הפסד בטדי

המשך עלילותיו של ג'ורדי בארץ הפאניקה

אכתוב ממש קצת על המשחק אתמול. ג'ורדי אמר אחרי המשחק מול נתניה שנראינו זוועה בארבעה שחקנים בקו ההגנה. אולם, מאחר וגם ג'ורדי ראה שחייבים לשנות אחרי ההפסד מול נתניה, עלינו עם ארבעה בקו ההגנה מול באר שבע. יש אנשים עם זכרון מאוד קצר, אבל אני מניח שכולם זוכרים שבאר שבע נצחו את אותו משחק, והגיעו לבעיטה לשער בכל אחת מההתקפות שלהם באותו משחק, לא שהיו רבות כאלה.

מכבי העונה שיחקה טוב רק במערך אחד, אז מה ג'ורדי עשה אתמול, עלה עם ארבעה בקו ההגנה, שפונגין כמגן שמאלי (הבדל עצום מבלם שמאלי במערך שלושה בלמים), טל בן חיים ובאבין בלי תיאום כבלמים, ואלי דסה ששכח כנראה שהוא אמור להיות מגן, ועובד קשה על החוזה הבא כשחקן כנף מעולה. ג'ורדי כנראה חשש מזה, לכן עלה עם שלישיית קישור שכללה שחקנים שלא מסוגלים לייצר גולים בשום צורה, אבל אמורים להיות אגרסיביים, אה ועם החלוץ ההגנתי הטוב ביותר בהיסטוריה של מכבי, ארון שוינפלד.

איזה התקפות אמורות לייצר הצד השמאלי שלנו בכיכובם של יובל שפונגין שלא מצליח לתרום להתקפה גם כמגן ימני, באטוקיו כקשר בצד שמאל, ושוינפלד על הקו בשמאל? אל תהיו במתח, לא שיחקנו התקפה בחצי הראשון, ובטח לא ייצרנו כלום בצד שמאל.

*

אין טעם לנתח את מה שעובר על ג'ורדי, עשיתי את זה מספיק בפוסטים הקודמים. נראה שהוא מגיע למחוזות הזויים במיוחד ומחפש אשמים, לכן כנראה מיכה סופסל, לא יודע לגבי בלקמן.

*

עדיין, כל מי שאומר שג'ורדי מחזיר קבוצה במצב בו קיבל אותה, טועה לדעתי. הבסיס במכבי כיום טוב בהרבה מהמצב לפני שש שנים. אני לא מדבר רק על המסגרת המקצועית, מנכ"ל שזכה לשנת היערכות, מחלקת נוער בה הושקעו מליונים, שחקנים מושאלים שזכו להשתפשף, ובעיקר ייבוש הביצה הטובענית שהפחידה שחקנים מפני השממון שיפול עליהם לכשיחתמו במכבי.

למרות ההתפרקות המטורפת של הפלייאוף, גם חומר השחקנים של מכבי טוב בהרבה, יודעים מה, אותו חומר שחקנים עם מאמן טוב נמצא עכשיו עמוק במאבק האליפות. ראינו שטיבי (עוד אחד מאלה שהתיק של ג'ורדי נזרק על כתפיהם), אולי לא שווה חצי מליון יורו בשנה שכר, אבל בהחלט מסוגל לשחק ברמה הגבוהה ביותר בארץ את תפקיד הבלם, כאשר יש בלם סביר לידו. דור מיכה הוא שחקן עם מגבלות שמותירות אותו בארץ, אבל עדיין שחקן שמסוגל לייצר התקפה, לעזאזל השנה הוא עשה את זה במגוון אדיר של תפקידים. דור פרץ הוא התרומה הממשית היחידה של ג'ורדי המאמן לעתידה של מכבי, יש לנו שחקן בעמדה מספר 6 שרק ילך ויתקדם וכבר כיום אני מתקשה לחשוב על שחקן ישראלי טוב ממנו בעמדה הזאת.

יש גם את השחקן הזה שאמור היה להיות הגיים צ'יינג'ר השנה, עמר אצילי, הוא לא התחיל אדיר, הוא הפסיד חמישה חודשים לפציעה, ועדיין הוא כבש ובישל יותר מהשחקנים האחרים בקבוצה, וכן הוא עדיין כנראה השחקן הטוב ביותר שלה בהתקפה. נוסיף לכל אלה עוד שני ישראלים טובים, ונחזיר את המושאלים, ואם בן מנספורד יודע את עבודתו, גם נקבל זרים סבירים. תשתית לעונה הבאה שתהיה טובה בהרבה מהעונה הזאת כבר יש. אנחנו ממש לא חוזרים למצב בו בעונה הבאה מכבי לא תספר כמתמודדת על תואר האליפות. להזכירכם, לפני שג'ורדי הגיע, מכבי לא נחשבה לחברה קבועה בקרב המועמדות לאליפות, זה הבדל משמעותי ביותר.

עדיין נותרה עבודה השנה, אני מקווה שמישהו בתוך המערכת ייקח פיקוד ויתפוס את ג'ורדי לשיחת ניעור, אולי הגיע הזמן לקחת את המושכות מידיו שכן ברור שהוא בתת תפקוד, תפקוד שגורם רק נזק לקבוצה. הקבוצה שלנו לא ברמה של רמת השרון ההיא שהפסידה כמעט את כל משחקי הפלייאוף העליון, אחרי ניעור של העומד בראש הקבוצה, חזרה למערך שלושה הבלמים, שינוי בהצבת השחקנים, נחזור למצב בו אנחנו נשתתף באירופה גם בשנה הבאה. כרגע זה מה שנשאר, ולמען האמת למען שפיותי, כדאי מאוד שמשהו יוציא את ג'ורדי מההלם בו הוא נמצא.

אנליטיקס בשואה
הוא לא היה מושלם

תגובות

 • גדי

  עד שכבר הייתי בעדכם

  הגב
  • איציק

   הורסי שמחות אלא... דווקא מולנו בטח יתפסו יום לא נורמלי.
   ברכות לבית"ר על האליפות.

   הגב
   • ישרון

    "מלח מים מלח מים מלח מים" זה מספיק לאנטי ניחוס או שיש עוד חלק לטקס? :)

    הגב
 • Ollie Williams

  צריך להיות קוסם רציני בשביל לגרום לקבוצה שנראתה די טוב לפני 3 חודשים, להיראות כ"כ גרוע עכשיו.

  וברצינות, בגדול אני מסכים איתך. ג'ורדי כסקאוט וכמאמן די חירב את הקבוצה הבוגרת של המועדון בשנתיים האחרונות.
  אבל אני גם מאמין שמה שהוא, מיטש ואנגלידיס/ביין בנו במעטפת חזק ויציב בהרבה מהיכולת על הדשא, ולכן אני מאמין שעם עיניים חדשות וידיים חדשות על הגה הניהול המקצועי, מכבי יכולה לצמוח מחדש.

  הייתי משקיע את השכר הכי גבוה בקבוצה לסקאוט אמיתי שיכול להביא שחקנים שאשכרה תורמים, זה בטוח יתקזז עם כל הפלופים וההעברות הפליליות מברזיל.

  ואני מאוד מקווה שג'ורדי יחטוף עכשיו איזה סדן לראש כי אם אין אירופה זה כבר מעבר לכשלון ומעבר למחדל, לא יודע איך לתאר את זה אפילו

  הגב
 • MOBY

  ערן זהבי חוזר?

  הגב
 • ברק

  הפכנו לשטיח של הפלייאוף. מביך. לא מצליח למצוא הסבר להזיה שהוא נקלע אליה.

  הגב
 • עידו

  מסיבת העיתונאים גמרה את הקבוצה, מנטלית.

  ולמרות תשתית שחקנים סבירה, אני חושש שמה שג'ורדי היה אמור לעשות (והצליח עד השנה) - לא יחזיק. לא הוטמעה פה תרבות חדשה. אין בוס = אין עבור מי לשחק. הכי ישראלי שאני מכיר.
  לא מודל באזל ולא נעליים, היינו אמורים להיות מסוגלים לייצר קבוצה יציבה. שחקנים שלא מדליפים לתקשורת ולא חיים ממנה. קבוצה מקצוענית. אפשר להפסיד אליפות, אפשר פה ושם לשחק רע. אבל הקיצוניות של השנה היא כישלון מערכתי גדול שיכול בהחלט לסכן גם את השנים הבאות של הקבוצה הזו.

  הגב
  • אבי

   הכי קל לתרץ את המצב הנוכחי בגלל מסיבת העיתונאים.. בולשיט. הקבוצה חלשה. ביתר ובאר שבע טובות ממנה. גם נתינה וחיפה. מאוד פשוט

   הגב
   • עידו

    הקבוצה החלשה הזו ניצחה את כל הסיבוב השני שלה כמעט. כולל כל היריבות לפלייאוף העליון. ניצחה בצדק ובצורה משכנעת ושיחקה כדורגל טוב למדי.

    משהו נשבר בקבוצה באמצע. היא היתה שבירה עוד קודם לכן, אבל כשהדברים הלכו טוב היא הצליחה. מאז שהבוס הודיע על עזיבה כולם נראים בדיוק ככה, כמו חיילים שבוזים בלי מפקד.

    ג'ורדי לא עוזר עם ההרכבים האלה, עם ההתעקשות על 4 בהגנה - מה שלא עבד בשום שלב בעונה. אבל לדעתי הסגל הזה הוא הטוב בליגה.

    הגב
    • dn

     מה טוב בסגל הזה?
     אנא פרט ונמק.
     מנהיגים אין.
     שחקני הכרעה אין.
     גולרים יש אחד והוא בדרך החוצה.
     מי בסגל הזה ככ טוב?

     הגב
     • אורי

      כשמכבי נראתה טוב השנה, אף קבוצה בארץ לא נראתה ככה טוב

      הבעייה היא נטו מנטליות ואימון. בכר עם הסגל הזה ב20+ על הליגה
      ג'ורדי עם הסגל של ב"ש מקום 6-7

      הגב
      • yaron

       +1

      • יובל פוקס

       +10000

     • עידו

      מבלי להיכנס לניתוח עמדה-עמדה, ברמה הפרסונלית הסגל הזה לא נופל מאף יריבה. שחקני הכרעה? וידאר נתן פה עונה מעולה וגם השנה כשהוא חלש הוא שני בטבלת הכיבושים.
      אצילי שחקן של מספרים, וגם ריקן לא פרייאר. בלאקמן ועטר משלימים במספרים סבירים.
      מנהיגים? זו אולי בעיה. אבל ניסוי המנהיגים של שנה שעברה גם לא הצליח במיוחד. (בניון, בן חיים וכו')

      כמו שכתבו פה , כשמכבי שיחקה טוב - אף אחת לא היתה ברמה שלה. הבעיה פה היא נטו אימון. לא יכול להיות שהקבוצה הזו לא יודעת לשחק 4-3-3. פשוט לא יודעת. סופגת כמו מסננת ולא מצליחה לייצר אפילו חצי מצב.
      זה נטו אימון.

      הגב
      • יואב

       ובחירות הרכב. טיבי בחוץ למרות שהוא הבלם הטוב שלך ואז אתה גם עובר לשני בלמים. לא מוצא היגיון.

   • ירושלמי

    עד מסיבת העיתונאים הקבוצה לא הייתה טובה.
    אחרי מסיבת העיתונאים הקבוצה הפכה לגרועה.

    הרי גם אני וגם אתה ובעצם כל אחד מבין מה הנזק של ההצהרות של גולדהאר באותה מסיבת עיתונאים.
    לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין שגיבוי למאמן משפיע על השחקנים ועל האווירה והנכונות.

    הגב
 • זיו

  היות שהיה ברור שהאליפות גמורה כבר מהמשחק מול נתניה לא נותר לנו אלא למצוא את הדברים הטובים במה שקרה מאז.
  כל אותם שחקנים שלא סגורים לשנה הבאה איבדו בחודש האחרון לפחות 30% אם לא 50% מהחוזים העתידיים שלהם.
  מיכה וריקן צריכים לתת בונוס לסוכן שלהם שסגר להם חוזים שהמניה שלהם היתה בעליה כי עכשיו לא היו מקבלים את החוזים הללו (בטח לא ריקן).
  לא יודע מי חתום גם לשנה הבאה (עטר ? כי הוא בטח לא היה מקבל היום את החוזה שלו) אבל אם מכבי הולכת לעונה פיננסית ונראה שגם בית"ר, גם חיפה בכיוון זה יכול להוביל לשפיות מסויימת.
  דרך אגב למה ב"ש לא באותה בעיה כמו מכבי בנושא הפייר פליי ? היא רכשה בלי עין רעה בהרבה כסף ולא נראה לי שהיו לה הכנסות יותר גדולות.

  הגב
  • גיא זהר

   באר שבע היתה ברווח של 18 מליון לפני שנה ומאוזנת השנה. סדר גודל שונה של תקציבים. משפחת ברקת בעשר שנים הוציאה בערך 30 מליון יורו (המקסימום המותר) על הקבוצה.

   הגב
 • יואב

  יפה גיל.
  אני רואה בדיאטה המסויימת(עדיין ניהיה עם תקציב גדול ומספק) כדבר בריא מאד. גם אם היתה נלקחת אליפות, המשכורת של בטוקיו לדוגמא(הערכה 400) היא לא פורפורציונלית.
  ולמכבי יש כאן הזדמנות לנשום עמוק, לעכל ולייצר קבוצה לכמה שנים טובות. הדבר היחיד שלא צריך להתפשר עליו הוא המאמן.
  השחקנים הישראלים בליגה הזאת הם אותו דבר. חודש רע פה, שבועיים טובים שם. מחסור גדול בכישרון וקראקטר ולכן אני מעדיף את הילדים שלי ורוצה שזאת תיהיה החלטה מערכתית.
  עטר שווה 8- 10 גולים בעונה? גם צ'יבוטה ויוני שווים את זה ולהם יש אפסייד ואולי ערך נוסף של מחוייבות. וזאת רק דוגמא.
  העננה היחידה לקראת העונה הבאה היא שוב לשחק בנתניה אבל אני רואה את החודשים הקרובים כהזדמנות גדולה.

  הגב
  • yaron

   עוד שנה בנתניה? העירייה כבר הודיעה על עיכוב וזה שנה וחצי. אני דבק בעמדתי שייגמר בשנתיים.
   אני יודע שתיכף יסקלו אותי ובכל זאת, חובש קסדה ואומר את זה - עדיף לנו שנה בלי אירופה.
   תנו לי הכנה מסודרת וסגל איכותי מאוד אבל שפוי לשנה הבאה ועם הדירוג נתמודד.
   בשיטה החדשה רק למחזיקת הגביע יש סיבה לשמוח עם אירופה (היחידה שמתחילה בסיבוב השני) ואולי לאלופה במקרה שהיא מרגישה ממש טוב עם עצמה ועם הסגל שלה.

   הגב
   • גיא זהר

    האלופה מתחילה שבוע וסיבוב מוקדם יותר אבל עוברת בכל שלב לליגה האירופית ככה שמבחינת דירוג ( וגם כסף למועדון) יש לזה חשיבות רבה.

    הגב
    • yaron

     אני חושב שהפסד בסיבוב הראשון מעיף אותה לגמרי אבל לא בטוח.
     בכל מקרה, לדעתי לנו במצבנו עדיף פגרה והכנה נורמאלית. אני גם מעדיף סגל איכותי וקצר יותר שישחק רק בליגה מלבנות סגל שאמור לשחק בשתי מסגרות.
     תוסיף על זה שאנחנו בנתניה ורחוקים מלהיות סולד-אאוט באירופה.
     שוב, זה מה שלדעתי מתאים כרגע למכבי, אם היינו לוקחים אליפות ברור שהייתי שמח לנסות להגיע שוב לאלופות.

     הגב
   • יואב

    ירון,
    מנהל על זה המון ויכוחים לאחרונה. ממש לא מסכים איתך.
    מעבר לרמה העקרונית והבסיסית של - מכבי- מפעל- מתמודדים, זאת חוסר הבנה לכל מה שמכבי ומיטש בשש עונות האחרונות. דירוג הוא רכוש ויש לנסות לשמור עליו תמיד. בטח לימים אפורים. יוקרת המועדון, האפיל שלו, האפשרות להחזיק סגל עמוק. זאת מטרה בסיסית בבנק המטרות ההתחלתי של כל עונה. הרבה לפני גביע ושני רק לאליפות. תתמודד עם קשיים בתנועה ולא בכניעה. זאת מכבי, לא הפועל רמת גן.

    הגב
    • yaron

     יואב, מסכים איתך בהכל א ב ל, במצבנו אירופה פוגע קשות בסיכויי האליפות. זאת דעתי לפחות. אנחנו מדברים על האירופאית כן? זאת שהקהל לא מגיע לראות אם אין סיכוי לפלייאוף (מי אמר תרבות ספורט?)
     אני גם חושב ש"הרכוש" הזה הפך לפחות קריטי מאחר ולדעתי חלון האלופות נסגר לקבוצות ישראליות אלא אם באמת מתלבשת לך וואחד קבוצה.
     ושוב, אנחנו עדיין בנתניה...
     לא מפחד לקחת חופשה, לחזור חזקים ועם איצטדיון.

     הגב
     • Ollie Williams

      זו ההזדמנות האחרונה שלך להינות מהדירוג של עונת סוזה.
      דווקא בגלל השינויים בשיטת הצ'מפיונס (שמשפיעים גם על האירופית) זה לא משהו שאפשר להקל בו ראש.

      כשיש לך דירוג, שני הסיבובים הראשונים הם גם ככה מול קבוצות ברמה של מחנה אימון. לא זו הסיבה שאתה נופל ברכש שמגיע בשניה האחרונה.

      הגב
      • yaron

       הבעיה היא שאני ממש לא נהנה מזה... אני גם ממש (באמת) לא מזלזל אבל כן, עם כל הכבוד, אירופאית בנתניה.

     • יואב

      ירון,
      כלל לא מובטח לנו בתים(אם נסיים במקום הנכון). אני אף פעם לא ראיתי בזה כמובן מאליו, ובטח לא עכשיו שהמון שאלות נשארות פתוחות אבל אני רוצה לתת לעצמי את הצ'אנס הזה. אני מכיר את השיקולים שכנגד אבל אתה יודע איך זה בחיים, כשאתה יכול אתה לא רוצה והפוך. בהקצנה כמובן(:
      אם אני לא טועה, נוספו עוד שבועיים לפגרה. מכבי, תיאורטית, מתחילה לעבוד על העונה הבאה ממסיבת העיתונאים. ומוקדמות גם יכולות לתת לך אינדקציה מוקדמת למה אתה עוד צריך כשהצוות חדש והסגל יוחלף בחלקו. חוץ מזה, זה באמת מפעל מאד כייפי שהרבה יותר תואם לרמתנו. הקמפיין עם סוזה היה נפלא בעיני, ניצחון החוץ באלקמר שנה שעברה, היה חוויה אדירה לבן שלי ולי.

      הגב
      • yaron

       בניית סגל שאמור להעפיל לבתים, לשחק עוד 14 משחקים, בנתניה וכמובן ש"השנה חייבים לזכות באליפות"... זה לא דבר פשוט ועם כל הצער שבדבר, אנחנו לא שם...
       אתה יודע מה סוזה אמר כשעלינו לבתים? "נשתדל להינות". ואתה יודע מה עשה כשראה שיש סיכוי לפלייאוף? זרק את הגביע. כשזאת הגישה אפשר באמת להנות. לא חושב שכל המאמץ ובעיקר הפגיעה (הוודאית בעיני) בסיכוי לאליפות שווים את המאמץ בשביל אירופאית בנתניה.
       מניח שניאלץ להסכים שלא להסכים. כנראה שמאז שהפסקתי לאהוד את מכבי-סל ירדה לי רמת המכביזם בדם :-)

      • יואב

       אני לא חושב שזה בא אצלי ממכביזם יתר.
       ארי שמאי פעם אמר לי שאני לא מכביסט אלא אוהד מכבי. יש בזה משהו(:
       תראה, אם יש הזדמנות, צריך ללכת עליה ולקפוץ למים.
       אבל כנראה שלא נסכים וניתן למציאות להכריע(:

    • Ollie Williams

     יואב אני איתך.
     הסיכוי היחיד של מועדון ישראלי לצמוח קצת ולהצליח לכלכל את עצמו זה אירופה.
     גם המענקים, וגם הסיכוי למשוך שחקנים ראויים מבחוץ.

     אני גם לא חושב שאנחנו במצב עד כדי כך קשה ולא בר תיקון מבחינת הסגל. רק, כמו שאמרת, קודם כל מאמן טוב.

     הגב
   • אורי

    "בלי אירופה יהיה קל יותר לבנות קבוצה איכותית"

    יעקב שחר 2011-2018
    לא ממש עבד לו

    הגב
    • yaron

     בנאדו: "מכבי חיפה תלך חזק על כל התארים השנה"
     יעקב שחר: : "לרשות הצוות המקצועי שלנו יש את כל התנאים כדי להשיג את כל המשימות"
     https://sports.walla.co.il/item/2655463

     הגב
  • רן

   עטר לא שווה 10 גולים בעונה ואת השווארמה שלי כבר הרווחתי כשהתערבתי על זה בתחילת העונה

   הגב
   • יואב

    מחזק את הנקודה שלי.

    הגב
 • אחד העם

  מסכים עם כל הנאמר.
  שכחת להוסיף שאם כבר מחליטים לשלב את עטר במחצית שניה, אז לא באגף ימין, הוא הולך לאיבוד שם.
  לא מבין את הגחמות הללו של ג'ורדי, בתחילת העונה זה התחיל עם פיליפ כבלם שמאלי, קבר לו את הביטחון בשני משחקים בהם עשו עליו שלושה שערים.
  תכלה עונה וקללותיה.

  הגב
 • השמן.

  כבר אחרי ההפסד בנתניה פחדתי על המקום שלנו באירופה.
  בכל מקרה, הפאניקה הייתה ברורה כבר בהרכב, ולכן בחרתי לראשונה אחרי הרבה זמן לוותר על המשחק
  מסכים עם כל מה שנכתב. וגם עם מה שיואב כתב על ההזדמנות שבדיאטה התקציבית.
  מאמן טוב זה כל מה שצריך.

  הגב
 • ערן (המקורי)

  מקווה שלא נגיע לאירופה.
  אמנם המצב שלנו ניהולית לא זוועתי כמו ב 2012, אבל מקצועית אנחנו לא רחוקים משם. הקבוצה נראית נורא, ובעיקר- פריכה, חלשה, לא מאומנת ומבולבלת.
  צריך פגרה ארוכה, רגיעה, וזמן. למחוק הכל ולהתחיל מחדש. ואולי להפנים סוף סוף שאין זהבי (אחראי בלעדי ל 2 מ 3 האליפויות) ולהיערך לכך באיחור רב מבחינת סגל.
  ייתכן ובתרחיש מתוק נגיע לאירופה וגם נעפיל איכשהו לשלב הבתים. נראה לי מאד לא מציאותי כיום . המחיר הברור של אירופה הוא פגרה קצרצרה ועומס מיידי למאמן הבא. זה בעייתי מאד בעיניי.

  הגב
 • צור שפי

  מסיבת העיתונאים ההיא הולכת ומסתמנת כאקוויוולנט להבאת השצ'צ'נים לבית"ר.

  הגב
 • dn

  הנבואה ניתנה לשוטים ולכן אין לי נבואה לשנה הבאה אבל אני הרבה פחות אופטימי מגיל שלי.
  אין מערך סקאוטינג.
  ממנספורד עוד לא ראינו כלום.
  אין מגרש ביתי.
  חצי סגל לא יישאר.
  צריך למצוא זרים אפקטיבים והרקורד שלנו ממש לא טוב.
  הכי גרוע זה שגורדי משאיר אחריו מועדון שעדיין מדליף.
  שחקנים בלי אופי ובלי מנהיג לרפואה.
  הדיבורים על שכטר ואבו חצירה לא מעודדים בלשון המעטה.

  לגבי השנה גורדי הביא אותי למצב שלא האמנתי שאגיע אליו -שלכתו הוא הדבר הכי טוב שיקרה לנו.
  מדהים השינוי שחל בו - אפילו ההסברים שלו אחרי משחק פשוט הזויים.
  "אין לנו מזל", הוא אומר.
  "היינו צריכים לנצח שלוש מארבעת המשחקים האחרונים" - נו באמת.
  "כל כדור שנבעט לשער שלנו נכנס"
  יכול להיות שצריך לשחרר אותו כבר עכשיו,עם כל הכבוד כי אין לו שום שליטה על הקבוצה.
  ההרכבים הזויים,החילופים לא עוזרים ולא נראה שיש לו פתרונות כלשהם.
  טוב שיש את מכבי חיפה - יכול להיות יותר גרוע.

  הגב
  • yaron

   לדעתי הוא הוכיח שהוא בשל לנבחרת :-)
   בתחרות הורדת הידיים בין תרבות הספורט ההולנדית/ספרדית ל(חוסר) תרבות הספורט הישראלית ניצחה ישראל...
   יש!

   הגב
 • yaron

  תודה גיל, לא יודע איך אתה עומד בזה... בכתיבת הבלוג הכוונה.
  לי הגוף דאג ופשוט נרדמתי בשמונה והתעוררתי באחת עשרה :-)
  יש נסיונות של קרויף שהבנתי. שפונגין מגן שמאלי? רציני???

  הגב
 • צהוב כחול 49

  קרויף בנה מהיסוד וקרויף הרס עד היסוד

  הגב
 • איציק

  גיל, אם להיות קצת יותר רציני, אז האשם בחוסר ההצלחה של מכבי זה עם כל הכבוד, ויש כבד, לא ג'ורדי. האשם זה אתה עצמך עם זה שהורדת ידיים והפסקת את יומן האליפות. חלק מההצלחה טמון גם באמונה של האוהדים שאפשר להצליח. ברגע שהאמונה עזבה את האוהדים, גם הקבוצה דעכה.

  הגב
  • yaron

   והכי גדול זה שהתגובה הזאת באה ממך ;-)
   אם להיות רציני...

   הגב
   • איציק

    תקשיב, אני לא מאמין באמונות תפלות, פשוט כי זה מביא מזל רע. אבל פה זה לא אמונה תפלה, זו היתה הבאת אי-אמון גורפת מצד גיל. הבעת אי-אמון שהכתה גלים שאת ההדף שלהם לא ניתן היה לא להרגיש גם בקריית שלום.

    הגב
    • yaron

     האמת היא שגם אני לא מאמין באמונות טפלות בדיוק מאותה סיבה...
     מצטרף ל"ברכות לבית"ר על האליפות" ;-)

     הגב
 • funfun

  מביך. צפוי. פאניקה קטאלונית.
  מערך הזוי, הרכב גרוע, שיקולים מוזרים במקרה הטוב
  שחקנים חסרי אופי - אבל את זה ידענו כבר קודם
  שמישהו ייקח את ראייקו כבר לבית של גיל שלי שיהיה השוער שם אולי?
  :-)
  עליבות עם מאמן :-(

  הגב
 • אורי

  היה זוועה אתמול אבל מה יש לך משוינפלד בשמאל? בישול וסחיטת פנדל לשחקן חלוד שלא ראה מדרש הרבה זמן זה יפה מאוד

  הגב
  • גיל שלי

   הבישול היה מימין, ואין לי טענה אחת לאיש, רק להצבה הטקטית שלו

   הגב
 • דוד

  ישבתי וצפיתי אתמול כאוהד בית"ר וצחקתי. אמרי לעצמי "כמה הייתם רוצים להיות בית"ר, בלי מאמן יוקרתי, בלי "שיטה", בלי כסף גדול, פשוט לבוא, לתקוף ואולי בפוקס זה גם יעבוד".
  אשר לבית"ר ירושלים- מזל שלא ניתן להסביר. זה ממש כאוס, שפשוט מצליח ללא סיבה הגיונית. ניצחון אחד על ב"ש והקבוצה במקום הראשון!

  הגב
  • ישרון

   אנחנו לא תלויים בעצמנו, ב"ש צריכה לאבד נקודות בנתניה או מול בני יהודה כדי שזה יקרה.

   הגב
  • סופגי

   היי דוד, לא מזלזול חלילה אבל אני לא חושב שיש אוהד מכבי שגם אחרי אתמול, היה רוצה להיות בית"ר.

   כשמכבי (וגם קבוצות אחרות) מצליחה, יש מאחורי זה הרבה כסף ויש שיטה, אחרת זה משהו שמחזיק עונה אחת וזהו.

   בית"ר בעונה מטורפת ומשוגעת והיו לה שיאי רגש השנה אבל אני לא חושב שיהיה קשה למצוא אוהדי בית"ר שיהיו מוכנים גם לוותר על זה - עונה שבה המאמן מפוטר לפני הליגה, המאמן שאחריו מפוטר על הערה גזענית, המאמן שאחריו הוא מחמם כיסא שמושפל שבוע אחרי שבוע אחרי שבוע.

   והעניין של ההצלחה בכסף קטן - טביב הוא חריג ויודע להצליח למצוא זרים שאף אחד לא מכיר אבל גם כאן בסוף, כדי להצליח לאורך זמן ולא לעונה של הבלחה אחת - צריך כסף גדול וצריך ניהול מקצועני (או שלפחות מזכיר ניהול מקצועני).

   אם בית"ר תמשיך ככה, זה לא יחזיק הרבה זמן.. גם אם תקחו אליפות - זו עונה שבה במחזור ה30, אחרי נצחון על שאריות מכבי תל אביב, מגיעים 10,000 אוהדים ורבים מהם מקללים את הבעלים.

   הגב
   • דוד

    בית"ר היא באמת אנטיתזה מושלמת למכבי, על כל המגרעות של זה.
    אבל ה"שיטה" של מכבי לא מצליחה (הניהול הפיננסי מצויין אבל הדרך המקצועית מתרסקת העונה). והרבה יותר מבאס להפסיד עם ציפיות.

    הגב
    • רן

     לא תזה ולא אנטיתזה.
     גם שעון דפוק מדייק פעמיים ביום.
     ההבדל בין שיטה ודרך לבין בלאגן זה העיקביות.
     ביתר ב 6 שנים האחרונות בינואר כבר הייתה בים.
     הדנה נדבק קורה

     הגב
 • איציק

  תגיד, יש משחקים שבהם על ניצחון מקבלים יותר מ-3 נקודות?

  הגב
  • איציק

   שאלה לדוד כמובן.

   הגב
   • דוד

    חחח... צודק. חשבתי משום מה שהפער 3.

    הגב
    • yaron

     תמיד אפשר להתפלל שהקהל יפרוץ למגרש

     הגב
     • איציק

      של איזו קבוצה?

      הגב
 • ישרון

  אחרי שבוע הכנות יוצא לו המערך הזה אבל מספיק לו רבע שעה של מחצית כדי לתקן ולהעמיד אחד מתאים, פשוט הזוי כנראה שאתה צודק הוא לא עומד בלחץ.
  לגבינו יותר מזל משכל, אם יכולת כזאת ב"ש הייתה מפרקת אותנו (בעצם פירקה אותנו 3-1). שראיתי את היהירות בתחילת המחצית השנייה ידעתי שגם נשלם, למזלנו אתם לא יודעים למנף מומנטום.

  הגב
  • יואב

   3-1 בבש היה אחד המשחקים המשקרים שראיתי בשנים האחרונות. הייתם שווים לפחות שלושה שערים.

   הגב
   • ישרון

    צודק המשחק ההוא זה לא הייתה בעיה של יכולת.
    מחמאות בצד זה לא עזר לנו יותר מידי שנראנו יותר טוב, במשחק שאסור היה להפסיד לא היינו קרובים לתיקו.

    הגב
 • סימנטוב

  אורי ברייטמן כתב,
  הסולנית של הקרנבריז, דולורס או'ריורדן, לא מתה היום סתם בגיל 46: היא נאנסה בילדותה מגיל 8 ועד 12. לכן פיתחה אנורקסיה, ניסתה להתאבד, הפכה אלכוהוליסטית, עישנה בשרשרת ונטלה מנות-יתר של סמים. לפני כ-3 שנים נעצרה כי תקפה את הצוות במהלך טיסה. כך באו לסיומם חיים מסוייטים בגלל עבריין מין סדרתי שמעולם לא הועמד לדין ולא נענש.

  הגב
  • ישרון

   קול פשוט מדהים!!!
   אחת האהובות עלי

   הגב
 • עמית הלבבי

  למרות שהתמונה של הקרנבריז מציינת את 'זומבי', השיר והשורה המתאימה לג'ורדי הם לגמרי
  Do you have to let it linger??

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *