טראמפ והצוות הרפואי של באר שבע

הסיפוקים המידיים עולים ביוקר

מיגל ויטור שוב אחז בברכו, הדמעות והתחושות הקשות באצטדיון טרנר חזרו על עצמן, למעשה הפעם האחרונה קרתה במהלך אימון, כך שזה לא היה בטרנר, אבל המחזה היה מוכר. הצוות הרפואי של באר שבע החליט שמיגל ויטור יכול להסתדר גם בלי רצועות צולבות בברכיים, בעונה שעברה הם לקחו כך אליפות, העונה עושה רושם שההחלטה לוותר על ניתוחים, גובה מחיר כבד מהשחקן, אבל גם מהקבוצה. ככה זה כשמעדיפים את הטווח הקצר על פני הארוך, מרוויחים כמה חודשים בשיקום, שהופכים לנזק גדול בהרבה ולמעשה לסימן שאלה אחד גדול, האם באר שבע בכלל תהנה משירותיו של מיגל ויטור בזמן כלשהוא. אגב, כדי לחזק את רוחו של מיגל ויטור, ולהקל מעט על חששותיו לחזור ללא ניתוח וללא רצועה צולבת בשתי הברכיים, באר שבע העניקה לויטור הארכת חוזה עד ל2021, באר שבע רצתה להרוויח בצעד הזה את החודשים ינואר עד מאי 2018, בתמורה היא תקבל חוזה לא מבוטח, שחקן זר שאף קבוצה לא תרצה לקחת ממנה (אין ביקוש עצום לשחקנים בלי רצועות צולבות בברכיים), והוצאה תקציבית קבועה על שחקן שלא יוכל לתרום להם דבר.

*

כשמסתכלים עד קצה האף ולא על התמונה הכוללת, כאשר מעדיפים נצחון מיידי על פני שכלול האינטרסים העתידיים עם הנוכחיים, התוצאה המתקבלת היא זאת שנפרסה בפסקה הראשונה. אם זו היתה מדיניות סבירה, אז חסכון זהו דבר טפשי, שכן כאשר אתה חוסך כסף למחר, אתה לא משתמש בו היום, כאשר אתה משקיע בעתיד, אתה לא נהנה מעוד זוג נעליים היום, עוד חופשה, עוד טיסה. הסיבה שאנשים ממשיכים לוותר על הסיפוק המיידי בתמורה לעתיד טוב יותר, נובעת מנסיון עתיק יומין, מי שלא ידע לשלב בין ההנאות המיידיות ובין הדאגה להמשך, ימצא את עצמו עם המשך מוטל בספק.

טראמפ הכריז על מכסים בגובה 25% ביבוא פלדה לארצות הברית, ו10% על יבוא אלומניום. לנשיא מותר להטיל מכסים אם הוא מאמין שיש בכך אינטרס בטחוני לארצות הברית, אז טראמפ הסתמך על כך. רבים יאמרו, הסינים גרועים יותר, הם נוהגים בצורה בריונית בכל החברות הזרות המשקיעות בסין, הגיע הזמן שמישהו כבר יחזיר להם. אם תעשיית הפלדה בארצות הברית תעלם, הספק הסיני יוכל למנוע מהאמריקאים פלדה, ואז מי יודע איך ייצרו טנקים בארצות הברית. טוב, ברור לכם שזה בולשיט נכון?

הסינים כמעט לא מיצאים פלדה לארצות הברית. הקנדים, המקסיקנים הברזילאים והאיחוד האירופי כן. דונאלד טראמפ כבר נתן למקסיקנים ולקנדים פטור מהמכס, אך הבהיר שזהו כלי למו"מ עתידי בהסכם הסחר נפט"א. אז למה לעזאזל טראמפ הטיל מכס על משהו שלא מזיז בכלל לסינים?

בשבוע הבא בפנסילבניה יערכו בחירות למושב בקונגרס האמריקאי. פיטסבורג כידוע לכל חובבי הפוטבול הנה עיר תעשייה, בפנסילבניה מייצרים פלדה. טראמפ מיהר לקבוע את המכס הספציפי הזה כדי לעוזר למועמד הרפובליקאי לגבור על מועמד דמוקרטי יוצא מארינס. זאת כמובן הסיבה לעיתוי ההכרזה, לא להכרזה עצמה.

אם נבחן את ההכרזה עצמה, טראמפ למעשה מנסה לעזור לבעלים של חברות הפלדה בארצות הברית. אל תספרו לי סיפורים שהוא מנסה לעזור לעובדים של תעשיות אלה, שכן במלחמת סחר יתכן שהעובדים הספציפיים האלה יהנו, אך בארצות הברית יש הרבה יותר חברות שמייצרות דברים שיש בתוכם פלדה, בהשוואה ליצרני פלדה. חברות אלה יסבלו מפלדה יקרה יותר, יותר עובדים יסבלו מהמכסים מעובדים שיהנו מהם.

יש כאן דאגה לסקטור מסויים מאוד, לתוצאה מיידית, ואין כאן הסתכלות על תמונה כוללת, בדיוק כמו במקרה של באר שבע. בתמונה הכוללת, רק עשרה אחוז מהעובדים בארצות הברית הנם שכירים בחברות יצרניות. שיעור האבטלה בארצות הברית נמצא בשפל הסטורי. לאור השיעורים שלמדו בארצות הברית בעבר, אפילו תעשיית הפלדה עצמה לא באמת תהנה מהמכסים האלה. בזמנו הפנטגון האמריקאי היה מוטרד מכך ש92% ממסכי המגע בארצות הברית יוצרו ביפן, לכן הנשיא האמריקאי הטיל מכס על מסכי מגע יפניים. לאחר שנים ומליארדי דולרים שבוזבזו על יצרני מסכי מגע בארצות הברית, שיעור מסכי המגע בארצות הברית שיוצרו ביפן הגיעו ל96%.

טראמפ לא מתעניין בזוטות של מה טוב לכלכלת ארצות הברית, הוא מסוגל לראות רק דברים ספציפיים בתוך התמונה הכוללת. הוא מכיר רק עולם של משחקי כח, והוא נלהב לייצר לעצמו עוד כמה משחקים של הורדת ידיים. סיפוקים מיידים הם אינסטינקטים, חסכון נובע מרציונאל. יש סיבה שהרציונאל מנצח את האינסטינקט, למרות שזה פחות נח.

ביקור הקיסר
דה בראקטס 2018

77 Comments

בנצי גורן 12 במרץ 2018

תודה גיל. אהבתי.

יואב 12 במרץ 2018

ניתן בכלל לשחק ללא רצועות? נשמע לי הזיה כל הסיפור הזה.

גיל שלי 12 במרץ 2018

התשובה ניתנה באימון בדצמבר ובמשחק בשבת, והכי יפה שבאתרי האינטרנט מדווחים שאין קרע ברצועה, בדרך כלל כשאין רצועה, לא ימצאו קרע ברצועה, אבל הי זה רק אני

holden 12 במרץ 2018

כבר כתבת על הנושא הזה לפני כמה שבועות לא?
בזמנו טענת שהשיקול של באר שבע ושל מיגל בעצמו שהקשיב לצוות הרפואי היה מוטעה מיסודו.

בכל מקרה באר שבע נכשלה בהימור אם היא חשבה שהמזל יכול לנצח את הרפואה,
כעת מה שנותר לראות האם המזל יכול להביא אליפות שלישית ברצף?
נכון לעכשיו הכל פתוח בטריו שבצמרת וכל מטאטא יורה, בדרך כלל בשלבים האלו של העונה קבוצה שצריכה את הנצחון גם מנצחת, אלא שהשנה יש את נתניה והפועל חיפה שיהיו הסוס השחור של שלושת הטוענת לצלחת
לפחות יהיה מותח עד עמוק בחודש אפריל או תחילת מאי

אבי 2 12 במרץ 2018

ניתן יואב.
היו מקרים בהם ספורטאי המשיך לשחק גם עם רצועה קרועה למשך תקופה, אך זה דורש חיזוק מאסיבי של שרירי הרגליים. וגם לא אצל כל שחקן.
דקל קינן בעבר שיחק תקופה עם רצועה קרועה.

יואב 12 במרץ 2018

מדהים. לא ידעתי. תודה.

גיל שלי 12 במרץ 2018

אבל בלי שתיים?

גדי 12 במרץ 2018

את מי אתה שואל?
מניח שרק רופא מומחה יכול לענות.

אבי 2 12 במרץ 2018

זו בהחלט סוגיה. לא שמעתי על המקרה.
בלי שתי רצועות זו כבר שאלה למומחים. קטונתי.

אבי 2 12 במרץ 2018

העניין סיקרן אותי ולאחר שיחה עם פיזיותרפיסט שעובד שנים בקבוצות כדורגל וכדורסל, הבנתי שאין מסקנות חד משמעיות באם לנתח או לא, וכל מקרה לגופו.
הוא נתן לי כדוגמא את ז'אוטאוטאס ששיחק ללא רצועות וללא מיניסקוס מסתבר. גם מיודעינו ג'ובאני רוסו שיחק כך בשלהי הקריירה.
במקרה של ויטור, כמובן שחובה לנתח עכשיו עקב פציעה חוזרת.
אגב נקודה נוספת לעניין מאור בוזגלו – דווקא עכשיו אין טעם היה לנתח ישר, לא היה מה להפסיד, אלא היה חייב שיקום שמרני בטרם בהלה לניתוח, תוך 3 חודשים היה חוזר, ואם חלילה היה נפצע שוב אז היה טעם לרוץ לניתוח. אך הבעיה זה כל סיר הלחצים שנמצא בו מאור, הן מצד המועדון שלו והן מצד הקרובים אליו.

אמיתי 12 במרץ 2018

מסכים בקשר לפלדה וזה אבל מה נגיד- הכלכלה האמריקאית פורחת וצפון קוריאה עושה קולות של להתקפל.. התרנגול מצא שק של גרגירים.
באר שבע מתגלה כיצרנית פאדיחות לא קטנה. הקטע עם שיר צדק הרבה יותר חמור ממה שאני הבנתי

השמן 12 במרץ 2018

אמיתי למה אתה מתכוון?
אני מקבל את הביקורת על ב"ש לגבי זריקת הבוץ על הנבחרת, ומסכים למדי גם עם הפוסט של גיל. אבל מה אנחנו יודעים על מקרה שיר צדק למעט הגירסה הרשמית של ב"ש? שמתוגברת בפסק דין מקל יחסית?

אמיתי 12 במרץ 2018

לזה התכוונתי- הקטע של להאשים את ההתאחדות כשהם יודעים בוודאות שזה הם נתנו את התוסף. במקום נורמאלי מעיפים את המנהלים על זה..

איציק 12 במרץ 2018

שים לב, באר-שבע לא טייחו כלום, כאשר ניתן פסק הדין והוחלט לא לערער הם יצאו עם הודעה רשמית ומסודרת שהם נתנו את התוסף ואיך החומר האסור הגיע לתוסף.
אני מקבל שיש פגם ברמז שאולי זה בא מהנבחרת, אבל לפחות הם גילו את הכל לציבור לא בגלל שמישהו הכריח אותם אלה מבחירה לעשות זאת. זה לא מעט בימינו.

אמיתי 12 במרץ 2018

עבר הרבה זמן עד המשפט. זמן בו היה ידוע להם הכל. אחרי ההחלטה כבר לא הייתה ברירה- זה היה בחוץ..

איציק 12 במרץ 2018

הרי כתבתי שהם הוציאו הכל אחרי המשפט. לטענתם, להבנתי, זה היה נחוץ מסיבות משפטיות. לא יודע, אבל רוצה להאמין שזו הסיבה האמתית.

אמיתי 12 במרץ 2018

באמת שייתכן שאני לא מעודכן בכל הפרטים. ייתכן. רק כשמתחילים בהטלת אשמה על ההתאחדות קשה לי להאמין לשאר הדברים. נקיים הם לא נכנסו (תרתי משמע) לזה.
תרגיל מחשבתי בשבילך- דמיין שזאת הפועל אחרת שזה קורה והתגובה שלך. דמיין

איציק 12 במרץ 2018

אמיתי, לכן אנחנו לא הפועל אחרת!!!
ואחרי כל זאת, אני מודה שזו היתה טעות. שים לב לתגובה הראשונה.
אם זה יעזור לך, כשאחזור לבאר-שבע, אחפש את אלונה ועץ גבוה ואנסה לשכנע אותם לשתף פעולה. הוקל לך?

אמיתי 12 במרץ 2018

באמת שבש ואלונה לא מעניינים אותי. אבל חשדתי שיש להם הגיון בריא. טעיתי.
אז פשוט פעם הבאה שאתה תוקף את ההפוכל הנכונה תזכור- כולם עושים טעויות. זה קצת יותר חמור כשזה ביודעין

איציק 12 במרץ 2018

אף אחד לא צדיק אבל יש הבדל בין פושע סידרתי למישהו שפשע לראשונה בעברה קלה. זה לא הופך את העניין לבסדר, אבל ההשוואה מופרחת.

גיל שלי 12 במרץ 2018

הכלכלה פורחת בלי קשר לכלום, אבל טרמאפ עושה מאמצים כנים שגם זה יפסק

no propaganda 12 במרץ 2018

אתה מנסה לצייר את עצמך כאילו אתה כבר יודע שמה שטראמפ עשה פוגע בכלכלה וכידוע בכלכלה זה יותר ניחוש. דעתי בנושא זהה לשלך אבל לדעתי להתיימר לאמר שאתה צודק וטראמפ פוגע בכלכלה זה לכל הפחות בעייתי.

גיל שלי 12 במרץ 2018

זה לא אני מול טראמפ, זה כל הכלכלנים מול טראמפ, ומה לעשות אני סומך עליהם יותר כאשר מדובר במדיניות כלכלית

no propaganda 12 במרץ 2018

לצערי אי אפשר לסמוך על אף אחד כשמדובר בכלכלה, גם על כלכלנים. ואני שוב מדגיש שאני חושב כמוך אבל לא מאמין שנחרצות היא דבר "מותר" בכלכלה

גיל שלי 12 במרץ 2018

יש המון נסיון עם הטלת מכסים, אין שום סיבה להניח שהשתנה משהו, כלומר הפעם אפשר להביע דעות נחרצות, לפחות לדעתי, לא שאני נזהר מזה בדרך כלל, ככה זה אצלי

no propaganda 12 במרץ 2018

אני אשאל שאלה כזו:
איך תשפוט את דעתך בעוד כמה שנים? נניח שהכלכלה תמשיך לשגשג והחברה בפנסילבניה ירוויחו יותר יחשב כטעות?

אמיתי 12 במרץ 2018

וואלה בסוף לא תעמולה צודק- קשה לדעת את השורה התחתונה הכלכלית. וגם כתבת על זה טור גיל. ייתכן שמכסים בציאוריה ובמקרים מסויימים זה רע. אבל יש אפשרות שזה גם יועיל באופן כללי. זה לא מדע. גם רצועות צולבות אינן מדע

גיל שלי 12 במרץ 2018

מסכים אתכם באופן כללי, אשפוט לפי ההמשך, ולפי התמונה הכללית בעוד שנתיים שלוש, אבל כמובן אין פה שיפוט חד חד ערכי, עדיין כדי לכתוב מעניין אני מרשה לעצמי להיות נחרץ

אמיתי 12 במרץ 2018

גיל. תהיה נחרץ. ככה צריך. הדיון הוא החשוב. במילא נשכח מי אמר מה עוד שנתיים (;

אלי 12 במרץ 2018

אני עם גיל. גם אם כולם טועים לפעמים, אין טעם לגזור גזרה שווה בין טראמפ לכלכלנים. במקרה של טראמפ מדובר (מה לעשות) באוויל לא קטן. יש כמה דברים שהוא עושה טוב בתחום השיווק (העצמי בעיקר) ובשאר הדברים הוא לא מבין כלום בין היתר כי אין לו שום חשק בלהעמיק ולחקור את הנושא.
בעניין המכסים זו עמדתו מזה 30 שנה ובעבר שימשה אותו בעיקר לצורכי שיווק עצמי. אני חושד שעכשיו הוא מנסה להיראות אמין ולעזאזל התוצאות.

אביאל 12 במרץ 2018

הגיל – הנקודה מעט אחרת, אם אותם אלה שזוכים במשך שנים ארוכות לביקורת על השיטה הקולקלת, כלומר וול סטרייט ובעיקר יוצאי בנקי ההשקעות ובעיקר יוצאי גודלמן זאקס הם אלה שיוצאים בתקיפות חזקה נגד המהלך של טראמפ, אז אולי בכל זאת צריך לשקול זוית אחרת ?

איציק 12 במרץ 2018

גיל, אתה בהמון פוסטים כותב כמה כל הכלכלנים טעו פה וטעו שם ומסביר למה הם טועים. למה שנאמין שדווקא פה הם צודקים? לפי העבר הייתי יותר מהמר שהם שוב יטעו ואתה לראשונה תטעה יחד איתם, מאשר שכולם יצדקו יחד איתך. הסיכוי שפתאום כולם יצדקו כאשר קודם כולם טעו כנראה קטן מזה שפתאום אחד יטעה כאשר קודם צדק ;)

ארז 12 במרץ 2018

אמיתי – דווקא מקרה שיר צדק נראה כמו התרחיש הכי פחות מזיק לב"ש מכל האפשרויות שהועלו.

גיל – איך ששמעתי על הפציעה נזכרתי בדברים הנוקבים שלך. בזמן אמת חשבתי שהאמירות שלך בנושא יומרניות קצת ושאתה עושה ניתוחים לא לך. אין לי אלא להסיר את הכובע. סחתיין.

גיא זהר 12 במרץ 2018

ארז, לעניות דעתי יש הבדל בין הקריעה הראשונה בה ההחלטה להתחיל שיקום ולא לשחזר רצועה שנערכה גם בהתייעצות עם מומחים מבנפיקה (גם חלק מהשיקום נעשה שם), לבין הקריעה השנייה (אני לא יודע האם יש קשר ביניהן, את זה יגידו המומחים). נראה לי שיש הבדל בין לשחק בלי רצועה אחת לבין לשחק בלי שתיים. אחרי הפציעה בדצמבר על אחת כמה וכמה נדלקו עוד נורות אדומות. ההמנעות מהליכה לניתוח (בוזגלו עם בעיות בשירי בטן- נותח בסוף, שהר עם הפציעה בכתף – כרגע נראה שזה בסדר וקורהוט עם הקרע במינסקוס – נותח בסוף) מעוררת תמיהה.

no propaganda 12 במרץ 2018

ממש לא לא לא מסכים לגבי באר שבע, ייתכן ששלושה החודשים האלה שווים לבאר שבע את הכסף שישלמו עד 2021, כדורגל זה לא כלכלה, תנופה ומומנוטם שווים הרבה מאוד. אם באר שבע תזכה בעוד אליפות זה יקבע אותה עוד קצת כקבוצה גדולה בארץ ויביא לעוד ילדים שיהיו אוהדים שלה ל70 השנים הקרובות, זה שווה לא פחות כסף מהחוזה של ויטור גם אם לא ישחק אפילו משחק בודד מעבר לעונה הזו.

דודי טניס 12 במרץ 2018

גיל, חולק על הפוסט שלך. אתה לא אורתופד, לא ראית את המידע הרפואי של ויטור אבל אתה בעל ביטחון לעשות אנליזה להחלטה של באר שבע אף שאין בידיך את מלוא המידע הרפואי. לדעתי זה לא ניתוח לא מקצועי, שמושפע מהתפיסה שלך את באר שבע כאירגון. מאור בוזגלו כן נותח, עבר שיקום, ומיד קרע שוב את הרצועה. זו דוגמה שמראה את מורכבות ההחלטות האלה, שכביכול קל מאד לשפוט בדיעבד. האפשרות שבאר שבע באמת האמינו שיהנו ממנו עד 2021 אפילו לא עולה בדעתך.

tazza 12 במרץ 2018

בוזגלו שחקן פציע באזור הזה, לכן ההחלטה לניתוח+שיקום טובה.
וויטור אותו דבר ואף יותר פציע, אז למה לא ניתחו?
גיל צודק בניתוח שלו.

איציק 12 במרץ 2018

אז אתה מציע לנתח אצל גיל?

גדי 12 במרץ 2018

אבל הניתוח לא עזר.

Ollie Williams 13 במרץ 2018

למתבונן מהצד, התחושה העיקרית במקרה של בוזגלו היא שהוא נזרק למערכה בלי שהשיקום הסתיים כמו שצריך. הן בגלל הדרייב שלו והן בגלל המועדון ההיסטרי בו הוא משחק.

גדי 12 במרץ 2018

קראתי לא מעט מאמרים בנושא בימים האחרונים. הגישה השמרנית שמדלגת על הניתוח תופשת יותר ויותר מקום ברפואה. ישנן חילוקי דעות אבל אתה מתיימר להיות רופא שמכיר את הפרטים.
מעבר לכך אתה מצייר תמונה לא נכונה של קבלת החלטות. מי משחליט על הטיפול זה השחקן. הוא התייעץ עם רופאים בארץ וגם בפורטוגל במועדון הבית שלו בנפיקה. בסוף החליט מה שהחליט. אגב הברך שנפצעה לפני יותר משנה מחזיקה מעמד והביאה לבאר שבע שנה שעברה אליפות.
אני פעור פה על כל מי שמחשיב את עצמו לדעת יותר טוב מרופאים. לא מדובר פה על דלקת גרון ומרשם לאנטיביוטיקה. כל מקרה לגופו.

קראתי פה התייחסות לשיר צדק. איך זה קשור מלבד הצורך להפוך כל דבר שקשור להפועל באר שבע למשהו דמוני. האמת זה אחלה כי המאמי של המדינה זה תואר מעליב.
אפשר להכנס בנו חופשי.

גיל שלי 12 במרץ 2018

אז כל מה שקורה עם ויטור מאז הפציעה באוגוסט, לא מוסיף לנו מידע לגבי איכות ההחלטות של הצוות הרפואי בבאר שבע, השיקולים שלו, וההעדפות שלו? אני בטח לא יודע יותר טוב מרופאים, אבל נדמה לי שאם היית צריך לקבל עכשיו המלצה של רופאים, לא היית הולך דווקא לרופאים האלה

איציק 12 במרץ 2018

מאחל לך שלא תצטרך לא רופא זה ולא אחר. הרבה בריאות.
במקרה ובכול זאת תצטרך, כנראה מגוון הרופאים שלך יהיה די מצומצם כי כמעט כל רופא בכיר עשה כמה טעויות שבדיעבד התבררו כשגויות והיו כאלו שביקרו אותן בזמן אמת. זו לא דרך הכי נכונה לבחור רופא. יש האומרים שצריך לבחור דווקא את אלו שכבר טעו, כי הם כנראה לא יטעו שוב…

גדי 12 במרץ 2018

הייתי פונה לרופא של מאור בוזגלו. ניתוח זה עובד. נכון?
חוזר שוב. מי שמחליט בסוף זה השחקן.

איציק 12 במרץ 2018

גדי,
עזוב שיר צדק, עזוב ויטור, אליפות שלישית אתה מביא השנה או לא?
שתי ארוחות אני חייב לשכן, צריך להציל את הארוחה השלישית, זרוק עצם.

גדי 12 במרץ 2018

אליפות?
לא נראה לי.

איציק 12 במרץ 2018

לפחות יש סיכוי לאירופה.

אמיתי 12 במרץ 2018

אולי אפילו אמסטרדאם(;

אורן השני 12 במרץ 2018

איציק, ברגע שאתה מתייחס ככה לאליפות בניגוד לשנתיים הקודמות אתה גוזר על קבוצתך להפסיד אותה :)

איציק 12 במרץ 2018

זה ברור כשמש, הפעם גם להפוך על הפוך אין שום סיכוי. לכן אין כל חשש!!!

יואב 12 במרץ 2018

להבנתי, ויטור מקבל את ההנחיות מרופאי בנפיקה שהמליצו לו לא לעשות ניתוח. אולי עכשיו הגיע למצב של אין בריירה.

גיל שלי 12 במרץ 2018

להבנתי זה לא היה המצב בפציעה השניה

גדי 12 במרץ 2018

מי שמחליט זה השחקן.

גיל שלי 12 במרץ 2018

ברור שהשחקן מחליט, המועדון מכוון, גם זה ברור

גדי 12 במרץ 2018

מה זה מכוון?
רומז שכדאי לו לוותר על ניתוח בשביל הארכת חוזה?

גיל שלי 12 במרץ 2018

אני יודע את הדברים האלה, ויטור קרע רצועה צולבת בברך השניה באוגוסט, לאחר התלבטויות רבות הוחלט שלא יעבור ניתוח אלא שוב הדרך "השמרנית". עוד דבר שאני יודע, לפני שחזר לדשא, בנובמבר, ויטור קיבל הארכת חוזה עד ל2021, ואז ניסה לחזור להתאמן בדצמבר. כל אחד יכול לפרש את זה איך שהוא רוצה, ברור איך אני מפרש את זה.

7even 12 במרץ 2018

אמלק למי שממש אין כח: שוב גיל יורה את החץ ואז מסמן את המטרה.
הפעם זה טראמפ.

גיל שלי 12 במרץ 2018

אני מניח שלמי שאין כח גם לא יקרא, לא ידוע לי על בוק ריפורטס שנעשים על הפוסטים שלי

אורן השני 12 במרץ 2018

יש מישהו שתמיד אובייקטיבי? לפחות גיל מסביר על מה הוא מתבסס כל פוסט מחדש.

ערן (המקורי) 12 במרץ 2018

פוסט מעניין מאד.
בקשר לויטור, למרות שהחלטה היא של השחקן אם להיות מנותח או לא, קשה לי להאמין שהמועדון לא מעורב בהחלטה. והבחירה החוזרת בהימנעות מניתוח אכן נראתה תמוהה.
גם כלפי מכבי יש לי השגות על התנהלות בהיבטים הרפואיים, אבל זו ביקורת מסוג שונה, ונוגעת לתקופות החלמה ארוכות מאד והמסתורין לגבי הפציעות שהובילו לכך. מה היה הסיפור עם אצילי שגרם לכזו היעדרות ארוכה? כנ״ל דסה לפניו.

יואב 12 במרץ 2018

אצילי על לוח הזמנים הברור של שבר.
דסה? גם אני לא יודע מה בדיוק יש לו.
אני חושב שויטור מקשיב לרופאיו והוא ילד גדול לקבל את ההחלטות שלו. ממה שאני שומע הוא מתייעץ עם הרופאים של בנפיקה וטס לשם לחוות דעת.

tazza 12 במרץ 2018

דסה?
הוסבר מזמן: העומס של השנתיים האחרונות משפיע עליו. הוא צריך מנוחה ארוכה.

שחר ש 12 במרץ 2018

קודם כל צריך להגיד שאני אוהב את הטורים שלך. הם לפעמים ממש מעצבנים ולפעמים גורמים להגיד "סוף סוף מישהו קולע בול". בקיצור – אומרים משהו בצורה ברורה.

אני חושב שההשוואה בין המדיניות של קבוצת ספורט למדיניות של ממשלה לא מתאימה. קבוצת ספורט צריכה לחשוב על אליפות ועכשיו. זה מה שמעניין. קליבלנד משכנה את העתיד בשביל לברון, ויתרה על שתי בחירות דראפט ראשונות שישבו אצלה בקבוצה (וכן, אני יודע שהיום בדיעבד אפשר להגיד הרבה דברים על זה) בשביל להביא את לאב הפציע, ושילמה את סך המשכורות הגבוה בליגה בשביל סיכוי לאליפות. אני לא חושב שהבעלים והאוהדים מתחרטים. כנ"ל גם המבריקס בשנות השיא של נוביצקי שהיו אם אני לא טועה הקבוצה הזקנה בפלייאוף כשלקחו את האליפות (ואני חושב שגם היקרה). זה נראה לי טעות לוותר על סיכוי טוב לאליפות השנה בשביל להיות קבוצה טובה בשנים הבאות. למעשה רוב הקבוצות יעדיפו אליפות היום ולהיכנס לבנייה מחדש של מספר שנים (למשל בוסטון עם הטריו המבוגר שהביא לה אליפות) מאשר לוותר על זה היום ולהיות קבוצת פלייאוף טובה עם סיכוי לאליפות בשנה הבאה.

בכלכלה החשיבה צריכה להיות אחרת. נשיא ומדינה לא אמורים לחפש בוננזה עכשיו על חשבון פשיטת רגל בשנה הבאה. זה מתכון בטוח להתרסקות.

אביאל 12 במרץ 2018

פוסט מצוין אבל חשוב לזכור כמה דברים, ראשית – לאיחוד האירופי יש רשימה גדולה בהרבה משל ארה״ב שזה נוגע למלחמות סחר (אז הנה לא רק הסינים, אלא גם בעלי ברית ותיקים).

שנית, לא רק טראמפ חוטא בכך, אובמה עשה מהלך דומה עם תעשיית הצמיגים, מחקר שפורסם לאחרונה הראה שזה עלה למשק האמריקאי כמעט 800 מיליון דולר והציל 1200 מקומות עבודה בלבד.

שלישית, מעטות מאוד הן ההחלטות הכלכליות גרידא, ברובן המוחלט מעורבת פוליטיקה (בינלאומית ומקומית).

אני דווקא חושב שהמהלך של טראמפ חכם בזה שזה צעד ראשון גם לגבי נאפטא וגם לגבי האיחוד האירופי, שניהם צריכים להבין שבעידן של טראמפ המאזן המסחרי מולם יהיה נמוך יותר ובצדק, בדיוק כמו ההוצאות בנאט״ו שהאירופאים מתחמקים מהם כבר כמה עשורים, אין שום סיבה שארה״ב תפתח את הכיס בשביל מדינות שצריכות אותה יותר מאשר היא צריכה אותן.
אני אישית חושב שסחר חופשי ובכלל חוק בסיסי בכלכלה כמו יתרון יחסי הוא עניין חשוב, אבל אם אנחנו רואים שהסחר החופשי בימנו פועל רק לטובת החזקים ביותר, כאלה שיוצרים מונופולים, אז זו פגיעה בקפיטליזם שכן יש כאן כשל שוק וצריך להתחיל לטפל בזה, הצעד של טראמפ הוא בעיקר איתות (כמו שכתבת, פטור לקנדה ומקסיקו ובקרוב לאוסטרליה) לכך שארה״ב גמרה להיות הפרייארית של העולם המערבי, שלא יוצא איתה כבר למלחמות ומעז אפילו להצביע נגד החלטה ריבונית שלה (ההכרה בירושלים) מעל בימת האו״ם.

דוד 12 במרץ 2018

אביאל,
סחר פרוטקציוני הוא זה שפוגע בקפיטליזם.
אם הנשיא מטיל מכס אחיד על כל מוצרי הייבוא זה לפחות לא התערבות בשוק (אבל זה עדיין בעצם הטלת מס על אזרחי ארה"ב).
אבל להפלות לטובה את ענף המתכות זה לא ממש קונסרבטיבי.
אני מניח שהנשיא צודק שהצעד יגרום לכך שארה"ב תהיה פחות "בצד המפסיד" של מאבקי הסחר הבינלאומיים, אבל זה בעצם כמו להגיד "אנחנו נמשיך להפסיד, אבל מעכשיו האירופים/הסינים יפסידו לא פחות מאיתנו".

דונאדוני 12 במרץ 2018

מישהו פעם העלה פה את הדוח של הפיזיוטרפיסט או תפקיד כלשהו אחר שטיפל במיגל ויטור.
בדוח צויין שהרופאים ממליצים על טיפול ללא ניתוח.
ויטור הלך לטיפול שמבחינתו הוא הטוב ביותר… כל הסבר אחר הוא ספקולציה בלבד, שלא ממש מבוססת על כלום.
בדיעבד כולם חכמים.
על בוזגלו אמרו שחזר מוקדם, על ויטור אומרים שהיה צריך ניתוח.
אני מציע להשאיר את ההסברים הרפואיים למי שמבין בזה… בואו אנחנו בדה באזר פשוט נקרא לזה חוסר מזל כי אין בידינו את על המידע.
בוזגלו עבר ניתוח ונפצע (כנל עוד הרבה שחקנים שעברו ניתוח ונפצעו מהר ע"ע רונאלדו הברזילאי).
ויטור לא עבר ונפצע שוב.
אם אתם לא רופאים, עדיף לא להביע דעה… זה הכי טראמפ אם כבר הזכרת אותו.

מה שהכי מטריד אותי בב"ש זה שמחזירים שחקנים עם זעזוע מוח לשחק. מה שקרה עם דור אלו זו פשוט שערורייה. (וזה קרה עוד פעם העונה לא זוכר עם מי).
הרופא הלך להביא את המכשיר שהציל את ברדה מהאוטובוס כדי להיות בהיכון למקרה שיקרה משהו לאלו. פשוט מחדל שהוא לא הוחלף.
הגיע הזמן שהכדורגל יתחיל לאמץ את הפרוטוקול זעזוע שיש בספורט האמריקאי. להמשיך לשחק עם זעזוע יכול לגרום לנזק בלתי הפיך בטווח הארוך.

אלון3131 13 במרץ 2018

+100, ראיתי את הסיפור עם אלו והייתי מזועזע.

מזכיר את השחקן מנבחרת גרמניה שחטף זעזוע בגמר המונדיאל התעקש לחזור לשחק ורק אחרי שהוא שאלה את נויר נגד מי משחקים העיפו אותו לספסל ולבית חולים.

אורי 12 במרץ 2018

אם כבר פציעות, מה הסיפור של ייני???

שלו 12 במרץ 2018

היה לו שבר בבוהן לפני זמן מה, אני חושב שיש לו עוד פציעה.

בן בלי בית 13 במרץ 2018

נפצע באיזור הברך בתוספת הזמן מול ב"ש

Blue Devil 12 במרץ 2018

פיטסבורג זה כבר מזמן לא רק פלדה, שוב נלחמים את מלחמות האתמול, יש שם אוניברסיטאות מובילות, היי-טק והוצאות מו"פ של יותר מפי 2.5 הממוצע הארצי:
https://www.brookings.edu/research/capturing-the-next-economy-pittsburghs-rise-as-a-global-innovation-city/

אפילו פול גרהם מY-Combinator אופטימי לגבי עיר הולדתו:
http://www.paulgraham.com/pgh.html

Amir A 12 במרץ 2018

גיל, יש לי שאלה בכלכלה שלא קשורה לפוסט אבל מסקרנת אותי מאוד. למה כשמסתכלים על מחזורי המסחר היומיים בדאו ג'ונס, תמיד יש איזו תנועה חזקה (עליות או ירידות) ממש רגע לפני סגירת המסחר? נתקלתי בזה כל כך הרבה פעמים שקשה לי להאמין שזה מקרי.

אמיתי 12 במרץ 2018

יש את זה גם בתחילת היום. זה נובע מווליום גבוהה- הרבה פקודות מסחר גם בתחילת היום וגם בסופו. בתחילת היום פקודות חדשות ובסופו פקודות שלא תפסו במשך היום.

Amir A 12 במרץ 2018

אוקיי. תודה. ויש סיבה שכל הווליום הזה הוא לכיוון ספציפי? כולם, כמו עדר, רצים לקנות או למכור?

אמיתי 12 במרץ 2018

בתעודת סל כמו הדאו שהיא מאד סחירה לרוב התנועה תהיה לכיוון הממוצעים הנעים (מותאמי ווליום- נפח) כמעין נקודת איזון אבל באופן כללי ריבוי הפקודות יוצר תנועות חדות ו"אלימות"

Amir A 12 במרץ 2018

תודה על ההסבר. עוד שאלה אחת – אני מניח שלא מדובר בתופעה חדשה. אם זה אכן נכון, התנועות האלימות הללו היו קיימות בעבר כשמרבית המסחר היה אנושי והן קיימות גם היום כשמרבית המסחר הוא אלגו. איך אפשר להסביר את זה?

אמיתי 12 במרץ 2018

בקטנה- אלגו זה שם להרבה דברים שונים. יש המון אסטרטגיות מסחר. ההשפעה הכי בולטת של האלגו, לדעתי, היא על התנודתיות. קרי הירידות יותר חזקות והעליות יותר חזקות. אבל יותר מזה כשאין תנודתיות הם יודעים גם להרוויח מזה ככה שיש הרבה יותר ימים "רגועים" אבל כשמטפטף אז יורד מבול. קצת כמו עם החורף בארץ. חשוב לזכור שבני אדם הם אלו שמתכנתים את המחשבים- משתמשים באותן הנחות כמו פעם. חוקי דאו (שעל שמו המדד) עדיין תקפים ומשתמשים בהם. גם אלגו

Comments closed