הפסד לנתניה – יורדי צדק

פוסט כזה ארוך אכן זקוק לתקציר, עונה שהיא כולה בסימן החולשות של יורדי.

אחד המאפיינים החזקים ביותר בתקופת יורדי במועדון הכדורגל של מכבי תל אביב היה שימת דגש מיוחד על חשיבות עמדת המאמן. מבחינה תקציבית המאמן תמיד היה בין המשתכרים הגבוהים ביותר במועדון, לדעתי היום הוא המשתכר הגבוה ביותר במועדון. מאוד יתכן שרק ערן זהבי השתכר יותר מהמאמן ברוב תקופתו במכבי, אך אפילו הוא לא בכל התקופה. אני לא זוכר את שכרו של אוסקר גרסיה, אך אני זוכר את השכר של יוקאנוביץ', את שכרו של פטר בוס, וגם את שכרו של סוזה, אפילו שוטא, כולם כולם השתכרו מעל לחצי מליון יורו לעונה.

*

מכבי של השנה היא קבוצה המתנהלת עם מנהל קבוצה שאיננו מאמן. אין מצב שיורדי המנהל המקצועי היה לוקח מאמן חסר נסיון לחלוטין בתחום האימון כמו יורדי המאמן, ומעניק לו את השכר הגבוה ביותר במועדון, בלי שום אינסטנציה מקצועית מעליו. דנתי מספיק בסיבות לכך שיורדי מצא את עצמו בעמדת המאמן, זה היה ניסוי נכון לשעתו, יתכן והניסוי כן היה צריך להסתיים בדצמבר, אך יורדי הרוויח כמאמן את הזכות להמשיך עד תום העונה, וגם בראיה לאחור נכון היה להקריב עונה כדי לשמור על תשתית יציבה. בן מנספורד הגיע כשבוע לפני פתיחת העונה, הוא קיבל תקופת הכנה ארוכה בה סמכויות הניהול המקצועי למעשה עדיין היו אצל יורדי, בתקופה זו הוא יכול היה ללמוד את הכדורגל הישראלי, ללמוד את מבנה הקבוצה, ומינואר הוא יכול היה להתחיל לבנות את העונה הבאה. אני גם מאמין שזה מה שקרה בפועל.

*

החולשה העיקרית של יורדי היא החשש מהכשלון. החולשה השניה שלו היא הריכוזיות שלו וחוסר היכולת לשתף אנשים בצורה מסודרת בתהליכים שהוא מנהל. החשש מהכשלון מצטרף לריכוזיות וחוסר האמונה שלו בעבודת מערכת מסודרת, והתוצאה נכרת גם בשחקנים שהוחתמו השנה במועדון. ברור שמיטש הגביל את הקבוצה מאחר והוא ראה בעונה זו עונת מעבר. יורדי המנהל המקצועי העונה נצמד להרגליו לאחר שנכווה קשות עם מרסלו וראמון הברזילאים. הוא תחילה בנה על המוכר והידוע יחסית, סושיץ' שיחק מולנו במדי ספליט וכנראה משך את עיניו של יורדי. באבין הגיע כמיטב המסורת בשניה האחרונה של חלון ההעברות, בלם עם עבר בליגה הספרדית הראשונה, אולי ההצלחה האדירה עם קרלוס גרסיה שכנעה את יורדי לנסות שוב את אותו דבר בדיוק. רודריגז הגיע אחרי הדקה התשעים, אך שוב עם קרדינשלס שיורדי מאמין בהם. יורדי כנראה שכח את הסיבות שהביאו אותו לנסות את ההחתמות של מרסלו וראמון, הרי חוסר ההצלחה בהחתמות הרגילות שלו הביאו אותו לנסות משהו אחר. אכן כל ההחתמות הזרות השנה הם כשלון קולוסאלי, והם נבעו מהחולשות שיורדי חשף אתמול גם כמאמן.

*

אז באבין החליט באיזה שהוא שלב בהתקפה שהובילה לשער של נתניה, שנתניה חייבת לכבוש. הוא נכשל בצורה תמוהה ביותר בהרחקת הכדור, ואחר כך באותה התקפה ממש, כשל בצורה מחפירה בסגירה של דיא סבאע כאשר החליט משום מה לנסות לנצל את הזריזות המדהימה שלו (אולי הוא שומר הרבה באימונים על ברק יצחקי ולכן הרגיש עצמו זריז) ולירט את הכדור שהיה בדרכו לדיא סבאע במקום לעמוד בין סבאע והשער ולסגור לו את זווית המסירה כאשר גם טיבי גם פרץ וגם שפונגין נמצאים די קרוב אליו ויכולים לעזור בסגירת זוויות הבעיטה. נתניה מובילה 1:0 למרות שוידאר כבר החמיץ את ההזדמנות הענקית הראשונה שהוענקה לו, ולמרות שזו היתה הבעיטה הראשונה של נתניה אל עבר השער הלבן, יודעים מה גם לעלות בלבן היה סוג של פשע.

לאחר עוד החמצת ענק של וידאר, שפונגין נפגע. יורדי נצמד למערך המוכר, אך הוא בפיגור ודור פרץ כקשר אחורי חשוב לו מאוד להפעלת הלחץ במרכז המגרש. כך יורדי מגיע להחלטה הראשונה שלו שמעידה על הפאניקה האדירה בה נמצא לאור כך שהעונה נוזלת לו מהידיים לנגד עיניו. הוא מחליט להציב את אופיר דווידזאדה כבלם שמאלי במקום שפונגין. לא להוריד את דור פרץ לעמדת הבלם, ולהציב למשל את רודריגז לפני גולסה, או רחמנא לצלן אפילו את באטוקיו במקום פרץ, ופרץ בלם, הוא מחליט לקחת את אופיר דווידזאדה שהקשר היחיד שלו לעמדת הבלם השמאלי היא עובדת היותו שמאלי, ולהמשיך עם המערך היחיד שעבד השנה.

החוזקות של דווידזאדה אם ניתן להשתמש בהקשר שלו במילה חוזקות נעוצות בעיקר ביכולת שלו לדהור עם הכדור על הצד השמאלי. כבלם שמאלי אופיר לא אמור לרוץ על הכנף, מיכה היה שם. יכולות ההגנה של אופיר דווידזאדה לא היו אף פעם כרטיס הביקור שלו, גם לא ההבנה הטקטית המעולה. איך נאמר, הצבתו בעמדת הבלם השמאלי זכתה למידת הצלחה שלא הפתיעה איש, יודעים מה, גם לא את יורדי, זה היה צעד של ייאוש, וצעדים של ייאוש מבחינה סטטיסטית זוכים לסיכויי הצלחה נמוכים באופן יוצא דופן, הצלחה לא הפעם. הגול השני אמנם נבע שוב מכיסוי נורא של באבין שגם לפני כן פחות או יותר הכין את המצב לרמזי ספורי, שכן המסירה של ערן לוי הגיעה תחילה לרגלי באבין, אך הפעם טיבי היה רחוק בריצה אחורה לאחר שערן לוי סבסב אותו על קו אמצע המגרש בערך, דור פרץ כיסה על טיבי בצד ימין, ומי השחקן שלא היה בעמדת הבלם השמאלי לצדו של באבין? נכון אופיר שהיה כנראה בעמדת המגן השמאלי, אולי היו לו כמה דברים להחליף עם מיכה.

*

לא נכנס שוב להגדרות של אינשטיין לגבי שגעון, אבל החילוף במחצית היה בהחלט מוכר והציפיה לתוצאות שונות לא מובנת לחלוטין. הפעם הראשונה בה ברק יצחקי נוסה בתפקיד הקשר שמאחורי החלוצים היתה בדרבי בו מכבי קנתה את שוינפלד, כלומר הדרבי שבו שוינפלד הבקיע במדי האדומים. בוא נצרף גם את משחק פתיחת העונה מול ביתר ירושלים, ועוד כמה משחקים השנה. בכל המשחקים האלה ברק יצחקי הוצב בקישור, ומכבי תל אביב אבדה לחלוטין את מרכז המגרש. עכשיו תוסיפו לכך את העובדה שדור פרץ ירד לעמדת הבלם, גולסה ירד לעמדת הקשר האחורי של דור פרץ, ותקבלו מרכז מגרש בשליטה מוחלטת של נתניה. אז תשאלו למה יורדי בכל זאת ניסה את מה שנועד להכשל? או, טוב ששאלתם, הוא ראה את ההפסד מגיע, נכנס ללחץ, ונצמד לאמונה שלו בברק יצחקי שיוליד לו שערים, אמונה על חשבון חשיבה. טוב, לא אשאיר אתכם במתח, זה לא מאוד הצליח הצעד הזה. הגול השלישי נולד ממרכז שדה פרוץ, מבלם שמאלי שלא ממש יודע לשמור על קו נבדל בין השאר כי הוא לא בלם ולא היה בלם אף פעם, ומכבי בפיגור של 3:0. יורדי נהג במחצית כאילו לא היתה קבוצה בהיסטוריה שחזרה למשחק מפיגור של 2:0, זאת למרות שבמהלך החצי הראשון מכבי הגיעה להזדמנויות הבקעה רבות, כאלה שאמנם הוחמצו בשלמיאליות, אבל הזדמנויות רבות. לא היתה סיבה להניח שבחצי השני נתניה יציגו משחק הגנה משופר יותר, הנקודה החזקה של נתניה היא אמצע המגרש, ושם יורדי ויתר על המשחק לחלוטין.

עכשיו יורדי הואיל בטובו לנסות לשלוט שוב במרכז המגרש והכניס את רודריגז במקום וידאר. עוד דבר שקרה בעקבות כך, מכבי עברה למערך של 4:4:2 מעורבב עם 4:3:3. הערבוב כנראה לא נבע מהוראות של יורדי, אלא מחוסר ידע מוחלט של השחקנים מה צריך לעשות, אבל ההחלטה שלהם לעבור לארבעה שחקנים בקו האחורי אכן היתה מוצלחת, שאפו.

*

עכשיו לנקודה הכואבת ביותר. יורדי כמאמן נצמד למה שפעם עבד, גם כשהדברים לא ממש עובדים מזה זמן. המשחק הטוב האחרון של אבי ריקן היה כנראה מול הפועל חיפה בסיבוב השני. מאז ריקן הוא הצל של עצמו, עדיין יורדי לא הצליח להביא את עצמו להחליף את ריקן באצילי, השחקן שאמור להיות שובר השוויון שלנו. יודעים מה, יורדי מפחד לתת לאצילי לשחק תשעים דקות והקונבנציה היא שעדיף להכניס אותו כששאר השחקנים על המגרש עייפים, למה לא לנסות את רודריגז במקום ריקן? למה? כי המשחקים שנצחנו היו עם אבי ריקן, והוא גם היחיד חוץ מוידאר ובלקמן שמסוגלים להבקיע.

דור מיכה כנראה לא יבקיע השנה גם את שני הגולים וחצי שנהג להבקיע בשנים הקודמות. עכשיו גם גולסה נמצא באותו מצב, וגם דור פרץ, מכבי עולה מראש עם מחסור אדיר ביכולת הבקעה, בטח כשוידאר נהיה הצל של עצמו. יורדי יודע את זה, אבל מעדיף לא לזרוק את הקלף של אצילי לקופה, אני פשוט לא מסוגל להבין את זה. הסיבה היחידה שאני רואה לכך, הפחד של יורדי מלנסות דברים שלא בקונבנציה, דברנו על זה כבר.

*

תגידו לא הכל יורדי, וידאר החמיץ כמו ילד, באבין העניק מתנות בנדיבות, השחקנים לא מחויבים, לגבי השחקנים לא מחויבים אני רוצה להגיד משהו, שטויות במיץ עגבניות. אם במשחקים האחרונים הם אבדו אוויר בדקה השישים, הרי אתמול הם רצו עד הדקה האחרונה. במערך שיורדי הציב בפתיחת החצי השני, לא היה לשחקנים שום סיכוי להצליח, הם עדיין רצו, אבל בחוסר תוחלת מוחלט. מכבי השנה הוא בדמות המאמן שלה, כזכור האיש שמשתכר הכי הרבה במועדון ככל הנראה. קבוצה שלא ערוכה להתמודד עם מצבים קשים, קבוצה שלא ערוכה מראש למצבים שיכולים להתעורר במשחק, קבוצה שלא מסוגלת להשתנות תוך כדי המשחק, כזאת שלחץ מפרק אותה.

עצה לי ליורדי, אימון זה לא בשבילך. לא בגלל שאין לך כדורגל, אני בטוח שיש לך הרבה יותר כדורגל מלהרבה מאמנים מאוד מוצלחים. אי אפשר to coach scared, מאמן לא יכול לאבד אמונה ולנהוג בפאניקה, מאמן צעיר ומתחיל לא יכול לעשות הכל על דעת עצמו, השמרנות אולי טובה לעמדת המנהל בקבוצה עם יתרון תקציבי אינהרנטי, כזאת שמספיק בה סדר וחדר הלבשה בריא עם מאמן טוב כדי להעניק לה סיכוי גבוה לאליפות. אם יש משהו שיורדי יכול ללמוד מהשנה הזאת, הרי זה שאין בו את השקט הנפשי והיכולת להאמין באחרים שיקחו אותך רחוק כמאמן. למרות כל המגבלות האלה, למרות הנקודות שיורדי עלה לקבוצה שלנו השנה, בליגה הנוכחית מכבי היתה צריכה להיות בעמדה של לקחת אליפות, אבל כנראה אי אפשר לעשות את זה כשהמאמן מתעקש להצמד למה שהוא מאמין בו בזמנים הקשים, במקום למה שהוא חושב להצליח איתו.

זה כנראה הפוסט הארוך ביותר שכתבתי על מכבי במהלך השנים האחרונות, התסכול הוא אדיר, אבל עדיין מדובר בעונה כושלת, לא במועדון כושל, מאמן סביר, החתמות סבירות של זרים, אמונה בצעירים שיכולים לפרוץ במקום בותיקים בדעיכה, כל אלה יכולים להחזיר לנו קבוצה כבר בעונה הבאה. תודה יורדי על כל מה שנתת לנו, וכן נתת לנו הרבה, אבל העונה הזאת היא כולה עליך, יש ליורדי המון חומר למחשבה כדי להצליח בתחנה הבאה, והוא נתן למנספורד הרבה תובנות כתוצאה מהכשלונות שלו השנה.

הסדר של פרעה
בורחים מהאחריות ישר לקבר

תגובות

 • יואב

  החתמת יורדי כמאמן היתה נכונה לזמן שנעשתה כי לא ניה יותר מידי זמן, הוא מכיר את המערכת וייתן לה המשכיות וגם הפלירט המוצלח שהיה לו עם הקבוצה כמאמן. זאת היתה החלטה סבירה ומכאן אתה מקווה שזה יתחבר. בדיוק כמו לפני החתמת אוסקר או לפני החתמת המאמן הבא. אף אחד לא חוזה את העתיד. זה המשחק וזאת מהותו.
  ברמת הישראלים, מכבי מאד סולייד לשנים הקרובות עם שלד סבבה לגמרי ופול מאד יפה של מושאלים לבחור מהם.
  ברמת הזרים- וול, הרבה מתחת לסטאנדרט הרצוי ודרושה מהפיכה של ממש והחלפה של כולם.
  והכי מסקרן- לאן מכבי הולכת מכאן.

  הגב
  • ברלה

   אני לא מבין את המוסכמה של גיל והרבה מהמגיבים כאן שהחתמת ג'ורדי היתה הגיונית בגלל המשכיות. כל כך הרבה קבוצות מחליפות מאמנים ומנהלים בלי שום סיפורים על המשכיות והכדור ממשיך להסתובב. אם היה חשוב להשאיר את ג'ורדי במערכת היה אפשר לתפור לו תפקיד של יועץ או חונך בדיוק כמו שעשו עם האנגלי הנחמד שהסתובב פה בתחילת השנה, במקום להפקיד קבוצה עם שאיפות בידי מאמן חסר כל ניסיון.
   כנראה שהסיבה האמיתית להחתמה של ג'ורדי היה הקשר שלו עם מיץ' ואיזה עשרה משחקים טובים שהוביל בשנה שעברה כמאמן ללא שום לחץ על הכתפיים. קוראים לזה אפקט בנאדו וזה נגמר בדיוק כמו שזה היה צפוי להיגמר.

   הגב
   • יואב

    שבועיים לתחילת האימונים והכל היה תקוע. ברור שהתקופה המוצלחת שאימן קודם עזרה. לא רואה הרבה הבדל בין המינוי שלו לשל אוסקר. איזה בנאדו ואיזה נעליים.

    הגב
    • ברלה

     אוסקר הגיע לסיטואציה שונה ועם כוונות שונות. הדיבור היה אז על התחלה של תהליך שיקום ובניה של מערכת יציבה יותר ואיכשהו הכל התחבר מההתחלה. אוסקר גם ידע שהוא רוצה להיות מאמן והגיע עם גיבוי של מנהל מקצועי חזק. ג'ורדי בא למועדון שרוצה לזכות באליפות כשהוא עדיין לא סגור על מה הוא רוצה לעשות בחיים וכשאין מישהו שיעשה את התפקיד המקורי שלו. אז אם מיץ' היה מוכן לתת לו מתנת שחרור ולהקריב בשביל זה שנה של מועדון זה מאוד נדיב מצדו אבל שלא יבוא בטענות. בתכלס לא היה לזה הרבה סיכוי להצליח.
     לא רואה הרבה הבדל בין הניצחונות חסרי החשיבות שלו בשנה שעברה לניצחונות חסרי החשיבות של חיפה עם בנאדו בעונה שבה אוהדיה הגדירו את עצמם כאלופי הסיבוב השני והשלישי (ביחד עם עונת הקיזוז הם כבר יכולים להרכיב אליפות אחת שלמה..)

     הגב
     • יואב

      מיטש לא בא בטענות, לא שאני יודע. הכל בסדר. החלטה סבירה בזמן אמת שלא הצליחה. רוב ההחלטות שתקבל בכדורגל הן כאלה. כדורגל זה חור שחור.
      לא הייתי משווה בין בנאדו ליורדי, לא במה שהם עברו ובטח לא במעמד ובניסיון המצטבר שלהם במועדון עצמו. יורדי ידע להרכיב שלוש אלופות רצופות. אתה מוכן לקבל חוסר ניסיון למול שאר הדברים שיורדי מביא איתו. ויורדי מביא איתו גם יתרונות. מכבי עוד תתגעגע אליו.
      אגב, הנצחונות של יורדי לא היו חסרי חשיבות שנה קודם- הוא סגר פער גדול מבש, כדאי לזכור.

      הגב
 • עידו

  ההיסטריה לא רק אצל ג'ורדי. גם אצל האוהדים.
  הקבוצה הזו לא רעה בכלל, ולפרקים שיחקה כדורגל פנטסטי.

  מנטלית - זו קבוצה חלשה מאוד. זו עבודה של מאמן (או מישהו בצוות האימון). זה לגמרי על ג'ורדי. זה ואשכרה לנהל את המשחק. אני מקווה שיצחקי ימשיך עם ג'ורדי לאן שהוא לא ילך, כי במכבי הוא לא צריך להישאר.
  מה שראינו לדעתי קשור להודעת הפרידה מג'ורדי, ומהווה הוכחה מסוימת לאופי הישראלי שלא יצליחו לנתק ממכבי. מיטש רוצה תרבות ספורט אחרת, אבל אני חושש שברגע שג'ורדי יעזוב נחזור שנים אחורה להדלפות ולהיסטריה מהתקשורת.

  למרות שהעונה כנראה גמורה, יש לא מעט שחקנים ישראלים שצריכים להישאר. את ה"מהפכות" שישאירו למכבי חיפה. יש 2 זרים טובים שלא יהיה נורא אם ישארו (וידאר וראיקו), רודריגז הראה ניצוצות של שחקן טוב. באבין ובאטוקיו לא שווים את הכסף.
  הייתי נפרד גם מדווידזאדה (למרות פתיחת עונה נהדרת) כי הוא פשוט כבוי לגמרי.

  הגב
 • זיו

  כל מי שנכח במגרש ראה כבר אחרי רבע שעה את ההבדל בין קבוצה מאומנת לקבוצה שלא ובמיוחד ראו במשחק את ההבדל בין קבוצה שיש לה מנהיג שלא שוכח אחרי שהמשיכו התקפה שהוא שוכב ליד השער ללרוץ (בהליכה מהירה...) אחרי שקם וחזר להגנה (מכבי קיבלה קרן) ודבר ראשון לצעוק על השופט ועל השחקנים של מכבי למה לא עצר את המשחק (ערן לוי למי שלא הבין), וגם לטפל בבלקמן בחצי המגרש אחרי שהוא חטף כמה דקות קודם כדור לחזה.
  מדובר ללא ספק בעונה הכי כושלת מזה זמן רב כי אין ספק שמהסגל הזה היה אפשר וצריך להוציא הרבה הרבה יותר.
  את האליפות הפסידו בגלל חוסר אופי לא אתמול אלא במשחקים מול רעננה, אשדוד, אשקלון, בני יהודה ומכבי חיפה. שמה זרקו לפח לפחות 12 נקודות שאיתם היית משייט בקלות עכשיו בפיסגה עם בטחון ואפשרות להפסיד.
  הדבר היחיד שמעניין זה אם לפחות במשחק הבא מול ב"ש ג'ורדי יעלה עם אותו מערך ואותו הרכב או שלפחות בשביל הכבוד שלו ושל המועדון יעלה גם עם אצילי, גם עם עטר ואתם יודעים מה, גם עם יצחקי שאנחנו אוהבים לצחוק עליו אבל הוא היחיד שיצא "מכביסט" אתמול.

  הגב
 • ירושלמי

  מכבי פשוט קבוצה לא מאומנת.
  עצוב שאנחנו כבר באפריל וככה אתם נראים.
  בניגוד לבית"ר (שגם אצלה קשה לשים את האמצע על יד מכוונת או שיטה) במכבי אפילו לא מנסים לשחק על נקודות החוזקה של השחקנים שלהם.
  בתוספת פאניקה ותחושת סוף עונה כי המאמן גם ככה הולך, הייתם מפסידים גם לאשקלון או מכבי חיפה.

  הגב
 • קורא בין השורות

  אני באמת מקווה שמנספורד כבר התחיל לעבוד על העונה הבאה...

  חבל מאד בשביל יורדי שסוף הקדנציה שלו יסתכם בגלויה דהויה של גביע הטוטו אבל לא נראה שהקבוצה בהנהגתו תשיג יותר מזה.

  הגב
 • כחול ישן

  +100 על התמונה

  הגב
 • אחד העם

  שגיתי באשליות, מודה. האיכות ברגעים המועטים בה כן שיחקנו, סינוורה את עיני.
  חשבתי ששני נצחונות רצופים ישברו את מתווה ה"שבוע שבוע" ויובילו להתפרצות ששיאה בצמד המשחקים עם ב"ש וביתר, בהם נכבוש את הפסגה כמו מרתוניסט שפורץ בקילומטר ה 39. אז חשבתי.
  We must face the brutal facts.
  יש לנו יותר מדי שחקנים עם אופי של איגוואין ופחות מדי עם אופי של רונאלדו. הקבוצה הזאת לא בנויה ל Money time.
  נמתין לקיץ ולבשורותיו. החל מהמבנה הארגוני החדש והמשך במלאכת המרכבה. הארגון אכן בריא. שאבתי עידוד מדברי מיטש על הכוונה לתת משקל סגולי גובר לשילוב בוגרי מחלקות הנוער בסגל הבוגרת. מכבי בימי ג'ורדי הציגה מאזן סביר ביותר של קניות/מכירות, בהיבט של דמי העברה. מאידך, שילמה ומשלמת משכורות מופרזות לשחקנים זוטרים במעמד. נדמה לי שזו אחת הסיבות להחלפתו של ג'ורדי. מיטש דורש יתר יעילות בפיזור המשאבים. נדמה לי שהוא יציב איש מקצוע שיודע לקנות גם באאוטלטים ולא רק בבוטיקים בכיכר המדינה.

  הגב
 • Ollie Williams

  מכבי צריכה מישהו שיבוא מבחוץ, יזהה את החוליים והחולשות של תקופת ג'ורדי ויעשה תיקונים בהתאם.

  כמו שג'ורדי עשה כשהגיע.

  חזרה למבנה ארגוני מסודר, כבעבר. עם אנשים מחוייבים שכל הזמן עם היד על הדופק ולא נכנסים לשאננות. כמו שהיה לא כל כך מזמן.
  כשהבסיס יחזור להיות יציב וחזק, השאר כבר יתיישר ויסתדר. וגם אם לא יהיה מושלם, זה בטח לא יהיה מה שראינו העונה.

  אה, ואפשר גם להתעסק קצת יותר בכדורגל וקצת פחות במרצ'נדייז ומרקטינג. לא יזיק.

  הגב
 • שלו

  סוגיית ברק יצחקי:
  אצלנו בבית (שזה אני ובני) עלתה השאלה מה עושה עכשיו גיל שלי (בתחילת המחצית השנייה) כשעל המסך הופיע ברק יצחקי.
  בני בכורי (בן 8) שאל, רגע, זה לא עבד כששיחקנו 11 על 11 אז עם 10 על 11 יהיה יותר טוב?
  אני חשבתי שיורדי פשוט מודיע שהמשחק והעונה גמורה וזאת הדרך העדינה שלו לבשר את זה.
  אני ממש לא מבין מה היה ליצחקי לעשות ב 18 שהתלבשו.
  וזה לא שאני מאשים אותו הוא לא הבעיה הוא הסמפטום.

  הגב
  • עידו

   גם ההוצאה של באבין היתה הזויה. נכון שהוא היה חלש, אבל אם לך מחליף על הספסל... עדיף שחקן חלש במקום כלום.

   הגב
  • גיל שלי

   הייתי בנתניה, כל האוויר יצא ממני כשראיתי אותו ליד הספסל והבנתי את החילוף

   הגב
 • ילדיסקו

  ג'ורדי לא מאמן טוב, הוא לא מאמן בכלל, הנסיוי של מיץ' נכשל- לפחות הוא חסך כסף במשכורת למאמן.

  אתמול היתה ההוכחה החותכת לזה שג'ורדי לא מאמן וחסר כל יכולת אילתור מחשבתית.

  מדוע באטוקיו ורודריגז בכלל בסגל, אני לא מבין את הסוגיה הזו. שניהם שחקנים חלשים להחריד, בטח לזה שהם זרים.
  באותה נשימה, דווקא קאניוק היה יכול להחליף את דור פרץ שנאלץ לרדת להיות בלם. אבל כמובן שהוא לא היה בסגל.

  גם אתמול פרץ היה השחקן הכי טוב של מכבי , הוא וגולסה וגם קצת דסה, שאני לא יודע אם אתם שמים לב , נראה כאילו משחק על ממריצים. תמיד המחצית הראשונה שלו מדהימה ובחצי השני נעלם לגמרי.

  וידאר יצא לי מכל החורים שעדיין לא ניקבתי, שתי החמצות מזעזעות שאני בטוח שאצילי עושה מהם לוב מעל השוער, וכם כבר אצילי, אז מישהו יכול להסביר מה הסיפור ?
  ל-מה ג'ורדי מחכה לעונה הבאה , שלא ייפצע למשחקי גביע הטוטו 2019 ?
  ג'יזוז, כמה קיבעון יש בג'ורדי, דברים שאי אפשר היה לראות ממרחק המנג'ר הספורטיבי. כאלו שנראים שקופים לחלל מעמדת המאמן.

  על החילוף של ברק יצחקי אין מה להכביר מילים, טוב שהוא לא החליף את ראיקו אחרי השער השלישי כדי לשמור על התוצאה..

  היתה לי תקווה מההעונה הזו, היו כמו שאמרתם פה למעלה, כמה משחקים מעולים, כמה מחציות להזיל ריר, אבל מצד שני משחקים כמו אתמול וקריסות כמו נגד הפועל ומכבי חיפה.

  חבל שכבר אין טעם בהתפטרות של ג'ורדי כי זה מה שצריך לקרות תכלס.

  השנה הבאה צריכה להיות מהפכנית,
  נטולת פרימדונות, נטולת ברק יצחקים,
  אפילו את גולסה הייתי משחרר וגם את דסה אם ימשיך לרצות מיליון יורו , שיחפש...

  ובמקום זה להביא את כל הרעבים שרעו בשדות זרים,
  ברסקי,
  גלזר,
  יונתן כהן,
  מאוויטה, מתן חוזז...
  אני מושכנע שיש עוד לא מעט עם פוטנציאל,
  מנסה להביא אחד כמו דור מלול שאולי ישמח לקריאה חזרה הביתה (במידה וחיפה לא תיקח את האליפות)

  אלו למעלה + שלד בסיסי שיישאר מהשנה...
  וחס ושלום אלמוג כהן או צחי רפאלוב...
  ולצאת לדרך חדשה עם מאמן ישראלי עם פוטנציאל

  הגב
 • השמן

  כולם עוסקים בסיכומים, וזה מובן.
  אבל השאלה היא האם ג'ורדי יחזיר את הקבוצה כמעט במצב שקיבל אותה?
  המשחקים שנותרו חשובים מאוד, סיום מביך של העונה יעשה נזק מאוד גדול למועדון.

  הגב
  • שלו

   1. את הניקוד של אירופה הוא לא יכול למחוק.
   2. אני מניח שהמקום הרביעי לא בסכנה.
   3. רוב השחקנים מסיימים חוזה אז גם זה (חוזים שצריך לכבד...) לא על הפרק.

   הגב
   • השמן

    1. אם לא נהיה באירופה הוא יתחיל להימחק. שנה הבאה נאבד את הניקוד הגבוה ביותר שלנו (עונת סוזה) אז לא רק שצריך להגיע לאירופה חשוב לעשות לפחות שלב בתים. אם תקציב מקוצץ ומאמן חדש, האם זה בטוח?
    2. אם ב"ש מנצחת היום אתה יותר קרוב למקום החמישי מלראשון. כשהעזיבה של ג'ורדי והמחשבות קשימה של כל מיני שחקנים לא מבשרת טובות. בנתיים נתניה נראית בפורמה הרבה יותר טובה מאיתנו. גם הפועל חיפה
    3. צודק. תקציב מנופח על שחקנים בינוניים הוא בוודאות השאיר
    אני אוסיף שבחירה מוצלחת לתפקיד המאמן יכול לבנות מהסגל הנוכחי פלוס זרים חדשים והחזרת מושאלים בובה של קבוצה, פשוט אין לנו שום וודאות שזה יקרה

    הגב
    • יואב

     מכבי תהנה מהניקוד של סוזה לעוד קיץ אחד. הקרוב. צריך לעשות בתים וזה בטח בבנק המטרות הבסיסי שלנו. הרבה יותר חשוב ממפעל הגביע. תקציב מקוצץ לא מטריד כי הוא גם ככה מנופח מידי ויש הרבה שומן לקצץ שזה בסדר גמור.
     כמובן שלסיים ברביעיה הראשונה.
     אבל מה שהיה, זה לא מה שיהיה(לדעתי). אני חושב שהקונספט הנוכחי יזנח כשיורדי יעזוב ונצטרך להמציא את עצמנו מחדש. שוב.

     הגב
     • שלו

      יש שנה הבאה צ'יבוטה, בלקמן, דור פרץ, איתן טיבי, שירן ייני, דור מיכה, מדי פעם אייל גולסה ואבי ריקן.
      סביב זה צריך לקבל החלטה על שוער (אחד הזרים הבכירים בליגה או הרוש לדוגמה)
      בלם זר.
      מגנים ימני ושמאלי (אפשר אחד ישראלי).
      ומשהו זר למרכז המגרש.
      אפשר לעשות את כל זה בתקציב מתחת למאה.
      ותקציב מאוזן פלוס.

      הגב
      • שלו

       הייתי רוצה לראות בשנה הבאה את קמארה,
       ואיך גרסיה עושה ממנו בלם אמיתי.

      • השמן

       הכול אפשרי.
       פשוט אין שום ביטחון כי כל ההחלטות האלו יכולות להיות מוצלחות ויכולות לא.
       צריך להביו שתקציב מקוצץ אומר שהפרופיל של השחקנים הזרים לא יהיה שונה מאלה שהגיעו הקיץ. רק תחליף את ראיקו ווידאר בכאלה פחות יקרים. זה לא אומר שאי אפשר לבחור בחירות טובות יותר אבל שום דבר לא מובטח. אולי תקבל באבין ואולי קרלוס. אולי באטוקיו ואולי מיטרוביץ'
       הכל תלוי בדבר החמקמק הזה שנקרא "בניית קבוצה" זה תהליך לא פשוט.
       בכלל אני לא בטוח שבמכבי לא צריכים לסגת קצת מעמדת המתמודדת על כל התארים ולחזור לשפה של תחילת התקופה של ג'ורדי - בנייה.

    • אורי

     הפורמה של נתניה לא רלוונטית - הם לא ימחקו 7- כשיש להם 2 משחקים מול ב"ש ומול בית"ר (ואחד מולנו)

     הגב
 • צור שפי

  שאפו גיל, פוסט מופתי.
  וסתם שאלת חצי הקנטה לכל המכביסטים - מה אתם מעדיפים שלישית של ב"ש או אליפמליה?

  הגב
  • שלו

   הפועל חיפה...
   לפחות אני.

   הגב
   • צור שפי

    תהיה ריאלי, אל תברח למחוזות הזויים.

    הגב
    • שלו

     אני אוהד רומא שחושב שתנצח היום,
     יש יותר הזוי מזה....

     הגב
     • צור שפי

      מאחל לכם שתנצחו, בזכות היריבה ולמרות שהדחתם אותנו (=אתלטיקו).

      הגב
   • שלו

    אליפות שלאפמיליה תהיה מעניינת כי הנפילה אח"כ תהיה גדולה.
    הרי טביב תמיד משאיר אחריו אדמה חרוכה.
    אלונה תדע לנצל את האליפות.

    הגב
  • גיל שלי

   אני אדיש לזהות האלופה הבאה, בין אם ביתר ובין אם באר שבע, יודע מה אם זה לא אנחנו אז גם מכבי חיפה והפועל, לי משנה רק מכבי תל אביב

   הגב
  • אורי

   #רקלאביתר

   הגב
 • איציק

  נראה אותך איך תצדיק פוסט זה בסוף השנה כשבסוף תקחו אליפות. זו תהייה אכילת קובע, אחת המפוארות שידעה ההיסטוריה האנושית.

  הגב
  • שלו

   לא נראה.
   לא יקרה.
   בית"ר תקח אם ב"ש לא תקח.

   הגב
   • איציק

    אבל אם יקרה...

    הגב
 • ניר

  בפוסט הקודם כתבתי שג׳ורדי יהיה ברווז צולע עד סוף העונה. ההפסד הזה היה צפוי, והטעות שבעיתוי של ההודעה אולי עלתה באליפות. סביר שגם ככה הקבוצה לא היתה מספיק טובה, אבל שחקנים ישראליים, גם אם הם של מכבי תל אביב, הם עדיין ישראליים.

  הגב
 • גיל שלי

  לא מסכים ניר, פירטתי מה היו הבעיות במשחק אתמול, לא מאמין שבאבין למשל הושפע בצורה כה קיצונית מההצהרה הזאת, גם לא וידאר, אפילו לא קרויף

  הגב
  • השמן.

   מסכים. עם כל הביקורת על אופי השחקן הישראלי מי שמתפרקים בנתיים תחת הלחץ בפלייאוף אלו הזרים.

   הגב
   • פרסלני

    אם יקום סוכן שימכור בגדול את רייקו ווידאר הוא גאון וקוסם. יש מצב שוידאר יראה את המונדיאל כמוני בטלביזיה ורייקו מזוית יותר גרועה-הספסל.

    הגב
    • יואב

     ימכרו ויכסו את ההשקעה. ככה אני חושב.

     הגב
     • עדי אבני

      באמת שאני לא מבין למה אתה חושב ככה יואב.
      וידאר חלוץ מחליף בקבוצת ליגת העל הישראלית, מוגבל מאוד ביכולות ובלי מספרים ולא באמת פקטור בנבחרת שלו. לא היה כזה בעבר שנמכר ביותר ממיליון יורו.
      ראיקוביץ' שוער שלישי בנבחרת שלא הראה שום התקדמות בשנים שלו בישראל, כששוערים טובים ממנו, עם רקורד נבחרות טוב יותר, ישראלים וזרים מעולם לא יצאו מישראל תמורת תשלום.

      הגב
      • יואב

       וידאר עם מספרים לגמרי בסדר, מאיפה הבאת את זה?
       ובקשר לראייקו אתה לגמרי טועה ואתה לא רואה אותו כמוני. האמת שזה לא ממש חשוב מה אתה או אני חושבים. התשובות בקרוב.

      • יואב

       עדי,
       אתה לא באמת יודע אם ראייקו התקדם או לא, אתה סתם מנחש.

  • ניר

   יש יותר מדי שחקנים זרים שידעו לפני המשחק שלא הם ולא המאמן יהיו בעונה הבאה. זה במקביל לזה שהישראלים ידעו שהמאמן לא יהיה. זו סיטואציה נפיצה מדי בשביל קבוצה.

   הגב
 • אורי

  על דבר אחד אני לעולם לא אסלח ליורדי
  החל מאתמול הוא הפך אותח לאוהד ב"ש לחודש וחצי :-(
  #רקלאביתר

  הגב
  • גיא זהר

   אורי, לצערי אתה יוצא דופן, בטח בקרב הגרעין הקולני. אליפות של בית"ר תהיה אסון.

   הגב
 • דני המאמן

  לא ברור לי למה גורדי מופתע כל שבוע מזה שאנחנו לא מבקיעים.
  גם לא ברור לי ההתלהבות מהסגל שלנו שהוא בינוני לטעמי.
  בקישור מיכה, גולסה, פרץ וייני כשיחזור לא שווים גול אחד כולם ביחד שזה לא פחות ממדהים.
  גורדי ידע שהבנייה היא בקישור ולכן הביא שלוש שחקני קישור זרים ונכשל קשות למרבה הצער והביא את קניוק
  בינואר ולא ברור למה הוא לא מקבל צאנס.
  קירטיאנסן ובלקמן בכושר נוראי אז מי אמור להבקיע?
  יכול להיות שאם היינו מביאים את ממן היינו במקום של באר שבע היום.
  יכול להיות גם שלא.
  הסגל בינוני מאוד וחייבים שחקני הכרעה דחוף.

  הגב
 • בן

  עוד עוד עוד!!!

  הגב
 • ערן (המקורי)

  גיל, פוסט יפה, סחתיין.
  אני רואה את הדברים אחרת: עמדת המאמן וההמשכיות הדרושה בו לא הוערכה מספיק על ידי מיטש וגורדי. וזה שהמשכורת גבוהה לא מעיד על חשיבות- אי אפשר להביא שמות אירופאיים עבור שכר נמוך.
  החלפת המאמן מדי שנה (וב 3 שנים- פעמיים בשנה) הראתה שהקונספט של מיטש (וגורדי) הוא שפחות חשוב המאמן ויותר חשובה המערכת (בדגש על המנהל המקצועי) וכי המשכיות בעמדת מאמן אינה פקטור. וזאת טעות קשה, שאין לי מושג איך מיטש נפל בה, והאם גנבו את דעתו בעניין זה. ועלתה לנו ביוקר בשנים האחרונות. כל שנה להחליף דיסקט? לא בריא לאף ארגון ואף סגל.
  סוזה לקח אליפות כי הוא מאמן ענק והיה את זהבי, כבר לקח כמעט בזכות זהבי נטו. ומאז- מאמנים מתחלפים, אליפויות אין. ואי אפשר להאשים את עזיבת זהבי כאשר התקציב נשאר הגבוה בליגה. וגם המעבר לנתניה לא אחראי להפסדים ביתיים מביכים מול קבוצות קטנות.
  הכשלון הזה לא מפתיע, אני לא מכיר מועדונים גדולים בליגות תחרותיות שמחליפים כל שנה מאמן או שניים ומשמרים הצלחה.
  ספציפית השנה החולשה שלנו בעמדת המאמן בולטת במיוחד. פער 8 מבאר שבע נובע רק מכך שבכר מאמן ענק וגורדי אינו מאמן טוב:
  באר שבע נחלשה והידלדלה מאד השנה בסגל וחטפה כאפות לא קלות (ההדחה מאירופה, פציעת ויטור, פרשת שיר צדק, היחלשות כוכב העל וואקמה).
  מכבי עם סגל אשר בעיניי עדיף על של באר שבע כמעט בכל עמדה (כאשר השחקנים שלנו נראים טוב, לא בפורמה של החודש האחרון).
  בקיצור, אני מחזיק אצבעות שמיטש יביא מאמן ענק ברמה של אוסקר / סוזה, עם חשיבה על 3 שנים.

  הגב
  • אורי

   זו הבעיה - מאמן סטייל אוסקר/סוזה לא ישאר כאן יותר משנה (בהנחה שיצליח מספיק. ואם לא, מי רוצה שישאר...)

   מבחינתי להחזיר את פאקו

   הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *