הגיע הזמן שישמעו את הגרסה שלי ליציאת מצרים, כל הזמן אתם מספרים את הסדר בנקודת מבט של אלה שלחמו על החופש שלהם, אבל מה איתנו?

הגיעו אלינו חמולות שגוועו ברעב בארץ כנען. אנחנו היינו האמפריה האזורית. לא הקמנו חומה, גם לא גדר, קלטנו את מהגרי העבודה שטענו שהם עובדים איזה אלוהים אחד, אחר משלנו, ונתנו להם לשבת בארץ שלנו, ארץ משגשגת שיש בה מספיק גם כדי לממן משפחות של מסתננים שהגיעו מארץ פרימיטיבית והצליחו לפרנס את החמולות שלהם אצלנו.

עם הזמן החמולות האלה גדלו והתרבו, הם טענו שנהיו עם, אני לא מבין, מה זה עם, איזה עם, חמולות אני אומר לכם. בהיותם עם או כמו שהם קראו לעצמם, בני ישראל, הם התחילו גם לדרוש זכויות. במקום להגיד תודה שהצלנו אותם מהרעב בכנען, הם התחילו עם הדרישות והאיומים שלהם. אני חייב להודות שאני ובני עמי מאוד נלחצנו מהחמולות האלה, הם מסוגלים להכל, הם התרבו וגדלו וידענו שהם שואפי נקם במקום להכיר תודה, חיות אדם אלה.

ואז התחיל הטרור שלהם. הגיע איזה משה אחד, איזה איש עם שערות על הפנים, והתחיל לאיים וגם לפגע. אתם מספרים שאלוהים הקשיח את ליבי, מה ציפיתם בדיוק, שהמשה הזה יפגע בנו ואנחנו נגיד לו וואלה אתה צודק? ברור שעל כל פיגוע אנחנו ענינו ביד קשה עוד יותר, רק כח החמולות האלה מבינות, חיות אדם אמרתי כבר?

הקיצר, עוד ועוד פיגועים, ואנחנו הגבנו כל פעם ביד קשה עוד יותר, הם קראו לזה גזרות, אבל חליק, אילו היו מסתפקים במחאה שקטה ולא אלימה, הם לא היו גוררים אותי לגזרות האלה, ישבתי עם המשה שלהם לשולחן המשא ומתן, וכל פעם שדברתי איתו, רק חטפתי עוד ועוד פיגועים וטרור. הם כנראה שכחו שאנחנו האמפריה האזורית, חשבו אלה שהם יכולים להפחיד אותנו.

תנחשו מה, בסוף הם אשכרה הצליחו להלחיץ את דעת הקהל שלי. כשהם התחילו להרוג תינוקות וילדים ללא הבחנה, במקום שאנחנו נתעשת ונשמיד אותם, נלחצנו ובאסיפה מיוחדת החלטנו לתת להם חופש וזכויות.

חשבתי כבר שנגמור עם הסיפור הזה, אבל לא יכולנו לוותר על ההרתעה. בכל זאת יש לי אמפריה לנהל, אם כולם יתחילו לחשוב שעם קצת טרור אני אוותר ואהפוך לאיזה פוסי קט רך, אז האמפריה שלי תתפרק, כולם יתחילו להלחם בי. לכן התעשתתי, אספתי את הצבא שלי, והחלטנו לצאת למלחמה נגד הפורעים האלה, אלה שקוראים לעצמם עם למרות שהם לא.

*

הקיצר, אתם מספרים לעצמכם סיפורים כל השנים האלה מאז, אבל אתם לא באמת לומדים שום דבר.

מיטש אמר שלום לג'ורדי (והפוך)
הפסד לנתניה - יורדי צדק