התמונה בחסות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.
מסתבר שלג'ורדי היו רעיונות טובים יותר כיצד אפשר לשמור על המערך, ועדיין לנטרל את וואקמה. ההצהרה החשובה ביותר בפתיחת המשחק היתה שמירת המערך, 3:5:2 ולא שיבוש המערך כולו כדי לנטרל את האיום שמנגד. להיפך, מי שמצמץ היה ברק בכר שהעלה את חאתם עבד אל חמיד כקשר אחורי לצד ג'ון אוגו, שינוי שנעשה במיוחד לכבוד מכבי, ובכך בעצם היוצרות מטרנר התהפכו, הקבוצה שהרגישה עצמה פחות טובה מלכתחילה היתה הפועל באר שבע.

*

הדרך בה ג'ורדי בחר לטפל באיום הבאמת רציני מצד וואקמה היה להותיר אותו לכיסוי משולב של שפונגין ובאבין, באבין נצמד לוואקמה כאשר זה הגיע מהאמצע, עם כיסוי של שפונגין, וכשוואקמה היה באגף, שפונגין זכה לכיסוי של באבין. באר שבע לא הגיעה לאף התקפה מסוכנת שיצרה בעיטה לשער גם עד להרחקה של אוגו. צעד מבריק נוסף של ג'ורדי היה הצמדתו של בלאקמן לג'ון אוגו בכל אימת שבאר שבע החלה את הנעת הכדור בחלק המגרש שלה. מסתבר שלאוגו קשה הרבה יותר מול שחקנים במימדים הדומים למימדים שלו, אוגו לא הצליח לנהל את משחקה של באר שבע. בכלל עושה רושם שאוגו עלה לא מפוקס למשחק, עוד לפני צמד הכרטיסים הזריזים להם זכה, אוגו הכשיל מאחור את ריקן וזכה לשיחת אזהרה מצד ליאני, ולאחר מכן המשיך לשחק בצורה שהיתה צריכה לזכות אותו בכרטיס אזהרה, אך ליאני חשב שמבטים נוזפים מצידו יפתרו את העניין.

*

ההחלטה המפתיעה הנוספת של ג'ורדי היתה הרכבת אלירן עטר במקום וידאר. מובן שרובנו חששנו מצעד זה, אך בדיעבד גם אם אלירן פחות חד בניצול מצבים, ולמען האמת הוא הרבה פחות חד, עדיין ההחלטה של ג'ורדי הצדיקה עצמה ממש שלוש דקות לתוך המשחק. לאחר התקפה עקרה של באר שבע, אלירן קיבל את הכדור באגף ימין, דהר כאשר בלם באר שבעי נמצא מאחוריו, בינו ובין אבי ריקן היה בלם באר שבעי אחר, אך מעט מאחור, הבעיה היתה שאלירן איבד אוויר ואז איבד את הכדור, לפני שהספיק למסור לריקן למצב של אחד על אחד באמצע מול חיימוב. למעשה זו היתה הסיבה שאלירן עלה, ג'ורדי חיפש כדורים על הארץ שישברו את הגנת באר שבע כבר שלושים מטר מהשער, וידאר טוב רק באזור הרחבה. דבר נוסף שאלירן עשה, ואת זה הוא עשה טוב מאוד, היה לחץ על הבלמים של באר שבע, כך באר שבע לא הצליחה כלל לפתח משחק התקפה ראוי לשמו.

*

מבלי להתייחס להרחקה של אוגו, החצי הראשון שבו הובקע שער יפה של ריקן, שער שרק שמואלביץ' יודע למה לא הוכר כבעיטה למסגרת, זה היה החצי החד צדדי ביותר העונה, פרט למשחקים מול ביתר בטדי, ומול חיפה בנתניה. באר שבע לא הגיעה למצב בעיטה לשער, בעוד מכבי הבקיעה שער פנטום, והגיעה לעוד שלוש הזדמנויות טובות לפחות, הראשונה בוזבזה על ידי אלירן בפתיחה, ואחר כך דווידזאדה בעט לשחקים, ואלירן חיפש שוב לגמור מצב לבד.

*

רציתי לשאול משהו – יש מישהו בקרב אוהדי מכבי שעדיין זועם על ההסכם החדש של מיכה? המשחק אתמול היה משחקו המרשים ביותר של דור מיכה שאני זוכר. הוא יצר את השער פחות או יותר בכוחות עצמו. הוא היה בכל מקום במגרש, הוא עזר לדור פרץ בשמירה על וואקמה כאשר דור פרץ תופקד כבלם ימני לאחר הרחקת שפונגין. כאשר מליקסון הצטרף ליד וואקמה להתקפה באר שבעית, מי שהיה שם כדי להפריע היה שוב דור מיכה. אני לא זוכר שראיקוביץ' נזקק להציל משהו, אבל אני בטוח שאם היתה בעיטה ראויה של באר שבע לעבר השער, דור מיכה היה מגיע גם לשם כדי להציל. חבל שאיבד אוויר באזור הדקה ה70, איתו גם אנחנו אבדנו מעט את רסן המשחק, אבל בקצב בו שיחק עד לדקה ה70 אני לא בטוח שיש עוד שחקן בארץ שמסוגל לשחק כך. אגב, מיכה בחצי השני שיחק למעשה כנף ימין למעלה, וכך אכן ביצע את הפעולות המסוכנות ליד השער של היריבה.

דור פרץ הראה שהוא השלים את תקופת המבחן, ניתן להוריד את גלגלי העזר, הוא כאן כדי להשאר, ולהרבה מאוד זמן. כקשר אחורי הוא חיסל את ההרמות חסרות התכלית של באר שבע בחצי הראשון, לאחר שהבלמים התיאשו מהאפשרות להעביר את הכדור לאוגו. הוא יצר התקפות באמצעות מסירות מפתח חכמות. כאשר עבר לעמדת הבלם הימני, הוא לא נתן לוואקמה לנשום. הוא חילץ כדורים באגרסיביות, נמצא בכל מקום בהגנה בו היה צריך אותו, בקיצור בדיוק ההיפך מכל מה ששידר בסיבוב הראשון.

גולסה שיחק מצוין, רק שיהיה לנו אותו ליותר מ50% מהמשחקים עד סוף העונה, ונאמר אמן.

טיבי משתפר ממשחק למשחק, וגם כישורי הלהטוטנות שלו עם הכדור משתפרים, אני מחכה לגול שיכנס מתישהוא.

הצלחנו להפעיל את דווידזאדה בהתקפה בצורה חכמה.

החילוף של ריקן בבאטוקיו העביר את מיכה קדימה, וכך נוצר השער. החילוף של אלירן בשוינפלד כבר בישר את שמירת התוצאה מבחינת ג'ורדי, אפשר להבין את זה לאור העובדה שלמיכה לא נשאר הרבה אוויר, אבל אולי כאשר דסה, אצילי וקאניוק יהיו במלאי, ניתן יהיה לצפות מג'ורדי ללכת על הצוואר של היריבה.

*

בסופו של משחק, זה כל מה שרצינו. באר שבע לא רק הפסידה את הפאסון, היא למעשה נמצאת עמוק בתוך הסחרור בו אנו נמצאנו בסיבוב הראשון, היא הפסידה לנו לנתניה בנתניה, היא יצאה תיקו עם בני יהודה ועם הפועל חיפה בטרנר, למעשה אם נעשה טבלה פנימית של קבוצות הפלייאוף העליון באר שבע תהיה שם בין מקום חמישי לשישי, עכשיו היא תצטרך להראות שהיא מסתדרת בלי אוגו, טהא וסהר, זה לא יהיה לה פשוט כלל.

נדמה לי שאפשר להפרד מהתזה שבאר שבע היא הקבוצה הטובה בליגה והכל תלוי בה, הטענה הנפוצה היתה שהקישור של באר שבע הוא הטוב בליגה, כולם ידעו שההגנה שלה חלשה, אתמול הקישור שלנו ביטל את הקישור של באר שבע לחלוטין.

בצענו את כיפוף הברכיים, עכשיו נותרו חמישה משחקים נציחים ביותר עד סוף הסיבוב, המומנטום צריך לזרוק אותנו קדימה, נראה שג'ורדי לא רק שלא יפריע לכך, הוא מוסיף תנופה בעצמו.

היכולת של ג'ורדי לצאת מהסחרור בו הוא היה, לוותר על האגו בכך שוויתר על סושיץ' עליו נלחם, להרכיב למשחק העונה הרכב בלי שרן ובלי וידאר, לגרום לשחקנים שלו לשחק כאילו חייהם תלויים במשחק הזה, אלה יכולות שאסור לזלזל בהן. מגיע לו שאפו ענק על הסיבוב אותו ביצע בדצמבר, אני מקווה שהוא מכיר בכך שהוא מאמן, הגיע הזמן להביא מנהל מקצועי לצידו.

לקראת משחק על עונה
ירידות בבורסה ושיטת שלושת הבלמים