תסריט דמיוני על החרמת מונדיאל

זה אמנם תסריט בדיוני וחסר סיכוי, אבל ככל שהעמקתי בו הוא מצא חן בעיני

פוטין מעלה כל הזמן את הרף בהימור שלו. הוא כנראה התערב בהצלחה בבחירות בארצות הברית, הוא עושה בסוריה מה שהוא רוצה, והוא לוקח לעצמו חופש להרוג אנשים על אדמת מדינות אחרות ברחבי הגלובוס. לאחר שכבר דאג להרוג רוסי על אדמת בריטניה ברעל שזוקק מתהלכים גרעיניים, הוא לא היסס לבצע למעשה תקיפה כימית על אדמת בריטניה כדי להתנקש בסוכן כפול ובתו. הבריטים מתייחסים לכך ברצינות רבה, ובוריס ג'ונסון שר החוץ איים להחרים את המונדיאל בתגובה.

*

כמובן שאין להתייחס לאיום זה ברצינות כרגע, אך בואו נניח שאכן אנגליה תרצה ללכת עם זה עד הסוף. במקרה כזה, הסכסוך שגם כך קיים בין מדינות הכדורגל החזקות ובין פיפ"א יוכנס לתוך המסגרת של מאבק הכוחות שפוטין מנהל מול אירופה, והמלחמה הקרה שהוא מנהל כנגד מדינות המערב בכללותן. לאחר שלא הסתפק בבחירות באמריקה, הוא ניסה ללא הצלחה להשפיע גם על הבחירות בצרפת להזכירכם, וגם מול גרמניה יש לו סכסוכים פתוחים.

לכן בתסריט דמיוני בו אנגליה תחליט ללכת עד הסוף עם חרם על המונדיאל (עכשיו כשהארי קיין פצוע, בשביל מה בכלל שיסעו), אני חושב שאפשר לנסות לגייס את מדינות אירופה להצטרף לחרם, ובתמורה האנגלים יתגמשו במו"מ שהם מנהלים על הברקזיט. כרגע המו"מ תקוע לחלוטין כאשר הבריטים לא מגישים הצעה שאפילו מתקרבת לדרישות הבסיסיות של אירופה.

למעשה יש כאן סולם שמתאים לכולם, הבריטים מקבלים מוצא של כבוד בוויתורים שבמילא יצטרכו לעשות כדי להגיע להסכם סביר בנוגע לברקזיט. גרמניה וצרפת יקבלו הזדמנות להראות לפוטין שיש להן דרך לבודד את רוסיה גם אם נניח שנשיא ארצות הברית נמצא תחת השפעה כבדה שלו, וכך גם גרמניה וצרפת יקבלו חיזוק לצעדים שהן רוצות לבצע באיחוד האירופי באופן כללי.

וואלה, זה יכול להיות ממש מעניין, אולי זה יחסוך את המלחמה הקבועה במזרח התיכון בזמן המונדיאל, אם המונדיאל הוא רק קופה אמריקה מחוזק, אז בשביל מה לצאת למלחמה?

זאת גם הזדמנות לפרק את פיפ"א, אז בכלל, קדימה, רק טוב יכול לצאת מזה, חוץ מאלה שכבר קנו כרטיסים לרוסיה, הם קצת יאכלו אותה.

נצחון על פתח תקווה
הפסד להפועל חיפה

תגובות

 • שי אורן

  וישראל תיכנס!

  הגב
 • אמיתי

  כדורגל זה כנראה הענף ספורט הכי מושחת. לא ממנו תבוא הישוע

  הגב
  • אביאל

   הועד האולימפי לא פחות.

   הגב
   • גיל שלי

    הועד האולימפי פחות אחרי שפוצצו את פרשת סולט לייק סיטי

    הגב
   • אמיתי

    אין לי מחקר אבל בכדורגל זה בכל הרמות- שופטים. בעלי קבוצות. שחקנים. מעסים. זה גם כלי בשימוש של הרבה אנשים ומדינות בעייתיים. הענף הכי פופלרי ועם הכי הרבה כסף

    הגב
    • בליקי

     מה היו המעשים של המעסים?

     הגב
     • אמיתי

      פלאייני היה כשיר אתמול

      הגב
      • no propaganda

       שים לב שכל עוד פלאיני שיחק, התוצאה הייתה 0:0 :)

      • אמיתי

       הכשירות שלו הייתה מכה מוראלית

 • תומרג

  אני ממש יכול לדמיין לי את פוטין מתהפך על משכבו בלילות ומרטיב את הכר בבכי תמרורים על גורלו של המונדיאל.

  (וגם את הדרקון בעל כנפי הבדולח המחלק לנסיכות פרחי קסם עם צוף של נעורי נצח)

  הגב
  • אריאל גרייזס

   פוטין מאוד רוצה את המונדיאל אצלו. בדיוק כמו שהוא שם הון עתק על אולימפיאדת החורף בסוצ'י לפני ארבע שנים. זה חלק מהרצון שלו להחזיר את רוסיה להיות מעצמה עולמית

   הגב
 • ואן גוך

  א. הארי קיין שחקן גדול, אבל אלוף אמיתי זה רק ג'אימי וארדי. ג'אימי יכול להוביל את האריות לתואר בכדורגל אנגלי משובח.
  ב.אם אכן כולם יחרימו, ישראל תעלה?

  הגב
  • אלכס דוקורסקי

   גם לא בטוח...

   הגב
  • איציק

   אין סיכוי, גם בתחרות הלוזרים ישראל תיקח רק מקום שני.

   הגב
 • ניינר / ווריור

  קונה את התרחיש הזה עכשיו

  הגב
 • אביאל

  גיל שכחת עניין פשוט מאוד, אם פוטין רוצה אין לגרמנים איך לחמם את עצמם בחורף, לא רואה את מרקל מסכנת ככה בשביל חיסול של מרגל.

  הגב
  • החטיאר

   ישראל מעצמת גז, לא? אני רואה כאן הזדמנות פז-גז :-)

   הגב
   • אביאל

    לא מספיק כדי לחמם את כל אירופה.

    הגב
    • יואלזיניו

     לא דובר על התחממות כדור הארץ?

     הגב
     • Matipool

      טראמפ אמר שזה פייק ניוז. ראית איזה חורף עבר על צפון מזרח ארה"ב?

      הגב
  • איציק

   אתה מרמז שפוטין הוא זה שמחם את מרקל בחורף.
   תרזה מיי עלולה להיעלב.

   הגב
 • 7even

  גם ג'רי ג'ונס החליט ללכת עם הזרם כשזה התאים לו (בריידי)
  אבל כשזה פתאום פגע לו בכיס (עם זיק), הוא החליט לנסות לנהל מרד מדומה.

  או בקיצור - גם אם 100 מרגלים ייהרגו מחר במרכז לונדון בהתקפה כימית רוסית מהאוויר, המונדיאל יתקיים כרגיל כי הוא משרת את כל הצדדים.

  הגב
 • אלי

  אם אנחנו לא שם אז אף אחד לא יהיה ! גם דרך לקדם את הנבחרת.

  הגב
 • אלכס דוקורסקי

  האנגלים לא יחרימו, אבל עצם הטלת האחריות הישירה והרשמית על פוטין, מה שלא קרה, למרבה העצב, בעקבות הרעלת ליטביננקו, היא כבר בגדר חידוש.
  יכול להיות שחלק מהסנקציות על רוסיה, שנשיאה ייבחר לכהונה נוספת בעוד מספר ימים, יוחרפו. ייתכן שזה יעמיק שם את הבעיות הכלכליות השונות, אבל לבטח לא ימוטט את המשטר הרצחני של פוטין, שנהנה מתמיכה רחבה (בעיקר מחוץ לשתי הערים הכי גדולות), אפילו ללא צורך לפברק את תוצאות הבחירות.

  די מפליא ועצוב שפוטין נהנה גם מאהדה מחוץ לגבולות ארצו. הרבה אנשים נמשכים לטיפוס הזה של "המנהיג החזק", שפועל כראות עיניו (לכאורה, מתוך רצון להטיב עם מדינתו), ואינו חושש מתגובת מדינות המערב.

  הגב
  • אביאל

   אלכס - זה באמת מעניין, איך תמיד ימצאו מעריצים לדיקטטורים הרוסים, פעם משמאל והיום מימין, באמת פלא.

   הגב
  • shadow

   בני אדם הם חבורה של קופים, רק טיפה יותר מפותחים. גם קופים אוהבים מנהיג חזק. במונחים אבולוציוניים אנחנו עדיין תינוקות, כשנתבגר יהיה אולי יותר קל לנטרל מבנים מוחיים אינסטינקטיבים ששולטים בנו עוד מהימים שהינו על העצים.

   יש סיבה מאוד ברורה למה אנשים בוחרים מנהיג חזק. מאוד מפחיד שם בחוץ.

   הגב
 • מאירי

  רק אמש פורסם שוועדת החקירה של הקונגרס שללה את תיאוריית הקונספירציה על התערבות רוסית בבחירות, תיאוריה שהשמאל כה אהב לאמץ, מה שלא מפריע לבעל הבלוג להמשיך ולהשתמש בדבר.

  הגב
  • דורון

   זה פשוט לא נכון, היא לא שללה התערבות רוסית, למעשה היא הכירה בכך שהייתה התערבות רוסית אבל שללה את הטענות על שיתוף פעולה בין הרוסים לטראמפ

   הגב
   • NoOne

    וזה גם לא ועדת החקירה.
    זה רק חברי הקונגרס הרפובליקני שאמרו את זה .
    כמובן שהדמוקרטיה שיושבים בועדה אמרו הפוך

    הגב
 • בוב השקט

  למה שהאירופאים יסכימו לתת משהו בתמורה להתפשרות בריטית?
  כל המשא ומתן על יציאה מהאיחוד היא חד צדדית והבריטים יהיו חייבים להתפשר בסוף.
  מהרגע שהם הודיעו, הם בחוץ תוך שנתיים, ואם אין הסכם עד אז, הם יפסידו בענק

  הגב
 • צור שפי

  אחלה תרחיש אבל עד שהאיסלנדים הגיעו למונדיאל אתה רוצה לחרב להם?

  הגב
 • ואן גוך

  שאלת תם.
  למה כולכם כל כך שונאים את פוטין? כאילו מאיפה לכם הידע והבטחון שהוא כזה רשע ומרושע, למה אתם בוחרים לאמץ את הדעה של המערב באופן כל כך חד צדדי.
  אני לדוגמא בא מנקודת מבט אובייקטיבית, באופן כללי אני מאמין בעובדות ולא בסרטים הוליוודיים. ואני מסתכל 30 שנה אחורה. אני רואה כווית, עיראק, סומלי, אפגניסטן, סרביה, אני רואה אלימות, כוחניות, כיבוש הרג והרס.
  ואז אני מסתכל על פוטין, ומה אני רואה? אוקראינה? כמה אנשים נהרגו באוקראינה? אבל לכולם פה היה מה להגיד כאילו הם מומחים להיסטוריה סובייטית, כאילו הם יודעים משהו. קרים זאת רוסיה תמיד היתה ותמיד תהיה, זה שחרושצ'וב בלילה אחד שמח החליט להעניק אותה במתנה לאקראינה כמחווה חסרת משמעות לא משנה את העובדה ש90 אחוז שם רוסים. תסתכלו על מספרים כמה אנשים הרגו הרוסים וכמה האמריקאים. פעם אחת תחשבו על הזווית הזאת, כי זאת עובדה, כל השאר זה פרשנויות.

  הגב
  • אביאל

   רומן - אנחנו חיים במאה ה21, מה לעשות שאנשים לא אוהבים דיקטטורים ורוסיה היא כזאת לפי מרבית הקריטריונים. אז פשוט מאוד מנהיג שעושה מעקף חוקתי כדי להחתמק מההגבלה על משך הכהונה הוא דיקטטור, העלמות סיטונאיות של כל דבר שמריח מאופוזיציה, חיסולים של כל מי שמדבר נגדו, סגירה של מירב העיתונות החופשית במדינה, ירידה חדה באיכות החיים וגם במשך החיים של הרוסי הממוצע ורק השבוע קיבלת הפעלה של נשק כימי בתוך פאב באנגליה כדי לחסל מרגל שבגד (או מה שהוא לא היה) ועל הדרך לסכן מאות בני אדם חפים מפשע.

   ועוד לא התחלתי לדבר על הרצון התמידי לערער את כל המערכת הבינלאומית.

   בקשר לקרים, אכן זו טריטוריה רוסית ומרבית התושבים רוסים, אבל מה בין קרים למזרח אוקראינה ? למה פוטין שולח לשם שכירי חרב ? ההתפשטות הזו לכל מקום בו יש מיעוט רוסי היא בדיוק מה שהנאצים עשו בצ׳כיה, באלזס לורן ועוד.

   עוד כמה דברים, הלאמה סיטונאית של חברות דרך רציחות בכל הגלובס, תמיכה ברב המרצחים אסד, ההתערבות בבחירות בארה״ב, בגרמניה ובצרפת, תמיכה בבדלנים באבחזיה, במולדובה באז׳רבייגן, בניית כורים גרעינים לאיראן, עצירה דרך וטו באו״ם על סנקציות נגד צפון קוריאה או סוריה.

   הגב
   • ואן גוך

    דיקטטור? למה זה רע? זה סובייקטיבי.
    דבר איתי במספרים אביאל, ירידה באיכות חיים של הרוסים? לא בטוח בכלל. הומואים? יש לי חברת ילדות לסבית מוצהרת במוסקווה, אף אחד לא רודף אותה. איזה קשקושים אלה ביחס למה שאמריקה עשתה בעיראק ואפגניסטן. היא פשוט החריבה 2 מדינות גדולות שאין להן שום קשר אליהם. הזוי שאתם כל כך עיוורים.

    הגב
    • אביאל

     רומן - דיקטטורה זה סובייקטיבי ? באמת שלא הייתי טורח, אבל אני לחוץ מהמשחק מול ברצלונה ומעדיף להעביר כאן את הזמן עד המשחק (עכשיו שאני רואה באיזה הרכב התקפי ברצלונה עלו אז בכלל, אז בדיקטטורה, אין הפרדת רשויות, כל העוצמה היא בידיים של בנאדם אחד (או קבוצה), בלי כמעט אפשרות לשנות זאת (כמו המצב ברוסיה), ככה שההחלטות מתקבלות רק למען האינטרס של המנהיג ולא למען האינטרס של העם, בדיקטטורות נפוצות תופעות כמו חיסולים, משטרה חשאית ללא ביקורת, העלמת אופוזיציה או כל התנגדות שנראת ככה בעיני השלטון, שחיתות עצומה, כלכלת שוק חופשי מוגבלת וכפופה לרצונות השלטון וזה באמת רק קצה הקרחון.

     כן, תבדוק, יש ירידה בתוחלת החיים ברוסיה, ברוסיה תוחלת החיים לגברים היא 64 (פחות מקמבודיה ותימן) והממוצע הכללי הוא 71, פחות ממצרים, ברוסיה נולדים כמו במערב (2 ילדים למשפחה) אבל מתים כמו בעולם השלישי, מאז נפילת ברה״מ, אוכלוסיית ארה״ב, אירופה וסים צמחו במספרים דו ספרתיים, ברוסיה יש ירידה בכמות האוכלוסיה של 5% ותודה למוסלמים שמביאים ילדים. מקום חמישי בעולם בשיעור התאבדות, שיעור מוות מסמים גבוה מאוד, יותר מדרום אמריקה, 16 הרוגים מתוך 100 אלף כתוצאה מאלימות, זו רמה של מלחמת אזרחים. מקום ראשון בשיעור הגירושים בעולם, רק 15% מתחת לגיל 15 (בסין זה 22% !! עם פיקוח !!), זה אומר עתיד לא משהו בכלל, אחד מכל 70 ילדים חיי בבית יתומים, מקום ראשון במערב בפער גדול. להמשיך ?

     לא הבנתי למה ארה״ב קשורה לעניין ? אבל נסכם את זה ככה, אם מחר רוסיה תפתח את שעריה אני בספק אם פליט אחד יגיע אליה, אם ארה״ב תפתח את שעריה חצי מכדור הארץ בדרך לשם, הוכחה יותר טובה מזה לא תמצא.

     הגב
     • איציק

      מה רע בכך שתוחלת החיים ברוסיה נמוכה?
      למי זה רע?
      היה לך יותר טוב אם היו יותר רוסים?

      הגב
      • אמיתי

       רוסים פחות. רוסיות אבל

     • ואן גוך

      כי אתם נוהגים להשמיץ את רוסיה ולהלל את ארהב. ואני אומר דבר פשוט מאוד, שתי מדינות עם אותו כח צבאי בערך, האחת במשך 30 שנה טובחת בכל העולם, זורה הרס וגונבת משאבי טבע, והשניה מרעילה מישהו בלונדון.

      הגב
   • ואן גוך

    כל הדברים שאתה אומר אתה מספר בניחוח אנטי רוסי, הרי אפשר להגיד את אותם הדברים לפחות על כל המזימות שאמריקה רוקמת בעולם. בשם השם יודע מה ובחסות מכונת התעמולה של הוליווד. תהיו אובייקטיביים תשוו מספרים. אמריקה שוחטת את המזרח התיכון שנים על גבי שנים, אמריקה הטילה פאקינג פצצת אטום, על עיר(!!!), שאני אחזור על זה שוב? אמריקה הטילה פצצת אטום על עיר(!!!). הכל מותר להם בשם הדמוקרטיה ואתם בולעים את זה. רוסיה רחוקה מלהיות טלית שכולה תכלת אבל אם אתה מחפש את ראש השטן סתכל מערבה מעבר לאוקיינוס האטלנטי.

    הגב
    • NoOne

     היתרון הגדול של רוסיה זה הזונות.

     הגב
     • ואן גוך

      אני לא ממש מבין למה התגובה הזאת לא נמחקת.
      אתה איש עלוב.

      הגב
 • ברקוביץ

  אתה יודע כמה נהרגו בצ׳צ׳ניה?

  הגב
  • ואן גוך

   צ'צ'ניה זה לא סכסוך בינלאומי. צ'צ'ניה היא חלק מרוסיה.

   הגב
   • איציק

    אז בתוך הבית מותר להשמיד את האוכלוסייה?
    אני כרגע לא שואל מי אשם, רק שואל האם טווח בתוך המדינה ככלל זה בסדר כי זה לא עניינו של אף אחד. פשוט אני מנסה לנקות את סטלין, אחרת עדיין יש לי איתו דיון בקשר לסבא שלי ואני רוצה לסגור את זה בטוב.

    הגב
 • ברקוביץ

  אז זה בסדר

  הגב
 • אסף the kop

  אני לא חושב שמעורבות רובית כזאת או אחרת הביאה לבחירתו של טראמפ. אני חושב שהדעה הזאת בעצם מזלזלת בציבור הבוחרים האמריקאי.

  הגב
  • אביאל

   עזוב נו, אנשים בטוחים שכמה אלפי חשבונות טוויטר, פייסבוק ובאנרים בכמה מיליונים יכולים לשנות את דעת הקהל, אם היה לזה השפעה כל כך חזקה אין שום מדינה בעולם שלא היתה עושה בזה שימוש, במקום לקנות מטוס אחד אתה יכול למנות ראש מדינה שנוח לך.

   הגב
  • גיל שלי

   אף אחד לא חושב שפוטין מינה את טראמפ, כולם יודעים שפוטין עובד קשה כדי לעשות בלגן איפה שהוא יכול.

   הגב
  • אלכס דוקורסקי

   מסכים. זה קודם כל זלזול בתבונה הכי בסיסית ובכושר השיפוט של הציבור בארה"ב.
   התערבות בענייניה הפנימיים של מדינה זרה היא מעשה חמור, אבל היא כאין ואפס לעומת יתר הפשעים של נשיא רוסיה.

   הגב
   • אוהד

    כאילו האמריקאים (וגם האירופאים, ומי לא) לא מתערבים בענייניה הפנימיים של מדינה קטנה אחרת מוקפת אויבים.

    הגב
    • אמיתי

     מה זה מתערבים- ממנים לה צוללות מטוסים והשד יודע מה. סהכ השוואה במקום

     הגב
 • אופיר ממן

  מה שאתה מתאר חמור מאוד, מכיוון שיש לי כרטיסים למשחק של ארגנטינה מול ניגריה.

  הגב
  • ואן גוך

   גם לי :-)

   הגב
   • matipool

    רומן - דווקא מסי וארגנטינה? לא מתאים לך.
    חשבתי עליך יותר בהקשר של אנגליה, הסקנדינביות וכו'.

    הגב
    • ואן גוך

     יש לי קרובים בערים הגדולות.
     הבעיה במונדיאל הזה ברוסיה שרוסיה זה חצי עולם ומה שלא מוסקווה וסנקט פטרסבורג פשוט לא נגיש בקלות ואני עם אישה ותינוק שם. כל המשחקים של אנגליה בחורי תחת.

     הגב
     • אופיר ממן

      מ-ה א-ת-ה א-ו-מ-ר?! אז אנחנו נפגשים בסט. פטרבורג?

      יש לי טיסה מהארץ יום לפני המשחק (אאל"ט) למוסקבה ומשם לסט. פטרבורג באירופלוט. יש מצב שאנחנו טסים יחד?

      הגב
      • ואן גוך

       אין לי עדיין כרטיסי טיסה. יש לי כרטיסים גם ל גרמניה מקסיקו ופוגטוגל מרוקו, הבעיה שזה מתפרש על הרבה זמן ואני מנסה להחליף את ניגריה בארגנטינה איסלנד.

 • זיגי

  לא הבנתי על סמך מה אתה עושה את הדילוג ממעורבות רוסית בבחירות בארה"ב לזה שהם באמת הצליחו להשפיע על התוצאות ובסוף גם להצהרה שיש לפוטין השפעה על טראמפ...

  הרי לאורך השנים ארה"ב עצמה התערבה במערכות בחירות, זה ממש לא אומר שהמעורבות השיגה את התוצאות ובטח ובטח לא מבטיח איזושהי השפעה על הממשל שנבחר

  הגב
  • זיגי

   יותר מזה, הגיונית אין סיבה להניח שלא היה ניסיון רוסי להשפעה על הבחירות בארה"ב גם לפני 2016, וסביר להניח שב-2008 או לפחות ב-2012 ההשפעה הזו כוונה לבחירה של אובמה, שבדיעבד מסתבר כנשיא נהדר לרוסיה שסייע לה מאוד לחזור למרכז הבמה העולמית באזורים מסוימים בעולם

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *