התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.
משחק מאכזב בכל רמה, ואשתדל שלא לפספס אפילו אחת.

אם נחזור לנצחון מול עכו, נזכר בחצי הראשון בו ג'ורדי העלה הרכב שתוכנן להתמודד מול בונקר עכואי, כזה שמייתר את מרכז השדה, ולכן העלה את ברק יצחקי בתפקיד הקשר הקדמי מאחורי החלוצים. עכו היתה מוכנה לכך, וכך לא רק הפעילה לחץ כבד על מיכה בצד ימין של המגרש, כאשר למיכה אין אופציות מסירה רבות שכן השלישיה הקדמית היתה קרובה לרחבה בעודו מתנהל עם הכדור, אם התנהל עם הכדור, בצד ימין באזור קו האמצע, אלא גם תקפה דרך הצד של מיכה והגיעה להזדמנויות נוחות.

הרגע תארתי את החצי הראשון מול רעננה, רק תחליפו את בלקמן עם ברק יצחקי.

*

איך אפשר להסביר את העובדה שג'ורדי משחק אחרי משחק מתחיל באותו סוג הרכב, למרות הכשלון הטוטאלי שחווינו בעכו בחצי הראשון. אם נזכר במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק, נראה שג'ורדי סינן שאילו רק היינו מנצלים אחד משני המצבים שהיו לנו בעשר הדקות הראשונות, כל המשחק היה נראה אחרת. אולי ההבדל אם כך היה שהפעם ג'ורדי התכוון שאכן נבקיע בעשר הדקות הראשונות, טוב זה לא קרה.

אני לא אוהב את הנטיה שלנו למבחני אחד או אפס, זה שג'ורדי כשל משחק אחרי משחק לא מחזיר אותו להיות המאמן הכושל שהיה בחודשים אוקטובר עד דצמבר. אבל כן ניתן לראות את החולשות שעדיין קיימות אצלו. הפחד משינויים כאשר יש תחושה שהכל הולך. ההחלטה מראש על כיצד היריבה אמורה לשחק, והפחד להיות תגובתי יתר על המידה, אולי חלק מטראומת טרנר. חוסר היכולת לצאת מהתבניות המקובעות של חילוף ראשון בדקה ה60, שינויים מעטים ככל האפשר במהלך החצי הראשון, מחסור אדיר בגמישות מחשבתית תוך כדי המשחק.

אולם, כל זה לא צריך לקחת מג'ורדי את ההתקדמות האדירה שעשה במהלך העונה, וכן גם את ההישגים המאוד משמעותיים שהשיג כמאמן, בעיקר את משיכת עצמו והקבוצה החוצה מתוך הבור הענק שהם נכנסו אליו יחד. והדגש צריך להיות על המילה יחד.

אתמול שוב עלתה הקבוצה שלנו לחצי הראשון בלי שום תחושת דחיפות. לא ראינו לחץ על רעננה, לחץ שראינו בכל המשחקים בסיבוב השני עד למשחק מול באר שבע. ראינו את מיכה מאבד הרבה יותר מכדור אחד בחצי שלנו, אך לא ראינו את מיכה ששיחק מול באר שבע שרץ חזרה ועוזר להגנה, וכך אמבולה מגיע לאחד על אחד מול שפונגין, כזה שהופך לשער של זקרי.

לא ראינו את בלקמן נוהג כקשר, יורד להגנה בזמן ההתקפות של רעננה, ונוטל חלק אקטיבי בחילוץ הכדור מהיריבה לפני שהתקפותיה הופכות להזדמנויות, והיו הרבה יותר מאחת בחצי הראשון.

לא ראינו את אלירן ווידאר משתתפים במשחק הלחץ על היריבה.

כן ראינו את באטוקיו חולם ולא מגיב להתקפות היריבה, כמו גם לא עזור למיכה כאשר לחצו אותו בחצי המגרש שלנו.

אם לסכם, ראינו קבוצה שכמו מול עכו, עולה למשחק לפרוטוקול, משחק שהיא מניחה שנמצא אצלה בכיס, ואין לנו קבוצה חזקה מספיק כדי להניח שיש משחק אחד אותו היא תיקח בלי שתעלה למגרש בכוננות שיא מיד בתחילת המשחק.

*

יש הרבה קבוצות שלא חיות טוב עם שגשוג, דומה שג'ורדי פחד מתחושה דומה במכבי, שכן לאחר כל המשחקים בסיבוב הזה הוא אמר שאסור לנו להסתכל על האליפות, צריך להסתכל כל הזמן על המשחק הבא. אני מאוד מופתע שמכבי לא חיה טוב עם השגשוג, יתכן שחסרונו של שרן מורגש בעיקר בהתמודדות עם ההצלחה, את ההתמודדות עם הכשלון עושה רושם שג'ורדי צלח.

*

קריאת ההשכמה היתה אמורה להיות המשחק מול עכו, אך זאת לא הגיעה. אין טעם להכנס למצבים אליהם הגענו בחצי השני, לחזרתו הברוכה של דסה, לעליה החזקה של ריקן מהספסל, כל אלה לא יהיו שווים כלום אם מכבי לא תחוש תחושת דחיפות בהולה. אין לנו נקודות לתרום, תרמנו במשרד, כלומר במהלך הסיבוב הראשון הכושל ביותר מאז שג'ורדי הגיע לקבוצה. כדי שנפסיק לתרום ליתר קבוצות הליגה, ג'ורדי יצטרך למצוא בעצמו דרכים להתמודד עם ההצלחה של הקבוצה, לאחר שהתמודד עם כשלון. כדי להתמודד עם ההצלחה, הוא צריך להתחיל בעצמו, אסור לו להתעלם מסימני מצוקה של הקבוצה, גם אחרי נצחונות, וזה בדיוק מה שעשה לקראת המשחק מול רעננה, אחרי המשחק מול עכו.

כדי שמכבי תוכל לרוץ מכאן ועד סוף העונה, ג'ורדי יצטרך לנטוש את המוכר והבטוח, להמשיך לשנות גם כאשר מצליחים, אין צורך בשינויים מטמורפיים, יש צורך בשיוף מתמיד של העץ, ג'ורדי נרדם, השחקנים נרדמו איתו, גם הנבוט בראש בעכו ובמשחק הגביע בחיפה לא העיר אותם, עכשיו חייבים להתעורר.

הנה לא קרה כלום
הערצה לביבי ולנמני