פוטין מעלה כל הזמן את הרף בהימור שלו. הוא כנראה התערב בהצלחה בבחירות בארצות הברית, הוא עושה בסוריה מה שהוא רוצה, והוא לוקח לעצמו חופש להרוג אנשים על אדמת מדינות אחרות ברחבי הגלובוס. לאחר שכבר דאג להרוג רוסי על אדמת בריטניה ברעל שזוקק מתהלכים גרעיניים, הוא לא היסס לבצע למעשה תקיפה כימית על אדמת בריטניה כדי להתנקש בסוכן כפול ובתו. הבריטים מתייחסים לכך ברצינות רבה, ובוריס ג'ונסון שר החוץ איים להחרים את המונדיאל בתגובה.

*

כמובן שאין להתייחס לאיום זה ברצינות כרגע, אך בואו נניח שאכן אנגליה תרצה ללכת עם זה עד הסוף. במקרה כזה, הסכסוך שגם כך קיים בין מדינות הכדורגל החזקות ובין פיפ"א יוכנס לתוך המסגרת של מאבק הכוחות שפוטין מנהל מול אירופה, והמלחמה הקרה שהוא מנהל כנגד מדינות המערב בכללותן. לאחר שלא הסתפק בבחירות באמריקה, הוא ניסה ללא הצלחה להשפיע גם על הבחירות בצרפת להזכירכם, וגם מול גרמניה יש לו סכסוכים פתוחים.

לכן בתסריט דמיוני בו אנגליה תחליט ללכת עד הסוף עם חרם על המונדיאל (עכשיו כשהארי קיין פצוע, בשביל מה בכלל שיסעו), אני חושב שאפשר לנסות לגייס את מדינות אירופה להצטרף לחרם, ובתמורה האנגלים יתגמשו במו"מ שהם מנהלים על הברקזיט. כרגע המו"מ תקוע לחלוטין כאשר הבריטים לא מגישים הצעה שאפילו מתקרבת לדרישות הבסיסיות של אירופה.

למעשה יש כאן סולם שמתאים לכולם, הבריטים מקבלים מוצא של כבוד בוויתורים שבמילא יצטרכו לעשות כדי להגיע להסכם סביר בנוגע לברקזיט. גרמניה וצרפת יקבלו הזדמנות להראות לפוטין שיש להן דרך לבודד את רוסיה גם אם נניח שנשיא ארצות הברית נמצא תחת השפעה כבדה שלו, וכך גם גרמניה וצרפת יקבלו חיזוק לצעדים שהן רוצות לבצע באיחוד האירופי באופן כללי.

וואלה, זה יכול להיות ממש מעניין, אולי זה יחסוך את המלחמה הקבועה במזרח התיכון בזמן המונדיאל, אם המונדיאל הוא רק קופה אמריקה מחוזק, אז בשביל מה לצאת למלחמה?

זאת גם הזדמנות לפרק את פיפ"א, אז בכלל, קדימה, רק טוב יכול לצאת מזה, חוץ מאלה שכבר קנו כרטיסים לרוסיה, הם קצת יאכלו אותה.

נצחון על פתח תקווה
הפסד להפועל חיפה