הפסד להפועל חיפה

השמרנות של ג'ורדי וחוסר היכולת שלו להגיב למתרחש הם המקור לבעיות האמתיות של מכבי

התמונה באדיבות האתר הרשמי של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב.
אנחנו חשבנו שיצאנו מתוסכלים מהנצחון על מכבי פתח תקווה, אתמול קבלנו שידור חוזר למשחק מול מכבי פ"ת, אך התסכול הוא אמיתי וחד.

אתמול נפל לי האסימון. הנזק הגדול ביותר מפתיחת העונה של מכבי הוא הפחד של ג'ורדי לבנות דברים נוספים. כמה משחקים העונה נצחנו כאשר הסרחנו את הדשא בכדורגל שלנו? דווקא בחודשים הראשונים, עד למשחק ההוא בטרנר, מכבי פיתחה סוג של התמחות בכך. הרבה יאמרו שנצחנו יריבות מצחיקות בשלבים המוקדמים באירופה, אבל ספק אם היריבות האלה היו פחות טובות מאשדוד, רעננה, אשקלון ואחרות. עדיין ידענו לנצח בחוץ קבוצה יוונית, קבוצה אוסטרית, ובלי כדורגל, כלומר בדיוק מה שחסר לנו היום. ידענו לתת גול לא מתוך דומיננטיות, ידענו לא לספוג שערים, לעזאזל אפילו שני גולים מקרן הבקענו, האחד קרן של אצילי שתורגם לשער באמצעות שחקן היריבה, והגול המכריע של שרן שהעלה אותנו לשלב הבתים באירופה.

הקבוצה שיש לנו מאז ינואר היא אולי טובה בהרבה מבחינת הכדורגל שלה, כאשר היא משחקת את הכדורגל שלה, אבל היא קבוצה שיודעת לנצח רק במצב צבירה אחד. הקבוצה הזאת יודעת לנצח רק כאשר היא מתרגמת את הרגעים הדומיננטיים שלה, לשערים. הקבוצה הזאת לא יודעת להבקיע כשהיא לא דומיננטית בלחץ, כשהיא לא שולטת במשחק, כשהיא לא מייצרת רצפים שלה התקפות בחלק המגרש של היריבה. כל הציניות שאיפיינה את ג'ורדי במוקדמות ליגת האלופות איבדה את מקומה, כיום אנחנו קבוצה של מצב צבירה אחד, וכשהמצב הזה לא מתקיים, אנחנו לא יודעים לנצח.

*

החצי הראשון אתמול היה דומיננטי ברמה של החצי הראשון מול מכבי פתח תקווה, החצי הראשון מול אותה הפועל חיפה, החצי הראשון מול בית"ר בטדי, החצי הראשון מול באר שבע, יודעים מה, נזרוק גם את החצי הראשון מול מכבי חיפה בנתניה. רק מול באר שבע נצחנו את המשחק כאשר לא הבקענו שני שערים בחצי הדומיננטי שלנו. אתמול הגענו למצבים שהיו צריכים להקנות לנו שקט נפשי לחצי השני, אבל וידאר וריקן החמיצו, והשער השני לא הגיע. ואז עלינו לחצי השני.

רבים מדברים על חוסר התגובה של ג'ורדי לדקות המשחק בהן נראה היה שמכבי נלחצת ומאבדת שליטה במשחק, וכמובן אלו אמירות נכונות. ג'ורדי כמו בין משחקים, לא יודע להגיב כשהמצב עדיין שפיר. הוא מגיב רק לתוצאות לא טובות, ראינו את זה בהבדל בין הגישה למשחק מול רעננה לאחר משחק לא טוב בעכו, אבל תוצאה טובה, לבין התגובה לקראת המשחק מול הפועל חיפה, לאחר הפסד מול רעננה, במשחק שהיה טוב בהרבה מהמשחק מול עכו. אתמול עלינו לחצי השני והתגובה היחידה של ג'ורדי לדקות שניתן לתאר אותן רק כאובדן עשתונות היתה העברת ניק בלקמן מאגף ימין לאגף שמאל, ושינוי התפקוד של דור מיכה משחקן כנף לשחקן שאמור להוציא את ההתקפות מאמצע המגרש.

מכבי של פתיחת העונה ידעה לעבור דקות רבות במצב של בונקר מעשי (שחקן הבונקר הטוב ביותר שלנו הוא ארון שוינפלד, אולי המצטיין של מוקדמות ליגת אירופה), ולא היתה צריכה את הכדור כדי להרגיש נח במשחק. אבל מכבי הנוכחית לא יודעת להתמודד עם מצב בו אין לה יתרון מהותי בכדורגל. ראיקוביץ' אתמול היה לא מרוכז למעשה מפתיחת המשחק. השער שקיבל הוא שער ששוער ברמתו או הרמה בה היה אמור להיות, לא צריך לקבל. אבל מה עם גולסה? לחיפה יש שני שחקנים עם בעיטה טובה מרחוק, פלוקצ'נקו ותמאש. למה גולסה נותן לפלוקצ'נקו להתנהל על מי מנוחות שלושים מטר מהשער, בלי ללחוץ אותו? בלי להפריע לו להכין את הבעיטה?

*

השער של פלוקצ'נקו גרם לג'ורדי להגיב. כמו במשחק מול אשדוד, ג'ורדי עבר ל4:3:3, כמו במשחק מול אשדוד כל מה שקבלנו היה בלגן במגרש, שום דבר טוב לא צמח מהמעבר הזה, כמו שלא קרה במשחקים קודמים בהם ג'ורדי ביצע חילופים כפולים בדקה ה65-70. זה קרה באשדוד, זה קרה מול אשדוד בנתניה, זה קרה מול מכבי פתח תקווה במושבה, זה קרה מול בני יהודה במושבה, מה שלא קרה באף אחד מהמשחקים האלה הוא שער שהקבוצה כובשת בעקבות הצעד הזה של ג'ורדי.

*

ג'ורדי טוען שחסר לנו שחקן הכרעה, אני שואל מה קורה עם אצילי, מה קורה עם קניוק, אצילי היה אמור להיות שחקן ההכרעה שלנו השנה, למה ג'ורדי לוקח את הזמן בשילוב שלו חזרה? קניוק היה אמור לשפר את המצבים הנייחים, למה בדקות ההכרעה אתמול דסה הרים את הקרנות מצד ימין, וריקן ביצע את המצבים הנייחים עד שיצא? הסיבה שבאר שבע ובית"ר יודעות לנצח משחקים בהם הן משחקות רע, היא שבאר שבע ובית"ר יודעים לתרגם מצבים נייחים לשערים, ולא נלחצות מכך שהן משחקות רע. ג'ורדי לא טרח להתכונן למצב הזה, לכן אנחנו לא מנצחים משחקים כאלה.

*

כדי לזכות באליפות צריך לקרות אחד משני הדברים הבאים. האפשרות הראשונה, שמכבי תהיה הרבה יותר טובה מהיריבה בכל המשחקים שנותרו. כדי שזה יקרה, מכבי צריכה להגיע למצב כושר גופני בו היא מסוגלת ללחוץ את כל המגרש במשך תשעים דקות, קשה לי לראות את זה קורה. כמובן אם נבקיע שני שערים בדקות בהן אנו לוחצים, אז אפשר לבנות על נצחונות גם עם כושר גופני לשישים דקות כאלה. כל קבוצות הכדורגל בעולם יודעות לשנות קצב, כולן חוץ ממכבי.

האפשרות השניה היא שמכבי תשלב את הציניות של פתיחת העונה עם הכדורגל שלמדה לשחק. בשביל זה צריך, ואני יודע שתצחקו, אבל כן צריך את שרן על המגרש. חשוב מכך, מכבי חייבת את אצילי. אצילי הוא השחקן היחיד שיודע לייצר שער בעצמו, הוא שחקן ההכרעה היחיד שיש לנו, לפחות בפוטנציה. הלוקסוס של להחזיר אותו לאט לאט, הוא לוקסוס שלא יכולנו להרשות לעצמנו. השמרנות של ג'ורדי הורגת אותו. חוסר היכולת שלו לשנות כאשר דברים נראים טוב, הוא המקור לבעיות האמיתיות של הקבוצה שלנו. עכשיו הדברים כבר לא נראים טוב, לפחות זה יכריח אותו לשנות.

תסריט דמיוני על החרמת מונדיאל
השכר ושברו

תגובות

 • ויכסלפיש

  ציינו אתמול בשידור שמכבי לא כבשה העונה שום שער ניצחון בעשר הדקות האחרונות, ואז ראיתי את הבעיטה של דוידזאדה ליציע לקראת הסוף

  הגב
  • גיל שלי

   זאת עוד היתה פחות או יותר הפעולה הכי טובה של דווידזאדה מאז אוקטובר

   הגב
   • עידו

    אני חושב, שווה לבדוק את זה, שדור פרץ שתה לדוידזאדה את המוג'ו.
    אין הסבר אחר למה שקרה לשני השחקנים האלה.

    הגב
  • בלייק

   גם אני שמעתי את הנתון הזה. חבל שהוא לא ממש אומר כלום כשהוא מוצג לבדו.
   כמה פעמים מכבי היתה העונה במצב של שיויון ב- 10 הדקות האחרונות?

   הגב
 • ניינר/ווריור

  הדאבל הוא של ביתר השנה. המשחק אתמול היה עוד פיסה בפאזל הזה

  הגב
  • צור שפי

   ואז אפשר יהיה לזרוק לפח את כל התיאוריות על חשיבות הניהול, סדר וניקיון וכו'

   הגב
   • אורי

    שטויות
    גם אם ביתר תיקח אליפות זו עדיין אליפות אחת בעשור, (בעונה שהגדולות מפשלות) בניגוד ל9/10 אליפויות שיקחו הקבוצות המסודרות

    בדיוק כמו שאליפות של קרית שמונה/לסטר לא אומרת שאפשר לזרוק לפח את התיאוריה שכסף גדול מביא תארים

    הגב
    • יואב

     הכי חשוב זה אופק. למכבי יש.

     הגב
    • מיגל

     אז איך אתה מסביר שקבוצה מסודרת כמו מכבי ת"א לא לוקחת אף תואר כבר שלוש שנים בליגה נחותה כמו הליגה הישראלית עם תקציב של בערך פי 2 מהבאה אחריה ?
     גם ביתר טופ 3 כל השנים האחרונות עם חמישית מהתקציב של מכבי.
     אולי טביב מנהל מערכת של קבוצת כדורגל יותר טוב מצוות המוחות של מכבי שדורך במקום בערך מאז העזיבה של זהבי ?
     מגרף ההתקדמות של הקבוצות אני דווקא מהמר שהסיכויים של ביתר של טביב לקחת אליפות שנה הבאה יותר גבוה משל מכבי ה"מסודרת"

     הגב
     • אורי

      את 5 האליפויות האחרונות לקחו 2 הקבוצות הכי מסודרות, עם התקציב ה1 ו3 בגודלו

      בית"ר אוי טופ 3-4 אבל בשנתיים האחרונות ב-20 בערך ממקום ראשון
      גם השנה אף אחד לא היה מדבר על ביתר אם מכבי ובש לא מאבדות כ10 נק שלא איבדו בשנים הקודמות

      הגב
     • יואב

      מיגל,
      שמח בחלקך. אני נינוח מאד עם שלי.

      הגב
 • חיים

  ג'ורדי מקובע, לא מגיב, קופא. גם כשמובילים צריך לדעת ליזום וליצור. חוץ מזה שהסגל לא מספיק טוב כי אין מי להכניס מהספסל שישנה משחק. לא ברור לא אצילי וקאניוק לא היו בסגל אתמול ולמה בטוקיו היה בחוץ ויצחקי בפנים, טוקיו יכל להחליף את גולסה שהתעייף מאוד בדקה 60, כנל ריקן(חילוף שבוצע). ההתנהלות המקצועית לא ברורה בכלל.

  הגב
 • עידו

  מסכים במיליון אחוז לעניין אצילי כשחקן הכרעה. יושב ג'וקר על הספסל שעשה לא מעט גולים מכלום יחסית לדקות שלו, ולא מכניסים אותו.
  איך רודריגז עדיף עליו? או עטר שהשמיד את המשחק.
  עוד דבר, אתמול הפסידו לנו את המשחק שני הזרים היקרים, שלדעתי לפחות אחד מהם יישאר פה גם לעונה הבאה. פשוט כי לא נצליח למכור. וידאר בהחמצה נוראית וראיקו שפשוט לא הגיע. (וג'ורדי גמר סופית כשהוא צעק להגנה לא למסור לו אחורה, לפי הטלויזיה).

  הקבוצה הזו תפסיד (או לא תנצח) כל משחק שג'ורדי יתן לה תירוץ לעשות כן. תלונות על השעה, לחץ מוגזם וריב קטן עם מאמן יריב, בכיינות על שיפוט. כל תירוץ של ג'ורדי לבעוט בדלי - והשחקנים בועטים.
  לדעתי זו תוצאה של שינוי התפקוד של ג'ורדי. פעם הוא היה יכול לברור את ההתנהלות שלו מול השחקנים טוב בהרבה. היום הוא שם, מולם, לטוב ולרע. וכשהוא רע, אז גם להם מותר.

  העונה הזו עוד יכולה להיגמר באליפות. אבל היא גם יכולה להיגמר במקום רביעי. וזה בטח לא קביל.

  הגב
  • גיל שלי

   הבנתי שאתמול שורה לא היה זה שחימם אותו לפני המשחק, לא יודע מה בדיוק קורה שם, אבל ראיקו אתמול היה במצב צבירה לא מרוכז מתחילת המשחק, הוא פשוט לא היה שם אתמול

   הגב
 • רועי

  אתמול נגמר הסיפור.
  קבוצה מאוד שברירית ולחוצה.
  הקבוצה הזו לא בנויה לרדוף אחרי קבוצות.

  הגב
 • דונאדוני

  גיל... יש לי הרגשה שיש עליהום מיותר על ג'ורדי (לאו דווקא אתה אלא בכלל). יש השנה המון קבוצות טובות והליגה מאד שוויונית.
  לא כל דבר תלוי בג'ורדי או במכבי. יש גם מתנגד ממול.
  לא כל פעם שהקבוצה לא משחקת טוב זה בגלל שהיא עשתה משהו לא טוב. הפועל חיפה יכולה לגרום למכבי לשחק ככה גם אם מכבי משחקת במערך נכון עם השחקנים הנכונים.
  זאת בכלל גישה שגויה שהרבה פרשנים נוטים להשתמש בה: "מה אנחנו עשינו נכון/לא נכון". יתכן וג'ורדי ניהל את המשחק מצוין, אך ממול לא עומדים פראיירים. מחצית ראשונה אתם טובים, מחצית שנייה הם. משחק שוויוני בין קבוצות שהוכיחו שהן די שוות השנה. לא צריך ישר להסיק מכך שנעשו טעויות טקטיות קשות.

  זה בעיקר בולט כשאנחנו מנתחים מה נבחרת ישראל עושה לא נכון מול נבחרות אחרות, או מה מכבי סל עושה לא נכון מול קבוצות חזקות ממנה. לפעמים תעשה הכל נכון ועדיין תראה כמו קבוצה בינונית. אולי השיא שלך (של מכבי, לא שלך חלילה) זה להיות בינוני, וחוששני שזאת מכבי של השנה. בסך הכל שלה היא די בינונית (ואולי בזה גורדי יותר אשם מאשר בניהול המשחק שלו).

  הגב
  • גיל שלי

   כתבתי היום פוסט על המשחק, אבל למעשה כתבתי על העונה. זה לא העניין של טעויות טקטיות בתוך המשחק, מכבי מאז דצמבר היא קבוצה של שיטת משחק אחת, צורת משחק אחת, וקצב אחד. כל הוורסטיליות שהיתה (אמנם לצד כדורגל הרבה יותר גרוע) בקבוצה שלנו נעלמה, והמחיר הוא שאנחנו לא מצליחים לקחת נקודות במשחקים בהם לא הכל מושלם, אנחנו ממש לא מספיק טובים כדי לקחת נקודות רק במשחקים מושלמים שלנו, ולהיות אלופים

   הגב
 • אחד העם

  מעבר לכל הדברים המאלפים שנכתבו, אתמול צפה ועלתה הנחיצות לשני בלמים טובים שישחקו לצד טיבי בעונה הבאה.
  לא שרן ולא יובל ולא הזר הנוכחי. שני קיליינים (ביחס לליגה שלנו) שלא עוברים אותם. בטחון בהגנה זה בטחון בקבוצה כולה. באשר לנפילה במחצית השניה, לזה בדיוק נדרש מאמן, למציאת פתרונות. תחליפים לשחקני מפתח שיש להם בעיית כושר/עייפות מצטברת/התקפי חרדה, מתוך הסגל הקיים. שיפור החדות בנגיעה האחרונה, כדי שנגמור מחציות כאלו עם 4:0 ולא עם 1:0, כי אין לנו את זה במחצית השניה. אצל סוזה במשחקים נגמרו, ברובם, בדקה העשירית.

  הגב
  • אלעד

   באבין היה אתמול מהיותר טובים.
   או פחות גרוע.

   הגב
   • אחד העם

    אתמול.
    הוא לא גרוע, אבל אנחנו צריכים מצויינים ומהירים, צריך להשקיע כסף והקצאת זרים בשני בלמים זרים מעולים, כדי ששאר הקבוצה תרגיש בטוחה כשהיא עולה לתקוף ולא יביכו אותנו במתפרצות ומשחק מעבר חכם. אישית התרשמתי מקמארה., אבל רק לצידו של טיבי ועוד בלם בכיר , מין קרלוס צעיר ומהיר שיהיה הבלם האמצעי והמכוון של הקו האחורי. אז אפשר להחזיק דסה וטוואטחה ולתת להם להשתולל על הקוים.

    הגב
    • יואב

     בלמים מהירים זאת לא חיה שנוחתת כאן. רק אומר. זאת אשליה שמתנפצת כל פעם מחדש. בלם מהיר בצורה סבירה יקושש פרנסה במקומות טובים יותר.

     הגב
     • אחד העם

      אסתפק בקרלוס צעיר או ויטור בריא

      הגב
      • יואב

       זה בוודאי. אפילו בפוליקארוב(:

 • Ollie Williams

  ג'ורדי כהרגלו בחילופים שגויים ומאוחרים. (גולסה ו-וידאר היו חייבים לצאת, ולא ריקן ובלקמן)
  כל השחקנים הסריחו את המגרש בחצי השני. טיבי ופרץ היחידים שקצת פחות.

  היית חושב שאחרי 7 בעיטות בדלי העונה אולי כבר למדו משהו. הדבר הכי עצוב הוא שכל הדברים האלה חוזרים שבוע אחרי שבוע.

  כנראה שבסופו של דבר ולמרות השדרוג האישי, קבוצה שדור מיכה הוא הקפטן שלה תמיד תהיה פריכה ברגע האמת. אפס מנהיגות

  הגב
  • אלעד

   אכן,
   דור מיכה - כך נראית מכבי ת"א.
   דקה של גאוניות ועוד 89 של אפרוריות.

   הגב
 • ברק

  גיל אני מסכים עם כל מילת ביקורת על ג׳ורדי. יש לי אליו המון הערכה על בניית שושלת בעידן פוסט-נמני, ונזכור לו את זה בהיסטוריה של המועדון עוד שנים קדימה, אבל חסרה לי התייחסות לאחריות של השחקנים.
  נשגב מבינתי ההבדלים התהומיים בין המחציות, מאניה דיפרסיה של עונה שלמה באה לידי ביטוי גם במיקרו של המשחקים עצמם. אותו מערך, אותם שחקנים, רק עם 15 דק מנוחה בחדר ההלבשה בין לבין, ופוף... זו לא אותה קבוצה.
  אז נכון, לא מגיב, קופא וכו. אבל איפה השחקן שיחזיק את כולם מהצווארון, ייתן את הסטירה המצלצלת ויחזיק את העסק על המגרש?
  כל הדרך חשבתי שהסגל של מכבי השנה טוב בלפחות רמה אחת מעל כל הליגה, כולל ב״ש. עדיין אני חושב כך. אם לא ניקח, זאת האליפות הכי מבוזבזת שלא לקחנו (ואני לא זוכר תקדים כזה במכבי. זכורה לי חיפה של 94/95 שהיתה משמעותית מעל הליגה ולא לקחה בסוף מול הקבוצה האפורה של גרנט. והנה הקבוצה של גרנט חוזרת בדמות ב״ש של בכר, עם גניבה פוטנציאלית של אליפות. אייבינדר יהיה בתפקיד אלון ברומר?

  הגב
  • גיל שלי

   אין ספק לשחקנים יש אחריות כבדה לכך, אבל ניסיתי לנתח מה גורם להם לאבד את הכל, וזאת התוצאה שהגעתי אליה

   הגב
  • אלון3131

   מסכים.
   אתה לוקח את ההרכב החזק של מכבי מול בש וביתר וב80 אחוז מהעמדות היא עדיפה בבירור.
   סגל מבוזבז שצריך לקחת אליפות ב10 נקודות פער.

   הגב
 • ערן (המקורי)

  גורדי, לבטח בעונתו הראשונה על הקוים, פשוט לא מספיק טוב כדי להיות מאמן של מכבי.
  וזה לא מפתיע בהתחשב שבחר ועסק עד עתה בקריירה של מנהל מקצועי- תפקיד מאד שונה ממאמן.

  הגב
 • צהוב כחול 49

  בפעם האלף ראיקו ראיקו ושוב ראיקו הבלוף הגדול ביותר בתקופת קרויף שוער שאחראי באופן ישיר לאיבוד שלוש עונות

  הגב
 • yaron

  אנחנו מכבי, אנחנו לא מתכופפים :-)

  מסכים לגמרי עם האמירה שלך ש"אנחנו קבוצה של מצב צבירה אחד, וכשהמצב הזה לא מתקיים, אנחנו לא יודעים לנצח."
  לא יודע למה זה ככה אבל אין ספק שזה המצב.

  הגב
 • איציק

  אני לא בטוח שבעיית מכבי היא אי יכולת להכריע בחלקים החלשים. הבעיה היא למה יש נפילה בחצי השני, מה לא מסתדר, וזה לא שהקבוצה השנייה פתאום הכניסה סופרמנים.
  עניין אצילי לדעתי אמור להיות לא ענייני מבחינתך. אתה ביקרת את באר-שבע שמחזירה שחקנים מוקדם מידי ואצילי (לזיכרוני) היה הדוגמה איך נותנים לשחקן להתאושש ולחזור מוכן. האם הפסד אמור לשנות תפיסה זו? אם כן, אז גם מניעת הפסד היא סיבה טובה ומכשירה את מה שבאר-שבע עשתה רק עם יותר שקיפות ממה שמכבי עושה עם אצילי.

  הגב
 • Gil - Zimbabwe

  איך יש כאלו נפילות בין שתי מחציות?
  ראיתי רק את הראשונה, מכבי שיחקו טוב מאד. לא מבין מה קרה? יש בעיה מנטלית?

  הגב
 • יואב

  אני מאד מקווה שההכנות לעונה הבאה יחלו מוקדם. הכל היה לחוץ מידי השנה כבר מהשניה הראשונה. מיטש פה ואני משער שיש לו סיבה. רוצה יורדי? סבבה. רוצה כוורת אחרת? סבבה. רק להחליט ולממש מוקדם.

  הגב
 • עדי

  אתמול הבנתי שזה לא יקרה העונה.
  לצערי, קבוצה שחוטפת גולים כאלה, עם אופי חלש, ללא מנהיג אמיתי על המגרש, ללא מאמן שמגיב בזמן ופוחד לעשות שינוי, ללא מגרש ביתי ששווה עוד כמה נקודות, ושלא מסוגלת לתרגם שליטה טוטאלית לגולים - קבוצה כזאת לא יכולה לקחת אליפות.

  הגב
 • השמן

  עונה מתסכלת מאוד, יכולים להאשים רק את עצמנו.
  מסכים בגדול עם כל מה שנכתב. לא רואה את זה קורה העונה, אשמה גדולה מאוד לג'ורדי, אשמה לא קטנה גם לשחקנים חסרי האופי.
  אין לי כוחות לחפור יותר מזה.

  הגב
 • ישרון

  מעניין, לא ראיתי אותכם מספיק אבל התזה שלך הגיונית בעניי.
  מה שאני לא מבין זה את התגובות כאילו מכבי יצאה מהמרוץ, 5 הפרש שיש לכם עוד 5 מפגשים ישירים ו-4 שחייבים לקחת. בתכל'ס תוצאות המחזור זה שב"ש ובית"ר לקחו 3 מתוך ה-12 שחייבים לקחת ומכבי הפסידה מפגש ישיר, תיקו בטרנר שבוע הבא פלוס ניצחון שלכם ואתם חזק בתמונה.

  הגב
 • funfun

  מסכים עם כל מילה על ג'ורדי - מקובע ומגיב באיחור מטריף את הדעת שאין לו שום סיבה הגיונית רציונאלית.
  ואני מדבר על לפני שקיבלנו את השער
  לגבי ראייקו לצערי הכתובת הייתה על הקיר ומבחינתי, ואני יודע שגיל שלי מעריץ גדול, אבל שיילך לקבוצת פרימייר ליג הוא והמנותחת שלו
  ראבאק - עונה ראשונה - שכר לימוד
  עונה שניה - לא רוצה אפילו להזכר בגולים המכריעים שבישל לב"ש
  העונה הזו - אתמול סופית הוא הרג אותה. לבד.
  הוא ניסה כבר קודם אבל לא הצליח עד שפלקושנקו שלח לו את הבעיטה לצד הקרוב אליו , בגובה הכתפיים , והוא הדף כמו נערה רפוית שרירים לכיוון הלא נכון
  אני באמת מאמין שלמכבי קבוצה לפחות שווה למובילות כרגע (אם לא טובה ועמוקה יותר) אבל זה לא יקרה יש לנו נטייה חמורה להתאבד תוך כדי שידור חי :-(

  הגב
  • עידו

   ההתאבדות היא קבוצתית. ראיקו היה רע ואשם אתמול, והוא עדיין השוער הטוב בליגה שגם הציל אותנו לא מעט, ולא מזמן.
   מבין את הזעם כרגע, אבל אנשים מאבדים את זה לגמרי ומפילים עליו הכל.
   לצערי, ולצערו של ראיקו - הוא כנראה עדיין לא מספיק טוב כדי לצאת לקבוצה אירופאית שתשלם עליו את מה שמכבי תבקש.

   הגב
   • השמן.

    ראיקו? יש לו חלק בגול
    באופן אישי הספקתי לצעוק "צאו אליו" בערך 12 פעם לפני הבעיטה.

    הגב
   • funfun

    ונגד ביתר העונה?
    ונגד חיפה בגביע?
    לא רוצה בכלל לדבר על אירופה והפדיחות הקבועות שלו

    הגב
    • יואב

     לקחו הבעלים והמנהל הספורטיבי החלטה- בסדר גמור.
     כמו שאין תלונות על הון העתק שמיטש מזרים, אין לי גם תלונות על זה. זה נעשה כדי למנף ולהתקדם. נהדר. שתמיד נחשוב ככה. אי אפשר להיות סלקטיבים בכסף של מישהו אחר.
     ומכבי עוד תרוויח עליו. זאת תחושתי.

     הגב
    • השמן

     אמרתי יש לו חלק בגול. אני מבין למה אתה לא מתחבר אליו, אבל הוא לא הבעיה. בנוגע לאיכות העסקה עליו, עוד נראה...קשה לדעת אם ההשתוללות בשוק.

     הגב
 • עוז

  מי שאשם זה גולדהר, היה צריך להיפרד מג'ורדי בסוף העונה הקודמת...

  ג'ורדי התעייף ושבע

  הגב
 • אמיר

  1 ׂ - העונה לא הסתיימה .
  זה ממש ממש לא יהיה נס עם נעבור אותם בעוד 2
  מחזורים . ( בעיקר כי אנחנו יותר טובים ומשחקים נגדם
  עוד שני מחזורים )
  2 - ג'ורדי אשם רק בשני דברים -
  לא מפטרים מאמן שלוקח טרבל.
  לא מעיפים שוער שהוא סך הכל לא היה פחות טוב
  מריאקו מסתבר בדרך שבה העיפו אותו שהיתה ממש
  אכזרית.

  שבוע טוב לכולם.

  הגב
  • נולי

   בדיוק

   הגב
  • אמיר

   אני חייב להוסיף בקשר לניפוי של חואן פאבלו .

   שוער שאחת הסיבות שהוא חתם כאן מלכתחילה היא האפשרות שאולי ישחק בליגת האלופות ( שזאת פסגה עבור כל שחקן ) וכמה ימים לפני המשחק הראשון זורקים אותו כשהעונה כבר החלה ולכל הקבוצות יש שוערים והוא לא יחווה את החלום שהוא עמל עבורו ואולי (מה שהתברר לימים כנכון ) גם לא ימצא קבוצה לשחק בה .
   ------- אכזרי ------------------

   כמו שג'רי סיינפלד אמר - אנחנו אוהדי חולצות אבל אי אפשר שלא להתחבר לאנשים שלובשים אותם .
   מה שקרה לאוהדי נמני זה בדיוק זה רק שהם בחרו את ה DARK SIDE .
   לא אהבתי את מה שעשו לפאבלו - אני לא "רק" אוהד חולצות .

   הגב
   • צהוב כחול 49

    +1000

    הגב
   • Dr. van nostrand

    מה שקרה עם חואן פאבלו זה דבר שכיח בספורט המקצועני, בוודאי ברמות האלה.
    זה קורה גם עם כל אחד מאיתנו בכל תחום שעובדים בו או מתעסקים, ברמה של מנהלים וכמובן שכירים.
    אז ברור שאנו מזדהים עם הבנאדם ויודעים שזה קשה ומעצבן, אבל מי שמחליט ועושה זה מי שיש לו את הכוח והוא מי שמניע את הגלגלים.
    אני מרגיש רע בשבילו, אבל גם רע לעוד מאות מיליונים בכל מקום אשר הם.
    כמה אפשר להרגיש רע, זאת השאלה.
    החיים בהתעסקות עם בני אדם הם ציניים ואכזריים.
    כי זה המצב ואף על פי כן נוע תנוע.

    הגב
  • ברק

   בול.
   קללת פאקו/קשטן

   הגב
 • שלו

  דכאון.

  הגב
 • שלו

  להפיל את ההפסד על קבלת ההחלטות וניהול המשחק של יורדי זה קל (למרות שיש בזה תרומה גדולה).
  אבל קבוצה של מנצחת אף משחק בדקות האחרונות יכולה להיות אלופה רק אם היא מכריע כל משחק במחצית הראשונה.
  וקבוצה שלא גומרת מחצית ראשונה כמו שהייתה ביתרון של שניים שלושה שערים לא יכולה להיות אלופה.
  וידאר ושאר השחקנים לא יכולים להחמיץ כל כך הרבה.
  אי אפשר לעלות בהרכב שבו יותר מדי שחקנים גמורים בדקה ה - 60.
  וסוד קטן לדסה, אף קבוצה אירופית לא משחקת 60 דקות.

  למכבי השנה אין אף משחק כמו מול בני יהודה / הדרבי של זהבי.
  לב"ש יש בקלות חמישה כאלה.
  לבית"ר יש את טדי - שמול סכנין בפיגור 2, הפך את המשחק.

  אני לא רואה איך מכבי מצליחה לקחת אליפות, יותר מזה אני לא רואה איך היא מנצחת את שלושת המשחקים הקרובים (אגזים ואומר גם את נתניה אני לא רואה אותה מנצחת), עבר כבר יותר מדי זמן מאז הצליחה לחבר שני נצחונות.

  הגב
  • Dr. van nostrand

   ביום בהיר ( נצחון של מכבי ותיקו או הפסד של ב"ש ) שוב רואים בבלומפילד המשתדרג אליפות.
   זה הפסד מעצבן ומשמעותי, נכון.
   אבל יש עוד 9 מחזורים ומשחקים ישירים מול המתמודדות.
   מכבי כבר עשתה קאמבק יפה השנה בטבלה.
   הכל פתוח, צמצום בנקודות במחזור שתיים הקרובים וכולם יישמעו אחרת.

   הגב
   • אריק ב

    ביום פחות בהיר זה נגמר סופית. ומהר מהצפוי.

    הגב
    • Dr. van nostrand

     יש יותר סבירות שמכבי יהיו במירוץ חזק עד הסוף ואפילו תלויים בעצמם במחזור האחרון מאשר שבמחזור-שתיים הקרובים נוכל להגיד שהם בחוץ.

     הגב
 • בן

  עוד עוד עוד

  הגב
 • דודי טניס

  קריסה מנטלית. פיספוס עצום. המאמן חלש מנטלית וזה מקרין לשחקנים, שהם פשוט "נקניקים" ולא יודעים להתמודד עם לחץ. גורדי ממש מאמן חלש. מילא שקיבלו שער שיווין מרגיז אבל גול ההפסד ממש מקומם. זרקו נקודה בכוח. בסיטואציה מסויימת, זו יכלה להיות הנקודה החסרה. בפועל, ינשרו מהמרוץ הרבה לפני הסוף. מכבי תתקשה מאד מאד נגד נתניה. למה הכניס את דוידזדה?

  הגב
 • ואן גוך

  אני אמרתי בתחילת השנה שבלי טב"ח אתם כלום.
  טבח היה ה כוכב שלכם בהתקפה, בלעדיו אתם לא מפחידים.

  הגב
  • יואב

   ממש כל מילה. עוד מעט לא יתנו לישראלים להיכנס לפראג בגלל "ההופעות" שלו.

   הגב
   • ואן גוך

    לא יודע מה עובר עליו בפראג אבל פה הוא היה ענק
    מה שכן, לדרקונים מסין הוא השחיל צמד

    הגב
    • יואב

     מה שתמיד עבר עליו וסירבת לראות. הוא לא היה ענק פה בשום צורה, חלאס לבלבל את המוח עם האגדות המומצאות האלו.

     הגב
     • אריק ב

      כל מילה יואב

      הגב
 • עדי הצהוב

  אני לא מאמין שקמתי ב3 בלילה לראות את המשחק הזה.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *