התוצאה משקרת, זה לא היה כל כך צמוד

כשאלי דסה בהרכב יחד עם מיכה, יש לנו את הקבוצה החזקה בליגה.

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

נדמה לי שאפשר לכתוב את הפוסט הזה בשתי מילים, אלי דסה. אבל זה דה באזר ואני לא דורפן, אז אכתוב עוד כמה.

אתמול היה המשחק החד צדדי ביותר בו השתתפנו השנה, אפילו יותר מהמפגש בנתניה מול חיפה, ברור שגם חד צדדי יותר מהמפגש עם באר שבע בנתניה. אני בכלל לא מדבר על התוצאה, אלא על מהלך המשחק.

מסתבר שכשלא מנסים לעלות עם חלוץ כקשר מאחורי החלוצים, הרבה יותר קל לשלוט במרכז השדה, ויודעים מה, זה גם לא מפריע להגיע למצבים גם מול מערך מאוד סגור ומתגונן של היריבה. אני מקווה שהשיעור הזה נלמד על ידי ג'ורדי והמשחק מול רעננה היה האחרון השנה בו עלינו עם ברק יצחקי/בלקמן/וידאר/שוינפלד/אלירן בעמדת הקשר שמאחורי החלוצים.

אבי ריקן שיחק את העמדה הזאת בצורה נפלאה, ההגבהה שלו בנגיעה אחת לראש של בלקמן אולי היתה המהלך המבריק ביותר שלו במשחק, אבל היו לו לא מעט מהלכים התקפיים חזקים, וגם יכולת להחליף מיקומים עם מיכה, בצורה שאפשרה למיכה לנדוד על כל המגרש בחופשיות, ללא שום חשש של הפקרות הגנתית. בכל פעם שמיכה שהוצב בכנף השמאלית, נדד מעט למרכז או אפילו ימינה, אבי ריקן כיסה את מיקומו בהגנה בכנף השמאלית, וכך לא נוצרה שום בעיה הגנתית. הפועל חיפה עם עדן בן בסט לא הגיעה לשום מצב בעיטה בחצי הראשון, ולמצב בעיטה רציני אחד בתוך הרחבה במהלך כל המשחק.

*

רודריגז לראשונה יצא מהכלא הדמיוני שג'ורדי השליך אותו אליו. בדקות הראשונות של המשחק הוא היה מאוד מבולבל. בתחילה טיבי ולאחר מכן דסה, באו אליו והסבירו לו שהוא לא הוצב כמגן ימני כפי שכנראה חשב, אלא כקשר בצד ימין לכיוון המרכז. לאחר הססנות מרובה שלוותה גם באיבודי כדור, רודריגז נכנס למשחק והפגין את היכולת הטכנית המשובחת שלו בגול השני, ואפילו השתתף במשחק ההגנה כאשר חילץ כמה כדורים, נדמה לי שיותר מאחד בחצי המגרש של הפועל חיפה.

מישהו צריך לבחון האם החומרים המיוחדים שמספקים באר שבע הגיעו לתזונה של דור פרץ. המטמורפוזה שהוא עבר מתחילת השנה פשוט מדהימה. הוא למעשה היה הבלם שלפני שלושת הבלמים, והרס את רוב התקפות חיפה כבר באמצע המגרש, הפיסיות שלו מדהימה, נדמה שהוא גובר בכל מאבק של אחד מול אחד כאשר הוא מתנפל על היריבה. הוא גם השלים פעמים רבות את תפקיד הבלם השמאלי כאשר שפונגין נדד מעט שמאלה בהגנה לעבר תפקיד המגן, כנראה לכן שפונגין הוצב באגף של מיכה. דור פרץ עשה את התפקיד שלו מושלם.

דור מיכה היה חופשי ומאושר, וזה נראה היטב בהנעת הכדור של מכבי.

*

שוינפלד ובלקמן רצו כל המשחק, שוינפלד מעט שפך לאגר בדקה ה60, אבל הם נתנו את כל מה שהיה להם במשחק אגרסיבי מלא תנועה.

*

טיבי היה מעולה, גם באבין היה בסדר גמור.

*

ועכשיו לאיש שעושה את כל ההבדל. רבים אומרים שכבר שנים לא היה מגן שהשפיע על המשחק של מכבי כמו שאלי דסה משפיע על מכבי. נדמה לי שזאת אמירה לא מדויקת. אלי דסה אולי מוגדר כמגן, אבל הוא הפיון ההתקפי, למעשה הוא משחק ההתקפה של מכבי, ביחד עם דור מיכה, ובנוסף בזמנו הפנוי הוא גם דאג לחסל את ההשתתפות של שיימן במשחק ההתקפה של הפועל חיפה.

כשאלי דסה במגרש ההתקפות שעוברות דרכו משוחקות בקצב מהיר מאוד, בנגיעה בכדור, ואיכשהוא הוא גורם לשחקנים שמשחקים לידו גם למצוא אותו בעמדות המסוכנות בתוך הרחבה, כך שהוא יוצר המון מצבים. לא במקרה מכבי הגיעו לתשע בעיטות למסגרת במשחק מול קבוצה עם הגנה חזקה כמו של הפועל חיפה, כזאת שגם עלתה עם שלושה בלמים ושני מגנים ששיחקו בשמרנות הגנתית גבוהה, וגם ברסקי שיחק מאוד הגנתי. בקצב שמכבי שיחקו, בתנועה של מיכה על כל המגרש שהושלמה בצורה נפלאה על ידי דסה. משחק ההתקפה של מכבי היה מאוד מרשים אתמול, גם ההתקפות המסודרות בחצי הראשון, וגם התקפות המעבר בחצי השני.

רבים חושבים שהתלות באלי דסה מוגזמת לאור הנטיה שלו להפצע. ובכן דסה שיחק שנה שעברה יותר דקות מרוב שחקני מכבי. השנה הוא נפצע בתחילת העונה, כנראה גם בגלל העומס העצום שהיה עליו שנה שעברה. אני חושב שבניגוד לגולסה, דסה איננו שחקן שנוטה להפצע יותר מאחרים. עכשיו לעניין התלות. אלי דסה ביחד עם מיכה הם שני השחקנים הכי טובים של מכבי העונה. נדמה לי שכל קבוצה בעולם תלויה מאוד בשחקנים הטובים ביותר שלה. זה גם המצב עם אלי דסה, מבחינתי זה הגיוני. אני מקווה שגם הנהלת מכבי מתיחסת לכך באותה צורה, ותדאג לתת לאלי דסה חוזה דומה לזה שקיבל מיכה, הוא חשוב לקבוצה שלנו לא פחות.

*

בקיצור, אם יש דבר כזה משחק מושלם, הוא שוחק אתמול על ידינו מול קבוצה חזקה. אם נבחן את הליגה הפנימית של הפלייאוף העליון, אנחנו נצחנו את ביתר בטדי בסיבוב השני, את באר שבע בבית בסיבוב השני, את הפועל חיפה בבית בסיבוב השני, את נתניה פעמיים, בני יהודה נוצחה על ידינו בסיבוב הראשון. בכל המשחקים האלה היינו הקבוצה הטובה יותר באופן חד משמעי, גם מול בני יהודה בסיבוב השני במושבה. יש הרבה סיבות להיות מעודדים, עם אלי דסה בהרכב, אנחנו הקבוצה החזקה ביותר בליגה, בצורה מאוד בולטת.

הערצה לביבי ולנמני
האם גורל הפרסום דומה לגורלם של שחקני הציר?

תגובות

 • אוריה

  תודה גיל,
  היתה תחושה של גול באויר החל מהדקה ה-5 בערך.
  שימשיך ככה

  הגב
 • איציק

  אומנם אין יומן אליפות באופן רשמי, אבל נראה שההיבריס הגיע, ואיתו גם העקיצה המיותרת לבאר-שבע, אבל אנחנו סבבה, רק תמשיכו להרגיש ככה, כולל השחקנים והמאמן.
  אתם כנראה זוכים באליפות, אבל אם תפספסו את האליפות מול שליש הרכב של באר-שבע, אנחנו נהנה מהפוסטים האלו אפילו יותר.

  הגב
  • גיל שלי

   איציק, מי השתלט לך על השם? אני מוטרד

   הגב
   • איציק

    אתה באמת חושב שיש רק איציק אחד?
    אנחנו רבים וכוחנו באחדותנו. איציקי כל העולם התאחדו ;)

    הגב
    • funfun

     גם אם לא תיקחו את האליפות איציק - ברדה יגמור מצטיין העונה
     או צדק
     אל דאגה :-)

     הגב
     • אורי

      אבל לפחות לשנה הבאה הם התחזקו בשמואל "דסה פרפר אותי" שיימן

      הגב
     • איציק

      שניהם הם מקרה עצוב, כל אחד וסיבותיו.
      בשביל ברדה, אני מקווה שיעשו לו משחק פרידה (מגיע לו), ועוד יותר, אני מקווה שהוא יוכל גם להשתתף בו. לא נעים לסיים ככה קריירה (אני לא מאמין שהוא יחזור, וגם לא חושב שהוא צריך).
      שיר צדק כנראה באמת היה מקרה מוזר, ומראה זאת פסק הדין והעונש הקל במושגים של נוטלי חומרים אסורים. מצד אחד הוא מאד חסר, מצד שני, היה לו מנהג לתרום שער ליריבה. יכל לקבל מצטיין גם מטעם באר-שבע וגם מהיריבות.

      הגב
 • יניר

  הבעיה שלנו הם מול קבוצות שבאות לסגור את המשחק. בפלי אוף העליון יש רק קבוצה אחת כזו- בני יהודה ומכאן האופטימיות.
  אני מקווה שהיכולת של רודריגס תביא להתפכחות אצל ג'ורדי והפרגון של בלקמן ראוי לציון מיוחד

  הגב
  • גיל שלי

   הפועל חיפה באו אתמול לסגור את המשחק, הבעיה שלנו דווקא היתה כשהפועל רעננה והפועל עכו לא התסגרו בבונקר כמו שחשבנו שיסתגרו

   הגב
 • רועי

  מי היה מאמין שההגנה תעבוד יותר טוב עם טיבי כבלם בצד ימין ולא שמאל.

  הגב
 • לירן

  טעות סופר - מיכה תופקד כנף שמאל

  הגב
 • עידו

  מכבי אכן שיחקה אתמול היטב, אבל אני אשמח לראות סטטיסטיקה של המשחק, כי לדעתי משהו אחר ניצח אותו, לאו דווקא דסה.
  בתור אוהד כורסא מה שראיתי אתמול היה תכנית משחק מפתיעה של ג'ורדי. אולי אני נותן לו יותר מדי קרדיט, אבל אני חושב שהוא ביסס את המשחק אתמול על מתפרצות.
  עד השער הראשון מכבי החזיקה בכדור יותר ולחצה גבוה. גם מעט אחריו. אחרי השער השני ירדנו למגננה די ברורה ונתנו לחיפה להניע כדור. כיוון שהפועל חיפה הזו מתבססת בדיוק על ההפך מכך, הם לא ידעו מה לעשות עם הכדור. השחקן היחיד שם שידע פעם מה לעשות במצבים האלו הוא ורמוט, שקיבל התנפלות גסה וזה כל מה שצריך כדי להוריד לו את החיוך.
  ברגע שעברנו למתפרצות ראינו את הקטלניות של המהירות של דסה ובלאקמן. ההצטרפות של ריקן ורודריגז השתלמה גם היא.
  אני חושב שזו גם הסיבה ששוינפלד שיחק ולא וידאר. הוא יותר מתאים למשחק "נסוג" כזה.
  זה מה שאני ראיתי בכל מקרה.
  ליגה משוגעת מאוד יש השנה, קשה להגיד לאן זה ילך.

  הגב
  • אורי

   שנים (מאז תום עונת פאקו) אני טוען שאם מכבי תוותר על השליטה המוגזמת בכדור ותתבסס על משחק מעבר מהיר, היא תפרק פה את הליגה בקלילות. מקווה שאתמול זה סימן שגם ג'ורדי חושב ככה

   הגב
   • עידו

    קשה מאוד להגיד על הקבוצה הזו אם זו היתה תכנית המשחק או פשוט הנטיה של הקבוצה להילחץ ביתרון (או בפסגת הטבלה). לי זה נראה מתוכנן (המון מסירות בין הבלמים לשוער) והביצוע של המתפרצות גם היה משביע רצון. למרות שאני עוד כועס על טיבי.
    חיפשתי בסטטיסטיקה של המנהלת, חוץ מקשקושים על ספרינטים אין שם משהו מועיל. יש שם משהו שנקרא "יחס התקפות", אני מניח שזו המקבילה שלהם לאחזקת כדור. אז 51% להפועל חיפה. זה המון יחסית ליריבה של מכבי.

    הגב
 • יואב

  ממש עונה מוזרה. אין לי שום מושג אם יש בנו את זה.
  יש ליורדי את הכלים, שמח שלא התפתו לקנות בינואר, עבודת אימון יומיומית חשובה יותר מלהתפתות לטעם השבוע החדש.
  ריקו סופר חשוב, מדהים שהוא, רודריגז וקאניוק ישבו על הספסל שבוע שעבר.

  הגב
  • funfun

   המשחק הזה ,רק מוכיח גיל, שג'ורדי טעה בהרכבים וברוטציה נגד רעננה (וגם נגד חיפה בגביע)
   רודריגז - אני לא רוצה להיסחף אבל גם כשהוא שיחק לפני הפציעה ראינו שיש בו משהו והעדפה של בטוקיו והנסיונות המוזרים של בלקמן\יצחקי כקשרים נראים הזויים משהו אחרי אתמול...

   שוינפלד - איזה שחקן בנזונה, ואני מתכוון לחלק החיובי של המילה. גם אם הוא לוחץ והשחקן מצליח להתחמק ממנו - הוא משאיר עליו איזה מזכרת שיחשוב על הפעם הבאה..
   עבודה בלתי פוסקת שחבל רק על ההחמצה המצחיקה בסיום המחצית הראשונה שהוא זינק לנגיחה כמו דריקס על כדור שיכל להכניס בוולה..

   ריקן - השערוריה הכי גדולה של המשחק מול רעננה. כאן אין הפתעות וזה לא רודריגז שפתאום זרח - ריקן פורח מאז הוא אינו מוצב כמגן שמאלי והוא הוכיח זאת כמה פעמים מאז ג'ורדי עבר למערך הזה ואני מקווה מאוד שנגמרו הניסויים בעמדה הזו אדון ג'ורדי !!!

   בלקמן - הרכש הכי מוצלח העונה. כל מילה מיותרת.

   ושבוע הבא מול אשדוד במגרש המנחוס המגעיל הזה - תן לי אחד אפס קטן מגול עצמי של תורג'מן ואין מאושר ממני

   הגב
   • funfun

    בטעות כתגובה ליואב אבל אין עריכה במערכת התגובות כאן ....

    הגב
   • Bobby6Killer

    גול עצמי של פיליפנקה

    הגב
   • ערן (המקורי)

    כל מילה, פאן פאן

    הגב
 • אחד העם

  היה תענוג לחזות בקבוצה אתמול.
  הסטתו של שפונגין לשמאל היטיבה עם השלישיה האחורית. נדמה שטיבי מרגיש הרבה יותר טוב כשהוא הימני בשלישיה. ריקן נכנס בחוכמה לאגף שמאל , כשצריך , כמו בגול הראשון. חוסה יותר אגרסיבי בהגנה מבטוקיו. בכלל, תוספת שוינפלד ורודריגז לרוטציה, הפיחה רוח חיים מחודשת בקבוצה, אני מקווה שהתחרות באימונים תגבר , ואולי כך נתחסן מהשקיעות שאחרי הניתור, המאפיינות אותנו השנה. סוף סוף מהירות ומשחק עומק. היו 2 התקפות מתפרצות שהזכירו לי את מה שצ'לסי עשו לנו בלונדון, מהצד ההפוך הפעם. דסה ופרץ הרוויחו ביושר כל אחת משלל המחמאות שהרעפת עליהם. ובלקמן גם.

  הגב
 • איציק

  יש לי שאלה למביני עניין שלא קשורה ישירות לפוסט. יש פה את גיל ועוד כותבי כדורגל. רואים הרבה, יורדי טעה, יורדי למד, בכר הצליח לאחד את הקבוצה, בכר פספס בהרכב, המאמן ההוא מערבב, וההוא גונב דעת. ברור שיש משמעות גדולה למאמן ורואים מה עושה דראפיץ' בנתניה ובטח מה עשה סוזה במכבי והיה מאמן ברמות מעל הליגה. השאלה היא עד כמה יש לרמת המאמן באמת השפעה או בשלב מסוים הפער בין רמת המאמן לאלו של השחקנים גדול מידי. נניח שהתקציב של באר-שבע או מכבי נשאר כמו שהוא אבל במקום בכר או יורדי היו מביאים את זידאן, קלופ, פפ, מוריניו, תבחרו כל מאמן על שתרצו, האם זה היה כמעט סוגר את עניין האליפות עם אותו הסגל? האם מכבי חיפה היתה מועמדת לאליפות אם קלופ היה המאמן שלה ולא של ליברפול?

  הגב
  • עידו

   נראה לי שזה תלוי בעיקר במנדט שהוא מקבל מהבוסים שלו.
   קלופ לא ייקח את ליגת האלופות עם חיפה, אבל הוא יכול להביא אותה למאבק על האליפות. אם הוא יקבל את המנדט לסגור את הקבוצה לתקשורת כמו שצריך, ויקבל מספיק זמן לבחור שחקנים ולאמן אותם כראוי. מאמן רציני יכול להביא קבוצה אל מלוא הפוטנציאל שלה.
   לדעתי.

   הגב
  • ויכסלפיש

   אני חושב שהשם לא יקבע אלא רמת ההשקעה והשליטה בחדר ההלבשה. מאמן כמו קלופ יכול בגלל קשרים להביא שחקנים שלא מוכרים בארץ ולקבוע אימונים ותדרוכים ברמה שאין פה.

   הגב
   • איציק

    תודה לשניכם,
    שימו לב שבכוונה כתבתי באותו התקציב. אם פורצים את התקציב אז גם בכר ויורדי כנראה יוכלו לעשות טוב יותר.

    הגב
    • ניב

     שאלה מצחיקה מאחר והיא נענתה כבר העונה.
     ברור שמאמן על יעשה יותר עם אותו תקציב ולראיה תראה מה קרה למכבי חיפה מאז עזיבתו של לוזון.

     הגב
     • איציק

      ממש מאמן על :-)
      תוסיף לכך שהחליפו מאמן על במאמן על, כך שזה לא בדיוק המצב.

      הגב
 • ויכסלפיש

  מה שהרשים אותי במיוחד היה המשחק של בלקמן עם הגב לשער והבישולים לרודריגז

  הגב
  • אורי

   עכשיו דמיין את עטר במקום בלקמן באותם מצבים

   הגב
   • ירושלמי

    למה לדמיין כשאפשר לראות מה עטר עשה בגול של דוידזאדה?

    הגב
 • holden

  תודה למכבי תל אביב ששלחנו לו מתנה שהיא כמו סוס טרויאני:
  גל אלברמן שמשחק ברברס והכוכב עמרי בן הרוש שאתמול היה מעורב בכל ה -3 גולים, הבקיע אחד מכדור אבוד שנפל 5 מטר מקו השער, גרם לחור ענק בגול הראשון של נתניה ולא מנע את בעיטת היעף של ערן בטטה הידוע כערן לוי שנתן אתמול מופע מנהיגות והתלהבות וירד רק בדקה ה90,

  ההפסד של הפועל חיפה יפגע בכיס של יואב כץ וגם של אדון שחר, אם ציפו ל 28000 צופים ביום חמישי בגביע לאור היכולת החלשה של החיפאיות ולמרות שזה בעצומו של חג הפורים ויכל להיות הפנינג משפחתי המועדונים יסתפקו ב 22000 צופים מקסימום.

  המשחק של מכבי תל אביב מול חניכיו של קלינגר הזחוח לא היה כוחות, ליגה מוזרה השנה יש פה, לא מי הכי טוב יזכה אלא מי הכי פחות רע

  הגב
  • אורי

   לא אשמת מכבי שאתם אוספים ישר להרכב שחקנים בקושי מספיק טובים לסגל הרחב שלנו (אלברמן) או פשוט לא מספיק טובים לסגל הרחב (עמבה). + ורמוט אם חוזרים קצת אחורה

   הגב
   • holden

    ברור שזה לא אשמת התל אביבים, פשוט עושים על שחר סיבוב, כעת הדיבור בחיפה ששנה הבאה מביאים אולי את בירם כיאל שעליו יתבסס מרכז השדה, המהדרין רוצים להחזיר גם את רפאלוב(לדעתי טעות ענקית) וכביכול שני השחקנים הללו יהיו הסמלים של האגודה.

    אז מה יעשו עם הקפטן רמי גרשון? חחחח פשוט בדיחה

    הגב
  • עומר

   להגנתו של ב הרוש, ממש לא היה פנדל בגול השני

   הגב
   • עומר

    בן הרוש

    הגב
 • D! פה ועכשיו

  זה בטוח היה המשחק הכי טוב של מכבי שאני ראיתי.

  ולטעמי זה קודם כל האנרגיות שהופגנו. אם כי, ייתכן שהיו אנרגיות כי כולם הרגישו בנוח במיקום שלהם

  הגב
 • אבי 2

  לצערי, אתמול התפוצץ הבלון שלנו סופית, והראה שאנחנו לא מסוגלים באמת לקרוא תיגר על האליפות.
  ראשית, נחלשנו ברכש של ורמוט במקום ממן. נראה שגילי כבר בדעיכה גדולה בקריירה שלו.
  שנית, המערך של 3 הבלמים היה אסון בתחילת העונה והוא לא מתאים לחומר השחקנים שלנו, אך קלינגר התאהב בו בניצחון מול נתניה, למרות שעד הגול הראשון לא הצלחנו לפתח התקפה אחת נורמלית + ניצול של המשחק הגרוע ביותר של נתניה העונה.
  פרט לאמור, כשאתה כל השבוע מתעסק בפרמיות מעל 40 נקודות (שהשחקנים עצמם חתמו על החוזה), ובמענקים, הראש כבר לא מפוקס בכדורגל. לא היה לי ספק שנפסיד.
  מקווה שנצליח להתרומם לקראת הגומלין בחמישי בדרבי הגביע.

  הגב
  • שלו

   ראוי שיאמר,
   הפועל חיפה שיחקה אתמול בסדר גמור.
   היה לה מזל רע לפגוש את מכבי אתמול.
   ההבדל הגדול מהמשחק הזה למשחק מול בית"ר וב"ש היה החדות של מכבי והאינטנסביות.
   זה היה המשחק הראשון השנה שמכבי שיחקה טוב 90 דקות.
   כל קבוצה שהייתה עומדת מולה הייתה חוטפת.

   הגב
  • Dr. van nostrand

   הראיתם שאתם לא מסוגלים לאליפות ברגע שפרסמתם את התקציב והסגל.
   זה עוד לא גמור הרמטית, אך זה יהיה נס עם הרבה סוכר.
   העניין הוא פורמט הליגה.
   כשיהיה לכם הכי הרבה כסף, תעשו אותם הישגים כמו מכבי, ב"ש ובית"ר בעונות גידמאק.
   כשאין כסף... פעם בעשרים שנה יהיה משחק מעניין מדצמבר ואילך.
   האוהדים שותקים, מה איכפת להם?
   כולם גם כך אוהדי קבוצות גדולות.
   ולמה?
   כי הן היחידות שמשחקות על משהו כל העונה, מידי עונה.
   אז או שנפעל לשפר את שיטת הליגה והכדורגל
   או שנגיד שלום לעולם פעם ב 15-20 שנה בחודש פברואר.

   הגב
 • רן

  ראוי לציון,
  ניק בלקמן עם 2 בישולים ממצבים ששחקנים אחרים בחיים לא מוסרים.
  וזו בדיוק הסיבה שבלקמן מועדף תמיד על חשבון אלירן, בחיים לא אמסור, עטר

  הגב
  • אורי

   אלירן מסר לדוידזאדה את הרביעי, הוא רק כ"כ מתוחכם שהוא מסר דרך שטקוס

   הגב
   • עדי

    אלחרן מסר גם לריקן, וסידר לו מצב טוב לבעיטה שהשוער הדף

    הגב
 • מעיין אוהד מכבי

  כולם מדברים על דסה אבל לטעמי גם ריקן חשוב מאוד למכבי. אין לנו נכון להיום שחקן אחר שיכול לשחק בעמדה הזאת. נכון שיש מקום לשיפור בחדות ובסיומת מול השער, אבל ריקן עושה הבדל כמעט כמו דסה.

  ההרכב השבוע רק ממחיש את רכבת ההרים ושכר הלימוד שאנחנו משלמים על ועם יורדי.
  מקווה שחסל סדר ניסויים בשלישיית הקישור. זה עובד הרבה יותר כששחקנים משחקים בעמדה שלהם.

  לצד כל האופטימיות, אני נזהר מאוד כי כבשנו שער יחסית מהיר, וכשזה קורה מכבי כמעט בלתי עצירה.

  הגב
  • ויקטור בלקין

   ריקן הופך אט אט לאחד המנהיגים החשובים בקבוצה, ראיתי אותו באיצטדיון אחרי הגול הראשון עובר שחקן שחקו ומבהיר שחייבים ללחוץ קדימה (לא פעם ראשונה העונה). בנוסף הוא מירר לורמוט את החיים, שזה בכלל בונוס אדיר.

   הגב
 • שלו

  1. שוינפלד עם מסירה לעטר priceless.
  2. דסה אתרוג.
  3. ריקן הרמה מעולם אחר.
  4. מיכה עוד משחק לפנתאון.
  5. בלקמן נראה כמו המנהיג.
  6. התחרות על ההרכב עושה טוב לקבוצה.
  7. חסרים אצילי, ייני, גולסה.
  8. חולה על שפונגין.

  הגב
 • השמן

  ראיתי רק את החצי השני.
  1. כמו שיואב כתב , שג'ורדי לא יפריע אם שיבוצים הזויים. בשבועיים הקודמים היה כל כך לא ברור השיבוץ המוזר הזה של חלוץ בעמדת קשר שיש לך קשרים בסגך
  2. דסה מפעים. פשוט הזוי הכושר שלו השנה.
  3. אחד מבין ריקן או גולסה חייב לפתוח. לפחות עד שאצילי חוזר.
  4. טיבי אומנם הוא הרס את ההתקפה, אבל אין סימן טוב יותר לזון ולביטחון של הקבוצה מאשר הדהירה משובבת הנפש שלו למתפרצת. במשחק הדומיננטי הקודם שלנו, לדעתי, הוא גם הביא איזו כניסה לרחבה, סיבסוב, ובעיטה ליד החיבור.
  5. להצליח לשלב את רודריגז באופן רציף זו עבודה של מאמן, קצת כמו מדוניאנין, שחקן אם טאצ' נפלא אבל בעייתיות פיזית מסוימת. אתגר לג'ורדי
  6. בכלל, העונה הזו מלמדת על כמה ציוותים מתאימים זו עבודה קריטית של מאמן, בעיקר כשרוב השחקנים שלך לא סטארים ברמה גבוהה במיוחד.

  הגב
  • Ollie Williams

   האירוע מסעיף 4 היה בנצחון על בית"ר בטדי. 10 ס"מ ימינה וזה מועמד לשער השנה בעולם חחח

   הגב
 • ערן (המקורי)

  חייב להגיד ששמחת הניצחון המהנה - היה כיף גדול אתמול בנתניה -נמהלה אצלי היום בחמיצות על אובדן נקודות מיותר נגד רעננה ובני יהודה. ועל כך גורדי חתום. הפיכת יצחקי לקשר פותח, ייבוש של רודריגז וכמעט הפיכתו לסושיץ (מה היה הסיפור שם באמת?), ובמיוחד חוסר יכולת להיראות טוב כשדסה בחוץ - אלה על גורדי. לאור היכולת הפושרת של באר שבע השנה, היינו צריכים להיות עם פער עליה. חבל.

  הגב
  • אורי

   נכון שחבל על האובדן מול רעננה ובני יהודה, אבל זה שאחנו לא בפער מעל ב"ש זה בגלל הסיבוב הראשון לא בגלל 2 משחקים אלו

   אם היו אומרים לך לפני 3 חודשים שאחרי 11 משחקים בסיבוב השני תהיה עם 9 נצחונות, כולל נצחונות מרשימים מאוד על ב"ש, בית"ר, הפועל חיפה ונתניה, תיקו והפסד, לא היית חותם?

   הגב
   • ערן (המקורי)

    מסכים איתך כמובן, הפספוס היה אז, אך צורם גם היום.
    ההסתכלות שלי היא על באר שבע השנה לעומת שנתיים קודמות- היחלשות בסגל, שלא ניצלנו, וחבל מאד.
    היעדר דסה וגולסה בגלל פציעות לא יכול בעיניי להיות נימוק מספיק לכך. רעננה שבוע שעבר - רק ספיח לכך.

    הגב
  • Lord Anthony

   אתה יכול להיות אופטימי מכך שהעונה, ובייחוד בסיבוב הנוכחי הביצועים של ב"ש מול קבוצות הפלייאוף העליון לא מרשימים במיוחד.

   הגב
 • בארי ברודי

  עם חנן ממן בהרכב, הפועל ב"ש הקבוצה הטובה בליגה.

  הגב
  • איציק

   עם חנן ממן בהרכב בית"ר היתה צריכה היום לשים בטרנר רביעיה. משחק גרוע של באר-שבע, טוב מאד במחצית השנייה של בית"ר. יצאנו עם הרבה מזל עם נקודה שלא הגיעה לנו.

   הגב
  • אורי

   הפועל ב"ש כרגע בקושי הקבוצה השלישית בטיבה

   הגב
   • אבי 8

    באירופה?

    הגב
 • ערן (המקורי)

  גיל ומגיבים ציינו למעלה הצבות מוזרות בהרכב מצד גורדי, דבר שעלה בנקודות יקרות.
  המשלים לכל מבחינתי הוא חוסר תגובה הולמת בזמן, בדגש על חילופים. אתמול זה התחדד במשחק של ביתר נגד באר שבע. ירדו למחצית בפיגור, חילוף בדקה 46, המחליף התכבד והבקיע בדקה 60, וכמעט והשלימו מהפך.
  הגישה של גורדי בה לא מחליפים עד דקה 65 לא ברורה לי, ומבאסת מאד.

  הגב
  • tazza

   כי הוא מחלק עומסים, אם שאלת את עצמך אי פעם למה יש אנליסטים במכבי.

   הגב
 • דביר

  לטעמי הדבר המעניין ביותר במכבי העונה שכדי שהביג שוטס יוכלו לתת רמה נאותה של כדורגל שחקני ה"אנרגיה" צריכים להיות על המגרש. הם מפיחים חיים בקבוצה הזאת ומנערים ממנה את הדולרים..
  ריקן ודסה על המגרש. זה הדבר הכי חשוב לנו.

  הגב
 • בלייק

  http://www.sports.walla.co.il/item/3138550

  קרויף פשוט לא יודע לבחור שחקנים...

  הגב
 • בלייק

  לינק עובד:
  https://sports.walla.co.il/item/3138550/

  הגב
  • בלייק

   התייאשתי...
   בקיצור - אורלנדו סה

   הגב
   • יואב

    האגדה אומרת שיש לנו 20% מהעברה הזאת. ורי נייס.

    הגב
    • בלייק

     האגדה והקישור לוואלה שלא הצליח לי משום מה.
     לפי הידיעה - סה נמכר ליאז' ללא תמורה אבל עם סעיף 20% ממכירה עתידית. אם אני זוכר את הפרסומים סביב הגעת סה הוא עלה למכבי 800 אלף יורו. לפי התקשורת בבלגיה ליאז' קיבלה עליו הצעות מכמה קבוצות מהליגה הסינית, ההצעה הגבוהה ביותר עומדת על 5 מיליון יורו וליאז' דורשת 8 מיליון. מכבי אמורה להכניס 1-1.6 מיליון יורו. יש עוד ימים בודדים לסגירת תקופת ההעברות בסין והדברים אמורים להיסגר לכאן או לכאן בקרוב.

     הגב
    • בלייק

     עוד משהו - לפי הכתבה בוואלה, אם מכבי אכן תכניס 1.6 מיליון יורו ממכירת סה, הסכום יהיה הרביעי בגובהו שמכבי קיבלה על העברת שחקן (מקום 3 - קונאטה, 2 מיליון לקרסנודאד, מקום 2 - טב"ח 2, 2.9 מיליון לפראג ובמקום הראשון.... הפתעה! ערן זהבי, 7.1 לג'ואנג ז'ו. כל הסכומים ביורו).
     מישהו זוכר בכמה נמכר פרוחננקובאס?

     הגב
     • יואב

      מאיוקה לא שם?

      הגב
      • בלייק

       לא בטופ 3 לפי וואלה. מהזיכרון, המחיר של מאיוקה היה באזור 1.1-1.2 מיליון יורו, אבל היו גם אחוזים ממכירה עתידית, כך שהסכום גדל בהמשך.
       אני מקווה שתוך שנה או שנתיים הטופ 3 ייראה אחרת לגמרי ויכלול את זהבי, ראיקוביץ' וקיארטנסון, אבל את זה עוד נראה.

      • יואב

       זאת לגמרי השאיפה.

 • שלו

  קראתי היום את סיקור המשחק בידיעות,
  לא האמנתי לציונים שנתנו שם למכבי,
  מיכה וראיקו 5 !!!
  מביך

  הגב
  • גיל שלי

   למה לך? זה בטח צנציפר כתב, בדיחה, אם טל בן חיים היה משחק, הוא היה מקבל 8, ציונים לפי מי שמדליף לו

   הגב
   • שלו

    אגיד לך מה,
    כשחיפה/ הפועל / בית"ר היו בעונות הגדולות שלהם ישבתי בשקט.
    מכבי הייתה בדיחה, צחקו על חשבוננו.
    אף פעם לא טענתי שהליגה חלשה, שהקבוצות גרועות או שאין תחרות.
    עכשיו צנציפר והקולגות שלו, לא מבינים כלום.
    הם מבזים את עצמם.
    המשחק הכי טוב של מכבי השנה ומיכה מקבל 5.
    אני לא מבין בציונים אבל 5?
    ראיקו 5?
    זה לעשות צחוק מעצמך.
    אני לא קורא עיתונים, אבל היה בעבודה ואחרי משחק כזה....
    לדעתי יותר גדול מה 5 להפועל וה 6 לחיפה.

    הגב
    • איציק

     שלו, אני אף פעם לא בודק ציונים. הערכה שלך לא פחות טובה מהליצנים שנותנים את הציונים, אז למה לטרוח ולהתעצבן. צנציפר הוא סיבה מאד טובה (גם אם לא היחידה) לא לראות את יציע העיתונות (מודה, צופה לעתים רחוקות אך פעם צפיתי הרבה יותר). להקשיב לו זה כואב, אז למה לקרוא אותו יכאב פחות? מכבי נתנו יופי של משחק, כל מי שהיה על המגרש תפקד טוב, אז מה אכפת לך ממנו כשהקבוצה שלך עושה לך שמח בלב? סתם כדי לקלקל את השמחה.
     עדיף שבאר-שבע תקלקל לך את השמחה מאשר צנציפר ;)

     הגב
     • בלייק

      איך אפשר להתיחס אליו ברצינות כשאין לו זמן לכלום. הוא מסקר לידיעות ו- ynet איזה 4 קבוצות, נבחרת ועוד שטויות, ועוד ערוץ הספורט...
      אגב, אתמול נבחרת ישראל בכדורסל הפסידה באסטוניה. המשחק התנהל במקביל לתכנית הספורט של 103. שמעתי חלק מהתכנית בנסיעה הביתה מהעבודה. צביקה שרף, "המקצוען חסר הפשרות" (או משהו כזה), צופה בטלויזיה מהאולפן תוך כדי שהוא משתתף ב"דיונים" על כדורגל ושאר ירקות. לא שמעתי את סוף השידור, אבל עוד לפני שהתכנית הסתימה (אני ראיתי את זה בסביבות 19:45), כבר עלה טור פרשנות שלו על המשחק באתר וואן.

      הגב
      • אחד העם

       שמתי לב לזה והגבתי, בתהייה, באתר של וואן. למותר לציין כי תגובתי לא פורסמה. עיתונת אלאק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *