון טרנר, ג'ורדי צריך לגשת למשחק הזה מתוך ידיעה שאנחנו הקבוצה העדיפה, כל דבר אחר פשוט יגרום לנזק.

בשעה 2100 הערב לא אלון יפת (החדשות הכי טובות שאפשר) ישרוק לפתיחת משחק לשינוי העונה. היו עד עכשיו שני משחקים כאלה, הראשון היה בטרנר, משחק בו מכבי נכנסה לסחרור מסוכן, השני נערך גם הוא בנתניה, גמר גביע הטוטו, שם מכבי יצאה מהסחרור, והיום זה המשחק שיכול להכניס את מכבי לישורת של התמודדות על האליפות, ואולי גם להכניס את באר שבע לסחרור.

*

החטא הגדול של ג'ורדי במשחק בטרנר היה אחד, הוא התיחס לבאר שבע גם בהרכב בו עלתה, כאל הקבוצה העדיפה שיש לעשות דברים מיוחדים כדי לבטל את יתרונותיה, במקום לנסות להדגיש את היתרונות שלנו. ג'ורדי עשה כך גם במשחק בצ'כיה בחוץ, וגם באסטנה, וכזכור בכל המשחקים האלה מכבי נראו זוועה. אולי במשחקי חוץ באירופה מול קבוצות חזקות, אפשר לנסות להבין את הרצון של ג'ורדי לנטרל את היריבה לפני המחשבה על החוזקות של מכבי, אבל לפני משחק בטרנר אין לכך שום סיבה הגיונית. ההתאמות ההיסטריות של ג'ורדי למערכים של בכר תוך כדי המשחק, רק הדגישו את הפחד של ג'ורדי וכתוצאה מכך גם את הפחד של הקבוצה כולה, וברק בכר הריח את הפחד. כך באר שבע ניצחו משחק שלא היה שום סיבה בעולם שינצחו, יתכן שאין עוד קבוצה בליגה שבאר שבע היתה מנצחת במצב בו היתה לאחר הרחקת חאטם עבד אל חמיד.

*

לכן הערב ג'ורדי צריך להראות את השינוי שהתחולל בו. אם מכבי תעלה לדוגמה עם שרן ושפונגין בצד ימין, ג'ורדי יראה שלא למד שום שיעור. הנסיון לנטרל את וואקמה צריך לבוא מתוך המערך הקבוע שלנו, אסור לג'ורדי להראות שהוא מסתפק בנטרול וואקמה על חשבון סיכוי למשחק התקפה נורמלי. אני בהחלט מאמין שג'ורדי מבין זאת, נראה בעוד פחות מעשר שעות.

החסרון הגדול ביותר של באר שבע הנוכחית הוא משחק ההגנה של הקבוצה. רוב הקבוצות בליגה מפחדות מבאר שבע, ולכן ההגנה המאוד חלשה של באר שבע כמעט ולא נחשפת, אבל גם כך כמעט כל הקבוצות בליגה הבקיעו מול באר שבע בסיבוב השני, גם עכו וגם רעננה, זה לא משהו שקרה לבאר שבע בשנים הטובות שלה. מערך הגנה שכולל את אורן ביטון כמגן שמאלי, שחקן התקפי נחמד אך הגנתי חלש, מתן אוחיון ולואיי טהא כבלמים, שוב שחקנים נחמדים אך לא כאלה שאמורים להטיל מורא על המתנגד, ובצד ימין או דור אלו, שחקן הגנה נורא, או בן ביטון, שחקן לא רע בכלל שלא משחק באופן רציף, זאת ההגנה החלשה ביותר של באר שבע שפגשנו בשלוש השנים האחרונות. ג'ון אוגו נמצא בכושר בינוני ולא מסוגל בכוחות עצמו לחפות על משחק הגנה חלש של הקו האחורי, לפניו דן איינבינדר שחקן נייד אך לא הרבה יותר מכך, כל אלה צריכים לאפשר למכבי להגיע יחסית בנוחות אל עבר השער של באר שבע, אם רק ננסה לעשות את זה.

*

באר שבע עדיין קבוצה טובה, ומאומנת על ידי מאמן מצוין. אני בטוח שברק בכר יבוא עם התאמות למשחק שלושת הבלמים שלנו, וינסה לתקוף את נקודות התורפה של המערך כפי שקריית שמונה עשו בסיבוב הנוכחי. כמובן שוואקמה יהווה סיכון גדול יותר למערך מאחמד עאבד, וגם מליקסון עולה בהרבה על כל שחקן של קריית שמונה. וואקמה מציב שאלה קשה בפני ג'ורדי כאשר דסה פצוע. האם הוא עולה עם מיכה בימין, למרות שמיכה אמור להיות השחקן שאמור לעזור לבלם הימני להתמודד מול וואקמה, או שמא ג'ורדי יעשה שינוי בתוך המערך כדי להעביר את הנטל הזה לשחקן אחר. אפשרות אחת למשל היא להטיל את משימת העזרה הזאת על בלאקמן. במקרה כזה מיכה ילך קדימה ופנימה, ובלקמן ישחק את כנף ימין, כאשר הוא ישתמש בכח הפיסי שלו כדי להציק לוואקמה.

באפשרות זו יוטל עומס גדול על גולסה שינהל את המשחק במקום מיכה בכנף ימין, ומיכה יתופקד קרוב יותר לוידאר, ויוכל להפעיל אותו טוב הרבה יותר.
לכאורה במצב כזה עדיף גם להציב את טיבי בצד ימין, ולהשאיר את שרן בצד שמאל. על שרן תוטל המשימה לעזור לדווידזאדה מול מליקסון, ודור פרץ יצטרך להיות מאוד פעיל בסגירת האמצע, אם זה מול ראדי שנמצא בתקופה חלשה, או אם זה מול חנן ממן שבמקרה כזה יחשוף פערים גדולים עוד יותר במערך הבאר שבעי.

הלוואי וגם אצילי וגם גידי קאניוק יעמדו לרשות ג'ורדי היום, כל אחד מהם יכול בשלב מסוים במשחק להחליף את ריקן, הנקודה החלשה במערך הנוכחי שלנו, שכן ריקן לא מצליח לעזור בבניית ההתקפות, וגם לא תורם כמו שתרם בתקופה הטובה שלו באיום על השער. קשה לי להניח שדווקא במשחק הזה ג'ורדי יציב את רודריגז או באטוקיו במקום ריקן, אבל אולי.

*

הציפיה הגדולה ביותר שלי מג'ורדי במשחק הזה היא אחת, לעלות כדי לנצח, ויותר מזה, לעלות מתוך הנחה שאנחנו הקבוצה הטובה יותר. רק כך גם השחקנים ירגישו אותו דבר. נצחון היום לא רק יעזור לשחקנים להבין שהשנה האליפות היא במרחק כיפוף ברכיים, הוא גם יעשה נזקים לפסיכולוגיה של באר שבע, קבוצה שעדיין מחזיקה מעצמה כקבוצה הטובה בארץ, וכל סדק באמונה זו יכול להזרים את המים של חוסר האמונה פנימה. זו הזדמנות שאסור לוותר עליה, בטח לא מתוך פקפוקים עצמיים מיותרים.

*

כולם מוזמנים לנצל את הזירה כאן להחלפת דעות במהלך המשחק, אני אהיה מרוכז במשחק ובעידוד, אבל אולי יהיה לי אינטרנט במחצית.

לידס יונייטד. תקועה. באמצע שום מקום
אספניול של ברצלונה

145 Comments

אנר חיים 4 בפברואר 2018

אחלה כתבה

נצר 4 בפברואר 2018

נראה לי שהצלבה בין בלאקמן למיכה תתקע את ההתקפה. רוב די גדול של ההתקפות מתחיל ממסירה של אחד הבלמים למיכה, הסוויץ' הזה ימנע את הכדור ממנו ברוב הזמן ואז נקבל אפס יצירתיות בהתקפה. מעבר לכך, הסוויץ' הזה הוא בדיוק ההיפך מהעצה שלך, הוא חושב על איך סוגרים את וואקמה לפני על איך מנצחים.

גיל שלי 4 בפברואר 2018

אכן את רוב ההתקפות שלנו התחלנו דרך מיכה מאז שעברנו לשלושה בלמים, אבל זה קצת תקוע במשחקים האחרונים, לכן הייתי שמח להעלות את מיכה למעלה קצת ולתת לו חופש לייצר קרוב לרחבה, ואפשר להתחיל את ההתקפות בגולסה במקום, אולי גם רודריגז/באטוקיו/אצילי/קאניוק במקום ריקן יעזור לזה

נצר 4 בפברואר 2018

הגיוני סה"כ, למרות שאני מתקשה לראות את אחד מהם עושה את העבודה ההגנתי שריקן עושה.

גיא זהר 4 בפברואר 2018

כמה שזה מוזר ולמרות שרוב הגולים שספגנו נבעו מטעויות פרסונליות, הבעיה שלנו היא דווקא במשחק ההתקפה (גם בשנה שעברה במהלך הסיבוב השני מיעטנו לספוג שערים וכבשנו מעט). לחץ גבוה של מכבי והנעת כדור במובנים מסוימים יכולה לשרת אותנו (התקפות מעבר זה אף פעם לא דבר רע כשיש לך את וואקמה, שהר ומליקסון).
בכל מקרה שום תוצאה לדעתי לא סוגרת את הסיפור, גם לא מנטלית.
אצילי בסגל? זה אמיתי?

גיל שלי 4 בפברואר 2018

אני לא יודע, יכול להיות שזה יקרה, אנחנו בפברואר

שיר 4 בפברואר 2018

לא מאמין שאצילי חזר לאימונים וזה לא דווח בתקשורת..
מכבי אומנם מצליחה להסתיר מידע, אבל לא ברמה כזאת..
וקניוק לא יודע אם הייתי שם אותן בסגל מיד אחרי שהגיע..

זיוון 4 בפברואר 2018

הסתכלתי בטבלה שוב כדי לבדוק,האיך קבוצה כה חלשה ובעלת כל כך הרבה נקודות תורפה מובילה את הליגה.
אני מבין את התזה שהכל תלוי בגורדי,ואם רק יעזו זה ייגמר ב3-0 קל,אבל עדיין מתקשה לראות את הסימוכין.
נכון ,ניצחתם את נתניה ( ב10 שחקנים מדקה מוקדמת),ואת ביתר ( משהו שב"ש עושה שנים ברציפות) וב"ש עשו תיקו מול חיפה ובני יהודה והפסידו לנתניה ( בלי וואקמה ועם הרכב הזוי),אבל עדיין ב"ש זה הקבוצה לנצח,ועדיין ההגנה החלשה ספגה הכי מעט ( ביחד עם הפועל חיפה ) וחיימוב בעונה טובה פלוס.
שער נחטוף כנראה,אבל גם מכבי שווה שער ספיגה ,כך שהעסק הרבה יותר שקול ממה שנראה.
ובאיזשהו מקום מתאים לי כזו גישה מצד מכבי.

ניב 4 בפברואר 2018

ב"ש תקרע למכבי את הצורה אם מכבי יחזיקו בכדור וב"ש יצאו למתפרצות

איציק 4 בפברואר 2018

לא בכושר הנוכחי.

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

אתה יכול לומר את אותו משפט בדיוק על כל קבוצה במקומות 1-4.
זו הליגה היום.

הקורא המתמיד 4 בפברואר 2018

מסוג המשחקים שמעניק הרגשה שרק לקבוצה אחת יש מה להפסיד. באר שבע מגיעים למשחק ביתרון מנטלי, למכבי אסור להפסיד ובד"כ במשחקים כאלה שחקנים נוטים לחשוב יותר על הימנעות מטעויות מאשר ניסיון להצליח.
אני חושב שתיקו זאת תוצאה סבירה לשתי הקבוצות. בהתחשב בעובדה ששתי הקבוצות העונה מאבדות נקודות על ימין ועל שמאל, בתיקו הליגה נשארה פתוחה לחלוטין

funfun 4 בפברואר 2018

וואלה מרכיש לי לא טוב היום – מסכים עם הניתוח ובאמת ההנה של ב"ש היא החלשה ביותר שעמדנו מולה ב3 שנים האחרונות אבל כך היה גם בבזיון במשחק ליגה הקודם…
אנחנו צריכים היום הגנה סופר מרוכזת בלי שנייה של בלבול, והאגפים שלנו, אוי האגפים, הם הנקודות המפחידות אותי מול טוני ומאור…

מקווה שוידאר יעשה היום את העבודה ואני הכי מתפלל שהשיפוט לא יכריע את המשחק הזה!
עמה יעמיק על מכבי וברכות רבות על באר שבע :-)

יוני 4 בפברואר 2018

לדעתי מה שיקרה היום זה שבכר יגיע כדי לשחק נסוג ולצאת להתקפות מעבר. הוא רואה את מכבי מתקשה (בדיוק כמו בש) בפיצוח הגנות ״אוטובוס ברחבה״. אני לא אומר שהוא מוציא את האוטובוס מהימ״חים, אבל הוא יתן למכבי את הכדור ואת האמצע, ויבנה על המהירות ביציאה למתפרצות.
יש לי חשש ששני המאמנים יאהבו תיקו, ונראה הערב משחק משמים.

גיל שלי 4 בפברואר 2018

הלוואי, לבאר שבע הגנה חלשה מדי כדי לסמוך על בונקר

יוני 4 בפברואר 2018

זה נכון, השאלה אם מכבי יצירתית מספיק כדי לפצח. ראה מקרה בני יהודה שממש טרי בזיכרון, היו עוד

yaron 4 בפברואר 2018

חותם על זה!

איציק 4 בפברואר 2018

מסכים איתך גיל,
כל תוצאה פרט לניצחון תחשב להפתעה.
תיקו זה הפתעה,
ניצחון באר-שבע במצבה, זה נס שאפילו בחנוכה לא היה כזה.
הימור – הפרש 2 שערים ומעלה למכבי. אולי באר-שבע תכבוש, אבל החורים בהגנה יהרגו אותנו.

אדם 4 בפברואר 2018

ב"ש עם שלושה בלמים ומשחק נסוג למשחק משמים של 0-0.

אלון3131 4 בפברואר 2018

ההגנה של ב"ש כמובן נחלשה בלי צדק וויטור אבל ההחלשות האמיתית של באר שבע היא ההתקפית.

היא אומנם סופגת כמעט כל משחק אבל עונה קודמת זה לא הפריע לה לתת שלישיות ורביעיות מול הקטנות.
בסוף הרבה מאוד גולים ובישולים של בוזגלו הלכו עם אפס תחליף, וגם התפוקה של וואקמה ירדה משמעותית. מדובר על איזה 12 גולים ו12 בישולים שב"ש לא החליפה.

בסוף ובלי קשר לתוצאה היום האליפות תלויה בשרירי הרעב והחשק של ב"ש, אם וואקמה ואוגו יחזרו לישורת האחרונה עם יכולת ומוטיבציה של עונה שעברה פלוס שמירה על בריאות של שהר ומליקסון זה אמור להספיק לאליפות מול היריבות הבינוניות שמולה. אבל זה אם גדול.

ניב 4 בפברואר 2018

מישהו יודע איפה רז אמיר? הוריד פרופיל וירד מהארץ? שינה זהות? ברח? הלך לחפש נקמה בדודו דהאן?

holden 4 בפברואר 2018

איזה רז אמיר? העיתונאי? אם התכוונת אליו הוא חזר שלשום בבוקר בטיסה מבנגקוק

holden 4 בפברואר 2018

"ההר הוליד עכבר" ככה זעקו כותרות בעיתון חדשות הספורט בשנות השמונים, זה היה תמיד למחרת משחק עונה שהסתיים במשחק חלש,

אני ממש לא חושב שהמשחק הערב הוא כפי הכותרת-לקראת משחק על עונה

לא טוען שיהיה תיקו אפס, אבל זה משחק עונה הכי פחות משמעותי שזכור לי בשלב כזה,
גם כי בכל זאת עדיין מלבד באר שבע והצהובים יש את ירושלים והפועל חיפה בתמונה, גם כי בהנחה שבאר שבע ינצחו ויפתחו פער של 5 עדיין ישארו בקופה:45 נקודות כולל מפגשי צמרת בים הרבעייה וכולל צמד מגשים ראש בראש בין באר שבע לתל אביב,

יהיה משחק מסקרן בעיקר מנטלית, מבחינת ממש חשיבות קרדינלית למי יקח אליפות המשחק הערב הוא משחק עונה לייט

ניר 4 בפברואר 2018

לא רואה את מכבי תל אביב מנצחת היום בלי אלי דסה. חוליית הקישור של באר שבע שתמיד היתה שובר השיוויון מול מכבי תל אביב עדיין חזקה בהרבה מחוליית הקישור של מכבי תל אביב, והיתרון של מכבי תל אביב באגפים לא קיים בלי אלי דסה.

רועי 4 בפברואר 2018

זה כל הסיפור.
לא רואה מאיפה יבואו השערים שלנו.

בארי ברודי 4 בפברואר 2018

ראית?

גדי 4 בפברואר 2018

יש טעם לנסוע למשחק אם עוד לא יצאתי מקרית גת?

כליה בעד תיקו מישהו?

גיל שלי 4 בפברואר 2018

אם עדיין לא יצאת מקריית גת, סע על כביש 6 לחיפה, תחזור דרך נתניה, תגיע מהר יותר מאשר לסוע ישר לנתניה

איציק 4 בפברואר 2018

נותן או מקבל?

גדי 4 בפברואר 2018

תודה גיל.

למען הסר ספק. אני לא מוצא שום סיבה להיות אופטימי. הניתוח של גיל לגבי ההגנה שלנו נכון אבל זה באמת לא ברור כיצד זה לא בא לידי ביטוי בטור החובה.

ההתקפה בכלל לא מתפקדת. יותר נכון משחק ההתקפה כי אנחנו לא מגיעים כמעט להזדמנויות.

יוצא מקרית גת לקראת שש. מקווה להגיע למחצית כאשר התוצאה אפס אפס

funfun 4 בפברואר 2018

גדי אחי יוצא מקרית גת – סע איתו :-)

גדי 4 בפברואר 2018

את מי הוא אוהד?

לקח לי רק שעתיים להגיע

Gil - Zimbabwe 4 בפברואר 2018

אם שפונגין בהרכב מכבי עולה שחקן פחות.

שלו 4 בפברואר 2018

נו נו.

פרילי 4 בפברואר 2018

אחלה ניתוח, בכר עכשיו חותם על תיקו הוא ישחק סבלני ויילך על מתפרצות כמו שהוא תמיד עושה, ומחכה לטעות שתכניס את היריבה לסחרור ג'ורדי יודע שניצחון חשוב מאוד ודווקא בגלל זה אנחנו לא פייבוריטים.

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

צופה תיקו מגעיל על קרב חפירות.
בלי דסה, קשה לי לדמיין את מיכה באגף מול וואקמה. בעיקר כי מיכה כל הזמן נכנס לאמצע ולא שומר על הקו, מה שמספיק מול רוב הקבוצות, שאין להן וואקמה.
אבל גם לא עולה לי פתרון ראוי שלא בסיכון גבוה מדי לאור האופציות על הספסל.

לשם שינוי זה משחק שלאור החוסרים בכל צד קשה לי לדמיין קבוצה אחת שתתעלה טקטית על השניה או תהיה מסוגלת לשלוף איזה שפן מפתיע. כמו שתי ההתמודדויות הקודמות העונה, זה יוכרע יותר על מי תשקיע יותר בלחץ והתנפלות על היריבה מחד, ותשאר ממושמעת מאידך.

צופה 1-1 מגעיל

איציק 4 בפברואר 2018

אם אתה זוכר, בגמר הגביע באצטדיון בחיפה, מכבי לחצה את באר-שבע מאד גבוה ולבאר-שבע לא הייתה תשובה לזה. לא רואה מה השתנה ואיך פתאום תימצא התשובה. בכושר הנוכחי של באר-שבע, לחץ גבוה ייתן למכבי יתרון שכרגע באר-שבע לא יכולה להתמודד איתו. בשנה שעברה הייתי אומר שזו התאבדות, השנה זה קלף מנצח.

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

לזכותך, כבר אין לי מושג אם אתה ציני ומנחס או רציני לגמרי.

לחובתך, זה קצת מבאס שאני לא בטוח באיזה צורה להגיב

איציק 4 בפברואר 2018

אתה תמיד יכול לתת שתי תשובות ;)
השאלה היא, מה במקרה זה גרם לך לחשוב לגבי האופציה הצינית. אני מניח ששנינו ראינו את המשחק ההוא, ושנינו יודעים שבאר-שבע לא משחקת טוב כבר תקופה די ארוכה. אם פתאום ישתנה משהו מהותי, זו תהייה הפתע (לטובה מבחינתי, אבל הפתעה). שנינו גם יודעים ששנה שעברה, קבוצה שלחצה את באר-שבע נענשה במתפרצות והשנה זה מאד חורק.

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

האזכור של הגמר בחיפה, שמבחינת שתי הקבוצות מרגיש כמו לפני 3 דורות ולא שנתיים וחצי.
פלוס זה שרשום בשם המגיב "איציק" :)

איציק 4 בפברואר 2018

דיברתי על הגמר מלפני מספר שבועות. ואכן יש טעות, זה היה במגרש הביתי שלכם בנתניה. שם לחצתם מאד גבוה. מה היה בחיפה אני כבר לא זוכר, רק שניצחתם.

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

אוקיי עכשיו הכל נשמע הגיוני יותר ורלוונטי יותר.
מצד שני במשחק ההוא וואקמה לא שותף.

מאמן כושר 4 בפברואר 2018

גיל, הניתוחים שלך טובים ומאירים נקודות מעניינות.
אבל… למה בסוף השורה התחתונה היא מנטאלית, כאילו שהפסד/ניצחון יכניס את הקבוצה לסחרור וכו'?

גם את יומן האליפות המצויין הרגת מסיבות מנטאליות. אני מסכים שיש מומנטום בספורט, אבל זה לא מה שקובע בסוף. גם אם ב"ש ינצחו וההפרש יגדל ל-5 נק' עדיין יישארו 2 משחקים מולם.

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

אי אפשר להתעלם מהצד המנטלי של הסיפור.
זה חשוב כל עוד זה בא לצד המקצועיות ולא במקום.

כפי שכתבתי למעלה, בהתחשב בזה ששתי הקבוצות עובדות בצורה מקצועית ושני המאמנים מבינים טקטיקה – הצד המנטלי מקבל תפקיד חשוב ולדעתי זה גם מה שהכריע את שני המפגשים העונה ויכריע גם הערב.

מאמן כושר 4 בפברואר 2018

מסכים שיש חלק מנטאלי.
אני חולק על המשקל שלו כגורם משפיע בהתמודדות. ברמות הגבוהות (מרים להנחתה לכל הציניקניים) הפסיכולוגיה יכולה לסייע אבל לא להכריע.

איציק 4 בפברואר 2018

תשאל את ניק אנדרסון לגבי זה, הוא כבר יספר איזה משקל יש לזה.

מאמן כושר 4 בפברואר 2018

המקרה שלו בהחלט טראגי למרות שהיתה לו קריירה מרשימה בזכות הרבה משפיעים אחרים מלבד הצד המנטאלי.
חוץ מזה פה מדובר על שחקן בודד בתוך קבוצה ולא על קבוצה שלמה.

איציק 4 בפברואר 2018

אם תשים לב, בתקופה האחרונה הרבה שערים באר-שבע מקבלת שערים טיפשיים מפעולות של שחקנים בודדים הנובעים מחוסר ריכוז. מספיק טעות או שתיים וזה גמור. גם אדומים לפעמים באים מסיבה מנטלית. מקווה שנעבור את זה בשלום.

איציק 4 בפברואר 2018

אתה הבנת את זה מר ברוך?

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

הפן המנטלי בספורט קבוצתי הוא הרבה פעמים תגובת שרשרת. שחקן אחד לא בפוקוס וזה יוצר דומינו ראלי שמפיל קבוצה שלמה.
ולפעמים זה פשוט אווירה רעה או בעיות אחרות שנוגעות בכולם.

אני מסכים שלרוב ברמות הבאמת גבוהות הצד המנטלי פחות משמעותי, אבל בגלל זה השחקנים ברמות האלה כ"כ מעטים והם באמת הטופ של הטופ. אפילו אם תסתכל על שכבה של כמה מאות כדורגלנים מובילים בליגות המובילות – זה עדיין טיפה בים של עשרות אלפי שחקנים שנחשבים מקצוענים ברחבי היבשת והעולם.

יש מאמנים ו"אנשי כדורגל" בארץ שנוטים לזרוק הכל על הצד המנטלי ולהמעיט בחשיבותו של הצד המקצועי. שמשוכנעים שרק לרצות יותר זה מספיק.
כיוון שלא זה המצב לא במכבי ולא בב"ש, וכיוון שהקבוצות דומות ברמתן ומכירות אחת את השניה – קשה לי להאמין שנראה הכרעה מקצועית ברורה למי מהצדדים, ודווקא הצד המוכן יותר מנטלית יוכל להכריע את המשחק.

מאמן כושר 4 בפברואר 2018

לדעתי ה"בריחה" לצד המנטאלי מחפה על עצלות בחשיבה. בעיקר של מאמנים (אהמ..גיא לוזון) ופרשנים (אהמ.. כמעט כולם).
במקום לנתח לעומק את המשחק, יתרונות וחסרונות, נקודות תורפה אפשריות וכו- אומרים "מנטאלי יכריע" וזהו. 22 שחקנים (לפחות) פלוס צוותים מקצועיים והכל מוכרע מנטאלית? באמת?

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

קראת מה כתבתי? או שעצרת במילה מנטלי?

שלו 4 בפברואר 2018

הייתי רוצה לראות את ההרכב הבא:
ראיקו.
טיבי, באבין, ייני.
מיכה,גולסה, פרץ, דבידזדה.
בלקמן, וידאר, שוינפלד.

רוצה לראות כדורים באוויר לתוך הרחבה.
שוינפלד יכול מבחינתי עם בלקמן לחזק את האגפים.
מיכה שיעשה מה שהוא מבין, מתי שהוא רוצה.

הייתי רוצה לראות את הגנת ב"ש מסתדרת עם הפיזיות והגובה.

גיל שלי 4 בפברואר 2018

אפשרות מעניינת בעיני

רועי 4 בפברואר 2018

מי בקבוצה הזו יודע להרים כדורים גבוהים לרחבה ? זה לא המשחק שלנו, וברור לגמרי למה. אני לא זוכר מצב מסוכן אחד לשער מקרן שלנו (מסוכן לשער של היריבה, לא לשער שלנו, כאלה יש הרבה אחרי קרנות שלנו).
את הרמות הכדורים האלכסוניים, האבודים, ההיסטרים נשמור כנראה לסביבות הדקה ה 70 כשנהיה בפיגור וכלום לא יעבוד.

שלו 4 בפברואר 2018

גולסה מיכה ודבידזדה מרימים בסדר.
שירימו לכיוון נק ה-11 שלושה תרנים כאלה צריכים לעשות עם זה משהו.
שוינפלד ובלקמן (כל אחד בנפרד) באגפים מדי פעם.
מעבר ממרכז של 4 ל5.
ירידה של שוינפלד ובלקמן לאגפים וכניסה של מיכה מתחת לחלוץ.
בקיצור לתת לב"ש לחשוב.
החשש היחיד שגולסה פרץ ודבידזדה מרכז שדה לא מספיק חזק.

אופיר מ 4 בפברואר 2018

איזה ערב נפלא של כדורגל תכף מתחיל – נקווה לחשוב כך גם כשיסתיים

אורי 4 בפברואר 2018

אם רק הערב הזה לא היה מלווה ע"י שפיגלר, עם גוטמן ובוני לפני תוך כדי ואחרי

גים שוורץ המלך 4 בפברואר 2018

גיל שלי,
אני מקווה שאתה יודע שיש רק משחק אחד על העונה בשעות הקרובות.
ושתסתום את האף כי אין ברירה ותתמוך לשם שינוי בירוקים.

זה הזמן שהבית הכי שווה לאורך השנים יזכה שגם הקבוצה הרביעית שלו תקח אליפות. זה יבליט עוד יותר את גדולתו.

אחד העם 4 בפברואר 2018

המפתח יהיה בלחץ גבוה. לבאר שבע אין הגנה והיא נהנית מזה שרוב הליגה לא בוחנת את זה. היא ויתרה על בראון, הקשר היחיד שלהם שידע לשחק בלם שלישי (הרבה פחות טוב מהובאן). לכן צריך את בלקמן גבוה בהתקפה. אני הייתי נותן לטב"ח לעלות ימני בשלישית הבלמים, יחד עם באביו וטיבי. הוא מכיר את התפקיד, חזק ומהיר ביחס לאלטרנטיבות האחרות, כשהוא לא במרכז ההגנה, הנמהרות שלו תזיק פחות . לפניהם הייתי מציב שלישיית קישור של גולסה, פרץ, ייני שידאגו לכל הגיבויים ולשליטה באמצע. מיכה שחקן חופשי ומקדימה בלקמן, וידאר, ושוינפלד. שחקנים אגרסיבים שיפעילו עליהם לחץ פיזי החל מ20 מ' מהשער.

אורי 4 בפברואר 2018

איזה הרכב הזוי
0-3 לב"ש בקלות

Ollie Williams 4 בפברואר 2018

ממש
וגם הספסל….

אורי 5 בפברואר 2018

איזה כיף לצאת טמבל

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

אחד הכובעים הטעימים שאכלתי

Pinga 4 בפברואר 2018

וידאר בחוץ ?!
האם זה גורם ההפתעה ???
לא זוכר את אלירן מופיע אי פעם במשחק גדול ….

BRT 4 בפברואר 2018

ענה לך (;

אוריה 4 בפברואר 2018

מה יהיה עם ג'ורדי? זה נראה כאילו בשביל שיגידו שהוא הכין איזה "קסם" אז הוא החליט לעשות את הדבר הכי הזוי שאפשר.
נקווה להגיע לדקה 60 עם 0-0 ואז שוידאר יכנס.

איציק 4 בפברואר 2018

דקה 14, בינתיים מכבי עושה בית-ספר לבאר-שבע.

איציק 4 בפברואר 2018

טעות חמורה של ריקן, מזל שהשופט התעלם מכך.

יוני 4 בפברואר 2018

פלאשבקים מהסיבוב הקודם?
בש ב10 שחקנים, דקה 35 ועדיין 0:0

אוריה 4 בפברואר 2018

10 מול 10.
אפשר לסגור את המשחק…

יוני 4 בפברואר 2018

חבל שהשופטים גנבו את ההצגה של המחצית הראשונה. נקווה שבשניה לא נרגיש אותם. הימור שלי – יהיה עוד אדום.

אוריה 4 בפברואר 2018

ניחוש יפה!!

קורא בין השורות 4 בפברואר 2018

ליאני עוד יתעלה על אלון יפת מראשית הפוסט…

אורי 4 בפברואר 2018

שיפוט מביש
גם הגול שלא אושר וגם אוגו שצריך היה להיות עם 2 צהובים עוד לפני הצהוב הראשון שקיבל

אדם 4 בפברואר 2018

באמת מדהים שאתם מצליחים לבכות על ליאני. שפט מצוין את המשחק והגול שהוא לא ראה זה ממש לא עליו.
ממש בכיינים.

אורי 4 בפברואר 2018

"שיפוט" זה גם העוזרים
תראה את המרחק והזוית של שופט הרחבה
בושה

אדם 4 בפברואר 2018

נכון, שופט הרחבה בושה, אבל, תסתכל על התגובה שהגבת אליה – "ליאני……"

יואב 4 בפברואר 2018

זה אותו ליאני שהיה שופט רחבה לפני שבוע "ולא ראה" את ניסיון הרצח של דוס סנטוס לוידאר. הרוויח את הבוז בצדק רב הייתי אומר.

אדם 4 בפברואר 2018

מצטער יואב, זה קשקוש. ליאני שפט מצוין את המשחק הזה (וזה לא שאני חושב שהוא שופט טוב באופן כללי), הרחיק את מי שהיה צריך להרחיק והצליח להחזיק (אך בקושי) את הבלאגן של המחצית הראשונה. מה שהיה מול מכבי חיפה לא רלוונטי.

יואב 5 בפברואר 2018

בעיני הוא שפט רע. ובעיני רוב העולם בערך.
אוגו היה אמור לקבל 2 צהובים עוד הרבה לפני ושניהם היו קשים מהצהוב הראשון של שפונגין. זאת היתה התחשבנות קטנונית אופיינית.
אף אחד לא יזכור מי היה שופט הרחבה- יזכרו שהוא לא אישר את אחד השערים החוקיים ביותר שנפסלו.
אם זה בעיניך שיפוט מצוין, שיבושם לך. אנחנו מבינים אחרת את המשחק.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

יואב, אגיד לך איך אני רואה את זה ואתה לא יכול לחשוד שאני לא מכביסט.

כו, אוגו בא מוכוון מטרה לקבל אדום. אבל לפחות ליאני עצר את זה מוקדם יחסית לשופטים אחרים שנותנים לו להסתובב ככה חופשי 90 דקות. זה בכל זאת אדום ראשון שלו מאז שהגיע לארץ (מחדל בפני עצמו אבל נושא אחר). וואלה, הרבה שופטים היו חוששים להותיא שני צהובים ככה במכה ומסתפקים בצהוב ואזהרה.

הצהובים לשפונגין שניהם מוצדקים, עם כל הצער שבדבר.
הצהוב השני לטאהא גם כן בהחלט במקום.

לגבי השער, באסה אבל בזמן אמת גם לשופט קו כמעט בלתי אפשרי לעקוב אחרי הכדור ולראות את זה בזמן אמת. אני לא חשבתי שעבר. אני בטוח שביציע של ב"ש כולם היו משוכנעים שלא היה גול וביציעי מכבי כן.
הטמטום הוא לא להכניס עין הנץ כחובה בכל הליגות העליונות של אופ"א. זה כמו אופסייד של 20 ס"מ.

בכללי, ניהול משחק מצויין. המשחק שטף, לא היו חפירות מיותרות. לא נאומים מבזבזי זמן. ליאני איפשר משחק פיזי בלי לשרוק כל שניה. לא קורה הרבה במחוזותינו.

אדם 5 בפברואר 2018

מצטער יואב, אני חושב שמי שרואה את מה שאתה ראית יכול להיות רק אוהד מכבי. אני מסכים עם כל מה שאולי כתב בדגש על אישפור משחק פיזי בלי לגרום לו להדרדר ולהיות תקוע וגם להרחיק את מי שהיה צריך להרחיק זה שיפוט טוב. לחשוב ששפונגין לא היה צריך להיות מורחק זה עוורון סובייקטיבי

יואב 5 בפברואר 2018

סורי אדם , אתה בעשר אחוז שטוענים את זה ומדובר באוהדים מכל הצבעים(תשעים האחרים. החטא הקדמון בכלל מתחיל בלתת לו את המשחק המרכזי אחרי פשלת הגביע.
את הקלף- אתהאומר את זה רק כי אתה אוהד הפועל שמרתי רק כקונטרה(:

אדם 5 בפברואר 2018

אבל יואב, אתה לא נותן שום טענה נגד אלא רק טענות שזה ליאני והעבר שלו.
איפה במשחק הייתה טעות קשה של ליאני (ובאמת להאשים את השופט בשער שלא נשרק זה לא רציני)? לטעון שהוא היה צריך להרחיק את אוגו קודם זו טענה שיכולתי להמר בבטחון רב שתהיה אחרי המשחק לא משנה מה ולא משנה מי שופט. הבעיה, הוא גם הרחיק אותו וגם עשה את זה בדקה 25. ד"א, בהחלט יש סיכוי שאם אוגו לא מורחק שפונגין לא רואה את הצהוב השני אבל מה לעשות, זה היה צהוב חד משמעי.
בדרך כלל משחק כזה היה משוחק לפחות 10 דקות נטו פחות (וזה היה לטובת ב"ש), ליאני עשה עבודה טובה בלא לגרום לזה לקרות.

יואב 5 בפברואר 2018

חוסר האחידות זעק לשמיים מהשניה הראשונה. אוגו עשה שלושה פאולים גסים עד שקיבל צהוב ראשון, הצהוב הראשון של שפונגין הוא בדיחה וגם השני גבולי מאד אבל מקבל. יובל היה אמור להיות חכם יותר.
הטעם המר על פסילת הגול(שעומרי אפק ממרום עמדת השידור זיהה כגול בזמן אמת לפני הילוך חוזר) קיים.
זה ארוע משנה משחק. זה לא היה אפילו קרוב לגבולי.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

יואב, אני באמת לא מבין טענות על חוסר אחידות.
ב"ש קיבלו שני אדומים מוצדקים.
היה משחק חזק של שתי הקבוצות.

לדעתי אתה עסוק בלהתכתש עם אדם בעיקר כי הוא תחת הטיקט של אוהד הפועל.
הפעם בנוגע לשיפוט אני מסכים איתו, ואני לא חושב שאתה יכול לחשוד בי באהבת המן ;)

אשמח להתייחסותך.

איציק 5 בפברואר 2018

לא הייתה שום פסילה של שער. לא היה אישור, להבדיל מפסילה. בכול מקרה טעות חמור, ומוזר שג'ורדי התייחס אליה כאל טעות סבירה.

יואב 5 בפברואר 2018

לא חלילה. אין לי דם רע עם אדם. מגיב שקול והגיוני. נדירים המקרים אם בכלל שאני מתייחס לשופטים. אבל אני כן סוחב את ניסיון הרצח של דוס סנטוס, זה היה מעליב לראות. קארמה יפה היתה לראות את סאבו גורר אותו כמו סחבה על פני חצי מגרש.
וללא השער הפסול, אוגו היה יוצא מזה, כמו שהוא תמיד יוצא מזה. אדום ראשון לאוגו? זה כמו ששף לעולם לא מתלכלך במטבח. יכול להיות?

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

לעולם לא נדע מה היה קורה ואיך המשחק היה מתפתח לו השער של ריקן היה מאושר.
לדעתי יש מין הדמגוגיה בלקבוע עובדתית שאם השער מאושר, אוגו לא מקבל אדום. לך תדע מה היה עושה בהמשך ואם היה מגיע לסיטואציה דומה וממשיך לקצור.

הסיפור של דוס סנטוס מביך מאוד, אבל גם שם (בעיקר היות וזה לא היה משנה למהלך המשחק והתוצאה הסופית) אני חושב שהרבה יותר חמור שהוא לא הורחק בדיעבד על סמך צילומים חד משמעיים מאשר ברגע האמת.

יואב 5 בפברואר 2018

מדבר על בדיעבד. הם תיאמו גרסאות בלילה שהם כן ראו אבל לא חשבו שמגיע אדום. למשטרה היו צריכים לקרוא.
תראה אולי, סטטיסטית אוגו לא קיבל אדום בישראל ועל משחקים מלוכלכים יותר. אפשר להניח שליאני חיפש להחזיר כי זה המשתנה היחיד במשוואה. עד אי אישור השער, הוא לא נראה מוטרד מהעבירות של אוגו, לא חשב שמחוייב פה צהוב.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

אחזור ואומר, אין לדעת. ואני לא מתחבר לז'אנר קביעת עובדה על סמך דיעה.
לא נדע לעולם מה עבר לליאני בראש. יכול להיות שלא רצה להתחיל לשלוף כרטיסים מהר מדי, קיווה שהשיחות יעזרו, והפאול של אוגו על בלאקמן היה הקש ששבר (היה בוטה יותר מהאחרים). כמו שלא נדע אם שמואלביץ' לא ראה, ראה אך לא היה בטוח ולא רצה לקחת החלטה גורלית מדי, או שיקר. כל אחד גם כך יאמין למה שהוא רוצה.
אני חושב שאם נוריד את הזמן שהתבזבז במקרים "הגדולים" (הרחקות והפציעה של שהר) נגלה שזמן הנטו למשחק היה גבוה יותר מהממוצע בליגה. משחק פיזי זורם בלי התעכבות על שטויות וכל הכרטיסים במקום גם אם אולי היה מקום לעוד צהוב או שניים. זה הרבה יותר נדיר במחוזותינו ואת זה צריך לעודד, צורם לי שדווקא בתור הצד המנצח אוהדים לא מפסיקים לבכות ולטרחן על טעות שיפוט שלדעתי מתקבלת על הדעת.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

ולגבי דוס סנטוס, לי היה נדמה שהתובע הלך נגד דו"ח השיפוט, איבדתי מעקב מרוב סרחה

יואב 5 בפברואר 2018

אם השופטים טוענים שראו ולא החליטו להתערב- התובע לא נוגע בזה. אז הם החליטו בלילה שהם ראו.
הכל בסדר, ליאני זה רק בשוליי הדברים. היינו חזקים גם ממנו אתמול(:

אורי 4 בפברואר 2018

אחרי אתמול אוהדי חיפה מצטערים שדוס סנטוס לא היה מורחק

יואב 4 בפברואר 2018

אמת

איציק 4 בפברואר 2018

אבקש להחזיר אתכם לתגובה 9. הפרש שני שערים זה המינימום לטובת מכבי. זה מה שהיה רק אחד מאתים שופטים לא ראו. ובפועל ההפרש היה הרבה יותר גדול. לא היה לבאר-שבע מה למכור. חבל, חבל, חבל. זו לא התוצאה, זו הדרך. פשוט כלום ושום דבר.

גיא זהר 4 בפברואר 2018

ג'ורדי חזר להיות קדוש שהביא את עטר. ואנחנו נחזור לתרדמת של 40 שנה.

איציק 4 בפברואר 2018

גיא, בסוף העונה הקודמת כתבתי שיש לנו עכשיו פאוזה של 40 שנה. אז אמרו לי שאני מנסה הפוך על הפוך. אז היום רואים, לא הפוך ולא נעלים, מציאות לצערי.

יוני 4 בפברואר 2018

זו מציאות אחרת, ה40 שנה לא יקרה שוב. יש אצטדיון חדש, מסד אוהדים מכובד, כרך גדול ומתפתח. מה כן? עונת מעבר קוראים לזה, או שתיים. סגל עייף ושבע, שעתידו לא ברור.
ולמרות הכל! 45 נק בקופה. נכון, מכבי נראים טוב יותר, אבל הנדנדה עוד תתהפך פעמיים-שלוש

איציק 5 בפברואר 2018

יוני, אל תשכח שאת מה שאתה כותב על האוהדים זה עכשיו כשהקבוצה בטופ. נראה אותם אחרי עונה או שתיים פחות טובות. זוכר איך הם היו ואת המות שעשו לבעלים ולמאמנים? מקווה שהפעם יהיה שונה, אך עד שלא נראה לא נדע. באר-שבע של השנים האחרונות היא קבוצה גדולה, היא עדיין לא מועדון גדול. זה נמדד בשנים הקשות. השנה הן מתחילות.
והבעיה של באר-שבע זה פחות הרבה אלה העדר הניצוץ, התשוקה. משהו כבוי. זה מה שפוגע בקקבוצה הכי הרבה.

אריק ב 5 בפברואר 2018

הגזמתם,
נקודה הפרש בסהכ. גם מכבי לא משחקת מדהים.

yaron 4 בפברואר 2018

אם זה נקרא "להתכופף ולהרים" אז זה שלנו :-)
דם יזע ודמעות (של ב"ש), זה מה שזה היה.

שלו 4 בפברואר 2018

עכשיו שבוע חופש כשהשאר יתקוטטו על גביע המדינה.
איך נסתדר בלי שפוגנגין נגד עכו.

שלו 4 בפברואר 2018

יצאו בשן ועין, ב"ש.
נזק מצטבר של הרבה יותר מסתם הפסד.

יוני 4 בפברואר 2018

בעיקר כי לא הופיעו למשחק. שווה ערך לנזק שמכבי חטפה בטרנר? לא יודע

שלו 4 בפברואר 2018

שלושה שחקנים בחוץ למשחק הבא…
לך תדע מתי בן שהר יחזור.
בלגאן בחדר הלבשה.
לא פשוט.

yaron 5 בפברואר 2018

לגמרי, מעבר להרחקות ולפציעות שהן ללא ספק משמעותיות נראה שהם חטפו גם פסיכולוגית. הם יודעים שאנחנו רוצים את זה יותר.
בחיים לא הבנתי את הזלזול בגביע, סיבוב שני באירופאית (האלופה סיבוב ראשון באלופות) זה לא צחוק, השנה אני שמח שאנחנו בחוץ והם בפנים.
לנו אין ברירות, זה הכל או כלום.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

באמת שאין לי שום טענה לליאני.
מודה שממושבי במזרחי התחתון על קו השער המדובר חשבתי שלא עבר את הקו. קשה לי לכעוס באמת על השופטים ללא מערכת כמו עין הנץ (למה לא בעצם?)
האדומים מוצדקים, גם אם אוגו היה צריך לקבל לפחות צהוב אחד עוד קודם.

משהו בב"ש סדוק מאוד. זה היה אובדן עשתונות, שני אדומים שלא חלק מהמשחק (בניגוד לשפונגין שעשה שתי עבירות בשטף המדחק ששוות צהוב) והמון עצבים.

נצחון בשיניים שהיה צריך לגמור מוקדם יותר ובהפרש גדול יותר.
אבל מקום ראשון ועטר האכיל אותי את הכובע :)

ניר 5 בפברואר 2018

יש שופט שעומד מטר וחצי מהכדור שכל תפקידו הוא לראות רק את הדבר הזה. באמת נשגב מבינתי איך את העבודה המינימלית הזו הוא לא מסוגל לעשות.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

זה היה חתיכת טיל שניתז ממש מהר חזרה מהרצפה.
אני גם לא חושב שהוא עבר את הקו בכזה מרחק אסטרונומי.

זו טעות אבל בגבול הלגיטימי והכעס העיקרי שלי הוא שאין פה טכנולוגיה מתאימה, במיוחד כשלכולם ברור שעין הנץ לא משפיעה על שטף המשחק כמו VAR וזה אפילו לא אמור להיות יקר מדי.

אחד מהעם 5 בפברואר 2018

זה שזה האדום הראשון שאוגו מקבל זה המחדל האמיתי. שחקן כסחן שמקבל הרבה יותר מידי רספקט מהשופטים.

קרקו 5 בפברואר 2018

ברק בכר: "היה משחק שקול".
אברהם גרנט, יש שלך יורש!

קרקו 5 בפברואר 2018

לך

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

איפה זה ואיפה בכר שכיסח שחקנים שלו אחרי ניצחון בהפרש גבוה על רעננה בתחילת העונה

איציק 5 בפברואר 2018

בכר יודע בדיוק שקיבלנו חזק בראש, שקיבלנו בצדק בראש, ושיצאנו מאד בזול. הוא התחיל כבר את העבודה לעתיד. הוא ניצל את הראיון לטיפול בשוק. לדעתי הטיפול שגוי וחבל שנהג כך, אך התשובות שלו היו בשביל השחקנים ולא לשאר הציבור.

גיא זהר 5 בפברואר 2018

בכר מתקשר כל הזמן עם השחקנים דרך התקשורת (גם גרנט בזמנו היה עושה את זה עד שהתחיל להתבלבל), וואלה יש לו חתיכת עבודה עכשיו.

איציק 5 בפברואר 2018

ראה את הנ.ב., לא בטוח שעבודת ראש תעזור. הבעיה כבר הרבה זמן ביכולת. כושר ירוד של וואקמה, מליקסון. שחקנים חדשים שלא עומדים ברמה הרצוייה. שחקנים חסרים, פצועים או מוענשים על ידי שופטי כדורגל ושופטי המלחמה בסמים. בקיצר, הסגל לא מספיק טוב. הטיפול בראש הוא משני.

גיא זהר 5 בפברואר 2018

ראיתי את הנ.ב. כל מה שכתבת מדויק, ועדיין מעבר להיבטים המקצועיים ובניגוד למשחק בסיבוב הראשון, מכבי רצו יותר (וכמו במשחק נגד החיפה במזהם – גם רצו מלשון לרוץ יותר). ב"ש היו עצבניים מדי וזה לגמרי על הצוות המקצועי.

איציק 5 בפברואר 2018

נ.ב.: גם כשאחרי ניצחון ירד על משחק גרוע זה לא היה לגמרי נכון. היה בינוני מינוס אך לא גרוע. ההגזמה היתה כדי להשיג שיפור מהר בריכוז ובמוכנות. לא נראה לי שגם אז עזר. כשכושר המשחק גרוע, או יכולת השחקנים שהצתרפו לא מספקת, הטיפול הפסיכולוגי לא יעזור. פביכולוגיה היא תוספת אך לא במקום ליכולת.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

זה אולי היה מוקצן אבל זה היה הרבה יותר אותנטי.
השינוי של מכבי התחיל כשג'ורדי הפסיק לגנוב דעת ולספר שהכל בסדר, והתחיל להודות בטעויות שלו ולתקן.

בכר לאורך התקופה בב"ש הרוויח תדמית של מאמן אותנטי שלא מורח בראיונות, ובצדק. גם כשהראיונות שולחות מסר לשחקנים או חלק מלוחמה פסיכולוגית – הוא מדבר לעניין.
בתקופה האחרונה לצד ההתדרדרות של הקבוצה, הוא מתחיל לדבר הרבה יותר בקלישאות וערבובים – וזה תמרור אזהרה גדול מאוד בשבילכם.

איציק 5 בפברואר 2018

מסכים

אריק האחר 5 בפברואר 2018

ליאני אולי שופט גרוע אבל נקודת הזכות שלו במשחק הזה גדולה מאד
הראשון שהעז לעשות צדק מול אוגו.
אוגו משחק על גבול הפראות משחק אחרי משחק
אולי בגלל מבנה גופו אולי בגלל הצעקות והקללות אבל משהו גורם לשופטים להתעלם ולא לשלוף את הכרטיסים שמגיעים לו.
אתמול ליאני עשה לזה סוף ! ובצדק.
אגב כל האדומים היו במצטבר בצדק .
מכבי אתמול עלתה בחזרה חזק למקום הראשון
כעת הכל תלוי בה .

ניר 5 בפברואר 2018

לא כל האדומים בצדק. האדום השני של באר שבע ממש לא היה בצדק ואפשר היה להבליג עליו. זה לא שינה כהוא זה למשחק, אבל בגדול, השיפוט היה קטסטרופלי. השער של מכבי תל אביב שהיה קילומטר בפנים, ובכלל, כל הכרטיסים שנשלפו נבעו מחולשה של השופט. שופט כריזמטי יותר היה מסוגל לשלוט במשחק.

עידו 5 בפברואר 2018

מסכים. הוא קיבל החלטות סבירות יחסית לארועים, אבל את הארועים עצמם יכול היה למנוע עם קצת יותר דומיננטיות.
את השער נשים בצד רגע,
אם אוגו היה מקבל את אחד הצהובים שלו כשהם הגיעו לו, הכל היה נראה אחרת.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

למיטב הבנתי ליאני הזהיר כבר את טאהא במהלך המשחק על התנועות המזלזלות האלה. ואז הוא דפק לו שתיים כאלה בפנים תוך 3 שניות. שחקן טיפש.

אני באמת לא מבין למה טוענים שהשופט איבד שליטה.
אם משחק כזה נגמר בלי אדומים כולם יבואו בטענות שהשופט פחדן….

אדם 5 בפברואר 2018

זה בגלל שאנשים באו עם דיעה מוקדמת על ליאני (מוצדקת) ולא מסוגלים להשתחרר ממנה. לחשוב שאם אוגו היה מקבל צהוב קודם הוא היה רגוע יותר זה הזוי.

עידו 5 בפברואר 2018

למה זה הזוי? יש סיכוי סביר שהוא היה משחק זהיר יותר בהמשך.
התחושה היתה של אובדן שליטה על המשחק. ברגע שהוא פספס את השער כל החלטה הרגישה כמו התחשבנות על ההחלטה הקודמת. אדום כנגד השער, אדום כנגד אדום..
האדום בסוף על טהה היה מיותר. גם האדום לשפונגין היה גבולי ושופטים אחרים היו נותנים להמשיך לשחק.

מצד שני, עם כמה שזה הרגיש (אולי לא בצדק) כמו שיפוט בינוני ומטה, זה עדיין עדיף על משחק עם יפת שבו כל מגע באמצע המגרש זה פאול+הרצאה של 45 דקות.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

אפשר להתווכח על צהוב לפה צהוב לשם.
אוגו היה נראה מהרגע הראשון כמי שנחוש בדעתו לקבל אדום. אחרי כל המשחקים שהתלוננו על אוגו שזוכה להגנה מהשופטים, בא שופט ובדקה יחסית מוקדמת מחליט שנמאס ומוציא בצדק שני צהובים במכה ומרחיק אותו. אדום ראשון שלו בליגה למיטב ידיעתי. אז עכשיו נתלונן שזה קרה דקה 30 ולא דקה 25?

את דעתי על השער אמרתי. אולי שמואלביץ' לא ראה, אולי הוא סתם פחדן. אבל בלי עין הנץ שיתריע ישר על גול לשופט הראשי אין מה לבוא בטענות. בזמן אמת קשה לקבוע חד משמעית.

אז אולי אפשר היה לתת צהוב לראדי מתישהו ולוותר על הצהוב לשפונגין. אבל אני שונא התחשבנות על צהוב שני. אם זה צהוב ראשון אז זה גם צהוב שני. שונא שנותנים לשחקן עם צהוב לעשות עוד 4 פאולים קשים עד שאולי טורחים לשלוף לו צהוב שני, אבל אם הוא מוריד חולצה אחרי גול "אין מקום לשיקול דעת". זה מטומטם. שפונגין פישל ואי אפשר לומר שליאני טעה פה.

בכללי, אני אישית לא אוהב לצאת צבוע. לצאת בשצף קצת על שופט שטעה נגדך טעות שלדעתי הגיונית, אבל אז להתפתל בתירוצים כשזה לטובתך? לא כוס התה שלי.

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

מעבר לזה אגב היה תענוג לראות משחק פיזי בלי שריקות לפאול על כל נשימה של שחקן ליד יריב, בלי הרצאות של שעה אחרי כל שריקה, אני אפילו לא כעסתי כשייני שכב פגוע וב"ש המשיכו לשחק ללא עצירה של השופט כי זה מה שהייתי מצפה שמכבי והשופטים יעשו במצב הפוך.

איציק 5 בפברואר 2018

Ollie Williams,
שמת לב שלצערי צדקתי בדיון שלנו אתמול, ואפילו בלי ציניות, למרות שבמגיב כתוב "איציק" :-(

Ollie Williams 5 בפברואר 2018

נו, תראה עד לאן אתה יכול להגיע כשאתה רציני ;)

איציק 5 בפברואר 2018

אלו הבלחות ספורדיות ;)

רני.ב 5 בפברואר 2018

כי הוא הבליג בהתחלה מול הוגו, פעם, פעמיים ואפילו שלוש פעמים ובילבל את השחקנים שחשבו לעצמם הוא לא מעוניין להוציא צהובים בחצי הראשון אפשר לכסח ואז ככשפונגין עשה עבירה ישר נתן צהוב. מה לשפונגין לא הגיעה אזהרה פעם ראשונה ופעם שניה שיחה כזאת שהשופט לוקח אותו הצידה ומסביר לו שפעם הבאה הוא יתן לו צהוב אם הוא לא ירגע. ואז היה הגול של ריקן. אפק בטלוויזיה ישר ראה גול, בלי הילוך חוזר. השופט אפילו לא עצר להתייעץ, לשאול את הכוון או את ש' הרחבה האם היה גול…
אח"כ המשחק יצא משליטה ובאמת אי אפשר להתווכח עם הצהובים שבאו אח"כ אבל שני צהובים שהיו יוצאים בהתחלה היו מאפסים את כולם

אורי 5 בפברואר 2018

היה בצדק ועוד איך, במיוחד שטהא חזר על התנועה פעמיים
ביקש צהוב, קיבל צהוב

ניר 5 בפברואר 2018

עזוב, בסוף הטענה שלי היא לא על אם הצהוב מוצדק או לא אלא באופן כללי על השיפוט הלא חכם. אני לא רוצה להיתלות באילנות גבוהים מדי, אבל הכדורגל הבריטי מהיר ואלים פי מאה, ועדיין נגמרים משחקים ללא קטטות ועם מעט אדומים. בסוף זה עניין של שליטה במשחק ושל כריזמה.

אז שחקן זרק מילה, אז מה? שתי דקות לסיום, ההתמודדות כבר הוכרעה, מה הערך של האדום הזה? שיצא קצת מהאגו שלו.

אדם 5 בפברואר 2018

ניר, ביחס למשחק הזה ההבדל היה דווקא בשחקנים ולא בשופטים. אוגו היה מורחק גם באנגליה, שפונגין תלוי בשופט. גם טהא היה מורחק. באופן כללי זה היה השיפוט הכי קרוב לשיפוט אנגלי שאני ראיתי בארץ.

רומן 5 בפברואר 2018

השופט לא אמור לראות אם הכדור עבר את הקו. זה לא התפקיד שלו, בשביל זה יש קוון.

שלו 5 בפברואר 2018

גם בכר יודע שהמשחק אתמול היה במעמד צד אחד.
השאלה האם יש בבאר שבע קבוצה עם אנרגיה לקום ולהתחיל מהתחלה כבר העונה.
היא נראתה קבוצה סחוטה, מול רוב הליגה זה יספיק, בתנאים מסויימים אפילו מול מכבי.
גם אתמול לא היה חסר שבהתקפה ספציפית ב"ש תשווה.
לו ב"ש הייתה מנצחת בטעות (נגיד מבקיעה בהתקפה שבן שהר מתח שריר) בפער 5 ממכבי זה היה פער משמעותי.
מספיק להתארגנות מחדש.
היום יהיה מעניין לראות מה יצא מהעונה.

איציק 5 בפברואר 2018

התשובה לשאלתך היא: לא!!!

רומן 5 בפברואר 2018

ברגע שסהר/שהר יצא, נגמר לו המשחק. לא היה לו שום כלי בהתקפה.

איציק 5 בפברואר 2018

נכון, אבל גם שהר עד אז לא היווה פקטור. עם יציאתו, גם אופציית המתפרצת ירדה מהפרק.

רומן 5 בפברואר 2018

מה זה לא פקטור? הוא היה בדרך לגול כשקיבל את המתיחה. כל המשחק של בכר היה בנוי על שהר.
לא הייתה לו תכנית ב

עומר 5 בפברואר 2018

לגמרי. עברו ללמסור לוואקמה ולהסתכל

שלו 5 בפברואר 2018

השאלה מה יעשה עכשיו בכר.
פער של נקודה זה כלום (לכן ב"ש יכולה הייתה להרשות לעצמה להפסיד)
לו היה פער 5 נקודות לטובת ב"ש זה היה המון.
מעניין עם נישאר לב"ש עוד דלק במיכל בכל זאת שלוש שנים מאוד קשות והישגיות.
לי זה מרגיש קצת כמו מכבי אחרי האלופות.

Comments closed