התיקו באשדוד

כנראה שלהתכופף כדי להרים את האליפות דורש אנרגיות שלא בטוח בכלל שיש לקבוצה שלנו.

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.

אפשר להגיד בקלות שזה היה המשחק הגרוע ביותר העונה של מכבי, כאשר דסה בהרכב, בעצם אני עדיין לא משוכנע שהוא שיחק אתמול, למרות שבוודאות ראיתי מישהו דומה לו שהתרוצץ בדרך כלל חסר מעש באגף הימני.

*

דבר אחד טוב היה במשחק אתמול, ג'ורדי לא התפתה בשום שלב, בעיקר לא בפתיחה, להציב את ברק יצחקי בתפקיד הקשר הקדמי כדי לשבור את הבונקר. כך אמנם אנחנו לא הגענו להזדמנויות, אבל גם אשדוד לא ממש.

זה היה משחק בו כולם כולל כולם לא תפקדו כלל. זה התחיל בג'ורדי שכרגיל לא היה מסוגל לצאת מהתבניות שלו גם כאשר ברור לחלוטין שהקבוצה שעלתה לחצי הראשון זקוקה לניעור רציני, ולא להסתפק רק בכמה גערות בחדר ההלבשה, אם אלו ניתנו.

שוינפלד אולי נותן הרבה אנרגיה ומאמץ, אבל נדמה שאתמול ג'ורדי העלה הרכב שהצליח מול הפועל חיפה, ולא ממש מתאים למשחק באשדוד. איך אמרנו, הוא לא מתמודד בצורה ממש מוצלחת עם ההצלחה. זה נחמד שנצחנו את הפועל חיפה במשחק הטוב ביותר שלנו בשנתיים האחרונות, זה ממש לא אומר שצריך להתקבע על כל מה שהצליח במשחק הזה. שוינפלד גם רץ הרבה פחות אתמול, אבל בעיקר אף פעם לא היה במקום המסוכן, איבד כמעט כל כדור שהגיע אליו, וגם כאשר הגיע לבעיטה לשער, היא היתה דרדלה מבית היוצר של דור מיכה. זה לא השחקן שהיינו צריכים ליד בלקמן אתמול.

אולי בגלל ההצבה של שוינפלד, גם דסה נעלם לחלוטין אתמול. מיכה לא הגיע מאגף שמאל למרכז ופיתח איתו את משחק המסירות, גם בלקמן לא שיחק איתו בנגיעה, ודסה לא הגיע פעם אחת לרחבה כמו שעשה פעמים רבות מול הפועל חיפה. כאשר ניסה דריבלים, הוא איבד את הכדור, וגם לא ממש טס חזרה להגנה כדי לחלץ את הכדורים. בקיצור, משחק מאוד מאכזב של דסה.

מיכה גם היה אתמול, נשבע לכם, הוא היה שם, להשפיע על המשחק זה כבר היה גדול עליו.

*

איפה היה משחק הלחץ של מכבי? אין את התירוץ של שחקן פחות בקישור, ועדיין אשדוד הניעו בחצי הראשון כדור כאילו אין יריבה בכלל, וזאת אשדוד בלי שני השחקנים ההתקפיים הטובים ביותר שלה, גדי קינדה ואלקה. מביך לא מתחיל בכלל לתאר את חוסר האנרגיות של הקבוצה שלנו אתמול.

אני קורא הרבה על הפשע הנורא של ג'ורדי, להציב שוב את באטוקיו בהרכב. כאשר דור פרץ חולה, והתחליף אולי הטוב ביותר שלו העונה, שיחק דווקא בלם באשדוד, האפשרות היחידה להחליף את דור פרץ בצורה טובה היתה אייל גולסה. כנראה ג'ורדי עדיין חשש לתת לגולסה תשעים דקות, אפשר להבין. אחריו זה רק באטוקיו, אלא אם קאניוק נמצא בכושר משחק, ואז גם אני מתקשה להבין. בכל מקרה, התיקו אתמול כמעט ולא הושפע מההצבה של באטוקיו בהרכב, הוא היחיד שיצר מצבים לוידאר, השחקן שבעשר דקות משחק הגיע ליותר מצבים מכל שחקן אחר של מכבי, ששיחק אתמול תשעים דקות.

*

אז אנחנו ובעיקר ג'ורדי לא מסוגלים להתמודד בצורה מוצלחת עם ההצלחה, זה התחיל כבר בשנה שעברה אחרי ה5:0 בדרבי, ועושה רושם שג'ורדי לא מצא שום מתכון להתמודד עם הנקודה הזאת, אני מקווה שהוא מחפש משהו. אתמול היה המשחק שזעק לכישורים של אצילי, מעניין שהוא אפילו לא היה בסגל, למרות שהוא כבר מתאמן עם הקבוצה אימונים מלאים יותר משבוע.

נותר לנו משחק בית מול פתח תקווה, משחק שמגיע אחרי התיקו, אז אין בעיה של התמודדות עם הצלחה. דווקא מבחינת לוח המשחקים, המקום השלישי זוכה בפלייאוף ללוח המשחקים הנח ביותר, ואין בפלייאוף העליון ביקורים באשדוד/עכו/סכנין/רעננה/מכבי חיפה. לא אבדה תקוותנו, יש לנו קבוצה טובה מספיק כדי לקחת אליפות השנה, זאת במידה והקבוצה הזאת אכן רוצה לקחת אליפות, אחרי אתמול אני לא בטוח לחלוטין שהתשובה לשאלה הזאת היא שהקבוצה הזאת רוצה מספיק.

מוכנים לרקוד
רוג׳ר באניסטר והעולם אותו ברא

37 Comments

אורי 4 במרץ 2018

המשחק הזה כ"כ תסכל אותי שאין לי אפילו כח להגיב :-(

שלו 4 במרץ 2018

כנ"ל

אורי 4 במרץ 2018

טוב רק הערה אחת שטפיה משאירה אותי אופטימי
מכבי מתקשה בסוד מאוד מסוים של משחקים:
קבוצה מסתגרת + שקשה לייצר מוטיבציה מולה (שדוד רעננה וכו)

מזל שבפליאוף יש רק אחת כזאת – בני יהודה
כל השאר או לא מסתגרות (נתניה, חיפה, ביתר)
או כן מסתגרות אבל לא בעיה לייצר מוטיבציה (ב"ש)

יואב 4 במרץ 2018

אורי,
מכיר את התאוריה אבל לא הייתי בונה עליה מידי.
משהו אצלנו מאד רעוע בגזרת המאמן ואני חושש שלא נוכל להחביא את זה בפליאוף.

יואב 4 במרץ 2018

הייתי מופתע אם היינו מנצחים וזה לכשעצמו מספר את הסיפור השנה. אני ממש חושש מקבלת ההחלטות של יורדי במשחקי המאני טיים הצפויים.

גיל שלי 4 במרץ 2018

דווקא במשחקי המאני טיים פרט למשחק ההוא בטרנר, יורדי היה בסדר השנה, הבעיה שלו היא דווקא במשחקים המשעממים האלה מול קבוצות שהוא כנראה לא מכבד מספיק

יואב 4 במרץ 2018

כן אבל גם מול הגדולות לא לעולם חוסן. יש פה מסה קריטית של החלטות רעות שסופן לנזול גם למאני טיים. חוסר היכולת שלו לשנות כשלא הולך- כבר פחות חשובה היריבה במקרה הזה. זה מבאס כל כך.

גיל שלי 4 במרץ 2018

לדעתי השנה אין גדולות בליגה, זה הסיכוי שלנו, מסכים שיורדי מבאס את התחת עם חוסר הנכונות שלו לשנות תוך כדי משחק, דווקא אחרי שניסה לשנות כל כך הרבה עד ספטמבר, דווקא עכשיו עם כל הזמן שהיה לו לאמן את הקבוצה, היא היתה מסוגלת לכך

מיכאל 4 במרץ 2018

לא חושב שזה ענין של רצון.
חוסר היציבות הבאמת קיצוני ביכולת משבוע לשבוע מעיד על 2 דברים בעיני:
1. מאמן בינוני.
2. חוסר אופי של השחקנים.

מה שבסהכ הופך אותנו לקבוצה פשוט לא כ"כ טובה.
דווקא נראה לי שהם רוצים. הם פשוט לא כ"כ יכולים.

גיל שלי 4 במרץ 2018

אני קראתי לזה רצון, אתה אופי, טומייטו טומאטו

השמן. 4 במרץ 2018

לא ראיתי את המשחק אתמול, מקווה שאני לא טועה. לפי התרשמותי מהתקציר ומה שקראתי עד עכשיו, זה דמה מאוד למחצית הראשונה מול רעננה או עכו מינוס ההיזדמנויות ליריבה.
לתחושתי השחקנים פה מתחבאים כבר מאחורי ג'ורדי. אי אפשר לצפות ממנו להחליף הרכב שעבד כל כך טוב לפני שבוע. השחקנים צריכים לתת מעצמם קצת יותר מול הקטנות.
כן הוא לא מנהל משחק מי יודע מה, כן הרכש לא מדהים (שנה שנייה שקונים שחקן שאפילו לא מספיק טוב בשביל הסגל)
שחקנים עם אופי מתגברים על הבעיות (הלא גדולות) האלו מול רעננה ואשדוד. לפרטים קלאודמיר ושכטר.
מאכזב מאוד

גיל שלי 4 במרץ 2018

בניגוד למשחקים מול רעננה ומול עכו, אמנם אשדוד לא הגיעו למצבים, אבל גם אנחנו לא, ומסכים לגמרי שיש בעיית אופי קשה בקבוצה, אולי שרן היה חסר פה

השמן 4 במרץ 2018

אני טוען יותר מזה.
הנראטיב של "העונה הכול על ג'ורדי" מפומפם כבר זמן רב. באמת שזה יהיה פיאסקו אדיר לאבד אליפות לבית"ר או לבאר שבע המתפרקת. אבל זה לא אוסף ילדים. אין שום אפשרות שמשחק אחרי משחק מול הקטנות הם עולים ככה וזה הכול ג'ורדי.

גיל שלי 4 במרץ 2018

אני מסכים לגמרי, מדהים שמיכה לא מסוגל להביא את עצמו למשחקים מול עכו, רעננה, אשדוד, כאילו לא נאה לו להשקיע את עצמו אם לא מדובר בקבוצת צמרת. איפה עבודת ההגנה שלו מול הקבוצות האלה, איפה התזזית שלו על המגרש? אני מצפה ממנו להיות המנהיג שלנו מבחינת היכולת, והוא לא מביא את עצמו לכל משחק

funfun 4 במרץ 2018

הבעיה של מיכה במשחקים כאלו זה לא ההשקעה – זה המרווחים והמרחקים שלא קיימים שמשחקים מול קבוצה מתגוננת.
ועדיין היה לו משחק חלש עם כמה איבודים לא טיפוסיים…

coach nd 4 במרץ 2018

קבוצה פשוט לא טובה ובעיקר משעממת.
זרים שלא תורמים כלום התקפית.

עדי 4 במרץ 2018

נכון שלג'ורדי קשה לצאת מהשבלוניות ולבצע שינויים בזמן, אבל אני טוען שמשחק המביש אתמול הוא אך ורק על השחקנים – ראייה וחכמת משחק שואפת לאפס.
לקבוצה כזו בינונית אין תחליף למשחק לחימה, וכשמכבי נלחמת השנה, בדרך כלל היא מנצחת.
אני כבר לא יודע אם השחקנים האלה לא מחוייבים או לא מסוגלים…

אחד העם 4 במרץ 2018

הכל נכון.
אבל מאחורי תילי ההסברים מסתתרת עובדה אחת פשוטה.
אין למכבי שחקני הכרעה. כשגם כשהכל הולך עקום, שמים את הכדור ברשת בהבלחה של רגע.
פעם היו: עטר, יצחקי, פריצה והסיני כמובן, כל אחד בעתו. אפילו טב"ח מוח חטא בכך לעתים נדירות, בנוח עליו הרוח.
עכשיו זה רק וידאר, לפרקי זמן מדודים ובהינתן מוסר ראוי.
מכל שחקני החיזוק , רק רייקו יציב הבהרכב (לאחרונה גם באבין). 1.5 מתוך 6. בשנה שעברה הובילו 3 זרים את ב"ש לעונה חלומית, כש 2-3 ישראלים מיישרים קו, והיתר ממקומם בחיפוי. איפה זה ואיפה תפקיד הזרים במכבי השנהץ

funfun 4 במרץ 2018

נראה לי שהבנתי את ג'ורדי המאמן
בהתחלה הוא השקיע במערכים שונים ושינה הרכבים על ימין ושמאל
מאז שאירופה נגמרה (ולצערינו גם הגביע) הוא פשוט בפוביה של שינויים
אני בהחלט מסכים שהמעבר ל3 בלמים עשה לנו נפלאות (בטח לאור הרכב השחקנים שלנו) אבל נראה שלא משנה מה יקרה ומול מי נשחק זה לא ישתנה
אין בלם? נעביר קשר מרכזי להיות בלם, או מגן – לא משנה מה.
וואלק קבוצות שבאות רק כדי לצאת בשלום מרוויחות 3 בלמים על חצי שחקן שעושה קולות של איומים לשער ..
אתמול המשחק צרח שינוי בחלק הקדמי – גולסה ודויזאדה במקום ריקן ורודריגז
ואז וידאר במקום שפונגין – מהלך שיותר פגע מאשר עזר

איפה מקלארן שצריך אותו? :-)

נולי 4 במרץ 2018

גו'רדי אולי מאמן בינוני, אבל סגל כזה "נוצץ" צריך לנצח את אשדוד ורעננה גם בלי מאמן ועם מערך "שגוי".
על מה בדיוק משלמים לשחקנים האלה כל כך הרבה כסף?
לא ראיתי אתמול פעולה אחת טובה ממיכה, בלקמן, דסה וריקן, "האסים" של התקופה האחרונה.
נורא קל להאשים את בטוקיו, אבל כל הקבוצה הייתה חושך.
ועדיין, הכל היה נראה אחרת אם היו מאשרים את הגול של טיבי…

עידו 4 במרץ 2018

הקבוצה הגיעה למצב, ואפילו כבשה. לדעתי לא היתה עבירה, וזה בדיוק מסוג הדברים שמנצחים משחקים כאלה.

באטוקיו לא טוב. התרומה ההתקפית שלו זעירה, ואפילו הבעיטות מרחוק שלו צומצמו עד לאפס, אז גם אם היה סיכוי שהוא יפגע במסגרת מתישהו – הוא נמחק.

דבר אחד שחסר מאוד לקבוצה הזו הוא אצילי. ג'וקר במגרש ליד או במקום מיכה. מישהו שיודע למסור, לעבור, לבעוט מרחוק. הוא לא היה מדהים בתחילת העונה, אבל עדיין הביא מספרים מצוינים. יכול להיות נהדר בתור הקשר מתחת לחלוצים.
דבר שני שחסר, זו תעוזה של מאמן. ג'ורדי עלה על המערך שהכי מתאים לקבוצה הזו. זה עבד במשך קצת יותר מחצי סיבוב. ואז התחילו לשקף מולו את המערך, 5-3-2 וראינו בונקרים לתפארת מקבוצות סבירות כמו בני יהודה. ודווקא אז מאמני התחתית מצאו פיתרון למערך הזה – ועכו, רעננה ואשדוד נראו מאיימות למדי. בשלב הזה ג'ורדי היה צריך למצוא אלמנט חדש. אולי עוד יהיה לו כזה. אולי הוא שומר אותו לפלייאוף. בינתיים יש רק מאמנים שיודעים איך ללחוץ כדי להביך אותנו וג'ורדי שלא מוכן לעשות חילוף לפני דקה 60. זה מקובע ושמרני מדי, וצפוי מדי.

הליגה השנה הזויה מאוד. לא אופתע אם רק ביתר תעבור אותנו בסוף הסיבוב. תיקו בדרבי חיפה ובש-קש הוא סביר ביותר.

יואב 4 במרץ 2018

וכדאי לזכור- אנחנו גם איבדנו נקודות נגד כל קבוצות הפליאוף העליון (מלבד נתניה). זה יכול ללכת לכל מקום.

אורי 4 במרץ 2018

רק בסיבוב הראשון
עדיין בטבלה פנימית של הפלייאוף העליון אנחנו מקום ראשון, ובפער לא קטן

יואב 4 במרץ 2018

הלוואי.

דודי טניס 4 במרץ 2018

זה לא קשור לכדורגל. זו חולשה מנטלית. הפחד לנצח ולדרוס. מכבי לא תהיה אלופה כי המאמן שלה בינוני ולא מקרין עוצמה מנטלית וכי השחקנים חלשים מאד מנטלית (מיכה).
גורדי לא מפסיק להתבכיין (שעת משחק, זימונים לנבחרת וכו..). זה מחלחל לשחקנים והמסר הוא שהם לא מספיק טובים. באר שבע עם הרכבים מביכים, עם הבלם השלישי או הרביעי נשארת במרוץ כי יש לה עוצמה מנטלית אדירה וברגע שהפצועים שלה יחזרו והיא תרים את הרמה, היא תחזור לדרוס. ביתר פשוט לא צפויה וקשה מאד לדעת מה נקבל ממנה בהמשך.

יואב 4 במרץ 2018

הלוואי והבעיות עם יורדי היו מה שהוא אומר(אפשר לחשוב) ולא מה שהוא עושה. אין בזה כלום. יותר מידי חשיבות לבלה בלה…

יובל פוקס 4 במרץ 2018

מדויק.
לא שהשחקנים לא אשמים-מקבלים בערך פי 3 ממה שהם שווים.
ודסה זו דוגמה קלאסית; היה מצוין ב5 משחקים ורוצה 800 אלף דולר (לפי פרסומים זרים). לאחר שזה נאמר, שורש הבעיה זה המאמן. המועדון בצלמו לטוב ולרי ואנחנו מקבלים יכולת של רכבת הרים. אני ממש מיואש ומתוסכל – גם אם הוא לוקח אליפות בפער של 15 נקודות, אני לא רוצה אותו במועדון בעונה הבאה. תודה רבה ולהתראות

ילדיסקו 4 במרץ 2018

ואף מילה על חוסה רודריגז ?

הוא ובאטוקיו זה שני שחקנים מיותרים לגמרי , לא מצליח להבין למה קניוק לא מקבל כבר דקות…

ג'נובי 4 במרץ 2018

לא יודע כבר מה לחשוב על הקבוצה הזאת.
שבוע אחד הם עולים עם סכין בין השיניים ומסתערים על כל מטר במגרש. כל כך הרבה אנרגיה מהסוג שגורם לך לאהוב קבוצה ולהתרגש איתה.
ואז שבוע אחרי הם נראים כמו חבורה של עצלנים שהתעפצו בתדרוכים הטקטיים. או שאולי זה ג'ורדי שמתעצל להשקיע את אותה עבודה מול רעננה, עכו ואשדוד ועסוק בשיקולי מנוחה ורוטציה.

אם הייתי צלחת האליפות הייתי נעלב מרוב שלא רוצים אותי.

Ollie Williams 4 במרץ 2018

האמת?

כן אליפות, לא אליפות, רק שתיגמר כבר העונה ז*ן הזאת
נשבר לי מהמאניה דיפרסיה הזו כל שבוע

ניר 4 במרץ 2018

האמת? באר שבע עשו יותר כדי לקחת את האליפות – הביאו את חנן ממן שכבר נתן תפוקה? נראה שמיטש החליט שהסגל מספיק טוב כדי לקחת אליפות, ולא בטוח שהוא צודק. לדעתי, טל בן חייים היה שמח לחזור והיה עשוי להיות אקס פקטור משמעותי בשלב הזה של העונה.

ערן (המקורי) 4 במרץ 2018

חוזר ומחדד תגובה שלי משבוע שעבר: גורדי לא מאמן טוב, בטח לא מתאים להתגלח על מכבי. הוא מתאים הרבה יותר להיות מנהל מקצועי, למרות שגם כאן כמות הזרים שאפילו לא שיחקו (הברזילאים, סושיץ) מטילה צל כבד. שנה שעברה גורדי העיר את הקבוצה אחרי טראומת שוטא האנמי והרדום, דבר שיצר אצל רבים אשליה של מאמן גדול. המצער הוא שמיטש קנה זאת ובלחץ הזמן לפני אירופה מינה את גורדי למאמן.
הבאסה גדולה כי באר שבע הכי חלשה שהיתה ב 3 השנים האחרונות ואני בטוח שתתחזק מאד בשנה הבאה.

הוגה דעות 5 במרץ 2018

אפשר לסכם את כל השנה במשפט אחד :
ג'ורדי לא יודע לנהל משחק בזמן המשחק!

לא משנה דברים בזמן.
לא עושה מהלכים מפתיעים .
לא חושב מחוץ לקופסא.
נגרר לשינויים של המאמנים האחרים.

וזה כ"כ מעצבן כי אלו תיקונים במהלך משחק שכל אחד רואה שנדרש לעשות.

איבוד האליפות הזאת במידה ומכבי תאבד אותה תהיה רשומה על שמו !!!

Gil - Zimbabwe 5 במרץ 2018

ג'ורדי עושה שגיאות של מאמן חסר ניסיון, הבעיה אצלו שהוא קצת "מוריניו" ורוצה ללמד את העולם.
אני מאמין שביום שהוא יצא ממשבצת "אותי לא ילמדו" ויפסיק להיות עקשן הוא יהיה מאמן מעולה.
אם אני אמור לקבל החלטות במכבי, אני מחתים אותו היום לעוד 10 שנים עם כל הסמכויות.
עושה אותו פרגסון של מכבי.

ערן (המקורי) 5 במרץ 2018

חס וחלילה.
תודה על 3 השנים היפות, תודה גם על ה 3 הפחות יפות, עכשיו צריך להתקדם הלאה לדם חדש. ובעיקר שהמאמן יהיה מאמן אמיתי.
תנו לנו עוד אוסקר / סוזה, ואני בשמיים.

אורי 5 במרץ 2018

אם מנצסטר סיטי היו מעיפים את פפ אחרי חצי העונה הנוראית שהייתה לו בשנה שעברה, מעניין איפה הם היו היום

Gil - Zimbabwe 5 במרץ 2018

אתה חסר סבלנות. רואים שיש לו את זה. הבעיה היא רק הניסיון. יחסית לשנה ראשונה הוא בסדר גמור.

Comments closed