התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

אפשר להגיד בקלות שזה היה המשחק הגרוע ביותר העונה של מכבי, כאשר דסה בהרכב, בעצם אני עדיין לא משוכנע שהוא שיחק אתמול, למרות שבוודאות ראיתי מישהו דומה לו שהתרוצץ בדרך כלל חסר מעש באגף הימני.

*

דבר אחד טוב היה במשחק אתמול, ג'ורדי לא התפתה בשום שלב, בעיקר לא בפתיחה, להציב את ברק יצחקי בתפקיד הקשר הקדמי כדי לשבור את הבונקר. כך אמנם אנחנו לא הגענו להזדמנויות, אבל גם אשדוד לא ממש.

זה היה משחק בו כולם כולל כולם לא תפקדו כלל. זה התחיל בג'ורדי שכרגיל לא היה מסוגל לצאת מהתבניות שלו גם כאשר ברור לחלוטין שהקבוצה שעלתה לחצי הראשון זקוקה לניעור רציני, ולא להסתפק רק בכמה גערות בחדר ההלבשה, אם אלו ניתנו.

שוינפלד אולי נותן הרבה אנרגיה ומאמץ, אבל נדמה שאתמול ג'ורדי העלה הרכב שהצליח מול הפועל חיפה, ולא ממש מתאים למשחק באשדוד. איך אמרנו, הוא לא מתמודד בצורה ממש מוצלחת עם ההצלחה. זה נחמד שנצחנו את הפועל חיפה במשחק הטוב ביותר שלנו בשנתיים האחרונות, זה ממש לא אומר שצריך להתקבע על כל מה שהצליח במשחק הזה. שוינפלד גם רץ הרבה פחות אתמול, אבל בעיקר אף פעם לא היה במקום המסוכן, איבד כמעט כל כדור שהגיע אליו, וגם כאשר הגיע לבעיטה לשער, היא היתה דרדלה מבית היוצר של דור מיכה. זה לא השחקן שהיינו צריכים ליד בלקמן אתמול.

אולי בגלל ההצבה של שוינפלד, גם דסה נעלם לחלוטין אתמול. מיכה לא הגיע מאגף שמאל למרכז ופיתח איתו את משחק המסירות, גם בלקמן לא שיחק איתו בנגיעה, ודסה לא הגיע פעם אחת לרחבה כמו שעשה פעמים רבות מול הפועל חיפה. כאשר ניסה דריבלים, הוא איבד את הכדור, וגם לא ממש טס חזרה להגנה כדי לחלץ את הכדורים. בקיצור, משחק מאוד מאכזב של דסה.

מיכה גם היה אתמול, נשבע לכם, הוא היה שם, להשפיע על המשחק זה כבר היה גדול עליו.

*

איפה היה משחק הלחץ של מכבי? אין את התירוץ של שחקן פחות בקישור, ועדיין אשדוד הניעו בחצי הראשון כדור כאילו אין יריבה בכלל, וזאת אשדוד בלי שני השחקנים ההתקפיים הטובים ביותר שלה, גדי קינדה ואלקה. מביך לא מתחיל בכלל לתאר את חוסר האנרגיות של הקבוצה שלנו אתמול.

אני קורא הרבה על הפשע הנורא של ג'ורדי, להציב שוב את באטוקיו בהרכב. כאשר דור פרץ חולה, והתחליף אולי הטוב ביותר שלו העונה, שיחק דווקא בלם באשדוד, האפשרות היחידה להחליף את דור פרץ בצורה טובה היתה אייל גולסה. כנראה ג'ורדי עדיין חשש לתת לגולסה תשעים דקות, אפשר להבין. אחריו זה רק באטוקיו, אלא אם קאניוק נמצא בכושר משחק, ואז גם אני מתקשה להבין. בכל מקרה, התיקו אתמול כמעט ולא הושפע מההצבה של באטוקיו בהרכב, הוא היחיד שיצר מצבים לוידאר, השחקן שבעשר דקות משחק הגיע ליותר מצבים מכל שחקן אחר של מכבי, ששיחק אתמול תשעים דקות.

*

אז אנחנו ובעיקר ג'ורדי לא מסוגלים להתמודד בצורה מוצלחת עם ההצלחה, זה התחיל כבר בשנה שעברה אחרי ה5:0 בדרבי, ועושה רושם שג'ורדי לא מצא שום מתכון להתמודד עם הנקודה הזאת, אני מקווה שהוא מחפש משהו. אתמול היה המשחק שזעק לכישורים של אצילי, מעניין שהוא אפילו לא היה בסגל, למרות שהוא כבר מתאמן עם הקבוצה אימונים מלאים יותר משבוע.

נותר לנו משחק בית מול פתח תקווה, משחק שמגיע אחרי התיקו, אז אין בעיה של התמודדות עם הצלחה. דווקא מבחינת לוח המשחקים, המקום השלישי זוכה בפלייאוף ללוח המשחקים הנח ביותר, ואין בפלייאוף העליון ביקורים באשדוד/עכו/סכנין/רעננה/מכבי חיפה. לא אבדה תקוותנו, יש לנו קבוצה טובה מספיק כדי לקחת אליפות השנה, זאת במידה והקבוצה הזאת אכן רוצה לקחת אליפות, אחרי אתמול אני לא בטוח לחלוטין שהתשובה לשאלה הזאת היא שהקבוצה הזאת רוצה מספיק.

האם גורל הפרסום דומה לגורלם של שחקני הציר?
טוב נו, זה ברור שזה מסי