קבוצת הכדורסל של מועדון מכבי תל אביב יצאה בהצהרה דרמטית לגבי סגלים והעונה הבאה. מעניין שההצהרה הזאת מגיעה כשלושה ימים אחרי המשחק האחרון ביורוליג לעונה זאת, בטח מקרי לגמרי, בטוח שהיו יוצאים בהצהרה דומה גם אם היו נערכים עכשיו למשחקי הפלייאוף ביורוליג בקרוב.

*

עד השנה קבוצת הכדורסל נוהלה במין אסיפת קיבוץ ומשיקולים פוליטיים לחלוטין. לפחות זה מה שסיפרו לנו כאשר הוסבר לכולם שהשנה סוף סוף ניקולה וויצ'יץ' יקבל הזדמנות אמיתית להוכיח את היכולות האמיתיות שלו כמנהל הספורטיבי של הקבוצה. אמנם עונת הליגה הישראלית בכדורסל עדיין לא הגיעה לסיומה, אבל כנראה במכבי פוקס יודעים מה חשוב לאוהדים באמת, אז כן בהחלט ניתן לסכם.

ראשית, אם זו היתה עונתו הראשונה של ניקולה כמנהל הקבוצה, אין סיבה לקבוע חד משמעית שיש לפטרו ומיד, אך כנראה שמה שנחשף עד עכשיו העונה הוא דווקא העניין הזה שניקולה היה הרבה יותר אחראי למה שקרה בעונות האחרונות במכבי פוקס, מכפי שרוצים שנדע. נכון, ניקולה היה כנראה רק ראש אגף פדרמן במועצת החכמים שמקבלת את כל ההחלטות במכבי פוקס, אבל אם יש משהו ברור השנה, הרי אגף פדרמן הוא האגף הדומיננטי ביותר בהנהגת הקבוצה ולא מאתמול.

*

נמשיך במשחקי הכאילו, אילו זו היתה העונה הראשונה של ניקולה וויצ'יץ', הרי שהגיוני היה לתת לו להמשיך להוביל את הקבוצה, ולהחליט מה יקרה איתה בעונה הבאה. מנהל לא נמדד בעונה אחת, בטח לא בעונה הראשונה שלו לכהונה. בסופו של יום, מכבי פוקס כשלה העונה ביורוליג, אך עדיין נראתה כמו קבוצת כדורסל גם אם לא מוכשרת במיוחד, ולא כמו שנראתה בשתי העונות הקודמות לפחות. אבל ברור לגמרי שמועצת החכמים וגם ניקולה עצמו לא רואים את העניינים בדיוק כך. אם יש דבר אחד שהצהרת המועדון לגבי העונה הבאה אומרת לנו, הרי הוא שבמכבי מתייחסים לעונת היורוליג שכרגע נגמרה כאל כישלון טוטאלי, כזה שמחייב תשובות והחלטות דרמטיות.

עכשיו אני רוצה להניח דבר נוסף. הבה נניח שניקולה וויצ'יץ' הוא היזם של ההחלטה המוזרה שהקבוצה הגיעה אליה. מה לדעתכם הניע אותו לכדי הצהרה שכזו? לדעתי יכולה להיות רק סיבה אחת, אם הסיבה שמכבי תל אביב לא נראתה מספיק טוב העונה נעוצה במבנה הליגה הישראלית בכדורסל, הרי שאין להטיל את האחריות לכך על ניקולה.

*

טוב ועכשיו אפסיק ברשותכם עם משחקי הכאילו. מאחר וזו לא העונה הראשונה בה לניקולה וויצ'יץ' היה משקל מכריע באיך שמועדון הכדורסל של מכבי תל נראה, ומאחר וגם בקבוצה יש תחושה שהקבוצה נכשלה העונה, ומאחר שלא קבלנו שום עדות לכך שיש שיפור בקבלת ההחלטות בקבוצה, או בבניית המועדון מחדש, הרי שהייתי מצפה שההצהרה של הקבוצה ביחס לעונה הבאה תהיה אחרת לגמרי. ניסו כבר להחליף מאמנים, ניסו להחליף פחות או יותר את כל השחקנים, אולי הגיע הזמן לנסות משהו חדש? ולא אין כוונתי לכך שכדאי לנסות לפצל את המשאבים המצומצמים גם כך של הקבוצה לשתי מסגרות שונות, זה אגב לא חדש, היתה מכבי דרום בזמנו, ובשכל החליטו להפסיק עם זה, לא צמחה ממכבי דרום שום טובה למועדון הכדורסל של מכבי תל אביב.

אילו אני הייתי ממונה לניהול הקבוצה, וממש לא הייתי רוצה לקבל על עצמי את התפקיד הזה, תודה, הייתי הולך בכיוון אחר לגמרי. אם יש משהו שצריך לתת תקווה לעתיד טוב יותר בקבוצה, אלו השחקנים דני אבדיה ויובל זוסמן. שחקני נוער הם לא מי שיובילו את הקבוצה להצלחות ביורוליג, אבל אם יתפתחו כמו שצריך, אולי ניתן יהיה לבנות סביבם גרעין מחודש לקבוצה בתוך כמה עונות. בנוסף הייתי יורה בכל התותחים כדי להביא את עמרי כספי לעונה הבאה.

*

אבל כל זה לא באמת חשוב. מה שבאמת חשוב הוא הדבר הבא, מכבי פוקס כמנהגה מאז 2014 עוסקת רק בדבר אחד, בריחה מאחריות. אין שום סיכוי לתקן משהו לפני שמכירים בכך שהוא מקולקל, ומכבי פוקס כבר אחרי השלבים של המקולקל, זה רקוב.

הפסד לנתניה - יורדי צדק
הפסד של פאניקה