אני אוהב את הפרשנות של עמית סגל, טוב זה לא ממש נכון, פעם הערכתי, היום הרבה פחות. בקיצור, בעיקר עמית סגל חגג את הסקרים אתמול שנערכו בערך שניה אחרי פרסום המלצות המשטרה, סקרים שאומרים שבעצם הליכוד יזכה בשמונה מאות מנדטים אילו הבחירות היו נערכות ביום שלישי בתשע בערב.

נדמה לי שאפילו איש כמו עמית סגל, אחד שהאינטגריטי רחוק ממנו מרחק מזרח ממערב, יודה בפני עצמו שסקרים שנערכו זמן קצר לאחר פרסום המלצות המשטרה, לא משמשים ככלי אמין לניבוי ההשלכות של המלצות אלה על הפוליטיקה המקומית, שלא לדבר על גורלו הפוליטי של בנימין נתניהו.

*

לפעמים ההגיון מנצח את התגובות המהירות לאחר שנפל דבר. מכבי תל אביב בכדורסל למשל נחלשה מאוד כאשר דייוויד בלאט בחר לקחת את הכשרון שלו לטעות שליד האגם, אבל לא היה קשר מאוד סיבתי בין שני המקרים, פשוט כל מי שהיו לו עיניים בראש יכול היה לראות את תהליך ההתפוררות של מועדון הכדורסל הצהוב, תהליך שהתחיל עוד לפני הזכיה בגביע אירופה, אך הוכר ככזה רק לאחר העזיבה של דייוויד בלאט את המועדון.

רבים זוכרים שמשבר הסאב פריים התרחש בספטמבר 2008, מעטים זוכרים שהמשבר הוכר כבר במאי 2007 בעת קריסתו של הבנק בר סטרנס. גם לאחר הקריסה של בר סטרנס לא קרה שום דבר משמעותי בבורסה האמריקאית, לאחר כמה ימים של ירידות לא מאוד משמעותיות, הבורסה מחקה את הירידות, ורבים מהרו לחגוג את חוסר ההשפעה של מכשירי המינוף (CDO) וקריסתם על הבורסה האמריקאית בפרט, והכלכלה האמריקאית בכלל, נו, ראינו בספטמבר.

*

כמו במקרה של מכבי תל אביב בכדורסל, גם המלצות המשטרה הן רק שיקוף של התהליך שעובר ראש הממשלה בנימין נתניהו. רבים עוצמים עיניים לתהליך עצמו, אחרים חוששים מהתחליפים ולכן הם מסתפקים בלחגוג את ה"עובדה" שאפילו המלצות המשטרה לא באמת מזיזות לציבור. העניין הוא שלא הראשונים ולא השניים צודקים, קורה כאן משהו בין אם ירצו להכיר בכך ובין אם לא, וסקרים שנערכו דקה אחרי, כמו אפילו זכיה בגביע היורוליג, לא יצליחו להסוות דבר.

נצחון בעכו
הפסד לרעננה