אכתוב ממש קצת על המשחק אתמול. ג'ורדי אמר אחרי המשחק מול נתניה שנראינו זוועה בארבעה שחקנים בקו ההגנה. אולם, מאחר וגם ג'ורדי ראה שחייבים לשנות אחרי ההפסד מול נתניה, עלינו עם ארבעה בקו ההגנה מול באר שבע. יש אנשים עם זכרון מאוד קצר, אבל אני מניח שכולם זוכרים שבאר שבע נצחו את אותו משחק, והגיעו לבעיטה לשער בכל אחת מההתקפות שלהם באותו משחק, לא שהיו רבות כאלה.

מכבי העונה שיחקה טוב רק במערך אחד, אז מה ג'ורדי עשה אתמול, עלה עם ארבעה בקו ההגנה, שפונגין כמגן שמאלי (הבדל עצום מבלם שמאלי במערך שלושה בלמים), טל בן חיים ובאבין בלי תיאום כבלמים, ואלי דסה ששכח כנראה שהוא אמור להיות מגן, ועובד קשה על החוזה הבא כשחקן כנף מעולה. ג'ורדי כנראה חשש מזה, לכן עלה עם שלישיית קישור שכללה שחקנים שלא מסוגלים לייצר גולים בשום צורה, אבל אמורים להיות אגרסיביים, אה ועם החלוץ ההגנתי הטוב ביותר בהיסטוריה של מכבי, ארון שוינפלד.

איזה התקפות אמורות לייצר הצד השמאלי שלנו בכיכובם של יובל שפונגין שלא מצליח לתרום להתקפה גם כמגן ימני, באטוקיו כקשר בצד שמאל, ושוינפלד על הקו בשמאל? אל תהיו במתח, לא שיחקנו התקפה בחצי הראשון, ובטח לא ייצרנו כלום בצד שמאל.

*

אין טעם לנתח את מה שעובר על ג'ורדי, עשיתי את זה מספיק בפוסטים הקודמים. נראה שהוא מגיע למחוזות הזויים במיוחד ומחפש אשמים, לכן כנראה מיכה סופסל, לא יודע לגבי בלקמן.

*

עדיין, כל מי שאומר שג'ורדי מחזיר קבוצה במצב בו קיבל אותה, טועה לדעתי. הבסיס במכבי כיום טוב בהרבה מהמצב לפני שש שנים. אני לא מדבר רק על המסגרת המקצועית, מנכ"ל שזכה לשנת היערכות, מחלקת נוער בה הושקעו מליונים, שחקנים מושאלים שזכו להשתפשף, ובעיקר ייבוש הביצה הטובענית שהפחידה שחקנים מפני השממון שיפול עליהם לכשיחתמו במכבי.

למרות ההתפרקות המטורפת של הפלייאוף, גם חומר השחקנים של מכבי טוב בהרבה, יודעים מה, אותו חומר שחקנים עם מאמן טוב נמצא עכשיו עמוק במאבק האליפות. ראינו שטיבי (עוד אחד מאלה שהתיק של ג'ורדי נזרק על כתפיהם), אולי לא שווה חצי מליון יורו בשנה שכר, אבל בהחלט מסוגל לשחק ברמה הגבוהה ביותר בארץ את תפקיד הבלם, כאשר יש בלם סביר לידו. דור מיכה הוא שחקן עם מגבלות שמותירות אותו בארץ, אבל עדיין שחקן שמסוגל לייצר התקפה, לעזאזל השנה הוא עשה את זה במגוון אדיר של תפקידים. דור פרץ הוא התרומה הממשית היחידה של ג'ורדי המאמן לעתידה של מכבי, יש לנו שחקן בעמדה מספר 6 שרק ילך ויתקדם וכבר כיום אני מתקשה לחשוב על שחקן ישראלי טוב ממנו בעמדה הזאת.

יש גם את השחקן הזה שאמור היה להיות הגיים צ'יינג'ר השנה, עמר אצילי, הוא לא התחיל אדיר, הוא הפסיד חמישה חודשים לפציעה, ועדיין הוא כבש ובישל יותר מהשחקנים האחרים בקבוצה, וכן הוא עדיין כנראה השחקן הטוב ביותר שלה בהתקפה. נוסיף לכל אלה עוד שני ישראלים טובים, ונחזיר את המושאלים, ואם בן מנספורד יודע את עבודתו, גם נקבל זרים סבירים. תשתית לעונה הבאה שתהיה טובה בהרבה מהעונה הזאת כבר יש. אנחנו ממש לא חוזרים למצב בו בעונה הבאה מכבי לא תספר כמתמודדת על תואר האליפות. להזכירכם, לפני שג'ורדי הגיע, מכבי לא נחשבה לחברה קבועה בקרב המועמדות לאליפות, זה הבדל משמעותי ביותר.

עדיין נותרה עבודה השנה, אני מקווה שמישהו בתוך המערכת ייקח פיקוד ויתפוס את ג'ורדי לשיחת ניעור, אולי הגיע הזמן לקחת את המושכות מידיו שכן ברור שהוא בתת תפקוד, תפקוד שגורם רק נזק לקבוצה. הקבוצה שלנו לא ברמה של רמת השרון ההיא שהפסידה כמעט את כל משחקי הפלייאוף העליון, אחרי ניעור של העומד בראש הקבוצה, חזרה למערך שלושה הבלמים, שינוי בהצבת השחקנים, נחזור למצב בו אנחנו נשתתף באירופה גם בשנה הבאה. כרגע זה מה שנשאר, ולמען האמת למען שפיותי, כדאי מאוד שמשהו יוציא את ג'ורדי מההלם בו הוא נמצא.

אנליטיקס בשואה
הוא לא היה מושלם