התמונה באדיבות האתר הרשמי של מכבי תל אביב.
משחק מאוד מוזר התקיים אתמול בנתניה. הגענו לאצטדיון בתוך 40 דקות מדלת לדלת, זה כבר משהו מוזר מאוד. מכבי לא העמידה את הסדרן שמונע כניסה לחניה בלי התו, ולמרות זאת החניה היתה ריקה למדי, וגם ניתן היה לחנות ביציאה לציר הנפט, וואו. האוהדים כנראה לא התרשמו מהמשחק מול אשדוד, לכן לא הרבה הגיעו.

עכשיו למשחק עצמו. מימר כנראה בנה ובצדק על ליאני כקשר הורס נוסף, לכן הוא העלה הרכב שאיך נגדיר אותו בעדינות, מעניין. הרכב שבו ארבעה שחקני הגנה, אמצע שדה מופקר לחלוטין, וכמה אנשים שלבשו חולצות כחולות והיו כנראה אמורים להגיע למצבים ולהבקיע, נו זה לא ממש קרה, כלומר יכול להיות שהיה מדובר בשחקני כדורגל, אבל לא היתה הזדמנות לבחון את זה.

מה שכן, ליאני התגלה כאס רציני מאוד של מימר, כנראה הוחתם בסוכנות של דודו עוד לפני המשחק מול באר שבע, אבל אתמול הוא היה בפורמה אדירה. אולי כדי להראות שהוא לא מתרגש מכך ששדד אותנו מול באר שבע משער חוקי, ליאני החליט שהוא לא רואה דחיפות של שחקני התקפה שלנו בשום מקום במגרש, הוא כנראה שכח שהביא פנקס עם כרטיסים עד שהחליט להוציא אותם דווקא לעבר שחקני מכבי, ובעיקר פתאום קיבל אומץ לפסול שערים. בקיצור, הוא היה הקשר ההורס של פתח תקווה, קשר הורס מעולה.

*

החצי הראשון היה החד צדדי ביותר שראינו השנה, כן אפילו יותר חד צדדי מהחצאים הראשונים מול בית"ר בטדי, מול חיפה בנתניה, מול באר שבע בנתניה, ומול החיפה הטובה יותר בנתניה. זה היה הזוי לראות באיזה קלות הגענו למצבים מדהימים בתוך הרחבה, אולי הזוי עד כדי כך שכשמיכה מצא את דסה בכדור מדהים לבד מול השער, דסה ניסה להבין איך זה יתכן, ולא השתלט על הכדור. בלקמן הצליח להחמיץ מצבים שגם אני מכניס, ליאני עשה את שלו כאשר פסל שער של בלקמן, שער שבואו נגיד שאם באר שבע כובשת כמוהו בטרנר, אין מצב שליאני פוסל את השער הזה.

אולי כדי להוסיף למוזרות של המשחק, כבשנו שער כתוצאה מקרן, טוב לא ממש ישירות, אבל הבעיטה של ריקן הגיעה לאחר שהוא הגביה קרן לרחבה והכדור ניתז לעברו.

*

השילוב של טיבי, גולסה ודסה, עם הכוונה של כדורים מצד דור פרץ, עבד מעולה בצד ימין. מסתבר שכשדסה מעורב במשחק זה ממש תורם, מוזר ששכחו את זה באשדוד.

וידאר לראשונה בהיסטוריה רץ כאילו הוא שוינפלד, וממש תרם למשחק הקבוצתי גם מחוץ לרחבת ה16, זה היה מאוד מאוד מרענן.

טיבי הוא הבלם הטוב בארץ כיום, מוזר שרק אני רואה את זה, מאוד מוזר.

מיכה חייב לחלק קנסות על מה שעשו עם הבישולים שלו במשחק הזה, לדעתי הוא היה צריך לגמור את המשחק עם ארבעה בישולים, מה שהיה מכפיל את מספר הבישולים שלו העונה בליגה. דסה ובלקמן חייבים להזמין אותו לכמה ארוחות גורמה על הבזבוז של ארוחות השף שהכין להם.

*

דור פרץ, וואו, זה באמת אותו שחקן שהתחיל כגרסה החיוורת של שרן באמצע המגרש? הנקודה המרגשת ביותר הגיעה באמצע החצי השני. דור פרץ עשה טעות נדירה ונתן לכדור לחלוף על פניו בדרך לשחקן של פתח תקווה באזור עיגול האמצע. דור פרץ הישן, זה ששיחק אצלנו עד דצמבר, היה מאבד את הבטחון, רץ ללוות את השחקן הפתח תקוואי, ודואג לליווי מפנק עד השער. דור פרץ החדש פשוט הסתובב שאל את השחקן הפתח תקוואי בעדינות, תגיד אולי אתה מחזיר לי את הכדור, ונטל אותו ממנו בלי להניד עפעף. היכולת שלו להחליף צדדים במסירה, משחק הראש של דור פרץ, זה הקשר האחורי הטוב ביותר שהיה למכבי לפחות מאז השנה האחרונה בה גל אלברמן הישן שיחק אצלנו, ואני לא בטוח שלא הטוב ביותר ששיחק אצלנו בעידן ג'ורדי.

*

אז גמרנו סיבוב שני שבו נצחנו את כל ארבע הקבוצות האחרות שנמצאות בתוך חמש הראשונות. הפגנו משחקים מאוד חזקים מול בית"ר, באר שבע, הפועל חיפה ומכבי פתח תקווה. משחקים לא רעים מול קריית שמונה, מכבי נתניה ובני יהודה. ומשחקים מעצבנים מול סכנין, עכו, רעננה ואשדוד. עדיין, ספגנו שער אחד בשבעת המשחקים האחרונים בסיבוב. לקחנו הרבה יותר נקודות בסיבוב הזה בהשוואה לכל קבוצה אחרת. כאשר ג'ורדי לא מחליט לתת יתרון שחקן ליריבה באמצעות הצבת ברק יצחקי או בלקמן בקישור, אנחנו משתלטים על משחקים ומוציאים ליריבה את החשק לשחק. יש לי את כל הסיבות בעולם להיות אופטימי לקראת הפלייאוף, אני מקווה שאני לא לבד.

עכשיו גם אפשר לצפות שקניוק ואצילי ישתלבו לצד רודריגז כחיזוק להרכב החזק ביותר שלנו, וידאר אולי ישחק כמו אתמול עד סוף השנה, ובלקמן יאבד את החיבה היתרה לכדור, ואת השטויות של הפנדל, וכן אנחנו המועמדת הבולטת לאליפות השנה, גם מהמקום השלישי. עכשיו אני מבין למה שופטים לא אוהבים לתת לנו פנדלים, במילא לא נעשה איתם כלום, נסתדר גם בלי.

טראמפ והצוות הרפואי של באר שבע
תסריט דמיוני על החרמת מונדיאל